Project Hoeve Nijenburg voor een ideale woonzorgomgeving vmjmH Rechter stelt tegenstanders van ontwikkeling golfbaan in het gelijk Heiloo is twee flitspalen 'rijker' i DIESEL EB krant Wegens succes verlengd tot 2013! tj intratuin wl Aanleg driving range laat nog even op zich wachten €3,50 €5,50 Dé Hyi^theek- winkel P A P E L L A Oibbsh BORDEN €5,50 €4,99 €2.50 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN WÊÊ^ÊÊÊÊÊÊè Extra raadsvergadering over woningtoewijzing Snelheidscontrole Slagerij Kramer ESPRIT (072) 53510 00 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) jjjgf' - WBmaw*$S3 tl y IÉ lil 3 PEPERSTEAKS 4 voor RUNDERGEHAKT 1 kiio GEBRADEN KIPPENBOUTEN 5 voor SHOARMAVLEES 1 kilo voor TARTAAR a voor Hypotheek nodig DKNY Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Omda r IEDER VAARWEl EEN Geesterduin 58 CÊwÊÊn Afgestudeerd Nu vanaf 4,6%* hypotheekrente 10 jaar vast. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn- Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen 68e JAARGANG NO. 11 12 MAART 2003 HEILOO - Gezonde plattelandsluch- ten komen je tegemoet bij binnen komst in de woonzorgboerderij Hoeve Nijenburg in de prachtige omgeving van het landgoed Nijenburg. „Het is ook echt een boerderij hoor, achter deze deur staan gewoon de koeien!" zegt Diana Bos, een van de initiators van de woonzorgboerderij. Aan de houten tafel in de keuken zit ook het echtpaar Desirée en Ruurd Zwart. Even later komt Diana's man Edwin binnen, hij is even langer in bed blijven liggen. Hun zoon Sven had vannacht een zware aanval, waardoor Edwin niet echt aan slapen is toegekomen. Ondanks deze mededeling begint het gesprek gezellig en positief, hun project neemt namelijk steeds vastere vorm aan. Natuurmonumenten, eigenaar van de boerderij en het omringende gebied, heeft toestemming gegeven voor de woonzorgboerderij, en ook de gemeen te Heiloo staat zeer positief tegenover het plan. „In september willen we officieel van start gaan met de opvang van verstan delijk gehandicapte kinderen, maar er zijn nog wat hobbels te nemen." Sven Niet klagen Het Project is uit nood geboren. Beide echtparen hebben een verstandelijk gehandicapt kind. Diana: Het lukte maar niet een goede plek te vinden voor onze zoon Sven. Sven is zwaar verstandelijk gehandi capt en heeft ernstige gedragsproble men. We zijn al drie jaar bezig om hem buiten huis geplaatst te krijgen, maar omdat hij zulke ernstige gedragspro blemen heeft is er geen instelling die hem wil plaatsen. Overdag gaat hij naar orthopedagogisch dagcentrum de Vijf hoek in Heiloo. Dat is voor ons natuur lijk heerlijk, even rust in de tent, even niet de constante zorg voor een gehan dicapt kind." Hoe zwaar dat is, is moei lijk uit te leggen. En ze willen niet kla gen, die kinderen hebben er tenslotte ook niet om gevraagd. De ouders van Tim, Ruurd en Désiree zitten in pre cies hetzelfde schuitje: ook hun zoon staat al ruim twee jaar ingeschreven als urgent op de wachtlijst van Reigersdaal in Heerhugowaard. Hij kan er om de veertien dagen logeren, maar een vaste plek is er niet. Doordat instellingen aan het decentraliseren zijn komen er ook geen nieuwe groepen bij, en zijn kinde ren als Tim afhankelijk van de door stroming binnen de groepen. Ruurd: „Omdat deze kinderen heel veel zorg nodig hebben, vallen ze over al tussen wal en het schip. Het is erg duuf ze de juiste zorg te bieden. Uit een soort van wanhoop zijn we daarom na gaan denken over een oplossing. Zelf de kinderen die één op één begeleiding geven die ze nodig hebben, bijvoor beeld, maar dan wel in samenwerking met een bestaande zorginstelling." Het idee ontstond om de boerderij waar Edwin, Diana en Sven wonen, in te richten als woonzorgboerderij. Met alle voordelen van een boerderij, de natuur, de beesten en de ruimte, in combinatie met de juiste zorg en per soonlijke aandacht voor gehandicapte kinderen. Bjfe 'J J|H Zorgmakelaar met goede ideeën De ondernemende ouders zijn gaan bellen met een zorgmakelaar te Heemskerk, waar ze in contact kwa men met Marlies Arends. „Zij heeft al meer soortgelijke projecten opgezet en is daardoor zeer waardevol voor ons", zegt Diana. „Zo adviseerde ze óns om een stichting op te richten, waardoor we aanspraak kunnen maken op subsi die en andere regelingen." Tot de eigen stichting een feit is, maken ze deel uit van de stichting Voor Elkaar. Deze is opgericht door Arends om ouderinitia tieven te ondersteunen, en heeft vol gens de brochure van Hoeve Nijenburg als doel 'het creëren van voorzieningen en entameren van activiteiten ten behoeve van gehandicapten, en voort al hetgeen met een en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevordelijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords.' HEÏLOO - Naar aanleiding van een intern onderzoek naar de gang van zaken rond de woningtoewijzing door de gemeente Heiloo, last de gemeenteraad een extra vergade ring in. Deze vindt plaats op 27 maart om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. In deze raadsvergadering worden de conclusies en aanbevelingen uit het rapport besproken. Ook de reactie van het college van burgemeester en wethouders wordt hierbij betrok ken. Aangezien het interne rapport privacygevoelige informatie bevat, wordt het rapport zelf niet vrijgege ven. HEILOO - Op maandag 3 maart werd tussen 13.45 en 14.30 uur op de Vennewatersweg en de Omloop een snelheidscontrole gehouden. In beide gevallen gold op de controle plaats een maximumsnelheid van 50 km. Drie bestuurders werden bekeurd voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 76 km. Zie vervolg op pagina 02 HEILOO - De aanleg van de driving range (afslagplaats) ten zuiden van de nieuwe golfbaan ten behoeve van de Golf Countryclub Heiloo (GCH) stuit nog immer op verweer. Na vele jaren voorbereiding en afhandeling van procedures werd op 4 oktober de over eenkomst ondertekend voor de aanleg van een 9 holes golfbaan gelegen aan de Lagelaan te Heiloo. De gemeente Heiloo verstrekte een vergunning voor de aanleg van de baan. Niet lang daar na ging de eerste spade de grond in en inmiddels zijn de resultaten van de werkzaamheden al goed zichtbaar. De Lagelaan is gelegen in agrarisch gebied in de nabijheid van de autosnelweg A9. Aan de noordzijde van de Lagelaan zal de golfbaan worden gerealiseerd. Aan de zuidzijde wil de GCH een zoge naamde driving range, oftewel oefen- baan/afslagplaats realiseren. In mei 2002 werd de aanvraag voor de afslagplaats aangevraagd. Omdat er geen definitieve toestemming is ver leend om de golfsport ten zuiden van de Lagelaan te beoefenen, kozen de bestuursleden van de golfclub voor een tijdelijke (wettelijk 5 jaar) toestem ming. De gemeente Heiloo is bevoegd om op eigen gezag deze zogenaamde artikel 17 vergunning te verstrekken, en deed dit op 1 november 2002. Hoewel de verleende vergunning de aanleg van de driving range recht vaardigde, werd er bezwaar aangete kend door de families P. Rotteveel en J.W. Rotteveel. Ook Willem Gomes diende een bezwaar in bij de rechter in Alkmaar. Toen een begin werd gemaakt met de aanleg van de driving range stapten de bezwaarmakers naar de rechter en vroegen om de verleende vergunning te schorsen. Aanwezigen op de zitting Tijdens de zitting, gehouden op 5 febru ari, verschenen namens de bezwaar- Zie vervolg op pagina 06 HEILOO - Sinds twee weken is het een feit: Heiloo is twee flitspalen 'rijker'. Omdat regelmatig de maximumsnel heid van 50 kilometer per uur wordt overschreden en hierdoor met name overstekende voetgangers en fietsers in gevaar worden gebracht, heeft het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo in september 2002 ingestemd met de plaatsing van twee flitspalen. Besloten is om de palen langs de Kanaalweg (ter hoogte van de ingang Campina) en de Kennemerstraatweg (ter hoogte van Bowling Heiloo- rich ting Alkmaar) te plaatsen, aangezien het treffen van andere snelheidsrem- mende maatregelen hier niet mogelijk of wenselijk is. Deze dame houdt zich keurig aan de maximumsnelheid, (foto: MSP) geldig t/m zaterdag 15 maart Telefoon SJMmi B ,'4. j makers Willem Gomes, bijgestaan door E.M. Swart, en G.L.M. Teeuwen (advo caat uit Amsterdam) en mr. T.E Posch (advocaat te Opmeer) namens de fami lies Rotteveel. De verweerder werd ambtshalve eyeneens opgeroepen. Namens het college van burgemeester en wethouders Heiloo verschenen wet houder John Daas en L.Bas, ambtenaar van de gemeente. HEILOO - „De rubriek Bedrijf Belicht lezen wij graag. Alleen willen wij het in ons stukje nu eens niet over het verle den, maai het over de ïoekomst hebben. Iedereen weet namelijk allang dat Wij 19 jaar geleden de zaak hier hebben overgenomen aan de Stationsweg 61. En bovendien: aan het verleden kun je toch niets meer veranderen, de toekomst kun nen we tenminste nog beïnvloeden. En dat hopen we op een positieve manier te doen. We hebben de zomer wat dat betreft al in ons hoofd, er hangen alle maal vrolijk gekleurde kledingstukken in de rekken dus in de winkel schijnt de zon altijd!klinkt het ferme intro van Johan en Paulien Alleman, eigenaars van de Heiloose mannenmodezaak Johan Alleman. Als het aan de eigenaars ligt lopen de mannen er het aankomende mode seizoen zeer trendy bij. „Uiteraard verschilt de mode per seizoen. Maar qua modieusheid lopen de dames en heren inmiddels bijna gelijk. In het verleden speelden de modeontwer pers bij de herenmode bijna altijd op save, zowel qua kleuren als modellen. Veelal werden uni kleuren gebruikt, zowel in de kostuums als in de over hemden. Dit seizoen is er veel meer variatie. Kostuums met strepen en ruiten, overhemden met hoge boor den, sierstiksels en andere leuke details en ook stoffen als katoen en linnen zien we dit seizoen veel terug in de kleding. Ik heb veel vertrouwen in de nieuwe mode. Inmiddels dur ven de heren namelijk veel meer hun eigen identiteit te tonen en zich daar mee te onderscheiden van de rest", aldus Paulien. Geen oubollige pakjes Johan Alleman is van mening dat ook de al wat oudere mannen zich nog vaak modieus kleden. „Ouderen gaan dikwijls nog modieuzer gekleed dan de jongeren, zij durven veel meer en zijn niet bang voor de mening van anderen. Vandaag de dag zijn de ouderen veel trendgevoeliger dan vroeger. Dat vind ik echt leuk. Onze kleding wordt net zo makkelijk door jongeren als door ouderen gekocht. Mensen van tachtig lopen absoluut BEZORGER(s) GEVRAAGD voor SURSUM CORDA in Heiloo zuid/oost Kennemerstraatweg (31 adressen) Heiloo - zuid/west (90 adressen) 1x per week op donderdag of vrijdag. Info: 072-5330175 (drukkerij Uitkijkpost) In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. niet meer in die oubollige pakjes maar passen zich gewoon aan de mode aan. Wat je van binnen bent straal je nu eenmaal van buiten uit. En omdat wij diverse stijlen en zowel sportieve als geklede kleding in de rekken hebben hangen, vindt een ieder bij ons wel iets van zijn gading." Hip Zoals gezegd, de nieuwste stoftrend is linnen. Vooral in colberts en kostuums vinden we het materiaal terug. Maar ook in de casual kleding wordt veel linnen en katoen ver werkt. Toni Gard, Arrow, State of Art, Matinique, Pall Mall, Marlboro, Tommy Hilfiger, Gaastra, zonder uit zondering wagen de merken zich aan de nieuwe stoffen. Karameltinten gecombineerd met lichtblauw, zachte pastelkleuren en koele blauwtinten voeren de boventoon. „Ook hip is het dragen van sportieve broeken met nette colberts", laat Paulien weten. „De modeontwerpers hebben ook jonge elementen in de kleding verwerkt als een nette 5 pockets broek, en diagonale strepen en gekantelde ruitjes zijn het momen teel helemaal." Pasklaar de deur uit Bang om met een miskoop de deur uit te gaan hoeven de klanten niet te zijn. „We zeggen altijd eerlijk of iets staat of juist niet. Het is toch ook geen reclame voor ons als we iemand zomaar de deur uitsturen met iets dat totaal niet staat", meent Paulien. „Bovendien kunnen wij alle kleding op maat maken in ons eigen atelier. Iedere koper gaat wat dat betreft pasklaar de deur uit!" Tot slot moet Johan nog één ding van het hart. „Dat geklaag over die slech te economie; volgens mij maken de mensen het zelf erger dan het is. Van al dat negatieve gepraat worden we vanzelf bang. Gelukkig hebben wij er nog niets van gemerkt dat het zo slecht gaat. De klanten blijven geluk kig kopen. Dus om even op die toe komst terug te komen: die zien wij rooskleurig tegemoet." Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 www.clefinanclelewerelc1.nl EAGER BEAVER BIJZONDERE IS... 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Donderdag 21 februari is plaatsgenote Pascalle de Wildt afgestu deerd aan de Hogeschool voor Hotel- management te Den Haag VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Vanaf 4,6%* op de Spaarhypotheek, ProfijtPlan hypotheek en MeerKeuze hypotheek. Fortis Bank, Raadhuisweg 3A, 1851 JA Heiloo, Tel (072) 533 16 81. a. lil» FORTIS BANK De bank van vandaag. 'Effectieve rente 4,8%. Rentewijzigingen voorbehouden. Geldig t/m 14 maart 2003. HET GROENE WARENHUIS Volgens Johan en Paulien durven de heren van tegenwoordig zich al modieuzer te kleden, (foto: UKP) HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond Bosviooltjes in mand. Diverse kleuren, 0 mand 24 cm. Van 5,99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1