Preventief Huisbezoek al vijf jaar succesvol WAT IS PASEH TOCH HEERLIJK....! Uitvaartverzorging IJmond PAASIDEEEN BIJ SNEL 2 1 1 «O98 2 CL :n D HOPjVLAN 500 39s 750 RENAULT MAKELAARS ERA" Bel gratis I gelezen worden We hebben weer zoveel verrukkelijke paas-specialiteiten, dat het beslist 'n Vrolijk Pasen wordt, dus geniet ervan Moscovische- en Krententulbanden, Paastaarten* Luxe opgemaakte Paas-Spijsbroden, Duivekaters, Oudhollandse Putter Tulband, Paas-advocaat-snit, Duo-boltaartje, Cremerol, Paasbrood,* Paas- en Krentenhaantjes, Broodhaantjes,* Schuimkuikens, Petitfours, Bonbons, Handgemaakte chocolade hazen -kippen én -eieren Feestelijker kan een Paasontbijt niet beginnen, maar....wees er op tijd bij!! Wij wensen u Gezellige Paasdagen!! YARDEU 3 Paasbiefstukken gso 3 Katenhaasjes 3 Lamsracks Mals stukje Rosbeef SPECIAAL AANBEVOLEN Kalfsoesters Gevuld spring- bokkenbrood per stuk 75 75 VOOR DE BOTERHAM Ardennerham 75 Apfelstrudelpaté Rode Zalmsalade 45 Gebraden Kalfs fricandeau 25 Keurslagerij Snel Alle sportieve extra's van de Clio 1.2 1 6V Dynamique zonder meerprijs! i TE KOOP Afzwemmen bij zwembad Loos The Sting in La Strada mm Wij bieden u: aandacht, respect, zorgvuldigheid. 072 515 4544 gekruid of naturel - superzacht Kwaliteit en Vakmanschap Kerkweg 18, 1906 AW Limmen Tel. nr. 072-5051263 Elke Clio 1.2 16V Expression is standaard zeer compleet uitgerust met o.a. Airbags, ABS, Isofix, electrisch verstelbare- en verwarmbare buitenspiegels, electrische raambediening en mistlampen geïntregreerd in voorbumper. Tijdelijk krijgt u er alle sportieve extra's van de Clio 1.2 16V Dynamique bij; o.a. 15" lichtmetalen velgen, dakspoiler, sportstoelen vóór. U kunt ook kiezen voor 500, extra inruil op alle andere Clio modellen. Kooi plein 2, 1901 VW Castricum. Tel. 0251-655475, fax 0251-655473. Westerweg 226, 1852 AP Heiloo. Tel. 072-5331133, fax 072-5335981 U tobedrijf 0 Heiloo Westerweg 54 Kennemerstraatweg 330 1851 BJ Heiloo tel. 072 533 40 95 - fax 072 532 34 83 e-mail: heiloo@hopman.nu - internet: www.hopman.nu NVM HEILOO - Vijf jaar geleden, in april 1998, zette oud-medewerkster Irene Zijlstra het project Preventief Huisbezoek op vanuit de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Doel van het project is het geven van informatie over de mogelijkheden van hulp - en dienst verlening en van activiteiten voor ouderen, zodat deze voorzieningen beter kunnen worden benut. Op deze wijze kan het langer zelfstandig wonen beter mogelijk worden gemaakt. Aan de hand van anoniem verwerkte vra genlijsten wordt nagegaan aan welke informatie behoefte is. Vijf jaar na de oprichting zijn coördinator Joke Pronk en tweede coördinator en seniorvoor lichter Lammy Bonhoff het eens over de behaalde resultaten tot op heden: het project voorziet in een düidelijke behoefte en draagt bij aan een betere kennis bij de ouderen omtrent de voor zieningen in Heiloo. „Vorig jaar werden 137 ouderen bezocht in het kader van dit project. De huisbezoeken worden uitgevoerd door zeven geschoolde seniorvoorlichters, en vinden plaats bij mensen rond de 75 jaar oud. De gemeente laat ons jaarlijks weten welke mensen deze leeftijd bereiken. Via een brief vanuit de gemeente kan de doelgroep laten weten of zij er prijs op stelt om 'bezocht te worden'. Wanneer dit het geval is bellen wij op om een afspraak te maken en krijgen de mensen bezoek van een van de seniorvoorlichters aan huis", aldus Joke Pronk. Informatie verkrijgen „We werken met een zeer goed getrain de groep vrijwillige seniorenvoorlich- ters. Een groot percentage van de ouderen is zeer tevreden over onze aangeboden 'dienstverlening', maakt gebruik van de huisbezoeken en stelt deze mogelijkheid zeer op prijs. Het is vaak ook een kwestie van het kennen van 'de juiste wegen' en weten 'hoe te handelen'. Wij kunnen een stukje zekerheid bieden wanneer iemand niet weet hoe informatie te verkrijgen. Op deze manier is informatie juist makke lijk te verkrijgen, omdat deze als het ware naar de mensen wordt toege bracht. Vragen als 'hoe regel ik ver voer', 'wat kan de WVG voor mij bete kenen', 'kom ik in aanmerking voor thuiszorg' zijn veelgehoord. Daar kun nen wij direct antwoord op geven en onze 'tas met folders' geeft eveneens voldoende houvast", vult Lammy Bonhoff haar collega aan. Tijdens de huisbezoeken wordt gebruik gemaakt van de bekende gele Senioren Info gid sen, allerlei folders en ander beschik baar materiaal. Dankzij regelmatige bijscholing en informatie blijven de seniorenvoorlichters bovendien goed op de hoogte van alle mogelijkheden en wijzigingen. Geen enquête Tijdens het huisbezoek wordt samen met de deelnemers een anonieme vra genlijst ingevuld. „Dit mag beslist niet worden verward met een enquête", benadrukt Lammy Bonhoff. „De vra genlijst is voorzien van een registratie nummer, dat alleen bij de coördinator bekend is. De antwoorden worden ano niem geregistreerd in de computer. Bovendien staat het de mensen vrij om wel of niet te antwoorden, maar echte Joke Pronk en Lammy Bonhoff hebben alle reden tot lachen. Hun project Preventief Huisbezoek werkt al vijfjaar naar behoren, (foto UKP) 'privé-vragen' staan er ook niet tussen. De lijst vormt daarom meer een lei draad voor onze dienstverlening dan dat wij per adres weten 'wat er aan scheelt'. Gebruik maken van voorzieningen Naar aanleiding van de antwoorden wordt informatie gegeven over bepaal de vormen van hulpverlening. „Wanneer iemand aangeeft dat er aan passing van de woning nodig is dan ver wijzen wij bijvoorbeeld naar de Wet Voorziening gehandicapten", verduide lijkt Joke Pronk. „Of wanneer er ver voer nodig is, dan brengen wij de moge lijke vervoersdiensten onder de aan dacht. Het gaat er om de mensen op bestaande voorzieningen te wijzen, zodat daar ook daadwerkelijk gebruik van wordt gemaakt." In 2002 werden 137 ouderen bezocht in het kader van het project Preventief Huisbezoek. Bijna iedereen (97%) van de bezochte mensen geeft aan dat zij de dagelijkse problemen goed aankunnen. Ook kan deze groep, indien nodig, meestal een beroep doen op anderen. Weinigen (3%) geven aan zich een zaam te voelen en zich weinig onder steund te voelen door anderen. Het blijft belangrijk om déze groep te ver wijzen naar de ouderenadviseur, ande re hulpverleners, of naar het Trefpunt als ontmoetingscentrum. Uit het onder zoek blijkt verder dat de bekendheid met de diverse hulpverleningsmogelijk heden goed is. De bekendheid met ver voersdiensten, de ouderenadviseur, de dagverzorging, het maatschappelijk werk en de vrijwillige boekendienst zou echter verbeterd kunnen worden en verdient extra aandacht bij de huis bezoeken. Informatie over het project In 2002 werd 180 uur effectief besteed aan huisbezoek. Daarbij komen de maandelijkse bijeenkomsten en het werk van de coördinatoren. Dankzij het enthousiasme en de trouwe inzet van deze vrijwilligers is het mogelijk veel dorpsgenoten van informatie te voorzien. De Stichting Ouderenwerk Heiloo en de groep preventieve huisbe zoekers willen dit werk in 2003 dan ook graag in dezelfde geest voortzetten. Wie meer wil weten over de mogelijk heden van Preventief Huisbezoek (ook als u jonger of ouder bent dan 75 jaar kunt u reageren!) kan bellen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Het project is bedoeld voor inwoners van Heiloo. HEILOO - Op 8 en 9 april werd er in de Beeck in Bergen en in zwembad Loos in Heiloo door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor de brevetten Zwaardvis en Dolfijn, en het Kleuterbrevet. Het zwaardvisbrevet houdt onder andere in dat de leerlingen een perfecte techniek van de verschil lende zwemslagen beheersen zoals schoolslag, borst- en rugcrawl en samen gestelde rugslag. Na het zwaardvis brons moet ook de vlinderslag op een juiste manier worden uitgevoerd. Bij het dol- fijnbrevet staat het reddend zwemmen en overleven voorop. Een groot gedeel te van het programma wordt met kle ding gezwommen. Er werd hard gewerkt en alle kinderen waren dan ook geslaagd. De geslaagden zijn: Zwaardvis brons: Mike Kramer, Birgit Stevenson, Crissy van Weert. Zwaardvis zilver: Danique Rietveld, Karen Stevenson, Anouk Rietveld. Zwaardvis goud: Martine Heinsbroek. Dolfijn zilver: Stephanie Egberts. Dolfijn diamant: Jeroen Schaap, Miriam Maan, Leon Duineveld. Kleuterbrevet: Menno van Rooyen, Maaike Stevenson, Amber van Saase, Linde Verduin, Erik Tambach, Zoë Bosschaart, Renée Koopman, Maaike de Laat, Thorn Merkus, Charlotte Dannijs, Tjardo Sassen, Aviva Mostaard, Timber Huisman, Fabiënne Oomen, Laura Noorman, Sebastien Gimbrere, Sander Schaap, Daphne Natte, Jonas Geusebroek, Jesse Koenders, Sjorsvande Steen. HEILOO - De Noord-Hollandse pop groep The Sting treedt zaterdag 19 april op in café La Strada in Heiloo. In dit gezellige café aan de Kennemer- straatweg brengt The Sting een swin gend concert van bekende en minder bekende fifties, sixties en seventies nummers. Met nummers van The Beatles, Stones, Golden Earring, Elvis, Joey cocker en vele anderen. Het café gaat geheid plat en zal uit z'n voegen barsten... Dus op naar La Strada op vanaf 21.30 uur. De toegang is gratis. La Strada, Kennemerstraatweg te Heiloo. Lliniïien Hogeweg 159 072-5051562 Akersloot, Julianaweg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 HEILOO - Vrijdag reikte mevrouw £fcf}00 ¥^111*0 VOfll* OllfflpFPTI Schoehuijs, coördinator van Het Natio- UUUVIVll naai Fonds Ouderenhulp, een cheque ter waarde van E 5.000,- uit aan de Stich ting Ouderenwerk Heiloo. Met dit geld gaat de stichting een hieuw aanbod ont wikkelen: welzijnsactiviteiten bij oude ren thuis. Ouderenhulp geeft deze bij drage omdat deze activiteiten vereenza ming onder ouderen kunnen tegengaan. De Stichting Ouderenwerk Heiloo gaat met vrijwilligers allerlei (knutsel) acti viteiten bij ouderen thuis doen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar uitko men. De ouderenzegels kunnen nog op de volgende plaatsen worden verkregen: van 18 tot en met 19 april in het Hoekstuk en 22 april in de wijkerwaard De Dillenburg. V.l.n.r: Nonja van den Ark van het Trefpuntmevrouw Schoehuijs en mevrouw Terrol, voorzitster van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. (foto: UKP) BETROKKEN Heiloo Uitvaartverzekering -verzorging Uitvaartverzorging voor Heiloo en omstreken Yarden Uitvaartcentrum Alkmaar Overkrocht 20 Yarden biedt u specialistische dienstverlening rondom het levens einde. Daar hoort ook een volledi ge verzorging van een uitvaart bij. Zoals dat wilt. En met respect voor de wensen van de overledene. Logisch dat u daarbij kunt rekenen op persoonlijke aandacht, zorgvul digheid en betrokkenheid. Of u nu bij ons verzekerd bent of niet. Bel bij een overlijden: Yarden zorg voor een goede afloop .500 gram 100 gram 100 gram i100 gram r. 100 gram 100 gram RENAULT lAlCfiïl *Dit aartbod. geldt alleen voor de Cio 1.216V,en de 1.5 dCi 65 PK. Uiterste registratiedatum is 30 augustus 2QÖ3. De Renault Clio is er vanaf E12 195,- mei BTW en BPM, exd verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken. adviseert <Renault Elf logo> 12 jaar plaatwerkgarantie. Leaseprijs vanaf E 295,- per maand, via Renault Financial Services: Full Operational Lease exel. BTW, brandstof en vervangend vervoer op basis van 48 maanden/20.000 km per jaar. Prijs- en specifieatiewljzigingen voorbehouden. Elke nieuwe Renault heeft een fabrieksgarantie van 2 jaar en een lakgarantie van 3 jaar. Afgebeelde modellen, kleuren en beschreven specificaties kunnen afwijken van de standaarduitvoering RENAULT Drive-in Service BINNEN 1 UUR WEER OP WEG Karakter en sfeer heeft deze vrijstaande erkerwoning beslist. Alleen de afwerking moet nog worden gedaan. Het huis is deels gerenoveerd met o.a. nieuwe kozijnen, isolatieglas, nieuw elektra en een nieuwe keuken. Voor de serre en berging zijn al nieuwe plannen getekend. Droom of werkelijkheid Kom vrijblijvend en zonder afspraak kijken op het open huis I Ind.: entree, toilet met fonteintje, sfeervolle woonkamer met erker (glas-in-lood), open haard en open keuken met inbouwapparatuur, royale aangebouwde serre, bijkeuken en berging. Ie verd.: trap penhuis met dakkapel, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en wastafel 2e verd.: vaste trap naar grote bergzolder met combiketel ('98), mechanische ventilatie en veel bergruimte Bijz.: bj.'35, inh. 325 m3, opp. 242 m2, woonopp.100 m2, vloer isolatie, besloten tuin z.o. met tuinhuis. OPEN HUIS ZATERDAG 26 APRIL 10.00 - 12.00 UUR. Vraagprijs 239.000 k.k.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 17