Stationscentrum in extra vergadering commissie Openbare Ruimte 157.000 kilo textiel ten onrechte in de oven beland w ouwen en wonen Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA HeiLoo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo Donderdag 17 april a.s. wordt een extra commissievergadering openbare Ruimte gehouden. Als enige agendapunt komt aan de orde de ontwikkeling van het Stations centrum: de besluitvorming tot nu toe, stand van zaken, inrichtingsplan, parkeergarage, financiële verkenning en dergelijke. Tot een extra vergadering is besloten omdat de agenda van de reguliere vergadering van deze commissie geen ruimte meer toeliet voor dit agendapunt De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de raadzaal Wij nodigen u van harte uit bij deze vergadering aanwezig te zijn. Opzet van de avond In vogelvlucht wordt een overzicht gegeven over de besluitvorming met betrekking tot de herontwikkeling van de Stationsomgeving van de afgelopen jaren en welke discussies daarbij een rol hebben gespeeld en nog actueel zijn. In de presentatie wordt even stil gestaan bij vastgestelde plannen zoals het beeld kwaliteitsplan Stationsomgeving, het inrichtingsplan, het parkeerbeleidsplan en dergelijke. Vervolgens wordt kort informatie gegeven over bouwplannen op deelloca- ties waarover al langer of sedert kort duidelijkheid bestaat. Deze plannen worden gepresenteerd in het licht van de al genomen besluiten, zoals hier boven aangeduid. Tijdens de extra commissievergadering wordt ook bekeken hoe zich de genomen besluitvorming en concrete plannen en feitelijkheden verhouden tot de wenselijkheid en/of noodzaak om te komen tot het aanleggen van een onder grondse parkeergarage. Daarbij wordt ook ingegaan op de financiële gevolgen en risico's. Naast het informatieve gedeelte wordt de commissie ook gevraagd om een reactie te geven over zaken die door het college in voorbereiding zijn. Vervolg In de volgende vergadering van de com missie op 14 mei a.s. legt het college dit voorstel, waarin de reactie van de com missie wordt verwerkt, om advies voor aan de commissie Openbare Ruimte. Het betreft de onderdelen bebouwing par- keerplein Holleweg, de aanleg van een ondergrondse parkeergarage, de finan ciële consequenties en een voorstel over voorlopige risiscodekking. ïnspreekrecht De vergadering is openbaar. Tijdens de commissievergadering kunt u inspreken. Wilt u gebruik maken van het inspreek- recht dan verzoeken wij u dit voorafgaand aan de vergadering te melden aan de griffier/secretaris, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072) 535 66 43. In 2002 heeft de gemeente Heiloo ruim 16.600 betaald om textiel te laten ver branden. Dit blijkt uit de sorteeranalyses die de gemeente Heiloo in 2002 heeft laten verrichten. Maar liefst 157.000 kilo aan nog inzamelbaar textiel bkjkt in grijze rolemmers gedeponeerd te zijn. Het is gelukkig wel veel minder dan de 200.000 kilo textiel die in 2000 nog in de grijze rolemmer werd aangetroffen. Maar het blijft jammer dat nog zoveel textiel verloren is gegaan in de verbrandingsoven. Dit bete kent kosten voor het milieu, kosten voor het verbranden maar uiteindelijk ook kosten voor de inwoners van Heiloo. Was het ingezameld via de gemeentelijke voor zieningen dan hadden de hiervoor door Heiloo ingeschakelde charitatieve verenigingen voor hun werkzaamheden ca. 14.100 van de opbrengst ontvangen en de gemeente Heiloo nog eens ca. 3.100. Redenen genoeg om nog meer inspan ning te leveren om deze verspilling te voorkomen. Oud textiel is voor 92% geschikt voor hergebruik In Heiloo werd in 2002 via de zeven gemeentelijke textielcontainers en vier huis-aan-huis-acties ca. 118.000 kg ingeza meld, ruim 5 kg per inwoner. Landelijk gezien was dit geen slecht resultaat. De ingezamelde kleding is naar textielsorteer- bedrijven gebracht, waar het gesorteerd werd voor de afzet op de Nederlandse markt, de Oost-Europese markt en derde wereld landen. De opbrengst van de ver koop kwam grotendeels ten goede aan charitatieve instellingen, daar deze via de gemeente Heiloo ingeschakeld werden bij de inzameling. Wat kunt u bijdragen? Charitatieve instellingen zijn actief met het inzamelen van oud textiel. Zij ver zorgen de werkelijke inzameling in opdracht van de VAOP, een coöperatie van gemeenten, die de acties in opdracht van Heiloo coördineert. Dit betreft het wekelijks legen van de 7 textielcontainers en de jaarlijkse 4 huis-aan-huis inzamelingen. Werp (oud) textiel daarom niet in de grijze rolemmer, maar lever het in. Graag ver pakt in dichte plastic zakken en/of gesloten dozen. De vier huis-aan-huis- acties worden aangekondigd in de gemeentelijke pagina van de Uitkijkpost. Ook wordt u doormiddel van een brief, die huis-aan-huis bezorgd wordt, nog op een inzameling attent gemaakt. Om de kosten van inzamelen te drukken is wel besloten om de gratis plastic textiel- zakken niet langer te verspreiden. Textielinzameling aan huis op 10 april a.s. Op donderdag 10 april a.s. komt men weer bij u langs om het textiel op te halen. Hiertoe behoren: kleding met en toebehoren, schoeisel (per paar gebun deld), linnengoed, woningtextiel (geen tapijt en vloerbedekking), hoofddeksels, dekens en pluchen speelgoed. De goed gesloten zakken en dozen kunt u op 10 april a.s. voor 8.30 uur aan de rand van de rijweg zetten. Indien u in het buitengebied van de gemeente woont verzoeken wij u de textiel aan te bieden op een plek binnen de bebouwde kom. Mocht onverhoopt aan het eind van de dag de aangeboden textiel niet zijn opgehaald, dan vragen wij u het textiel te deponeren in één van zeven textiel containers in Heiloo. Mochten deze vol zijn dan is afgeven op de Afvalbreng- plaats aan het Rosendaal ook altijd nog mogelijk. De Afvalbrengplaats is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Vorige actie Bij de vorige inzameling (11 november 2002) werd 4.260 kg textiel ingezameld. In Heiloo staan textiel-containers op de volgende locaties: Parkeerterrein Winkelhof 't Loo, noordzijde (2 stuks) Parkeerterrein Het Hoekstuk (2 stuks) Parkeerterrein De Loet, plan Oost (1 stuks) Hoek Ypesteinerlaan/Rosendaal, ondergronds (1 stuks) Gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek, van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 34. aad en (raads)commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 14 april a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Statuten Stichting Open Huis - Vaststelling Beleidsverslag 2002 Algemene bijstandswet (Abw), wet Inkomensvoorzie ningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte werkloze werknemers (IOAW) en wet Inkomensvoorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (IOAZ) - Brief atletiekvereniging Trias van 23 februari 2003 over groot onderhoud kunststofatletiekbaan - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoe ning a. Brief gemeente Beuningen van maart 2003 over een verzoek bijzondere maat regel asielzoekers Commissie Bestuurlijke Zaken Op dinsdag 15 april a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Beschikbaar stellen eenmalige bijdrage voor de voorgenomen verzelfstandiging van Bestuursacademie Randstad, de lasten hiervan melden bij de le marap en instemmen met voorgestelde liquidatie van de Gemeenschappelijke Regeling Noordhollandse Bestuursacademie - Plan van aanpak tussentijdse evaluatie dualisme - Discussiestuk van Groenlinks over Open Software - Discussiestuk voor een andere vorm voor de notulen van de raad en de raadscom missievergaderingen Ter kennisname stukken Ingekomen stukken en voorstel van afdoening a. Motie gemeenteraad Wormerland met een oproep aan de Nederlandse rege ring om zich tot het uiterste in te zetten voor een geweldloze oplossing van de problemen met en in Irak. Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 16 april a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Aanpassing Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV) i.v.m. invoering maatregelen uit het plan van aanpak Gescheiden Inzame ling Huishoudelijk Afval (GIHA) - Voteren voorbereidingskrediet Kennemer- straatweg - Bouwplan Kennemerstaete; Kennemer- straatweg 408-414 - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoe ning a. Brief Bewonersvereniging "het Kruis punt" van 27 maart 2003 over ontwikkelingen Kruiskerk b. Plan van aanpak onkruidbestrijding Extra vergadering Commissie Openbare Ruimte Op donderdag 17 april a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat het Stationscentrum (zie artikel links boven op deze pagina). Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten: Maandag 14 april: 20.00 uur: tegen aanzegging bestuursdwang verlagen schutting; 20.40 uur: tegen weigeren bouwvergunning vergroten garage; 21.10 uur: tegen weigering bouwvergunning dakkapel. Woensdag 16 april: 20.00 uur: tegen hoogte vergoeding woningaanpassing; 20.30 uur: tegen afwijzing aanvraag koppelindicatie; 21.00 uur: tegen datum toekenning uitkering (niet openbaar). De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, tenzij anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op ver zoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatieonder steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis, tel. 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. Monumentencommissie Op woensdag 16 april a.s. vergadert de Monumentencommissie. De vergadering begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 18 december 2002 4. Bouwplannen: Ter advisering - Kennemerstraatweg 81 Ter kennisname - gebruiksvergunningen Werkzaamheden Ring Alkmaar 14 t/m 17 en 22 t/m 25 april (zie pagina 6) Klooster Hogeweg, Willibrord (hoofdge bouw) en Witte kerk 5. Archeologie: Beoordeling PVE locaties Stationsgebied en Rehoboth Actuele stand van zaken Plan van Aanpak 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Voorlichtingsactiviteiten Open Monumen tendag 2003 8. Rondvraag 9. Afscheid mevrouw Zwirs. Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Fontein Verschuirlaan 9 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0117) Hoogeweg 29 - plaatsen dakkapel linkerzij- dakvlak (reg.nr. 2003/0125) Paardeweijdt 6 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0092) Slimpad 16 - gedeeltelijk veranderen gezond heidszorggebouw kantoor, medisch gebouw (reg.nr. 2003/0122) Westerweg 134 - vergroten berging (reg.nr. 2003/0036) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Harrelaers 28 - vergroten woning aanbouw (reg.nr. 2003/0052) Vredenoord 131 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0082) Westerweg 215 - vervangen dak en verwijderen asbest (reg.nr. 2003/0077) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestémmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Stationsweg 7. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende Lees verder op pagina 6 r hl L J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) DEN HELDER N242 N243 KOOlMfcER PLEIN N242

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4