KhIojv tapijten^ gordijnen karpetten Jeugd Limmen kiest voor locatie Dorpspark Avondvierdaagse Akersloot St. Maartenschool EHBO Rabobank MKB symposium Creatief ondernemen Bergens Symfonie Orkest naar Castricum Strijkers en zangers gevraagd voor bijzonder muziekproject Bloed Limmers op het doek Full Circle in Akersloot 072 505 1602*-1** Jongereninformatieavond over skatebaan druk bezocht verwanten gelezen worden Rijksweg 127 Limmen dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Adressen Limmen Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot gemeente Castricum 16 APRIL 2003-PAGINA 16 Opbrengst Klaverjas drive Wanneer wordt werk weer leuk? Jongerencentrum Conquista Activiteiten Limmen GEZOCHT: *v> Bridge op Koninginnedag Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoedapo- theek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. LIMMEN - In samenwerking met het jongerenwerk Limmen werd op vrijdag 4 april in Conquista te Limmen een informatieavond gehouden omtrent de aan leg van een nieuwe skatelocatie. De avond werd door zo'n 45 jongeren die graag skaten bezocht. Vanuit de gemeente was de verant woordelijk wethouder Peter Könst aanwezig, samen met Chris Winter, Mare Waardenburg en Christien Kessens, die zich bezighouden met beleid, procedures, locaties, opzet en vorm van de skatebaan, et cetera. De bedoeling van de avond was om met elkaar te praten over waar het skate- >ark zou kunnen komen en hoe de de omgeving uitgenodigd om te vertel len hoe een skatelocatie er volgens hen uit moet komen te zien, wat de beste plek is, van welk materiaal de toestellen moeten zijn en welke combinatie van attributen de meest geschikte is voor beginners en gevorderden. Want de gemeente kan wel een locatie laten inrichten, er moet ook op geskate wor den. En wie heeft daar nu meer ver- tussen 08.00 en Uo.iU uur. pane zou Kunnen Komen en nue uc ucn. wie uaai nu mvw Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), baan eruit moet komen te zien. Volgens stand van dan de ruim 40 skatejonge a i /^i J«i «of infrYAt*iirf möt Knnrnc At Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bii Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9 tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - De op vrijdag 14 maart gehouden klaverjasdrive ten bate van de Sint Maartenschool in Limmen heeft rond de 700 euro opgeleverd. Dat is een prachtig resultaat en de school is iedereen die deze avond tot een succes maakte erg dankbaar. Christien Kessens, medewerkster maat schappelijke ontwikkelingen en jeugd zaken, was de avond een groot succes. Zij liet weten: „De jongeren waren blij dat er nu eindelijk eens naar hen geluisterd werd, en konden ons prima vertellen waar zij graag hun skatepark zien verrijzen en welke attributen daar voor nodig zijn." In de afgelopen perio de is een presentatie van de mogelijk heden en de locaties te zien geweest in het voormalig gemeentehuis Limmen aan de Zonnedauw. Ook daar kon de jeugd (net als andere belangstellenden 331, "Alkmaar, zoals bewoners) haar opmerkingen kwijt. Alle reacties en suggesties wegen de burgemeester en wethouders in de lan- uiteindelijke beslissing, die als de p ning goed verloopt tijdens de colle vergadering op 7 mei genomen wor 'Perfect', zo werd er geoordeeld over de skateavond die op 4 april werd gehouden door de gemeente Castricum. De gemeente wil graag des kundig advies hebben van experts van skateparken voordat zij begint aan de bouw van een skatelocatie in de kern Limmen. Daarom waren alle skaters uit ren, compleet uitgerust met boards en skates, die deze avond aanwezig waren. Er werd tijdens deze avond overigens alleen naar deze ervaringsexperts geluisterd. De plusminus tien ouders die meegekomen waren, werden door de wethouder vriendelijk verzocht alleen te luisteren naar wat de kinderen te vertellen hadden. De kinderen kre gen ruim de tijd om hun verhaal te doen, kritiek te spuien en vragen te stellen. De aanwezige gemeenteambte naren waren enthousiast over de extra informatie die zij kregen. Alle informa tie wordt meegenomen bij de verdere ontwikkelingen van het skatepark. De jeugdige skatersgroep koos deze avond vrijwel unaniem voor schetsont- ïge- werp A, waarin een funbox, een quar- dt. terpipe en enkele kleinere voorzienin gen voor de wat minder geoefenden waren op heeft een enomen. De quarterpipe oogte van zo'n anderhalve meter. Op de 80 centimeter hoge fun box kunnen de skaters vanaf vier kan ten aanrijden en verschillende figuren skaten. Er werd dus niet gekozen voor een zogenaamde halfpipe, een ruim 2,5 meter hoge skatebaan zoals deze in De wandelstappers kunnen weer uit de kast, in mei gaat de tweede avondvier daagse georganiseerd door Scouting Akersloot van start. het scoutinggebouw gestort. Het afge lopen jaar is er heel enthousiast en gezellig door zo'n 140 kinderen en ouders gewandeld. Deze keer wordt de avondvierdaagse weer gezelliger en drukker. De organisatie ziet er echt naar uit om er weer een geslaagd feest van te maken. LIMMEN - De Ommezwaai Training en Coaching uit Limmen biedt voor de zomervakantie nog een laatste moge lijkheid om middels een loopbaantrai ning antwoord te krijgen op boven staande vraag. De eerstvolgende trai ning zal pas in september plaatsvinden. Eigenaar Iris Depassé: „Het is prachtig om te zien hoe krachtig de uitwisseling van ervaringen in de training werkt. De trainingsgroepen zijn zeer gevarieerd. Deelnemers lopen uiteen van 23 tot 53 jaar, van een bejaardenverzorgster tot een accountmanagers, van koerier tot advocaat. Hierdoor krijg je beeld van nieuwe werelden op de arbeidsmarkt. Daarnaast krijg je meer zicht op wat jou nu echt uniek maakt." In de loopbaantraining maak je een pas op de plaats. Je gaat op zoek naar je (verborgen) kwaliteiten, drijfveren en wensen. "Wat maakt je enthousiast? Wat geeft je energie? Waar ligt je hart?". Het resultaat van de training is dat je beter weet welke branche, welk type werkzaamheden en welke soorten functies goed bij je passen. De training wordt gehouden op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei en op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei 2003 in Heiloo. De kosten bedragen E 275,- inclusief BTW, lunch en materiaal. Voor meer informa tie en aanmelding: www.ommezwaai.nl of bel De Ommezwaai: 072-5020345. AKERSLOOT - Scouting Akersloot houdt op 20, 21, 22, 23 mei voor de tweede keer de avondvierdaagse. Dit jaar is er naast de vijf kilometer ook de mogelijkheid om een afstand van tien kilometer te wandelen. Inschrijfgeld voor de avondvierdaagse is voor dit jaar weer op E 4,- gesteld. Daarvan wordt E 1,- in het nieuwbouwfonds van Castricum naast sporthal De Bloemen te vinden is. De (toen nog zelfstandige) gemeente Limmen had deze destijds wel in de plannen opgenomen. De actieve groep tegenstanders van het skatepark in het Dorpspark heeft wat dat betreft misschien een zorg minder: het ziet er niet naar uit dat de bewoners rondom het park straks tegen een metershoge baan moeten aankijken... LIMMEN - Het programma voor het weekend van 18,19 en 20 april bij jon gerencentrum Conquista is: Extra discoavond voor groep 8 van de St. Maarten en de Pax Christie school, vrijdagavond 18 april van 19.00 tot 21.30 uur. (Als het heel gezellig is kan het iets uitlopen, tot maximaal 22.00 uur) Deze avond is alleen bestemd voor groep 8. Alle anderen zijn wel kom op zaterdag 19 april. Gert en Lennart staan deze avond achter de bar en Stefan zorgt als vanouds voor de muziek. Dit belooft weer een spec taculaire avond te worden. Kinderen 4 t/m 12 jaar Hoe kan het ook anders zo vlak voor de paasdagen? Op zaterdagochtend 19 april kan er, bij de kinderwerk groep, een echte paashaas gemaakt worden. Uiteraard komt er een echt ei in, zodat jij alvast helemaal bent voorbereid op de paasdagen. De och tend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar De echte discoliefhebbers kunnen zich op zaterdagavond 19 april weer helemaal uitleven bij Conquista. Ook als je niet van disco houdt. Stefan ver zorgt die avond de muziek en is van alle soorten thuis. Vraag gerust aan wat jij leuk vindt om te horen of om op te dansen. Op naar Conquista en leef je uit! De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 20 april is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 18.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdag- en zater dagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place to be! De entree is gratis. Heb je interesse om ook achter de bar te staan, in het jongerencafé bij Conquista en ben je 21 jaar of ouder? Neem dan contact op met één van de medewerkers of bel naar Esther Schaap, tel. 072-5053095 of Jos Hollander, tel. 072-5052966 of meld je aan bij één van de barmedewerkers van Conquista. Trotse koppies, deze leerlingen hebben het diploma EHBO al op zak! LIMMEN - Op de St. Maartenschool was donderdagochtend een strak sche ma gepland om alle kinderen een EHBO-examen af te nemen. Het exa men was best spannend, want de theo rie en de verbandleer waar ze vanaf begin januari elke donderdagochtend les in kregen, werd nu door vier exami natoren afgenomen. Na afloop waren er jammer genoeg enkele kandidaten gezakt. Zij krijgen over een paar weken een herkansing. CASTRICUM - Bedrijven en gezinnen besteden minder of in elk geval anders. Het economisch klimaat is duidelijk veranderd. Hoe speel je als onderne mer daarop in? Van verschillende kan ten zal deze vraag worden belicht door sprekers die daar ieder hun eigen kijk op hebben. Op dinsdag 20 mei houdt Rabobank West-Kennemerland het jaarlijkse symposium voor onderne mers in het midden en kleinbedrijf. Veel ondernemers kunnen in deze tijd, waarin het economisch minder voor de wind gaat, wel een steuntje in de rug gebruiken. De Rabobank geeft daar graag een bijdrage aan door kennis en praktijkervaring te delen. De titel van het symposium luidt Creatief onderne men - andere tijden vragen andere .maatregelen. Sprekers van naam en faam zullen de deelnemers op inspire rende en humoristische wijze een spie gel voorhouden. Het geheel staat onder bezielende leiding van Herman Verhagen. De inleiders zijn Michel Winkler, van MetaCasus, Henk van de Wal van Syntens b.v. en Benito Doelwijt, trainer/presentator en oprich ter van DING. Naast het jaarlijkse symposium staat ook een serie workshops voor onderne mers op stapel. Onder de titel Werk aan de Winkel worden in kleinere groepen onderwerpen behandeld als Bedrijfs opvolging en Bedrijfsoverdracht, Toekomstvoorzieningen, Fiscaliteiten en Kosten van het betalingsverkeer. Uitnodigingen voor deze workshops gaan eveneens op korte termijn de deur uit. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. Vast voor de agenda: voor 24 en 25 mei orga niseert de Hoep een feest met allerlei leuke attracties in en rond het centrum om de opening echt te vieren. De Hoep is in april op alle weekdagen, behalve maandag, tussen 10.00 en 17.00 uur open voor publiek. Vanaf 1 mei is De Hoep alle dagen van de week geopend. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excursies, filmprogramma's en exposi ties te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251- 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. Toonbeeld is dagelijks geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Meer info: www.toonbeeld.tv. Johwin Slaapcomfort Tot 30 april exposeert Meinard Kloppenburg bij Johwin slaapkamer meubelen aan de Rijksweg 127. Hij toont hier werk in acryl èn pastel. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities aan de Zonnedauw 4. Openingstijden: op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Pie en Kee Brandjes. Pie creëert een eigen wereld met felle kleuren die een sfeer scheppen, met mensen en die ren als central onderwerp. Kee comb ineert aquarel met acryl, pastel en inkt. Het gemaal is elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Iris Depassé LIMMEN - Op initiatief van het Alkmaars Symfonie Orkest en met ondersteuning van Stichting de Kunst is een bijzonder muziekproject opgezet. Het orkest is een samenwerkingsver band aangegaan met het gemengd koor De Vredeburgers uit Limmen. Voor de duur van het project wordt dit koor ver sterkt met leden van zangvereniging Harmonie uit Middenbeemster. Het bijzondefe aan dit project is dat gedurende een aantal maanden gewerkt zal worden volgens een educatief plan. Dit plan is opgesteld in samenwerking met het conservatorium Alkmaar met als doel de kwaliteit van orkest en koor te verbeteren. Het omvat een training op diverse onderdelen van de muziek- praktijk, zoals techniek en samenspel. Bij de uitvoering van het plan worden de dirigenten bijgestaan door de studen ten van het conservatorium. De ervarin gen die opgedaan worden tijdens het project worden verwerkt in een alge meen toepasbaar educatief plan voor symfonieorkesten en koren. De muziekstukken die door orkest en koor samen worden uitgevoerd zijn 'Der Sturm'van Haydn en 'Psalm 42'van Mendelssohn. Verder staat het zelden uitgevoerde Singspiel 'Fernando' van Schubert op het programma, waar naast het koor en orkest vier zangsolisten aan meewerken. Het project wordt besloten met twee concerten op 7 november in Limmen en 8 november in Alkmaar. Strijkers en zangers, met name heldere sopranen, worden uitgenodigd om aan het project deel te nemen. Geïnteresseerden kunnen kennis maken met koor en orkest tijdens de openbare repetitie op dinsdagavond 27 mei. De avond zal plaats vinden in het Open Huis in Heiloo en begint om 20.00 uur. Wie zich voor 20 mei aanmeldt voor de openbare repetitie krijgt de muziek vooraf toegestuurd. De kosten voor deelname aan het project bedra gen E 30,-. Voor informatie en aanmel ding kunt u bellen met Ria Hooijboer, tel. 072-5052235 (zangers) en Karin Pannekeet, 072-5340747 (strijkers). mensen die hun bloed willen geven om anderen te redden! Sanquin Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (080Q - 256332265) LIMMEN - Nog tot 5 juni loopt de expositie van Esther van Tilburg (1964), wonende te Limmen, in het gemeentehuis Limmen van portretten van 'echte' Limmers: inwoners van Limmen die iedereen kent en die kleur rijk of opvallend zijn. Als je goed kijkt, zie je hen dagelijks om je heen. Dankbare onderwerpen voor iemand die er oog voor heeft en die van karak teristieke koppen houdt. „Portretten schilderen, dat is toch wel het aller mooiste om te doen! Je kunt er je hele hebben en houwen in kwijt. De span ning van de gelijkenis, de kenmerkende gezichtsuitdrukking, de juiste houding, de compositie. Wat moet er allemaal op het doek, de sfeer die het uit moet stra len, en last but not least: welke kleuren ga je gebruiken? Je kunt je echt hele maal uitleven op het doek, vooral in kleur, maar ook in expressie, lijn en vlak. Ploeteren is het, maar als het dan uiteindelijk lukt en de uitstraling is zoals je het bedoeld hebt, dan is het geweldig! Daarnaast zijn er stillevens te zien. Het feest begint al bij het beden ken. Welke bloemen of potten gebruik ik, welke kleuren moeten het worden, welke lappen gebruik ik erbij, etc. En dan het schilderen zelf: heerlijk, die prachtige kleuren olieverf op het lin nen. Met altijd, net als bij het portret, in Foto van Esther van Tilburg met schilderij gedachten: niet te veel! Het moet voor al sprankelend en spontaan blijven!" Deze expositie in het gemeentehuis is slechts een kleine keuze uit de totale tentoonstelling die in juni tijdens de jaarlijkse kunstfietsroute te zien zal zijn. Het thema Limmen en zijn Limmers zal dan uitvoerig behandeld worden en te zien zijn in Galerie De Boerderij aan de Uitgeesterweg in Limmen. CASTRICUM - In het weekend van Pasen zal het Bergens Symfonie Orkest onder leiding van zijn dirigent Arno van Raaphorst, met als solist Hans de Weerd, twee keer een boeiend program ma uitvoeren. Op zaterdag 19 april vindt het concert plaats in de Aula van het Murmellius-gymnasium te Alkmaar, op maandag 21 april in de Nederlands Hervormde Kerk te Castricum. In beide gevallen is de aanvangstijd 20,00 uur, en de entreeprijs 7 euro; een kop koffie of thee is daarbij inbegrepen. Gespeeld wordt als opening het Allegro Moderato van Henk Tromp. Henk Tromp is niet alleen iemand uit deze regio (hij woont in Alkmaar) maar zelfs een lid van het BSO waarin hij de contrabas strijkt. In 1956 voltooide hij zijn opleiding aan het Amsterdamse conservatorium met kla rinet als hoofdvak. Van 1960-1970 was hij leraar en dirigent aan scholen in Canada; vanaf 1970 docent klarinet aan de Alkmaarse Muziekschool (hij is nu gepensioneerd), en al 20 jaar de vaste dirigent van het Alkmaars Ouderen Symphonie Orkest. Dit Allegro Moderato is het eerste deel van een driedelig werk dat hij speciaal voor het BSO heeft geschreven. Het tweede stuk is het Concierto de Aranjuez van Joaquin Rodrigo, een vurig en fel Spaans stuk muziek. Rodrigo (1901-1999) werd als jongen al blind. Ondanks die handicap bouwde hij met al zijn energie aan een wereld van muziek voor zijn eigen geestesoog en voor de oren van miljoenen. Tijdens de Spaanse burgeroorlog naar Parijs uitge weken, componeerde hij daar zijn Concerto de Aranjuez van 1939. Dit driedelige stuk maakte hem op slag de populairste componist van Spanje. Op de voorgrond presenteert de gitaar, heroïsch en ook melancholiek, de speci- fiek-Spaanse traditie; op de achtergrond plaatst het orkest coulissen van iets meer moderne makelij. - Het BSO is dolblij dat Hans de Weerd bereid was om in dit Concierto de Aranjuez als solist de hoofdrol te spelen. Als gitarist opgeleid aan het Amsterdams conserva torium waar hij in 1978 dePrix d'Excellence won, heeft hij daarna con tact gezocht met Spaanse meesters op de gitaar als José Tomas en Narciso Yepes. In ons land trad hij als solist op met ver scheidene orkesten in werken van o.a. Manuel Ponce, Heitor Villa-Lobos en Malcolm Arnold. Ook in het buitenland oogstte hij succes met optredens in New York, Parijs, Bradford, Toronto en Curasao. Hij is als hoofdvakdocent gitaar verbonden aan de conservatoria van Alkmaar en Zwolle. Aan Franz Schubert (1797-1828) was niet zo'n lang leven gegund als Rodrigo. Zijn derde symfonie - na de pauze gespeeld - schreef Schubert toen hij 17 was. Hij ver diende toen nog de kost als hulponder wijzer aan de school van zijn vader en componeerde in zijn vrije tijd behalve zijn eerste vijf symfonieën, ook strijk kwartetten en schitterende liederen, o.a. Der Erlkönig. Eind 1816 kreeg hij in Hongarije een baan als componist aan het hof van Graaf Esterhazy. Negen jaar later ging hij ziek terug naar Wenen en stierf daar. Aan de laatste twaalf jaar van zijn leven danken we o.a. twee reeksen van liede ren, die schone Müllerin en Winterreise; de symphonie bekend als Unvollendete; zijn symfonie in C-groot; en tenslotte, kort voor zijn dood, het onsterfelijk mooie Strijkkwintet. AKERSLOOT - Op Koninginnedag wordt voor de vijfde keer in successie een bridgedrive gehouden. Om 13.30 uur is de aanvang en er worden zes ron den van vier geschudde spellen gespeeld. Onder de vlag van de Oranjevereniging wordt door Bridgeclub Akersloot deze drive geor ganiseerd. U kunt zich aanmelden bij de Oranjevereniging, tel. 0251-311578 en 0251-314734 of bij de wedstrijdleiding, N.Beentjes tel. 0251-313253. Kosten E 6,- per paar. Er zijn leuke prijzen per lijn in natura door de Akerslootse ondernemers beschikbaar gesteld. De gehele opbrengst wordt besteed aan een rondvaart over het Alkmaarder- en Uitgeestermeer voor ouderen op dezelfde dag. De drive vindt plaats in café-restaurant de Vriendschap in Akersloot aan het Wilhelminaplein, ook wel het Evenementenplein genoemd. AKERSLOOT - Op zondag 20 april eerste Paasdag zal de band Full Circle eindelijk in haar zevenjarig bestaan Akersloot weer eens onveilig maken met een daverend optreden. De sfeer van deze avond zal bepaald worden door de beste songs uit de top 2000 van afgelopen 26 december en de volgorde van de stukken zal worden bepaald door het publiek. Hoe dat in zijn werk gaat zul je alleen weten als je er zelf bij bent. Ook maak je kans op vrije toe gang voor volgende optredens. De voorjaarstour die Full Circle onder neemt verloopt zeer succesvol. In Zijdewind, Jisp, Bakkum, Hippo- lytushoef, Kolhorn, Egmond-Binnen, 't Zand, en Waarland werden de concer ten dan ook zeer druk bezocht. Full Circle heeft haafr sporen reeds ver diend in de afgelopen jaren door met succes heel veel optredens tijdens feesten, bruiloften, dancings, zoals de Top 100 live en buitenoptredens te ver zorgen. Kijk voor meer info op: www.fullcircleband.nl. aanvang 21.00 uur, entree E 6,-. HE 199 Zijl Hu: Oui pro de i ver ouc bet< wij: beti de gen infc opr en lich de het beh ken ziei „V( bez hui zev vini jaai wel ber ger wel te bel en van aid Inf. „W de ter: ouc aar get de2 vaa var hai zek we< de2 lijk wa: bra voc kei thu nei on: vol Bo hui vai ser ba« bij: ser op en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 16