Kinderjurylid van de week: Flora Oudeboon Eerste contouren van de Golfbaan Oosterzij zichtbaar 17,00 I che dieiistenm Kerkdiensten Nederland voor nop Nederland voor Nop 24,00 DEUTEKOM «04 UITKIJKPOST - 16 APRIL 2003 - PAGINA 2 Dierenbescherming Vervolg van voorpagina: Parkgolf Heiloo Koninginnedag in Ypestein Optreden Intwine in Buk Buk uitgesteld Help opa of oma op de computer! Vervolg van voorpagina wÊÊÊÊIÊÊmmÊKÊ GG':' RiiÉHBÜ Tendenz organiseert dropping Staats Moskou's Mannenkoor HM KING COL E Nederland voor nop door Aad Struijs Het beste van Nat King Cole door Nat King Cole Boek van de week: CD van de week: Het beste van Nat King Cole van 22,95 OO Winkelhof V Loo 53 Tel 5335535 Het Vennewater tilKÏ*V Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuurop werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur op werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en vol gens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik laan 3,1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Koorsteraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. U itvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Dierenbescherming! Vermist Donkercyperse ongec. kater, wit op de neus, witte bovenlip, hals en bef, voor witte voetjes en achter kniekousen, 9 maanden, Mariënstein, Heiloo. Zwart/witte gevlekte ongec. kater, 7 maanden, De Kloosterhof, Heiloo. Klein zwart poesje, erg schuw, 6 jr. Slimpad, Heiloo. Kleine zwarte gec. kater, met een paar witte haren op de bef, 7 jr., Zevenhuizerlaan, Heiloo. Gevonden Dikke cyperse kat zonder staart, witte snoet, bef, borst en buik en poten, Bosanemoon, Heiloo. Roodcyperse ongec. kater met wit, Zeeweg, Heiloo. Schildpadpoes, witte kin en keel, voor witte sokjes en achter kousjes, blauw bandje met belletje en (lege) koker, Visweg, Egmond-Binnen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. |H Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kurrt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. ■I In Limmen De kopij uit Limmen kan bezorgd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende editie worden verwerkt. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Vanavond 19.30 uur: meditatiedienst in de Witte Kerk Donderdag (Witte Donderdag) 19.30 uur: dienst in de Witte Kerk, voorganger ds F. J. van der Wind. Vrijdag (Goede Vrijdag) 19.30 uur: dienst in de Witte Kerk, voorganger ds F.J. van der Wind. Zaterdag (Stille Zaterdag) 19.30 uur: dienst in de Witte Kerk, voorganger ds R.J. Blaauw. Zondag (Pasen) 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw (12 t/m 15 jaar). Hervormde Gemeente Limmen Donderdag (Witte Donderdag) 19.30 uur: voorganger ds J. Bouma, De Bilt Zondag (Pasen) 10.00 uur: doopdienst, voorganger ds F.J. van der Wind m.m.v. mw. Arien Blees (zang) en organist dhr. Wim Boerstoel. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Donderdag (Witte Donderdag) 20.00 uur: voorganger paStor M.J. van Bolhuis. Vrijdag (Goede Vrijdag) 15.00 uur, voor ganger ds M. Braamse. Zaterdag (Stille Zaterdag) 20.00 uur: pastor M.J. van Bolhuis. Zondag (Pasen) 10.00 uur: voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Donderdag (Witte Donderdag) 19.30 uur: plechtige eucharistieviering en her denking van het laatste avondmaal m.m.v. dames- en herenkoor, voorgan gers M. Molenaar, W. van Schie en H. Helsloot. Vrijdag (Goede Vrijdag) 14.00 uur: de kerk is open om zelf de kruisweg te bid den, 15.00 uur: overdenking van Jezus' lij den en dood. Met en voor kinderen wordt er langs de staties van de Kruisweg gegaan, met kinderkoor (zelf bloemen meenemen voor de kruishulde), voor ganger H. Helsloot, 19.30 uur: viering rond Jezus' lijden en sterven m.m.v. dames- en herenkoor (zelf bloemen mee nemen voor de kruishulde), voorgangers M. Molenaar, W. van Schie en H. Helsloot. Zaterdag (paaswake) 21.00 uur: liturgie rond licht en water en eucharistieviering met Mogojoko, voorgangers M. Molenaar, W. van Schie en H. Helsloot. Zondag (Pasen) 09.15 uur: eucharistie viering met dames- en herenkoor, voor ganger H. Helsloot, 11.00 uur: gezinsvie ring met kinderkoor, voorgangers M. Molenaar en H. Helsloot. Maandag (Pasen) 10.00 uur: eucharistie viering met Cantores, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag (Witte Donderdag): 19.00 uur. Vrijdag (Goede Vrijdag) 15.00 uur: kruis weg, 19.00 uur: viering. Zaterdag 21.30 uur: paaswake. Zondag (Pasen) 10.30 uur: eucharistie viering. Maandag 10.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag (Goede Vrijdag) 14.15 uur: Paasmusical, deel twee, 15.00 uur: kruis weg met dameskoor, voorganger pastor J. Oiling, 19.30 uur: gebedsdienst met litur gisch koor, voorgegaan door pastores R. Visser en J. Oiling. Zaterdag (Pasen) 17.00 uur: paasviering in de Cameren, 19.00 uur: woord- en communieviering met kinderkoor, opvoering van deel 3 van de paasmusical, voorgegaan door pastor J. Oiling, 21.00 uur: paaswake, woord- en communievie ring met Corneliuskoor, voorgegaan door pastores R. Visser en J. Oiling. Zondag (Pasen) 10.00 uur: eucharistie viering met gemengd koor, voorgegaan door pastores S. Tol en J. Oiling. Maandag (Pasen) 10.00 uur: woord- en communieviering met spontaan koor, voorgegaan door pastor J. Oiling. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking serv ice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crè che facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen m.b.t. Paasvieringen. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Geen opgave ontvangen m.b.t. Paasvieringen. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Geen opgave ontvangen m.b.t. Paasvieringen. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen m.b.t. Paasvieringen. SOW gemeente Egmond Donderdag (Witte Donderdag) 19.30 uur te Egmond Binnen: heilig avondmaal, voorganger ds C. Veenhuizen. Vrijdag (Goede Vrijdag) 19.30 uur te Egmond aan Zee: dienst m.m.v. cantorij, voorganger ds C. Veenhuizen. Zaterdag (Stille Zaterdag) 21.30 uur te Egmond aan Zee: voorganger ds C. Veenhuizen. Zondag (Pasen) 10.00 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef: paasdienst, voorganger ds C. Veenhuizen. Evangelische Kringgemeente Vriend schap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinderen. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 42, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Donderdag (Witte Donderdag) 19.30 uur te Akersloot: avondmaal, voorganger ds MJ. Luijk. Vrijdag (Goede Vrijdag) 19.30 uur te Uitgeest: dienst m.m.v. cantorij, voorgan ger ds M.J. Luijk. Zaterdag 22.00 uur te Uitgeest: paas- nachtdienst m.m.v. cantorij, voorganger ds M.J. Luijk. Zondag (Pasen) 10.00 uur te Akersloot: paasmorgen, voorganger ds MJ. Luijk. Het GVB (golfvaardigheidsbewijs) is echter niet verplicht. De baan is zeker uitdagend met 18 holes, waarvan zo'n 12 holes van meer dan 70 meter. Op dit moment is de par (professional average result) van de baan 55 slagen. Deelnemers ontvangen na inschrijving een scorekaart en een lunchpakket en de dag zal worden afgesloten met een barbecue. Opgave en extra informatie In totaal kunnen 132 spelers deelne men aan de wedstrijd. Deelname kost 100 euro per persoon. Er worden alleen aanmeldingen op naam geaccepteerd, dit om dubbele inschrijvingen te voor komen. Pas na betaling van de factuur, welke u zal worden toegezonden, bent u verzekerd van deelname. Opgeven kan via de website www.hei- loo-online.nl/parkgolf. Voor informatie over sponsoring van het evenement, Arnoud Mars, tel: 06-53633663. HEILOO - De wijk Ypestein heeft een reputatie hoog te houden. In de loop der jaren is het uitgegroeid tot dé plek waar het meeste gebeurt op Koning innedag, met de spelletjes voor de kids en als afsluiter het Oranjebal. Het mag echter een klein wonder heten dat deze formule al 12 jaar stand houdt. Over de hele dag zijn er minstens 90 verschillende mensen in actie voor grote of kleine klusjes, terwijl elders in Heiloo de koninginnedagspelletjes al zijn geschrapt bij gebrek aan medewer kers. Maar ook in Ypestein is het jaar lijks alle zeilen bijzetten! Pas na open lijk aangeven dat bij tekort medewer kers, er spelletjes geschrapt gaan wor den komen er weer wat mensen bij. Ook het Oranjebal moet toch tot het laatste moment blijven schrapen om aan voldoende mensen te komen. Het tekort aan medewerkers is de grootste bedreiging voor het continueren van deze activiteiten. Maar ook dit jaar kunnen alle plannen toch net weer doorgang vinden, mede door de inzet van meerdere mensen van de Scouting Heiloo. De spelletjes voor de kids, alleen voor leden van de wijkvereni- ging en het Oranjebal volgens beproef de formule voor Heiloo en door Heiloo, met een goede mix tussen oud en nieuw. CCRevival en the Zemso- nites zullen genoeg bekende nummers de tent in strooien, terwijl Dainty Defiance als winnaar van de Big Buk Buk Band Battle, even een heel ander visite kaartje af gaan geven. En voor de notoire Oranjebalganger is er de Opening en afsluiting door de The Change. Als medewerker voor een paar uurtjes, hou je een hoop lol in stand, ook voor jezelf! Bellen! Tel: 072-5336376. HEILOO - Intwine zal helaas op 26 april niet in Buk Buk optreden wegens verplichtingen in het buitenland. Het optreden is verplaatst naar 6 septem ber. Live drum 'n bass in Buk Buk Live Drum 'n bass in yo face; dat is de lijfspreuk van de band Zaphod. Zaphod maakt drum 'n bass maar dan anders: helemaal live zonder computer en geprogrammeerde beats, met een combinatie van drum 'n bass, jungle, bigbeat, reggae en rock. Dj Killer Bee zal de avond compleet maken. Vrijdag 18 april, 21.00 uur, entree E 5,-. 80vs in de Buk Buk Op zaterdag 19 april is er in de Buk Buk een 80vs party. Alle hits uit de jaren tachtig en een paar hele goede hits uit de jaren '70 (gedraaid door dj Dennis) nemen je mee terug in de tijd. Aanvang 21.00 uur, toegang gratis. Kijk voor meer info over de Buk Buk op: www.bukbuk.nl. HEILOO - Onder de titel 'Help opa of oma op de computer' organiseert de Openbare Bibliotheek Heiloo op maandag 28 april een gezellige en leerzame middag voor kleinkind en grootouder. Samen surfen Kleinkinderen uit groep 5,6 en 7 van de basisschool mogen deze middag hun opa of oma eens precies uit de doeken doen hoe je zo'n computer muis laat doen wat je wilt en hoe je een elektronisch bericht (e-mail) aan maakt en verzendt. Ook gaan ze samen surfen op het internet en gaan deze twee generaties de strijd aan met een spel op een cd-rom. Wanneer kinderen achter de compu ter zitten, gebeurt er van alles op het beeldscherm. Vaak gaat dat veel te snel voor iemand die nog niet zo goed met die computer om kan gaan. Daarom krijgen de kleinkinderen van te voren een duidelijke opdracht mee: niet te snel, en opa of oma mag aan de muis! Dé kans voor de slimme kid Deze middag is dé kans om als slim me kid aan je opa of oma te laten zien wat je allemaal met die computer kunt doen! Bij dit alles wordt gebruik gemaakt van speciaal voor deze mid dag samengestelde opdrachten. De computermiddag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. De deelnamekosten bedragen E 5,- per duo. Opgave kan tijdens de openingstijden bij de klan tenservice in de bibliotheek. Wees er wel snel bij, want het aantal deelne mers is beperkt! HEILOO - Gistermiddag mocht het bestuur van de Golf- en Countryclub Heiloo voor het eerst een kijkje komen nemen op de in ontwikkeling zijnde Golfbaan Oosterzij. Onder leiding van golfbaanarchitect Alan Rijke zag men de eerste contouren van de 9 holes golfbaan, waarvan onder andere de greens en de afslagplaatsen al aardig vorm beginnen te krijgen. Ook enkele uitvoer ders van de firma Grontmij waren aanwezig om de vorderingen van hun werk zaamheden toe te lichten. Binnenkort zal het gras worden ingezaaid, waarna de baan voorlopig verboden toegang'is voor belangstellenden, (foto: UKP) HEILOO - Om alle kinderjuryleden goed te kunnen helpenis er in de bibli otheek van Heiloo een Kinderjury Promotieteam actief. Vijftien enthousiaste kinderjury fans uit groep 7 en 8 houden spreekuur in de bibliotheek. Tijdens de Kinderjury staat er iedere week één lid van het Kinderjury Promotieteam extra in de belangstelling. Deze week is dat Flora Oudeboon. School: Groep 7 van de Zuidwester Lievelingsboek: Hoe overleef ik mijn eerste zoen? door Francine Oomen Favoriete schrijver: Hotze de Roos Houdt vooral van: Avonturen- en dierenverhalen. Geen griezelboeken! „Waarom ik meedoe aan de Kinderjury? Ik hou erg van lezen. Soms lees ik wel 5 boeken tegelijk! Op school mogen we iedere dag wei een half uur lezen, nu bijvoorbeeld lees ik het boek Saartje Tadema. En thuis lees ik in drie boeken: één samen met mijn vader, een ander boek samen met mijn moeder, en dan nog zelf een boek. Behalve lees boeken haal ik ook wel eens een knutselboek uit de bibliotheek." Let op: wil je ook naar de feestelijke middag met Nanda Roep op 23 april? Kom dan naar de bibliotheek voor een gratis toegangskaartje. Je krijgt een kaartje als je 4 of meer kinderjuryboeken hebt gelezen (én een boek van Nanda Roep). „Als je geen alternatieven meer hebt, ontstaat geweld. Geweldplegers den ken niet na over hun gedrag, maar han delen meteen", aldus Koenders. Ook wethouder Roelof Bos associeert geweld met machteloosheid, dat, vol gens hem, iets van deze tijd is, omdat „de maatschappij vroeger overzichtelij ker was en de sociale controle sterker waardoor mensen werden aangespro ken op ongewenst gedrag." Paul vroeg zich hardop af wat het verschil is tussen het uitgaan van vroeger en nu. „Vroeger had je ook al uitgaansgele genheden waar het soms uit de hand liep. Waarom is de jeugd nu machtelo zer dan toen? Omdat men individua- listischer is?" Michel Jongerius wijt de toename van geweld aan een verruwing van de maat schappij. Iets dat leidt tot vooral verba le agressie, bij met name hangjongeren. Op de vraag van de discussieleider of de panelleden zelf weieens de neiging voelen tot het gebruiken van geweld, moeten scholier Martin en de burge meester toegeven dat ze dat inderdaad wel eens voelen. „Vooral als je kinde ren iets wordt aangedaan", verklaart de burgemeester. „Ik krijg veel kritiek - en dat is terecht - maar mijn zoon is wel eens van zijn fiets afgeslagen om een bepaalde beslissing die ik had geno men. Toen vond ik het best moeilijk om me in te houden." Maar, is hij het met de politieagent eens, toch moet je in zo'n geval blijven nadenken en niet vol gens je emoties handelen. Eigen verantwoordelijkheid De tweede stelling luidde: 'Je moet ingrijpen bij geweld', een stelling die veel verschillende reacties opriep. Zo vond Martin dat dat alleen kan als je zelf sterker bent dan degene die het geweld pleegt. Een mening die werd gedeeld door de andere panelleden, maar ook in twijfel werd genomen door met name de politie. Michel Jongerius: „Het politiestandpunt is: bel 112 voor dat je geweld gaat gebruiken om geweld te bestrijden. Geweldplegen is strafbaar, dus denk goed na over de gevolgen van je eigen actie." Burgemeester den Boon gaat er echter van uit dat elke rechter zal begrijpen dat je, in het geval van ingrijpen, geweld hebt gebruikt om ander geweld te stoppen. Hij vindt dat de gemiddelde Nederlander niet moet stilstaan bij de straf die hij kan krijgen door een einde te maken aan een geweldsdelict, maar zich meer zorgen moet maken over het feit dat hij zelf niet het slachtoffer wordt. Michel Jongerius voegde daar aan toe dat het middel dat wordt gebruikt om het doel te bereiken, in proportie moet zijn. En dus niet zoals de Albert Heijn- medewerkers die een overvaller zwaar mishandelen. Paul Bruijn was van mening datje altijd de verantwoordelijkheid van ingrijpen, op welke manier dan ook, op je moet nemen, vooral ten opzichte van je dier baren. Niets doen vond hij onbespreek baar. Daarin kreeg hij bijval van een dame uit het publiek, die vond dat het ondernemen van actie een automa tisme moet zijn. Ze vertelde onthutst te zijn over de steeds vaker voorkomende verhalen over omstanders die niets doen. Via de media zouden mensen, volgens haar, meer bewust moeten worden gemaakt van ongewenst en gewenst gedrag. Alhoewel het panel hét ondoenlijk achtte om mensen bepaald gedrag aan te leren via bij voorbeeld de televisie, was men het wel met deze dame eens dat geweldplegers onder druk moeten worden gezet en dat hun gedrag altijd moet worden afgekeurd. Geweld voorkomen? Op de derde stelling, of geweld is te voorkomen, werd door Tjitso aangege ven dat het belangrijk is dat mensen bij zichzelf nagaan hoe zij kunnen voorko men dat ze slachtoffer worden. Volgens hem worden slachtoffers gekozen op bepaalde kenmerken, in iedere geval op hun zwakke positie op het moment van de geweldpleging. De politie pro beert geweldpleging te voorkomen door maatregelen als verbodsbordjes of het verbieden van drankverstrek king aan minderjarigen. Uit het publiek kwam een opmerking over de oorzaak van geweld, namelijk het gebrek aan sociale vaardigheden om conflicten op een normale manier op te lossen. Kinderen zitten tegenwoordig meer achter de computer dan dat ze die vaardigheden aanleren tijdens het spe len met andere kinderen. Martin ver klaarde dit door te zeggen dat zijn com puter altijd aardig tegen hem is, terwijl veel kinderen dat helemaal niet zijn. Zelfs bij spelletjes, zoals 'blikkie-trap- pen' wordt volgens hem een flinke por tie geweld gebruikt. Vervolgens ont stond een discussie over bij wie de ver antwoordelijkheid ligt voor geweldple gers. Zijn dat de ouders, is dat de school, of is het een taak van de politie. Den Boon vindt dat gewelddadige jon geren verantwoordelijk zijn voor hun eigen gedrag, zonder daarbij allerlei oorzaken van dat gedrag te gaan zoe ken. Het ligt niet altijd aan een slechte jeugd of aan een bepaald milieu. Uit een onderzoek is gebleken dat 68% van de geweldsdelicten gebeurt onder invloed van drank en/of drugs. Oftewel: Als je van jezelf weet dat je er agressief van wordt, moet je er gewoon afblijven. Michel Jongerius nuanceerde deze opvatting iets door te zeggen dat jongeren van een jaar of 16 nog niet precies weten wat ze doen en waar ze mee bezig zijn. Toch was iedereen het erover eens: het plegen van geweld, of dat nu gebeurt door hangjongeren of door (volwassen) voetbalsupporters en of het nu vandalisme betreft of zware mishandeling, het blijft een keuze waar altijd alternatieven voor zijn. Volgende disciissie Discussieleider Wouter sloot de middag af met de conclusie dat er goede dingen gezegd waren en dat ook het publiek, ondanks de tegenvallende opkomst, 'fantastisch' was. De volgende discussie vindt plaats op zondag 15 juni. Die keer zal het onder werp 'huisvesting in Heiloo', en dan vooral over de problemen die jongeren ondervinden mét het vinden van betaalbare woonruimte in Heiloo, wor den besproken. HEILOO - Op. vrijdag 18 april houdt Tendenz haar jaarlijkse dropping. De deelnemers worden geblinddoekt en vervolgens met de auto ergens gedropt. Daar moet de weg in het donker terug worden gevonden. De dropping begint om 20.00 uur bij Tendenz en is uiterlijk om 24.00 uur afgelopen. Leerlingen van de brugklas en/of jon ger dan 15 jaar kunnen zich tot en met donderdag 17 april inschrijven (ver plicht), door door een mailtje te sturen naar mail@tendenz, of door te bellen met Tendenz: tel. 072-5321069. Langskomen aan de Pastoor van Muijenweg 12 mag ook. Deelname kost E 1,25. Let op: er is een maximum aan tal inschrijvingen. HEILOO - Op woensdag 23 april ver zorgt het Staats Moskou's Mannen koor een concert in Heiloo. Het pro gramma bestaat uit Byzantijnse kerk muziek, klassieke werken van onder meer Tschaikowsky en een aantal lie deren uit het grote repertoire van de Russische volksmuziek. Het concert vindt plaats in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt E 12.- (65+, CJP en kinderen tot 13 jaar E 10.-), Er zijn inmiddels veel kaarten gere serveerd. Wilt u dit unieke concert (de dag daarop vliegen zij voor de viering van het Russisch Paasfeest alweer terug naar Moskou) ook bijwonen, reserveer dan alvast de toegangskaar ten via 072-5334804 (Ger Helder) of 5335852 (Hans Wijsma). Aa<È S meer dan tcföo ideeën voor een gratis dagje uit Plata an P-I Meer dan 1900 ideeën voor een gratis dagje uit staan allemaal in dit boek. Bestemmingen die je voor geen geld wilt missen en die toch geen cent kosten. Want alle opgenomen musea, monumen ten, bezoekerscentra, natuurgebieden, bedrijven, ateliers, optochten, markten en evenementen in Nederland voor nop zijn gratis te bezoeken en te bezichtigen. Het aanbod is rijk en gevarieerd. Van span nende, leerzame en leuke uitstapjes voor het hele gezin, tot verrassende tips voor liefhebbers van kunst, cultuur, architec tuur, archeologie en techniek. Compleet met adressen, openingstijden, telefoon nummers en websites. Zo kun je je licht opsteken in het Lucifertnuseum, spelen met een stormvloedkering, oog in oog staan met een mammoet, diamanten rapen in een beek, kunst kijken in een fabriek en ronddolen in een molshoop. Nederland voor nop is een unieke en onuitputtelijke bron, voor iedereen die een dagje op stap wil zonder daarbij de beurs te hoeven trekken. De schrijver Aad Struijs (1946) is journalist voor de Wegener dagbladen/GPD. Hij schrijft sinds jaar en dag over toerisme en recre atie in eigen land en ontving daarvoor de Persprijs Toerisme. Van zijn hand ver scheen eerde bij Plataan Het toppunt van Nederland (de best verkochte reisgids van 2001). De geboorte van jazz valt vrijwel samen met die van Nat King Cole. In 1917 klinkt voor het eerst een nieuw, 'jazzy' geluid in de plaatselijke clubs. Nat King Cole viert op dat moment zijn eerste verjaardag. Er zijn interessante parallellen te trekken tussen de ontwikkeling van de jazz en die van Nat King Cole. Zoals jazz zich afsplitst in varianten als swing, boogie woogie, jive en bebop, zo bewandelt Nat King Cole de kronkelige weg die hem leidt van beginnend jazzpianist tot een internationaal gewaardeerde crooner. Een rasentertainer die geliefd is bij zowel het zwdrte als blanke publiek en wiens vocale prestaties en performance regel matig wordt vergeleken met die van Frank Sinatra. Sinds 1944 heeft Nat King Cole de ene na de andere hit gescoord. De meeste daar van zijn uitgegroeid tot echte klassiekers, waaronder Because You're Mine, Let's Fall in Love, Stardust, Answer My Love en het met een groot orkest opgenomen When I Fall in Love. In 1951 nam hij met Nelson Riddle het prachtige Unfor gettable op, een nummer dat Frank Sinatra inspireert tot een vruchtbare samenwerking met de orkestleider. Op 15 februari 1965 overlijdt Nat King Cole aan de gevolgen van longkanker. De slechts 48 jaar oude artiest laat de wereldhonderden romantische nummers na, waarvan de mooiste nu gebundeld zijn op Het beste van Nat King Cole. door Aad Struijs Heersnweg 67-69,1851 KI Heiloo naast Wintelhof 't Loo, 072 5331483 XJBRIS. Uw Complete Boekhandel e-malli lnfo.deutekom@llbris.nl voor door Nat King Cole voor Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152, Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072)5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiioo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2003/2004. Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2003. Woensdag 16-04-2003 Donderdag 17-04-2003 Vrijdag 18-04-2003 Zaterdag 19-04-2003 Zondag 20-04-2003 Maandag 21-04-2003 Dinsdag 22-04-2003 Woensdag 23-04-2003 Donderdag 24-04-2003 Vrijdag 25-04-2003 Zaterdag 26-04-2003 Zondag 27-04-2003 Maandag 28-04-2003 Dinsdag 29-04-2003 Woensdag 30-04-2003 Donderdag 01-05-2003 Vrijdag 02-05-2003 Zaterdag 03-05-2003 Zondag 04-05-2003 Maandag 05-05-2003 Dinsdag 06-05-2003 Woensdag 07-05-2003 19.15-23.00 08.00-14.00 19.15-23.00 gestoten gesloten gesloten 08.30-15.30 19.15-23.00 14.00-15.30 08,30-12.30 16.00-17.30 gesloten 19.00-23.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Schooftoernooi 14.00-15.30 Zaalvoetbal Goede Vrijdag 1e Paasdag 2e Paasdag Schoolgym Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym Basketball Sportinstuif 17.00-18.30 Basketball Koninginnedag Volleybal Zaalvoetbal Zwombad Het Baafjo, tel. (072) 533390Q De Omloop 11,1852 RJ Heiloo - Zaterdag 3 mei 2003 opent zwembad Het Baafje om 10.00 uur haar deuren. - In de voorverkoop is er een flinke korting op de abonnementsprijzen. - De voorverkoop geldt tot en met dinsdag 22 april 2003. U kunt u voorverkoop abonnementen per bank of giro betalen mits voor woensdag 16 april 2003 betalen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2