Op 24 februari diapresentatie over Burkina Faso in Ons Huis Limmen Forento in de Clinghe SWOA nieuws tot Auditie voor Oliver Twist Stichting WOL organiseert reis naar West Afrika Jubileumvoorstellingen yan Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Poëzie in Vredeburg Evenementen in Akersloot, Castricum, Limmen en Uitgeest Activiteiten Limmen Lezing bij NvBP Jantje Beton collecte in Limmen Hulp en advies bij invullen van aangiften inkomstenbelasting Opa- en omadag in Bibliotheek Castricum Jongerencentrum Conquista Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heilóo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06- 53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avon duren de Regionale Spoedapotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tus sen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - De Culturele Raad Limmen organiseert nu al weer voor de zesde maal Poëzie in Vredeburg. Dit vindt plaats op vrijdag 21 maart om 20.30 uur in de sfeervolle bovenzaal van de stolpboerderij Vredeburg te Limmen. Zij wil hiermee jongeren en ouderen de kans bieden hun talenten voor een breder publiek te manifeste ren en zo de belangstelling voor poëzie stimuleren. Iedereen uit Limmen en omstreken kan een bijdrage leveren aan dit evene ment door een of meer zelfgemaakte gedichten voor te dragen, eigen teksten te zingen of te rappen of werk te decla meren van een favoriete dichter of dichteres. Iedere deelnemer die vóór 1 maart zijn tekst(en) inlevert, krijgt gratis de bun del Poëzie in Vredeburg waarin de tek sten zijn samengebracht. Alleen die teksten worden opgenomen, die ook door de maker zelf (of diens plaatsver vanger) ten gehore worden gebracht. Deelnemers hebben gratis toegang, alle anderen betalen 2,30 euro. Inlichtingen en aanmeldingen bij Henk Brandsma, Vaartkant 30, te Limmen, tel. 072- 5052052. Voor plaatsing in het boekje moeten de teksten worden aangeleverd op diskette bij bovengenoemd adres of via e-mail naar: tibra@wanadoo.nl. REGIO - De Stichting Recreatie en Toerisme Akersloot-Uitgeest geeft voor de negende keer een Toeristische Informatiegids uit. Sinds vorig jaar bestrijkt dit boekje het gehele woonge bied van Akersloot-de Woude, Castricum-Bakkum, Limmen en Uitgeest. De gids met de titel Van Zee tot Meer wordt verspreid in een oplage van 25.000 exemplaren en bevat naast toeristische informatie, een complete evenementenlij st. Verspreiding vindt plaats huis-aan-huis en via VVV-kantoren, jachthavens, strandpaviljoens, horecabedrijven en andere plaatsen waar veel publiek komt. De gids verschijnt rond half april. Om de evenementenlijst zo compleet mogelijk te krijgen wordt stichtingen, clubs, verenigingen en andere instanties gevraagd om hun evenementen in de periode 15 april tot eind 2003 bij de stichting aan te melden. Het gaat om manifestaties waarbij men al dan niet betalend publiek verwacht zoals sport toernooien, toneel- of zangvoorstellin gen, exposities, markten e.d. Opgave met datum, plaats, aanvangsuur, even tuele toegangsprijs en andere relevante gegevens kan worden gedaan bij de Stichting Recreatie en Toerisme, Kerkemeer 35, 1921 XV Akersloot of per fax naar 0251-320488 of per e-mail: info@recreatie-alkmaardermeer.nl. De opgegeven evenementen worden ook direct op de website van genoemde stichting opgenomen. Aan vermelding in de gids en op de website zijn geen kosten verbonden. Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamermeube len aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl en pastel Gemeentehuis Limmen Expositie van foto's van Piet Smits uit Heemskerk. Te zien zijn ca 40 foto's van fuchsia's die door hem gekweekt zijn. De expositie vindt plaats in de publieke ruim tes van het gemeentehuis Limmen t/m 5 maart. Het gemeentehuis is gevestigd op Zonnedauw 4 en geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot is in febru ari een groepstentoonstelling te zien van leerlingen uit het atelier van Hetty Kruk. Voor deze tentoonstelling is er een keus gemaakt uit een aantal projecten van de afgelopen jaren. De deelnemers aan de expositie zijn: Ada Bakker, Hennie Kerssens, Riet Buur en Wilga Hoek. Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefo nische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden tentoonstellingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in wer king te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezich tigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072-5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes pop- pentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. LIMMEN - De Stichting Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen is al vele jaren actief in Burkina Faso. Samen met de Afrikaanse partner DSF en de Nederlandse ontwikkelingsorganisatie ICCO ondersteunt de WOL projecten op het gebied van onderwijs, gezondheidszorg en plattelandsontwikkeling. Aan het einde van dit jaar zal een delegatie van de WOL een reis naar Burkina Faso maken om een kijkje te nemen bij de projecten. De WOL nodigt u uit deze reis mee te maken. Ter voorbereiding wordt een diapresentatie gehouden op maandag 24 februari om 20.00 uur in Ons HuisZuidkerkelaan 23 in Limmen. Heeft u belangstelling voor de projecten van de WOL en de cultuur van West Afrika, dan bent u welkom op deze avond, ook als u niet mee gaat op reis. De toegang is gratis. Een virtuele reis Tijdens het eerste deel van de avond staat de diapresentatie centraal. U krijgt een beeld van de projecten van de WOL in Burkina en de culturele rijkdom van dit Afrikaanse land. De organisatoren willen het nu eens niet hebben over de enorme armoede waar in een groot deel van de bevolking leeft, maar een trots en gastvrij land laten zien met een rijke historie, prachtige kunst en een schitterende natuur. Wist u dat er in Burkina Faso zestig verschillende volken, ieder met een eigen taal en cultuur, al eeuwen lang vreedzaam naast elkaar leven? Dat vele bouwwerken en soms hele dorpen hoogstandjes zijn van architec tonische schoonheid? Dat er in de Sahel grote meren zijn, die bevolkt worden door zeer gevarieerde popula ties vogels? Dat Burkina Faso de groot ste populatie olifanten heeft van West Afrika? De Burkinabès worden zich steeds meer bewust van hetgeen hun kunst, cultuur en natuur te bieden heeft en willen dit graag aan de bezoekers laten zien. Toerisme wordt hierdoor een steeds belangrijkere bron om aan eigen inkomsten te komen en speelt een grote rol bij de ontwikkeling van het land. Daarom kunt u op 24 februari mee op een virtuele reis door het land. Herder met kudde. Een echte reis Wilt u Burkina Faso echt ervaren, dan kunt u meegaan van 13 december 2003 tot 3 januari 2004. Het programma zal zeer gevarieerd zijn: een bezoek aan de projecten van de WOL in Yatenga, een safari in de tropische bossen in het zuiden, een ont moeting met de nomadenvolken in de woestijn, een kennismaking met de ani mistische gebruiken, etc. Over deze reis wordt het tweede deel van de avond meer informatie gegeven. De diapresentatie is op cd te koop voor E 6,-. Een gedrukte versie kost E 2,-. Voor inlichtingen: Ditje van Genderen, tel. 072-5053449, of stuur een e-mail naar yvonnezomerdijk@quicknet.nl. Zie voor meer informatie ook de web site www.stichtingwol.com. CASTRICUM - Dit jaar viert Toneelgroep Forento het veertigjarig bestaan met twee bijzondere voorstellingen. Op 8 maart wordt in de Clinghe 's middags voor kinderen De getemde heks gespeeld, 's avonds voor volwassenen De getemde Feeks. Met deze voorstellingen wil Forento laten zien, wat ze het publiek, jong en oud, te bieden heeft. De getemde feeks is een van de kome dies van Shakespeare. Het verhaal van twee rijke koopmansdochters in Italië, de een door iedereen geliefd, de ande re een haaibaai waar de mannen in de stad niet bij een in buurt durven te komen. Dan komt er een man die haar wil temmen. En dat gaat er niet zacht zinnig aan toe. Voor de spelers is het een hele uitda ging om een bewerking van zo'n beroemd stuk te spelen. Het wordt geen historisch kostuumstuk. De regis seur, René de Wit, laat het de spelers neerzetten als een harde strijd om de macht. In de bewerking die Forento speelt, blijkt, dat wat in de zestiende eeuw grappig was, nu toch ook een wrange nasmaak geeft. De getemde heks Marie Lousie Middelhoff heeft De getemde feeks bewerkt tot De getemde Heks, een spannende en vrolijke kin dervoorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Ze maakt gebruik van het decor, dat 's avonds voor de getemde feeks wordt gebruikt. Ook veel van de teksten zijn in de kindervoorstelling gehandhaafd gebleven. Maar nu gaat het stuk over twee zusjes, waarvan er een kan toveren. Normale kinderen toveren niet, dus dat rare gedoe moet maar eens ophouden. Maar zo makke lijk geeft Katharina dat niet op. Uiteindelijk loopt alles natuurlijk weer goed af. 8 maart in de Clinghe De twee voorstellingen passen in de veertigjarige traditie van Forento. Elk jaar probeert de toneelgroep goede voorstellingen voor volwassenen Qn leuke kindervoorstellingen te maken. De dubbelvoorstelling is een uitdaging, om met alle leden samen te laten zien waar Forento voor staat. De getemde heks wordt gespeeld om 13.00 en 15.00 uur. Kaarten kosten E 2,50. De getemde feeks wordt gespeeld om 20.00 uur. Kaarten voor deze voor stelling kosten E 8,50 (CJP en pas 65+: E 7,50) Kaarten zijn verkrijgbaar bij The Readshop (Geesterduin), Vaalburg (Pernéstraat), Marianne Creatief (Kooiplein) en Borstlap (Bakkum- merstraat). Zie ook de website van Forento: www.forento.nl. AKERSLOOT - In navolging van het succes van twee jaar terug wordt op zondag 23 februari door Arie Krom in samenwerking met de SWOA weer een concert in de N.H. Kerk in Akersloot gehouden. Voor de pauze zal lichtklassieke en daarna heden daagse populaire muziek ten gehore worden gebracht. Het komende con cert wordt verzorgd door het ensemble 'Enchanté' onder leiding van Anneke Stolk en het Chantikoor 'The Krom- sailors', de begeleiders Piet de Groot (accordeon) en Rina Meijering (piano)en de solisten Marja Buur, Arie Krom (ook op klarinet), Huub Metselaar, Klaas Renkel en Louis Schrijver. Ónder andere zullen er wer ken van Beethoven, Boccelli, Mendelssohn en Mozart zijn te beluisteren, maar ook van Lennon en McCartney, Bernstein en Cohen. Daarnaast brengen de Krom-sailors een aantal traditionals. De presentatie van het geheel is in handen van Liesbeth Schrijver. Aanvangstijd: 15.00 uur. De kosten voor entree en pro grammaboekje bedragen 3 euro. Verkiezingen op 11 maart Dinsdag 11 maart wordt 't Kruispunt gebruikt als stembureau voor de ver kiezingen van de Provinciale Staten. Het gevolg voor de SWOA is dat 's och tends de inloop computers en 's mid dags de kaartsoos niet door kan gaan. Geen bridgecursus De door de SWOA voorgestelde brid gecursus gaat niet door. Het aantal aan meldingen was daarvoor te gering. Na de zomervakantie zal weer worden geprobeerd de cursus voor beginners op te zetten. Cursus Word start 13 maart Maandagochtend 13 maart gaat de cur sus tekstverwerking met Word van start. De cursus die in totaal vijf ochtenden omvat, wordt van 10.00 tot 11.30 uur gegeven in 't Kruispunt (Mozartlaan IA). De door de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot georganiseerde cur sus is bedoeld voor senioren die al een beetje gewend zijn met een computer om te gaan en op een inventieve manier teksten willen gaan gebruiken in brie ven, folders en dergelijke. Men leert er werken met diverse lettertypen en - grootten, verschillende kantlijninstellin gen en de spellingcontrole. Verder komen knippen en plakken, kopiëren, opnemen van foto's en figuren in de tekst en nog diverse andere zaken aan de, orde. De kosten bedragen 37 euro, daarbij zijn lesboek en consumptie inbe grepen. Men kan zich voor de cursus Word aanmelden bij Dick Kloosterboer, tel. 0251-651647. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, afd. Limmen heeft op donderdag 20 februari weer een ledenavond. Ditmaal komt Corine Wolthuis Scheeres vertel len over het werk van Artsen zonder grenzen. Aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Zuidkerkelaan te Limmen. Kosten voor koffie of thee zijn E 2,-. Introducés zijn welkom, zij betalen E 3.-. Deze avond kunt u zich ook opge ven voor de excursie naar Artis op 3 april en het voorjaarsreisje op 15 mei naar Gouda en Delft. CASTRICUM - In maart starten bij de Plusactiviteiten Bonhoeffercollege te Castricum de volgende cursussen waar voor u zich nog kunt inschrijven. Voor informatie en inschrijving tel. 0251- 659119 (schoolvakantie 24 t/m 28 februa ri) of kijk op de website: www.plusacti- viteiten.nl Op woensdag 5 maart begint de cursus Geologie en landschappen van Noord- Holland. Vier lessen van 19.00-20.30 uur. Kosten E 29,-. Stranden, duinen, kleivlakten, kreekrug gen, oeverwallen, venen, stuwwallen, kei- leembulten, om maar enkele landschaps- vormen te noemen, ze zijn allemaal te vinden in onze provincie. Van Texel tot het Gooi vinden we zeer verschillende landschappen, die op zeer verschillende manieren zijn ontstaan. We passeren ze vaak zonder er, letterlijk, bij stil te staan. Geologisch zijn het allemaal zeer jonge landschappen, tenminste als je alleen naar de oppervlakte kijkt; verder naar beneden zit er natuurlijk nog veel meer. In deze cursus bekijkt u de invloeden van de laatste twee ijstijden, de opdringende zee, de veenvorming, aardbevinkjes en natuurlijk ook de invloed van de mens. Zonder menselijk ingrijpen hadden we hier een gebied dat er totaal anders uit zag. Hoe? Dat komt o.a. in deze cursus aan bod. Bij voldoende belangstelling kan er aan het eind van de cursus een excursie (fiets, bus(je)), georganiseerd worden. Cursusprijs is inclusief syllabus. Op donderdag 6 maart start de muziek- cursus Matthaus-Passion. Drie lessen van 19.00-21.00 uur. Kosten E 31,-. Jaarlijks bezoeken veel muziekliefheb bers rond Palmzondag de Matthaus- Passion. Dit indrukwekkende werk uit de laat-Barok toont hoe de componistam bachtsman allerlei tekstschilderingen, emoties en symboliek in muziek wist weer te geven. In de eerste les krijgt u een beeld van het dagelijks leven van Bach als Thomascantor in Leipzig en wordt de ontstaansgeschiedenis van de Matthaus-Passion behandeld. In de twee de en derde les wordt het werk zelf besproken. De cursusprijs is inclusief tekstboekje. Op maandag 24 maart start de cursus Snoeien. Vier lessen van 19.00-.20.45 uur en een praktijkles van drie uur. Kosten E 52,-.Wanneer, hoe en met welk materiaal kan ik het beste snoeien, zodat er voor plant, boom en heester een zo optimaal mogelijk resultaat ontstaat. Ook het snoeien van fruitbomen wordt in deze cursus uitgebreid behandeld. Het geleer de wordt de eerste zaterdag na de theo rielessen in de tuin van één of meerdere cursisten in praktijk gebracht. Op donderdag 20 maart wordt van 19.30-21.30 uur de lezing Pensioenvoor lichting gegeven. Kosten E 9,-. Heeft u belangstelling voor het onderwerp pensi oen? Heeft u behoefte aan voorlichting? Wilt u nu eindelijk eens weten hoe uw pensioen in elkaar zit en of het wel vol doende is? Deze en andere vragen worden tijdens de lezing behandeld door een medewer ker van de Pensioendesk. De Pensioen desk, de grootste onafhankelijke organi satie van pensioenspecialisten, adviseert en bemiddelt bij pensioenzaken. Computercursussen In maart starten bij de Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de volgende compu tercursussen waarvoor u zich nog kunt inschrijven. LIMMEN - In de week van 24 februari verzorgt de Limmer IJsclub de jaarlijk se actie vooï Jantje Beton in Limmen. Jantje Beton staat op de bres voor de leef- en speelruimte van alle kinderen in heel Nederland. Het fonds van Jantje Beton vraagt u om een bijdrage voor speeltuinen, kinderboerderijen, speelo- theken, peuterspeelzalen, jeugdgebou- wen en kindervakantiekampen. Een jeugdlid van de Limmer IJsclub belt in de week van 24 tot en met 28 februari bij u aan voor een financiële bijdrage. Van de opbrengst van deze met een gemeentelijke vergunning gehouden collecte gaat de helft naar het Jantje Beton-fonds. De andere helft is bestemd voor het jeugdwerk verricht onder verantwoordelijkheid van de Limmer IJsclub. Een dertigtal jeugdle den van de Limmer IJsclub spant zich in om de actie Jantje Beton in Limmen tot een succes te maken. Met een zo groot mogelijke financiële bijdrage kan het fonds van Jantje Beton nóg beter zorgen voor de broodnodige speel ruimte voor de kinderen in ons land. De Limmer IJsclub kan bovendien met de col lecte opbrengst voor de eigen vereniging hele goede dingen doen voor de kinderen in Limmen. Dat het bevorderen van de schaatssportbeoefening door de jeugd daar bij centraal staat laat zich raden. CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum Sector Ouderenwerk orga niseert weer belastingspreekuren in samenwerking met de belastingdienst Alkmaar. De service is met name bedoeld voor mensen voor wie het pro blemen geeft om zelf de aangifte in te vullen en die niet goed in staat zijn om zelf naar de belastingdienst te komen om daar hulp te vragen bij het invullen. Om een vlotte invulling van uw aangif tebiljet inkomstenbelasting 2002 te bevorderen wordt u verzocht alle beno digde gegevens mee te brengen zoals: spaarbankboekjes en jaaropgaven van het loon, pensioen, AOW en andere uit keringen. Denkt u voor bepaalde aftrekposten in aanmerking te komen, dan dient u de op deze posten betrek king hebbende bewijsstukken te over leggen zoals: betaalde rente van geldle ningen, nota's van artsen, specialisten, apothekers, dieetvoorschrift met dieet- lijst enz. Indien er sprake is van een eigen woning dan moet u de meest recente aan u toegezonden WOZ - beschikking meenemen. Als u buiten gewone lasten in aftrek wilt brengen, verdient het aanbeveling de originele nota's en betalingsbewijzen daarvan mee te nemen. De belastingspreekuren worden gehouden in Ontmoetings centrum Geesterhage, Geesterduinweg 3 op dinsdag 15 april van 9.00 tot 16.00 uur en woensdag 16 april van 9.00 tot 16.00 uur. Als u gebruik maakt van de belastingspreekuren krijgt u automa tisch uitstel. Bel voor een afspraak tel. 072-5271777. Particulieren, keuze 2, tussen 8.00-16.30 uur. U hoort dan meteen welke dag en tijdstip u kunt komen. Voor een spoedige afhandeling houdt u uw sofi-nummer binnen hand bereik. Uw sofi-nummer is te vinden op het aangiftebiljet. AKERSLOOT - Als iedereen kinderdagverblijf Pinkeltje binnendruppelt bezetten de vol wassenen de hoogste stoelen maar de regisseur brengt daar resoluut verandering in: de kinderen aan tafel, ouders op de grond en in de vensterbank. Zo zijn de verhoudingen. lef een Fryske popballade, zijn broer Pieter doet hetzelfde lied maar dan inge togener. Met glinsterogen zet Cliff een De Oriëntatiecursus Computergebruik start op zaterdag 15 maart. Zes lessen van 09.00-10.15 uur. Kosten E 74.- .Tijdens deze, vooral praktische, cursus wordt op een eenvoudige en heldere manier de werking en terminologie van de computer behandeld. Niet alleen het besturingssysteem Windows maar ook de vele toepassingsmogelijkheden zoals internet, e-mail, tekstverwerking en Excel komen aan bod. Na afloop kunt u hierdoor beter beoordelen welke com puter (de hardware), welke program ma's (de software) en welke andere cur sussen) eventueel voor u geschikt zijn. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Intro PC Office 97 van Instruct. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 14,- van de cursusprijs aftrekken. De Oriëntatiecursus Computergebruik 55+ speciaal bedoeld voor 55-plussers start op vrijdag 7 maart. Zes lessen van 15.00-16.15 uur. Kosten E 74,-.De cur susprijs is inclusief boek en oefendisket te Intro PC Office 97 van Instruct. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 14,- van de cursusprijs aftrekken. Zie computergebruik. Op maandag 3 maart start de basiscur sus Excel voor Windows. Zes lessen van 19.00-20.15 uur. Kosten E 72,-. Na een algemene uitleg van het begrip spreadsheet (rekenblad) staat het prak tisch gebruik van Excel centraal. De volgende onderwerpen komen aan bod: inleiding spreadsheets, Excel starten, begrippen werkboek en werkblad, gegevens in werkblad verwerken, inde ling en vormgeving werkbladen. Kennis van Windows is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Excel 97 deel 1 van Instruct. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 14,- van de cursusprijs aftrek ken. Op woensdag 5 maart start de cursus Website maken. Zes lessen van 20.30-22.00 uur. Kosten E 85,-. Maak je eigen website en zet hem gratis op het Internet. Steeds meer bedrijven, vereni gingen en particulieren zijn op het Internet te vinden. Jij straks ook? Je leert hoe je een site kunt ontwerpen, maken en onderhouden. Je leert gebruik te maken van kleur, plaatjes, hyperlinks, achtergrondmuziek en iiivulformulieren. Je krijgt zo je eigen plaatsje op het Internet: http://mem- bers.tripod.com/ jouwnaam. Om de cur sus te kunnen volgen moet je wel over weg kunnen met Word en Windows en kunnen browsen op het Internet. De cursusprijs is inclusief boek Basiscursus HTML 4 van Peter Kassenaar. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u E 16,- van de cursusprijs aftrekken. De basiscursussen Digitale Beeld bewerking starten op donderdag 6 en op zaterdag 8 maart. Vier lessen van 19.30-22.00 uur op donderdag en van 09.30-12.00 uur op zaterdag. Kosten E 78,-. Je krijgt inzicht in het digitale bewerken van je foto's met het pro gramma Photoshop. Wel is kennis van de computer vereist. Er wordt gewerkt onder Windows, maar Photoshop is voor MacOS's en Windows praktisch gelijk. Aan bod komt o.a. hard- en software, invoer, opslag en bewerken van foto's, selectie gereedschappen, kleurcorrectie, filters, oude foto's opknappen, maskers en lagen enzovoort. Het draait om tien jongens van tien en elf jaar oud. Op de gezichten staat spanning te lezen; rode blossen, rode oren. Het gaat om de hoofdrol in een megaproductie op Akerslootse schaal: Oliver Twist in grootse bezetting. Er komt een afmelding die geen afmel ding blijkt: Nick heeft een hersenschud ding en wil toch komen. Tegen het einde zal hij gebeld worden, om dan uit bed te komen en alsnog te zingen, zo graag wil hij. Uurtje later Hans Kuijper, de regisseur, stelt de jon gens op hun gemak: „Wees maar niet bang, we zijn geen jury van Idols en we vinden het hartstikke leuk dat jullie er zijn." En hij vertelt alvast dat Oliver straks gespeeld wordt in sporthal De Lelie waar tribunes worden opgesteld voor zes- of zevenhonderd mensen. „En", zegt hij er bij, „jongens, het is niet makkelijk, het is hard werken, het kost een boel tijd, en ik ben best wel streng. Als je naar je oma's verjaardag moet dan ga je maar een uurtje later." De regisseur neemt een stencil met gevoelsteksten met de hoofdrolspelers in spé door: boos, knus, zielig. Cynisch zit er ook nog tussen, een hele moeilijke. Straks gaan ze die om de beurt spelen want naast zingen moet je ook kunnen acteren. Blij dat 't af was Het zingen begint. Luc bijt het spits af en brengt de Maandagmorgenblues na één valse start tot een goed einde wat hem luid applaus oplevert. Jeroen zingt met levendige Anna Suzanna neer. Jory, gui tige blik in de ogen en de handen non chalant in de zakken weet zijn tekst goed te brengen, maar 'oh oh wat een moei lijke liedjes kiezen sommigen uit' kan de regisseur niet nalaten te zeggen. JW doet iets van de Titanic 'Vier, of nee, toch maar veertien' zegt hij tegen de mevrouw van het geluid. Hier staat iemand die weet wat hij wil. Jurian stapt daarna zuchtend de speelcirkel binnen. Zijn rocknummer mag dan niet mals zijn, opnieuw zuchtend verlaat hij de schijnwerpers: „Pfhh, blij dat 't af was." Als laatste komt Brim. Verrassend direct en spontaan zingt hij zijn tekst. De Olivers zijn geworden... 's Avonds volgt de uitslag per e-mail. De regisseur: „we waren uiteindelijk zo tevreden over de auditanten, dat we ze allemaal latep meedoen. Vijf komen er bij het kinderkoor, en vier hebben een rol gekregen. Onze Olivers zijn gewor den Cliff Ellsworth en Brim Kaandorp. De rol van Duiker (Artful Dodger), die we in eerste instantie aan een volwasse ne wilden geven, gaat wegens het aan bod aan talent naar Nick Duinmaijer en Jan-Willem Levering. De twee duo's gaan gezamenlijk repeteren en zullen ook afwisselend de voorstellingen gaan spelen. Maandag 10 maart is de eerste repetitie. De Akerslootse Samenwerkende Toneelverenigingen kozen Cliff Ellsworth en Brim Kaandorp uit als de beste Olivers. CASTRICUM - Op dinsdag 25 februa ri wordt van 10.00 tot 11.00 uur in de Bibliotheek Castricum aan de Geesterduinweg 1 een Opa- en omadag gehouden, toegang E 2,50 per paar. Een feestelijke ochtend voor jong en oud. Samen met uw kleinkind deelne men aan een spannend spel met leuke opdrachten rond boeken. Kennis maken met de leukste voorleesverha len, spannende prentenboeken, vrolijke liedjes en grappige spelletjes. Af en toe even pauzeren om wat te eten en te drinken. En vooral samen héél veel plezier beleven. Aan meldingen voor de Opa Omadag kunt u doorgeven aan de inlichtingen balie van de bibliotheek, ook in de bibliotheken Limmen en Akersloot zijn kaartjes verkrijgbaar. Natuurlijk bent u ook welkom als u eigenlijk de buuropa of oppasoma bent. Het programma bij Conquista voor het weekend van 21,22 en 23 februari is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend; 22 februari kun je een mooi masker of hoofddeksel maken voor de week erop, want dan is het namelijk carnaval! De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Entree 1 euro, incl. limonade. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 22 februari is er voor de tieners weer zo'n heerlijke discoavond. Neem je vriend of vriendin mee en kom lekker een avondje swingen op de nieuwste muziek. De deur gaat open om 19.00 uur en sluit om 23.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdag- en zater dagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14