■Bi Website www.heiloo.nl Wijziging verkrijgen Nederlanderschap MËmÈÊ lltSlI iroo Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen m UITKIJKPOST - 16 APRIL 2003 - PAGINA 4 >v,,r Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Ruim een half jaar geleden, op 12 september 2002, is de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl officieel online gegaan. De site bevat een schat aan infor matie en zorgt ervoor dat u vanuit uw eigen huis, makkelijk en snel informatie over de gemeente en haar producten en diensten kunt verkrijgen. Ook de artikelen van Heiloo Contact staan op de website. Kortom een uitbreiding van de gemeentelijke dienstverlening aan de inwoners van Heiloo. Inmiddels is gebleken dat u de pagina goed weet te vinden. In de maanden september 2002 tot en met maart 2003 is de website in totaal 28.482 maal bezocht. Per maand wordt de website gemiddeld door ongeveer 12.000 ver schillende bezoekers geraadpleegd. Onder andere op basis van uw reacties die we via de e-mail binnenkrijgen, kan de gemeente Heiloo de site vervol maken. Wat kunt u op de website van Heiloo vinden. Heiloo In het menu-item Heiloo is informatie over de gemeente zelf te vinden. Een korte karakterisering van het dorp in woord, in beeld en in cijfers. In de gemeentegids staan de adressen van verenigingen, organisaties en instanties in Heiloo, zoals deze ook in de gedrukte gemeentegids zijn opgenomen. Actueel Nieuwe woningbouwprojecten, weg werkzaamheden, politieke discussies, verleende bouwvergunningen, open staande vacatures of activiteiten die plaatsvinden; in het menu Actueel is alle informatie te vinden over wat er op dit moment speelt in Heiloo. Publiekszaken In 1999 is de Publieksbalie in het gemeentehuis ingericht om vraag gericht te kunnen werken. Ook op de website, in het menu-item Publieks zaken, biedt de gemeente Heiloo een deel van haar producten en diensten aan via de gemeentelijke site. U vindt bijvoorbeeld informatie over het aanvragen van een paspoort, de voorzieningen in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten en het aanvragen van een uitritvergunning. In sommige gevallen kan het product door middel van een formulier aangevraagd worden. Op wat langere termijn is het wellicht niet meer nodig om naar het gemeentehuis te komen, wanneer ook de betaling van producten via internet kan plaatsvinden. Bestuur organisatie In het menu-item Bestuur organisatie staat informatie over de samenstelling en functie van de raad, commissies en college van b&w. Ook kunt u de agen da's en besluiten van de gemeenteraad en het college online raadplegen. Wan neer wordt er door wie vergaderd en waarover zal er tijdens die vergadering gesproken worden? Op die manier kunnen de inwoners van Heiloo thuis volgen waar de politiek over spreekt. Visie en beleid Tenslotte kunnen er in het menu-item Visie en beleid allerlei beleidsstukken ingezien worden. Deze beleidstukken vormen de basis waarop het gemeente lijk bestuur beslissingen neemt en zijn belangrijk voor iedereen. Uw reactie De gemeentelijke site is er voor u als inwoner van Heiloo. Uiteraard heeft de gemeente goed nagedacht over de informatie die u verwacht op de web site van de gemeente. Toch kan het zijn dat u bepaalde onderdelen of infor matie mist. Daarom nodigen wij u uit om eens kritisch naar onze website te kijken en uw reactie te geven. Een reactie kunt u geven via de contact button op www.heiloo.nl of recht streeks naar info@heiloo.nl. Afhandeling e-mailverkeer Wat gebeurt er bij de gemeente met deze ingekomen post? Brieven die per e-mail naar info@heiloo.nl gestuurd zijn, worden net zo behandeld als post die via de PTT en het WNK binnenkomt. Bij de afdeling Post, Archief en Docu mentatie wordt de e-mail ingeboekt zoals een 'gewone' brief. Vervolgens gaat het schrijven naar de betreffende afdeling voor verdere afhandeling. Evenals bij 'gewone' brieven is het uit gangspunt dat u zo snel mogelijk op uw e-mail een reactie krijgt. In som- mÊÊÊttlÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊKm mige gevallen zult u eerst een ont vangstbevestiging ontvangen, waarin aangegeven staat dat uw brief in behandeling is genomen. Niet alles kan nog digitaal Niet alle correspondentie kan digitaal aan de gemeente verzonden worden. Dit heeft te maken met uw handteke ning. Correspondentie waarop uw handtekening niet mag ontbreken, zoals bijvoorbeeld een bezwaarschrift, moet nog via de reguliere post of kunt u bij de gemeente afgeven. Meer informatie Wilt u meer over digitale correspon dentie weten dan kunt u contact opnemen met de afdeling Post, Archief en Documentatie, telefoonnummer (072) 535 66 67. Of u mailt uw vraag naar info@heiloo.nl. Heeft u vragen over de website dan kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 67 32. Op 1 april 2003 is de herziene Rijkswet op het Nederlanderschap in werking getreden. Er verandert een aantal regels bij het indienen en het beoordelen van verzoeken om Neder lander te worden. De belangrijkste wijzigingen zijn: De optieregeling, waarbij een aantal categorieën aanvragers de Neder landse nationaliteit kan (her)krijgen door een verklaring af te leggen, wordt verruimd. Sommige aanvragers van de Neder landse nationaliteit moeten een naturalisatietoets afleggen. Daarbij wordt hun kennis van de Neder landse taal en maatschappij getoetst. De aanvraag om de Nederlandse nationaliteit kan pas worden inge diend als men onafgebroken vijf jaar of langer legaal in Nederland verblijft. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en het gemeente lijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 18 april en maandag 21 april a.s. gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 19 april a.s. wel geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 28 april a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. In principe moeten aanvragers die de Nederlandse nationaliteit krijgen, hun oorspronkelijke nationaliteit opgeven. De herziene wet maakt hierop een aantal uitzonderingen. Het omgekeerde geldt ook voor een meerderjarige Nederlander die een andere nationaliteit krijgt. Hij/zij verliest in principe het Nederlan derschap. Ook hier is een aantal gevallen aangegeven waarin een Nederlander zijn/haar nationaliteit kan behouden. Er is meer aandacht voor de rechts positie van minderjarigen bij het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit. Het plegen van fraude bij het ver krijgen van de Nederlandse nationaliteit kan leiden tot het intrekken van het verleende Neder landerschap. Lees voor meer informatie verder in de rubriek Burgerzaken. Raad en (raads) commissies Extra vergadering Commissie Openbare Ruimte Op donderdag 17 april a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - De ontwikkeling van het Stationscentrum (waaronder besluitvorming tot nu toe, stand van zaken, inrichtinsplan, parkeergarage en financiële verkenning) Nieuwe gemeenteraadsleden De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat de volgende personen benoemd zijn ver klaard tot lid van de gemeenteraad. Dit ingevolge artikel W 7 van de Kieswet. Voor het CDA is de heer H. Veger in de raad gekomen. Hij vervangt mevrouw A.M. Worm- de Moei. De heer JM. Klaase heeft de heer G. Bos opgevolgd en neemt plaats in de raad voor Heiloo 2000. Al eerder is mevrouw H. Koomen-Copier geïn stalleerd in de raad. Zij heeft zitting in de raad voor de WD en is in de plaats gekomen van de heer J.J.F. Grimbrère. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Driestal - oprichten woongebouw 14 woningen (reg.nr. 2003/0128) De Waard 53 - plaatsen dakkapel achterdak- vlak (reg.nr. 2003/0081) Groot Barlaken 66 - vergroten woning na sloop overkapping (reg.nr. 2003/0108) Groote Olven 19 - vergroten woning uitbouw begane grond (reg.nr. 2003/0089) Groote Olven 19 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0090) Het Maalwater (einde nabij Zomerdijkje) - oprichten twee uitkijktorens t/m oktober 2003 (reg.nr. 2003/0130) Laan van Zeeman 4 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0057) W.J. Hofdijkweg 4 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0138) W.J. Hofdijkweg 6 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0137) parkeerterrein Belieslaan - oprichten antenne mast voor mobiele telefonie (reg.nr. 2003/0142) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Twee bouwplannen via proce dure art. 19, lid 2 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmoge lijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de volgende twee voorgenomen plannen. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hier boven genoemde vrijstellingsprocedure. Winkelruimte met daarboven twee apparte menten op perceel Stationsweg 76 Het bouwplan van Beleggingsmaatschap Kerssens - Dekker te Limmen voor de bouw van een winkelruimte met daarboven twee appartementen op het perceel Stationsweg 76 na sloop van de bestaande bebouwing op dit perceel. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Stations omgeving". Oprichten 14 koopappartementen in twee woonlagen aan de De Driestal (voormalige locatie gesloopte gymnastieklokaal) Het bouwplan van de Woningstichting Heiloo voor de bouw van 14 koopappartementen in twee woonlagen aan De Driestal (voormalige plek gesloopte gymnastieklokaal). Het bouw plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "West II". Ter inzage Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 april 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen Rechte Hondsbosschelaan 13 - vergroten woning; Westerweg 315 - vergroten bestaande uitbreiding achter de woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 17 april 2003 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw- Groentefruit- en tuinafval voor instructie thuis composteren en demonstratie verwerking gft-afval zie in de rubriek Activiteiten op pagina 6 plannen vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via proce dure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Rosendaal 87 - vergroten woning; Tulpencroftlaan 34 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 april 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Ronge 61 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0084) Haesackerlaan 37 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0035) Van Vladerackenlaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0086) Vennewatersweg 2 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0105) Vredenoord 60 - vergroten woning (reg.nr. 2002/385) Westerweg 21 d - veranderen woning gewij zigd uitroeren verleende vergunning voor vergroten kinderdagverblijf (reg.nr. 2003/0106) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgerzaken Verkrijging Nederlanderschap per 1 april 2003 De Rijkswet op het Nederlanderschap is per 1 april 2003 ingrijpend gewijzigd. Buitenlan ders kunnen het Nederlanderschap door naturalisatie of optie verkrijgen. Verkrijging van het Nederlanderschap is verruimd door uitbreiding van de optie-mogelijkheden. De naturalisatie-procedure is verzwaard door de naturalisatietoets die vooraf dient te worden afgelegd. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) WgëSSÊÊÊSMttË ~ws*. ntsfnomon,:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4