Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) I Dodenherdenking in Heiloo 1 i Afval apart je mmen HE1LOO Gewijzigde opening stijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen urgerzaken ededelingen Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 UITKIJKPOST - 23 APRIL 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Om een dialoog tussen de inwoners van Heiloo en de gemeente tot stand te brengen over het project GIHA kiest de gemeente voor een interactieve aanpak via de eigen website. Met deze aanpak wil de gemeente baar inwoners een rol geven in het verder vormen van het beleid. Door het losmaken van discussies en het inventariseren van meningen en reacties kan de gemeente haar beleid en of maatregelen beter laten aan sluiten op de wensen van de inwoners van Heiloo. Ook krijgt de gemeente inzicht in hoe de maatregelen in het kader van GIHA door inwoners van Heiloo worden gewaar deerd. Daarnaast wil de gemeente door middel van een enquête op de website van Heiloo meer te weten komen over het afvalgedrag van inwoners. Chatten met de wethouder Wethouder Opdam houdt op donderdag 1 mei a.s. tussen 21.00 en 22.00 uur een chatsessie met Heilooënaren over de afvalinzameling in de gemeente. De inwoners van Heiloo kunnen in direct contact met de wethouder aangeven met welke onderdelen van het huidige afval beleid ze wel of niet tevreden 2ijn. De inwoners van Heiloo kunnen hun mening geven over afvalinzameling en vragen stellen over het afvalbeleid in de gemeente. De wethouder zal direct reageren op deze meningen en vragen. Wethouder Rob Opdam: "Ik wil graag de discussie over een betere afvalinzameling aangaan met inwoners van Heiloo. Het is een uitdaging om te kijken hoe alle ver schillende denkbeelden tot een goed beleid omgesmeed kunnen worden." Maatregelen GIHA tot zover In 2002 heeft het college van burge meester en wethouders van gemeente Heiloo het Plan van aanpak gescheiden inzameling huishoudelijk afval 2002- 2004 vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Heiloo die naar voren zijn gebracht bij ronde tafelgesprekken en het dorps gesprek. Tijdens deze bijeenkomsten is besproken hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en vooral beter kunnen scheiden. In het Plan van Aanpak Gescheiden Inza meling Huishoudelijk Afval (GIHA) is aangegeven welke maatregelen de gemeente neemt om tot een betere scheiding van afvalsoorten te komen. Zo zijn de meest actuele acties van de gemeente: het (beperkt) gratis inleveren van bouw- en sloopafval, het stimuleren van het gebruik van keukenemmertjes door bewoners van hoogbouwwo- ningen, de inname van tweede extra grijze rolemmers en het bevorderen van en bekendheid geven aan de mogelijk heid om een gratis extra groene rolemmer van 140 liter aan te vragen. De gemeente wil haar inwoners ook zo goed mogelijk informeren over gescheiden inzameling van huishoude lijk afval in een Heiloo Afval Infobulletin. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 67 32. In verband met Koninginnedag en Bevrij dingsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosen- daal op woensdag 30 april en maandag 5 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor wijzigingen in de ophaaldata van de afval emmers in de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 12 mei a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. ouwen en wonen Verzoek hogere waarde geluidsbelasting Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van een winkelruimte met daarboven twee appartementen aan de Stationsweg 76. De geluidbelasting op de gevel van de woningen bedraagt maximaal 60 dB(A) ter plaatse van de naar de Heerenweg gekeerde zijde op de eerste verdieping, exclusief aftrek ex art. 103. Ter inzage Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 24 april a.s gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 en iedere maandag avond tussen 18:00 en 20:00. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerpverzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 6 mei 2003 van 11:30 tot 12:00 urn- tijdens een openbare zitting in het gemeente huis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Verkrijging Nederlanderschap per 1 april 2003 De Rijkswet op het Nederlanderschap is per 1 april 2003 ingrijpend gewijzigd. Buitenlanders kunnen het Nederlanderschap door naturali satie of optie verkrijgen. Verkrijging van het Nederlanderschap is verruimd door uitbreiding van de optie-mogelijkheden. De naturalisatie procedure is verzwaard door de naturalisatie- toets die vooraf dient te worden afgelegd. Geboorte en erkenning Als de moeder bij geboorte van een kind niet de Nederlandse nationaliteit bezit en de ouders zijn ongehuwd, dan krijgt het kind alleen direct de Nederlandse nationaliteit als het kind als ongeboren vrucht is erkend door een man met de Nederlandse nationaliteit. Erkenning bij geboorte-aangifte of later levert niet de Nederlandse nationaliteit op. Dat kan slechts door optie na drie jaar verzorging en opvoeding of gezamenlijk gezag. Eeri andere mogelijkheid is gerechtelijke vaststelling van het vaderschap. Dit is echter een kostbare procedure. Een gevolg is dat het kind vreemdeling is en een vergunning tot verblijf moet aanvragen. Er kan ook geen Nederlands reisdocument aan het kind worden verstrekt. Vermelding in het paspoort van vader is hierbij ook niet mogelijk. Indien de ouders gehuwd zijn, verkrijgt het kind wel direct de Nederlandse nationaliteit, als één van de ouders de Nederlandse nationaliteit heeft. Derde generatie kinderen verkrijgen automa tisch door geboorte het Nederlanderschap als het hoofdverblijf ten tijde van de (eigen) geboorte van zowel kind, als vader/moeder en grootvader/-moeder in het Koninkrijk was. Dit geldt zowel voor de vaderlijke als de moe derlijke lijn. Nederlanderschap door optie Verkrijging door optie was tot 1 april gratis en heel eenvoudig. Thans zijn er leges verschuldigd en dient de optie bevestigd te worden door een besluit van de burge meester. De mogelijkheden voor optie zijn verruimd voor de erkende minderjarige kin deren of minderjarigen die onder gezag staan van een Nederlander onder voorwaarde dat het kind drie jaar door de erkenner of gezag hebber is verzorgd en opgevoed. Opteren kunnen ook: meerderjarige vreemdelingen die vanaf hun vierde jaar onafgebroken in het Koninkrijk toelating en hoofdverblijf hebben; oud-Nederlanders als zij meerderjarig zijn en zij tenminste een jaar toelating voor onbepaalde tijd en hoofdverblijf in het Koninkrijk hebben; vreemdelingen die tenminste drie jaar gehuwd zijn met een Nederlander en tenminste vijftien jaar toelating en hoofd verblijfhebben in het Koninkrijk; en vreemdelingen van 65 jaar of ouder die tenminste vijftien jaar toelating en" hoofdverblijf in het Koninkrijk hebben. Een openbare orde toets (strafrecht) is wel altijd van toepassing. Naturalisatie Voorafgaande aan het verzoek tot naturali satie dient een toets te worden afgelegd. Hierbij wordt getoetst of betrokkene vol doende kennis heeft van de nederlanse taal om te kunnen functioneren in de maat schappij. Ook wordt de kennis van de staatsinrichting en maatschappij getoetst. In een aantal gevallen kan vrijstelling of ont heffing van deze toets worden verkregen, bijvoorbeeld als een behaald diploma van een Nederlandstalige opleiding kan worden getoond of bij doof- of blindheid. Wie naturaliseert tot Nederlander moet - als dat mogelijk is - afstand doen van zijn oorspronkelijke nationaliteit. Fraude In de Rijkswet Nederlanderschap is uitdrukke lijk opgenomen dat de verleende Nederlandse nationaliteit wordt ingetrokken als er fraude is gepleegd bij het verkrijgen daarvan, zelfs als hij/zij daardoor staatloos wordt. Verlies van de Nederlandse nationaliteit in het buitenland Verlies van het Nederlanderschap treedt op als iemand vrijwillig kiest voor een andere nationaliteit of vrijwillig afstand doet van de Nederlandse nationaliteit. Ook als men tien jaar onafgebroken hoofdverblijf heeft buiten het Koninkrijk en buiten de Europese Unie verliest men de Nederlandse nationaliteit. Dit verlies is tegen te gaan als iemand een Nederlands paspoort of een bewijs van Neder landerschap aanvraagt bij een Nederlands consulaat of ambassade vóór afloop van de termijn van tien jaar. Degenen die de Neder landse nationaliteit op deze wijze hebben verloren kunnen tot 1 april 2005 een optie verklaring afleggen. Als u familieleden of kennissen in het buitenland heeft wonen kunt u hen daar op wijzen. Contact met de 0p zondag 4 mei 2003 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht die om 19.40 uur vertrekt vanaf de hoek Bergeon- straat/Holleweg naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische vie ring in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht de gelegenheid hebben aan te sluiten bij de Stille Tocht. De dodenherdenking wordt afgesloten met een herdenkingsconcert in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van Donderdag 1 mei 2003 21.00-22.00 uur chatten met Wethouder Rob Opdam over Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval Nederlandse autoriteiten ter plekke is dan aan te bevelen. Minderjarigen kunnen de Nederlandse natio naliteit verliezen door o.a. erkenning, adoptie door een vreemdeling, afstand doen van de Nederlandse nationaliteit en/of meedelen in de vrijwillige verkrijging van een andere nationaliteit van ouders. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Burgerzaken op het gemeente huis. De openingstijden zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het telefoonnummer is (072) 535 67 22. burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 16 april 2003 geboorten LiekeLJ. d.v. F.C.J. Bitter en A.J. Kuyper Jens z.v. J. Waasdorp en F.J. de Graaf Beer A. z.v. M.J.A. Stavenuiter en M.V. Tyssen Jasmijn M. d.v. L. van Uitert en J.C. Jonker elders geboren Lissa A. d.v. E.B. van den Bogaard en H.A.R. Kramer Pippi d.v. S. Rozemeijer en P.J. Stam Tamar d.v. J.P. Bakker en M.J.H. van Wijk ChimPne d.v. R. Hup en F.B. Hopman Isolde L. L. d.v. P.M.C. Groefsema en I.M. Schoof huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerd partnerschap D.J. van den Berg en B.H. Boonstra A.A.J. van Baar en R. Visser huwelijken/ geregistreerde partnerschappen J.P. Keuning en L. Elgotbi overleden E. Schuddeboom wv van de Stadt M. Groenland wv de Kruif J.F de Wilde H.F.M. van der Kruijf W.A. Wamsteeker elders overleden P.C. Apeldoorn E.M. Buter ev Buur J.T. Rozing alle openbare gebouwen half stok. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wet houders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monu ment neer te leggen. U wordt vriendelijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afge sloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk Zoals ook in vorige jaren het geval was, zal de dodenherdenking worden afge sloten met een kort herdenkingsconcert in de Witte Kerk. Het concert begint omstreeks 20.25 uur en duurt ongeveer 30 minuten. De uitvoerenden zijn Antonin Rous, viool en Ruud van den Brink, piano. Uitgevoerd worden de sonate in a-moll D 385 van F Schubert voor viool en piano, Nocturne op. 104 nr. 1 voor piano en de vioolsolo uit 'Radux en Mahulena' van Josef Suk. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht mevrouw J. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 41. einigingsdienst Let op! Wijziging datum legen rolemmers Koninginnedag De groene rolemmers die normaliter op dinsdag 30 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 1 mei a.s. geleegd. 5 Mei De grijze rolemmers die op maandag 5 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 8 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 1 mei, maandag 5 mei en don derdag 8 mei a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 2 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Nieuwe uitgave folder 'Heiloo in cijfers' De nieuwe uitgave van de folder 'Heiloo in rij- fers' is beschikbaar. In deze folder vindt u cijfermateriaal over de bevolkingsopbouw, woningbouw, werkgelegenheid, onderwijs en diverse voorzieningen over het jaar 2002. Andere folders van de gemeente Er zijn nog meer folders beschikbaar, bijvoor beeld over monumentale bomen en beelden in Heiloo, natuurvriendelijk groenbeheer, vei ligheid en trouwen. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J.A. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, tele foonnummer (072) 535 66 41. Koninginnedag: Vrijmarkt 2003 op het plein bij Winkelhof't Loo De Vrijmarkt van dit jaar wordt gehouden op woensdag 30 april 2003 van 09.00 uur tot 12.00 uur op het plein bij Winkelhof't Loo. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrijmarkt R.K. Basis school St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen tot en met 12 jaar uit Heiloo kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uit zoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zak centje voor de vakantie verdienen. Let op Er mogen géén commerciële activi teiten plaatsvinden! Tevens willen wij iedereen erop attent maken dat er geen rommel achtergelaten mag worden, graag zélf opruimen in de aanwezige containers óf meenemen naar huis! Papier karton in de papiercontainer en al het overige in de grote containers. De organisatie zorgt voor koffie, thee en koeken tegen een kleine bijdrage. De kin deren krijgen gratis limonade met een verrassing. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong of oud; iedereen is van harte welkom rondom Winkelhof't Loo. Tot woensdag 30 april 2003 van 09.00 uur tot 12.00 uur! Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Astrid Busso van de afdeling Welzijn, team COA, werkdagen dinsdag, woensdagochtend en donderdag, telefoon (072) 535 66 82. Politie: 0900 8844 (locale tarief) - R,;i i Mi ÊmÊx i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4