Toch geld voor onderhoud scholen Ouderen postzegels Afscheid raadsleden A.M. Worm-de Moei en G. Bos The Zemsonites in de Ypsalon Droomvlucht, een sprookjesachtige voorstelling voor de hele familie door Evolutie Informatieavond Paulusschool Samenwerking Julianazusters en Partners in de Zorg Wethouder Bos: beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald UITKIJKPOST - 09 APRIL 2003 - PAGINA 8 zz Afsluiting nieuwe Nijenburgerbrug Rode kool kan altijd Intwine Creatieve paasmarkt met paashaas Gratis loterij tijdens creatieve expositie E 5.000,- van Nationaal Fonds Ouderenhulp voor welzijnsactiviteiten bij ouderen thuis t Lustrumsymposium WAO Workshop beeldhouwen in was of speksteen HEILOO - In de openbare raadsvergadering van afgelopen maandag was het dringen geblazen op de publieke tribune. Daar hadden vele ouders plaatsgeno men om de argumenten van wethouder Bos aan te horen. De toeschouwers uit ten bij monde van mevr. Slump hun grote bezorgdheid over de slechte toestand waarin de scholen in Heiloo verkeren. Rottende kozijnen, achterstallig onderhoud, geen budget om de scho len schoon te houden, scholen zonder aula of speellokaal, hygiëne op toilet ten die ernstig te wensen overlaat, te kleine personeelsruimten en schim- melplekken op de muur. De fietstocht die de diverse raadsleden jongstleden vrijdag langs de scholen voerde opende wat dat betreft heel wat ogen. De noodkreet was volgens de raadsleden 'terecht' en er werd una niem gepleit voor meer geld voor het onderwijs. Hoewel wethouder Bos zich aanvankelijk verzette tegen de plan nen van de raad, ging hij na rijp beraad toch overstag en zegde de Heilooër scholen E 97.000,- toe. Het bedrag dat de gemeente van het Rijk krijgt voor onderwijs, wordt daarmee in zijn geheel daaraan besteed. Moeilijke avond Wethouder R. Bos had het moeilijk maandagavond. Carla Coenders pleitte namens haar partij GroenLinks om zo snel mogelijk te investeren in de scho len. „Het gemeentehuis is fraai vertim merd, nu zijn de onderwijsgebouwen aan de beurt." Gré Ris (PvdA) voegde daaraan toe dat het bijzonder demoti verend voor de leerkrachten moet zijn om hun uiterste best te moeten doen terwijl de gemeente de financiën niet op orde heeft. De VVD vroeg zich af of de gemeente alleen de verantwoording draagt voor de buitenkant van het schoolgebouw en onderwijsvernieu wingen. Ook deze partij stond achter het plan om meer geld aan de scholen te geven, maar wilde tevens een extern onafhankelijk onderzoekbureau aan stellen om een bouwkundig onderzoek van de binnen- én buitenkant van de schoolgebouwen in te stellen. Door dit bureau zou een rapport over de knel punten, een prioriteitenlijst en een financieel overzicht van de geschatte te maken kosten moeten worden gepre senteerd. Daarnaast zouden in de voorjaarsnota 2003 de budgetten voor aanpassing van schoolgebouwen aan onderwijshuisvesting afkomstig van de centrale overheid dienovereenkomstig te worden geoormerkt, zodat de gel den niet aan andere zaken binnen de gemeente kunnen worden besteed. Het amendement dat de VVD hiero ver indiende werd door alle aanwezige partijen onderschreven. Niet geoormerkt In de Algemene uitkering uit het Gemeentefonds voor de aanpassing aan onderwijskundige vernieuwingen is een toevoeging gedaan, die voor Heiloo neerkomt op een bedrag, oplo pend tot structureel E 100.000,- in 2006. Het college was van mening dat van deze specifieke toevoeging slechts een gedeelte behoefd te worden inge zet voor de aanpassing van bestaande scholen in Heiloo aan de onderwijs kundige vernieuwingen, en dat het restant van die toevoeging voor alge mene middelen kan worden opgeno men. G. Borst liet namens het CDA weten dat er weliswaar geen sprake is van een geoormerkt bedrag, maar dat uit de VNG-agenda voor lokaal maat werk mag worden afgeleid dat dit 'fic tieve' budget primair voor het beoog de doel, aanpassing van scholen aan onderwijskundige vernieuwing, behoort te worden aangewend. Geen extra geld uittrekken Wethouder Bos liet in een reactie weten dat wanneer alle beschikbare gelden worden aangewend voor onderwijshuisvesting er in de voor jaarsnota op andere gebieden tekorten zullen onstaan. „Bovendien", zo meen de hij, „is er vanaf 1997 al miljoenen uitgegeven aan scholen als De Kring, De Hoed en Radboud. Alleen de gebruikersvergunningen komen al op E 239.000,-, je praat alles bij elkaar hier ook over miljoenenbedragen. Ik vind dan ook niet dat de gemeente Heiloo onderhuisvesting verwaar loosd." Deze opmerking bracht hoon gelach op de publieke tribune teweeg en bracht nieuw elan bij verschillende partijen. GroenLinks vond dat de wet houder tot op heden een teleurstellen de prestatie had geleverd. „De eerder ingediende motie heeft u niet uitge voerd, u bent niet echt aan het werk geweest", aldus Carla Coenders. De wethouder bracht daar tegenin dat de motie voor verwarring had gezorgd en dat GroenLinks verwachtingen heeft geschept die niet haalbaar zijn. „U stelt dat er meer geld zit in het gemeente fonds, maar dit is niet juist. We zitten hier vanavond dan ook niet bij elkaar om extra geld uit te trekken!" Sober en doelmatig A. Worm-de Moei, (scheidend raadslid deze avond) namens het CDA, liet weten niet op extra geld uit te zijn. „Maar het geld dat wel is uitgetrokken, gaat u dat helemaal voor onderwijs huisvesting besteden, daar wil de raad volmondig ja op horen". Wethouder R. Bos bracht daar tegenin dat wat hem betreft een goed schoolgebouw sober en doelmatig moet zijn, en dat dit wat hem betrof een goed criterium was voor elk overheidsgebouw. Op de vraag waarom het gemeentehuis dan wel op orde is en de scholen niet bracht hij naar voren dat het gemeen tehuis wel enige representativiteit moet uitstralen. Daarmee haalde hij de woede van PvdA lid Gré Ris op de hals. „Dit is wel een erg domme verge lijking. U heeft een prachtige kamer binnen het gemeentehuis, terwijl de schooldirecteuren nog niet eens de helft van uw ruimte hebben...". Toch overtuigd Na schorsing van de vergadering leek de wethouder toch wel overtuigd van het pleidooi van de raadsleden. „Dit financiële verhaal is een signaal voor het college. Ik stel dan ook voor dat we het volledige bedrag van E 97.000,- opnemen in de voorjaarsnota, maar daarmee veroorzaken wij wel een dek kingsprobleem. Gezien het sombere perspectief voor de voorjaarsnota en de komende jaren en het feit dat wij een sluitende begroting aan de provin cie in 2006 moeten presenteren, stemt mij niet gerust. Maar we voeren later dan wel de discussie over de financiële gevolgen van deze doorvoering." HEILOO - Zaterdag 12 april treedt de band The Zemsonites in de Ypsalon in Ypestein belangeloos op voor het goede doel. De band onder steunt hiermee de loopgroep GGN Richting Parijs bij hun streven om geld in te zamelen voor de Stichting Roparun. Deze stichting organiseert eind mei voor de twaalfde keer de Roparun. Dit is de hardloopestafette van Rotterdam naar parijs over 520 km om geld in te zamelen voor de zorg en behandeling bij mensen met kanker. Het motto van de stichting hierbij is Trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven. Vorig jaar brachten de 180 deel nemende ploegen ruim 2,5 miljoen euro bijeen. GGN Richting Parijs doet dit jaar voor de vijfde keer mee aan de Roparun en probeert met allerlei acties geld in te zamelen. Houden bij voorbeeld een klaveijasdrive, staan op de vrijmarkt met Koninginnedag, maken een eigen krant en het optre den van the Zemsonites is ook een van deze acties. Aanvang avond De voor het merendeel uit Castricum afkomstige (zangeres Lonneke uit Ypestein) Zemsonites hebben inmiddels in Heiloo en omgeving een aardige naam opgebouwd. De band weet er altijd een gezellige avond van weet te maken met hun spetterende gouwe ouwe nummers. Stonden vorig jaar ook op het befaamde Oranjebal in de wijk Ypestein en stalen daar de show. 'Kortom, ingrediënten om er een mooie avond van te maken en waarvan de opbrengst goed terecht zal komen. De aanvang van de avond is 21.30 uur. HEILOO - Op 8 april verkocht A.T.E. Schoehuijs, coördinator van de Stichting Nationale Ouderenhulp, de eerste ouderenpostzegels (voorheen zomerzegels) aan de heer R. Bos, wet houder in Heiloo. Dit vond plaats in de hal (bij AH) van winkelhof 't Loo om 11.00 uur. De opbrengst gaat naar pro jecten die door geldgebrek hun acti viteiten niet kunnen voortzetten. In ""'t fh li Applaus Voor het eerst was er applaus van de toeschouwers voor de wethouder. De partijen lieten weten blij te zijn met de ommekeer. Wel bleef de ingediende motie van de VVD staan. GroenLinks: „Dit bevat concrete afspraken en om teleurstellingen te voorkomen handha ven wij de motie. Publiek geld vergt nu eenmaal een publieke verantwoor ding." Ook bij de PvdA stonden de gezichten lachend. „Ik ben blij dat u heeft toegegeven aan de raad. Gefeliciteerd met uw inzicht", aldus Gré Ris. De VVD wilde alsnog de raad ervan proberen te overtuigen dat een extern onderzoeksbureau noodzake lijk is om inzicht te krijgen in de finan ciële problemen. 'Schoolbesturen gaan uiteraard overvragen, hoe gaan we de gelden overmaken aan de schoolbestu ren en hoe houden we er controle op', was de vraag die de leden nog bezig hield. Van Heiloo2000 kreeg de VVD steun. „Wij gaan met de VVD mee, want het is nu eindelijk tijd voor 'geen woorden maar daden". Zo kreeg de avond toch nog een vrolijk karakter, ging het publiek tevreden naar huis en kon er met een goed gevoel af scheid genomen worden door A. Worm- de Moei (CDA) en G. Bos (H2000). HEILOO - Van dinsdag 22 april 07.00 uur tot vrijdag 25 april 17.00 uur is de nieuwe Nijenburgerbrug afgesloten voor het verkeer, met uitzondering voor (brom)fietsers en voetgangers. Het gemotoriseerde verkeer wordt omgeleid via het Heilooërviaduct. Borden geven deze omleiding aan. Begin dit jaar is het nieuwe viaduct geopend voor het verkeer. Er moeten echter nog afrondende werkzaamhe den plaatsvinden. Tijdens de afsluiting brengt Rijkswaterstaat over de lengte van het viaduct een gootconstructie aan, waardoor het regenwater goed wegstroomt naar de afvoerputten. Daarnaast komen er voegovergangen tussen het wegdek van het viaduct en de Nijenburgerweg. De voegen worden opgevuld met een elastisch materiaal. Dit materiaal voorkomt bij tempera tuurswisselingen scheuren in het beton en staal van het viaduct. oSt nu °o* WWW. Het recept voor een hoofdgerecht komt dit keer van 'Anna'. En volgens 'Anna' is dit het lievelingsrecept van haar jongste dochter. Dus dat moet dan wel erg lekker zijn. Daarom eerst maar het dit recept, dat gemakshalve dan maar de naam krijgt van 'Rode kool a la Anna' Benodigdheden: 500 gram gehakt, 500 gram rode kool, 1 kg. aardappelen, melk, 1 grote ui (of 2 middelmaat uien), 50 gram gerapte kaas, laurier blaadjes, thijm, kruidnagel, kaneel, nootmuskaat, peper en zout,(krui den )paneermeel en appelmoes. Het gehakt rul bakken en als het goed bruin is de fijngesnipperde ui enkele minuten meefruiten. Rauwe rodekool toevoegen, evenals zout. kruidnagel, laurierblaadjes en minimaal 1 theele pel kaneel. Goed omscheppen, even proeven (mag best redelijk naar kaneel smaken) en met het deksel op de pan maximaal 5 minuten stoven. Intussen puree maken van aardappe len en melk. Op smaak brengen met zout, peper en nootmuskaat. Platte ovenschaal invetten (liefst met olie, bakt niet aan) en rode kool men- gesel in de schal doen. Puree er bovenop en afdekken met paneer meel vermengd met de geraspte kaas. In de oven of onder de grill een bruin korstje geven. Dit gerecht kan heel goed van tevoren worden gemaakt. Serveren met appelmoes. Anna wenst u smakelijk eten Waarom de aanhef 'rode kool kan altijd'?. Je hebt zomer en winter rode kool. De zomerkooi is iets lich ter van kleur en dat merk je ook wel in de smaak. Beide soorten hebben hun eigen charme, maar bovenge noemd recept is ongetwijfeld geschikt voor zomer en winter. Nog een eenvoudig voorgerecht?. Heel gemakkelijk is gevulde avoca do. Niet iedereen zal deze vrucht regelmatig eten. Misschien heeft u het wel nooit gegeten. Een beetje wennen aan de smaak moet u wel. Maar het is erg lekker en heel gezond. Zoek naar rijpe avocado, maar ook weer niet te rijp (anders worden ze bruin van binnen). Snijd de avocado doormidden en verwij der de pit en vervolgens de schil. Snijd van de ronde onderkant een klein stukje af zodat de halve avoca do goed op het bord blijft staan. Vul de holte van de avocado met blokjes feta (bijvoorbeeld uit een potje feta- blokjes in olie). U kunt het bord nog wat opsieren met gehalveerde zwarte olijven, plakjes tomaat of wat groen. In het voorjaar is een witte wijn uit de Elzas bij het voorgerecht heel geschikt. Denk bijvoorbeeld aan de Edelzwicker (mengeling van de in de Elzas gebruikelijke druivensoorten voor de witte wijn). Bij het rodekool- gerecht zal wat rijpere rode Rhönewijn (enkele jaren oud) een goede begeleider zijn Ook uw recepten zijn van harte wel kom. U kunt ze als volgt aan ons toe zenden. Per post aan het adres: redac tie de UitkijkpostPostbus 68 - 1850 AB Heilooof per e-mail: redac tie® uitkijkpost.nl Namens uw mede lezers alvast bedankt! HEILOO - Na de raadsvergadering op maandag 7 april namen het college van B&W en de raadsleden afscheid van AnneMarie Worm-de Moei (CDA) en Geert Bos (H2000). Het CDA-lid moest de raad noodgedwon gen verlaten, na haar verkiezing in de Provinciale Staten. De heer Bos verliet de raad wegens zijn aanstaande ver huizing naar Bijlen (Drenthe). Burgemeester Den Boon sprak gister lovende woorden over beide raadsle den. „Met het vertrek van A.M. Worm- de Moei verdwijnt er opnieuw een stukje collectief geheugen uit de raad. De afgelopen jaren is er ontzettend veel gebeurd, en met het vertrek van jullie beiden zijn er nog maar een paar over in dit college die dat hebben mee gemaakt. Na je laatste periode wet houderschap zat het er dik in dat je om je heen ging kijken. We hebben wel eens gedacht dat je misschien een gemeente voor jezelf ging beginnen. De ene keer was je 'kattiger' dan de andere, maar je bent altijd kritisch en vasthoudend geweest, en bovenal veel eisend. Je stelde de juiste vragen en was altijd tot in de puntjes verzorgd. Je gaf aan élk onderwerp een draai om maar op 'verkeer' uit te komen, een onderwerp dat jou erg aan het hart lag. En dan het huiselijk geweld, je hebt het in de regio misschien nog wel beter op de agenda gekregen dan in Heiloo zelf. Je bent ambitieus, bereikt bijna alles wat je wilt en vindt in Schiermonnikoog een goede basis om te wandelen, aquarelleren of te relaxen. Vorige week nog las ik in de Uitkijkpost dat je zelfs een bijbaantje hebt bij Annet Haar Zaak! Er zijn ook voordelen aan je vertrek, Heiloo maakt met jou een prima entree bij de provincie. Zorg er nu maar voor dat je snel financiële midde len vindt voor de afslag op de A9, een van je stokpaardjes. We zullen je blij ven volgen en hopen dat je met veel plezier en weemoed zult terugkijken op je collega's." mee 'Ten Hoopen' gelopen, die je wel bij zijn partij H2000 wilde hebben. Een kritische medewerker als jij is natuur lijk altijd welkom. Je hebt het groeien en krimpen binnen de fractie meege maakt, maar Geert bleef. De spreek tijd altijd volledig benuttend, iets waar ik niet altijd evenveel begrip voor had maar het nu toch begrijp. februari heeft mevrouw Schoehuijs nog E 9075,- mogen uitreiken voor een bij drage aan het restaurant van de Dillenburg. De ouderenzegels kunnen op de vol gende plaatsen worden verkregen: van 8 tot en met 12 april in het Trefpunt en in 't Loo, van 18 tot en met 19 april in het Hoekstuk en 22 april in de wijker- waard De Dillenburg. AnneMarie Worm- de Moei spreekt de raad nog een keer toe. (foto UKP) Afscheid Geert Bos Ook voor Geert Bos had de burge meester een goed woordje over. „Hoewel er grote politieke verschillen zijn tussen Geert en Roelof Bos, is de Heilooër bevolking door je vertrek in verwarring gebracht. Wethouder Bos kreeg deze week namelijk nogal wat drank en bloemen op zijn kamer bezorgd. Ik hoop dat Geert ze alsnog krijgt. Je kwam bij toeval in de poli tiek, dankzij de middengeleiders die voor je huis werden geplaatst en waar over jij het niet eens was. Je bent er Geert Bos verlaat de raad met een mooi presentje, (foto UKP) Je verhuizing naar Bijlen kwam voor ons als een verrassing, maar dankzij je grote aanpassingsvermogen zul je je er snel thuis voelen. Een fout die we ooit met je hebben gemaakt is om je het nestorschap van de raad toe te kennen, terwijl dit eigenlijk een misser was. Wij dachten dat het oudste raadslid nestor mocht worden, en dat was jij, maar dat bleek het oudste raadslid in raadsjaren te moeten zijn. Ondanks dat heb je zelfs de lachers op je hand weten te krijgen tijdens het afscheid van de gemeentesecretaris, die je keurig hebt uitgezwaaid. Maar je bent een man met beide benen op de grond. In voor een uitda ging, zoals de 'geheime' weddenschap met AnneMarie bewijst. Als waarne mend voorzitter van de commissie bestuurlijke zaken durfde je er een fles wijn op te zetten dat je een vergade ring een stuk snéller kon leiden dan zij, de eigenlijke voorzitter. Ik weet dat je de weddenschap gewonnen hebt, maar wanneer de heer Borst op de hoogte was geweest van de weddenschap van zijn partijgenoot dan had hij de verga dering willen rekken. Maar de fles wijn komt je toe. En dan de toekomst. Wordt het Bijlen2000? Wil je de landelijke poli tiek in? Op wie zou je eigenlijk zelf stemmen? Ik ben zeer benieuwd, maar bedankje bovenal voor je onbaatzuch tige inzet voor de Heilooër gemeen schap." A.M. Worm-de Moei zal in de gemeenteraad worden opgevolgd door H. Veger, Geert Bos wordt vervangen door H. Klaase, die tevens de nieuwe fractievoorzitter wordt. Pastoor van Mijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 Wethouder Roelof Bos kreeg dinsdag de eerste set ouderenzegels uitgereikt in winkelhof (t Loo (foto UKP HEILOO - Wie kent hem niet: Roger van Idols! Buk Buk heeft de eer om als een van de eerste deze band op het podium te hebben staan. De band bestaat uit bassist Touché en gitarist Jacob Streefkerk, die samen op de middelbare school op het tropische eiland St.Maarten zaten. Daar speelden ze samen in een aantal succesvolle plaatselijke bandjes. In 2001 werden ze allebei aangenomen op de Rock Academy in Tilburg waar ze Roger Peterson ontmoetten. Roger, een bij zonder getalenteerde singer-songwriter afkomstig van Aruba, maakte ook de vlucht over de oceaan om een carrière in de muziek na te volgen. De laatste toevoegingen aan de band waren Erwin Gielen, een fantastische allround drummer en Jacobs klasgenoot gitarist Kevin Hissink. De band Intwine was geboren. De bandleden hebben allemaal ver schillende miizikale invloeden varië rend van rock tot latin, van funk tot calypso en. van hiphop tot reggae. Het resultaat is pakkende rock met subtiele en minder subtiele invloeden van deze muziekstijlen. Dit geeft ze een vernieu wend en uniek geluid. Intwine speelt op 26 april in de Buk, de zaal gaat om 21:00 open. De voorver koop begint 10 april bij Centerdisc aan het Slimpad 36 te Heiloo, en kosten 10 euro. Aan de deur kosten de kaarten 11 euro, maar vol=vol. HEILOO - Evolutie is een jonge musi- calgroep uit Egmond en omstreken onder leiding van artistiek leider Jorge Verkroost. De musicalgroep bestaat uit 22 jonge, getalenteerde musicalster ren die dansen, zingen en acteren. Na diverse promotie optredens in Noord- Holland volgt nu een uitvoering van de musical Droomvlucht.Trollen, feeën, prinsessen en vele andere sprookjesfi guren gaan op een zoektocht door de wereld van goed en kwaad. Prachtige liedjes, fraaie kostuums en een kleur rijk decor maken het verhaal com pleet. Een sprookjesachtige musical gebaseerd op de verhalen van Grimm waar jong en oud plezier aan zal bele ven. Tekst en muziek: Jorge Verkroost. Arrangementen:Wilco Koster. Choreografie en zang: Merel Zeeman, Bertine Verbeek. Deze familievoorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar en wordt gehouden op vrijdag 25 april 20.15 uur, zaterdag 26 april, 14.00 en 20.15 uur (voor de avond nog enkele kaarten beschikbaar) in Theater De Beun te Heiloo, tel. 072-5333156. Kaartjes kosten 8 euro en zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Theater De Beun, Heiloo werkdagen 13.30 - 17.00 uur, Kaas- en natuurwinkel Lemmink, Egmond aan Zee, Keurslagerij Heddes, Egmond aan den Hoef, HEILOO - Op zaterdag 12 april houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een gezellige doe-paasmarkt. Deze markt is bedoeld voor iedereen vanaf 2,5 jaar. Er is weer van alles te doen, paaskaarten maken, eieren verven, paasdecoraties maken, houtbewerken en natuurlijk spelletjes op de compu ter. De paashaas is van 10.00-12.00 uur aanwezig en deelt lekkere paaseitjes uit. De toegang is gratis. Op 12 april van 10.00-16.00 in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 12 april is er weer een creatieve expositie in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Cursisten exposeren uit eigen werk. Van 10.00 tot 13.00 uur krijgt u als bezoeker van de creatieve expositie een gratis lot. U maakt dan kans op één van de drie prachtige kunstwerken die ter beschikking zijn gesteld. De loterij vindt plaats om 13.15 uur. U kunt de creatieve expositie bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Het Nationaal Fonds "Ouderenhulp, afdeling Heiloo, gaat E 5.000,- overhandigen aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo op vrijdag 11 april om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Met dit geld gaat de stichting een nieuw aanbod ontwikkelen: welzijnsactivitei- ten bij ouderen thuis. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp geeft deze bijdrage omdat deze acti viteiten vereenzaming onder ouderen kunnen tegengaan. De Stichting Ouderenwerk Heiloo gaat met vrijwil ligers allerlei (knutsel)activiteiten bij ouderen thuis doen. Ouderen die niet meer zo makkelijk de deur uit komen, kunnen zich hiervoor aanmelden. Zij kunnen nieuwe hobby's oppakken en hun sociaal netwerk uitbreiden. Omdat zo'n nieuwe activiteit het welzijn van ouderen - vooral van ouderen die min der mobiel zijn - verbetert, geeft het Nationaal Fonds Ouderenhulp een startbij dr age. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp verzamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Zij richt zich daarbij op vier speerpunten: Bestrijding van eenzaam heid onder ouderen, verbetering van de ouderenzorg, verbetering van de veiligheid voor ouderen, bestrijding van verborgen armoede onder oude ren. Concrete projecten zijn o.a. huisbezoe ken, ouderenvervoer en ontmoetingsac tiviteiten. Het Fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar uitkomen. De enthousiaste groep van Evolutie. Slagerij Stuifbergen, Egmond Binnen, Informatie: Ingrid Hoogeland tel. 072- Tabak- en kadoshop 't Hoekje, Heiloo. 5336943 tevens voorverkoop. HEILOO - Dinsdag 15 april is er een informatieavond voor nieuwe ouders die zich graag willen laten informeren over de Paulusschool. Tijdens deze avond wordt de gelegenheid geboden om de school te bekijken. Er zullen diverse leerkrachten uit allerlei groe pen aanwezig zijn om uw vragen te beantwoorden. Naar aanleiding van een diavoorstelling krijgt u een indruk hoe het in de school verloopt op het moment dat de leerlingen aanweg zijn. Bij deze diapresentatie zullen leer krachten uit verschillende groepen vertellen over de manier van werken Op de Paulusschool wordt gewerkt volgens de uitgangspunten van de basisontwikkeling, ook wel ontwikke lingsgericht werken genoemd. Bij deze manier van werken wordt een beroep gedaan op de zelfstandigheid, het nemen van initiatieven en de motivatie van de kinderen bij hun eigen leerpro ces. Tijdens de informatieavond wordt u uitgelegd hoe dat in zijn werk gaat. De avond begint om 19.30 en is om ongeveer 21.00 uur afgelopen. U vindt de Paulusschool aan de Hucht 6. HEILOO - De afgelopen maanden zijn de mogelijkheden tot samenwer king tussen de Congregatie Julianazusters van Falconieri te Heiloo en Stichting Partners in de Zorg onder zocht. Doelstelling van de samenwer king is het creëren van een eigentijdse en verantwoorde woonsituatie voor de bewoners van het moederhuis, het Julianaklooster, in Heiloo. Tevens HEILOO - Vrouw in de kunst is het theina van het zevende lustrum van de WAO Noord-Holland-Noord dat op zaterdag 12 april plaatsvindt. De WAO is een landelijke vereniging die sinds 1918 bestaat en ruim 5500 leden telt. Het is een vereniging voor vrouwen die een academische studie of hogere beroepsopleiding hebben afgerond. Ook internationaal is de vereniging actief: wereldwijd zijn er 250.000 leden bij gelijksoortige internationale vrou wennetwerken aangesloten. De WAO is een sociaal netwerk waar vrouwen elkaar kunnen ontmoeten. Ook kunnen ze hun p'ersoonlijke vaardigheden ont wikkelden en deelnemen aan workshops en trainingen over omgaan met tijd of kritiek of stressmanagement. Daarnaast zet de WAO zich in voor het behartigen van belangen van vrouwen in het alge meen en hoger opgeleide vrouwen in het bijzonder. Er wordt zo'n vijf keer per jaar een gezamenlijke activiteit georga niseerd en daarnaast zijn er een aantal subkringen waarin leden zich verenigen op grond van interesses. Zo zijn er onder andere museumkringen, literaire kringen, een filosofiekring en een beleggingsstudiekring. Om het 35-jarig bestaan van de afdeling te vieren vindt er op zaterdag 12 april van 13.00 tot 19.00 uur een lustrumvie ring plaats in de Muziekschool. Het thema is Vrouw in de Kunst met als sub thema Balanceren tussen Creativiteit en ondernemerschap. Over dit onder werp zullen vier vooraanstaande vrou wen in de wereld van de kunst, te weten een kunsthistoricus, een directeur van een museum, een beeldend kunstenaar en een architect, een verhandeling hou den waarna een paneldiscussie zal plaats vinden. Vrouwen die geïnteresseerd zijn in de vereniging, of zij die het leuk vin den om het lustrum bij te wonen, worden verzocht zich op te geven bij: G.Schoen, Nesdijk 25, 1861 MG Bergen, tel. 072- 5815780 (gschoen@freeler.nl) en E 25,- over te maken op rekeningnr. 1819945 t.n.v. I. Kuperus te Bergen o.v.v. WAO 12 april 2003. moet hierbij de benodigde zorg en ondersteuning kunnen worden gebo den. Het Zorgbestuur en het Congre- gatiebestuur van de Julianazusters heb ben de intentie uitgesproken de samen werking aan te willen gaan met Stichting Partners in de Zorg om deze gewenste woonsituatie te realiseren. Stichting Partners in de Zorg bestaat sinds 1 janu ari 2003 en omhelst de woonzorgcentra en verpleeghuizen in de regio Midden- Kennemerland Noord. Om de start van dit speciale project feeste lijk in te luiden, is op 2 april om 15.30 uur de intentieverklaring officieel door alle partijen ondertekend. De ondertekening vond plaats op locatie Meerstate, Mozartstraat 91 te Heemskerk. De inten tieverklaring zal verder in concrete plan nen worden uitgewerkt. HEILOO - Wegens grote belangstel ling wordt de workshop beeldhouwen nogmaals aangeboden in april. Deze workshop is bedoeld om u kennis te laten maken met beeldhouwen in steen. Maar ook als u al ervaring heeft is deze workshop geschikt om uw vaardigheid uit te breiden, en met een groep enthousiaste mensen een week end aan de slag te gaan. Speksteen is een zachte, vette, vuur- en weervaste steen. De vindplaatsen zijn onder andere China, Scandinavië, Duitsland, Portugal, Japan. De kleur en dichtheid van de steen zijn afhankelijk van de vindplaats. Speksteejn bestaat in ver schillende kleuren zoals wit-roze- groen- bruin en zwart. De steen wordt bewerkt met houtgereedschap. De eer ste dag gaat u raspen, vijlen en schu ren, de tweede dag besteden de deel nemers aan fijn schuren en polijsten van het beeld. Was Deze workshop is bedoeld om u kennis te laten maken met het ontstaan van een bronzen beeldje. Allereerst besteedt u aandacht aan de methode van het brons gieten. Aan de hand van dia's krijgt u een idee hoe van een was sen beeldje een bronzen beeld gegoten wordt. Daarna gaat u aan het ontwerp werken. Eerst tekenen en daarna de grondvorm maken. Het beeldje zal ongeveer 15 a 20 cm hoog worden. De workshop is zaterdag 26 en zondag 27 april en wordt gegeven in de Hofdijk te Heiloo. Voor informatie, Henny Mazurel, tel. 0226-452320 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8