Matthaus Passion wordt uitgevoerd door het Noordhollands Kamerkoor Hartstichting eert haar trouwe collectanten Open dag Springschans in het teken van kunstproject Falkland Toneel speelt binnenkort het stuk Proposals van Neil Simon Jubileumconcert door Eensgezindheid Flessenpost Bronzen sticker voor Yolanda Geldof van HAF ite* Schaakteam Benedictus verdedigt titel met succes gelezen worden Vredesmaaltijd in de Willibrorduskerk Nijenburghwandeltocht Heiloo Bijeenkomst over Voeding en Gezondheid UITKIJKPOST -19 MAART 2003 - PAGINA 8 Creatieve expositie en paasmarkt in Trefpunt Tekenmedium bij De Nieuwe Wereld tsn CS xst Si Lo m m Landschap en Geologie van de Kaukasus V;:: Hallo allemaal Het is weer eens tijd voor een nieuws brief over het wel en wee in Nepal, want er gebeurt hier van alles op het moment. Er is bijvoorbeeld een 'staakt het vuren' tussen de Rege ringstroepen en de Maoïsten en men is nu in gesprek over een oplossing voor blijvende vrede. Het voelt ook een stuk aangenamer nu in het land en er lopen gelukkig ook weer meer toeristen in de stad. Het land en zijn bewoners haalt weer adem. Afgelopen winter was het bijzonder koud in Nepal met ernstige gevolgen voor de bevolking, maar het is intus sen lente geworden en het land en de bomen staan in bloei. Maar ondertussen is Nepal in rap tempo aan het verwesteren. De meeste straten zijn geasfalteerd en er staan nu op alle belangrijke kruisingen goed werkende verkeerslicht installaties. Ook probeert men iets tegen de milieu vervuiling te doen. En, ook opvallend, er lopen bijna geen koeien meer in de binnenstad. En dat vond ik nou juist zoveel charme heb ben, dat hoort namelijk gewoon bij Azië nietwaar. En verder, met onze projecten gaat goed en ook met onze kinderen van Hamro Niwas. Maar ook de vele vrij willigers leveren hier een geweldige bijdrage aan de achterstand en de nog steeds armoedige toestanden in het land, want dat verandert niet zomaar met asfalteren en stoplichten. Daarvoor moet eerst het Kaste systeem worden afgebroken, maar dat zal niet zo snel gebeuren ben ik bang voor. Het grote nieuws: onze website is geüp- date, webmaster Jos Storken werd weer bijna dol van mijn aanvoer, maar hij heeft het gered met onze grote dank aan hem voor al zijn tijd. even Een nieuwe nieuwsbrief, verhalen van vrijwilligers Anne, Femke en anderen: een must!) Reistips voor mensen die naar Nepal willen de komende periode, gebeurtenissen rondom ons kinderhuis, het job trainingsproject in pokhara. Ps. Wij zijn nog op zoek naar een vrijwilliger op het gebied van lood- gieteren en elektrotechniek: Wie o wie? Er waren weer sponsorsacties, die ook terug zijn te vinden op de site. Kortom, een zeer lezenswaardig geheel, gaat het zien op www.stich- ting-veldwerk.org Maar het thuisfront van Stichting Veldwerk is ook actief, want op zaterdag 5 april houdt Stichting Veldwerk een actiedag in Heiloo in Winkelcentrum t'Loo, kijk even bij het kopje 'Stichting Veldwerk en Kunstveiling Heiloo'. En, om alvast in je agenda te zetten, op 14 september is de jaarlijkse Nepaldag in Amstelveen. En lost but not least, de website is nu ook in het Engels vertaald, dus vertel het aan je vrienden aan de andere kant van de aardbol. En je mag dit nieuws ook doorsturen naar anderen, geen bezwaar. Met voor nu de groeten uit Kathmandu, Nepal. René Veldt, geen Woorden maar Daden. Reacties; veldwerk@wlink.com.np HEILOO - Nog niet eerder heeft het Noordhollands Kamerkoor de Matthaus Passion van J.S.Bach uitge voerd. Mede dankzij een genereuze gift van een sympathisant gaat een dierbare wens van koor en dirigent in vervulling. Voor dirigent Klaas Venneker is het een bijzondere gebeurtenis en is het de opmaat tot het jaar waarin hij zijn 50- jarig jubileum als toonkunstenaar viert. Het Noordhollands Kamerkoor is voor deze gelegenheid uitgebreid met een aantal gastzangers en zangeressen. De daardoor verkregen hoogwaardige samenstelling van het koor, maakt het mogelijk de Passion uit te voeren in een kleine bezetting, een lang gekoesterde wens van de dirigent. De dubbelkorige bezetting wordt consequent doorge voerd met een verrassend klankbeeld als gevolg. Gerenommeerde solisten verlenen hun medewerking, in het bijzonder de ver tolker van de Christuspartij: Geert Smits. Hij zong deze partij eerder in het Concertgebouw o.l.v. Ricardo Chailly en met het Nationale orkest van Spanje. In 1997 won hij een prijs bij de Weense Staatsopera en hij werd in 1998 als vaste solist aangesteld bij dit beroemde operahuis. De overige solisten, die eveneens naam gemaakt hebben in binnen- en buiten land en zongen onder leiding van grote dirigenten als Ricardo Chailly, Edo de Waart, Jean Fournet en Harnoncourt, zijn: Ludwig van Gijsegem - Evangelist, Ellen Schuring - sopraan, Margareth Beunders - alt, Alex Vermeulen - tenor, Bas Ramselaar - bas. Het Omroep Jon genskoor, opgericht onder auspiciën Het Noordhollands Kamerkoor brengt voor het eerst de Matthaus Passion van J.S.Bach ten gehore. van het Groot Omroepkoor, verleent zijn medewerking en staat borg voor grote muzikaliteit. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door Philharmonia Amsterdam, Ada Knop - Kleymeer - klavecimbel en Henk Verhoef - orgel. Deze bijzondere uitvoering van de Matthaus Passion staat onder leiding van dirigent Klaas Venneker. De uit voering vindt plaats op vrijdag 28 maart a.s .in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in Heiloo, een kerk met een prima akoestiek en goede accomodatie. De Stichting Cultuurbevordering Heiloo heeft haar medewerking ver leend bij de organisatie van dit concert. Aanvang: 19.00 uur Toegangsprijs: E 20,-; 65+/CJP en kinderen tot 12 jaar E 17,50. Kaarverkoop: Boekhandel Deutekom Heiloo, Muziekhandel Spanjaard Alkmaar, Boekhandel Leysen Schoorl, tel. 072-5895009, e-mail: avankalsbeek- @ncrvnet.nl HEILOO - Maandagavond 10 maart waren de collectanten van de Neder landse Hartstichting (afdeling Heiloo) in groten getale aanwezig in buurthuis Ypsalon. In de uitnodiging van de Vrienden van de Hartstichting - ver antwoordelijk voor de jaarlijkse col lecte en andere activiteiten in Heiloo- was vermeld dat een aantal collectan ten in het zonnetje zou worden gezet. Tijdens deze avond bleek al snel hoe trouw de vrijwilligers zijn aan de Hartstichting. Na de koffie, thee en cake heette de voorzitter van afdeling Heiloo, S. Kaandorp, allen van harte welkom. Hij sprak zijn grote waardering uit voor het vele werk dat elk jaar weer door deze vrijwilligers wordt verricht. De avond zélf werd geleid door mevrouw Ringeling, coördinatrice van de afdeling Noord Holland. Door middel van een interactief vragenspel werd de kennis van de deelnemers danig op de proef gesteld. Al snel bleek echter dat er geen reis naar Tenerife kon worden gewonnen, zodat de gezelligheid de boventoon voerde. Maar liefst 39 aanwezigen kregen een oorkonde uitgereikt, voor 5,10,15, en 25 jaar trouwe dienst. Zeven collectan ten kregen een oorkonde voor het feit dat zij al 30 jaar of meer met de collec tebus langs de huizen lopen. Deze prestatie werd dan ook met een harte lijk applaus ondersteund. Elke jubilaris ontving daarnaast nog een feestelijk verpakte rode roos. Rob en Bernadette Mastenbroek, Gerlinda van Zeist en André van Roode (vrien den van de Hartstichting) - verant woordelijk voor de organisatie van deze bijzondere avond - kregen uit handen van een van de aanwezige col lectanten een cadeau uitgereikt voor alle uren die zij in het werk voor de Hartstichting investeren. De Hartstichting kan nog altijd nieuwe collectanten gebruiken. Een telefoon tje naar de fam. Mastenbroek, tel. 072- 5332701 is daarvoor voldoende. Bent u niet in staat op een wijk te lopen, maar wilt u toch iets betekenen voor de hartstichting. Informeert u gerust, want ook daarvoor bent u van 'harte' welkom! Yolanda Geldof gooide hoge ogen met haar bomenlandschap tijdens de landelijke fotowedstrijd. HEILOO - Elk jaar organiseert de landelijke Fotobond een wedstrijd voor de beste foto 's en dia's van het jaar gemaakt door leden van de aangesloten ama teurfotoclubsDit jaar hebben maar liefst 186 clubs meegedaan. In totaal kreeg de jury 1720foto's en 800 dia's ter beoordeling voorgelegd Door de sterk toe genomen kwaliteit van de digitale fotografie worden ook steeds meer digitale inzendingen voorgelegd Het typisch digitale karakter is vaak niet of nauwe lijks meer in deze foto's terug te vinden en dat is voor fotokenners een grote ver betering. Kwalitatief gezien overheerste dit jaar de middenmoot. HEILOO - Het is weer tijd voor de cre atieve expositie en de paasmarkt in het Trefpunt. Op zaterdag 12 april is het zover. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, terecht om kunstwerken van cursisten te bekijken en om leuke acti viteiten te doen. Er zijn activiteiten voor kinderen vanaf 2 jaar maar natuurlijk is er ook voor volwassenen genoeg te doen. Enkele voorbeelden; paaskaarten maken, eieren bewerken en versieringen voor de paastakken maken. Dit jaar is ook de hobbyfarm aanwezig en kunnen de kinderen hout- bewerken. De paashaas is met paaseit jes aanwezig van 10.00-12.00 uur. De toegang is gratis. Wilt u verdere infor matie belt u dan met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Echte toppers zaten er dit jaar (volgens de jury) vrijwel niet tussen en echte verrassingen ook al niet. Er werd voor al voortgeborduurd op reeds bestaande trends waarvan sommige al decennia lang bestaan. Wel lijkt de wil er te zijn om origineel werk te maken maar dat gebeurt kennelijk te veel met de gedachte dat als het maar vreemd is, het vast ook wel goed wordt gevonden. Nee dus! De jury zegt te zien dat foto clubs nog steeds vooral werk maken van workshops en gemeenschappelijke 'uitjes' (oftewel clubtochten). Deze gelegenheden lenen zich er ech ter volgens de beoordelaars nauwelijks voor om persoonlijk en inhoudelijk diepgaand fotowerk te maken. In de top van het klassement zijn vooral weer namen te vinden die daar al jaren wor den gevonden, waarbij opvallend is dat die top bijna volledig bestaat uit zoge naamde huiskamergroepen. Dat zijn clubjes die ontstaan zijn uit de grotere traditionele clubs en waar men bewust met enkele gelijkgestemden om de tafel gaat zitten. Voor de clubs mis schien een reden om daar eens over te gaan nadenken? Behalve de HAF-fotoclub van Heiloo deden uit de nabije omgeving ook mee de fotoclubs van Uitgeest, Egmond en Schagen. HAF uit Heiloo scoorde uit eindelijk bepaald niet slecht, maar het kon beter. Van de 172 meedingende clubs eindigde de HAF op de 86ste plaats, precies op de helft! De HAF zond van vijf fotografen in totaal 10 foto's in en behaalde daarmee 170 pun ten (ofwel gemiddeld 17 punten per foto). Uitgeest, Egmond en Schagen behaalden met hun 10 foto's respectie velijk 186,168 en 165 punten. De beste club (Delta uit Muiderberg) behaalde Het onzichtbare getekend. Teken medium Marga van Etten trekt zoveel publiek, dat velen haar bijzondere gidstekeningen al kennen. Maar zo'n prachtige tekening ontvangen, voor zien van een boodschap uit de Andere Wereld is maandagavond 24 maart misschien ook voor u weggelegd. De avond wordt gehouden aan het Fnidsen 33 te Alkmaar. Entree: E 4,55 p.p. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. tel. 072-5334280 of surf naar www.de-nieuwe-wereld.nl. •■ma CS HEILOO - Vorige week is op beide locaties van Openbare Basisschool dc Springschans een groots opgezet kunstproject van start gegaan. In alle klassen, door de hele school heen, wordt op verschillende manieren aan het thema kunst gewerkt. Er wordt naar kunst gekeken, er wordt over gepraat en natuurlijk wordt er door de kinderen zelf ook kunst gemaakt! Zo zijn er diverse 'ateliers' in de school te vinden, waar kinderen door te schilde ren zich kunnen uitleven. Ook is er in een aantal klassen een workshop aqua relleren gegeven onder leiding van twee deskundigen op dit gebied. Naast het werken op het platte vlak, hebben verschillende kinderen ook geboetseerd met klei en was. Om zich goed te laten inspireren voor deze laat ste activiteit, was een bezoek aan de Beeldentuin van Ditta Engel aan de Westerweg natuurlijk een absolute must! Dat er naast kunstenaars ook journalisten zijn te vinden op de Springschans blijkt wel uit de volgende rapportage van Bo Groefsema uit groep 6-7: De beeldentuin van Ditta Engel „We gingen met onze klas naar de beeldentuin van Ditta Engel. Toen we er waren, gingen we naar haar atelier. Ze vertelde ons over hoe ze begon met een beeld: eerst ijzerdraad, dan was er overheen. Daarna in een mal, brons voor tien foto's 208 punten 20,8 per foto) terwijl het laagste aantal clubpun- ten 128 (of 12,8 punt per foto) bedroeg. Het maximaal te behalen aantal punten per foto c.q. dia bedroeg 25 punten maar dat aantal werd slechts éénmaal weggegeven en wel voor een foto van John Lommen uit Muiderberg Deze ging dan ook met de Ilford Beker plus gouden sticker naar huis. Twee foto's leverden 24 punten op en waren even eens elk goed voor een gouden sticker. Verder werden 18 zilveren stickers uit gereikt (bij 22 of 23 punten) en tenslot te 53 bronzen stickers (21 punten). En één van die bronzen stickers ging naar fotografe Yolanda Geldof uit Heiloo. Dat betekent toch dat zij met haar winnende foto bij de beste 74 foto's/dia's (van de 2520) hoorde en dus in de hoogste 3% is geëindigd. Daarnaast behaalde Yolanda ook voor haar twee andere foto's nog 18 punten. En dat valt bij zo'n kritische jury bepaald niet mee. Ook fotografe Carla Admiraal mag worden genoemd. Ook zij behaalde voor haar foto Ei in nestje 18 punten. HEILOO- Op vrijdagavond 21 maart houdt Piet Rosenhart voor het Nivon Heiloo een dialezing over de Kaukasus. een zowel landschap pelijk als geologisch bijzonder inte ressant gebied. Deze avond is behal ve voor de leden van de geogroep Heiloo ook toegankelijk voor ande re belangstellenden.Plaats: Cultureel Centrum Open Huis Heiloo (boven het winkelcentrum). Aanvang 20.00 uur. Kosten: leden geogroep: gratis. Nivonleden: E. 2.- overigen: E 3.-; jongeren: El.- p.p. HEILOO - Het jubileumconcert op zaterdag 12 april geeft Eensgezindheid tezamen met het Noordhollands Fanfare Orkest (NFO). Het orkest is in tegenstelling tot het Heilooër muziek vereniging Eensgezindheid een fanfa re-orkest met een regionale opzet en bestaat uit zowel beroeps- als amateur musici uit de gehele provincie Noord Holland. Zowel Eensgezindheid en het NFO zullen een zeer gevarieerd en aantrekkelijk programma ten gehore brengen voor jong en oud. Kaarten voor dit unieke concert zijn a a 4,5 op zaterdagavond 12 april vanaf 19.30 uur aan de zaal te verkrijgen. Donateurs betalen voor deze avond slechts een toegangsprijs van E 3,5. Informatie over het concert en de verenigingen is te verkrijgen via het informatienum mer 072 533 4851. Concertreis Vanwege het feit dat de fanfare St. Joseph uit Peij-Echt in 1951 op het concours te Heiloo bij Eensgezindheid te gast was en daar promoveerde naar de superieure afdeling, zal Eensgezindheid na ruim 50 jaar op 27/28 september een tegenbezoek brengen aan Peij. Middels dit bezoek zal deze onvergetelijke gebeurtenis nogmaals gevierd worden. In 2001 bracht St. Joseph al een bezoek aan Heiloo met als reisdoel niet alleen het werken aan een onderlinge vriend schapsband, maar juist ook het geven van een concert op hoog niveau. Dit Limburgse orkest heeft dat niveau al die jaren weten te behouden, en dat was tevens de gelegenheid voor een bijzonder muzikaal en gezellig feestje na afloop van het concert. Muzikanten die geïnteresseerd zijn in deze feestelijke concertreis tezamen met Eensgezindheid kunnen zich laten informeren bij het secretariaat van de vereniging onder nummer 072 5334851, maar zijn ook altijd welkom op de wekelijkse repetities (aanvang 20.00 uur) op de donderdagavond bij Ko Hartog op de Oude Werf 18 te Heiloo. Soms heb je van die dagen die je nooit zult vergeten. Een dag als geen andere. Zo'n dag toont Neil Simon ons in een van zijn meest recente stukken, Proposals, geschreven in 1997. Dat gebeurt in een terugblik door Clemma de huishoudster van de familie Hines. Zij is inmiddels overledenmaar keert even bij ons terug om ons als toeschou wers mee terug te nemen in de tijd namelijk naar het jaar 1956 en wel in het bijzonder naar één dag in dat jaar. Aan het einde van de zomerin de ber gen van Pennsylvania. Een dag waarop alles samenvalt. Of beter gezegd: ieder een samenkomt. Onverwachts wel te verstaanwant het is een komedie en dan horen de dingen niet logistiek gepland en georganiseerd te zijn. Er mag wel eens iets onvoorspelbaars, iets wonderlijks gebeuren en daar lijkt het in deze weemoedige komedie wel op. Met een grote gretigheid heeft de Falkland ploeg zich op deze productie gestort onder de enthousiastmerende regie van Leo van Herk. Een gretig heid die gevoed wordt door het gevoel goede rollen in dit stuk kwijt te kun nen, maar ook door de humor die op diverse manieren terug te vinden is. Als het plezier en de inzet waarmee aan deze productie gewerkt is, overge bracht gaat worden op het publiek, kunt u rekenen op een uitstekende toneelavond! Het Falkland Toneel brengt ook ditmaal weer een boeiend stuk op de planken. gieten, dan deed ze er zuur overheen om het mooie te kunnen bewaren. Daarna komen haar beelden op een tentoonstelling of expositie." Je kunt op drie manieren beelden maken", vertelde Ditta, „met was, klei en steen". Ditta Engel doet haar meeste werk met was. Dat vind ik zelf ook het mooist. Toen ze klaar was met haar verhaal gingen we de tuin in. Het is een grote tuin met allemaal beelden. Ik vond zelf de drie dames het mooist. De rest ook wel, maar de drie dames het meest. We hebben haar heel erg bedankt. Ik ga er zeker nog een keer heen!" Bo. Zowel de kinderen als ook het team van de Springschans hebben met veel plezier en enthousiasme aan het kunst project gewerkt. Het resultaat hiervan is voor de ouders van de leerlingen te zien op de kijkavond. Voor andere belangstellenden is er een open dag georganiseerd voor donderdag 20 maart van 09.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze open dag kunt u informatie ver krijgen over de school, de manier van werken en kennismaken met het team. Eén van de collega's geeft u met ple^ zier een rondleiding. U vindt de locaties van Springschans Centrum en Springschans Oost aan de Breedelaan 6 en de Sluijsweijdt 9 te Heiloo. A Aanvang: vrijdag 4 april 20.15 uur, zaterdag 5 april 20.15 uur. Entree: E 2,70, donateurs E 1,35. Kaartverkoop start vrijdag 21 april bij de volgende adressen: Reisbureau World of TUI (voorheen Holland International, Raadhuisweg), Boek handel De Schrijverij (Stationscen- Op bezoek bij een echte kunstenaresEen klas van de Springschans bracht een bezoekje aan het atelier van Ditta Engel. HEILOO - Op zondag 30 maart orga niseert de Willibrordusparochie te Heiloo een bijzondere maaltijd. Gedurende de veertigdagentijd voor Pasen besteedt de parochie aandacht aan het project 'Vrede in Bethlehem'. Wij vinden dit project belangrijk omdat we ondanks de felle strijd, geloven dat vrede hier mogelijk is. In het kader van dit project houden we daarvoor een vredesmaaltijd. De maaltijd zal bestaan uit Israëlische en Palestijnse gerechten, die door de deelnemers zelf bereid worden. Ook is er een bijzondere gast uitgenodigd die het conflict in het Midden-Oosten van nabij heeft meege maakt. De avond zal opgeluisterd wor den door een Palestijnse muziekgroep. Voor wie mee wil doen: in het Willibrordushuis zijn Palestijnse en Israëlische recepten te verkrijgen. Van maandag tot en met vrijdag kunt u hier in ieder geval tussen 10.00 en 11.30 terecht. Wilt u wel graag komen, maar is het maken van een gerecht voor u een belasting, schroom dan niet om u desondanks op te geven voor dé maal tijd. Aan de deelnemers zal naast het meebrengen van een gerecht, een klei ne bijdrage gevraagd worden die ten goede komt aan het project in Bethlehem. Wilt u zich aanmelden voor deze maal tijd, lever dan een ingevuld antwoord- strookje in op het parochiesecretariaat. De maaltijd zal beginnen om 18.00 uur. Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met de parochie: 5330906 HEILOO - Ook dit jaar wordt, op 22 en 23 maart, vanuit Heiloo de NHWB- Nijenburghwandeltocht gehouden. De Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo biedt de wandelaars een scala aan afstanden t.w. 5,10,15,20,25 en 30 km. Het is de Plaatselijke Wandel commissie Heiloo gelukt om gevari eerde parcoursen te maken. De twee langste afstanden zullen door een gedeelte van het Noordhollands duin reservaat gaan, zodat een duinkaart verplicht is. Het meenemen van hon den is toegestaan, mits aangelijnd. Het parcours is alleen geschikt voor rol stoelgebruikers op de afstanden 5 en 15 km. De start vindt plaats vanuit de basisschool St. Radboud, ingang via het schoolplein aan de Breedelaan te Heiloo. De starttijden zijn van 9.00 tot 10.00 uur voor de 30 km; van 9.00 tot 11.00 uur voor de 25 km; van 9.00 tot 12.00 uur voor de 20 km; de overige afstanden van 9.00 tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt aan de start voor personen vanaf 4 jaar met herin nering E 3,-. Personen vanaf 4 jaar zonder herinnering E 1,85. Op deze inschrijfgelden genieten leden van de erkende wandelsportbonden een reductie van E 0,70. Tijdens deze wan deltocht is voor de afstanden 25 en 30 km een duinkaart voor het Noordhollands duinreservaat ver plicht. Aan de starttafel kost u dit (met NHWB-korting) voor 13 jaar en ouder E 0,50. Bent u in het bezit van een gel dige PWN-jaarkaart of een Natuur- kaart Noord-Holland, dan kunt u zich zelfs die halve euro nog besparen. ALKMAAR - Het belang van Voe ding op onze Gezondheid. Hoor je ook zo vaak: "eet meer fruit en groenten" of "je moet gezond eten, hoor!" Maar wat is meer en wat is gezond voor volwassenen en kinde ren? Wat kan gezonde voeding voor je doen, hoe blijf je fit en hoe kun je welvaartziekten voorkomen? Is het nodig extra vitamines te slikken? En hoe zit dat met antioxidanten en vrije radicalen waar je de laatste tijd zoveel over hoort en leest? Wat zijn fytochemiealiën en enzymen? Allemaal vragen waarop je een ant woord wilt hebben. Marijke Soeting organiseert een bij eenkomst over Voeding en Gezond heid op zaterdagochtend 22 maart a.s. om 11 uur. Marijke Soeting, voe ding-deskundige, vertelt over het behouden en verkrijgen van een goede gezondheid door voeding. Zij geeft tips hoe je gevarieerd kan eten, en hoe je kinderen betrekt bij de maaltijd. Wil je meer weten, of de bijeenkomst bijwonen, bel haar gerust op. Haar telefoonnummer is: 072 - 5155387 of e-mail m.soeting@hetnet.nl trum) Sigarenmagazijn 't Hoekje (win kelcentrum 't Hoekstuk) C 1 000 (Ypestein) Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo),maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072 -5115511. HEILOO - Donderdag 13 maart vond het jaarlijkse schaaktoernooi voor de basischolen van Heiloo plaats in het gebouw van de Basisschool Benedictus. Het toernooi werd georganiseerd door W. Blom, directeur van basisschool De Elckerlyc in samenwerking met schaak club Oppositie uit Heiloo. Om 17.00 uur werd het startsein gegeven voor de eerste partijen en pas rond 19.30 uur werd duidelijk dat de Benedictusschool de wisselbeker die ze vorig jaar behaal den, niet hoefde af te staan. De jeugdige schakers waren allen leer lingen van Heilooër basischolen en afkomstig uit de groepen 6,7 of 8. De meisjes waren beter vertegenwoordigd dan de voorgaande jaren. In een klas lokaal van de Benedictusschool namen de leerlingen plaats aan vijf verschillende tafels en speelden hun partijtjes schaak in een pittig tempo, waarbij gebruik werd gemaakt van een klok. Aan elke tafel werd toezicht gehouden door een suppoost, en natuurlijk waren er veel belangstellen de ouders, leerkrachten en klasgeno ten. Met name de halve finale was zeer spannend: Basisschool De Zuidwester en de Benedictus streden hierbij tegen elkaar om een plaats in de finale. Uiteindelijk ging de Benedictus door naar de finale, waarin Steven, Thijs, Paul en Lukas wonnen met 4-0 van het schaakteam van de Springschans. Als de Benedictusschool het schaaktoer nooi volgend jaar weer wint mogen de leerlingen de wisselbeker voor altijd in hun prijzenkast zetten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8