Stoere natuurtocht om het meer Rondje Geestmerambacht Eq..._nden Stichting Duinbehoud maakt bezwaar tegen windmolenpark Samenwerkingsovereenkomst de Nieuwpoort en GGZ Noord-Holland-Noord Jubilaris tijdens donateurconcert Lamoraal van Egmont Samenwerking zorgcentrum Agnes, Activiteiten AWH e.o. Woonzorgcomplex Heegemunde en de Prins Hendrik Stichting Gemeente Heiloo scoort hoog in onderzoek naar duurzaamheid ngezo' brieven Rotary-Jaarkind geeft concert voor Kinderziekenhuis in Eritrea Jubileumconcert Eensgezindheid met Noordhollands Fanfare-orkest UITKIJKPOST - 19 MAART 2003 - PAGINA 10 Klaas Wilting spreker Dag van de Ouderen Betaalbare vakantie voor de minima At De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke 10.000 Euro Heilooër Bridgeclub Open dag Hobbyfarm Afzwemmen zwembad Loos Seniorenvakantie Thailand Discozwemmen bij De Watertoren Ouderenochtend DYW-Zeevissen Agenda De Egmond Bijeenkomst Passage Damclub Heiloo Fred Triep bezocht DEFA ALKMAAR - Laat je naaldhakken maar thuis, want een stoere schoen of stevige laars is wel handig als je op deze tocht gaat doorstappen. Zondag 23 maart om 13.30 uur houdt het IVN, vereniging voor Natuur-en Milieu Educatie, een natuurtocht door het prachtige Geestmerambacht. Het rondje om het meer duurt ongeveer 1,5 uur, maar de gidsen van het IVN staan regelmatig stil om te pauzeren en inte ressante wetenswaardigheden te ver tellen over de flora en de fauna. De gehele tocht duurt tot ongeveer 16.00 uur. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf het beheersgebouw bij de parkeer plaats aan de noordzijde van Geestmerambacht (ingang vanaf de Wagenweg) Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5320149. Een verrekijker mee zal enorm veel kijkplezier geven. Op het meer zijn tal loze vogels te zien zoals baltsende futen, eidereenden, dodaarzen en mis schien zelfs een ijsvogel. In de bossen zullen de gidsen u de vogelgeluiden leren herkennen van o.a. de tjiftjaf, winterkoninkje, roodborstje, koolmees, pimpelmees, heggenmus en zanglijster. Omdat de bomen nog geen bladeren hebben, komt ook hier een verrekijker van pas. Verschillende interessante toepassin gen van natuurbeheer in Geestmer ambacht dragen bij aan de kwaliteit HEILOO - Zaterdag 27 september van 10.00 tot 12.00 uur zal Klaas Wilting in het kader van de Dag van de Ouderen een lezing geven in het Trefpunt. Klaas Wilting is onder meer bekend als pers voorlichter van AZ, columnschrijver in de Alkmaarse Courant en als oud- voorlichter van de Amsterdamse Politie. De Dag van de Ouderen is een jaarlijkse nationale manifestatie. Zoals elk jaar zijn gratis toegangskaarten af te halen bij het Trefpunt. Voor nadere informatie: Stichting Ouderen Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof te Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Bij de stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden ligt een vakantiegids ter inzage met goed kope vakanties. Voor een klein bedrag kunt u door heel Nederland een cara van, blokhut of huisje huren. U kunt elke middag tussen 13.30 en 17.30 uur de gids inzien in de Bergeon aan de Bergeonstraat 30. De vakantie die u voorkeur hebben worden dan voor u gekopieerd. EGMOND - Op het afgelopen dona teursconcert van muziekvereniging Lamoraal van Egmont werd Frank Melker in de bloemetjes gezet door voorzitter Jan Peetoom. Dit vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de muziekvereniging. Reeds eerder dit jaar, tijdens de algemene ledenvergade ring, had de heer Melker al een oorkon de en insigne van de KNFM ontvangen. Zijn inzet en veelzijdigheid in het slag werk werd door de voorzitter geprezen. Het was overigens een geslaagd con cert voor de donateurs. Hierbij werd opgetreden door de slagwerkgroep, het jeugdorkest en het fanfareorkest. Er werd een gevarieerd en goed opge bouwd programma neergezet dat door het publiek werd gewaardeerd. Dirigent Marcel Visser kon het podi um dan ook niet eerder verlaten voor dat hij nog een swingende toegift had laten spelen. Geestmerambacht bevat vele mooie en interessante plekjes. Geestmerambacht te vinden. De tocht is uitermate geschikt voor gezinnen met kinderen, die onderweg veel over de natuur willen vragen en ontdekken. Een bijdrage in de kosten is E 1,50 per volwassene en E 1,- per kind. van de natuur. Door het zorgvuldig beheer van het Recreatieschap kunnen de gidsen wijzen op de bijzondere natuurplekjes met ontluikende voor- jaarsplanten, maar ook bijzondere mossen en korstmossen zijn in HEILOO - Op woensdag 19 maart organiseert de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo een allerlaatste excursie naar theater Tuschinsky in Amsterdam. De rondleiding begint om 11.00 uur. Inlichtingen en opgave bij: Anneke Kager, tel.: 533 29 35 (tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - De gemeente Heiloo behoort met haar energiebeleid tot de vijf meest succesvolle Noord- Hollandse gemeenten. De gemeente werkt al meer dan tien jaar aan ener giebesparing, duurzaam bouwen en interne milieuzorg. Wethouder Opdam: 'Uit het onderzoek blijkt duidelijk dat deze inspanningen vruchten afwerpen'. Klimaat en water: besparing door sti mulering Het Centrum voor internationale salneriwerking: COS Noord-Holland Noord heeft op 27 januari 2003 haar rapport 'Klimaat en Duurzaamheid in Noord-Holland' gepubliceerd. In dit rapport worden 63 Noordhollandse gemeenten langs de meetlat van de Lokale Duurzaamheidsspiegel gelegd en op hun prestaties vergeleken. Deze Duurzaamheids-spiegel houdt in dat de gemeente Heiloo in detail vragen heeft beantwoord over klimaat en water. Bij klimaatbeleid gaat het om energiebesparing en toepassen van duurzame energievormen. Bijvoor beeld het gebruik van zonnepanelen en zonneboilers en het duurzaam bou wen van huizen (de Egelshoek). Maar ook het verminderde papiergebruik in het gemeentehuis wordt meegewogen. Als bezwaarmaker tegen de gezamen lijke plannen van het College van B W van Heiloo en de Golf Countryclub Heiloo inzake de aanleg van een driving-range aan de zuidkant van de Lagelaan heb ik de publicatie in de Uitkijkpost dd. 12 maart onder de kop 'Rechter stelt tegenstanders van ontwikkeling golfbaan in het gelijk' met grote interesse gelezen. Zo las ik dat een bestuurslid van de GCH had gezegd: "Ik vond het alleen jammer van de heer Gomes dat hij ver telde dat er 10.000 euro voor onze club is uitgetrokken, want wij krijgen name lijk geen enkele subsidie". Nou, deze opmerking schreeuwt om een rectifica tie. De waarheid is als volgt. Bij inzag van de gemeentelijke stukken inzake deze affaire las ik: 1. Dat de heer L. Bas van de afdeling VROM in een voordracht aan het college dd. 28 augustus 2002 onder punt 8, stelde: "Overigens stellen wij ons voor een extra passeerplek en de verbreding van een bestaande passeerplek op gemeentekosten te realiseren plus bestede uren aan procedures. Kosten 10.000 euro". II. In een formulier van het College dd. 3 september 2002 als antwoord op het advies van de heer L. Bas staat: ;;Advies van VROM wordt overgeno men" met daarbij de aantekeningen. a) burgemeester den Boon: geen reke ning gehouden met financiële gevol gen. b) wethouder Bos: geen openbaarheid. c) wethouder Opdam: geen actieve openbaarheid. d) Wanneer de golfbaan en de afslag plaats niet aan weerszijden van de Lagelaan zouden zijn gepland had die 10.000 euro nooit aan de onder I. Genoemde werkzaamheden zijn besteed. Hier is dus duidelijk wel een vorm van subsidie in het spel dat onttrokken moest worden aan de openbaarheid naar de burgers. Bestuur GCH weet dit ook! Ik ben die regenteske geheim- doenerij naar de bevolking zat, en dat terwijl het College ook het begrip 'Normen en Waarden' onderschrijft en Openheid van Bestuur zegt na te stre ven. Theorie dus. Ik haat deze dubbele 'moraal'. Willem Gomes Heiloo Allemaal zaken die de gemeente Heiloo actief stimuleert. Meer infor matie over de Duurzaamheidsspiegel is te vinden op www.la21.nl. Een voorbeeld van waterbeleid is voorlichting geven aan bedrijven en inwoners over watergebruik. Nederlanders laten gemiddeld 118 liter water per dag door de kraan stromen. Daarvan wordt slechts 10% gebruikt als drinkwater of om mee te koken. De overige 90% is voor de was, afwas, het doorspoelen van het toilet of het sproeien van de tuin. Een waterbespa rende douchekop of een toilet met spaarknop kan daar verbetering in brengen. Gemeente Heiloo sterk in klimaatbeleid Op het gebied van klimaatbeleid en duurzaam bouwen scoort Heiloo maar liefst 70%van de 40 punten die voor dit onderdeel te behalen zijn, heeft Heiloo er 28 gescoord. Het totaalbeeld geeft een zeer positief beeld van de gemeente Heiloo in haar streven naar verduurzaming van de samenleving. Ook in de toekomst blijft de gemeente aan haar klimaat- en waterbeleid wer ken. Zo start de gemeente dit jaar met hernieuwd beleid om C02-reductie en stimulering van duurzame energietoe passingen te bevorderen. Ook zal de Milieudienst Regio Alkmaar dit jaar opnieuw het Energie Prestatie Advies (de EPA) stimuleren met specifieke aandacht voor het benutten van zonne- energie. Novem (de Nederlandse Organisatie Voor Energie en Milieu) en het C02-servicepunt van de Provincie Noord-Holland ondersteu nen de hernieuwde ontwikkeling van klimaatbeleid. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 11 maart zijn: A- lijn: Grootjen - Hurkmans 60.40, Prosper - v..d Burg 57.10. B-lijn: Poulissen - Verhey 62.50, fam. Elsman 62.50. Donderdag 13 maart: A-lijn: Prosper -v.d. Burg 65.00, de Bruyckere - Stark 58.80. B-lijn: Berkman - v.d. Vlies 62.50, fam. Boukens 58.80, C-lijn: Evers - Knoop 57.10, Bennink - v.d. Vlies 56.30, D-lijn: Hentzen - Greyer 59.70, fam. De Graaff 59.00. HEILOO - Na twee jaar is het weer zover. De stichting Hobbyfarm organi seert een open dag zodat iedereen kan zien, waar de verschillende werkgroe pen de afgelopen tijd mee bezig zijn geweest. Op zondag 13 april van 13.00 tot 16.00 uur bent u welkom in de Hofdijk in Mariënstein. De komende tijd hangen er in winkels en scholen 'de olifanten' van de Hobbyfarm, let dus extra goed op! HEILOO - Uit het idealisme: dat als men elkaar beter kent, men beter met elkaar door één deur kan, zorgt Rotary Nederland ervoor dat er elk jaar ruim 50 scholieren een jaar in het buiten land kunnen verblijven om daar de taal en de cultuur te leren kennen. Omgekeerd ontvangen de organisato ren in Nederland eenzelfde aantal jon gelui uit het buitenland. In augustus organiseerde Rotaryclub Heiloo de Oriëntatie cursus voor deze scholie ren. Onder hen bevond zich Anna Tunggono uit Indonesië die nu in Zutphen woont. Haar grote hobby is piano spelen. Ze heeft op 12 januari meegedaan aan het Christina Concours in Enschede, waar ze een Diplome d'Honneur ontving. Door het concours sloot ze vriendschap met andere jeugdige musici uit de buurt. Van haar gastouders in Zutphen hoor de ze van de Stichting Mekane Hiwot. De stichting stelt zich o.a. ten doel het kinderziekenhuis Mekane Hiwot Pediatrie Hospital in Asmara, Eritrea, te steunen en kinderen die daar niet behandeld kunnen worden een behan deling in Nederland te geven. Op dit moment zijn er twee jongens in Nederland, die pas een hartoperatie hebben ondergaan en binnenkort weer terug gaan naar Asmara. In Eritrea hebben deze kinderen geen kans ter wijl in Nederland de afwijkingen behandelbaar zijn. Ook zorgde de stichting voor scholing van artsen in Nederland en o.a. internet aansluiting zodat de artsen in Asmara de behan deling kunnen overnemen. Mekane hiwot betekent 'plaats van leven'. Anna vond dat haar gastclub het geld dat zij de club kost eigenlijk veel beter aan dat goede doel kon geven en voel de zich tamelijk bezwaard. Na wat gesprekken hierover ontstond het plan om samen met haar jonge vrienden een aantal benefiet-concerten te gaan verzorgen. Inmiddels is het eerste con cert in Voorst gegeven. De opbrengst is onmiddellijk terhand gesteld aan de Stichting Mekane Hiwot. Rotary Club Heiloo heeft op zondag middag 13 april vanaf 13.30 uur het Theater de Beun gereserveerd voor dat concert. Voor de pauze zullen Anna op piano en haar vrienden (het strijkkwartet Caramba, Edith van der Molen Kuipers op harp en Keimpke Zigterman met cello) na elkaar optre den met een licht klassiek programma. Na de pauze zal het concert worden voortgezet door het quintet. Festa Chordis bestaande uit studenten, waaronder de prijswinnares van een vorig Christina Concours, die met aan stekelijk plezier salonmuziek ten gehore brengen. Anna hoopt dat de mensen in Heiloo, waar zij de eerste woorden Nederlands leerde, haar initiatief zullen steunen en massaal op zondagmiddag naar het concert komen luisteren. Wie niet kan komen maar toch een kaart wil spon soren: dat kan ook! Kaarten verkrijg baar a E 10,- bij o.a: Cees Bakker, tel. 072-5333667, Theater de Beun, tel. 072-5333156. HEILOO- Op zaterdagavond 12 april 2003 geven Muziekvereniging Eens gezindheid en het alom gerespecteer de Noordhollands Fanfare-orkest een concert in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Een concert dat in het teken zal staan van het 105-jarig jubileum van Eensgezindheid Heiloo. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Kaarten zijn op de avond vanaf 19.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. Het jaar 2003 is voor de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid een bijzonder jaar, want op 19 oktober zal het exact 105 jaar geleden zijn dat het fanfarecorps Eensgezindheid door een groep kunstlievende heren werd opgericht in café Zomerlust aan de Oude Straatweg te Heiloo. Dit heug lijke feit wordt op bijzondere wijze gevierd met een Play In met Jacob Slagter, een jubifieumconcert een con- HEILOO - Op 9 maart werd er door de jongste leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor het Beren- en Kikkerbrevet. Voor de kinderen was het een groot feest want ze konden aan opa en oma laten zien wat ze had den geleerd in de zwemles. Ze konden zelf in het water springen, een stukje zwemmen en ook onder water was geen enkel probleem. De geslaagden zijn: Kikker: Dion de Jager, Melissa Langendijk, Ties de Haan, Bernd Rozemeijer, Manon Verberne. Teddybeer: Angela Mastenbroek, Lisa Ligthart, Malou Kroon, Rick Ory, Karo Binnerts, Michelle Schouten, Valerie Oosterwijk, Iris de Wit, Renate Deijlen, Folkert Konijn, Anna Stam, Erik Schaap, Ben Mienis, Romy van Roode. Op 11 maart werd er afgezwommen voor het N.O.B snorkeldiploma B en C. De geslaagden zijn: Dipl. B: Kim Duinmeijer. Dipl. C Falko de Graaf, Tijmen Slikker. EGMOND - Na jaren van voorberei ding is de bestuurlijke samenwerking tussen Zorgcentrum Agnes, Woonzorg complex Heegemunde en de Pr. Hendik Stichting een feit. Op 15 juni 2000 ondertekenden de toenmalige besturen van deze instellingen een intentieverklaring tot samenwerking. In de verklaring is vastgelegd dat de instellingen een gezamenlijke verant woordelijkheid hebben jegens ouderen in het zorggebied van de zorgcentra. Per 1 maart 2003 vormen bovenge noemde organisaties samen de Stichting Zorgcentra Egmond. De diverse locaties behouden hun eigen HEILOO - Heeftu er wel eens aange dacht om op vakantie te gaan naar Thailand? Maar vond u alleen gaan niet leuk, maar vindt u het ook niet leuk als alles voor u gepland wordt? Dan is dit misschien iets voor u! Stichting Ouderenwerk Heiloo biedt u de mogelijkheid om met een groep andere enthousiaste mensen uw eigen reis samen te organiseren. Met een groep van maximaal acht mensen, waarvan een persoon ruime ervaring heeft in het reizen in Thailand stelt u uw eigen reis samen. Dus: zoeken naar de beste tickets, reis route plannen, accommodatie bepalen. En natuurlijk reist u in Thailand met het openbaar vervoer. Als u geïnteres seerd bent kunt u op dinsdag 1 april naar de informatie bijeenkomst komen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, aanvang 13.00 uur. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. Als u meer informatie wilt kunt u bel len met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. naam, maar hebben één Raad van Toezicht en één Raad van Bestuur. De Raad van Toezicht wordt gevormd door leden van de voormalige bestu ren en de Raad van Bestuur wordt gevormd door de huidige directeuren. In de komende jaren zal onderzocht worden welke werkzaamheden geza menlijk kunnen worden uitgevoerd. Zorgvragers en medewerkers moeten ook in de toekomst kunnen blijven kie zen voor hun eigen signatuur. Met deze samenwerking willen de instellin gen de zorg- en dienstverlening in Egmond en omgeving op een adequa te wijze vorm geven. EGMOND - Vrijdag, 21 maart houdt zwem-, sport- en recreatiecentrum De Watertoren in Egmond aan Zee weer een spetterende disco-avond. Elke derde vrijdag van de maand knalt de muziek door het subtropisch zwempa radijs en is het weer swingen geblazen. Het zwemparadijs is geopend van 18.00 tot 22.00 uur en tussen 19.00 en 21.30 uur zal de dj weer zijn uiterste best doen om het iedereen naar de zin te maken. Als iemand zelf een leuke cd heeft kan hij of zij deze natuurlijk mee nemen. Meer informatie over het dis cozwemmen kunt u krijgen bij de receptie van De Watertoren, tel. 072-5062196. EGMOND - Op woensdag 26 maart is er weer een ouderenochtend in het Gebouw naast de NH kerk te Egmond aan Zee. Hoewel nog in de vastenperi ode wordt al vooruit gekeken naar Pasen. Met elkaar zoekt u verhalen en gedichten, ervaringen van vroeger over hoe het Paasfeest gevierd werd. Kreeg je nieuwe kleren zodat je op je paas- best was? Wat was er extra, speciaal op het feest? Vroeger waren de feestda gen anders dan nu, wat maakte het toen zo speciaal? Als u verhalen of ervaringen heeft, of misschien zelfs foto's over iets wat met Pasen of de vastentijd ervoor te maken heeft bezit, neem ze mee. Om 10.00 uur staat de koffie klaar. Wilt u gehaald worden, belt u dan op dinsdagmiddag met mevr. Prins tel. 072-5062055. EGMOND - Vandaag dient bij de Raad van State het beroep van de Stichting Duinbehoud tegen de aan leg van een groot windmolenpark vlak voor de kust bij Egmond. De Stichting Duinbehoud maakt bezwaar tegen dit windmolenpark vanwege de grote risico's voor zeevo gels en trekvogels. Eidereenden en Zwarte zee-eenden worden ernstig verstoord door aanleg van dit wind molenpark en duizenden langstrek kende vogels dreigen het slachtoffer te worden van de ronddraaiende molenwieken. Tevens maakt de Stichting Duin behoud bezwaar tegen dit windmo lenpark vanwege de aantasting van het vrije uitzicht op de Noordzee. Het windmolenpark is gepland op een afstand van 8 tot 18 kilometer uit de kust. En vanaf het strand zal dit park van tientallen, enorme windmolens het beeld van de bruisende Noordzee Binnenkort weer lekker knutselen bij de Hobby farm? Het kan allemaal tij dens de open dag op 13 april NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN certreis naar de Limburgse Fanfare St. Joseph te Peij-Echt. Play In-Concert De play-In op zaterdag 22 maart in het ontmoetingscentrum van GGZ- Willibrord zal bijzonder goed bezocht worden door ruim 135 muzikanten uit geheel Noord Holland. De amateur muzikanten, gewapend met instru ment, lessenaar, eventueel een lunch pakket, zullen onder leiding van Jacob Slagter vele nieuwe interessante muziekstukken instuderen van 10.00 tot 15.30 uur. Het afsluitende concert voor familie, vrienden en overige belangstellenden zal om ongeveer 15.30 uur worden gegeven in dezelfde zaal, en is vrij toe gankelijk voor iedereen die de muzi kale prestaties van zowel de arma tuurmusici als gastdirigent Jacob Slagter wil bewonderen. HEILOO - De zeevissers van DVW heb ben op zaterdag 15 maart de eerste kan twedstrijd gevist op de Noordpier in Wijk aan Zee. Gelukkig konden zij aan pieren komen want door de oostenwind is het zeer laag water op het Wad en kunnen de pierenstekers niet ver varen. De wed strijd begon bij het laatste restje afgaand tij en toen de vloed er in kwam zag je het 'dikke' water verdrongen worden door 'dun' water en werd op de kop van de pier gevangen. Mart Sengers was de win naar en na zijn huldiging kwam de opmerking van Harm van Duivenbooden dat misschien de bonuspunten voor zijn nieuw lenterecord gewone zeedonderpad niet meegeteld waren. Dit bleek zo te zijn en nadat de telmeester met schaamrood op de kaken zijn excuses had aangeboden werd de werkelijke winnaar gehuldigd en werd de vermeende winnaar naar de tweede plaats verwezen. Voor Roland Klaver veranderde er echter niets en deze bleef toch knap derde van de 15 vissers. Totaal werden er 29 vissen gevangen met een totaalgewicht van ruim 13 kilo. DVW gaat op zaterdag 5 april waddenvissen op de Rival vanuit Den Helder en op zaterdag 21 april op de noordpier in Wijk aan Zee. Ook als niet DVW-lid kunt u, als er plek over is, een keer een wedstrijdje meedoen om eens te zien hoe leuk het is om met DVW in zee te gaan. Voor opgave: E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, e-maiï: wijckelsma@hccnet.nl of via R. Blok, tel. 5336108. Op 24 maart vindt de DVW-j aarvergadering plaats in het Open Huis in 't Loo. HEILOO/ALKMAAR - Op 5 maart jl. is er door de raad van bestuur van GGZ Noord-Holland-Noord (Heiloo) en de directie van woon- en zorgcen trum de Nieuwpoort (Alkmaar) een samenwerkingsovereenkomst gete kend. Deze samenwerkingovereen- komst geeft gestalte aan de wens van beide instellingen de zorg voor hun cli ënten te verbeteren door de krachten te bundelen. In maart 2000 heeft woon- en zorgcen trum de Nieuwpoort toestemming gekregen voor een uitbreiding van haar capaciteit met dertig bedden. Deze uitbreiding is bedoeld voor cliën ten met een indicatie voor het verzor gingshuis die aanvullende psychiatri sche begeleiding behoeven. Een deel van de cliënten van het Van Foreest Centrum voor Ouderenpsychiatrie (onderdeel van GGZ Noord-Holland- Noord) valt binnen deze doelgroep. Het gaat om de cliënten van Klein Zwitserland in Schoorl. Het plan is nu om de cliëntengroep van Klein Zwitserland over te dragen aan woon- en zorgcentrum de Nieuwpoort. De reden voor deze overdracht is het idee dat de kwaliteit van zorg voor deze doelgroep zal verbeteren ten opzichte van het huidige zorgaanbod doordat zij in een normale woonomge ving verblijven. De cliënten krijgen verzorgingshuiszorg aangevuld met psychiatrische meerzorg. De cliënten blijven voorlopig gehuisvest in het pand waar ze nu wonen (Klein Zwitserland in Schoorl). Woon- en zorgcentrum de Nieuwpoort werkt vanuit een humanistische visie, die er vanuit gaat dat ieder mens zelf dient te bepalen hoe hij of zij wil leven. Het onderdeel ouderenpsychiatrie van GGZ Noord-Holland-Noord werkt al vanaf 1998 samen met woon- en zorg centrum de Nieuwpoort. De huidige samenwerking bestaat uit het bieden van hulp aan bewoners van het verzor gingshuis die kampen met psychische problemen: het Serreproject. In een gewone woonomgeving voor 162 ouderen wordt aan verschillende doel groepen zorg geboden. Een van deze doelgroepen is een groep van 46 cliën ten met een psychiatrische achter grond. Naast dit project wordt geza menlijk vorm gegeven aan het project psychiatrische dagverzorging voor ouderen die zelfstandig wonen. Medewerkers van het circuit Ouderenpsychiatrie Van Foreest Centrum bieden aanvullende psychia trische begeleiding voor deze cliënten- groepen. Op deze wijze wordt ervoor gezorgd dat zoveel mogelijk ouderen met een verschillende zorgvraag kun nen wonen en leven in woon- en zorg centrum de Nieuwpoort. Galerie Conny van Kasteel Expositie van Peter Royen/Ernst Hesse en Dirkje van der Veen aan de Noorderstraat nr.5, openingstijden donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur, of op afspraak, tel. 072- 5067151. Peter Royen is een lyrisch abstracte schilder. Zijn werk is in vele privé-collecties en musea zowel in binnen- als buitenland aanwezig. Peter Royen's doeken gaan tijdens de ten toonstelling in de galerie een spannend dialoog aan met de beelden van Ernst Hesse. Zijn beelden zijn veelal in brons, corten-staal of gietijzer uitge voerd. Hesse maakt ook prachtige tekeningen en foto's. Beide kunste naars zijn vertegenwoordigd in de Hommage aan Mondriaan. Peter Royen heeft een tafel gemaakt en Ernst Hesse een kruk. Tafel en kruk zijn in deze expositie aanwezig, ze kun nen tot een oplage van 25 ex. besteld worden. Daarnaast is de foto-expositie van Dirkje van der Veen te zien. De expositie nr. 19 is te zien t/m 6 april. Galerie De Kapberg In Galerie De Kapberg, Slotlaan 17, Egmond aan den Hoef exposeren t/m zondag 6 april Paul Butzelaar, schilde rijen, Wim Compier, grafiek en Yvonne Kleinveld, keramiek. Galerie De Kapberg is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 uur tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tel. tijdens openingsuren 072-5062645). Ateliers Hallem Wisselende exposities van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg 2, allen te Egmond Binnen. Atelier de Hoop Wisselende exposities aan de Julianaweg 23 te Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Wisselende exposities aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Openingstijden: do t/m zo 12.00 tot 18.00 uur. en de ondergaande zon sterk gaan bepalen. Naar de mening van de Stichting Duinbehoud zijn er goede alternatie ven voor het windmolenpark bij Egmond. Zo hebben reeds verschil lende maatschappijen (E-Connection. Nuon en Shell) initiatieven genomen om veel verder op de Noordzee wind molens te bouwen. Deze windmolens komen op een afstand van 23 tot 30 kilometer uit de kust en leveren veel minder risico's voor vogels op de Noordzee. Bovendien zijn deze wind molens vrijwel niet zichtbaar vanaf het strand. De badgast kan onge stoord blijven genieten van de zilte zeelucht en de ondergaande zon. Bij de Raad van State zal de Stichting Duinbehoud betogen, dat Kabinet en Tweede Kamer zich bij hun besluit vorming hebben gebaseerd op on deugdelijke en achterhaalde informa tie. HEILOO - Op donderdag 20 maart om 20.00 uur is er een bijeenkomst van Christelijke Maatschappelijke Vrouwenbeweging Passage. M. de Wit uit St. Pancras houdt een lezing over Pasen en Israël. De lezing gaat over de gebruiken rond Pasen. De lezing is een interessant verhaal, waarin u kennis kunt maken met de verschillende cul- tuurgebruiken in onze wereld. Deze avond wordt gehouden in ter Coulsterkerk, Holleweg 111. Introducées zijn welkom zij betalen 3 euro, inclusief een kopje koffie/thee. HEILOO - In de eindronde van de competitie in de Kennemer Damkring speelde Damclub Heiloo 13-13 tegen de Damvereniging D.O.S. Hiermede wist Heiloo beslag te leggen op de vier de plaats. Topscores in dat toernooi werden de heren Out en Schouten. In de onderlinge competitie werd M. Out kampioen van Heiloo. Op de tweede plaats eindigde A. Valkering. Uitslagen nog lopende bekerronde: F. Schouten - A. Valkering 0-3, C. v. Lieshout - J. Kraakman 3-0, P. Heyne - W. Solleveld 1-1, M. Out - M. Houtenbos 3-0. EGMOND - Afgelopen vrijdag was het 'volle bak' bij DEFA. Het leverde ook nog drie nieuwe leden op. Fred Triep wandelt veel. In 1993 maakte hij met vijf reisgenoten een trektocht over de Biafo- en de Hispargletsjer in Pakistan. Van deze tocht toonde hij zo'n 400 dia's. De start van de circa 100 kilometer lange tocht was in Askole. Het begin van de tocht was, met een temperatuur van 20 graden niet al te zwaar. De gletsjer, bezaaid met modder en stenen was goed te belopen. In rap teihpo toonde Fred dia's van de gletsjer, planten en modder- strüctruren. Men liep ongeveer 6 uur per dag. Naarmate de tocht vorderde wer den een aantal dragers naar huis gestuurd, de hoeveelheid voedsel werd uiteraard dagelijks kleiner. De pas tus sen de dalen van de Biafo en de Hispar licht op 5100 meter hoogte. Onder deze pas ligt een sneeuwvlakte die Snow Lake wordt genoemd. Hier was het gevaarlijker de gletsjer te belopen, daar de spleten door de sneeuw niet meer te zien waren. Ondanks de vele voorzorg maatregelen verdween een tent van een der deelnemers in een spleet. Deze zal inmiddels wel ergens in de Indus drij ven. Fred sloot de avond af met een klei ne serie dia's gemaakt op Java en Bah. Voorzitter Jos Glorie overhandigde het door DEFA uitgegeven jubileumboek aan Fred Wilt u meer weten over DEFA? Bel Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10