De glorie van het verval Ruud Peerdeman krijgt waardig afscheid van Fanfare Showband Heiloo Leerlingen Orkesten Festival Exposities bij Galerie Conny van Kasteel Svetlana Tsariova leidt koor Bjerjozka in Slotkapel Cursus Vat op je Gezondheid UITKIJKPOST - 9 APRIL 2003 - PAGINA 12 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. 'Eendjes voeren' leidt tot orgieën Kinderen kunnen niet staken Vijfde Motortoertocht Ypestein Gezocht: versterking combo voor enthousiast jongerenkoor Politieberichten Vroege vogelexcursie in duinen Bergen Kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef, Senioren over oorlog Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo zoekt hulp Voorj aars wandeling door de binnenduinen van Wimmenum Een jaar geleden is er in enkele kran ten een bericht verschenen over mis handeling van eenden door eenden en hoeveel invloed wij mensen daarop hebben. Onderzoek heeft uitgewezen dat het bijvoeren van de mannetje seenden ervoor zorgt dat deze woer den zich 'vervelen' en ook heel veel energie hebben. Ook seksuele energie. Ze bespringen dan ook met veel woer den tegelijk op één vrouwtje, een afschuwelijk gezicht. Het vrouwtje wordt besprongen en besprongen en gaat vele malen kopje onder. Ze sna tert wanhopig en probeert te vluchten, waarna de hele meute erachteraan gaat en nog meer mannetjeseenden erop af komen. Vaak laat zo'n bruin eendje dan het leven, verdronken en alleen. Als u nu weet hoezeer ons bijvoeren tot deze afschuwelijke orgieën bij draagt, wilt u wellicht nog wel eens stil staan bij het traditionele 'eendjes voe ren'... In de lentetijd niet nodig meer en zoals u nu weet: een slecht idee. Mijn oproep aan alle eendjesvoerders: stoppen! J. Herngreen Heiloo Waar voorheen klassikaal les werd gegeven krijgen de kinderen de laatste jaren, delen van een dag, individueel onderwijs. In RT ruimten, computer ruimten, spreekkamers, etc. Helaas zijn de meeste scholen er niet opgebouwd. Dat was voor de regering (najaar 2002) aanleiding om extra geld te geven aan alle gemeenten in Nederland. Uiteraard is het de bedoeling dat dit geld naar de scholen gaat. In Heiloo was dit besluit van de over heid nog niet bekend. Dankzij enkele actieve ouders werd de politiek, met medewerking van Groen Links, op de hoogte gesteld. Een van de gevolgen was dat de afgelopen periode vele actieve ouders de politiek hebben benaderd en door middel van lobbyen is, sinds enkele maanden, ook Heiloo op de hoogte van de noodzakelijke verbeteringen in de scholen. Was er enkele jaren geleden veel com motie over de Radboudschool; inmiddels zijn veel ouders van vrijwel alle scholen, met zgn. gedateerd huis vesting, zich aan gaan sluiten bij deze actieve ouders. Enkele weken geleden werden zelfs de leden van de commis sie Maatschappelijk Zaken rond geleid langs verschillende basisscholen in Heiloo. Hun indrukken spraken boek delen. Het toekomstige kabinet Balkenende/Bos heeft besloten 15 mil jard euro te bezuinigen. Toch hebben zij ook besloten om maar liefst 5 mil jard euro extra te besteden aan onder wijs en ouderenzorg. Er stonden de afgelopen weken ver schillende ingezonden brieven in de Uitkijkpost over onderwijshuisvesting; opknappen van schoolpleinen door ouders, schilderen van scholen, achter stallig onderhoud van (inmiddels ver rotte) kozijnen, krankzinnig hoge gas- rekeningen. Regelmatig onderhoud aan onze huizen is normaal. Bij scho len is dat niet nodig. Stel dat een makelaar onroerend goed een school (die volledig in gebruik is) van 20 jaar of ouder te koop aanbiedt. In dit geval zou de tekst in de adver tentie kunnen luiden: 'School is nog in oorspronkelijke staat en dienst geheel te worden gerenoveerd'. De voorjaarsnota zit er aan te komen. De ouders van de kinderen vertrou wen er op dat de gemeente Heiloo het voorbeeld van Den Haag gaat volgen. Extra geld voor onderwijs. Als arbeids voorwaarden verslechteren hebben werknemers de mogelijkheid om te gaan protesteren of desnoods te gaan staken. Kinderen hebben deze moge lijkheid niet. Frans Koedijk Heiloo HEILOO - Op zondag 13 april ver zorgt het wijkgebouw de Ypsalon voor de vijfde maal een motortoertocht. Deze tocht zal niet zoals de vorige keren in Noord-Holland zijn maar gaat over de Afsluitdijk naar Friesland. De eerste en laatste tachtig kilometer is dan ook alleen doorgaande weg, maar vanaf wegrestaurant Zurich is het uit muntend toeren over dijken, landweg getjes en diverse dorpen en steden zoals Harlingen, Sexbierum, Franeker, Kiesterzijl, Achlum, Hitzum, Sneek, Workum en Gaast. Inschrijving en vertrek is vanaf wijkge bouw de Ypsalon tussen 8.00 en 10.00 uur. Deelname is geheel voor eigen risico en er kan individueel of in groepsverband gereden worden. De kosten zijn E 5.-. Bij het afmelden in de Ypsalon aan het eind van de dag is het mogelijk om onder het genot van een kop soep of andere consumpties de toer af te sluiten. Voor verdere infor matie: Dick Schaap, tel. 072-5338552 zondag tel. Ypsalon 072-5339971. HEILOO - Het jongerenkoor MoGoJoKo is een koor dat sinds 1974 haar sporen heeft verdiend in de omgeving. Ooit begonnen als een klein koor dat eenstemmig zong in beatmis sen van de MoederGodskerk is het inmiddels een volwassen jongerenkoor dat meewerkt aan eigentijdse vierin gen in de Willibrorduskerk. Daarnaast zingt het koor regelmatig bij andere gelegenheden, zoals de Uitmarkt in Heiloo en het MCA in Alkmaar. Het koor is nog altijd groeiend in aantal (nu zo'n 30 leden) en bruist van de ideeën voor haar 30-jarig bestaan. Het combo bestaat nu uit een pianist, basgitarist en twee drummers. Af en toe worden zij versterkt door muzikale talenten uit het koor (gitaar, dwarsfluit, saxofoon). De basgitarist en één van de drummers hebben aangegeven - na een lange periode van plezierig samenwer ken - helaas geen tijd meer vrij te kun nen maken voor het koor. MoGoJoKo zoekt vanaf heden vervanging voor hen. Heb jij tijd en zin om het combo minstens één keer in de maand te ver sterken? Kom dan gerust eens luisteren tijdens een repetitie op woensdag avond in de Willibrorduskerk of bel voor meer informatie met Geesje Zonneveld, tel. 072-5336177. Op dinsdag 1 april werd vanaf het erf van een woning aan De Ronge een herenfiets ontvreemd. De fiets van het merk Gazelle type Primeur stond niet afgesloten. Van een personenauto van het merk Opel type Astra werd tussen 25 en 31 maart, terwijl het voertuig op het Brugstuk geparkeerd stond, enkele letters van de typeaanduiding gestolen. Hiervan werd op donderdag 3 april aangifte gedaan. Bewoners van een woning aan de Kennemerstraatweg kwamen vrijdag 4 april tot de ontdek king dat gepoogd was in de woning in te breken. Dit fraaie werk is van Hans Boxen HEILOO - Weet u welke kleuren de wereld precies heeft op de grens van het opkomen van de zon en het onder gaan van de maan? Hans Boxem (1948) kreeg zijn beeldende opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem. Na het behalen van zijn diploma met verschillende specialisaties werd hij zelf docent bij o.a. bovengenoemde academie. Naast het lesgeven ontstond een voortduren de reeks aquarellen, etsen en olieverf schilderijen en de laatste jaren ligt het accent bijna volledig op het maken van doorgewerkte, min of meer realistische doeken in olieverf. Op zijn schilderijen komen geen men sen voor. Het zijn bijna stillevens, maar dan in het groot. Een zeegezicht waar bij het zogenaamde 'stille leven' een aangemeerd roestig scheepje is. Een vliegtuigwrak in de gele ochtendmist, of een begroeide, vervallen schuur. Maar ook het magisch realisme ont breekt niet in de schilderijen van Hans Boxem. Want is een glanzende, zwarte vleugel met omgevallen pianokrukje op een ijsvlakte immers geen onwaar schijnlijk beeld? Soms vergroot Boxem een enkel detail in een apart kader; alsof iemand 'en passant' een close-up tussen de lijst gestoken heeft. Naast de schilderijen van Hans Boxen exposeert Lucia Admiraal keramiek, glasobjecten en combinaties hiervan. Admiraal was al eerder te zien bij van Lubeck met nogal eigenzinnig kera miek. Waarom zou een vaas alleen maar dienen als drager van zomaar een boeket bloemen? Er bestaan namelijk vazen die^zich, voor zoiets verganke lijks, letterlijk afsluiten. Glas is iets om doorheen te kijken, maar gekleurd glas dwingt je om er met een nieuwe blik doorheen te kijken. De werken van Hans Boxem en Lucia Admiraal zijn van 11 april tot 18 mei te zien in Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo. Geopend op vrijdag, zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op een wederom zeer goed bezocht donateurconcert heeft Ruud Peerdeman, na ruim 23 jaar diri gent te zijn geweest van de Fanfare Showband Heiloo, een afscheid gekre gen waar hij recht op had. Weer waren bandleden en majorettes te gast bij GGZ Willibrord. Enigszins beperkt in hun bewegingsvrijheid dit keer omdat het grasveld, waarop de Fanfare Showband zo graag haar kun sten had vertoond, net was ingezaaid. Maar natuurlijk konden zij ook op straat heel goed uit de voeten. De jas sen, maar zeker ook het vertoonde spel, hielden de toeschouwers - op een nog wat kille voorjaarsavond - lekker warm. Nadat mét Ruud Peerdeman alle aan wezigen van harte welkom waren geheten door voorzitter And/é de Graaf kon het muzikaal onthaal in de grote zaal van GGZ Willibrord haar vervolg krijgen. Lekker in het gehoor liggende melodieën als Lemon Tree, Staying a live en Mallorca Party wer den ten uitvoer gebracht, alvorens een drietal majorettes in de bloemetjes werden gezet: Yvonne de Vries was 5 jaar lid, Chantal Stoop 10 jaar en Wendy van Gijlswijk maar liefst 15 jaar. Zij ontvingen allemaal een mooie litho uit handen van de heer Jur Veen, zelf oud lid van de Fanfare Showband Heiloo en oud bestuurslid van de ANUM en KNFM. Wendy van Gijlswijk overigens, volgt in mei José Kaandorp:van Tongeren op als instruc- trice van de majorettes. Uiteraard werd zowel aan het afscheid van José alsook aan de opvolging door Wendy de nodige aandacht geschonken. Allemaal in de prijzen In de pauze van het concert stond, zoals gewoonlijk, weer een grote loterij gepland. Een prijzentafel van meer dan 300 prijzen, bijeengebracht door de leden zelf, maar ook door sponsors, adverteerders en ook door het bedrijfsleven van Heiloo en omstre ken. Bijna niemand ging zonder prijs de deur uit. Voordat het orkest haar programma na de pauze zou hervatten kwam plots achter uit de zaal een gelegenheidsfor matie op. Een band samengesteld uit allemaal oud-leden, waarvan zelfs een aantal van het eerste uur. Dit korps, getooid in blauwe T-shirts van de Fanfare Showband Heiloo speelde allereerst The dialogue for marching band gecomponeerd door Ruud Peerdeman zeif. Daarna werd het nummer King of the Show gespeeld samen met de huidige muzikanten. Ook dit nummer werd door Ruud Peerdeman gecomponeerd ter gele genheid van het afscheid van voorma lig tamboer-maïtre Erik Michielen. Laatstgenoemde had zijn oude taak bij de gelegenheidsformatie overigens weer in volle glorie opgepakt. Natuurlijk waren ook de majorettes op het donateurconcert weer duidelijk aanwezig als begeleiding van de band. Immers de Fanfare Showband Heiloo bestaat uit een drumfanfare en een majorettenpeloton. De scniorenmajo- rettes brachten op cd-muziek van Fame een sprankelende show. Bij één van de volgende nummers had een aantal dames de baton (twirlstok) ver vangen door een heuse bezemsteel Het publiek genoot met volle teugen van de dans- en twirlactiviteiten van de jonge en oudere dames. The final countdown Ook het solostuk van de tamboers had alles te maken met het afscheid van dirigent Peerdeman. André van Roode, een van hen, had een eigen compositie gemaakt, genaamd Poire l'homme (letterlijk vertaald: Peer-de- man). Een geweldig shownummer, waarin duidelijk werd gemaakt dat er in de uitvoer van slagwerk enorm veel variatie is aan te brengen. Heel toepasselijk was als slotnummer The final countdown gekozen. Vanzelfsprekend werd hieraan vooraf- 8 Nog eenmaal voor het orkest... gaand Ruud Peerdeman nog flink in het zonnetje gezet, waarbij de nodige cadeaus werden overhandigd. Buiten het muzikale aspect werd aandacht geschonken aan zijn enorme betrok kenheid en aan zijn sociale karakter. Ook kwam ter sprake de deelname van de Fanfare Showband Heiloo aan het Wereldmuziekconcours (een hoog tepunt in het bestaan van de 35-jarige muziekvereniging) Vanzelfsprekend werd Ruud Peerdeman als erelid van de Fanfare Showband Heiloo benoemd. Goed gevoel De dirigent zelf sloot hierbij aan en zei met een 'goed gevoel' afscheid te nemen. Hij memoreerde de gezellig heid binnen de vereniging, de positieve instelling van de leden, maar ook zijn opvolging. Hij sprak zijn vertrouwen uit in Marcel Klok, die vanaf donder dag de taak van hem zal gaan overne men. Ruud beloofde de aanwezigen nog regelmatig zijn gezicht te laten zien bij de Fanfare Showband. Daarna begon echt letterlijk het aftel len. Het publiek werd gevraagd deze countdown te verzorgen, waarna het complete orkest en het majorettenpe loton een geweldig slotnummer produ ceerden. De toegift kon niet uitblijven: het nummer M'n opa, m'n opa (uit de speelfilm Ja Zuster Nee Zuster) werd ten gehore gebracht. Via producent Bos Bros had men de beschikking gekregen over het stukje speelfilm waarin de Fanfare Showband een rol vertolkt. Op een groot beeldscherm werden de donateurs op dit fragment getrakteerd. Op de vrolijke klanken (en gezang) van het Ibis-combo werd nog tot in de late uurtjes nagesproken en gedanst onder het genot van een hapje en een drankje. Al met al een waardig afscheid van een waardevolle dirigent Ruud Peerdeman. HEILOO - Zaterdag 5 en zondag 6 april werd het 19de Leerlingen orkestenfesti val in de muziek- en dansschool te Heiloo gehouden. De organiserende vereniging Harmonie Caeciüa Heiloo had dit muziekfestijn weer prima gere geld zodat elk van de 19 leerlingenor kesten zich van hun beste kant kon laten horen. Door de deskundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Gertjan Loot werd terplekke een juryrapport geschreven. Zondagmiddag even na 17.00 uur was het zover, wethouder Roelof Bos mocht de eerste prijs van het Leerlingen orkestenfestival Heiloo uitreiken ^an Zeevangs fanfare uit Oosthuizen. Deze fanfare ging ook het afgelopen jaar met de wisselbeker naar Oosthuizen terug. Vele orkesten hebben nu al zin om vol gend jaar voor de twintigste keer, de sportieve muzikale strijd aan te gaan. EGMOND- Zaterdag 12 april worden in galerie Conny van Kasteel om 16.30 uur twee exposities geopend: die van Peter Jansen en Umberto Mariani. Peter Jansen, in 1956 te Nijmegen geboren, woont en werkt nog steeds in deze stad. Hij studeerde Natuurkunde en Filosofie. Hierna wijdde hij zich vol ledig aan de beeldende kunst. Zowel in Nederland als in het buitenland heeft hij vele tentoonstellingen gehad. De beelden zijn ontstaan vanuit zijn idee over transpositie, beweging en ener giecirculaties. Herhaling en variatie, verenigd in zijn sculpturen zorgen voor een zuivere balans. Ze vormen een nieuwe open ruimte bijna zonder materie of zwaarte. De kunstenaar is ontegenzeggelijk geboeid door de mens. Die vormt in veel beelden het centrale motief. Maar meer dan de menselijke vorm, lijkt het in zijn werk te gaan om de energetische ruimte. De mens is gereduceerd tot enkele lij nen, Kijkend naar een beeld ervaar je bijna de beweging van de figuur. Dit is sterk waar te nemen bij een beeld als Derwisj, deze rond een energiecen trum dansende figuur voltooid deze bewegingservaring. Er gaat een magi sche kracht vanuit. Umberto Mariani, in 1936 geboren te Milaan, waar hij woont en werkt kwam tijdens een van zijn vele reizen een paar jaar geleden in Timbouctou.Hier ontmoete hij het volk Touaregh en zag de architectuur van hun moskeeën. Het geheel maakte grote indruk op hem. Deze reis heeft zijn werken van de laatste jaren sterk beïnvloed. In 1999 begon hij met een serie werken getiteld Taghelmoust (de sluier), geïn spireerd door de blauw gesluierde woestijnmannen. Mariani voert zijn werken, zijn sluiers, uit in lood, prachtig geplooid en blauw van kleur. Deze blauwe looddraperingen, zoals de plooien in het gewaad van de blau we mannen, doen ook denken aan de woestijnduinen onder een paars-blau- we nacht. Mariani's werken zijn tevens vol symbolen en tekens. Hij is een internationaal bekende kunstenaar en zijn werk is in vele collecties en musea aanwezig. De beelden van Peter Jansen gaan een spannend dialoog aan met de werken van Umberto Mariani. In de Noorderstraat 5 is grafiek te zien van Lucio del Pezzo, geboren in 1933 te Napels. Hij woont en werkt in Milaan. Zijn werk is opgebouwd uit allerlei vormen geometrische maar ook vormen van gebruiksvoorwerpen uit verschillende culturen. Hij rang schikt déze vormen kleurrijk samen, Ook dit werk vindt u in de galerie van Conny van Kasteel het geheel heeft echter een abstracte uitstraling. Zijn werken zijn in vele privé-collecties en musea aanwezig. Galerie Conny van Kasteel- Noorderstraat 4+5 Egmond aan Zee, tel/fax 072-5067151, openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. De gale rie is gesloten van 24 april t/m 4 mei. EGMOND - Op zondag 13 april geeft het Alkmaars Russisch gemengd koor Bjerjozka om 15.00 uur een concert in de Slotkapel aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Svetlana Tsariova heeft inmiddels enige naams bekendheid verworven met haar koor Bjerjozka. De Russische dirigente is er alles aan gelegen om zangers en zan geressen van de lage landen zo veel mogelijk aspecten van de rijke zang cultuur uit haar vaderland te laten ervaren. Daartoe laat zij haar even eens zeer muzikale moeder geregeld partituren opsturen van liederen uit de Russisch-orthodoxe liturgie en Russische volksliedjes, die zij veelal zelf bewerkt. Svetlana studeerde koor directie en zang aan de conservatoria van Jekaterinenburg en Moskou. Het koor is opgericht in januari 2000 en kenners complimenteren Svetlana met de resultaten die zij in deze betrekke lijk korte tijd heeft weten te bereiken. Het concert zal bestaan uit twee delen. Voor de pauze brengt het koor enkele werken uit de Russisch Orthodoxe liturgie. Na de pauze kunt u genieten van een aantal vrolijke, aangrijpende en ondeugende Volksliedjes uit het weidse Russische land. Tijdens het concert zal Svetlana, met haar bijzon der mooie stem ook enkele solower- ken ten gehore brengen. Bjerjozka is Onderdeel van de Wereldmuziekschool in Alkmaar en oefent elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw van Artiance in deze stad. Er worden nog enkele bassen die dit koor kunnen ver sterken gezocht. Dus als deze muziek u aanspreekt en u wilt meezingen, bezoek dan eens een van de repetitie avonden. Voor meer informatie hiero ver kunt u contact opnemen met Margo Bisschop, tel. 072-5156838. De toegangsprijs voor het concert is E 9,- voor volwassenen, PAS 65+ en CJP E 7,-, kipderen tot 12 jaar E 4,50 (inclu sief koffie en koek). Kaarten kunnen worden gereserveerd op de telefoon nummers 072-5062033 (D. Thijssen) en 072-5062387 (W. Noteboom). BERGEN - Op zaterdag 12 april kunt u met boswachter Luc Knijnsberg op stap in het Noordhollands Duinreservaat, op zoek naar de voege zangvogels. Luc vertelt over de vogels en geeft u tips en uitleg over het hoe en waarom van de vogelzang. U meldt zich aan voor deze boeiende excursie via 0800-7966288. De excursie start om 07.00 uur bij parkeerplaats Woudweg, gelegen tegenover Gasterij ht?t Woud aan de Herenweg tussen Egmond en Bergen. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. De kosten bedragen 3 euro voor volwasse nen en kinderen tot 12 jaar betalen 1 euro. Tip: neem een verrekijker mee. EGMOND - Zondag 13 april wordt ahyeerJe, tweede kofferbakmarkt gehouden in Egmond aan den Hoef, op het terrein aan de Herenweg. De kof ferbakmarkt wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur, voor de bezoekers is de toegang gratis. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstallen. Voor meer informatie tel. 06-55346385. Het koor Bjerjozka. Een hand van wethouder Bos voor de winnaar. Zeevangs fanfare uit Oosthuizen, ging ook het afgelopen jaar met de wisselbeker naar huis. (foto MSP) HEILOO - Als u kon leren hoe u ervoor zorgt hoe u zich later nog steeds vitaal en fit kunt voelen en er ook zo uit te zien, zou u dat niet wil len? Dan is de cursus Vat op Gezondheid misschien iets voor u. Als u eigenlijk wat meer wilt bewegen, als u minder vaak wilt snoepen, als u zich afvraagt waarom uw goede voorne mens niet altijd lukken en hoe u ze waar kunt maken kunt u dat met deze cursus leren. In de cursus is ruimte voor een informatief gedeelte dat wordt afgestemd op de wensen van de cursisten. Praktisch maakt u een gezond actieplan, waarvan u samen de haalbaarheid bekijkt en uw plannen zodanig opstelt, dat u er wel in moet slagen! Aantal bijeenkomsten: 5 ses sies van 2,5 uur, Plaats: Heiloo, Tijd: woensdagen 23 april, 7,14,21 mei, 4 juni van 19.30 tot 22.00 uur, Kosten: E 225,-. Cursus Vat op Stress Misschien kunt u zich voorstellen dat u uzelf en uw omgeving positief kunt helpen omgaan met stress. Dit, en meer, kunt u leren in de cursus Vat op Stress. Inzicht in de vele mechanismen van stress en hoe wij erop reageren, geeft u persoonlijke veerkracht. U Tcunt een eigen stressbehendigheids- plan opstellen, waarbij u wordt gehol pen om het ook haalbaar te formule ren, zodat u hiermee echt verder komt. Aantal bijeenkomsten: 5 sessies van 2,5 uur, Plaats: Heiloo, Tijd: dinsdagen 22 april, 6,13,20 mei en 3 juni van 19.30 tot 22.00 uur, Kosten: E 225,- Cursus Sportief Wandelen ofwel: Fitwalking Sportief wandelen is een manier om verantwoord, gezellig en effectief aan uw conditie te werken. U gaat geleide lijk meer oefeningen en gevarieerde loopvormen doen in dit wekelijkse trainingsuur. U zult uw conditie toe voelen toenemen. Fitwalking is voor iedereen geschikt, omdat het de gewrichten ontziet. Terwijl u uw uit houdingsvermogen opvoert beïn vloedt u uw gezondheid op nog veel meer manieren, zoals uw botdichtheid, uw ademvolume, uw circulatie. Kortom u beweegt samen sportief in de frisse buitenlucht. Heerlijk toch, of niet? Aantal sportbijeenkomsten: 8, Tijd: maandag avond 19.00 tot 20.00 uur, Plaats: Heiloo, Kosten E 60,-. Combineert u twee van de cursussen, dan kunt u een korting van E 30,- ver wachten. Informatie: bureau STAP: 072-5321265. HEILOO - De oorlog in Irak houdt menigeen bezig. Daarom is er in het Trefpunt de groep Senioren over oor log gestart. Afgelopen donderdag was de eerste bijeenkomst. De motivatie van Amerika om deze oorlog te begin nen is uitgebreid besproken. Centraal staat respect voor eikaars mening. Gespreksleider is Otto van Os, leraar geschiedenis en maatschappijleer. Wilt u ook eens meepraten? Komt u dan naar het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo, op donderdag van 10.00-11.30 uur. Deze donderdag is de bijeenkomst gratis te bezoeken. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De Avond(wandel)vier- daagse in Heiloo, die dit jaar op 10 tot en met 13 juni wordt gehouden, is een fantastisch wandelevenement dat niet meer weg te denken is uit de weinige grootschalige activiteiten in Heiloo. Tientallen vrijwilligers zetten zich jaarlijks in om ervoor te zorgen dat de avondvierdaagse goed en vooral vei lig verloopt op drukke en onveilige oversteekpunten in Heiloo. Zonder vrijwilligers (mannen en vrouwen) is het niet mogelijk dit wandelfestijn te organiseren. Daarom vraagt de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo uw hulp als vrijwilliger. Zelfs als u niet op alle avonden kunt helpen, bent u van harte welkom. Wat wordt er van u gevraagd? Het gaat er vooral om dat de wandelaars bijgestaan worden tij dens het oversteken op drukke en onveilige punten in de route. Hiervoor is wel de minimum leeftijd van 16 jaar vereist en tevens dat u de jaarlijkse instructieavond van de politie bij woont. Ook zijn controleurs welkom; zij worden op de route ingezet om de deelnamekaarten van een controlek nipje te voorzien. U kunt zich tot 15 april als vrijwilliger bij de Avondvierdaagse opgeven via bendh- bos_hlo@hotmail.com. Natuurlijk is ook telefonische aanmelding mogelijk onder nummer 072-5337426. EGMOND - Zondagmorgen 13 april wordt voorlopig (tot oktober) de laat ste IVN-natuurwandeling langs de binnenduinen van Wimmenum gehou den. De natuurgidsfen wachten om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noord kant van Egmond aan den Hoef op belangstellende wandelaars. Tijdens een wandeling van ongeveer 2 uur ver tellen zij over wat er zoal te zien is: het bloeiende speenkruid, het ontluikende groen van de meidoorn, de vlier en de kamperfoelie, de zwellende knoppen aan bomen en struiken, maar ook het zingen van de vogels en het voedsel zoeken van de hommelkoninginnen. Aan de ene kant kijkt u uit over de bollenvelden, aan de andere kant rij zen de duinen op, steeds wisselt het landschap met bosjes, laag begroeide hellingen, stuifkuilen en mossen die de stobben bedekken of het zand vastleg gen. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN, of een Natuurkaart Noord-Holland. Van vol wassenen wordt een vrijwillige bijdra ge van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat El,- (graag gepast!).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12