WonenPlus blijkt succesvol Al voor 10.000 ouderen én gehandicapten Openbare balletlessen Muziek- en Dansschool Heiloo paddentrek Heiloo Slechte seizoenstart voor Boscrossers door inbraak Nipt verlies voor team HSV d3 Zilver voor turnster Melanie Zomeravondvoetbal Ypestein L Schaakvereniging Oppositie gelezen worden •s UITKIJKPOST -19 FEBRUARI 2003 - PAGINA 6 Bijstand of andere uitkering Winnaar Yalentijn internetactie in Heiloo .LITII BERICHTEN HEILOO HSY Limmen nieuws Biljarten, gewestelijke finale Bandstoten Activiteiten AYYH e.o. Uitzendingen Streekradio Excellence Zege Effect in streekderby .es «aua ra Boksen in de Schulp Flashing Heiloo verliest '^1 ma ANBO verzekert leden tegen pinberoving HEILOO - Onlangs kwamen alle WonenPlus organisaties uit Noord-Holland bijeen op de Successenmarkt 2003 in Purmerend. Het doel van de Successenmarkt was ver spreiding van kennis en informatie onder de WonenPlus organisaties. Hiervoor wer den de successen van de afzonderlijke WonenPlus organisaties gepresenteerd. Ook WonenPlus Heiloo was van de partij. WonenPlus helpt bij het zolang moge lijk zelfstandig kunnen blijven wonen voor ouderen, gehandicapten en chro nisch zieken. WonenPlus is in bijna iedere gemeente in Noord-Holland- Noord actief en stelt haar diensten zon der indicatie beschikbaar. Inmiddels maken 10.000 ouderen en gehandicap ten gebruik van de diensten van WonenPlus. Het doel is om WonenPlus in alle gemeenten in de provincie Noord-Holland te ontwikkelen. Kenniscentrum WonenPlus en Stichting WonenPlus Noord-Holland ondersteunen de WonenPlus initiatie ven. Dit jaar wordt gestart in Castricum, Beverwijk e.o., Wieringen en Alkmaar. Eén van de bewezen successen die werd toegelicht op de Successenmarkt is het gehandicaptenproject van ServicePlus in Schagen. Gehandicapten verblijvend in instellingen als Duin en Bosch, Noorderhaven, Leekerweide en Reigersdaal gaan steeds vaker zelfstan dig wonen. WonenPlus biedt onder steuning in hun dagelijkse activiteiten. De kennis en ervaring die bij ServicePlus is opgedaan, zal nu worden overgedragen aan alle andere WonenPlus organisaties in Noord- Holland. Andere successen zijn huishoudelijke diensten door studenten in Heiloo en Bloemendaal. Studenten worden gekoppeld aan ouderen die huishoude lijke diensten verlangen. De dienst is zeer gewild onder de leden van HEILOO - In de week van maandag 17 tot en met 20 februari vinden er openbare balletlessen plaats van de balletklassen van Marjan Pol in de Muziek- en Dansschool. Deze lessen zijn bedoeld voor ouders/verzorgers, familie en belangstellenden voor wat de leerlingen presteren en wat deze lessen inhouden. Met als motto 'Dansen is plezier vanaf het begin' worden belangstellenden uitgenodigd. De openbare lessen vinden plaats in de balletstudio aan Mariënstein 137a. Op donderdag 20 februari is er om 16.00 uur les voor de 8 tot 10 jarigen en om 17.00 uur voor de 10 tot 12 jarigen. Muziekcursussen voor kleuters en peuters In de week van 3 maart na de krokus vakantie starten de (vervolg) cursus sen Muziek op School en Kleutermuziek bij de muziek- en dans school. Deze cursussen sluiten aan voor peuters en kleuters die dit jaar, of vorig jaar, de eerste cursus gevolgd hebben of voor kinderen die deze cur sussen voor het eerst willen volgen. Maandag 3 maart start om 10.30 uur de cursus Muziek op Schoot. Deze cur sus is bedoeld door kinderen vanaf 2,5 jaar met een ouder of verzorger om samen vanuit thema's uit de peuterwe reld, liedjes te zingen en muziekspel letjes te doen met eenvoudige muziek instrumenten. Woensdag 5 maart vanaf 12.40 uur start de cursus Kleutermuziek. Deze cursus is voor kinderen van 4 en 5 jaar (groep 1 en 2 van de basisschool). Rond thema's uit de kleuterwereld worden spelletjes met muziekinstru menten gedaan en zingen zij kleuter liedjes. Voor beide cursussen geldt dat hiermee de eerste stappen gezet wor den om de creativiteit te ontwikklen en te beleven. Deze cursussen zijn zeven keer en duren elk 45 minuten. De enthousiaste en deskundige docen te Aswintha Weidema verzorgt deze cursussen in de muziekschool aan Het Veld 1. Project Harmonie-Fanfareorkest ba sisscholen Leerlingen van groep 4 en 5 van de basisscholen (en hun ouders) kunnen de komende maanden uitkijken naar een concert van een harmonie- of fan fareorkest. Het eerste concert dat inmiddels is uitgevoerd is met veel enthousiasme ontvangen. Donderdag 20 februari vindt het tweede orkest plaats. Het concert is de afsluiting van een klein project dat op dit moment opde scholen wordt uitgevoerd. Tijdens het concert kunnen leerlingen en ouders genieten van een sprookje waarin veel muziek is verwerkt. Tot slot worden de op school ingestudeer de liedjes gezongen met begeleiding van het orkest. Dit jaar wordt samengewerkt met muziekvereniging Eensgezindheid en Harmonieorkest Caecilia. Doel van het project is om de kinderen kennis te laten maken met de muziek en de instrumenten van een harmonie -of fanfareorkest. De orkesten krijgen op deze manier- de gelegenheid om hun activiteiten bij de kinderen onder de aandacht te brengen. WonenPlus. Het aanbieden van tuin- diensten door vrijwilligers in samen werking met hoveniers in Heerhugowaard, Heiloo en Hoorn is ook een groot succes. Veel klussen in de tuin kunnen niet meer door de ouderen zelf gedaan worden, de tuindiensten van WonenPlus bieden hier uitkomst. Wilt u meer weten over de (plaatse lijke) diensten van WonenPlus Heiloo dan kunt u bellen met het meldpunt WonenPlus Heiloo, tel. 072-5331297. Voor E 10,- per jaar bent u al abonnee van WonenPlus Heiloo. HEILOO - Heeft u een bijstandsuitke ring dan is dit u kans. De stichting belangenbehartiging uitkeringsgerech tigden start weer een aantal computer cursussen voor uitkeringsgerechtigden in de bijstand, wao, enzovoort. Een cursus leren omgaan met de computer. Ook al heeft u zelf geen computer dan hoeft dat geen probleem te zijn. U kunt vier middagen per week gratis oefenen in de Bergeon op de daar aan wezige computers, Bergeonstraat 30 in Heiloo. Ook kunt u internetten. De kosten bedragen E 20, -, met les materiaal voor 10 lessen van 2 uur (alleen voor de echte minima). Andere uitkeringsgerechtigden en geen mini ma betalen iets meer. U kunt eventueel in termijnen betalen. Lestijden zijn in overleg te bepalen en met schooltijden wordt rekening gehouden. De cursus sen die in februari start zijn vol. De volgende cursussen starten eind sep tember. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u zich wenden tot Jos Turk, tel. 072-5330838. HEILOO - Maandagmiddag mocht Dico Bruin uit Heiloo een prijs ont vangen bij Intratuin Heiloo. Een ano nieme inzender zond hem de Valentijnboodschap: mi ta stimabu awe, mas ku ayera, pero menos ku manjan, mistica, wat zoveel betekent als: vandaag houd ik meer van je dan gister maar minder dan ik morgen van je zou houden. De actie was gestart vanuit het hoofdkantoor op internet (www.intratuin.nl). Hier konden de mensen een boodschap achter laten voor hun Valentijn. De winnaar kreeg een valentijnsbloemstuk met daarbij een speciale valentijnskaart van Intratuin met daarop de ingezonden tekst. UP 'Noord-Holland Noorc It 1/ (12 0900-1 88 44 1 Vervolg politieberichten HEILOO - Óp zaterdag 22 februari start de Paddenwerkgroep Heiloo voor de vijftiende keer met de bescherming van de amfibieën op de Kuillaan, ZanderslootwegWesterweg en Rector Frederiklaan in Heiloo. Die ochtend wor den de vangemmers en gaastrook ingegraven langs het fietspad Zanderslootweg. Tussen 13.15 en 14.30 uur werd vanaf de Heerenweg in de nabijheid van de Hema een elektrische fiets van het merk Sparta type Pharos gestolen. De fiets werd later teruggevonden in de bosschages aan de Ter Coulsterlaan. Op het parkeerterrein van het sport terrein aan de Vennewatersweg werd tussen 20.00 en 21.30 uur in een perso nenauto ingebroken. Nadat een por tierruit van de Opel Astra met kente ken ZJ-RX-22 werd ingeslagen werd een jas uit de auto ontvreemd. Tussen 20.30 en 22.00 uur werd in een Ford Mondeo met kenteken 06-HN- NR ingebroken die op een parkeerter rein van een sportcomplex aan de Westerweg stond geparkeerd. Een por tierruit werd ingeslagen. Diverse goe deren waaronder een handtas met inhoud werd uit de auto ontvreemd. Een kop-staart aanrijding vond vrijdag 14 februari op de Kennemerstraatweg plaats ter hoogte van de Kapellaan. Een 45-jarige automobilist afkomstig uit Purmerend zag te laat dat een 53- jarige automobilist afkomstig uit Heemstede stilstond om de Kapellaan in te rijden. Ondanks krachtig remmen kon hij een aanrijding niet voorkomen. Een van de inzittenden klaagde na de aanrijding over pijn in haar nek. In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari werd in twee personenauto 's ingebroken die geparkeerd stonden op het erf van een woning aan de Runxputteweg. Uit een van de auto's een witte VW Polo werd een radiospe ler ontvreemd. Uit de andere auto een Mercedes type Vito, werd ook de radio speler ontvreemd. Beide auto's ston den niet afgesloten. Een eenzijdige aanrijding vond zondag 16 februari om 19.40 uur op de Kanaalweg plaats. Een 22-jarige auto mobilist afkomstig uit Heiloo verloor op dat tijdstip in de bocht naar het Rosendaal de controle over zijn voer tuig. De auto raakte in slip, schoof de vluchtheuvel op waarbij een verkeers- paal op de vluchtheuvel werd wegge slagen. Hierna kwam de auto op de verkeerde weghelft terecht en botste tegen de zij kant van een tegemoetkomende bestel auto. De weggeslagen verkeerspaal raakte de voorzijde van deze bestelau to met als gevolg dat het glas van de voorruit in het gezicht en mogelijk in de ogen van de 20-jarige bestuurder terechtkwam. Hij werd naar het MCA voor controle gebracht. Beide auto's raakten dusdanig beschadigd dat ze weggetakeld moesten worden. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, babyarmbandje met naam Eva, blauwe portemonnee met als inhoud buiten lands geld, kinderfietsje kleur oranje geel-grijs, paar wollen groenen hand schoenen, gekleurde kinder(rug)tas inhoud grijze sportschoenen. De Kuillaan is een belangrijke trek- route voor amfibieën die, na de winter slaap vanuit het bos naar de sloot voor de voortplanting gaan. Om die reden wordt de Kuillaan al enige jaren d.m.v. een slagboom afgesloten voor gemoto riseerd verkeer gedurende de maan den maart en april van 19.00 tot 07.00 uur. Dankzij de slagboom is daarmee het grootste gevaar geweken; toch zijn er nog altijd automobilisten die de Kuillaan vanaf de Kennemerstraatweg inrijden met alle gevolgen van dien. De aanwezigheid van paddenbescher- mers blijft dus nodig, ook voor de ove rige verkeerswegen in het gebied zoals de Westerweg en Rector Frederiklaan. Incidenteel sluiten Van 22 februari tot 1 maart kan het zijn dat de slagboom incidenteel geslo ten wordt i.v.m. gunstige weersomstan digheden, zoals regen en 7 graden C. Echter in verband met de huidige lage dagtemperaturen en vorst 's nachts zijn de verwachtingen voor padden- trek en graafwerkzaamheden nu wat minder optimistisch. Bij voortzetting LIMMEN - De winter is weer in volle gang, toch gaan de vissers van HSV Limmen proberen te vissen en wel op 23 februari. Dit in het kader van de wintercompetitie, een serie vrije wed strijden. Viswater is het Stet te Limmen, alwaar zij om 9.00 uur verza melen op het haventje. Opgeven tot vrijdagavond 21.00 uur bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Er wordt 1,5 uur gevist op aantal. Indien het weer (regen, harde wind of vorst) of ijs het niet toelaten wordt er niet gevist. De wedstrijd is ook toegankelijk voor jeugdleden van Samen Beet, mits zij 12 jaar of ouder zijn. De betalingsbewijzen voor de leden van Samen Beet zullen komende weken in de bus vallen, tot die tijd is de oude vergunning nog geldig. Deze ver gunning geeft echter niet het recht te vissen op snoek. Hiervoor is een visak- te nodig. Deze is te koop aan de balie van het postagentschap en bij diverse hengelsportzaken. Samen Beet is de jeugdafdeling van de HSV Limmen. Jaarlijks wordt een aan trekkelijk programma geboden, waar bij het hoofdzakelijk om vissen draait maar ook om zaken daaromheen. Voor dit seizoen staan de volgende activitei ten gepland, een demonstratie kunst aasvissen in het zwembad, een compe titie van vier avondwedstrijden, een open wedstrijd op zondagmiddag, een introductiecursus reddingzwemmen, (een avond door een ervaren instruc teur) een cursus Tuigen maken en hen- gelmaterialen en de jaarlijkse feest middag. De diverse activiteiten zijn ook voor niet-leden te bezoeken, hier voor wordt wel een vergoeding gevraagd. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij Peter van der Heydt, Vinkenbaan 7, tel. 072-5051056 of bij Rob Jak, Dampegeestlaan 13, tel. 072- 5053134. AKERSLOOT - Vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 februari wordt in Biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot de Gewestelijke Finale Bandstoten vierde klasse gehouden. De deelnemers zijn allen winnaars geworden van de districtfinales en zo mogen zij uitkomen in deze geweste lijke finale met uiteindelijke doel het Nederlandse kampioenschap. De aanvangstijden zijn: vrijdag 21 februari vanaf 19.00 uur, zaterdag 22 februari 10.00 uur en op de slotdag 23 februari is de aanvang 11.30 uur. De organisatie is in handen van biljartver eniging AKER'97 uit Akersloot. De volgende spelers hebben zich geplaatst voor deze finale: 1. J.Ruiter, West-Friesland. 2 E.J.Scholten, Den Helder. 3 J.N.Schouten Alkmaar. 4 H.Deumers Zaanstreek-Waterland. 5 R.Suurd, Kennemerland. 6 B.van Kesteren, Bollenstreek. 7 W.A. van Tunen, Alkmaar. 8 J. Verbiest, Schagen. reserve R.Bart, Alkmaar. Op zaterdag 22 februari wordt er alleen maar overdag gespeeld, aanvang 10.00 uur. Het nationale kampioen schap wordt gespeeld van 11 t/m 13 april in Arnhem. HEILOO - Het ziet er voor Fcc de Boscrossers goed uit na de winterstop. De baan is met man en macht aange past met nieuwe heuvels. Wederom mag de club een wedstrijd organiseren in de strijd om het Nederlands Kampioenschap. En het ledental en de wedstrijdresultaten zijn op hoog niveau. Groot is dan ook de domper als er in het weekend van 1 en 2 februari blijkt dat bij een inbraak een acht speciale geluidsboxen en een hoeveelheid bekabeling is gestolen. Materiaal dat door enkele leden eigenhandig in elkaar is gebouwd om een speciale geluidsinstallatie samen te stellen. Deze installatie moet door de formule van 'veel boxen met gering geluid' het hele terrein kunnen bereiken zonder de omgeving overlast te bezorgen bij wedstrijden. Deze buurt vriendelijke oplossing is nu volledig gesaboteerd. Met veel inzet en zelfwerkzaamheid en een forse investering is er een van het huidige weertype gebeurt er vooralsnog niets en zullen wellicht ook de graafwerkzaamheden worden opgeschort tot een later tijdstip. In 2002 hebben 28 vrijwilligers meege holpen de paddentrek goed te laten verlopen. Gedurende 6 tot 8 weken vraagt deze bescherming dagelijks een grote inzet mensen: gedurende de avond om de dieren op een veilige plek te zetten, 's morgens om de van gemmers te controleren en elke och tend en avond de slagboom te openen en sluiten. Het seizoen 2002 is afgesloten met 3673 amfibieën: 3527 gewone padden (58 dood), 138 kleine watersalaman ders (8 dood), 8 bruine kikkers. In 2002 was er één topavond en wel op 12 maart. Ruim 600 amfibieën werden geteld. Ondanks dat na 21 maart nog weinig trek plaatsvond i.v.m. invallen de koude, was het aantal amfibieën op dat moment al zodanig dat toch gesproken kan worden van een heel goede en geslaagde paddentrek 2002. Voor informatie Els Swart 072- 5330324. GRAFTDIJK - Na een naar eigen zeg gen goede voorbereiding op de tweede seizoenshelft, moest HSV D3 het in de tweede ronde van de voorjaarscompeti tie opnemen tegen najaarskampioen Graftdijk Dl. Aangezien alle wedstrij den in deze competitie van de eerste speeldag werden afgelast, werd dit de eerste serieuze beproeving voor beide teams na de winterstop. HSV D3 moest aantreden met vier invallers, aangezien er geen beroep kon worden gedaan op Robin Veldt, Boi de Moei, Jorden Juliaan en doelman Sen Kosters. Zij werden vervangen door Daan Laan, Mats en Niels Boekei en doelman Youri Pieters. Vanaf de aftrap bleek dat het klassenverschil tussen beide teams nagenoeg nihil was. Het spel golfde op en neer en HSV D3 cre ëerde zichzelf enkele goede kansen. Het was uiteindelijk Graftdijk Dl die met een uitgespeelde mogelijkheid na acht minuten de leiding nam. De cen trumspits van de Gr aftdijkers wist een voorzet van de rechterflank hard en geplaatst binnen te schieten; 1-0. HSV antwoordde tien minuten later, nadat aanvoerder Martin Laduc opstoomde aan de rechterkant en hard op doel schoot. De Graftdijk doelman wist de bal in eerste instantie te stop pen, maar aanvaller Mats Boekei stond klaar om de afvallende bal binnen te tikken; 1-1. HSV D3 kreeg meer grip op de wedstrijd en zette de Graftdijk defensie onder zware druk. In de drie ëntwintigste minuut was het wederom Mats Boekei die met een loeihard afstandsschot het net deed bollen; 1-2. Na rust leek HSV D3 de wedstrijd te controleren, maar trainer Jack Kraakman liet na afloop weten dat hij er geen enkel moment gerust op was. Zijn ongerustheid leek gerecht vaardigd. Graftdijk kreeg in de vijfen veertigste minuut een vrije trap toege wezen en deze zeilde met grote preci sie enkele centimeters onder de lat door; 2-2. Niet veel later kreeg HSV alsnog een opgelegde mogelijkheid om de wed strijd in Heilooër voordeel te beslissen. Sybren van Dokkum legde aan voor een strafschop, maar zijn goede inzet werd fabuleus gestopt door de Graftdijk doelman. De kater voor HSV werd pas echt groot op het moment dat de Graftdijkspits met nog een minuut te spelen alleen voor doelman Pieters kwam te staan en deze ook kansloos liet; 3-2.0ndanks het verlies was trai ner Kraakman niet ontevreden: „Het is een beetje een dubbel gevoel. Het is jammer dat je alsnog die derde om je oren krijgt. Het had net zo goed in ons voordeel beslist kunnen worden als we iets meer geluk hadden gehad. Desondanks heb ik een goede wed strijd gezien met weinig fouten. En de fouten die werden gemaakt werden meteen afgestraft. Van beide kanten. Dat is topvoetbal, toch? Gelukkig was dit pas de eerste wedstrijd. Er is nog niets beslist." De startbaan van de Boscrossers ligt er fraai besneeuwd bij. Nog fraaier zou het zijn wanneer de gestolen geluidsboxen ook weer boven water komen. HEILOO - Op woensdag 26 februari houdt de AVVH e.o.(Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo) een excursie naar Theater Carré, Amstel 115 - 125 in Amsterdam. De rondlei ding begint om 14.00 uur. In 1887 opende Oscar Carré de deuren van zijn eigen circustheater. Hiermee verwe zenlijkte hij een lang gekoesterde droom. Hoewel het gebouw in alles nog de sfeer van toen ademt, gaat ach ter de schermen een ultra modern the ater schuil. Carré stelt u via deze rond leiding in staat deze geheimzinnige wereld te ontdekken. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - Streekradio Excellence, het senioren programma 50-plus is te ontvangen op de FM-band 106.3 en op de kabel 96.5. In de uitzending van 25 februari van 20.00 tot 21.00 uur afle vering 3 uit de serie New Orleans Jazz is er voor de liefhebbers weer tijd om te genieten van deze onvergetelijke muziekstijl. Dit programma is samen gesteld door Alfred Cahn en wordt gepresenteerd door Dinie van Sluis. HEILOO - De Heilooër volleyballers pakten in het uitduel met Ardea in Heerhugowaard een eenvoudige 3-1 overwinning. Effect kwam nauwelijks in de problemen en verloor alleen de derde set. In de vorige ontmoeting overklaste Effect de tegenstander in de beginfase, daar was nu weer sprake van alhoewel nu in iets mindere mate. De Heilooënaren lieten zien niet voor niets derde te staan in de regioklasse en zorgden via een goed lopende aan val voor veel druk bij Ardea. De eerste set ging gemakkelijk naar de uitspelen de ploeg. In de tweede set meer van hetzelfde al liepen de combinaties iets minder, toch was er genoeg dreiging. De thuisploeg kwam in de derde ein delijk beter in de wedstrijd wat leidde tot een aantrekkelijk duel. Effect had de beste kansen op winst, maar gaf in de slotfase het initiatief uit handen. Door slordig spel aan Heiloose zijde kon Ardea vanaf 20-20 naar setpunt uitlopen, dat vrijwel direct werd gemaakt. De vierde set was het spannendst doordat beide teams hard knokten en geen afstand van elkaar konden nemen. Tot 20-20 ging het gelijk op waarna met enige hulp van de scheidsrechter naar matchpunt uitgelopen kon worden. Dat laatste punt werd meteen benut, waardoor er wederom vier punten worden gepakt en de top-drie klasse ring vastgehouden kan worden. Jl. immm GS rO installatie gebouwd die juist de status van Baan Nederlands kampioenschap moest ondersteunen. Triest is dan als juist die spullen gestolen worden, waar anderen waarschijnlijk niets of weinig aan hebben. Maar het seizoen voor de fietscross- vereniging gaat evengoed van start met goede verwachtingen. De eer om weer een NK te mogen organiseren sterkt het gevoel dat de club goed in zijn vel zit. Er zijn een groot aantal rij ders in beeld voor ereplaatsen in de diverse competities en de sfeer in de vereniging is prima. Nieuwe leden zijn welkom op maandagavond om 19.00 uur, ga eens langs op de baan bij sport centrum het Vennewater. Als nu maar die gestolen boxen terug komen gaat alles volgens plan. Signalement boxen: handgemaakt, beige/rood geschilderd, met auto spea ker en tussenversterker, en genum merd. EGMOND - Op zaterdag 22 februari zullen in dorpshuis de Schulp (aanvang 20.00 uur) de voorronden beginnen voor de district kampioenschappen boksen van Noord, Noordholland en Oost-Nederland. Er zal in verschillen de categorieën gebokst worden, waar onder Jacob Schipper, Junior, Nieuwelingenklasse, en in het weiter- gewicht van 64-69 kg. Jacob is al enige jaren lid van Boksclub Pettit, en zal op deze avond zijn eerste partij boksen. De organisatie berust bij Boksclub Pettit i.s.m. District Noord Holland, onder toezicht wan de Nederlandse Boksbond. Op het pro gramma staan 15/20 partijen, dus het zal een spannende avond worden. Voor info tel. 072-5054031 of Duinweg 7, te Bakkum. HEILOO - Afgelopen zaterdag moch ten de dames van Flashing Heiloo aan treden tegen de Lions in Zandvoort. Na enige tijd te hebben rond gereden, werd de sporthal toch nog gevonden en konden de dames aan de slag. Ze begonnen met een goed gevoel en een goed spel aan het eerste kwart van de wedstrijd. Na 10 minuten was de stand 15-11 en keken de dames dus tegen een lichte achterstand aan. Vooral Yvonne Brandt was goed op dreef en scoorde zeven van de elf punten. Niks aan de hand dus en de dames begonnen aan de tweede kwart. Ook daarin was er goed spel. De aanvallen werden goed opgezet en uitgevoerd waardoor er een aantal maal gescoord kon worden. Maar ook de tegenstan der maakte wat scores en liep uit naar 31-20. En ondanks dat de dames het aan beide kanten niet altijd eens waren met het arbitraire duo, probeerden ze hun eigen spel te spelen. Flashing deed goed haar best om de verdediging dicht te houden, maar de Lions konden er toch diverse malen doorheen komen. In de derde kwart had Yvonne het stokje door gegeven aan Frederique Rupert en die scoorde in deze 10 minu ten zes punten. Helaas was dat niet genoeg want na 30 minuten spelen, was de stand inmiddels 56-28. In het vierde kwart was het over met de moedige strijd van Flashing en de eindstand werd 76-38. Flashing ging helaas dus strijdend ten onder, maar zal op 8 maart na een voor sommige welverdiende vakantie, weer met opgeheven hoofd op het speelveld staan. Met de instelling om dan een paar winstpunten te pakken. LIMMEN - Op zaterdag 15 februari werden in Limmen de eerste LOS B turnwedstrijden gehouden. Gymnas tiekvereniging TI OS uit Limmen deed hieraan mee met tien meisjes. In de eer ste wedstrijd turnden Lisa Dijlen, Debbie van de Peet, Dorien Lap, Sascha Weijers en Ilse Koot. Sascha scoorde heel hoog op de sprong. Haar overslag was een 9.45 waard. Ook Ilse maakte een mooie overslag en ver diende daarmee een 9.35. Debbie deed het op de brug erg goed. Ze eindigde met een hoge streksprong van de lage ligger. Zij haalde hiervoor een 8.95. Lisa turnde het beste op de balk. Haar sprongen waren mooi hoog. Zij werd beloond met een 7.80. Dorien deed voor het eerst mee en zette een prima resultaat neer. Ze werd achtste samen met Debbie in een deelnemersveld van 18 meisjes. Lisa turnde ook haar eerste wedstrijd en werd zelfs zevende. Sascha had pech met haar brugoefening en belandde op de twaalfde plaats. Ilse, die bij de pupillen 2 meedeed, werd zevende in het rijtje. In de tweede wedstrijd was alleen Melanie van Diepen van de partij. Maar dat zij de enige was van TIOS, deerde haar niet. Met een 8.95 voor brug, een 9.00 voor balk, een 8.90 voor vloer en een 7.95 voor sprong behaal de zij de zilveren medaille! Een uitste kend resultaat voor een startende turnster. In de derde wedstrijd mochten Cindy Groot en Eileen Groenland voor TIOS uitkomen. Eileen scoorde een 9.30 bij sprong doordat zij een sprong van een hoger niveau turnde. Ook op de brug verliep alles vlekkeloos (8.80). Cindy, daarentegen toucheerde de lig ger bij het zwaaien en dat bracht haar cijfer naar beneden (8.35). Op de balk haalde zij haar puntentotaal weer op door het één na hoogste cijfer (8.30) te halen. Na beiden een mooie matoefe- ning te hebben geturnd, was het tijd voor de prijsuitreiking. Geen prijzen helaas, maar een verdienstelijk zesde plaats voor Cindy en een zevende voor Eileen. De trainster Els Lemmers en Caroline Welboren vonden het een geslaagde dag en gaan er hard voor aan het werk om de resultaten omhoog te schroe ven. De volgende LOS B wedstrijd vindt plaats op 29 maart in Limmen. HEILOO - ANBO voor 50-plussers gaat als eerste organisatie in Nederland haar 180.000 leden onder bepaalde condities verzekeren tegen beroving binnen twee uur bij het pin nen van geld uit geldautomaten. De slachtoffers moeten daarvoor wel de transactiebon plus aangifte bij de poli tie overleggen. De vijftigplus-organisatie biedt haar leden deze gratis service om het gevoel van onveiligheid bij senioren die geld pinnen te verminderen. Ouderen zijn overigens niet vaker slachtoffer van berovingen dan anderen, maar het gevoel van onveiligheid bij het pinnen komt bij hen wel vaker voor. ANBO introduceerde onlangs in Den Haag met ABN AMRO de servicebus, die als proef vanaf 24 februari twaalf landelijkse plaatsen verspreid over Nederland gaat aandoen. In de service bus worden diverse diensten aangebo den, waaronder het opnemen en storen van geld de ANBO Raadslijn,' SeniorWeb en gemeentelijke diensten. De vijftigplus-organisatie wil hiermee de bereikbaarheid van het betalings verkeer voor senioren en mensen met een functiebeperking weer dichter bij huis brengen. Streven is om het aantal dienstverleners verder uit te breiden. HEILOO - Als je niet meer actief bent als voetballer in het weekend, maar zo af en toe begint het toch weer te kriebelen, zeker als het weer lekker weer wordt, de avonden gaan lengen en het gras is groener dan groen, dan is misschien zomeravondvoetbal iets voor jou. Maar ook als je na afloop van de reguliere competitie nog graag even actief wilt zijn in de wei, ben je welkom. Vanuit de wijkvereniging Ypestein is voor in de komende zomeravondcom petitie een team ingeschreven. Zij doen dan mee onder de naam Stabilitas. Dit is de club die vanuit Willibrord nu al actief is in de compe titie, en zij spelen op het prachtige veld op het terrein bij Willibrord. Er is zelfs een kleine kantine aanwezig, dus de dorst kan ook worden gelest. De competitie start in april en duurt twee maanden. Je speelt één wedstrijd per week, en de wedstrijden beginnen tussen 19.00 en 20,00 uur. Er wordt gespeeld volgens de normale regels van de KNVB, en de wedstrijd duurt 2 maal een half uur. Dus kun je een balletje hooghouden, of weet je in elk geval een bal te raken, wil je de conditie wat op peil houden, of misschien zelfs wat opvij zelen, meld je dan aan bij Joost de Wijs, tel. 072-5330469 of ypestein@planet.nl. In het team zitten ai 15 kanjers, maar wat extra mensen zijn altijd welkom. Dus graag inschrij ven met al je vrienden die ook een balletje willen trappen. HEILOO - In de 19de ronde van de interne competitie ontbrak een aantal toppers maar aan de strijd op de bor den was daar niets van te merken omdat er maar een remise viel te note ren en wel in de partij tussen Koenders en Hassing. Een rustige partij waarin beide spelers elke risico meden zodat een degelijke remise kon worden geno teerd. In de partij Van Ham en v. Etten ging het er heel wat spectaculairder aan toe. De witspeler stond steeds een tikkeltje minder vooral ook omdat een loper stond gepend waardoor de koning in zijn bewegingsvrijheid werd beperkt. Zodra v. Etten met zijn zware stukken een open lijn kon pakken bleek de broosheid van de pionnen- structuur van zijn tegenstander en de beroerde positie van de witte monarch. Van Ham kon het onheil niet keren en moest teleurgesteld de vlag strijken. Bosma zag kans Ebregt in een oog wenk aan de kant te schuiven maar aan de belendende tafel werd tussen Woudstra en Maas een marathonpartij gespeeld. Alhoewel Maas het beste van het spel had verdedigde de jonge Woudstra zich met verve en probeerde hij met een ijzersterk loperpaar blij vend voordeel te behalen. Dat lukte net niet ook al omdat Maas kon bogen op enkele positioneel sterk punten in zijn stelling. In het eindspel kon hij dit voordeel langzaam maar zeker uitbou wen tot uiteindelijk een vol punt. Kraayenbrink tenslotte joeg met gedurfde pionzetten een paard van Kracht over het gehele bord totdat het beest amechtig hijgend tenslotte een rustplaats vond om stilletjes te wachten op betere tijden. Die kwamen sneller dan verwacht omdat Kraayenbrink dacht een ijzersterke aanval te hebben èn daarom zijn verdediging ernstig ver waarloosde. Maar het liep toch anders dan hij zich had voorgesteld, de aanval liep snel dood wat bovendien nog met stukverlies gepaard ging. Daarna werd het pleit snel beslecht. De uitslagen: Van Ham - an Etten 0-1, v.d. Werff - Jonkheer 1-0, Ebregt - Bosma 0-1, de Jager - de Jong 1-0, Woudstra - Maas 0-1, v.d Brink - Huffnagel 0-1, Sauer - Rump 1-0, Koenders - Hassing remise, Kracht - Kraayenbrink 1-0, Blom - Horninge 1-0.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6