Wethouder Rob Opdam verwijdert boldrempel aan het Kleijn Barlaken o*t Falkland Toneel schittert in de Beun met de voorstelling 'Vreemde vogels' Zondag koopzondag in Winkelhof t Loo T tyfl" DIESEL Jubileumconcert Eensgezindheid met Noordhollands Fanfare-orkest Kiezers Heiloo bedankt! KOOPZONDAG BORDEN REPLAY J.C. RAGS T Man aangehouden na poging inbraak Betrokken betrouwbaar DKNV NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN P É4 L I T I E Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 19 MAART 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (e?ccl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. 12 Gemeente Heiloo ruimt zwerfafval op Voor uw steun bij de gehouden verkiezingen. BIEFSTUK STROGANOFF 500 gram4,98 LEVERWORST 100 gram0,68 RIBLAPPEN1 kiio €5,45 KIP-KATENHAASJES 4 voor5,00 HALF-OM-HALF GEHAKT 1 kilo voor3,60 BRAADWORSTEN 4 voor2,50 Slagerij Kramer DE KOELE KIKKERS SPIJKERGOED 10172)5351» 00 www.vanderborden.nl Afgestudeerd HEILOO PALL MALL Geesterduin 26-28 Castricum BERICHTEN HEILOO - In opdracht van de ge meente Heiloo heeft aannemer G.P. Groot werkzaamheden uitgevoerd op het Kleijn Barlaken. Het ging hier om het aanbrengen van een aantal ver- keersremmende maatregelen en mar keringen. Op woensdag 12, donderdag 13 en vrijdag 14 maart werden de bol- drempels door asfaltdrempels vervan gen. Wethouder Rob Opdam gaf het start sein en mocht zelf de graafmachine besturen waarmee hij enkele boldrem- pels verwijderde. Met het vervangen van de drempels komt de gemeente tegemoet aan de wens van een groot aantal bewoners. De bollen waren niet alleen schadelijk voor auto's die er overheen reden, maar veroorzaakten ook meermaals gevaarlijke verkeerssituaties voor met name fietsende schoolkinderen. Wethouder Opdam vervulde zijn tijde lijke functie als graafmachinebestuur der met verve, (foto: UKP) HEILOO- Op zaterdagavond 12 april 2003 geven Muziekvereniging Eens gezindheid en het alom gerespecteerde Noordhollands Fanfare-orkest een concert in het ontmoetingscentrum van GGZ Wïllibrord aan de Kenne- merstraatweg te Heiloo. Eert concert dat in het teken zal staan van het IÖS- jarig jubileum van Eensgezindheid HeilooDe aanvang van het concert is 2000 uur Kaarten zijn op de avond vanaf 19,30 uur aan de zaal verkrijgbaar Het Jaar 2003 fa voor de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid een bijzonder jaar, want op 19 okto ber 2003 is het exact 105 jaar gele den dat - hef" "fanfarecorps Eensgezindheid door een groep kunstlievende heren werd opgericht in café Zomerlust aan de Oude Straatweg te Heiloo. Dit heuglijke feit wordt op bijzondere wijze gevierd diet een Flay In met Jacob Slagter, een jubilieumconcert een concertreis naar de Limburgse Fanfare St. Joseph te Peij-Echt. Play In-Concert De play-ln op zaterdag 22 maart in het ontmoetingscentrum van GGZ- Willibrord zal bijzonder goed bezocht worden door ruim 135 muzikanten uit geheel Noord Holland, De amateurmuzikanten, gewapend met instrument, lessenaar, en even tueel een lunchpakket, zullen van 10.00 uur tot 15.30 uur onder leiding van Jacob Slagter vele nieuwe inte ressante muziekstukken instuderen. Het afsluitende concert voor familie, vrienden en overige belangstellen den zal om ongeveer 15.30 uur wor den gegeven in dezelfde zaal, en is vrij toegankelijk iedereen die de muzikale prestaties van zowel de armatuurmusici als gastdirigent Jacob Slagter wil bewonderen. HEILOO - Donderdagavond probeer den twee mannen in te breken in een woning aan de Kennemerstraatweg. Toen de bewoner thuis kwam zag hij twee onbekenden mannen achter zijn woning staan. Tevens zag hij dat een raampje was vernield. Toen de twee mannen zich ontdekt voelden renden zij weg en stapten in een auto die geparkeerd stond langs de Kennemerstraatweg en reden weg. In deze auto zat nog een derde man. Aan de hand van het kenteken kon korte tijd later de eigenaar van de auto, een 21-jarige man, worden aangehou den in zijn woning in Alkmaar. Hij is voor nader onderzoek ingesloten. De identiteit van de twee andere man nen zijn tot op dit moment niet bekend. HEILOO - Jaarlijks houdt de gemeen te Heiloo een grote voorjaarsschoon maak en ruimt zwerfafval in het dorp op. En dat is iedere keer weer schrik ken voor de ruimers. Van papier, stuk ken ijzer, fietsonderdelen, stukken biels tot glas en blikjes. Een grote container vol met zwerfvuil is na vijf dagen opruimen het resultaat (ruim 10 m3). Ieder jaar gaat de gemeente in de maand februari of begin maart het dorp in om zwerfafval te ruimen om zo het voorjaar 'schoon' in te gaan. Het zwerfafval ontsiert ons dorp en het aangezicht van de plantsoenen die riiet zorg door de groenmedewerkers van de gemeente worden onderhouden. Graag willen de gemeente samen met u ons dorp schoon houden. U kunt uw bijdrage leveren door zwerfafval in de openbare ruimte op te pakken en in de daarvoor bestemde bakken te depone ren. Hoe meer vuil, hoe meer kosten de gemeente namelijk moet maken om Heiloo schoon te houden. Na de voorjaarsschoonmaak gaat de afdeling BOR in de loop van de maand maart de plantsoenen verder in orde maken. U ziet de medewerkers van de gemeente dan schoffelen, harken en nog wat kleine snoeiwerkzaamheden verrichten. Het programmaboekje kondigt aan: 'Vreemd, hoor, die vogels. Het is inderdaad een vreemd stelletje vogels, waar jullie naar gaan kijken. Neem nou Domino. Hij woont in een prachtig nest, gelukkig en tevreden. Maar hij krijgt de schrik van zijn leven als er opeens twee vreemde trekvogels binnen komen vliegen die nou net precies onder zijn boom hun nest willen bouwen. Dat pikt 'ie niet. Hij zoekt hulp bij zijn buurvrouw en bij de kolonel, maar daar schiet hij niet veel mee op. Toch moeten die vreemde vogels weg. Dan bedenkt hij een slim plan. Maar zijn dochter Snipje is er ook nog. Scène uit 'Vreemde vogels'(foto: Allard de Graaf) Vol spanning wacht de bijna uitver kochte zaal wat er komen gaat. Ondanks het mooie weer zijn weer tal van plaatsen verkocht om niets te mis sen van dit adembenemende schouw spel. En adembenemend is het! Neem nou bijvoorbeeld de kostuums: maan den moet er gewerkt zijn aan de fraaie outfits van de toneelvogels. De Uitkijkpost heeft zich laten vertellen dat er op elk kostuum gezweten is met naald en draad door één naaister. De kostuums zijn allen naar ontwerp van Rafael Nigita gemaakt. Een oogstre lend en in dit stuk onmisbaar onder deel. Dat mag ook wel eens gezegd worden! Verder was décor en belich ting goed uitgedacht. Nacht, het krie ken van de dag en de sfeer van een vogelrijke omgeving waren goed weer gegeven. Een pluim dus voor de men sen achter de schermen! Wat het spel betreft was een ieder op zijn of haar beurt enig in de soort. Natuurlijk toon de Pim de Smalen zich opperbest als Domino, de rijke 'boven'-vogel, zijn dochter Snipje, een rol van Petra Houtenbos, was de gerechtigheid zelve. Buurvrouw Annelies Boer en kolonel Michel Mannes wisten unieke vogels neer te zetten.En Tast but not least' wisten de trekvogels Timidi, gespeeld door Tamara Zonneveld en Knokker, haar vriend, door Martin Otto,het publiek op hun hand te krijgen in hun innesteling met alle problemen van dien. We wachten in spanning af wat er komen gaat. Zoals de buitenproductie deze zomer in het Heilooër Bos. Houdt u dus de aankondigingen in de Uitkijkpost goed in de gaten! HEILOO -"Langs de receptie de gang in, aan het einde rechtsaf en dan is het aan uw rechterhandDe vriendelijke receptioniste van het Golden Tulip Hotel Heiloo verwijst me op deze manier naar een sfeervol ingerichte ruimteHier runt Rob Klerk sinds medio november 2002 Klerk's Open Keuken. Terwijl Rob een kopje koffie maakt, is er tijd om de ogen goed de kost te geven. Wat als eerste opvalt is de ruimte. Rob heeft de beschikking over een grote keuken, in het midden een centraal fornuis en een aantal lange werk banken. Aangrenzend een mooie ontvangstruimte waar onder andere een buffet staat en een grote eetka mertafel met ruimte voor maximaal 18 personen. Aan de muur hangt kunst van Iwan de Groot en er staan beelden van Ditta Engel, die de ruimte een sfeervol accent geven. „Ik wilde me, na jaren te hebben gewerkt als chef-kok bij bijvoorbeeld de Kersentuin van Joop Braakhekke, en bij Chapeau in Bloemendaal, heel graag op een andere manier met koken gaan bezighouden. Nadat ik gewend was om elke dag gerechten te bedenken en vervolgens te bereiden, was ik echt toe aan een andere uitdaging. Ik had al eens kooksessies gehouden en vond dat altijd erg leuk," verklaart Rob zijn overstap van zelf koken naar het geven van kookcursussen. Op deze manier beleef ik alle facetten van de horeca; de ontvangst, het koken, de uitleg over de bijpassende wijnen en het contact met de gasten. Nadat hij zijn plannen uitvoerig had uitgewerkt liet hij deze beoordelen door een zeer ervaren horecaonder nemer uit Heiloo, meneer Van Veen, eigenaar van het Golden Tulip: "Tot mijn vreugde kwam die met het idee om een gedeelte van de hotelkeuken te verbouwen tot kookruimte waar ik mijn cursussen zou kunnen gaan geven. Ideale combinatie Er moest nog heel veel vertimmerd en verspijkerd worden voordat Rob zijn keuken in gebruik kon nemen, waarbij de technische dienst van het hotel enorm heeft geholpen. Maar ook de vrouw van Rob heeft een belangrijke rol gespeeld. „Zij heeft een achtergrond als binnenhuisarchi tect waardoor de inrichting heel bij zonder is geworden." Alles heeft ze zelf ontworpen en op maat laten maken door Lex-Art. Bijvoorbeeld de zeer apar te verlichting. „We hebben zelf een frame laten lassen en de lamp verder aange kleed met kinderkookgerei van Ikea." Ook de wand- lampen, in de vorm van wijnkoelers, en de deurgre pen zijn zelf ontworpen. „Ik ben ongelofelijk blij met deze ruimte. Het is een ideale combinatie tussen het eigen baas zijn met aan de andere kant alle voorde len van het Golden Thlip hotel." Die voordelen zijn bijvoorbeeld dat hij gebruik kan maken van de faciliteiten van het hotel. „Zo maken mijn gasten gebruik van de ruime par keergelegenheid en van de toiletgroep van het hotel en kunnen ze nog wat gebru- ken in de hotelbar. Het houdt ook in dat ik word- vermeld op de reclame uitingen van het hotel en ik kan, als ik bijvoorbeeld te weinig eieren heb, even In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. naar de keuken van het hotel lopen! Actief ontspannen In Klerk's Open Keuken leert u de fijne kneepjes van het culinaire koken, maar dan wel op een onge dwongen manier. „De combinatie tus sen actief bezig zijn en daarna lekker ontspannen eten en drinken werkt uitstekend. Daarbij' is het geschikt voor alle soorten groepen, van familie die iets te vieren heeft, tot collega's die voor het koken eerst uitgebreid hebben vergaderd." Particulieren kunnen zich inschrijven op een van de thema-avonden en Klerk's Open Keuken ontvangt ook maandelijks terugkerende kookclubs. Na binnenkomst wordt u ontvangen met een hapje en een drankje, waarna de recepturen met u worden doorge nomen. Vervolgens wordt door de deelnemers een viergangen menu bereid, dat uiteraard door de makers wordt geproefd en gegeten. Tijdens elke gang serveert Rob een passende, met zorg geselecteerde wijn. Productkennis „Veel mensen hebben er geen idee van wat er allemaal voor nodig is om een mooie, lekkere en voedzame maaltijd te bereiden. Of waarom bepaalde ingrediënten met elkaar zijn gecombineerd en wat er nou precies in bepaalde voedingsmiddelen zit. Tegenwoordig koken veel mensen vooral makkelijk en snel. Terwijl lek ker koken echt niet hoeft te beteke nen dat je uren in de keuken moet staan." Voor mensen die thuis uitge breid willen dineren zonder zelf te koken, heeft Rob het Dinner at home'-concept bedacht. „Dat bete kent dat ik bij mensen thuis kom koken, als een soort van prive-kok. Ik neem vooraf het menu met ze door, bereid alles voor, neem zelf van tafel linnen tot bestek mee en kook een heerlijk diner van aperitief tot des sert. Dat is natuurlijk heerlijk luxe." Het hele jaar door houdt Rob Klerk de kookcursussen, met daarnaast op vaste data de thema-avonden. Zo kunt u leren koken met wild en gevo gelte, leert u gerechten uit de Thaise keuken bereiden of vegetarisch koken. Wie meer wil weten over de mogelijkhe den van Klerk's Open Keuken kan bellen met Rob Klerk, tel 072-5051049of e- mailen naar rob @klerksopenkeuken.nl of surfen naar www.klerksopenkeuken.nl. Rob Klerk in zijn prachtige keuken in 'Motel Heiloo(foto: MSP) HEILOO - Het voorjaar dient zich aan en het ziet er naar uit dat het publiek aanstaande zondag per fiets Winkelhof 't Loo aan kan doen. In het winkelcentrum hebben de mode zaken alle rekken volhangen met de laatste modeitems. Op de pleinen en in de gangen staan kraampjes opgesteld waarop zeer crea tieve doe het zeivers hun zelfgemaakte artikelen aan de man proberen te bren gen. Muzikaal wordt dit alles ondersteund door twee koren uit Heiloo. Het jonge renkoor Spijkergoed en het kinderkoor De Koele Kikkers wisselen elkaar af Bestuur CDA Heiloo geldig t/m zaterdag 22 maart Telefoon 5330991 0 A A WINKELHOF a.s zondag 23 maart van 12.00 tot 17.00 uur in winkelhof 't Loo met het kinderkoor en jongerenkoor VAN DER Makelaar sinds 1933 HEILOO - Plaatsgenote Dorine Hoeksema is afgestuurd aan de Universiteit van Twente, richting Technische bedrijfskunde. W «Noord-Holland Noord G-STAR RAW DENIM AMERICAN CLASSIC met optredens op het Middenplein. Beide koren hebben wekenlang gere peteerd om hun populaire repertoire ten gehore te brengen. Om het ook voor de jonge bezoekers aantrekkelijk te maken deze zondag een bezoek te brengen aan het gezelli ge Winkelhof 't Loo heeft men kermis exploitant Klaas Braak gevraagd zijn mini kermis op te bouwen op het plein. Alle ingrediënten voor een geslaagde zondag zijn aanwezig. De ondernemers van het winkelcentrum heten u dan ook van harte welkom. U parkeert nog steeds gratis bij Winkelhof 't Loo maar denkt u wel om uw parkeerschijf. 7 72 0900 88 44 Op maandag 10 maart werd aangifte gedaan van het vernielen van een bestelbus die tussen vrijdag 7 en zon dag 9 maart geparkeerd stond aan de Holleweg. Vernield werd een buiten spiegel en de antenne voor de mobie le telefoon. Tevens werden van twee personenauto's de merkemblemen ontvreemd. Het betrof er een van een VW Vento en een Pontiac Firebird. Dezelfde middag wérd de diefstal van een damesfiets ontdekt die afgesloten stond in een schuur van een woning aan de Nijverheidsweg. De schuur was niet afgesloten. Op donderdag 13 maart werd van 10.45 tot 11.35 uur op de Omloop tij dens een snelheidscontrole drie bestuurders geverbaliseerd voor het overschrijden van de maximumsnel heid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 74 km per uur. In de middaguren werd op verschil lende locaties in Heiloo gecontro leerd op het dragen van autogordels. Twee bestuurders werden bekeurd. Tijdens een van deze controles werd een bestuurder op de Heerenweg bekeurd voor het niet stoppen voor een voetgangersoversteekplaats. Vrijdagavond 14 maart werd om ca. 20.30 uur op het parkeerterrein van de Aostastraat en winkeldief aange houden. De 34-jarige verdachte zon der woon- of verblijfplaats, stal bij een winkel in het Loo een grote knuffel beer. Hij hield de speelgoedbeer boven de alarmpootjes en zette het vervolgens op een rennen, Een ver koopster zag het gebeuren en rende achter hem aan. Tijdens de achtervol ging kreeg zij gezelschap van twee medewerkers van andere winkels. Ze zagen kans de man op het par keerterrein van de van Aostastraat aan te houden. Na verhoor werd de man om 21.40 uur heengezonden met een dagvaarding op zak. Tussen 25 februari en 14 maart werd in een Opel Kadett ingebroken die geparkeerd stond op een parkeer plaats aan de Kandelaar. De eigenaar trof de auto 's morgens met een gefor ceerd portiersjot aan. De eigenaar vermoedt dat getracht werd de auto te stelen omdat er verder niets van waarde in lag. Op de kruising van de Heerenweg met de Stationsweg vond op zaterdag 15 maart om 17.00 uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De aanrijding was gevolg van het feit dat de 23-jarige automobilist geen voorrang verleen de, De 16-jarige bromfietser werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Na onderzoek bleek zij een gekneusde elleboog te hebben. Een 26-jarige inwoner van Heiloo kwam zondag 16 maart tijdens het crossen met zijn crossmotor op het aan te leggen golfterrein ten val. De man zag een greppel te laat en kon niet meer tijdig remmen. Hij kwam ten val en brak daarbij zijn enkel en werd vervolgens met een ambulance- overgebracht naar het ziekenhuis. Voor de ambulance was het een hele toer om hem te bereiken en weer te vervoeren. Maar gelukkig lukte dat zonder verdere moeilijkheden. Gevonden voorwerpen: enkele sleu tels, herenhorloge kleur zwart, goud kleurig herenhorloge.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1