Waardig afscheidsconcert na 10-jarig dirigententschap Henk van Veldhuizen Papaver-Kids speelt kindervoorstelling het Verhalenmagazijn in Heiloo Huizenmarkt trekt aan bij de Radboudschool Afscheid van juf Sieska Benefietconcert groot succes Tosamisi dierenbenodigdheden feestelijk geopend f Koninginnedag in Plan Oost UITKIJKPOST - 23 APRIL 2003 - PAGINA 10 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Jubileumconcert Eensgezindheid en Noordhollands Fanfare-orkest succesvol Stop vogels (eenden) voeren Slakkenkorrels Viering met Russische Liturgische gezangen Tweedehands boekenmarkt Ronde van Noord Holland Dansen op zondagmiddag mrïKw Activiteiten Heiloo Pools bezoek bij Pridini Activiteiten AYYH In de Uitkijkpost van 9 april stond de ingezonden brief van J. Herngreen over 'eendjes voeren'. De Dieren bescherming wil zich scharen achter deze terecht bezorgde oproep om te stoppen met het voeren van volwassen eenden, maar ook (binnenkort) van de eendenpullen! Het voeren van vogels in het algemeen is alleen functioneel in de winter tijdens een vorstperiode en als er een sneeuwdek ligt. Het is vol strekt overbodig om met het voeren tot diep in het voorjaar door te gaan evenals het ongewenst is te vroeg in het najaar hiermee te beginnen. Vogels leven en groeien op een menu van insecten (torretjes, spinnen, vlie gen) en wormen. Een voedselvoortzet- ting van pinda's, vetbollen, kaaskorsten en dagelijks porties brood zorgt er nu voor dat maag en darmen door dit onverteerbare voedsel verstopt raken en jonge zang- en watervogels uitein delijk een pijnlijke dood sterven. Dat broodverstrekking bovendien tot afschuwelijke sex-orgiën bij volwassen eenden leidt hoeft verder geen betoog. Voor deze periode is het eveneens belangrijk uw kat de bel aan te binden en vooral in de vroege ochtend in huis te houden. Na een lange nacht zijn de oudervogels in de ochtend koorts achtig bezig voedsel te zoeken voor hun jongen. Hierbij hebben ze vaak niet in de gaten dat ze door een kat beslopen worden, met als gevolg ver minkte oudervogels en verweesde jon gen die de hongerdood sterven. Els Swart namens Dierenbescherming Heiloo-Castricum Met het voorjaar zijn ook de slakken in de tuin weer aanwezig. Het middel hiertegen zijn de slakkenkorrels. Weinig is zo funest in de tuin als dit verdelgingsmiddel. Ook al staat op de verpakking dat het middel milieu vriendelijk is. Het gaat om te doden! Strooi geen slakkenkorrels! Niet alleen kleine kinderen en huisdieren worden vergiftigd, maar ook vogels, egels, padden en kikkers. Het kost misschien wat tijd maar beslist milieuvriendelijk is de slakken (nachtdieren) weg te vangen, in een emmer te deponeren en vervolgens neer te zetten op een plek (plantsoen met bosje) waar ze geen tuin meer kwaad doen maar wel tot nut zijn (voedsel) voor andere dieren. Strooi anders dennennaalden rond uw bedreigde planten en andere zaken waaraan slakken een hekel hebben, zoals scherp zand, gemalen schelpen, koffiedik of (schone) kattenbakkor rels. Els Swart namens Dierenbescherming Heiloo-Castricum Heiloo- Ter gelegenheid van het 105 jarig bestaan van Eensgezindheid gaven het orkest van Eensgezindheid tezamen met het Noordhollands Fanfare-orkest (NFO) op zaterdag avond 12 april een gezamenlijk con cert in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Voor diri gent Henk van Veldhuizen was dit tevens een waardig slotstuk van zijn tienjarig dirgentschap van Eens gezindheid waarmee hij al die jaren veel muzikale successen heeft behaald Ook de nieuwe dirigent Cees Brugman zal deze lijn doorzetten en voor een nieuwe muzikale stimulans zorgen voor zowel Eensgezindheid als het gehele muzikale erfgoed in Heiloo. Eensgezindheid speelde en selectie van de muziek die Van Veldhuizen spe ciaal voor dit concert had geselecteerd. Het betrof zowel originele werken voor fanfare- en harmonieorkesten, maar ook arrangementen met vele bekende melodieën. Orkest en dirigent deden werkelijk hun best om de muziek weer te laten klinken zoals de schrijvers van de muziek ooit bedoeld hadden. Het publiek kon de verschil lende muziekstukken in elk geval goed waarderen, al was het voor de orkest leden niet altijd even gemakkelijk het juiste ritme aan te houden. Zaal en akoestiek spelen soms parten bij de uitvoering van bepaalde muziekstuk ken waarbij de rol van de dirigent dan ook groter lijkt dan normaal. Deze rol heeft Van Veldhuizen de afgelopen jaren altijd zeer serieus genomen, want ook hij weet immers hoe je met de nodige creativiteit een amateur-orkest moet leiden. Een bepaalde muzikale onkunde moet je als dirigent continu proberen te camoufleren, aldus Van Veldhuizen tijdens zijn dankwoord. Een dankwoord naar aanleiding van de uitreiking van een erepenning die Eensgezindheid hem had geschonken uit dankbaarheid voor vele jaren diri gentschap bij verschillende orkesten, want dankzij hem groeide het orkest qua ledental en niveau uit tot een orkest waar steeds meer mensen naar kwamen kijken en luisteren. Fanfarepromotie Na de pauze betrad het NFO onder lei ding van de befaamde Peter Kleine Schaars het podium. Dit fanfareorkest HEILOO - Op zondag 27 april, 'Beloken Pasen', zal er in de Willi- brorduskerk aan de Westerweg te Heiloo een viering zijn, waarbij de liturgische gezangen zuilen worden uitgevoerd door het Mannenkoor Orpheus. Het koor zal voor zowel de vaste als de wisselende gezangen bij de viering van de H. Eucharistie put ten uit de rijke Russische traditie. Orpheus is het oudste mannenkoor van Alkmaar. Het werd opgericht in 1906. Sinds juli 1999 staat Orpheus onder de bezielende leiding van diri gent Arie Groen. Na de viering zal het koor nog zingen 'Das ist der Tag des Herrn'. Zij zullen dan op de trappen van het priesterkoor staan. Zonder twijfel zal dat het moment zijn voor een daverende ovatie. Deze viering vormt een nieuw hoogtepunt vormen in het jubileumjaar. HEILOO - Ondanks het prachtige weer was het vorige week zondag goed toeven in Theater de Beun. Met jeug dig enthousiasme, maar met professio nele degelijkheid, werd door de tieners AnnaTunggono (Rotary jaar-uitwisse- lings-scholiere) en haar vrienden en vriendinnen gemusiceerd voor het goede doel: het Kinderziekenhuis Mekane Hiwot in Asmara, Eritrea. Op het programma stonden naast de meer bekende werken als Sevilla van Albeniz en de Rondo alia Turca van Mozart ook het vijfde celloconcert van de wat achtergestelde tijdgenoot van Beethoven, B. Romberg en een prachtig genre stuk van de hedendaag se Indonesische componist Jaya Suprana. Het jonge-dames strijkkwar tet Caramba streelde oog en oor met de Taschendiebtango, een potpourri van aan elkaar gebreide bekende klas sieke melodieën. "Na de pauze hebben de toehoorders, waaronder een groot aantal uitwissel ingsscholieren die nu in Nederland verblijven, genoten van meeslepende salonmuziek uit begin van de 20ste eeuw gespeeld door het kwintet Festa Chordis, studenten en zojuist afgestu deerden van het conservatorium in Amsterdam. Door de aangepaste belichting en de prachtige bloemwer ken werd het geheel ook een feest voor het oog. Dit concert, op initiatief van Anna Tunggono, liet een andere kant zien van de jeugd-uitwisselingsactiviteit van Rotary Nederland. Kinderarts Thy Haumann nam de opbrengst: bijna 1800 euro, met een emotievol woord in ontvangst en benadrukte dat de inzet van de musicerende jongelui en de aanwezigheid van zoveel nationalitei ten in de zaal hem weer optimistisch stemde over de toekomst, ondanks alle problemen die er tussen mensen en volkeren zijn. Het gaat Rotary precies daarom, een klein druppeltje in de emmer van beter begrip voor elkaar. Eensgezindheid speelt voor het laatst onder leiding van H. van Veldhuizen. HEILOO - Op zaterdag 26 april wordt van 10.00 tot 13.00 uur de bekende maandelijkse tweedehands boeken- en platenmarkt gehouden in Het trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, tel. 072-5331297, dan halen de mede werkers ze bij u op. Brengen naar 't Trefpunt kan natuurlijk ook. HEILOO - Donderdag stonden een stralende Michelle en Silvester om 9.00 uur klaar om met een 'knip van de schaar 'de deuren van de nieuwe dierenzaak Tosamisi aan het Hoekstuk 3 te openen. Onder applaus werd het lint doorge knipt en konden de eerste klanten direct een kijkje nemen in de winkel. Even na negenen ging de eerste zak met konijnenvoer al over de toonbank, en kon den de ouders en eigenaren Ton en Sandra Boerkamp de eerste verdiende euro 's in de kassalade laten glijden. Tosamisi is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. is opgebouwd uit zowel beroepsmusici als de betere amateur-muzikanten uit de hele regio Noord Holland. Allemaal jonge jongens en meisjes die op deze wijze het oer-Hollandse feno meen 'fanfare' op voortreffelijke wijze weten te promoten. Ze speelden wer ken van Philip Sparke maar ook de verrassende en technisch perfecte muziek van Peter Kleine Schaars. Prachtig, maar misschien wel wat te hoog gegrepen voor de doorsnee ama teur-muzikant die naast zijn drukke baan in een dorpsorkest als Eens gezindheid speelt voor zijn hobby, ont spanning, plezier en natuurlijk ook de gezelligheid die de vereniging te bie den heeft. Cees Brugman Het speelplezier is er zeker niet min der om, vooral als er weer nieuw muzi kaal leven wordt aangedragen met de komst van de nieuw aangestelde diri gent Cees Brugman. Uit de ruim tien sollicitaties naar de functie werden er uiteindelijk vier kandidaten aan de leden voorgedragen in de vorm van een proefdirectie. Bestuur en leden mochten zelf hun keuzes kenbaar maken middels een schriftelijke stem ronde. Cees Brugman werd unaniem met de meeste punten gekozen als de kandidaat die op de meeste opzichten het beste scoorde. Brugman is ook zeker geen onbekende in de harmo nie- en fanfarewereld. Brugman begon al op zeer jeugdige leeftijd zijn muzi kale loopbaan bij het Korps van het Leger des Heils. Hij studeerde school muziek aan de Vakopleiding van REGIO - Le Champion houdt op zaterdag 26 april voor de 31ste keer de Ronde van Noord Holland. Vanuit de sporthal Oostzaan, gelegen nabij recre atiegebied het Twiske, kunt u deelne men aan deze toertocht. De sporthal is prima per fiets te berei ken. Komt u echter met de auto, dan is er ruime parkeergelegenheid aanwezig in de directe nabijheid van de sporthal. Door de organiserende vereniging Le Champion worden ongeveer 4500 deelnemers verwacht. Dat de Ronde van Noord-Holland een mooie tocht is blijkt wel uit het feit dat de tocht behalve fietsers uit Nederland ook deelnemers uit België, Duitsland en Engeland trekt. Er zijn vier fraaie routes uitgezet die de deelnemers door het prachtige Noord Hollands landschap voeren. Voor de geoefende fietsers zijn er routes van 160 km (starttijd 7.30-10.00 uur) en 110 km (starttijd 8.15-11.00 uur) uitgezet. Wilt u het wat rustiger aan doen, dan zijn er de routes van 60 km (start 8.30- 12.00 uur) en van 40 kilometer (start 9.00-12.00 uur) uitgezet. U fietst in uw eigen tempo. Er is geen sprake van een wedstrijd. Ingewikkelde oversteekplaatsen wor den vermeden. De routes van 40 kilo meter en 60 kilometer zijn zeer geschikt om te fietsen in familieverband. Alle tochten zijn volledig uitgepijld zodat het geen probleem is de route te volgen. Bij problemen onderweg is er professio nele hulp in de vorm van EHBO, ver zorgd door het Rode Kruis. Ook zijn er materiaalwagens op de route die u kun nen assisteren ingeval u pech mocht krijgen met uw fiets. Onderweg worden op de diverse controle posten versnape ringen uitgereikt. Inschrijven voor alle afstanden is moge lijk op zaterdag 26 april in sporthal Oostzaan. Voor meer informatie of inlichtingen kijk op www.rondevan- noordholland.nl of bel Annie Drost 075- 6288483Jan Versteeg 0251-235910/ e- mail janversteeg@wanadoo.nl. Toonkunst in Haarlem, compositie bij o.a. Theo Loevendie en directie bij diverse dirigenten en instituten. Ook verwierf hij het Engelse diploma voor Brassband directie. Gedurende vele jaren was hij dirigent van diverse koren en blaasorkesten, waaronder de Brassband van de Leidse Politie en het Kennemer Brass Ensemble. Vanaf 1993 leidt hij het Toonbeeldkoor in Castricum, waar hij van 1972 tot aan zijn vervroegde uitdiensttreding in 1997 directeur van de muziekschool was. Cees Brugman is verder werkzaam als muziekrecensent voor enkele dagbla den en gecommitteerde bij de lande lijke HaFa -examens. Hij is zeer actief als arrangeur voor orkesten en ensembles. Vele van zijn arrangemen ten zijn op speciaal verzoek geschre ven voor koor met begeleiding van kleine ensembles. Ook schreef hij enkele composities. Al met al een per fecte basis om het orkest van Eensgezindheid verder uit te bouwen naar een orkest met een goed muzi kaal niveau. Óok is hij de man die de leden zeer leerzame en plezierige repetities kan bieden. Donderdag 17 april zal zijn eerste repetitieavond bij Eensgezindheid worden in het bedrijfsgebouw Ko Hartog op de Oude Werf 18 te Heiloo. Het leerlingenorkest repeteert met hem van 19.00 tot 19.45 uur en het A- orkest van 20.00 tot 22.00 uur. Voor inschrijvingen en informatie kan vrij blijvend contact opgenomen worden met het secretariaat tel. 072-5334851. Koken is scheppen. Niet met een lepel, maar met fantasie. Koken is echt niet zo moeilijk, maar je moet wel durven. Voor jezelf nagaan wat bij elkaar past en daarop verder borduren. Maar daarover filosoferen we later nog wel eens. Eerst maar weer eens met nieu we recepten beginnen. Voorgerecht Allereerst een voorgerecht (4 perso nen) Wat dacht u van een frisse kom kommersalade. Wat hebben we daar voor nodig? Ca. liter yoghurt, 3 eet lepels creme fraiche, 1 lekker teentje verse knoflook, wat olijfolie, een eetle pel citroen- of limoensap (mag ook een eetlepel vruchtenazijn zijn), verder zout en 1 flinke komkommer, wat rode paprika en voorts nog wat peterselie. De yoghurt en creme fraiche met (fijn gesneden) knoflook, olijfolie en citroensap goed door elkaar mengen. De komkommer en paprika in kleine blokjes snijden de komkommer mag wat grover zijn) en de peterselie heel fijn snijden. Alles goed door elkaar roeren en in de koelkast plaatsen. Per portie op een bordje serveren en wat versieren met divers groen (peterselie, munt e.d.). Serveren met sneetjes stok brood- Hoofdgerecht Het recept voor het hoofdgerecht komt weer van de echte groenteman- Wilde en witte rijst met roergebakken spinazie en kip. Ingrediënten voor 4 personen: 400 gram kipfilet, 2 tenen knoflook, 400 ml. kokosmelk, 3 eetlepels olie, peper, 2 eetlepels sesamzaad, 3 sjalotten. 500 gram spinazie, zout, 250 gram wilde en witte rijst.. Neem bij voorkeur kokosmelk uit blik. Verse spinazie kan eventueel vervan gen worden door diepvriesspinazie, neem dan een pak van 450 gram. Kook de wilde en witte rijst in 8 minuten gaar. Snipper ondertussen de sjalotjes fijn, snijd de kipfilet in blikjes en pers de knoflook. Rooster het sesamzaad in de wok goudbruin en houd deze apart. Verhit de olie in de wok en fruit hierin de gesnipperde sjalotjes en de knof look. Roerbak de blokjes kip ca. 5 minuten mee. Voeg de spinazie toe en roerbak dit ca. 3 minuten mee. Roer de kokosmelk door het gerecht en laat dit nog enkele minuten doorsudderen Breng de roerbakschotel op smaak met wat zout en per. Verdeel dit met de rijst over de borden en garneer het geheel met wat sesamzaad. Eet smake lijk! HEILOO - Zondagmiddag 27 april speelt Papaver-Kids om 15.00 uur de speciale kindervoorstelling het Verhalenmagazijn in Heiloo. De voor stelling is voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Papaver-kids brengt puur improvi satietoneel met als inspiratiebron een improvisatiepianist. Niemand weet van tevoren welke verhalen deze keer weer uit het verhalenmagazijn komen! De kinderen mogen zelf suggesties aandra gen of zelfs meedoen. Afwisseling, fan tasie, spanning en humor gegarandeerd. Na een spetterende middag is uw kind verkocht aan deze leuke vorm van toneel. En wie weet: u ook! Toegang E 4,50, inclusief limonade. Reserveren aanbevolen via tel. 072- 5331406 (De Boer Sierhuis). Aanvang 15.00 uur (zaal open om 14.45 uur), aan de Nijverheidswcg 4 te Heiloo (richting Limmen over Kennemer- straatweg bij rotonde linksaf en meteen weer linksaf. De Boer Sierhuis na 200 meter aan uw rechterhand). HEILOO - Zondag 27 april is de eerst volgende en tevens de laatste dansmid- dag van het seizoen, van 14.00 tot 17.00 uur. Muziek is van het Inter-Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt E 3,- en de middag wordt gehouden in het Open Huis. Niemand weet welke verhalen deze keer uit het verhalenmagazijn komen! HEILOO - In tegenstelling tot de stagnerende huizenmarkt was er op de Rad boudschool sprake van een tijdelijke opleving. Een plaatselijke makelaar sprak van een groei die waarschijnlijk te maken had met het mooie zomerweer. Geïnspireerd door de verbouwing aan de Radboudschool rondden de kleuter groepen afgelopen woensdag hun eigen bouwproject af met een openhuizen route op het schoolplein. Onder het genot van een kop koffie konden 'kopers 'en ouders de prachtige kartonnen woningen van binnen en van buiten bekijken. De kinde ren hebben degelijk werk verricht met scharen, kwasten en behangplaksel. De kopers hadden echter het nakijken aangezien de huizen na verloting door een aantal leerlingen mee naar huis werden genomen. (Eigen foto) Wijntip En de wijn? Bij het voorgerecht een droge Duitse (of Elzasser) Sylvaner en bij het hoofdgerecht een wat lichtere rode wijn, bijvoorbeeld beaujolais. Maar uw smaak blijft bepalend. HEILOO - Vrijdag 11 april nam juf Sieska Struik afscheid van CBS de Duif. Na een loopbaan van 40 jaar in het onderwijs wil zij graag gebruik maken van de mogelijkheid om ver vroegd met pensioen te gaan. In die 40 jaar heeft ze veel kinderen les gege ven, eerst in Voorthuizen, daarna in Alkmaar en sinds 1971 in Heiloo. Tot 1994 was juf Sieska werkzaam op de Rehobothschool aan de Holleweg. Na de fusie tussen CBS de Duif en de Rehobothschool werkte ze de rest van de tijd op de Duif. De afgelopen weken is er hard gewerkt om er voor juf Sieska een mooi afscheid van te maken. Op de dag zelf werd ze rond schooltijd opgehaald in stijl in een MG met open dak, en door de kinderen, collega's en ouders op het schoolplein onthaald met gezang, bloemen en gejuich. Na dit warme onthaal met veel prachtige cadeaus van de kinderen, trakteerde juf Sieska op een theater voorstelling. 's Middags werd er geluncht met pannenkoeken. Daarna boden de kinderen van groep 5 tot en met 8 een afscheidsweeksluiting aan. Om 17.00 uur begon de door het leer krachtenteam en ouderbestuur aange boden afscheidsreceptie. De gehele dag vormde juf Sieska bij dit alles het stralende middelpunt. Van kinds af heeft ze altijd graag juf willen worden en steeds met veel plezier lesgegeven. Maar nu er aan het lesgeven een einde is gekomen, kijkt ze welgemoed uit naar nieuwe avonturen. Het lijkt haar zalig om haar tuin eens op te kunnen knappen, en er staat alweer een aantrekkelijke reis naar Australië en Nieuw-Zeeland op het programma. Het lied waarin de ouders haar veel geluk en een fijn pensioen wensten, waarin ze alles kan gaan doen, was haar dan ook op het lijf geschreven. Op de dag van afscheid werd juf Sieska rond schooltijd opgehaald in een MG met open dak, en op het schoolplein onthaald met gezang, bloemen en gejuich. HEILOO - Op Koninginnedag wordt het weer een feestelijk aan zicht in Plan oost, de Fanfare Show band Heiloo komt de wijk opfleuren met hun muziek en show. Maar wat de stoet helemaal compleet maakt en natuurlijk het oranjegevoel bij de toeschouwers doet opleven zijn alle versierde fietsen, kinderwagens en andere vervoermiddelen die achter de fanfare aan bewegen! Aan het einde van de stoet, die begint om 12.00 uur bij het Oosthonk (vanaf Iwan de Groot Bij Rob Klerks open keuken in hotel Golden Tulip aan de Kennemer- straatweg zijn schilderijen van Iwan de Groot geëxposeerd. De tentoonstelling is te bezichtigen tot eind mei, na 16.00 uur- ook voor mensen die niet komen koken in Rob Klerks open keuken. Oudheidskamer de Oude Pastorij Expositie over de Willibrorduskerk in de tentoonstellingsruimte van de Oudheidskamer de Oude Pastory. De tentoonstelling bestaat uit ruim honderd foto's van de oude kerk met de twee torens uit de 19de eeuw en de huidige kerk uit 1927, met verklarende teksten. Deze tentoonstelling zal te zien zijn tot en met zaterdag 3 mei. In de bovenzaal van de Oude Pastory is een permanente tentoonstelling inge richt die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Brasserie Wildschut Tot eind mei kunt u genieten van enke le werken van kunstenares Shunyam in Brasserie Wildschut. Als u meer werk van haar wilt zien dan kunt u haar gale rie bezoeken in Amsterdam; Nieuwe Spiegelstraat 72, tel.020-4215130, of haar site bezoeken: www.shunyam.nl. Brasserie Wildschut is alle dagen open van 11.00 tot 24.00 uur en is te vinden aan de Stationsweg 82, Heiloo. Galerie van Lubeck Realistische olieverfschilderijen van Miriam Fleuren, in combinatie met bloemsierkunst van Aty Winnips. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Atelier TP Nieuwe expositie van de werken van Tine Poelsma, geïnspieerd door steen structuren. Atelier TP aan de Termijen 189, is elke woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na tel. afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis. Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wij he is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 072- 5339490. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. 11.45 verzamelen!) ontvangt iedere jonge deelnemer weer een vaantje voor de prijzenkast. Deze vaantjes worden uitgedeeld bij terugkomst bij het Oosthonk (rond 12.45 uur). Hierna zouden er, zoals de laatste jaren, weer spelletjes zijn en het nodige vermaak door middel van de knuffeldieren en natuurlijk live muziek. Maar zoals al een aantal keren aan gegeven kan dit niet zonder genoeg vrijwilligers. De vaste ploeg is name lijk te klein om alle geplande spellen te bemannen en daarom is er dit jaar geen volledig programma. Om dit volgend jaar te voorkomen kunt u zich nu alvast aanmelden. Wilt u lid worden van wijkvereniging plan Oost, dan kunt u zich opgeven via tel. 072-5335179 of 072-5339249. Op 21 mei vanaf 20.00 uur kunt u tevens terecht op de algemene ledenvergadering in het Oosthonk aan de Oostkanter 8 in Plan Oost. HEILOO - Op woensdag 9 april ont ving de volksdansvereniging Pridini een groep volksdansers uit Wronky, Polen. De groep, bestaande uit jonge ren tussen de 12 en 17 jaar, is voor een uitwisseling te gast in de omgeving van Beverwijk. De organisatoren van de uitwisseling zochten in de regio naar een dansgroep met een jongerenafde ling', zodat de Poolse jongeren kennis konden maken met Nederlandse colle ga's. Pridini wilde graag aan het ver zoek om als gastheer/vrouw te funge ren voldoen. Natuurlijk werden er Hollandse dansen aangeleerd aan de Poolse gasten, die daarna spontaan aan het internationaal dansprogramma van Pridini deelnamen. Met de belofte om contact te houden werd afscheid geno men. Dansen bij Pridini houdt je fit, op een ontspannen manier. Voor jongeren vormt het tevens een goede basis voor een betere motoriek. U kunt op de dansavond op woensdag een kijkje komen nemen, in het gebouw van Kleurenpracht, gelegen tussen Sport complex Het Vennewater en de hocke yvelden van de Terriërs. De jongeren (van 6 tot 16 jaar) dansen van 19.00 tot 20.00 uur, onder leiding van Coby Hoogendijk, de volwassen van 20.00 tot 21.30 uur onder leiding van Huub de Jong. HEILOO - Op dinsdag 29 april houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo en omstreken een dialezing Van Zuiderzee naar Zwarte Zee; per fiets naar Istanbul. Lies van der Lubbe-de Graaff uit Oostblokker en Tini Bontekoning- Helder uit Westwoud hebben in de zomer van 1999 een tocht van 4000 km van Westwoud naar Istanbul op de pedalen afgelegd, na in 1996 3000 kilometer naar Santiago de Compostela in Spanje te hebben gefietst. Istanbul, op de grens van Europa en Azie, leek de dames ver genoeg om los te kunnen komen van hun dagelijkse bestaan, dat door verga- der- en sociale agenda's wordt gedic teerd. Het beeld dat zij van Istanbul, het vroegere Constantinopel en nog vroe ger Byzantium hadden, had een hoog duizend-en-een-nacht gehalte. De dames doorkruisten! vele landen, waar voor ze door velen gewaarschuwd waren, omdat het er zo onveilig zou zijn. Maar in de vroegere Oostbloklanden ondervonden ze, ondanks alle armoede, hartverwarmde gastvrijheid. Het een werd een afwisselende tocht, door regen en hitte, over bergen en door prachtige rivierdalen, door dorpjes en metropo len, in drukte en eenzaamheid. De lezing wordt gehouden in Het Open Huis, aanvang 14.00 uur. De lezing is gratis voor leden, kosten voor niet- leden: E 3 (consumptie inbegrepen).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10