Workshop etsen naar model bij Toonbeeld m Kits Oonlie Limmen Bezoekerscentrum De Hoep weer open Gratis excursies door Vogelwerkgroep Castricum tapijten^ gordijnen karpetten °Tfg®°fate®?ferprnd T S Laaste weken expositie Bloemendagen Limmen Meinard Kloppenburg een week uitgesteld te Castricum Plaatselijk nieuws uit Limmen en A Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend 9 APRIL 2003 - PAGINA 14 Computer inloop ochtend SWOA bij Johwm ctiviteiten Limmen Kerkenveiling Akersloot groot succes Expositie Duinrand Artotheek The Hot Jazz Ambassadors in de Vredeburg Weidevogelexcursie voor de jeugd Brandweerwedstrijd Drankrijders Castricum krijgt een wapen van adel Plusactiviteiten Bonhoeffecollege Patisserie workshops Memphis in Limmen Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoedapo- theek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. .„o°st nu °olro. AKERSLOOT - Omdat er vragen blijven waar men thuis werkend met de computer tegenaan loopt en waar men graag het antwoord op wil weten, houdt de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot van 10.00 tot 11.00 uur een inloopoch tend in gebouw 't Kruispunt aan de Mozartlaan IA. Bovendien kan men er voor 1.50 euro internetten op een van de vier PC's. CASTRICUM - Kunstenaar/ docent Rick Paauw geeft een workshop bij Toonbeeld. De workshop etsen naar model vindt plaats op zaterdag 12 en zondag 13 april van 10.00 tot 15.30 uur. Etsen, het maken van prenten is een zelfstandige kunstuiting binnen de beeldende amateurkunst. Een specifiek kenmerk is de indirecte wijze van wer ken. De maker krast of tekent eerst in een stuk zink, wel of niet met een laag was, om vervolgens een afdruk te maken. De afdruk op dik lompenpapier is het uiteindelijke kunstwerk. In deze workshop kunt u het modelte kenen combineren met de ets- en dro- genaaldtechniek. De kosten zijn E 55,-. Opgave bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012, e-mail; tnbeeld@xs4all.nl www.toonbeeld.tv. LIMMEN - Nog tot 22 april zijn bij Johwin slaapcomfort aan de Rijksweg 127 te Limmen de schilde rijen van Meinard Kloppenburg uit Castricum te zien. Het zijn werken in pastel en acryl op papier, board of linnen. De techniek varieert van voorzichtig uitgewerkte onderwer pen tot werk waar een verfroller aan te pas kwam. De onderwerpen zijn modellen en werken waar een land schap of het werk van Corneille de aanleiding van vormde. Ook zijn er nog diverse werkstukken van Meinard te zien in Castricum, bij de stichting Welzijn in Geesterhage. Op 22 juni zal hij weer in de kunstgroep 'K-ME1 aanwezig zijn, in hun expo sitie in Vredeburg te Limmen, tij dens de Kunstfietsroute in Limmen en omgeving. De tentoonstelling is bij Johwin te zien op dinsdag tot en met zaterdag, tijdens de openingsu ren van de winkel. LIMMEN - Helaas moeten de Bloemendagen in Limmen een week worden uitgesteld wegens groei achterstand van de hyacinten. Het mooie weer van de afgelopen maand was onvoldoende omdat vooral de nachten koel bleven. Hierdoor zal alles een week verschoven worden, waaronder de nageldistributie en de feestavond. De vernieuwde tuin- keuringen vinden plaats vanaf zaterdag 19 april. De Bloemendagen zijn dus van zaterdag 3 tot en met donderdag 8 mei. Dit jaar zijn er wat wijzigingen aange bracht in onder andere de jurycriteria, dit in een poging om algemeen aanspre kende werken ook in de juryresultaten meer naar voren te laten komen. Wegens het steeds langer worden van de route door de nieuwbouwwijken, was er behoefte aan enige inkorting. Het stukje Nauwelaan-Visweg wordt echter gehandhaafd door het enthousiasme van de enige overgebleven deelnemer, die zes extra aanmeldingen wist te verwer ven. Dit jaar zullen meer prijzen verge- Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamer meubelen aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl en pastel Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities aan de Zonne dauw 4. Openingstijden: op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarel len, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Pie en Kee Brandjes. Pie creëert een eigen wereld met felle kleuren die een sfeer scheppen, met mensen en die ren als central onderwerp. Kee combin eert aquarel met acryl, pastel en inkt. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbe houd) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. Toonbeeld is dagelijks geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Meer info: www.toonbeeld.tv. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. LIMMEN - Een jaar geleden opende Kinderdagverblijf Kits Oonlie haar vestiging aan de Middenweg 26a te Limmen. In het oude consultatiebureau werd na 6 weken verbouwen een geheel nieuw kinderdagverblijf geopend. Het afgelopen jaar was een leuk en druk jaar voor de medewerkers binnen de vestiging. Allemaal nieuwe kinderen, nieuwe ouders en nieuwe leidsters. Ondertussen heeft iedereen z'n plekje gevonden en hangt er een gemoedelijke en gezellige sfeer in het kinderdagver blijf. Kits Oonlie Limmen is de tweede vestiging van Kits Oonlie. Na de vesti ging in Heiloo (mei 2001) werd net voor de vestiging in Alkmaar (juni 2002) het dagverblijf in Limmen geopend. Vergrote buiten speelplaats Na enig overleg met de gemeente en de buren werden twee parkeerplaatsen voor het gebouw bij de buiten speel ruimte getrokken. Dit tot groot plezier van de kinderen, want nu kunnen ze nog langer en verder racen op hun fietsjes en in hun 'grote' auto's. Ook staat er op de buitenspeelplaats een hele grote trein waarin de kinderen denkbeeldig regelmatig op vakantie gaan naar Duitsland of Frankrijk. Verderop in de straat heeft Kits Oonlie samen met de gemeente twee nieuwe parkeerplaatsen aangelegd. Ook kun nen de bezoekers van Kits Oonlie natuurlijk gebruik maken van de ruime parkeerplaats van het naast gelegen appartementen complex. Iso certificering Afgelopen januari is Kits Oonlie begonnen met het ISO certificering straject. Dit traject houdt in dat er een kwaliteitssysteem ontwikkeld wordt naar de wensen van de ouders en de geldende wet en regelgeving. Een groot maar zeker belangrijk project voor het kinderdagverblijf. De medewerkers gaven aan nu eenmaal voor die hoge kwaliteit te willen staan en deze dan ook kunnen waarborgen. Aan het eind van het jaar zullen alle drie de vestigin gen van Kits Oonlie gecertificeerd zijn. De vestiging Heiloo vierde in februari een klein feestje toen bleek dat zij als enig kinderdagverblijf in Heiloo in een keer voldeden aan alle eisen van de GGD. Net als de vestiging in Heiloo voldoen ook de vestigingen in Alkmaar en Limmen aan alle veiligheid en hygi ëne eisen die de gemeente, brandweer en GGD stellen. Pedagogisch beleid Het belangrijkste uitgangspunt binnen dit beleid, is ervoor te zorgen dat het ver schil tussen thuis en het kinderdagver blijf zo klein mogelijk blijft: dit door het creëren van een huiselijke omgeving en door het voeren van een verantwoord pedagogisch beleid. Het ritme van thuis en de regels van thuis zijn binnen Kits Oonlie erg belangrijk. Luisteren naar het kind en inspelen op zijn/haar ontwikke ling hoort daar ook bij. Klant tevredenheidsonderzoek Maandelijks wordt een nieuwsbrief aan de ouders/verzorgers van de kinderen uitgereikt. Zo blijven zij goed op de hoogte van alles wat er speelt rondom Kits Oonlie. Deze maand is een groot klanttevredenheidsonderzoek met de nieuwsbrief meegestuurd. De mening van ouders weegt binnen Kits Oonlie zwaar, met de uitkomsten zullen de medewerkers dan ook zeer zeker aan de slag gaan. Contact Iedereen is altijd welkom voor een rondleiding. Bij een rondleiding wordt niet alleen het gebouw bekeken maar ook Kits Oonlie als bedrijf uitgebreid besproken. Kits Oonlie Limmen is en relatief jong kinderdagverblijf met niet al te lange wachtlijsten. Op sommige dagen kan direct geplaatst worden. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met een van de medewerkers van Kits Oonlie, tel. 072-5323578. Ook op www.kits-oonlie.nl is meer informatie te verkrijgen zeld gaan met een herinneringsbeker. Gedetailleerdere informatie is na te lezen op de internetsite van de Bloemen- dagen:http: //home.wanadoo.nl/bloe- mendagenlimmen AKERSLOOT - De kerkenveiling in Akersloot die vrijdag 28 maart werd gehouden is een groot succes gewor den. De veilingmeesters konden zich verheugen in een zeer ruime belang stelling. De zaal was vol en maar liefst 110 personen hadden een kopersnum mer genomen. Het vlotte bieden begon om 20.00 uur en om 01.00 uur konden de comité leden het totaalbedrag gaan optellen. Nadat ook nog een paar giften werden overgemaakt was de totaal opbrengst van deze actie ruim E 18.000,-! Al voor dat de veiling werd gehouden waren de verwachtingen hoog gespan nen. De schenkingen waren zeer royaal en ook de 'tam-tam' was flink geroerd. Niet minder dan 2.000 catalogussen werden huis aan huis verspreid. Onder de bezoekers waren ook mensen uit Castricum en Beverwijk. Na de veiling werd de avond afgesloten met een lote rij, waarbij de hoofdprijs bestond uit een reischeque van E 250,-. Notaris van Duin hield toezicht op de veiling en verzorgde de trekking van de loterij. Het kerkenveilingcomité is de schenkers zowel als de kopers zeer dankbaar, en ter gelegener tijd zal het bovengenoemde formidabele bedrag, na aftrek van wat kosten een het kerk bestuur worden overgedragen. Het kerkbestuur heeft al aangekondigd dat er met name de inrichting van de onlangs gepleegde nieuwbouw van het parochieel centrum mee zal worden gefinancierd. BAKKUM - De Duinrand Artotheek houdt op zondag 13 april haar halfjaar lijkse expositie. Op deze expositie is werk te zien dat particulieren en bedrij ven voor zes of twaalf maanden kunnen lenen. De expositie toont een grote variëteit aan figuratieve en abstracte kunstwerken: van aquarel tot kera miek, van minuscule etsjes tot reusachtige schilderijen. Ook zijn er diverse beelden te zien. Alle kunstwer ken zijn gemaakt door leden en docen ten van de kunstenaarsvereniging Perspectief in Castricum. De Duinrand Artotheek stelt bedrijven en particulieren in staat om op een goedkope en gemakkelijke manier kennis te maken met kunst van lokale kunstenaars. Al vanaf 30 euro per jaar kan een kunstwerk geleend worden. De werken kunnen ook worden gekocht. De kunstuitleen is van 12.00 tot 16.00 uur geopend in de ateliers de Duinrand aan de Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum. Bel voor meer informatie naar het secretariaat van de Kunstuitleen: 0251-650891. LIMMEN - Het was weer een kraker, die Singersession van vorige maand, met al die zangers en zangeressen, zowel qua prestaties als publieke belangstelling, die weer enorm was. Een kraker belooft het ook nu weer te worden met The Hot Jazz Ambassadors uit Hoorn, die een soort oude stijl jazz zullen spelen, die velen zal aanspreken. Hot Jazz - Nederlandse jazzliefhebbers bezigen meestal de term oudzwart - is de muziekvorm, die in de jaren twintig door de bands van King Oliver, Edward 'Duke' Ellington en Charlie Johnson en de legendarische McKinney's Cotton Pickers ontwikkeld en vervolmaakt werd. Hot Jazz wordt gekenmerkt door een fanatieke speel wijze, creatieve arrangementen en rijke klankkleuren. Veel nachtclubeigenaren voelden zich bekocht als de musici stonden te luisteren naar de solo van een collega, vandaar dat er al gauw lic kachtige arrangementen werden geschreven als achtergrond voor de diverse soli. Door veelvuldig van instrument te wisselen, zorgden de musici ervoor, dat het wel leek of er een kleine bigband speelde. Vooral Edward 'Duke' Ellington en Don Reedman waren meesters in het arran geren voor kleine bezettingen. The Hot Jazz Ambassadors uit Hoorn zijn gefascineerd door deze vorm van jazz. Onder leiding van pianist/arran geur Dirk Tober wordt er wekelijks gewerkt aan het uitgebreide repertoire, waarvan een groot deel bestaat uit num mers van de band van Duke Ellington uit de periode 1926 -1930 en composities van Charlie Johnson. Het orkest (de naam zegt het al) zijn ware ambassa deurs geworden van deze unieke en inte ressante muziekvorm. De sessie begint om 16.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toegang is nog steeds gratis en voor nadere informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. CASTRICUM - Op donderdag 3 april is Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum weer geopend. De verbou wing is afgerond en het resultaat mag worden gezien. Meteen al zijn er drie nieuwe exposi ties te bekijken. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld. De twee andere exposi ties gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dino saurussen. Bij de spinnententoonstel- ling zijn 'live' de grootste harige Harry's te zien die de spinnenfamilie kent: twee prachtige tarantulla's. Aan de knutseltafels bij de dinosau rustentoonstelling kan iedereen zijn gang gaan met het aanwezige materi aal. Vast voor de agenda: voor 24 en 25 mei organiseert de Hoep een feest met allerlei leuke attracties in en rond het centrum om de opening echt te vieren. Bezoekerscentrum De Hoep is van 1 januari tot 2 april gesloten geweest voor een herinrichting. De receptie, filmzaal, vergaderruimtes en kantoren kregen een facelift. De kinderhoek ver huisde en kreeg meer ruimte. Aan de wens van bezoekers voor een eenvou dige consumptiefaciliteit is invulling gegeven met een koffie/ theeautomaat en een frisdrankautomaat. De Hoep is in april op alle weekdagen, behalve maandag, tussen 10.00 en 17.00 uur open voor publiek. Vanaf 1 mei is De Hoep alle dagen van de week geopend. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excursies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Sf Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum is weer geopend, (foto: MSP) CASTRICUM - In de reeks excursies die de vogelwerkgroep Castricum spe ciaal voor jongeren organiseert, wordt er zondag 13 april een weidevogelex cursie gehouden in de Hempolder bij Akersloot. Kinderen van acht jaar of ouder, die wonen in Akersloot, Bakkum, Beverwijk, Castricum, Eg- mond, Heemskerk, Limmen, Uitgeest of Wijk aan Zee, zijn welkom. Ook begeleiders mogen mee. Aanmelden hoeft niet, er staan twee mensen van de Vogelwerkgroep Castri cum klaar om met jullie naar de Hempolder te fietsen. De excursie start om 09.30 uur en begint en eindigt bij de fietsenstalling achter het NS station in Castricum. Neem ook een verrekijker mee als je die hebt. Een vogelboekje is ook handig, en eventueel wat te eten en te drinken. Hou er rekening mee dat het fris kan zijn in de polder. Voor meer informatie over deze excur sie: Cor Smit, tel. 0251-656901, Henk van der Leest, tel. 655800, Arend de Jong, tel. 655417 of Hans Stapersma, tel. 656381. Met deze grote trein gaan de kinderen regelmatig 'op vakantie'(foto: MSP) CASTRICUM - Maandag 31 maart heeft brandweerkring Alkmaar de praktijkwedstrijd Brandbestrijding voor de C klasse in Uitgeest gehouden. Deze wedstrijd worden jaarlijks gehou den met het doel de door de jaren heen geleerde vaardigheden onder spanning te beoordelen en de onderlinge contac ten aan te halen. De organisatie had het volgende in scene gezet: een werknemer van een houtverwerkingsbedrijf- geschrokken door brand in de cv ruimte- was met haar arm in een cirkelzaag terecht gekomen en had zo een slagaderlijke bloeding opgelopen. De opgeroepen brandweer moest eerste hulp verlenen aan het slachtoffer en de brand op cor recte wijze insluiten en blussen. Het slachtoffer was zo geprepareerd dat als men de ader niet goed dicht drukte er daadwerkelijke een straal bloed uit de wond spoot. Van de zes deelnemende korpsen kwam de ploeg uit Akersloot als over winnaar uit de strijd. De eindrangschik king was als volgt: 1. Akersloot, 2. ECN Petten, 3. Schoorl, 4. Castricum, 5 Oterleek, 6. Niedorp. Tijdens de prijs uitreiking werd even stil gestaan bij het overlijden van de drie collega's in Haarlem. AKERSLOOT - Op de Startingerweg controleerde de politie dinsdag 1 april een 41-jarige automobilist uit Aker sloot op drankgebruik. De man blies aan het bureau 245 ug/1 (tot 220 toege staan). Hij kreeg een dagvaarding omdat hij in 1999 en 2001 al eerder was gepakt met drank op. CASTRICUM - Zaterdag 12 april ver zorgt vogelwerkgroep in zeven plaat sen een simultaanexcursie. Die dag staan in de plaatsen Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond aan de Hoef, Heemskerk, Limmen en Uitgeest excursieleiders van de Vogelwerkgroep Castricum klaar om samen met de bezoeker naar de vogels in de Woon omgeving te kijken. De excursie begint om 8.00 uur. Deelname is gratis. Veel vogels laten al weer enige tijd hun geluid horen. Roodborst, merel en zanglijster zijn het vroegst uit de veren en zingen om het hardst om partners van dezelfde soort te verleiden. Ook de heggenmus, de winterkoning en de vink zingen dat het een lust is. Een van de eerste zangvogels die is teruggekeerd uit het zuiden is de tjiftjaf. Vanaf begin maart maakt hij zijn terugkeer kenbaar met zijn herkenbare geluid. Ook de eerste fitissen zijn weer teruggekeerd. De fitis lijkt als twee druppels water op de tjiftjaf maar zingt z'n eigen, wat melancholieke, liedje. De excursielei ders van de vogelwerkgroep wijzen u op de verschillen in uiterlijk en zang. Bij de ene excursie is er meer kans op bosvogels en bij een andere op weide- vogels- of watervogels. Ook het waar nemen van roofvogels is mogelijk. De ervaring leert dat veel deelnemers ervaren dat er meer vogels in hun omgeving te zien zijn dan ze hadden gedacht. De vogels zijn, ook in stad of dorp, een onmisbaar onderdeel van de natuur. We staan nauwelijks stil bij het enorme aantal luizen, vliegen en andere insec ten de vogels eten. Aan deze excursie kunnen zowel jong als oud meedoen. Vergeet u vooral niet een verrekijker mee te nemen. Een vogelboekje is han dig. Houdt voor wat betreft kleding rekening met het weer. Startplaats Akersloot: werkschuur Noord-Hollands Landschap, Beverwijk: muziekschool aan het Westerhoutplein, Castricum: parkeer plaats zwembad de Witte Brug, Egmond aan den Hoef: hoek Egmonderstraatweg/ Van Oldenborchweg, Heemskerk: hoofdin gang tennispark Marquette aan de Mozartlaan, Limmen: parkeerplaats voetbalvereniging Limmen, Uitgeest: supermarkt Super de Boer aan de Melis Stokelaan. CASTRICUM - Als het kabinet van Hare Majesteit de Koningin het goed keurt, heeft de gemeente Castricum eerdaags een nieuw wapen. Het heeft een chique uitstraling door de adellijke kroon, afkomstig van de voormalige gemeente Akersloot, die op het schild mag worden gebruikt. Dat deze uitbundige kroon mag worden gebruikt, komt doordat het nieuwe wapen een samenvoeging is van de drie oude wapens van Akersloot, Castricum en Limmen. De leeuwen zijn van de voormalige wapens van Castricum en Limmen, de eikels van het voormalige wapen van Akersloot en de stekken van het voormalige wapen van Castricum. De Hoge Raad van Adel kon zich vinden in het ontwerp. Het wordt nu ter goedkeuring voorgelegd aan het Kabinet van Hare Majesteit de Koningin. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten, gehouden op het Bonhoeffercollege te Castricum, worden de volgende acti viteiten georganiseerd: Inline skating Op woensdag 23 april van 19.30 tot 21.00 uur (cursus 83A) en op zaterdag 26 april 2003 van 09.00 tot 10.30 uur (cursus 83B) starten er op de parkeer plaats van het Bonhoeffercollege cur sussen inline skating. In vijf lessen van 1,5 uur leert men op een veilige manier plezier te krijgen in deze sport. Neem voor de warming-up en de cooling down ook sportschoenen mee. ndien het wegdek nat is kan er geen les worden gegeven. Kosten E 34,00, plaats: parkeerplaats Bonhoeffer college, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Voor informatie en inschrij ving kunt u bellen: 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. LIMMEN - Sinds begin maart wor den in Limmen patisserie workshops georganiseerd. Inmiddels hebben op twee donderdagavonden 20 deelne mers de thema workshop 'Paaseieren decoreren' gevolgd. Onder leiding van Martine Bakkum, die ruim tien jaar patisserie-ervaring heeft, over treffen de deelnemers hun eigen crea tiviteit. De workshops duren 2.5 uur en beginnen om 19.30 uur. De patis sier begeleidt de deelnemers intensief zodat de resultaten prima zijn. En aan het einde van de workshop neemt iedereen de zelfgemaakte producten mooi verpakt mee naar huis. Na de avonden die in het teken staan van Pasen, volgen er een moederdag- een chocolade- en een nagerechten workshop. In het najaar zullen ook speciale avonden georganiseerd wor den onder andere voor Sinterklaas en voor Kerst. Ook voor vrijgezellenuit- jes, kinderpartijtjes, jubilea en groep- sarrangementen kan contact opgeno men worden met Martine Bakkum. In overleg kan dan een speciaal pro gramma voor u opgesteld worden. Voor meer informatie, tel. 072-5747272 06-27343253e-mail: patisserie.marti- ne@zonnet.nl LIMMEN - Café de Lantaarn heeft zaterdag 12 april de topformatie Memphis op het podium. Memphis speelt covers van onder andere U2« Rolling Stones en Bon Jovi. De entree is vrij en de band speelt vanaf 21.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14