51 ste keer Bloemendagen Limmen Oranje Vereniging Akersloot viert eerste lustrum De Klussenbank doet meer dan alleen klussen Ceh|0\ tapijten?)gordijnen®) karpetten Opgravingen Limmen geven informatie onze voorouders Open dag politie Castricum Teken-/schilderwedstrijd bij Perspectief op Koninginnedag ïiiiöiiteiliM 072 505 1602«- De liefste moeder van Limmen, Akersloot of Castricum! Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend Stichting Welzijn ouderen zoekt prikkers Activiteiten in 118III 't Kruispunt ,7- 5 Grote Klaverjasdrive op Koninginnedag The Midnight Ramblers in Akersloot Kennismaken met de computer Adressen Limmen dinsdag t/m zaterdag geopend LIMMEN - Maandag 28 april gaat de vaste kern van de Swol-Prikploeg tradi tiegetrouw van start. Dit jaar wederom met twee spectaculaire projecten. Er is de afgelopen maand veel verga derd, getekend, geschilderd, gezaagd en getimmerd. De hyacinthennagels zijn besteld en worden zondag 27 april ter beschikking gesteld, dus het grote werk kan op maandag 28 april beginnen. >urg, 1 de Evenals vorige jaren wordt het vast weer een gezellige steek- en prikweek in het Cultureel Centrum Vredebi waar onder auspiciën van de Swol mozaïkkoorts zal uitbreken. Het bestuur van de Swol doet een dringend beroep op alle 55-plussers om massaal medewerking te verlenen. Aan koffie, hapjes en drankjes zal het niet ontbre ken. Maandagochtend vanaf 9.00 uur bent u welkom en vergeet niet naast een goed humeur een schaar mee te brengen. Het motto voor de 51ste editie van de bloe mendagen luidt: Prikken en steken niet te min, de 55-plussers hebben er zin in. Voor meer informatie, tel. 072-5051977 (Comité Swol-prikkers). AKERSLOOT - 't Kruispunt, aan de Mozartlaan IA te Akersloot heeft de komende dagen de volgende activitei ten: Donderdag 24 april Computerles voor beginners van 10.00 tot 11.30 uur. Kaartsoos van 13.30 totl6.30 uur. Zondag 27 april Bingo van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 28 april Computerles Internet/ e-mail van 10.00 tot 11.30 uur. Dinsdag 29 april Computer inloop van 10.00 tot 11.00 uur. Kaartsoos/creatief van 13.30 tot 16.30 uur. Deze keer worden kaarten ge maakt met daarop gekleurd zand. Zelf meenemen: potlood, liniaal, mesje of schaar. Verder is er elke tweede zondag van de maand klaverjassen (kosten: 2 euro). Iedere 3e zondag van de maand bridge (gratis) en iedere vierde zondag van de maand bingo (kosten: 2 euro). LIMMEN - Van zaterdag 3tot en met donderdag 8 mei worden de 51ste Bloemendagen in Limmen gehouden. Het dorp wordt omgetoverd in een zee van lentebloemen. Ruim 100 mozaïe ken en werkstukken gemaakt van hya- cintenbloemen liggen door het hele dorp verspreid en worden bewonderd door talloze fietserswandelaars en automobilisten. De mozaïeken, bestaande uit de bloe men van hyacinten (nagels) worden op verschillende manieren verwerkt. Allereerst is er de van oudsher gehan teerde techniek waarbij men de nagels los op een schuin oplopend plankier legt. De deelnemers kunnen de nagels ook één voor één met spelden op tem pex prikken of in gaasconstructies lij men, zodat voorstellingen rechtop kun nen staan. Zo kunnen ook ruimtelijke objecten vervaardigd worden, waarbij werkstukken sóms tot de hoogte van de dakgoot komen. Ook wordt vaak de hulp ingeroepen van gaas, constructies van betonijzer en tegenwoordig zelfs van elektromotoren om bewegende voorwerpen te maken. Beperkt houdbaar In een werkstuk worden tienduizenden nagels verwerkt. Omdat deze nagels, afhankelijk van het weer, maximaal twee weken goed blijven, moeten ze in een paar dagen (en nachten) door een groot aantal mensen verwerkt worden. Vaak zijn de werkstukken dan ook ver vaardigd door prikploegen bestaande uit families, verenigingen, vrienden groepen of mensen uit een hele straat. r Archeoloog Rob van Eerden van de provincie Noord-Holland keurt een nieu we vondst op waarde. Hij hoopt vooral informatie over de Friezen in de bodem bij De Krocht te vinden, (foto MSP) LIMMEN - Tegenover Texaco wordt momenteel druk gegraven door arche ologen van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Bij De Krocht werden onlangs al been deren van een koe gevonden, die echter niet ouder zal zijn dan zo'n 300 jaar. Eerder werden ook al de resten van een schaap gevonden. De vondsten bewijzen dat er al honderden jaren mensen op het stuk grond wonen en werken. De archeologen van de UvA zullen in totaal twee maanden graaf werkzaamheden verrichten. Volgend jaar zullen zij nogmaals twee maanden graven. De archeologen hopen veel informatie over de leefgewoonten van onze voorouders te vinden, en dan met name de periode van de overgang van de Romeinse tijd naar de vroege Middeleeuwen. CASTRICUM - Op zaterdag 3 mei houdt de politie in en rondom het politiebureau van Castricumaan de Eerste Groenelaan in Castricumeen open dag. Gedurende deze dag zullen een groot aantal medewerkers van de politie aanwezig zijn. Niet alleen politiemensen uit Castricum maar uit de hele regio en zelfs uit andere delen van het land, vertellen over hun werk. Daarnaast worden een aantal demon straties verzorgd door hondengelei ders en zal een politiehelikopter te bezichtigen zijn. Iedereen is welkom in de 'keuken' van de Castricumse politie tussen 10.00 en 16.00 uur Spectaculair Iedereen die zich meldt aan de Eerste Groenelaan in Castricum zal worden onthaald op informatie over een scala aan werkzaamheden die door de poli tie worden uitgevoerd. Zo zijn er medewerkers van de afdeling verkeer, technische recherche, politie service lijn, en werving. Leden van het korps Landelijke politiediensten zijn aan wezig met een speciale verkeerswa- gen en een gepantserde auto die wordt gebruikt bij de beveiliging van personen. Een altijd weer spectaculai re onderdeel is de demonstratie van politiehonden. Aan de hand van een aantal oefeningen, waarbij ook zoge naamde pakwerkers worden ingezet, laten de hondengeleiders zien waar toe deze honden in staat zijn en op welke manier zij worden ingezet. Niet minder spectaculair is de aanwe zigheid van een politiehelikopter. Het toestel zal tweemaal landen om medewerkers van de afdeling milieu op te pikken voor een aantal (milieu)controlevluchten boven Noord-Holland Noord. Daarnaast kunnen een groot aantal politievoer- en vaartuigen, in verschillende soorten en maten worden bezichtigd. En natuurlijk is het politiebureau geopend voor het publiek. Samen voor veiligheid De politie is niet alleen verantwoor delijk voor veiligheid. Daarom is ook een aantal andere organisaties, die daar een bijdrage aan leveren, deze dag aanwezig op het terrein van het politiebureau. Zo zijn de Brijderstichting en de stichting 3VO aanwezig om de bezoeker te vertellen wat hun rol kan zijn om een veilige samenleving te realiseren. Ook aan de kleintjes onder de bezoekers is gedacht. Er is een fotograaf op het terrein aanwezig die op verzoek foto 's maakt van uw kind(eren) in of op een politievoertuig. Een programma met veel variatie en voor elk wat wils. Maak kennis met de politiemensen die mede zorgen voor de veiligheid in het gebied in en rond Castricum, Bakkum, Limmen en Akersloot. Een uitgelezen kans om met elkaar van gedachten te wisselen hoe een veilige samenleving kan wor den gecreerd. De uitgebeelde onderwerpen lopen zeer uiteen. Actualiteiten, lokaal, natio naal en internationaal, zijn altijd een dankbaar gegeven en worden op humoristische, of op ernstige wijze naar voren gebracht. Daarnaast ziet 14 strip figuren, portretten, schilderijen of zelfs hele bouwwerken op schaal nage maakt, allemaal van dezelfde hyacin- tenbloemen. Natuurlijk zijn er ook andere vormen van bloemsierkunst te bezichtigen. Ook de bollenvelden staan in bloei, de straten zijn versierd en de tuinen worden door de bewoners voor dit evenement extra opgeknapt. Door het dorp zijn twee goed beweg- wijzerde routes aangelegd. De eerste begint in het zuiden van Limmen nabij de Hervormde Kerk. De tweede begint aan de noordkant van het dorp, nabij motel Heiloo. De totale lengte bedraagt ongeveer 8 km. Langs de rou tes is volop parkeergelegenheid, zodat u ook te voet kunt gaan. Aan beide kanten van het dorp worden routebe schrijvingen uitgedeeld. Alles is gratis te bewonderen. Bovendien zullen 's avonds vele werkstukken fraai verlicht zijn. De hoofdprijs Behalve eeuwige roem ontvangt de maker van het winnende werkstuk, het prikstuk, de beun of de bloemencom- positie dat het hoogste aantal punten haalt De Zilveren Hilp. Deze Anton Valkering wisseltrofee - genoemd naar de oprichter van dit bloemenfeest - is een prachtige tulp van zilver, op ware grootte. Deze zilveren tulp wordt op zaterdagavond in De Burgerij overhan digd door de voorzitter van de Stichting Bloemendagen Limmen. Winnaar van het goud in de categorrie mozaïeken/prikstukken van 2002: 'De val van Srebrenica/paars 2gemaakt door deelnemers groep De Gouden Vetpan. Deze mozaïek won tevens De Zilveren Tulp voor 2002. AKERSLOOT - Op Koninginnedag houdt café De Vriendschap in Aker sloot een grote klaverjasdrive, welke voor iedereen toegankelijk is. Om 13.30 uur gaat deze grote superdrive van start met als hoofdprijs en magnetron of DVD speler. Naast deze hoofdprijzen tal van andere fantastische prijzen zoals levensmiddelenpakketten en draagba re radio-CD spelers. Mocht men met het klaverjassen niet zo gelukkig zijn, dan bestaat de mogelijkheid om met de superverloting toch een van deze prachtige prijzen te winnen. De entreeprijs voor deze grote drive is E. 3.50 per persoon en men kan zich telefonisch opgeven of 's middags in De Vriendschap, tel: 0251-312866. AKERSLOOT - Onvervalste Rock'n Roll muziek van de bovenste plank op Koninginnedag in Akersloot. Daar treed vanaf 17.00 uur Neerlands meest geliefde rock n rollband The Midnight Ramblers op in café De Vriendschap. The Midnight Ramblers is een internationale band met leden uit twee verschillende landen. De band vond haar oorsprong in 1992 en draait anno 2003 als een trein. Het reper toire van The Ramblers bevat een flink aantal Johnny'materiaal, zoals Johnny Burnette, Powers, Cash, Horton. De band zal optreden van 17.00 uur tot en met 22.00 uur en de toegang tot dit spetteren de optreden is geheel gratis. AKERSLOOT - Met een ruim dertig pagina's dik programmaboek dat in een oplage van ruim tweeduizend stuks huis aan huis verspreid werd, laat de Oranje Vereniging Akersloot als een der kernen van de Gemeente Castricum van zich spreken en mag het geboden programma onderscheidend genoemd worden. Koninginnenacht Zowel in de Storeyclub (voor de jonge re jeugd) als in Café bar 't Achterom en Café-restaurant De Vriendschap, allen gelegen aan het Wilhelminaplein, bar sten de festiviteiten aan de vooravond van Koninginnedag al los met oranje disco's. Deze zijn voor iedereen van jong tot oud gratis toegankelijk. Emergo met wereldprimeur Op Koninginnedag spelen drie ensembles van deze muziekvereniging om 8.30 uur precies, zowel in Aker sloot, Limmen en Castricum tegelijk het Wilhelmus. Hiermede worden de festviteiten officieel gestart. In Akersloot zal gespeeld worden bij het Vredesymbool aan het Vredesplant- soen, gelegen aan de President Kennedylaan. Met een bezoek aan Strammerzoom door een afvaardiging van het bestuur van de Oranje vereniging en de Wethouder W. Veldt wordt een kop kof fie gedronken waarbij het oranje gebak en de muzikale omlijsting niet zullen ontbreken. Door de gemeente Castricum zijn alle Akersloters met een Koninklijke Onderscheiding, uitgenodigd in Sport hal De Lelie. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd onder auspiciën van de Oranje Vereniging Akersloot en staat borg voor een gezellig informeel samen zijn waarbijen het muzikale intermezzo, dit jaar gebracht door het ensemble Enchanté, niet zal ontbreken. Aansluitend vindt de aubade plaats, georganiseerd door Handbalvereniging Meervogels. Daaraan zullen weer veel jeugdige Akersloters met versierde fiet sen, skelters en steps deelnemen. Zij zullen worden voorafgegaan door het Trompetterkorps Alkmaar. De tocht gaat vanaf het Raadhuisplein tot aan Sporthal De Lelie. Uiteraard zal de Burgemeester de jeugd en overige aan wezigen toespreken en wordt gezamen lijk het Wilhelmus gespeeld en gezon gen. Ter afsluiting trakteert dit landelijk vermaarde trompetterkorps de aanwezi gen op een spetterende show. Geen inwoner van Akersloot behoeft met Koninginnedag achter de gerani ums te zitten, want naast een boottocht, waarvoor inschrijving vrij is, worden er in Café-restaurant "De Vriendschap" Klaverjas en bridge wedstrijden gehou den, met een onderscheidend prijzen pakket en waarvoor de belangstelling met het jaar groeit. Voor de sportievelin- gen zijn er een fietspuzzel en wandel tocht georganiseerd, waaraan jong en oud aan mee kart doen Beide activitei ten nemen anderhalf tot twee uren in beslag en zijn bij uitstek een gezellige familieactiviteit. Voor deelname hieraan kan men zich melden bij de organisatie vanafl3.30 uur Startplaats sporthal De Lelie. In deze sporthal begint om 14.00 uur het penalty schieten. Hiermede wordt een reeds lang bestaand evenement binnen Akersloot in ere hersteld. Voorts geeft de scheepsmodelgroep IJmond uit Heemskerk met haar leden een demon stratie in de vijver van verzorgingstehuis» Strammerzoom vanaf 11.00 uur tot 15.00 uur. Tal van exact op schaal gebouwde scheepjes met tot een lengte van 2.40 m en 80 kg. zwaar, die radiografisch worden bestuurd zijn te bewonderen. Hierbij wordt eenieder in de gelegenheid gesteld de enthousiaste bouwers allerlei vragen te stellen over deze kunststukjes van techniek. De inmiddels landelijk vermaarde Solexclub Het rolletje start vanaf het Wilhelminaplein om 10.30 uur een sol extoertocht en om 15.00 uur wordt een demonstratie ringstekenverzorgd. Dat samenwerking in de CAL gemeen te vruchten afwerpt, moge blijken uit de kontakten tussen muziekvereniging Emergo en de Oranje Vereniging Akersloot. Naast het eerder in dit arti kel genoemde ensemble dat in de och tenduren het Wilhelmus gaat spelen, zal het feestorkest op diverse plaatsen spe len in Akersloot o.m. bij het aan boord gaan van de Claes Horn, de scheepsmo del en Jeu de Boules demonstraties. Om 16.00 uur zal aansluitend op de demon stratie ringsteken door Solexclub, de drum en slagwerksectie van Emergo een t CASTRICUM - Tijdens de vrijmarkt in Bakkum op Koninginnedag houdt de evenementencommissie van Perspectief een teken- en schilderwedstrijd voor alle niet-leden uit de gemeente Castricum. Let op: alle kinderen tot en met 12 jaar verdienen voor hun inspan ning in elk geval een prijs(je). Aanmelden Tussen 9.00 en 9.30 uur kan men zich aanmelden bij Ateliers de Duinrand, Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum. De deelnemers krijgen daar een vel tekenpapier uitgereikt dat wordt voorzien van naam en leeftijd. Vervolgens kan men aan de slag in het dorp of in de omgeving. Het materiaal gebruik is vrij. Het aantal deelnemers is maximaal 60, dus wees er snel bij Inleveren Tussen 14.00 en 14.30 uur kan het werk stuk weer worden ingeleverd. Dan begin het moeilijkste werk, namelijk de beoordeling van de hopelijk grote hoe veelheid inzendingen. Als het lukt, wordt om 15.00 uur bekendgemaakt wie het mooiste werkstuk heeft gemaakt. daverende demonstratie geven. Daarop volgend zullen een aantal muziekkorp sen een rondgang door het dorp maken en op het Wilhelminaplein tussen 16.30 en 17.30 uur een wervelende show geven. Dit zal ongetwijfeld het publiek in grote getale doen toestromen. Medewerking hierbij wordt verleend door nationaal en internationaal beken de harmonieverenigingen als De Zwervers Beverwijk, Trompetterkorps Alkmaar, IJmuider Harmonie en Premier Drumband Krommenie. Als feest en dweilorkest zal eveneens De Windjammers uit Castricum van zich laten horen. In café-restaurant De Vriendschap staan de Midnight Ramblers tot later in de avond garant voor een gezellige afslui ting van een, waar de organisatie vast op vertrouwt, zonnige maar vooral geslaag de Koninginnedag. Ter gelegenheid van deze lustrumviering heeft deze Oranjevereniging een eigen verenigings- vlag laten ontwerpen die op tal van plaat sen in Akersloot waar evenementen wor den georganiseerd, zal wapperen. CASTRICUM - Heeft u geen ervaring met de computer, maar wilt u er graag eens mee kennismaken? Is het daarbij voor u van belang dat dit in een klein groepje en in een rustig tempo gebeurt? Dat kan op maandagmiddag of op woensdagmiddag. Er zijn op dit moment nog open plaatsen voor de bij eenkomsten in mei of juni. De Stichting Welzijn Castricum en de Openbare Bibliotheek Castricum organiseren bijeenkomsten kKennis- maken met de computer'. In twee mid dagen van circa 2 uur wordt kennisge maakt met de basisbegrippen van auto matisering, door middel van korte inleidingen, afgewisseld met leuke oefeningen. Voor mensen die al in het bezit zijn van een computer is dit bij uitstek de gelegenheid om te zien wat er allemaal mogelijk is. De bijeenkomsten vinden plaats op de bovenverdieping van de Openbare Bibliotheek Castricum van 14.15 uur tot 16.15 uur. De totale kosten bedra gen E 11,35. Inschrijven en betalen kunt u bij Gilde Castricum (in ontmoetingscentrum Geesterhage), Geesterduinweg 5 te Castricum, tel. 0251-656562. Melden bij de balie, van maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoedapo- theek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. U it vaart verzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, 5053009. tel. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen pen week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, vervolg adressen Limmen Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fat 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. CASTRICUM - Het is meer dan alleen maar dat klusje doen. Op de vraag wat Joop Holt, klusser bij de Klussenbank, er toe bracht om klusser te worden, antwoordt hij: „Aangezien ik inmiddels een aantal jaren actief ben bij Jeugd en Techniek, wilde ik ook iets doen voor een andere doelgroep. Een mede werkster van de Vrijwilligers Centrale vroeg of ik er voor voelde klusser te worden bij de Klussenbank. Dat leek me hartstikke leuk, en dat is het ook!" De Klussènbank doet kleine klusjes in 'en om het huis voor minder draag krachtige inwoners van Castricum, Akersloot en Limmen en voor ouderen die dit niet meer zelf kunnen en daar in hun directe omgeving geen oplossing voor kunnen vinden. Soms wacht men al weken op een zoon of dochter voor een klein klusje, maar die hebben niet altijd tijd, of men durft het niet zomaar aan zijn. Als een klusser ergens niet uitkomt, kan hij altijd bij een van zijn collega's terecht. Er zijn nu ook klussers uit de dorpskernen Akersloot en Limmen, dus ook daar kan men de mensen van dienst zijn. De kosten voor het laten doen van een klus is met ingang van 1 juni E 5,- per uur, waarvan E 0,50 afgedragen wordt aan de Klussenbank. Een gedeelte van de gevarieerde groep klussers tijdens de jaarlijkse klussersbij eenkomst in de Tuin van Kapitein Rommel, Joop Holt staat tweede van rechts. iemand te vragen. Vaak kan men het bedrijfsleven niet inschakelen, omdat de kosten dan niet evenredig zijn aan het klusje of het voor een bedrijf niet de moeite loont om langs te komen. Als mensen dan uiteindelijk de stoute schoenen hebben aangetrokken om de Klussenbank te bellen, is de aanvrager blij verrast dat er vaak al binnen 1 of 2 dagen contact opgenomen wordt. Ook het sociale aspect is hierbij van belang. Er komt een vriendelijke meneer of mevrouw die helpt, geduldig is en ook nog een luisterend oor heeft. Maar ook voor de klussers is het heel leuk om bij de mensen te komen en vaak met een kleinigheid blij te maken. Joop vindt het met respect behandelen van de klanten heel belangrijk, maar verwacht dan ook dat de klant begrip heeft voor het feit dat men vrijwilliger is en het doet tegen een kleine vergoeding. Er zijn ook mensen die zelf wel willen helpen, maar het alleen niet kunnen. Op zondag 11 mei is het weer moe derdag, de dag waarop alle moeders in het zonnetje worden gezet. Ook in de Uitkijkpost! Stuur of e-mail een foto van je moe der of oma (vóór maandag 5 mei) naar de redactie en vermeld erbij waarom juist deze moeder/ oma de liefste, leukste, gekste of mooiste van heel Limmen, Akersloot of Castricum is. Misschien staat ze dan wel op woensdag 7 mei in de krant! Stuur de foto en tekst naar de redactie Uitkijkpost, De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, of per e-mail naar: redac- tie@uitkijkpost.nl. Begeleiding Op de vraag aan Joop wat hij vindt van de begeleiding van de Klussenbank, ant woordt hij dat het erg prettig is 'een achterban' te hebben. „De klussen wor den centraal aangenomen, de mede werksters kunnen de klussen verdelen en men is verzekerd als de klus via de Klussenbank loopt, en bij ziekte/vakan ties is er vervanging. Kortom, er zitten aardige dames die bij problemen helpen naar het zoeken van oplossingen. Zij doen ook regelmatig navraag of de klus sen goed zijn verlopen om misverstan den en eventuele knelpunten tussen klant en klusser direct aan te kunnen pakken." Gebruik maken van klussenbank? Denkt u, bij het lezen van dit verhaal, ook tot de doelgroep van de Klussen bank te behoren en zit u met een klusje, bijvoorbeeld het repareren van een stopcontact, een lekkende kraan, schar nieren die nodig vervangen moeten worden, een plank die opgehangen moet worden, een slot repareren, de struiken snoeien of gras maaien? Neem dan gerust contact op met de Klussenbank. Waar men niet voor komt zijn grote klussen zoals het schilderen of behangen van woningen of bestrating werkzaamheden. De Klussenbank is gevestigd in ontmoe tingscentrum Geesterhage, Geester duinweg 5 in Castricum, tel: 0251- 656562. E-mailen kan ook: vcc@welzijncastricum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12