Gemeente Heiloo helpt vrijwilligerswerk te structureren Grootouder en kleinkind activiteit in het Trefpunt Uitkijken naar recepten J AANSTAANDE ZONDAG DE THEO STET KRANT DIESEL EB 1 w intratuin I nu in Alkmaar op Zondag 5H U l Van Galen Antiek Coördinator vrijwilligerswerk lijkt in behoefte te voorzien Valentijnstaart Gered Gereedschap mmsmwy Slagerij Kramer 4,99 BORDEN ^1(072) 5351000 Prij NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openinstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 19 FEBRUARI 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactioneie kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. 08 Tweedehands boekenmarkt in Heiloo -- WonenPlus Heiloo op weg naar de 250e abonnee WIN JE KILOMETER STANO DKNV Geesterduin 58 Castricum GEHAKT CORDON BLEU 4 voor. 5|00 BEENHAM 100 gram. 1,48 RIBLAPPEN 1 kilo €4,99 GEROOKTE KIPFILET 500 gram SCHOUDER KARBONADES 1 kilo. 3,99 SLAVINKEN 4 voor 2,50 t L 1 T I E BERICHTEN HEILOO Zie vervolg op sportpagina VAN DER www.vanderborden.nl Uw huis verkopen? Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl JSP»: PI Ukh Gans, HEILOO - Om de gemeentelijke ondersteuning van vrijwilligerswerk in Heiloo goed te structurerenis per 1 januari jl. een coördinator vrijwilligersbeleid bij de gemeente van start gegaan. Uit onderzoek van adviesbureau Radar naar vrijwilligerswerk in Heiloo is namelijk naar voren gekomen dat de organisaties niet goed weten wie ze bij de gemeente kunnen benaderen in het geval van vragen of verzoeken. Om deze werk zaamheden uit te- kunnen voeren, is een medewerker van de gemeente door een her schikking van taken gedurende twee jaar voor 12 uur per week vrijgemaakt. Hiermee wil het college in het welzijnswerk de komende twee jaar het accent leggen op vrij willigerswerk. Bovenstaande informatie stond op 29 januari op de gemeentepagina van de Uitkijkpost te lezen. Zo'n anderhalve maand verder zijn we benieuwd naar de bevindingen van coördinator vrijwilligerswerk Gertia Warmenhoven. Is er inderdaad behoefte aan een vast aanspreekpunt, dat de vrijwilligersor ganisaties kan bijstaan door middel van informatie en ondersteuning? Is er iemand nodig die activiteiten opzet op het gebied Van uitwisseling en deskun digheidsbevordering samen met de vrijwilligersorganisaties? En is er be hoefte aan een persoon die themabij eenkomsten organiseert om zo de des kundigheid van de vrijwilligers te ver groten? Voor niets gaat de zon op „Zeer zeker", is het antwoord van Gertia Warmenhoven. „Naar aanlei ding van het gemeentestukje zijn er veel reacties binnengekomen. In 2001, in het Jaar van de vrijwilligers, is door de raad de nota 'Voor niets gaat de zon op' opgesteld. Een van de actiepunten uit die nota was het inventariseren van de knelpunten in het Heilooër vrijwilli gerswerk. Met name punten als 'Dat de gemeente onzichtbaar was voor de vrij willigersorganisaties', 'De vergrijzing van het vrijwilligersbestand', 'Het gebrek aan ondersteuning en informa tie' en 'Een te laag budget voor des kundigheidsbevordering' werden als een gemis ervaren en kwamen als aan dachtspunt naar voren." Knelpunten verbeteren Om een en ander te verbeteren heeft het college vorig jaar een onderzoek onder vrijwilligersorganisaties in Heiloo laten uitvoeren. Op basis van dit onderzoek en aanbevelingen vanuit een debat (gehouden met afgevaardigden van lokale vrijwilligersorganisaties), is een projectplan ontwikkeld met nieuwe initiatieven ter versterking van het vrij willigerswerk binnen onze gemeente. Op zoek naar oplossingen is voorge steld het vrijwilligerswerk duurzaam en systematisch te versterken. Gertia Warmenhoven, zal daartoe een vacaturebank opzetten met in deze database de gegevens van vrager en aanbieder. „Op deze manier vinden de mensen de juiste organisatie of instel ling en uiteraard andersom. Verder moet het vrijwilligerswerk voor jonge ren aantrekkelijker gemaakt worden. Door het werk te flexibiliseren hoeft een jongere zich niet voor maanden aan dezelfde organisatie te binden, maar kan hij of zij incidentele klussen uitvoe ren, zoals groenonderhoud, helpen met het opstellen van een jaarrekening etc." „Daarnaast wil ik proberen om het lokale bedrijfsleven te betrekken bij het vrijwilligerswerk, zodat een 'professio nal een vrijwilliger iets kan leren. Door themabijeenkomsten met vrijwilligers organisaties te organiseren kun je de deskundigheid op dezelfde manier ver groten. Door een gastspreker uit te nodigen zal deze deskundigheid onder de mensen zeker worden bevorderd." Vraag en aanbod De meeste vrijwilligersorganisaties die Heiloo telt (in Heiloo zijn 3200 mensen als vrijwilliger werkzaam) hebben enthousiast gereageerd op dit nieuwe initiatief van de gemeente. Met name het in kaart brengen van vraag en aan bod lijkt een dankbare klus voor de gemeente. „Nu komt het voor dat iemand best penningmeester wil worden, maar niet weet bij welke organisatie hij terecht kan. Door deze gegevens op te nemen in een database komen vraag en aan bod bij elkaar. Ook zijn er veel mensen die best iets vrijwillig voor een ander willen doen, maar die aangeven dat zij geen tijd hebben", laat de vrijwilligers- coördinator tot slot nog weten. „Uit onderzoek is echter gebleken dat hoe wel mensen over het algemeen minder vrije tijd hebben dan pakweg 20 jaar geleden, ze wel gemiddeld even veel tijd aan vrijwilligerswerk blijven beste den. Je leertje tijd anders indelen, keu zes te maken en prioriteiten te stellen. Ik ben ook vrijwilligerswerk gaan doen na het aanvaarden van deze baan. En ik moet zeggen, het valt me absoluut niet tegen. Ik zou eigenlijk iedereen willen aanraden om het gewoon eens te doen, al is het maar incidenteel." Knutselen bij de Hobbyfarmonder leiding van een vrijwilliger. HEILOO - Op zaterdag 22 februari van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u eigenlijk wel kwijt wil, bel de organisatoren even, dan halen zij ze bij u op. Tel. 072-5331297. Brengen naar 't Trefpunt kan natuurlijk ook, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op woensdagmiddag 26 februari kunt u weer met uw kleinkin deren terecht in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, voor een gezel lige activiteit. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt gewerkt met het thema Zet de maskers op! Je kunt een masker knutse len en ermee spelen. Natuurlijk wordt er ook muziek gemaakt en gedanst! Piraat of prinses, leuke fee of lelijk monster? Om maskers te versieren mag je zelf lin tjes, cadeaupapier en dergelijke meene men, maar dat hoeft niet. De activiteit kost 2,50 euro per volwassene met één kind en 1 euro voor elk extra kind. Limonade en wat lekkers voor de kin deren zit bij de prijs in. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden. De activiteit is geschikt voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Voor informatie kunt u bellen met stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. Nog even geduld en u kunt aan de slag met de eerste recepten uit deze rubriek. Vanaf 5 maart hopen wij elke week een recept te kunnen publiceren waar de schrijver c.q. schrijfster van het recept zelf veel plezier aan beleeft (en hopelijk ook u). Wij hebben al diverse recepten binnengekregen, maar verwachten van u nog veel meer recepten te krijgen. Iedereen heeft zo wel zijn of haar lievelingsgerecht. Vaak op speciale wijze klaargemaakt. Waarom zou u die kennis niet delen met anderen? Zodat ook anderen van uw kookkunsten kunnen genieten. Het recept en daarmee het klaarmaken van het eten is uitermate belangrijk voor het welslagen van uw huiselijk diner. Daar moet veel zorg aan wor den besteed. Maar dat laat onverlet dat ook andere zaken de nodige aan dacht verdienen. Zoals bijvoorbeeld het klaarmaken van de tafel. Het is onderdeel van het totaal en mede sfeerbepalend. Want u kunt het eten nog zo lekker hebben klaargemaakt, maar als het niet sma kelijk wordt opgediend, dan verliest het haar glans en daardoor komt de maaltijd niet tot zijn recht. Daarom is een leuk gedekte tafel essentieel voor het slagen van de maaltijd. Een gezel lige ondergrond, bijvoorbeeld in de vorm van een (qua kleur) passend tafellaken of gezellige placemats, kan wonderen doen. Ook het gebruikte bestek is belangrijk. Niet te groot en lekker in de hand liggend. En wat dacht u van een beetje sfeerverlich ting? Indirecte verlichting doet het bijna altijd goed. Hier en daar wat kaarslicht doet vaak wonderen. Zorg er vooral voor dat er een intieme sfeer heerst. Eventueel met wat zachte muziek. Experimenteer maar een beetje en probeer ook in de tafelschik king wat variatie aan te brengen, zodat het niet altijd voorspelbaar is hoe de tafel er uit zal zien. Zoals Bartje al zei: 'alle dagen bruine bonen is niet lek ker'. Wat (voor de liefhebbers) ook sfeerverhogend werkt is een lekker glaasje wijn bij het eten. De moeilijkheid is vaak de vraag: welke wijn past bij dit gerecht. Wij kunnen u op dat punt eveneens tege moet komen, want wij krijgen wijnad viezen van de wijnkopers van Wijnkoperij Haack en Helder. En dan is het echt niet de bedoeling dat u daar de wijn moet kopen. Het zullen alge mene adviezen zijn, waar u zelf mee aan de slag kunt en wel van super markt tot speciaalzaak. Als overgang naar de echte recepten zal volgende week woensdag in deze rubriek al iets - maar dan in algemene zin - over wij nen worden verteld. Uiteraard staan wij nog steeds volle dig open voor uw recepten suggesties. Inzenden kan aan het adres: redactie Uitkijkpostpostbusnummer 68, 1850AB Heiloo of (indien dit moge lijk is liever nog) per e-mail aan redactie@uitkijkpost. nl. HEILOO - De D'66 Valentijnstaart is dit jaar toegekend aan de vrijwilligers van de werkplaats van Gered Gereed schap in Heiloo, als waardering voor hun inzet bij het voor hergebruik geschikt maken en verzenden van inge zameld oud gereedschap. Dit werk wordt door de Stichting gedaan ten bate van door haar genomineerde ontwikke lingsprojecten in derde wereld landen. Het oud D'66 raadslid van Heiloo H. van Halem reikte vrijdagmiddag namens zijn fractie de taart uit aan de vrijwilligers op de werkplaats van Gered Gereedschap in De Hofdijk. Hoewel de organisatie Gered Gereed schap kampt met een chronisch gebrek aan werkruimte, hebben de vrijwilligers in Heiloo als enige een eigen werk plaats. De heer G. Lebbele, oud-journa list bij onder andere het Parool, schreef enige tijd geleden als een van de eersten een verhaal over Gered Gereedschap. De typmachine die hij daarbij gebruik te werd vrijdag afgestaan aan dit goede doel. (foto MSP) HEILOO - Plaatsgenoot Miranda Tonkes is vrijdag 14 februari geslaagd voor haar 4-jarige HBO studie Internationale Communicatie. Ze heeft de studie in 3,5 jaar afgerond aan de Haagse Hogeschool. (Hogere Euro pese Beroepen Opleiding) HEBO. HEILOO - WonenPlus Heiloo stevent af op de verwelkoming van de 250ste abonnee. Dit feit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Met het WonenPlus pro ject worden ouderen, chronisch zieken en gehandicapten bij het zelfstandig thuiswonen ondersteund. Daarvoor hebben in Heiloo de Woningstichting Heiloo, de Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Woon- en Zorgcentrum Heiloo, de UW en de ouderenbonden de krachten gebundeld. Zo bieden zij u één telefoonnummer waar u met al uw vragen op het gebied van wonen, zorg en welzijn terecht kunt. Of het nu gaat om hulp bij tuinonderhoud, informatie over huishoudelijke hulp of een vriend of vriendin om mee te kunnen fietsen, u kunt terecht bij het meldpunt WonenPlus Heiloo. Het abonnement kost E 10,- per jaar. Wilt u zich aanmel den, een folder of telefonische informa tie dan kunt u bellen naar het meld punt, tel. 072-5331297. HEILOO - Sinds maart 2001 is Pieter Mul eigenaar van het BP-tankstation in Heiloo. Aan de Westerweg 251 voor ziet hij zijn klanten van alle soorten brandstof of stilt hij de lekkere trek voor onderweg. In de rijk gevulde win kel, waarin de klmf producten varië rend van zonnebril tot kauwgom vindt, proberen de medewerkers nu net dat stukje extra service te bieden om zich van de andere tankstations te onder scheiden. Met succes, want de deur blijft tijdens dit gesprek frequent open en dicht gaan. Daarnaast probeert Pieter Mul zich door het aanbieden van leuke acties met BP te onderschei den. Sinds een paar weken kunnen de klanten er terecht voor inktpatronen voor de printer. Met kortingen van wel 40 tot 60% gaan de gerecyclede car tridges grif van de hand. En hoewel deze week pas voor het eerst reclame voor deze extra service wordt gemaakt, hebben veel mensen de weg naar Pieter Muls BP allang gevonden. „Elk benzinestation verkoopt tegen woordig kranten en snoep", ver klaart de eigenaar de verkoop van dit toch wel aparte product. „Wie weet kunnen de mensen hier straks ook terecht voor hun fotopapier. Klanten die een leeg inktpatroon voor de printer, het maakt niet uit van welk merk of soort, bij ons inleveren krij gen bovendien nog eens E 1,15 kor ting op de aanschaf van een nieuw patroon. Uiteraard krijgt iedereen 100% garantie op het product. Niet tevreden of past het niet? Dan brengt u het gewoon terug, daar zijn wij namelijk helemaal niet moeilijk in." Zelfstandigheid Het BP-station is overigens niet het enige tankstation van Pieter Mul. Ook in Purmerend en Medemblik beheert hij twee B P-stations. „Ik heb na het behalen van mijn MTS-diplo- ma altijd bij Pouw Zaanstad gewerkt. Zij hadden vijf benzinestations. Na verloop van tijd wilde ik ook als zelf standige aan het werk en ben ik gestart met de eerder genoemde drie stations. Omdat ik uiteraard niet alles zelf kan bijhouden, lopen op alle vestigingen managers rond. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Mede dankzij de in totaal 22 werkne mers blijft de boel goed draaiende. Met name het contact met de klanten maakt het voor mij leuk om deze benzinestations te beheren. En niet te vergeten: de zelfstandigheid spreekt mij ook enorm aan." BP is hét Deze vorm van vrijheid verklaart misschien ook de passie voor motor rijden van Pieter Mul. „Heerlijk toe ren door de polder, een grotere hobby heb ik niet", zegt hij met glin sterende ogen. Volgens Mul is de BP in Heiloo een goed station en is het gelegen op een prima punt. „Wanneer het gebouw de Egelantier wordt opgeleverd moet mogelijk de LPG-installatie verdwijnen, maar dit is voor mij zeker geen reden om dan zomaar te vertrekken. Benzine en diesel zijn nu eenmaal de meest ver kochte brandstoffen en ik hoop het verlies van LPG op te kunnen van gen. Ik zou ook niet weten wat ik anders zou moeten doen dan werken in deze branche. Dit is hét gewoon!" Uniek spaarsysteem Hoewel de markt voor benzinesta tions inmiddels verzadigd lijkt, en de klanten keuze hebben uit een groot aanbod, trekt het unieke spaar systeem van de FreeBees veel klan ten naar BR Dankzij dit systeem krijgt de klant per liter brandstof direct 1,37 eurocent korting in de vorm van Free Beespunten aangebo den. Deze punten kunnen worden gespaard voor de aankoop van brandstof en shopartikelen. In janua ri reikte Pieter Mul zelfs één van zijn klanten (als winnaar van een prijs vraag) de kilometerstand van de auto in FreeBees uit. „Leuk toch?", meent de eigenaar. „Ik vind dat ik een uitdagend en enerverend vak heb. Wat ik zou doen als ik dit niet zou doen? Geen idee, ik wil gewoon niets anders!" U vindt BP aan de Westerweg 251 in Heiloo, tel. 072-5331916. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 6.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 7.00 tot. 21.00 uur en zondag van 8.00 tot 21.00 uur. SS®® 3E Altijd de k#l»3E* ftj. EAGER BEAVER geldig t/m zaterdag 22 februari Telefoon 5330991 ■m «Noord-Holland Noord L 112 0900-1 L 88 44 1 HEILOO - Op maandag 10 februari werd aangifte gedaan van vernielingen van een personenauto. De vernieling aan de Suzuki van het type Jimny voor zien van kenteken XT-HL-82 werd van het afgelopen weekend gepleegd ter wijl de auto in Vredenoord stond geparkeerd. Het achterscherm van de auto werd bekrast. Een 39-jarige inwoner van Haarlem werd om 16.00 uur op de Westerweg aangehouden. De man werd ervan ver dacht een fiets te hebben gestolen uit de fietsenstalling van het station Heiloo. De man werd voor verhoor overgebracht naar het politiebureau van Heiloo. Tijdens het verhoor beken de hij de diefstal. In zijn bezit werden een aantal goederen aangetroffen die ook van diefstal afkomstig bleken te zijn. In verband met het verdere onder zoek werd de verdachte overgebracht naar het politiebureau van Den Helder. Nadat proces verbaal werd opgemaakt werd de man op dinsdag 11 februari heengezonden. Op dinsdag 11 februari werd aangifte gedaan van het vernielen van een bui tenlantaarn en de diefstal van een plan- tenhanger van een woning aan de Heerenweg. De vernieling en de dief stal werd tussen zondag 9 en dinsdag 11 februari gepleegd. Op woensdag 12 februari werd aangifte gedaan van de inbraak in een clubge bouw op het sportterrein aan Het Zevenhuizen. De inbraak in het pand werd tussen zaterdag 8 en zondag 9 februari gepleegd. Het hekwerk rond om-het gebouw werd opengeknipt. Hierna werd de toegangsdeur opgebro ken. Uit het pand werden een aantal speakers ontvreemd. Het waren specia le speakers die niet te gebruiken zijn voor een gewone geluidsinstallatie. Makelaar sinds 1933 grote collectie antieke tafels, kasten, com modes, klokken, verlichting, spiegels e.a. Meer dan 1000 m2 showroom. Burg. Nieuwenhuijsenstraat 16, Limmen Vrijdags (tevens avondverkoop] en zaterdags geopend of na tel. afspraak. 072-5053515/5052389 HET GROENE WARENHUIS Pieter Mul zou nergens anders willen zijn dan in zijn BP-tankstation aan de Westerweg. (foto: UKP) stenen beeld, hoogte 60 cm. Per stuk van 34,95 24,95 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1