■■■Hi De Uitkijkpost vanaf vandaag ook op het internet Welkom op www.uitkljkpost.nl! I 3 mei kringloop Heiloo van start! Zonnebrillen ZonmeU Bedrijf Tl Ed Schut, fijnhoveniers WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 1 - Jk M 1 - t li BORDEN .dlüfcs 'M [jelicht nl itie.nl NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Agenda rond 't Limmer Die Bedrijf Beiicht Sport in de regio Politieberichten Medische Diensten a Kerkdiensten Belangrijke adressen Historie Nieuws archief Buurtbus Heiloo officieel van start gegaan Fanfare Showband neemt afscheid van dirigent Burgemeester den Boon ontvangt FSH-hamer HSV - Foresters driemaal is scheepsrecht Het Vennewater voor twee dagen echte filmset WWW. 9, 1901 XZ Castricuw Tel.: 0251-659755 Mobiel: 06-515225 «Si - 68e JAARGANG NO. 14 02 APRIL 2003 HPiiOÓ Limmen: Akersloot Egmonden Alkmaar !SP' êsÊÊÈm 81 f VARKENSOESTERS 4st. 5,00 GEHAKT CORDON BLEUS 4 stuks5,00 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 m» 5,45 HAMBURGERS 4 s. 2,50 GEKOOKTE WORST 250gr.€ 1,98 (072)5351000| www.vanderborden.nl On line adverteren Gastenboek E-mail redactie De drukkerij nieuwe collectie 20 O 3 llllllfP' MCXX DKNY ad GD GUCCI m MM fflmssm sh,vwBtiat&&m/am8i HEILOO - Zoals u ziet heeft de Uitkijkpost vandaag een ander uiterlijk dan u gewend bent. Dat heeft alles te maken met het feit dat de Uitkijkpost, vanaf vanmiddag 17.00 uur, voor taan ook is te lezen op internet. De website www.uitkijkpost.nl ziet er net zo uit als de krant van deze week, met op de startpagi na de belangrijkste nieuwsitems van deze week. Daarnaast vindt u op onze website onder ande re de activiteitenagenda's, een overzicht van belangrijke adressen, de rubriek Bedrijf Belicht, de wekelijkse kerkdiensten, en informatie over het bedrijf Uitkijkpost. Ook kunt u op de website terecht voor adver tentie-tarieven, aanleveringsvoorwaarden voor kopij en in het nieuwsarchief kunt u voortaan geplaatste artikelen terugvinden. Verder is er de mogelijkheid om te reageren op onderwerpen in de Uitkijkpost, op de website, of op het commentaar van anderen, door het gastenboek te tekenen. Op de achterkant van deze krant vindt u een ver klaring van alle knoppen op de website. We hopen dat de website een mooie en goede aan vulling zal zijn op het weekblad en heten u van harte welkom op www.uitkijkpostnl! WÉÉ ai Y.V... ■«- HEILOO - Zaterdag beleefde de buurtbus Heiloo haar officiële start. Op het plein voor winkelhof 't Loo werd de bus, met lijnnum- mer 104, op feestelijke wijze in gebruik genomen. Onder grote belangstelling werd de buurtbus door het bestuur van de Vereniging Buurtbus Heiloo, in gezelschap van wethouder Rob Opdam, het plein opge reden. Het orkest en de majorettes van de Fanfare Showband Heiloo zorgden voor de muzikale omlijsting. In zijn toespraak sprak de voorzitter van het bestuur van de Buurtbus, de heer Hein Holman, zijn blijd schap uit over de start, waar men lang op heeft moeten wachten. Door functiewisse lingen binnen vervoerbedrijf Connexxion werd de bestelling van de bus vertraagd, waardooor de uiteindelijke startdatum een aantal keer is uitgesteld. Verder prees hij het feit dat het mogelijk is gebleken om met gemotiveerde vrijwilligers dit initiatief, genomen door voormalig wethouder Worm- de Moei, samen met de ouderenbonden, te realiseren. Dit werd onderschreven door wethouder Opdam, die zijn waardering uit sprak voor de inzet en het enthousiasme van zowel het bestuur als de vele vrijwilligers die zich de afgelopen maanden hebben aange meld om dè buurtbus te gaan besturen. (foto: MSP) Lees verder op pagina 02 HEILOO - De eerste klanken komen je al tegemoet vanuit de kantine van Openbare Werken aan de Kanaalweg. Het is repetitie avond bij de Fanfare Showband Heiloo. Elke week oefenen zij hun muziekstukken. Dit onder de bezielende muzikale leiding van Ruud Peerdeman. De Uitkijkpost had een uniek dubbelinterview met de gaahde en komende dirigent. Ruud, een fervente jazzmuzikant, volgde een opleiding aan het conservatorium. Als beroeps heeft hij voor menige harmonie, fanfare en brassband gestaan. Zo is hij dus ook al 23 jaar vaste dirigent van de onge veer 30 muzikanten en 15 majorettes van de Fanfare Showband Heiloo. Beroepsdirigent Ruud heeft maar weinig tijd voor het inter view, want zijn band wacht op hem. Toch weet hij een kwartiertje te vinden om een en ander te vertellen over zijn leiding aan de FSH. Dat hij gaat stoppen als beroepsdirigent was al eens eerder het plan. Ruud vertelt:„In de aankomende zomer word ik 60 jaar. Ik heb al een paar jaar geleden gezegd: als ik 58 ben, dan stop ik. Maar toen liep het ledental terug en ben ik gebleven. Nu is wel het moment gekomen om het stokje over te dragen." Lees verder op pagina 02 HEILOO - Woensdag 26 maart ontving burgemeester Den Boon op het bordes van het gemeentehuis de voorzittershamer van het Forest Stewardship Council (FSC). De FSC voert samen met het Wereld Natuur Fonds campagne om het gebruik van duur zaam hout bij gemeentelijke bouwprojecten te stimuleren. De burgemeester kreeg de hamer uitgereikt uit handen van Carmen Veenker uit Heiloo. De familie Veenker is erg betrokken bij het WNF. Zowel het echtpaar Anne en Mieke van der Leij, hun dochters Annemieke en Mariska Veenker en Sandra van der Leij, als de kleinkinderen Raoul en Carmen zijn lid van of vrijwilliger bij deze organisatie. Om die reden is de familie benaderd door het WNF om de voorzittershamerhamer uit te reiken aan burgemeester den Boon. De gemeente Heiloo behoort met haar energiebeleid tot de vijf meest succesvolle Noord-Hollandse gemeenten. Het totaal beeld van het onderzoek geeft dan ook een zeer positief beeld van de gemeente Heiloo in haar streven naar verduurzaming van de samenleving. Het aanbieden van een voor zittershamer is een symbolische oproep van FSC Nederland en het Wereld Natuur Fonds aan het college van B&W om goede besluiten te blijven nemen voor een duurza me toekomst. (foto: gemeente Heiloo) geldig t/m zaterdag 5 april VAN DHR Makelaar sinds 1933 HEILOO - Nadat de wedstrijd tussen HSV en Foresters twee keer eerder dit seizoen werd afgelast wegens slechte weersomstan digheden, zal deze derby zondag 6 april dan eindelijk worden gespeeld. Beide ploegen hebben veel belang bij het resultaat van de wedstrijd. HSV ging voort varend van start in de competitie maar werd -na een paar mindere weken- door Foresters ingehaald op de ranglijst. De ploeg van trainer Mare de Wilde is echter hard op zoek naar vormherstel. Bovendien hebben de 'roodgelen' nog een andere goede reden om alles te willen geven voor een overwinning: de 0-1 neder laag bij de uitwedstrijd vraagt om revanche. De mannen van Foresters doen het als debutant in de tweede klasse prima en maken- ondanks de forse nederlaag bij EVC vorige week- een kans om periode kampioen te worden. Ook zij zullen dus alles uit de kast halen. De wedstrijd begint om 14.00 uur. En wie langer van leuk voetbal tussen HSV en Foresters wil genieten, komt gewoon al om 11.30 uur naar de Bayershoffweg. Dan spe len namelijk de beide reserve-elftallen de voorwedstrijd tegen elkaar. Na de wedstrijd is er live-muziek in de HSV-kantine. De wedstrijd vindt plaats op het Sportpark aan de Bayershoffweg. (foto: MSP) HEILOO - Vorige week waren er filmopna mes op het complex van Tennisvereniging Het Vennewater. Vijf studenten van de afdeling Film Televisie Wetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam, die samenwerken onder de naam Hidden Pictures, waren aan het filmen voor een korte speelfilm over vier tennisspelers en de spanning die tijdens een aantal toernooien tussen de spelers ontstaat. Deze spanning leidt zelfs tot een aantal mysterieuze moor den die, zoals dat hoort, tot op het eind van de film onopgelost blijven. In totaal waren er 19 acteurs aanwezig zijn, met ongeveer 10 crew-medewerkers en 20 figu ranten. Bijzonder was dat ook leden van Het Vennewater als figurant op hebben getreden, als toeschouwer, tennissend of bezig met baanonderhoud. De speelfilm zal worden vertoond tijdens verschillende festi viteiten van de Universiteit van Am sterdam, bij verscheidene filmfestivals en via verschillende lokale zenders. Door de goede medewerking van verschillende instanties wordt de film voor het grootste deel in Heiloo opgenomen. Daarom zal er ook in Heiloo een presentatie plaats vinden en daarbij zal de medewerking van deze instanties zal worden benadrukt. Toch leuk om zo in beeld te komen.Binnenkort dus te zien in verschillende theaters! (foto: MSP) jouw stijl Heerenweg l$l Heiloo www.zonneveldoptiek.nl HEILOO - Onder een stralend voorjaarszonnetje ligt de tuin van Jacquelien Blank aan het Slimpad 11 er keurig verzorgd bij. Niet verwonderlijkwanneer je weet dat de Heiloose tuinont werp advies9 op haar visite kaartje heeft staan. In september vorig jaar startte Jacquelien haar eigen tuinont werp- en adviesbedrijf. Vorig voorjaar rondde zij de opleiding tot tuinarchitect succesvol af en maakte vervolgens van haar hobby haar werk. Ik wilde dit al heel lang, maar omdat ik ook een 'normale9 baan had bleef het tuinieren beperkt tot een grote hobby. Het liefst was ik hovenier gewordenzowel de aanleg als het onderhoud van de tuin vind ik erg leukmaar fysiek is dat moeilijk vol te houdenHet ont werpen en adviseren is daarom een prima alternatief ik haal er veel voldoening uit wanneer ik een tuin tot iets moois zie uit groeien De klanten die Jacquelien Blank Tuinontwerp advies trekt zijn heel divers. „De meeste mensen die zich tot mij richten zeggen dat zij totaal niet weten wat zij met hun tuin aan moeten. Na een 'goed gesprek' blijkt dikwijls dat de meesten het uiteindelijk wel weten, maar dat er even een 'pro fessioneel oog' nodig is dat hen op weg helpt. Na het gesprek maak ik verschillende ontwerpen die ik aan de mensen toon. Mochten er nog aanpassingen nodig zijn dan verwerk ik deze in een nieuw ont werp." Volgens Jacquelien zijn er veel zaken om rekening mee te houden bij het ontwerpen van een tuin. „Wéar moeten de afvalbakken staan, waar plaats je de fietsen, moet er ruimte zijn om te dollen voor zes kinderen en een hond, hoeveel tijd heeft de bewoner voor het onderhoud, bedenk het maar. Ook met de zon en schaduw is het opletten geblazen. Je kunt geen planten in de volle zon plaatsen die daar niet tegen kunnen. Uiteraard houd ik ook rekening met de kosten. Iedereen wil een leuke tuin maar alles wordt nu f in deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het ver- WÈ spreidingsgebied van de Uitkijkpost m beiicht Voor aanmelding: m Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, g? 1850AB Heiloo. Of e-mail: I redactie@uitkijkpost.nl. f In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. eenmaal duurder. Daarom wil ik vooraf wel weten wat ongeveer het budget is dat de klant wenst uit te geven." Doe-het-zelvers Ook wanneer de klant alleen advies nodig heeft over bepaalde plantensoorten, aanleg of onder houd kan Jacquelien worden inge schakeld. „De mensen maken dan zelf een ontwerp, en ik maak bij voorbeeld een beplantingsplan. Omdat ik onafhankelijk ben, en niet samenwerk met hoveniersbe drijven, is het niet mijn doel om zoveel mogelijk te verkopen of uit te besteden. Daarom kunnen men sen bijvoorbeeld ook zelf hun tuin aanleggen, nadat ik een ontwerp heb gemaakt. Ik ben dan ook voornamelijk gericht op de doe- het-zelvers. Voor de mensen die liever een hovenier inschakelen heb ik overigens ook goede adres sen hoor, maar het is dus niet zo dat de mensen na mijn ontwerp direct aan een hoveniersbedrijf vast zitten." Snoeimaand Nu het voorjaar zich al zo nadruk kelijk laat gelden, gaan veel men sen de tuin weer m om de boel onder handen te nemen. „Deze maand is een prima snoeimaand. Maar pas op, er zijn ook planten die juist alleen in het najaar mogen worden gesnoeid. Met een beetje hulp is* van een tuin een prachtig stukje natuurschoon te maken. Zelf vind ik de cottagetuineii het leukst, daar zitten ontzettend veel bloemen in, maar ook een strak aangelegde tuin kan heel mooi zijn. De inrichting van het huis zegt mij ook al heel veel over de gewenste tuin. Deze kan roman tisch zijn, maar ook strak, formeel of informeel. En de ene tuin vergt nu eenmaal meer onderhoud dan de andere. Daarom vraag ik ook altijd hoeveel tijd de mensen aan het onderhoud willen besteden. Onderhoudsvrij is een tuin natuur lijk nooit, maar als de tuin een jaar later is uitgegroeid tot een verwil derd zooitje, dan is dat natuurlijk ook niet goed!" §j| Jacquelien Blank Tuinontwerp adviesSlimpad 11, tel. 06- 47968011, e-mail jacquelien- blank@dolftjn.nl. Jacquelien Blank heeft én een fraaie tuin, én genoeg ruimte voor hond Banjer om lekker te kunnen dollen, (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1