Wat doen Provinciale Staten w Heiloo behoudt twee postloketten HEILOO ■^«*1 wmmtm Géén oproepings kaart ontvangen? UITKIJKPOST -19 FEBRUARI 2003 - PAGINA 4 mmmttSmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKttÈimmm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op dinsdag 11 maart a.s. gaat Nederland opnieuw naar de stembus. Nu om de leden van provinciale staten te kiezen. De nieuw gekozen statenleden brengen straks op hun beurt een stem uit op de leden van de Eerste Kamer. In feite is uw stem dus het dubbele waard: invloed op de samenstelling van bestuur in Haarlem én Den Haag. Waar houdt het provinciebestuur zich zoal mee bezig? Ruimtelijke ordening Dit is de belangrijkste taak van de pro vincie. Nederland is dichtbevolkt, voor ieder stukje land zijn wel tien bestem mingen te bedenken. Het is aan de provincie om hier lijn in aan te brengen. In streekplannen geeft zij in hoofdlijnen aan waar ondermeer huizen, landbouw gebieden, natuurgebieden en bedrijfs terreinen mogen komen. Deze streekplannen moeten passen binnen de plannen die het rijk maakt voor heel Nederland. Gemeenten maken bestem mingsplannen, die behoren te passen in de provinciale streekplannen. ouwen en wonen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van een woon huis Vredenoord 60. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 20 februari 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 161 - veranderen en vergroten woning Waterbaak 9 (kavel 12) - oprichten woning Westerweg 21 - vergroten woning Breedelaan 121 - vergroten woning Stationsweg 85 - veranderen gevel aan noord- en oostzijde Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 februari 2003 Geboorten Desi, d.v. M. Verboom en E.W.M. de Graaft Piëta, d.v. J. Wartena en Y.C.M. Duijvestijn Elders geboren Noortje M.H., d.v. A. van der Werf en M.J.H. Zwakeriberg Stan B., z.v. J.P. Bonhoff enJ.M. Langedijk ThijmenJ., z.v. J.P. Bonhoff enJ.M. Langedijk SilJ.J., z.v. A.C.J. Roodt en A.H.M. Castricum Willemijn, d.v. E. Smit en M. de Bruijne Fee A.L., d.v. A.L.J. Nuijens en M.A. Winder Sven R., E.R. de Boer en C.M.Vergeer Louwke J.R., d.v. W.R. Pastoor en G.W.J. van Veen Emma M., d.v. R.W.A. Strijker en P. van Weelderen Fierke W., d.v. A.P.A. Kooien en J.W. Hagoort Aijane H., d.v. R. Dzialiner en E.C. Koelman Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen P.M.C. Groefsema en I.M. Schoof R. Kok en A.M. Noordover Overleden G. van Duijvendijk D. Pilkes Water en milieu De provincie verleent milieuvergunningen aan de grotere fabrieken en bedrijven. Daarnaast zorgt zij, indien nodig, voor de schoonmaak van verontreinigde terreinen. Ook stimuleert de provincie milieuvriende- lijke afvalverwerking en maakt zij afspraken met bedrijven om stank en luchtverontreiniging terug te dringen. De provincie Noord-Holland houdt toezicht op ongeveer 600 industriële en afval- verwerkende bedrijven. Samen met Rijks waterstaat en de waterschappen regelt de provincie dat rivieren, sloten en piassen bevaarbaar blijven, dat er schoon zwem water is en dat het afvalwater van huishoudens en fabrieken gezuiverd wordt. Ook wordt gewerkt aan de kustvei- ligheid. Verkeer en vervoer Wegen houden zich meestal niet aan de gemeentegrenzen. Daarom zorgt de pro vincie voor aanleg, onderhoud en beheer van wegen, fietspaden, bruggen, viaducten en vaarwegen. Ook de verkeersveiligheid en openbaar vervoer- voorziening zijn belangrijke taken van de provincie. Economie De provincie heeft een stimulerende taak met betrekking tot de provinciale economie. Het provinciebestuur spant zich in om economische ontwikkeling en werkgelegenheid te bevorderen. Elders overleden G.C. Tesselaar wv Dekker J.J.M. Rietveld Verkiezingen Provinciale Staten dinsdag 11 maart a.s. Stemmen in stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Provinciale Staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stem bureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij vol macht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, Natuur en landschap De provincie werkt aan het instand houden en ontwikkelen van natuur en landschap. Zij doet dit samen met het rijk, landbouworganisaties, natuurbe schermers en landschapsstichtingen. Het gaat bij deze taak ondermeer om het behoud van waardevolle natuurland schappen en het stimuleren van het behoud van natuurwaarden in agrarisch gebied. Ook heeft Noord-Holland de zorg voor 10.000 ha recreatiegebied. Welzijn en cultuur Onder welzijn en cultuur vallen onder meer de geestelijke gezondheidszorg, bibliotheekwerk, toezicht op verzor- gings- en verpleeghuizen, cultuur, recreatie en sportbeoefening. De pro vincie Noord-Holland stimuleert cultuurparticipatie en -educatie en het behoud van het cultureel erfgoed. Toezicht op gemeenten Hoewel ze steeds meer eigen bevoegd heden krijgen, houdt de provincie nog wel toezicht op de gemeenten. Ze kijken voornamelijk of de gemeenten hun begroting wel op orde hebben. Ook de waterschappen staan onder toezicht van de provincie. Hoe wordt dat allemaal betaald? Noord-Holland krijgt haar geld voorna melijk uit twee bronnen: de provinciale opcenten op de motorrijtuigenbelasting die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart ver voegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kan didaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 6 maart 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in de provincie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Provinciale Staten een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. II Collecte Nationaal Jeugdfonds/Jantje Beton van 23 februari t/m 8 maart a.s. - - 5- v en de algemene belastinginkomsten van het rijk. Het geld is voor een deel uitslui tend bestemd voor bepaalde doelen, zoals het openbaar streekvervoer of de jeugdzorg. Ruim 225 miljoen euro van de begroting van rond 400 miljoen euro kunnen provinciale staten elk jaar zelf besteden. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de provincie in Noord-Hol land, (023) 514 31 43 of kijken op de websites www.noord-holland.nl, www.stemwijzer.nl.,www.provincies.nl, www.ukomttochook.nl en www.jijkomt- tochook.nl. Heeft u op maandag 24 februari a.s. nog geen oproepingskaart ontvangen voor de verkiezingen van provinciale staten op dinsdag 11 maart 2003 of staat er een fout op uw oproepingskaart, dan kunt u dit melden bij de publieks balie Burgerzaken in het gemeentehuis of via telefoon nummer (072) 535 67 20. isii 11 Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. Het verzoek moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De gemachtigde dient de volmachtstem tegelijk met de eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een ander kiezer mach tigen voor hem/haar te stemmen door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) in het zelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. De gemeente heeft bevestiging gekregen van Postkantoren BV dat in Heiloo twee vestigingen open blijven. Het servicepunt in 't Loo blijft bestaan. Het postkantoor aan de Mat- thijs Zonderhuisweg wordt op termijn gesloten. Hiervoor in de plaats komt in het stationsgebied een postagentschap nieuwe stijl. Na sluiting van het postkantoor wordt een nieuw postagentschap ondergebracht bij een ondernemer in het stationsgebied. Het is nog niet bekend bij welke onder nemer. Postkantoren BV garandeert de continuïteit van de serviceverlening. Het postkantoor aan de Matthijs Zonder huisweg blijft open totdat een geschikte locatie is gevonden. Bij het agentschap nieuwe stijl kunnen klanten terecht voor een volledig assor timent van TPG Post en de Postbank. De dienstverlening is gelijk aan die van het huidige postkantoor. Daarnaast blijft het servicepunt van TPG post in 't Loo bestaan. Hier kunnen klanten terecht voor het kopen van postzegels, strippen kaarten, telefoonkaarten en het versturen van - al dan niet aangetekende - pakketten. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. P. Arnold, telefoon nummer (072) 5356792. ededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Jeugdfonds/Jantje Beton van 23 februari tot en met 8 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. oerrng Plaatsing flitspalen Omdat regelmatig de maximumsnelheid van 50 km/uur wordt overschreden en hierdoor met name overstekende voetgangers en fietsers in gevaar worden gebracht, heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo in september 2002 inge stemd met de plaatsing van twee flitspalen. Kanaalweg en Kennemerstraatweg Besloten is om de palen langs de Kanaalweg (ter hoogte van de ingang Campina) en de Kennemerstraatweg (ter hoogte van de Zevenhuizerlaan) te plaatsen, aangezien het treffen van andere snelheidsremmende maat regelen hier niet mogelijk of wenselijk is. In maart wordt gestart met de plaatsing van de flitspalen. Zodra de flitspalen in bedrijf zijn, zullen de resultaten van de snelheidscon troles regelmatig in de Uitkijkpost bekend worden gemaakt. Informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. L J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contac 1 r - - |SSSH SMS»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4