m De Dijk en Michel de Hey op Indian Summer Festival Interactieve aanpak project gescheiden inzameling huishoudelijk afval Echtpaar Langedijk 50 jaar getrouwd t De politie- 24 uur per dag Open dag in yoga centrum Anjali Jngezona én brieven'-| POLITIE f Grofafval UITKIJKPOST -16 APRIL 2003 - PAGINA 10 HEIL00 BERICHTEN Unieke expositie Op donderdag 1 mei chatten met wethouder Opdam over het afvalbeleid in Heiloo Collecte voor kindertehuizen Roemenië Appie Disco van Radio Montevideo is terug! Woningtoewijziging Ingezonden Vrede of oorlog? Leuren met de tijdelijke huisvesting huisartsen Noord-Holland Noord 7 72 0900 88 44 De politie Heiloo is een onderdeel van de Regiopolitie Noord-Holland Noord en vormt samen met de gemeente Castricum één afdeling. Deze afdeling verzorgt de 24 uursbe- waking binnen haar gebied. Dit houdt in dat er elke 24 uur surveillance is en er op de vrijdag- en zaterdagnacht een groter aantal agenten in dienst zijn. De extra agenten in de weekenden houden zich voornamelijk bezig met de uitgaansgelegenheden in Castricum, Limmen, Akersloot en Heiloo. Zij weten uiteraard waar de knelpunten liggen en proberen deze zo goéd mogelijk in de gaten te. hou den. Bij het zien van overtredingen en zaken zoals vandalisme wordt altijd opgetreden door middel van bekeu ringen en of aanhoudingen. Maar de politie kan natuurlijk niet overal tegelijk zijn. Met name in de nabijheid van de horeca en het NS sta tion worden vernielingen gepleegd, en vervolgens ook langs de 'route naar huis'. Om deze vernielingen zoveel mogelijk te voorkomen surveilleren de agenten niet op één plek maar op alle bovengenoemde plaatsen. Verder hebben zij afspraken gemaakt met de horeca-ondernemers over hun verant woordelijkheid binnen en buiten hun zaak. Deze gedeelde verantwoorde lijkheid van politie en horeca-onder nemers is altijd onderwerp van gesprek in het onderlinge overleg. Bovendien hebben ouders van jeugdi ge vernielers ook hun verantwoorde lijkheid. Ook zij kunnen een oogje in het zeil houden en hun kinderen aan spreken op hun gedrag. In een geza menlijke verantwoordelijkheid van de politie, horeca en ouders probeert de politie vernielingen en vandalisme tegen te gaan. U kunt hen daarbij helpen. Belt u, als u getuige bent van vandalisme of andere zaken, direct de politie via het nummer 0900-8844. De politie doet haar best om zo snel mogelijk ter plaatse te zijn. Dit lukt helaas niet in alle gevallen, omdat ze soms, als het druk is, op volgorde van prioriteit moeten werken. Het kan dus gebeu ren dat bepaalde zaken even moeten wachten. De politie Heiloo hoopt dat u door deze uitleg begrijpt hoe zij werkt. Als u meer wilt weten, kunt u altijd bellen met het bureau Heiloo dat geopend is van maandag tot en met zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur, tel: 0900-8844. HEILOO - Dit voorjaar staan zee en kust opnieuw centraal. Onder de noe mer Windkracht 10 worden in het hele land activiteiten en tentoonstellingen georganiseerd. In De tuin van kapitein Rommel, tegenover het station in Castricum is een bijzondere maritieme expositie te bewonderen. Zilte gedich ten gecombineerd met eenvoudige zeeschilderingen bepalen de sfeer. Anna Zonneveld noemt zichzelf 'een kind van de wind' Daar, daar waar zee en land elkaar ontmoeten, daar waar de branding eeuwig ruist, daar weet zij zich thuis. Van een vreemde heeft zij het niet. Haar vader was schelpenvis ser en strandjutter. Met paard en wagen struinde die de vloedlijn af. De zee... die verveelde nooit. Haar zoon Leo Bersee ging varen! De stuurman uit Heiloo bevoer alle oceanen. Op zee schreef hij onder een magische sterren hemel z'n eerste gedichten. Kalligraaf Simon Kansen uit IJmuiden maakte er ware kunstwerken van. Exposities in de Prins Hendrik Stichting als ook in musea te IJmuiden en Den Helder waren het gevolg. Ditmaal zal de voormalig stuurman voor het eerst samen met zijn moeder exposeren. De band met de zee wordt hierbij treffend weergegeven. Van vader op dochter op zoon, zou je kun nen zeggen. De plek waar de gedichten en schilderijen tentoongesteld worden kan niet beter: in De tuin van Kapitein Rommel! Daar waar ooit de bekende en vermaarde gezagvoerder van de Rotterdamse Lloyd woonde. De expo sitie loopt van 16 april tot 31 mei. Openingsuren: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. REGIO - Op zaterdag 21 juni vindt van 12.00 tot 02.00 uur het Indian Summer Festival plaats, in het recrea tiegebied Geestmerambacht te Broek op Langedijk. De organisatie van de derde editie van dit festival is in han den van de stichting Indian Summer Festival, in samenwerking met Extrema. Dit jaar heeft de organisatie gezorgd voor een aantrekkelijke com binatie van pop/rock met dance, ver deeld over verschillende tenten op het terrein. Op het pop/rock podium staan de Bob Color, De Dijk, Beef, de Heideroosjes, Relax, Mark Foggo en Solitude. Op het dance podium staan de dj's Dave Angel, Michel de Hey, Remy, Erick E, Laidback Luke, Benny Rodrigues, Eric de Man, Bart van Wissen en DJ Ozani. DJ Ozani en Solitude zijn beide winnaar van de in maart gehouden 'Battle for Indian Summer Festival' in jongerencentrum De Koog te Noord-Scharwoude. De voorverkoop is reeds van start gegaan. Kaarten aE 25 zijn verkrijgbaar via: www.ticketbox.nlFree Record Shop en diverse tabakszaken. Voor meer info: www.indiansummerfestival.nl HEILOO - Het is alweer een jaar gele den dat Yoga centrum Anjali verhuisde naar de Nijverheidsweg 29. Een goede reden om zich weer te presenteren aan het Heiloose publiek. Iedereen werd uitgenodigd om op 12 april van 12.00 tot 16.00 uur een kijkje te komen nemen. Er was van alles te zien en mee te doen. In een demonstratie lieten vier yogini's The Power of Yoga van Iyengar Yoga zien. In de open les die daarop volgde werden de beginselen van Iyengar yoga aan den lijve ervaren. De les werd gegeven door Marieke Zijlema-Geut. Hoe gemakkelijk het ook leek bij de demonstratie, zelf doen is dan toch nog anders. Daarna kwa men de kinderen aan bod. Ook zij kon den ervaren hoe het is om yoga te doen (of om eindelijk eens zelf aan de gang te gaan nadat ze moeder of vader elke keer horen over de yoga). De leeftijd varieerde tussen 5 en 8 jaar. Het enthousiasme was heel groot en na een HEILOO - De gemeente Heiloo wil in gesprek met haar inwoners over het project Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA). Daarom start de gemeente op haar website een discussieforum, een enquête en een chatsessie met wet houder M.R. Opdam. Vanaf donderdag 24 april zullen inwoners van Heiloo hun mening kunnen geven over de inzameling van huishoudelijk afval via www.heiloo.nl. Om een dialoog tussen de inwoners van Heiloo en de gemeente tot stand te brengen over het project GIHA kiest de gemeente voor een interactieve aan pak via de eigen website. Inwoners kunnen reageren op, en discussiëren over een aantal stellingen in het discus sieforum. Daarnaast wil de gemeente door middel van een enquête meer te weten komen over het afvalgedrag van inwoners. Tot slot zal wethouder Opdam op don derdag 1 mei tussen 21.00 en 22.00 uur chatten met Heilooënaren over de afvalinzameling in de gemeente. Daarbij kunnen de inwoners van Heiloo hun mening over afvalinzame ling geven en vragen stellen over het afvalbeleid in de gemeente. De wethou der zal een uur lang direct reageren op deze meningen en vragen. Wethouder Rob Opdam: „Ik wil graag de discussie over een betere afvalinzameling aan gaan met inwoners van Heiloo. Het is een uitdaging om te kijken hoe alle ver schillende denkbeelden tot een goed beleid omgesmeed kunnen worden." Interactieve rol inwoners Met de interactieve aanpak via de web site voor het project GIHA wil de gemeente haar inwoners een rol geven in het verder vormen van het beleid. De inwoners van Heiloo kunnen in direct contact met de wethouder aange ven met welke onderdelen van het hui dige afvalbeleid ze wel of niet tevreden zijn. Door het losmaken van discussies en het inventariseren van meningen en reacties kan de gemeente haar beleid en of maatregelen beter laten aanslui ten op de wensen van de inwoners van Heiloo. Ook krijgt de gemeente inzicht in hoe de maatregelen in het kader van Wij krijgen onze recepten overal van daan. Zoals onderstaand recept van het Voorlichtingsbureau Vlees' Als zo'n voorlichtingsbureau geen lekker recept weet te bieden, wie dan wel? Dus daarom dit paasrecept Helaas is er geen vegetarische variant van te maken, maar wij beloven u, niet alles wordt vlees. Rollade op z'n paasbest Het voorjaar zit weer in de lucht en overal in de winkels staan de pluche kuikentjes en chocolade hazen triom fantelijk in de etalage. Hoewel het dit jaar laat valt, is het op 20 april toch echt weer Pasen. Altijd weer een per fecte gelegenheid om vrienden en familie uit te nodigen voor een lekke re wandeling en een gezellig etentje. En met zo'n lekkere paasrollade gaat dat perfect: vlees in de oven, uurtje lekker wandelen en als u thuis komt is het eten zo goed als klaar. Hoofdgerecht: 4 personen Voorbereiding: 5 minuten Bereidingstijd: 70 minuten Ingrediënten: 750 g varkensfiletrollade (gekruid) 2 dl room 3 stengels bleekselderij (in stukken gesneden) 1 teentje knoflook (grof gesneden) 1 eetlepel groene kruiden (fijngehakt b.v., peterselie) 1 bosuitje (in ringen gesneden) 1 eetlepel olijfolie peper en zout Bereidingswijze: 1. Wrijf de rollade rondom in met de olijfolie vermengd met de groene krui den. Verwarm de oven voor op 140 °G Leg de rollade op het groentemengsel in de braadzak. Sluit de braadzak goed af en prik 4 6 gaatjes in de bovenzij- GIHA door inwoners van Heiloo wor den gewaardeerd. Maatregelen GIHA tot zover In het Plan van Aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) is aangegeven welke maatre gelen de gemeente neemt om tot een betere scheiding van afvalsoorten te komen. Zo zijn de meest actuele acties van de gemeente: het (beperkt) gratis inleveren van bouw- en sloopafval, het stimuleren van het gebruik van keu kenemmertjes door bewoners van hoogbouwwoningen, de inname van tweede extra grijze rolemmers en het bevorderen en bekendheid geven aan de mogelijkheid om een gratis extra groene rolemmer van 140 liter aan te vragen. Daarnaast staan er binnenkort een tweetal acties op het programma. De gemeente wil het thuis composteren sti muleren door middel van een compost- vatenactie van 14 tot en met 26 april (korting op aanschaf compostvat en demonstratie composteren). Op vrijdag 18 april a.s. geeft Groei en Bloei een demonstratie composteren in Intratuin aan de Vennewatersweg om 11.00 en 13.00 uur. Ook staat op zaterdag 19 april tussen 10.00 en 15.00 uur een demonstratiewagen van het recycling bedrijf Purva op verzoek van de gemeente Heiloo op het Looplein in Heiloo. Die dag kunnen belangstellen den zien en horen hoe het door de gemeente Heiloo ingezamelde groente- fruit- en tuinafval wordt verwerkt en toegepast. Tenslotte wil de gemeente haar inwoners zo goed mogelijk infor meren over gescheiden inzameling van huishoudelijk afval door een Heiloo Afval Infobulletin. Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval In 2002 heeft het college van burge meester en wethouders van gemeente Heiloo het Plan van aanpak gescheiden inzameling huishoudelijk afval 2002- 2004 vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Heiloo op basis van uitkomsten van ronde tafelgesprekken en het dorpsgesprek over hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en vooral beter kunnen scheiden. 1000 en AH), zout en peper. Kom kommer in lengte doorsnijden en zaad lijst verwijderen. Zaziki met de in klei ne blokjes gesneden aardappel en de mierikswortel vermengen. De mieriks wortel is niet perse noodzakelijk Op smaak brengen met peper en zout. Vul de komkommerhelften met het meng sel en snijd de komkommer op de gewenste lengtes. Handig is het om van de ronde kant van de komkommer een klein beetje af te schaven, waardoor de stukken komkommer goed op het bord blijven staan. Een blaadje sla, wat tuinkers of andere kruiden ter garne ring doet wonderen. wijntip: voor het voorgerecht een lich te fruitige wijn, bijvoorbeeld sauvig- non en voor het hoofdgerecht een ste vige rode Bordeaux. Daarin is veel keuze en uw keuze zal natuurlijk ook te maken hebben met de mogelijkhe den van uw portemonaie. Maar het zoeken naar de goede wijn is op zich ook al heel leuk. Het hoeft niet altijd duur te zijn. half uurtje werden ze allemaal voldaan in de 'ademende slang' gelegd om weer even bij te komen. Een groot succes! In de derde open les daagde eigenares van het Yoga Centrum Miriam Imming-Defesche de echte actieveling uit om op een zeer actieve manier de The Power of Yoga te ontdekken. Hoewel het aantal actievelingen in Heiloo nog tegenviel was de les een groot succes. Ook dat kan yoga zijn, bewegen en doorademen. -Zeg je vaak tegen je zelf 'ik heb het druk' of 'ik kan niet zo goed ontspannen' of 'ik sta onder stress', hou je van een intelligen te en energieke manier van lichaams- werk, laat je houding te wensen over en kun je het op de sportschool niet vin den, dan loont het de moeite om het yoga centrum eens te bellen voor meer informatie en een afspraak te maken voor een proefles. Bel voor meer info naar Miriam Imming-Defesche, tel. 072-5338770 of 0629514481. HEILOO - Het was op 15 april 1953 dat Wilhelmus Langedijk zijn jawoord gaf aan Catherina Cornelia Koppes. Gister werd derhalve het gouden huwe lijksfeest gevierd. Samen met de familie, kinderen, kleinkinderen en vrienden stond restaurant Klein Varnebroek in het teken van het 50-jarig huwelijksfeest. Met gezellige muziek (verzorgd door vrienden van het echtpaar) en een weerzien met oude bekenden werd het een gezellig samenzijn. De heer Langedijk is geboren in de Weere, een klein dorpje in de kop van Noord-Holland. Mevrouw Langedijk is van Heiloose komaf en woonde aan Het Maalwater. „Tiny had familie in de Weere wonen. Haar tante had daar een café en zij kwam weieens bij haar nichtje logeren. Toen het kermis in de Weere was zag ik bij de eerste aanblik al dat Tiny iets voor mij zou zijn. Ze zag er leuk en modern uit, en het leek mij wel een leuk 'grietje'. We hebben 's avonds samen wat gedanst, maar de volgende dag was zij naar huis! Ik heb haar een brief geschreven, maar hoor de vervolgens niets meer terug." „In eerste instantie was ik Wim hele maal vergeten", lacht mevrouw Langedijk. „Toen ik een volgende brief ontving waarom Wim niets meer hoorde heb ik hem maar eens terug geschreven. Daarna zagen wij elkaar weer omdat Wim in Heiloo naar de voetbalvelden kwam. Uiteindelijk is het dan toch 'aangeraakt'." Yerhuizing met de veewagen Na vijf jaar verkering besloot het stel te trouwen. „Ik was eerst naar de Weere verhuisd, waar Wim een boer derij had", laat mevrouw Langedijk weten. „In 1969 zijn we terug naar Heiloo verhuisd, waar we een huis kochten aan de Zevenhuizerlaan. In die tijd hadden we de keuze uit drie huizen! Twee met gescheurde muren, en het huis dat wij kochten terwijl het Noteer in de agenda: op donderdag 1 mei kunt u via de website www.heiloo.nl chatten met de wethouder over het afvalbeleid in Heiloo. (foto: UKP) de van de zak. 2. Leg de rollade in de oven en braad deze in ca. 60 minuten gaar. 3. Na bereiding de rollade uit de braad zak nemen en ca. 10 minuten laten rusten; houd de rollade warm onder alu miniumfolie. 4. Doe ondertussen de vlcessappen met het groentemengsel in een klein pannet je. Pureer dit met de staafmixer. Laat het even doorkoken en voeg de kookroom toe. Breng de saus op smaak met zout en peper. 5. Snijd de rollade in mooie plakken in een veelvoud van twee met een scherp niet gekarteld mes. Lekker met verse kruidentagliatelle en haricot verts. Gebruik van de braadzak (verkrijgbaar bij uw slager) Doe het vlees (met of zonder andere ingrediënten) in de braadzak en sluit die goed af met de bijgesloten strips. Maak in de bovenkant van de zak vier gaatjes. De bereidingstijd is afhankelijk van de soort en de grootte van het vlees. De berei dingstijd voor varkensvlees is 8 minuten per elke centimeter doorsnede. Voor rundvlees, rosé gebraden, geldt voor elke centimeter doorsnede ongeveer 6 minu ten braadtijd. Laat het vlees als het uit de oven komt ca. 10 minuten rusten. Knip één van de punten weg en vang het vocht op (te gebruiken voor de jus of saus). Voorgerecht Welk voorgerecht kiezen we hierbij? Niet te zwaar, want een varkensrollade is al vet genoeg en we moeten toch een beetje denken om onze calorietjes en cholestorol. Gevulde komkommer is licht verteerbaar en heeft een hoog len tegehalte. Het gerecht is ook gemakke lijk klaar te maken. Ingrediënten: 1 komkommer, 2 versge- kookte aardappelen, 1 theelepel geraspte mierikswortel. 1 bakje Zaziki (o.m. C Het echtpaar Langedijk vormt al 50 jaar een paar. (foto UKP) eigenlijk aan de krappe kant was." „We verhuisden met een veewagen, vult haar man haar aan. „Een kar waar normaal de koeien in stonden, was nu gevuld met ons meubilair. En het regende werkelijk dat het goot!" In 1954 werd de eerste zoon geboren. Er zouden nog twee zoons en twee dochters volgen. Inmiddels heeft het echtpaar Langedijk acht kleinkinde ren; vijf jongens en drie meisjes. De heer Langedijk heeft na de verhui zing een opleiding in psychiatrisch centrum Willibrord gevolgd als verple ger. „Ik heb daar jaren gewerkt en ben de laatste 15 jaar tevens afdelings hoofd geweest." Mevrouw Langedijk bleef in eerste instantie thuis om de kinderen te verzorgen, maar toen die de middelbare schoolleeftijd hadden bereikt ging zij werken bij Alleman herenmode. „Mijn opleiding tot cou peuse kwam daarbij goed van pas", aldus C. Langedijk. Zoete inval Volgens het echtpaar is het thuis altijd een gezellige boel geweest. „Het huis zal altijd vol met vrienden en vriendin nen van onze kinderen. Ik zei weieens, ga nu maar naar je eigen huis, ik wil ook een vrij weekend", grapt mevrouw Langedijk. „Maar Willem is heel soci aal en erg gastvrij. En met kinderen in de pubertijd is het huis dan net een 'zoete inval'. Maar ik heb het wel heel gezellig gevonden hoor!" HEILOO - De jaarlijkse collecte van de stichting hulp kindertehuizen Roemenië in de gemeente Heiloo is weer in aantocht. In de periode van 14 tot en met 19 april gaan medewerkers en vrijwilligers met de collectebus langs de deuren. De opbrengst is onder andere bestemd voor de transport kosten van het voorjaarstransport. Tevens is men van plan om leerzaam schoolmateriaal aan te schaffen voor een kindertehuis en school in Bacau. Hier wonen en leren kinderen met een achterstand. Ook brengen ze een bezoek aan het dorp Crihan en delen aan alle inwoners van het dorp, jong en oud, een bananendoos met kleding uit. Tweemaal per jaar wordt een bezoek aan Roemenië gebracht. Het is veel werk en de stichting is het hele jaar bezig met het inpakken van de dozen. Maar het pensioen van een bejaarde in Roemenië is ongeveer 35.-euro per maand, waardoor de kleding meer dan welkom is. Dankij de collecte-opbreng sten kan dit transport weer worden bekostigd. W -nM (3 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Appie Disco van Radio Montevideo is weer terug op de radio bij ExcellenceFM. Deze dj begon ooit op zijn 17de jaar als een dj met een eigen zendertje, met als radionaam Piet Stopverf. Hij draaide alleen plaat jes voor de buren, want verder kwam zijn zender niet. Na een paar jaar wist Appie wat verder te komen, doordat zijn vader (Kees Kadet) als dj bij radio Montevideo begon. Hij trad in de spo ren van zijn vader en de naam Piet Stopverf werd vervangen door Appie Disco. Appie kreeg later een program ma op donderdagavond waarin hij ver zoekjes draaide. Na bijna 13 jaar radio Montevideo kwam er een einde aan Appie. Hij draaide alleen nog een paar keer met een illegale zender op zolder, samen met vader Kees Kadet. Maar nu is Appie Disco (nu onder de nieuwe naam Cor van Someren) weer op Excellence FM te horen. Elke woensdagavond van 20.00 tot 23.00 op 96.5 FM in stereo en in de ether voor midden Noord-Holland op 106.3 FM. Kijk voor meer informatie op www.excellencefm.nl. En ja hoor, alweer brieven over de woningtoewijziging. Nu hebben we eindelijk een 'hoge' ambtenaar die de zaken regelt, is het weer niet goed. Negen jaar geleden gaf hij een zoon een flat en hoorde je er ook niemand over. Of wist niemand er toen van. Nu helpt hij zijn tweede zoon, of dezelfde van 9 jaar terug, en is de boot aan. Een ouder moet nu eenmaal goed voor zijn kind zorgen, dus gaat zo'n jongen zijn verkering uit dan moet hij natuurlijk geholpen worden. En zijn vader is daartoe in de gelegenheid. Dat op die woning 187 reacties kwamen en 844,64 -toen nog- gulden huur kost per maand, daar doe je niks aan. Zijn zoon was 'toevallig' sinds november 2002 urgent. Nou en, dat is dan toch goed geregeld zo! Mocht de huur te hoog zijn dan is er tenslotte altijd nog huur subsidie. Dat de vriendin ook woon ruimte kreeg is ook heel normaal. Hij wel en zij niet dat kan natuurlijk niet... Ik kan het weten, want ik zat 25 jaar in het bestuur van woningbouwvereni ging St. Willibrordus, om precies te zijn van 1969 tot 1994. Zo'n oubollige toe stand als toen, sociaal, eerlijk en der gelijke past niet meer in deze tijd. Toen zaten er nog mensen in het bestuur die als vrijwilliger dit werk deden. Eens in het jaar een etentje: daar deden we het voor. We kregen later zowaar een klei ne vergoeding, maar toen zaten we al in het jaar 1980. Nu zijn de verenigin gen dan sinds 1 januari 1995 samen gegaan en hebben ze een heuse direc teur, met nog later een echt kantoor. Vorig jaar kwam er een woning vrij op de Butterlaan, met 4 slaapkamers. Daar word ik dus door de mensen op aangesproken. Want hoe kan het nou dat die woning toegewezen wordt aan iemand uit Alkmaar, die daar zijn eigen woning verkoopt. En dan wordt er ook nog gefluisterd dat die mensen het gemeentehuis schoonmaakten en zo graag in Heiloo wilden wonen... Ach, dat geklets. We hebben nu toch een goede ambtenaar? En mocht die het fout doen dan zegt de directeur van de woningbouw toch: 'Stop: tot ze ver en niet verder.'? Toch? En laten we ook de burgemeester een beetje spa ren. U heeft toch in het verslag van de extra raadsvergadering in de Uitkijkpost van vorige week kunnen lezen dat er niets onder ede is gegaan en dat er dus geen bewijs is? Geloof dat dan! Misschien wordt er wel gesjoemeld, maar nogmaals: het is nu eenmaal een andere tijd dan vroeger... Ik las trouwens op 1 april in een ver slag van de accountantsorganisatie Nivra dat de integriteit bij ambtenaren niet meer zo hoog is. Rotterdam rea geerde direct. Per 1 juli moeten nieuwe medewerkers een eed afleggen anders krijgen ze de baan niet. Dat vind ik wel goed. Het is zo jammer voor die amb tenaren die wel integer zijn. Die wor den altijd als één pot nat gerekend met 'minder goede' ambtenaren. Maar alles goed en wel. Misschien nog één zoon in woningnood die even wordt geholpen; en dan kunnen we' weer rustig slapen. Als onze ambtena ren tenminste niet naar de wethouder van Castricum luisteren, want dan worden onze huizen zelfs aangeboden in Beverwijk, Heemskerk en Ijmuiden. Je zal toch als Heilooënaar al jaren in Heerhugowaard werken, geen auto hebben en een flat krijgen in Heemskerk. Dat wordt dan lachen en fietsen geblazen. Maar de wethouder van Castricum woont lekker en heeft nergens last van... Mevrouw Beers Heiloo Zou er iemand zijn die voor oorlog kiest als de vraag zo wordt gesteld? Natuurlijk niet, maar hoe komt het dan dat er zowel voor- als tegenstan ders zijn als het om Irak gaat? Als je niet alleen uitgaat van 'geen oorlog', maar je afvraagt 'waarom', stuit je onmiddellijk op je eigen onkunde. Met alle informatie is het bijna niet moge lijk om een standpunt in te nemen, maar kom je uit op 'het is niet te be grijpen'. Niet voor jonge mensen, maar zeker niet voor ouderen met een oor log nog vers in hun herinnering. De oorlog in Irak bekeken door de ogen van een geschiedenisleraar (in de VUT) is dan een uitkomst. Niet alleen vanuit zijn vakgebied, maar in eerste instantie vanuit zijn betrokkenheid met wat er in de wereld gebeurt legt hij uit hoe het allemaal zover heeft kun nen komen. Otto van Os is niet alleen een zeer belezen man, hij kan dingen ook nog op een geweldige manier dui delijk maken, zonder dat hij probeert zijn eigen standpunt te etaleren. Donderdag 3 april was de eerste bij eenkomst van een serie van 3, waarin u niet alleen luistert, maar vooral ook meepraat over deze onbegrijpelijke oorlog. Of reageert u op de manier zoals iemand deed die met zijn biljart keu uit het Trefpunt vertrok: 'De oor log in Irak? Ach een lachertje van de Amerikanen'. Nog op 17 april kunt u om 10.00 uur deelnemen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: E 5,- te vol doen bij het Trefpunt. Naam en adres zijn bekend bij de redactie De Gemeente wil de tijdelijke huis vesting van huisartsen, thans gevestigd aan de Vinkenbaan, elders kwijt, ech ter een juiste locatie hiervoor kiezen is niet eenvoudig. Uiteindelijk zullen de huisartsen hun onderkomen vinden in een nieuw te realiseren gebouw op de plek van de Noordergeestkerk. Tot die tijd zitten de huisartsen in units. Omwonenden van de Vinkenbaan nemen echter geen genoegen met de gekozen plek van de units en willen dqze opgehoepeld zien. Vervolgens gaat de gemeente op zoek naar een andere plek en komt met de lokatie parkeerterrein De Loet op de prop pen. Deze praktijkverplaatsing brengt enorm veel kosten met zich mee, ver huiskosten en stagnatiekosten worden geschat op minimaal E 20.000,-, het geen uiteindelijk de burger zal beta len. Bovendien zijn de meest geïnter viewde omwonenden rond het par keerterrein De Loet, die allen met hun huiskamer hierop uitkijken, niet blij met de voorgestelde komst van de tij delijke huisvesting van huisartsen. Het is een buurtontsierend gebouw en er zijn daarnaast veel betere alternatieve locaties denkbaar, waar minder men sen lat van het geheel hebben. De gemeente startte desondanks toch een artikel 17 procedure, waardoor aan de bewoners- welke bezwaar maken tegen de komst naar het par keerterrein- kennelijk geen enkel gehoor wordt gegeven. Op deze wijze verplaats je slechts het probleem van A naar B en los je niets op. Bij de Vinkenbaan was er sprake van een gemaakte procedurefout, de bewoners waren niet tijdig geïnformeerd. Bij het parkeerterrein De Loet wordt er wel informatie verstrekt, maar worden de ingediende bezwaren wel serieus genomen? De voorgestelde plek van de tijdelijke units gaat ten koste van het aantal par keerplaatsen en het voorstel ligt er nu om een weggedeelte van de Dokterslaan af te sluiten om zodoende extra parkeerplaatsen te creëren. Dit gaat ten koste van de verkeersveilig heid. Daarnaast wordt vanuit de gemeente voorgesteld dat de overige parkeerplaatsen in de berm gecreërd mogen worden. Dit tast de kwaliteit van de woonomgeving aan en daarbij staat het lijnrecht tegenover het artikel van de gemeente waarin zij juist plei ten voor bermen en grasstroken zon der obstakels en auto's zodat zij goed hun maaiwerkzaamheden kunnen uit voeren. Omwonenden van het parkeerterrein De Loet Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12