I Kringloopwinkel Heiloo definitief van start Vlotte pennen gezocht voor wijkblad 'Ypeblad One More Voice jubileert in stijl in Witte Kerk Demonstratie verwerking gft-afval in Heiloo Tosamisi dierenbenodigdheden opent winkel in Het Hoekstuk '/omgeving UITKIJKPOST -16 APRIL 2003 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heitoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Beestenboetje Heiïoo nog niet open Let op! Wijziging legen rolemmers ededelingen Verleende collectevergunning Inwerkingtreding verordening kin deropvang Groente-, fruit- en tuinafval Natuur in Heiloo Regionaal Evenement Bloemschikken vervolg van pagina 4 Geboorte en erkenning Als de moeder bij geboorte van een kind niet de Nederlandse nationaliteit bezit en de ouders zijn ongehuwd, dan krijgt het kind alleen direct de Nederlandse nationaliteit als het kind als onge boren vrucht is erkend door een man met de Nederlandse nationaliteit. Erkenning bij geboorte-aangifte of later levert niet de Neder landse nationaliteit op. Dat kan slechts door optie na drie jaar verzorging en opvoeding of gezamenlijk gezag. Een andere mogelijkheid is gerechtelijke vaststelling van het vaderschap. Dit is echter een kostbare procedure. Een gevolg is dat het kind vreemdeling is en een vergunning tot verblijf moet aanvragen. Er kan ook geen Nederlands reisdocument aan het kind worden verstrekt. Vermelding in het paspoort van vader is hierbij ook niet mogelijk. Indien de ouders gehuwd zijn, verkrijgt het kind wel direct de Nederlandse nationaliteit, als een van de ouders de Nederlandse nationaliteit heeft. Derde generatie kinderen verkrijgen automa tisch door geboorte het Nederlanderschap als het hoofdverblijf ten tijde van de (eigen) geboorte van zowel kind, als vader/moeder en grootvader/-moeder in het Koninkrijk was. Dit geldt zowel voor de vaderlijke als de moederlijke lijn. Nederlanderschap door optie Verkrijging door optie was tot 1 april gratis en heel eenvoudig. Thans zijn er leges verschuldigd en dient de optie bevestigd te worden door een besluit van de burgemeester. De mogelijkheden voor optie zijn verruimd voor de erkende min- gezag staan van een Nederlander onder voor waarde dat het kind drie jaar door de erkenner of gezaghebber is verzorgd en opgevoed. Opteren kunnen ook: meerderjarige vreemdelingen die vanaf hun vierde jaar onafgebroken in het Koninkrijk toelating en hoofdverblijf hebben; oud-Nederlanders als zij meerderjarig zijn en zij tenminste een jaar toelating voor onbe- hebben; vreemdelingen die tenminste drie jaar gehuwd zijn met een Nederlander en ten minste vijftien jaar toelating en hoofdverblijf hebben in het Koninkrijk; en vreemdelingen van 65 jaar of ouder die ten minste vijftien jaar toelating en hoofdverblijf in het Koninkrijk hebben.. Een openbare orde toets (strafrecht) is wel altijd van toepassing. Naturalisatie Voorafgaande aan het verzoek tot naturalisatie dient een toets te worden afgelegd. Hierbij wordt getoetst of betrokkene voldoende kennis heeft van de nederlanse taal om te kunnen func tioneren in de maatschappij. Ook wordt de kennis van de staatsinrichting en maatschappij getoetst. In een aantal gevallen kan vrijstelling of ontheffing van deze toets worden verkregen, bijvoorbeeld als een behaald diploma van een Nederlandstalige opleiding kan worden getoond of bij doof- of blindheid. Wie naturaliseert tot Nederlander moet - als dat mogelijk is - afstand doen van zijn oorspronke lijke nationaliteit. Fraude In de Rijkswet Nederlanderschap is uitdrukkelijk nationaliteit wordt ingetrokken als er fraude is gepleegd bij het verkrijgen daarvan, zelfs als hij/zij daardoor staatloos wordt. Verlies van de Nederlandse nationaliteit in het buitenland Verlies van het Nederlanderschap treedt op als liteit of vrijwillig afstand doet van de Nederlandse nationaliteit. Als men tien jaar onaf gebroken hoofdverblijf heeft buiten het Koninkrijk en buiten de Europese Unie verliest men ook de Nederlandse nationaliteit. Dit verlies is tegen te gaan als iemand een Nederlands paspoort of een bewijs van Nederlanderschap aanvraagt vóór afloop van de termijn van tien jaar- bij een Nederlands consulaat of ambassade. Degenen die de Nederlandse nationaliteit op deze wijze hebben verloren kunnen tot 1 april 2005 een optieverklaring afleggen. Als u familie leden of kennissen in het buitenland heeft wonen kunt u hen daar op wijzen. Contact met de Nederlandse autoriteiten ter plekke is dan aan te bevelen. Minderjarigen kunnen de Nederlandse nationali teit verliezen door o.a. erkenning, adoptie door een vreemdeling, afstand doen van de Nederlandse nationaliteit en/of meedelen in de vrijwillige verkrijging van een andere nationali teit van ouders. Informatie Voor nadere informatie kunt u terecht bij de De openingstijden zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het telefoonnummer is (072) 535 67 22. Voorzorgsmaatregelen door vogelpest In verband met de klassieke vogelpest in Neder land gaat het Beestenboetje Heiloo dit jaar later open voor het publiek. Uit voorzorg blijft het Beestenboetje gesloten tot nader bericht en zullen de activiteiten niet zoals te doen gebruikelijk met de Paasdagen weer in gang worden gezet. Hoewel de vogelpest niet in onze regio is aange troffen, gelden de landelijke maatregelen ook voor onze regio om uitbreiding van vogelpest tegen te gaan. Vorige week heeft u al kunnen lezen wat vogelpest is, welke dieren er vatbaar voor zijn en hoe besmetting plaatsvindt. De lan delijke maatregelen nog een keer op een rijtje: Een verbod op het vervoeren en uitrijden van pluimveemest. Deze mest zal op het bedrijf moeten worden opgeslagen. Het is buiten de containers ook mestzakken op het bedrijf aan te voeren. Het vervoer van mest en gebruikt strooisel van bedrijven, waar als een van de bedrijf stakken pluimvee wordt gehouden, is verboden evenals het uitrijden van mest van deze bedrijven. Het is verboden pluimvee en broedeieren in Nederland te brengen. Informatie Voor meer informatie kunt u bellen met het gratis informatienummer van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, telefoon nummer 0800-2233322 (maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 22.00 uur en zaterdag en zondag van 09.00 tot 22.00 uur). Meer informatie is ook te vinden op de website van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij www.mirilnv.nl (dossier klassieke vogelpest). Ook kunt u contact opnemen met de heer J. Hes van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 47 of e-mail jhes@alkmaar.nl. Met vragen over het Beesten boetje Heiloo kunt u contact opnemen met de opzichter de heer G. Bak, telefoon (072) 535 68 02. Goede Vrijdag De groene rolemmers die op vrijdag 18 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op don derdag 17 april a.s. geleegd. Tweede Paasdag De grijze rolemmers die op maandag 21 april a.s. zouden worden geleegd, worden op donderdag 24 april a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 17 april, maandag 21 april en donderdag 24 april a.s. wordt géén grof huis afval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldagen tot na 16.00 uur te laten staan. De rolemmers kunnen op deze dagen namelijk later dan 16.00 uur geleegd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp van 20 tot en met 26 april a.s. De zie zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 7 april 2003 heeft gewijzigd de verordening Kinderopvang. Deze verordening regelt de kwaliteit van de kin deropvang in Heiloo. De wijziging bestaat eruit dat onder bepaalde voorwaarden ook functiona rissen die in het kader van de Beroeps Begeleidende Leerweg werken en leren combi neren, ais functionaris op een groep mogen werken. Deze gewijzigde verordening treedt in werking op 1 mei 2003. De nieuwe verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw G. Warmenhoven van de afdeling Welzijn, team COA, telefoon (072) 535 66 84 (aanwezig maandag, dinsdag en donderdag). Instructie "thuis composteren": vrijdag 18 april bij Intratuin Vrijdag 18 april a.s. organiseert de gemeente Heiloo in samenwerking met Intratuin Heiloo een instructiebijeenkomst "thuis composteren". Deze instructiebijeenkomst is mede mogelijk geworden met medewerking van de vereniging Groei en Bloei afdeling Heiloo. De instructie bijeenkomsten vinden plaatsen bij Intratuin aan de Vennewatersweg op vrijdag 18 april om 11.00 uur en om 13.00 uur. Het bijwonen van de instructie is gratis en u hoeft zich niet aan te melden. De instructiebijeenkomsten over "thuis compos teren" organiseert de gemeente in het kader van een compostvatenactie. Nog tot en met 26 april 2003 ontvangt u een hoge korting op de aan schaf van een compostvat van 220 liter met schuif bij Intratuin op vertoon van de bon uit de nieuwsbrief Heiloo Afval Info nummer 2. Demonstratie verwerking gft-afval: zaterdag 19 april op Looplein Zaterdag 19 april a.s. tussen 10.00 en 15.00 uur staat een demonstratiewagen van het recycling bedrijf Purva op het Looplein in Heiloo. Die dag kunnen belangstellenden zien en horen hoe het door de gemeente Heiloo ingezamelde groente-, fruit- en tuinafval wordt verwerkt en toegepast. Informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (072) 548 68 68. HEILOO - Na lange voorbereidingen zijn krijgt Heiloo definitief een kring loopwinkel. Het concept kringloopwinkel zorgt ervoor dat gebruikte goederen weer teruggebracht worden in de maat schappij. Kortgezegd 'wat de één niet meer wil is voor de ander vaak nog heel nuttig'. In onze huidige maatschappij waarbij het kopen van spullen meer een 'gekte' is geworden is het goed om wat meer bewust om te gaan met de aanschaf van goederen. Niet alleen om tegen een klein bedrag te kopen maar ook het milieu zal hiermee worden geholpen. Kringloopwinkel Heiloo staat voor deze zaken. Door uw goede ren een tweede leven te geven zijn we milieubewust bezig en geven we ande ren weer de mogelijkheid om tegen lage prijzen goederen aan te schaffen. Zo ontstaat het principe kringloop: goederen worden aangeschaft, gebruikt, ingeleverd en weer aange schaft. Assortiment In het kringloopconcept komen alle goederen voor die dagelijks gebruikt worden door particuliere inwoners. Hierbij moet je denken aan meubels, boeken, kleding, huishoudelijk appara tuur, lampen e.d., kortom voor een breed publiek interessant. Kringloop Heiloo biedt u de mogelijkheid om uw nog goed bruikbare spullen in te leve ren. Mochten de goederen te groot zijn om te vervoeren kunnen deze ook bij u opgehaald worden door de kringloop ophaaldienst. Vrijwilligers Kringloop Heiloo biedt ook aan vrijwil ligers de mogelijkheid om zich in te zet ten voor het milieu. Of het nu gaat om het sorteren, opknappen of verkopen van goederen, alle hulp is welkom. Iets voor u? Meldt u aan, tel: 072-533 8243. HEILOO - Onder leiding van Dick Stolte, natuurgids, houdt het Nivon Heiloo een wandeling in het Oosterbos, een nieuw ontwikkeld gebied achter Ypesteijn in Heiloo op dinsdagavond 22 april. Dicht bij huis is al veel te zien wat het voorjaar te bie den heeft aan ontluikende natuur. De wandeling duurt ca. 1,5 uur en is ook geschikt voor kinderen. In verband met de verstaanbaarheid van de uitleg is het aantal deelnemers beperkt tot ten hoogste 20 personen. Aanmelding is noodzakelijk; dat kan bij Reina Mulder, tel.072-5333127 of bij Dick Stolte, tel. 072-5330960. Tijd en plaats van verza melen worden dan ook meegedeeld. Het is de bedoeling op 20 mei een twee de wandeling te houden om de voort gang in het seizoen te kunnen zien. Men kan zich per wandeling opgeven. HEILOO - Het Regionaal Evenement Bloemschikken voor afdelingen van Groei Bloei wordt dit jaar gehouden op donderdag 17 april in het historische decor van Museum Broeker Veiling in Broek op Langedijk. Dit unieke museum op en aan het water is volledig van hout en het authentieke afmijnlo- kaal bevat Jugendstilelementen. In die oer-Hollandse omgeving gaan ruim 25 deelnemers aan het werk om twee arrangementen te maken. Het ene heeft als thema Pasen en het andere is een verplicht arrangement waarvoor de materialen pas tijdens de wedstrijd wor den uitgereikt. De werkstukken worden door een vakjury beoordeeld waarna onder andere de prijzen voor de regio naal kampioen, beste afdeling en beste beginner worden uitgereikt. Deze vijftig omvangrijke arrangemen ten zijn van vrijdag 18 t/m maandag 21 april te bezichtigen in het museum. Tijdens deze dagen geven de Groei Bloei docenten demonstraties bloem schikken. Terwijl u kijkt naar de uitbun dige kleurenpracht kunnen kinderen tij dens beide paasdagen meedoen met de 'Paasuitdaging', een spellenroute door het hele museum. Museum Broeker Veiling, Museumweg 2 in Broek op Langedijk, openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs: E 5,65 voor volwassenen, van vrijdag 18 t/m maandag 21 april ont vangt u 20% korting op de entreeprijs voor twee personen op vertoon van uw Groei Bloei pas (niet in combinatie met andere kortingen). HEILOO - Poep op de stoep van de Ypesteinerlaan. Van die stinkende brui ne krullen in het Oosterbos. Fikkie uit laten midden op 't Zandstuk normaal? Is het waar dat men struikelt over de hondendrollen in Ypestein? Dit en nog veel meer wordt uitgebreid beschreven in de volgende editie van het Ypeblad, het wijkblad van Ypestein. De vraag is alleen door wie? Welke schrijflustige Ypesteiner (of Heilooër met affiniteit voor deze wijk) voelt zich geroepen vier keer per jaar gratis en voor niks enige uren te besteden aan Ypestein? Onsterfelijke schrijversroem kunnen de leden u waarschijnlijk niet bieden, wel gezellige redactievergaderingen, interessante onderwerpen, leuke inter views en een trouw lezerspubliek. Het Ypeblad is geen doorsnee wijkblad dat van goede wil en nietjes aan elkaar hangt. Zo is het ooit wel begonnen 13 jaar geleden maar nu is het een semi professioneel magazine, gemiddeld 30 pagina's dik met een respectabele opla ge van 1700 exemplaren. Het is de spreekbuis van een actieve wijkvereni- ging maar het biedt veel en veel meer. Elke kwartaal berichten de makers over het wel en wee in Ypestein en omgeving. Zij laten het wijkbestuur aan het woord, verhalen van feesten (Oranjebal, Koninginnedag), intervie wen één of meer interessante 'wijkgeno- ten (Ron Zwerver, Robert 'afvalman' Van der Vlugt), pakken heikele onder werpen delicaat aan (hangjongeren, verkeersveiligheid), zetten een adver teerder in 't zonnetje en hebben oog voor de kleinsten in de wijk met de spe ciale kinderpagina. Maar ook wijkoverschrijdende onder werpen worden niet geschuwd. In het laatste nummer bijvoorbeeld staat een reisbeschrijving naar St. Petersburg en een diepgaand artikel over verhuizen of verbouwen. De verhalen, de opmaak en de verspreiding wordt verzorgd door een team van vrijwilligers onder bezielende leiding van eindredacteur Marina Knip. Kortom, een sprankelend blad over en van een levendige wijk. Met slechts een klein probleem: te wei nig schrijvers! Voelt u zich geroepen? Neem dan contact op met Marina Knip, tel. 5320048/ e-mail marinaknip@pla- net.nl. Vier keer per jaar uw bijdrage leveren is fantastisch maar minder mag ook. Wel zin om voor het Ypeblad te schrijven, maar geen zin in de romp slomp van vergaderingen en zo? Geeft niks, u bent nog steeds van harte wel kom. HEILOO - Afgelopen vrijdag werd in de Witte Kerk het jubileum van koor 'One More Voice' gevierd met een anderhalf uur durend gelegenheidscon cert. Al twaalf en een half jaar brengt het koor een breed repertoire ten geho re en bij het jubileumconcert was dit niet anders. Voor een vol huis werden liederen van onder meer Corinne Moerbeek, John W. Peterson, Michael Barret, en Benjamin Godard ten gehore gebracht, maar ook de klanken van King Henry VIII, Mozart, Bach en zelfs Fluitsma en van Thijn passeerden de revue. Dit alles onder leiding van dirigent Paul van Venrooy. Na een welkomstwoord van voorzitter Klaas Mosselaar en een openings woord van oprichter Steph Ibink werd het koor keer op keer getrakteerd op een respectvol applaus. Ook de sonate en de suite voor fluit en piano, uitge voerd door pianiste Corinne Moerbeek en dwarsfluitist Horst Hausen konden rekenen op grote waardering. Aan het eind van het concert werden de voca listen en de ondersteunende muzikan ten zelfs getrakteerd op een dubbel en dwars verdiende staande ovatie. Na het concert was er ruimschoots de gelegen heid om even na te praten onder het genot van een hapje en een drankje en natuurlijk werden ook herinneringen van vervlogen tijden opgehaald. Het koor heeft al heel wat zangtalent zien komen en gaan in twaalf en een half jaar, maar volgens Steph Ibink in zijn openingswoord staat één ding als een paal boven water: het koor is naast vocaal artistiek ook een hechte en gezellige groep, dié zijn wortels vindt in zowel de gereformeerde, hervormde en de katholieke kerk. Toch is er altijd nog ruimte voor nieuwe gezellige mensen die het leuk vinden om te zingen en dit ten gehore te brengen. Mocht u ook zin hebben om dit eens te proberen en om misschien het 25-jarig jubileumconcert mee te maken, dan kunt u voor meer informatie bellen met 072-5334893. Elke maandagavond oefent One More Voice in de Ter Coulsterkerk van 19.45 uur tot 21.15 uur om net als afgelopen vrijdag met een breed, sterk en mooi repertoire mensen met hun muziek te verblijden. Zoals het ook afgelopen vrijdag in stijl werd gebracht. HEILOO - Vanaf morgen is Heiloo een zaak in dierenbenodigdheden rij ker! Om 9.00 uur knippen Michelle en Silvester, de kinderen van eigenaars Ton en Sandra Boerkamp, de linten door van de nieuwe zaak aan Het Hoekstuk 3. In de voormalige kaas- en notenbar van Ton Keijsper is de afge lopen maand flink gewerkt aan de inrichting van de dierenzaak. Alle klanten van Tosamisi (de naam is opgebouwd uit de eerste twee letters van de namen van de familieleden) krijgen de komende dagen bij hun aankoop een leuke attentie voor de paasdagen mee naar huis. „We wilden altijd al voor onszelf begin nen, maar nu vielen alle puzzelstukjes ineens op de goede plek", laat Sandra Boerkamp weten. „Er is genoeg vraag naar een goede dierenzaak in Heiloo. Na het vertrek van Ranzijn is deze kans er dan ook een die we met beide han den hebben aangepakt. Omdat wij thuis zelf veel beesten hebben, waaron der paarden, katten, honden en hang- buikzwijnen, wist ik ook dat onze eigen zaak 'iets met dieren' moest worden. Mijn man heeft in zijn werk ook altijd met dieren te maken gehad, zij het op een wat andere manier. Hij werkte namelijk in een slagerij. Maar hij zal met veel plezier in deze zaak komen helpen." Hard gewerkt Veel hulp heeft Sandra ook gehad van haar moeder, die voor de gratis attentie heeft gezorgd. „Zij heeft kippetjes gemaakt, waarin een paasei is verwerkt. Ze heeft daarbij zelfs de buurvrouw aan het werk gezet om alles op tijd af te krijgen!" Om morgen Tosamisi te kunnen ope nen is ook hard gewerkt door Ton en Sandra zelf. „We hebben alles gereinigd, opnieuw geschilderd en de nodige voorzienin gen aangebracht. In eerste instantie starten we met een assortiment waar van wij denken dat het in een behoefte voorziet. Maar we gaan de komende tijd goed luisteren naar de vraag van de klanten en moeten even aftasten wat de markt is. Wanneer er voldoende vraag is naar een ander product zal ik dit zeker niet negeren. Naast de dierpro- ducten zullen gangbare beesten als konijnen en cavia's binnenkort ook bij ons verkrijgbaar zijn." Eerst ingericht zijn Maar eerst willen we de winkel netjes ingericht hebben. Het is namelijk niet de bedoeling om de dieren gestresst tussen de verhuisdozen te laten staan, omdat we geen tijd hebben om naar ze om te kijken. Eerst alles op orde, dan komt de rest vanzelf." Tosamisi dierenbenodigdheden is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 18.00 uurvrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Voor informatie kunt u bellen met 072-5323740, maar zoals Sandra het zelf aangeeft: „Bellen mag altijd, maar kom gerust eens een kijkje nemen in de zaak." HEILOO -Zaterdag 19 april tussen 10.00 en 15.00 uur staat een demonstra tiewagen van het recyclingbedrijf Purva op verzoek van de gemeente Heiloo op het Looplein in Heiloo. Die dag kun nen belangstellenden zien en horen hoe het door de gemeente Heiloo inge zamelde groente-, fruit- en tuinafval wordt verwerkt en toegepast. Ook rei ken wethouder Rob Opdam (VVD) en een medewerker van de Purva enkele zakken gratis compost uit. Inwoners van Heiloo met een volkstuin kunnen informatie verkrijgen hoe ze van het recyclingbedrijf gratis compost op de tuin kunnen krijgen. Hergebruik Veel afval komt in aanmerking voor hergebruik. Zo ook groente-, fruit- en tuinafval (gft). Daar wordt compost van gemaakt. Purva, recyclingbedrijf voor organisch afval, verwerkt ook het gft-afval van de huishoudens uit de gemeente Heiloo tot compost. Zaterdag 19 april is het harde bewijs in de vorm van zakken met compost te zien op het Looplein. In de demonstra tiewagen is een tentoonstelling inge richt en ook een filmpje te zien over hoe gft-afval tot compost wordt ver werkt en waar het vervolgens voor wordt gebruikt. Immers compost is een nuttig eindproduct dat toepasbaar is als bodemverbeterend middel. Elke ton gft-afval levert 400 kilo hoog waardige gft-compost op. Het geschei den aanbieden van gft-afval is niet alleen nuttig en beter voor het milieu, maar ook nog eens voor de portemon nee. Composteren is namelijk stukken goedkoper dan verbranden. Verbranden van het afval uit de grijze rolemmer kost E 106,- per 1.000 kg en het composteren van afval uit de groe ne rolemmer kost E 64,- per 1.000 kg. Met het geven van voorlichting over gescheiden inzameling van gft-afval en het hergebruik ervan wil de gemeente Heiloo stimuleren dat inwoners het groente-, fruit- en tuinafval beter schei den van de andere afvalsoorten. In het Plan Van aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) is aangegeven welke maatre gelen de gemeente neemt om dit te bereiken. Voorlichting Het geven van voorlichting is er één van, het gebruik van keukenemmertjes door bewoners van hoogbouwwonin- gen bevorderen en het geven van bekendheid aan de mogelijkheid om een gratis groene rolemmer van 140 liter aan te vragen om gft-afval in te doen zijn weer andere maatregelen uit GIHA. Thuis composteren Ook wil de gemeente het thuis com posteren stimuleren door het houden van een compostvatenactie in samen werking met Intratuin. Deze week ver spreidt de gemeente Heiloo huis-aan- huis een nieuwsbrief met informatie over alle acties gericht op betere schei ding van gft-afval. In deze nieuwsbrief zit een waardebon waarmee tegen hoge korting een compostvat aangeschaft kan worden bij intratuin in Heiloo. Inwoners van Heiloo betalen dan nog slechts E 15,- voor een compostvat van 220 liter in plaats van E 49.95.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6