edrijf HSV en Foresters vergeten te scoren ™or Beestenboek Uniek en eenmalig concert van Staats Moskou's Mannenkoor creatle.nl Tuincentrum Ed Schut, fijnhoveniers elicht Dé Hyp^theek- winkel DIESEL J.C. RAGS IJIM 1 If If li BORDEN 5,50 4,99 8,98 €2,50 €1,48 €0,68 €1,98 4,50 Matte derby zonder winnaar Medewerkers ggz REPLAY DKNV NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN (072) 53510 00 Slagerij Kramer WWW. 69, 1901 XZ Castrtcum Tel.: 0251-659755 Mobiel: 06-51 Tmf O© Uitkijkpost nu ook op Internet: Welkom op www.ultklJkpost.nl Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om f7.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) 68e JAARGANG NO. 15 Openingstijden kantoor: Geen Uitkijkpost ontvangen? 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) www. vo smakelaardijnl PEPERSTEAKS 4 stuks SHOARMA 1 kio VARKENSFILET ROLLADE 1 kilo SLAVINKEN 4 voor ACHTERHAM ons CORNED BEEF ons GEROOKTE KIPSALADE 1 ons €1,25 GRILLWORST 12 pond TORTILLA'S 3 stuks geldig t/m zaterdag 12 april Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Hypotheek nodig maken duiventil Parking Sale in aantocht Gastouders gezocht Uitkijkpost bedolven onder goede oplossingen PALL MALL Geesterduin 26-28 Castricum rPi WÊÊm De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Bel donderdag tot 15.00 uur: 09 APRIL 2003 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Uitvaartverzorging Heiloo e o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Telefoon 5330991 Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-KennemerJand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S www.definancielewereld.nl O li 17it r\r\ „o HEILOO - Toen Ton Bisselink van de HEILOO - Al twee keer eerder werd de speeldatum tussen de beide Heilooër voetbalelftallen, uitkomend in de tweede klasse B uitgesteld, maar nu was het dan toch zover. Afgelopen zondag ontving HSV het team van De Foresters op het sportpark aan de Bayershofweg. HSV, dat een mindere periode doormaakt en inmiddels op de ranglijst voorbij is gestreefd door de dorpsrivaal, wilde de derby aangrijpen om de negatieve serie wedstrijden van de laatste weken af te sluiten. Dat lukte slechts ten dele. Na een minuut stilte ter nagedachtenis aan het overleden erelid Piet Apeldoorn van HSV, blies scheidsrechter A. Gerritsen voor aan vang van de strijd, die echter nooit boeiend werd. Vizier niet op scherp Het duurde tot halverwege de eerste helft voordat de ruim 800 toeschouwers konden opveren. Ruud Baltus wist zich het strafschopgebied in te slalommen, maar zag zijn schot op de lat uiteen spatten. Steven Ursem, die klaar stond voor de rebound, zag zijn omhaal ech ter over het Forestersdoel vliegen. De Foresters, winnaar van de eerdere wed strijd tussen beide teams (1-0), hield verder de achterhoede goed dicht en beperkte zich aanvankelijk tot de coun ter. Omdat ook de aanvallers van de 'rood-witten' het vizier niet op scherp hadden staan, bracht dit geen uitkomst. Hoewel Dennis Dijkhuis en Colin Wilvers zich, direct na een aanval van de geel-roden, knap van de HSV-defen- sie wisten te ontdoen, zag Dijkshuis zijn inzet naast de paal belanden. Een volgende prima kans was er voor HSV. Uit een vrije trap zocht Steven Ursem het hoofd van Wouter Zorg. Wanneer Zorg zijn hoofd beter tegen de bal had gezet, was Foresters-doel- man Van Aart waarschijnlijk kansloos geweest. Nu belandde de bal naast het doel. Zo'n 10 minuten voor rust raakte HSV de greep op de wedstrijd kwijt en wisten De Foresters enkele malen gevaarlijk door te breken. Dennis Karté kon het net, na een één-tweetje met Geert Koelman, echter niet laten bollen. Fouten in de verdediging van HSV brachten de gasten dicht in de buurt van doelman Nick van Aart. De mooiste kans van De Foresters viel een minuut voor de pauze, maar Dennis Dijkhuis wist voor een open doel voor langs te schieten en verzuimde daar mee zijn team op voorsprong te zetten. Nog geen halve minuut later had zijn tegenstander Steven Ursem ditzelfde voor HSV kunnen doen, maar zijn schot vloog over het doel. Goede kansen Terwijl de meeste toeschouwers nog in de kantine stonden, ontstond direct na rust een geweldige mogelijkheid voor HSV-er Ruud Baltus. Zijn schot werd echter uit de kruising geranseld door Van Aarts. Aan de andere kant vond Tristan Ooms uit een corner zijn collega Colin Wilvers, die zijn kopbal via de hand van HSV-doelman Buur en de lat over zag gaan. Er volgden daarna meer kansen voor HSV, maar ook na de thee hadden de spitsen het vizier niet op scherp staan. Wouter Zorg werd aan de rand van het 16-meter gebied duidelijk naar de grond getrokken, maar scheidsrechter Gerritsen zag er geen overtreding in. Wel had hij een gele kaart over voor Ruud Baltus, die de bal na vermeend buitenspel uit frustratie het veld uit schoot. Afsluiting in stijl Na een kwartier werd voor het eerst gewisseld en mochten Maurice Stoffers en Geert Koelman aan De Foresters- kant plaatsmaken voor Dennis Nanne en Jan Schoorl. Even later werd ook bij HSV gewisseld, Robert-Jan de Waard werd vervangen door Niels Haring, die met gejuich ontvangen werd. Na een overtreding op Dennis Dijkhuis mocht Tristan Ooms namens De Foresters aanleggen. De vrije trap was meer dan goed, maar de redding van Buur was dat evenzeer. Met nog 20 minuten te gaan werden ook Wouter Zorg (voor Ferdinand de Waard) en Dennis Koppes (voor Koen Schreurs) gewisseld, maar het mocht niet meer baten. De laatste kans op een goed eindresul taat was voor De Foresters. Niels Kok sloot de middag echter in stijl af; het schot ging juist voorlangs, zodat beide teams een schamel puntje aan de matte derby over hielden. Alle hens aan dek voor de verdedigers van HSV. Ook deze situatie levert wederom geen doelpunt op. (foto MSP) HEILOO - Het beroemde Staats Moskou's Mannenkoor komt voor vier dagen naar Nederland. Voor het eerst. Zij hebben al wel in veel andere Europese landen concerten verzorgd, onder meer in Duitsland, Frankrijk (recentelijk nog in Parijs) en Engeland. Het koor wordt gevormd door 12 zeer professionele zangers, behorende tot de top en geselecteerd op koorvermogen. Dat zij nu in Nederland zijn heeft te maken met het feit dat zij bij een huwe lijk van een bij de Russische kunst zeer betrokken medewerker van het Ikonenmuseum te Den Haag aanwezig willen zijn. Er worden daarnaast 2 con certen in Den Haag gegeven. Er was nog ruimte voor één concert. Via de stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo komen zij voor dit concert naar Heiloo. Niet naar de Witte Kerk, maar naar de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111). Deze kerk heeft een uitstekende accommodatie voor wat grootschaliger evenementen. Er wordt veel belangstelling verwacht, dus de keuze was niet moeilijk. Het programma bestaat uit twee gedeelten, te weten le gedeelte onder het motto: 'De schoonheid van de byzantijnse gezangen' en het 2e gedeel te met de ondertitel: 'De vreugde van het Russische volkslied'. Het concert vindt plaats op woensdag 23 april a.s. en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs (laag in vergelijking met de twee Haagse concerten) bedraagt E 12.- (voor 65+, 13- en CJP E 10.-) Wilt u deze unieke mogelijkheid niet voorbij laten gaan, dan kunt u nu reeds telefonisch kaarten reserveren via de telefoonnummers 072-5334804 (Ger Helder) of 5335852 (Hans Wijsma). De kaarten liggen dan bij aanvang van het concert voor u klaar. HEILOO - Zaterdag 19 april vindt Parking Sale plaats, een evenement waarbij diverse bedrijven op bedrijven terrein De Oude Werf de deuren ope nen. De middag wordt opgeluisterd met gezellige muziek en een clown. Tevens zal een 'bekend idool' een optreden verzorgen. Meer informatie vindt u vol gende week in de Uitkijkpost, maar schrijf de datum vast in uw agenda. HEILOO - De Stichting Een hart voor Polen zoekt nog steeds gastouders voor de opvang van Poolse vakantiekinderen, in de leeftijd hebben van 9 tot 11 jaar. Voor het 16de jaar nodigt deze stichting kinderen uit voor een gezonde, ontspan nen en leerzame vakantie. De kinderen komen uit de zusterstad van Heiloo, Swietochlowice, een stad vervuild door mijnbouw en zware industrie. Mede door de grote werkeloosheid is de gezinspro- blematiek groot. De 22 kinderen worden geselecteerd door de sociale dienst aldaar. Het zijn kinderen waarvoor het nodig is even afstand te nemen van de ongezon de situatie, om hier in het gezonde Holland lichamelijke en geestelijke weerstand op te bouwen voor de nabije toekomst. Een dringende oproep dus aan goedwillende gastouders om twee kinderen voor 2,5 week in de periode van 29 juni tot 17 juli in hun gezin op te nemen. Voor meer informatie of voor het opgeven als gastgezin: T. van Langen (secretaris), tel. 072-5157889 of J. Rood (voorzitter), tel. 072-5335297. gemeente Heiloo een tijdje geleden bij GGZ Noord-Holland-Noord aanklop te met de vraag of zij een nieuwe dui ventil voor 't Beestenboetje wilden maken, zijn de medewerkers meteen aan het werk gegaan. De oude duiven til die bij 't Beestenboetje staat was namelijk helemaal verrot. Het was een leuke uitdaging voor de cliënten van de houtbewerking. Onder vakkundige leiding van de activiteiten begeleiders, Dimitri Buis en Aldert Pepping, is het eindresultaat erg mooi geworden. Er is vakkundig gezaagd, getimmerd en geschilderd en iedereen is erg trots op het resultaat. Binnenkort wordt de duiventil officieel geplaatst, meer informatie daarover vindt u tegen die tijd op de gemeente infopagina. Met gepaste trots presenteren de cliënten van de houtbewerking van GGZ Noord-Holland-Noord de door hun gemaakte duiventil, (foto: MSP) CASTRICUM - In het fraaie tuincen trum van Ed Schut fijnhoveniers aan de li ra kersweg 69 te Castricum, vindt de klant exclusieve en kwalitatief hoog waardige tuinartikelen. Exclusief zijn zeker de fraaie teakhout en tuinmeubelenprachtige potten en beplanting zoals olijfbomen van 120 en druivenranken van 80 jaar oud. Maar ook palmbomen van vijf tot zes meter hoog en een schitterende collectie bon saiboompjes komt u zeker niet overal tegen. Daarnaast zijn ook gangbaarder zaken als haagtaxus (deze week scherp geprijsd!), vaste planten en allerlei perkgoed voorhanden. Naast het tuincentrum biedt het com plex ruimte aan een hoveniersafdeling. De zeven vakbekwame personeelsleden zijn gespecialiseerd in het ontwerpen renoveren, herbeplanten en aanleggen van tuinen. Eigenaar Ed Schut, die aanvankelijk dierenarts had willen worden, vertelt over het ontstaan van zijn succesvolle bedrijf. „Tot aan 4 atheneum was ik een voorbeeldige leerling. Hoge cijfers, altijd present en mijn huiswerk keu rig op tijd af. Toen ontdekte ik echter het uitgaansleven. Daarom ben ik in het laatste jaar twee keer blijven zit ten en moest ik van school. Anders was ik nu waarschijnlijk dierenarts geweest. Omdat ik graag 'buiten' wilde werken, ben ik op goed geluk naar de Land- en Tuinbouwschool gegaan. Daar kreeg ik les van meneer Stoffels, die mij werkelijk de liefde voor het vak heeft bijgebracht. Hij kon zo boeiend vertellen over bomen en struiken dat ik er vanzelf weer zin in kreeg om te leren. En dat in m'n tienertijd, kun je het je voorstellen?", zegt Ed Schut met een kwajon gensachtige grijns. Tot grote vreugde van zijn vader, die nota bene zelf leraar was, ontwikkel de Ed Schut zich als een heuse pro fessional in het groenwereldje. Na het behalen van zijn diploma werkte hij een jaar bij een orchi- deeënkwekerij en een groot veiling bedrijf. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Voor gek verklaard „Vervolgens vond ik de tijd rijp om voor mijzelf te beginnen. In septem ber 1986 opende ik met mijn vrouw Karin een hoveniersbedrijf aan de Mient. De economie was destijds veel slechter dan nu, zodat de meeste mensen ons voor gek verklaarden. Maar we hebben gelukkig nooit om werk verlegen gezeten, en al snel moest het eerste personeelslid wor den aangenomen om de enorme vraag aan te kunnen." Ai gauw werd de locatie te klein. In 1992 werd het hoveniersbedrijf ver huisd naar de Brakersweg. Van de familie Geluk werd tuincentrum Rosita overgenomen, in 1998 is het huidige onderkomen met een geheel nieuwe tuinwinkel verrezen. Van heinde en verre Niet alleen de medewerkers van Ed Schut fijnhoveniers zijn door heel Nederland werkzaam, ook de klan ten die het tuincentrum bezoeken komen van heinde en verre. „Omdat wij toch wat exclusievere artikelen dan de doorsnee tuincentra ver kopen hebben de mensen het er wel voor over om naar Castricum te rij den. We hebben klanten uit Amster dam, Loenen, Stroe en Garderen, en uiteraard ook uit de nabije regio." Mede door de ruime sortering flora, leverbaar in (bijna) elke gewenste afmeting, is Ed Schut populair onder de tuinliefhebbers. „We verkopen niet alleen boompjes van een meter hoog, maar we hebben bijvoorbeeld ook dakplatanen van 30 jaar oud die dus al wat groter zijn gegroeid. Wanneer iemand een conifeer van 5 meter hoog nodig heeft dan zorgen wij daar ook voor. En mag ik dan ook nog even melden dat we ook zwaar dere en exclusieve beplanting uit Italië hebben, die prima tegen een stootje kan?" Ed Schut fijnhoveniers vindt u aan de Brakersweg 69 te Castricum, tel. 0251- 659755. Op www.tuincreatie.nl vindt u eveneens alle informatie over het tuin centrum en hoveniersbedrijf. In de voorjaarsbij lage van de Uitkijk post, die op 26 maart verscheen, stond een kruiswoordpuzzel waaraan een prijsvraag was verbonden. Uit de hon derden e-mails en briefkaarten met juiste inzendingen heeft Uitkijkpost medewerkster Marion Becker vier gelukkige winnaars getrokken. De win naars van de cadeaubonnen van winkel hof 't Loo, ter waarde van 25 euro, zijn: mevr. C van Brevoort uit Heiloo, R. Groot- Konijn uit Limmen, L. Passtoors uit Egmond- Binnen en J. Brommer uit Alkmaar. De winnaars krijgen hun prijs zo spoedig mogelijk thuis gestuurd. G-STAR R A W D EN I M AMERICAN CLASSIC Ed Schut staat aan de voet van een enorme olijfboom, (foto UKP) Tumi «dRk 0M-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1