Lenzen die je ogen strelen. kratten wit- of tarwebrood Moederdag en pompoenen wedstrijd bij Intratuin Drukke Koninginnedag voor Fanfare Showband Heiloo Schildersgenootschap Hallem spreidt de vleugels uit jfngezomun brieven '3 Wft a 24 flesjes kilo zak 750 gram van 19.78 voor van 6.48 voor voor voor *F> gelezen word Koninginnedag Baetenburg en Boekenstein HEILOO - Op woensdag 30 april wordt er weer een gezellige koningin nedag gevierd met spelletjes, vrij-, markt en voetbal. Elk jaar wordt er op de speeltuin in Boekenstein een feest georganiseerd wat leuk is voor jong en oud. Dit jaar al voor de 24ste keer! Het fanfarekorps loopt vanaf 9.30 uur door de straten en brengt de stemming er goed in. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen alle kinderen tot twaalf jaar het spelletjesparcours aflopen. Een spelletjeskaart kost 1 euro. Vanaf 11.00 uur start de vrij markt en kunnen kinderen spulletjes proberen te verkopen. Natuurlijk zijn er weer volop limona de en andere lekkernijen te verkrij gen, onder het genot van een gezellig muziekje. Behalve uit de wijken Baetenburg en Boekenstein komen er ook veel kinderen uit de omliggen de wijken op deze leuke ochtend af. Uiteraard zijn ook zij welkom. Om 19.00 uur vindt er voor kinderen van 6 t/m 16 jaar de traditionele voetbal wedstrijd plaats tussen de wijken Baetenburg en Boekenstein. Wie zal dit jaar de wisselbeker winnen? De kinderen uit deze wijken kunnen zich hiervoor opgeven via de antwoord- strook die in het programmablad staat. Het programmablad wordt huis aan huis verspreid in de wijken. Ingezonden mededeling HEILOO - Voor de jongste bezoeker- tjes van Intratuin organiseert het groe ne warenhuis een leuke pompoenwed strijd. Tot en met 3 mei kunnen kinde ren tot 12 jaar een gratis zakje pom poenzaad ophalen bij Intratuin. De zaadjes kunnen direct worden gezaaid en aan het eind van de zomer kunnen de pompoenen worden geoogst. De grootst gekweekte-pompoen in omvang kan 9,10 en 11 oktober worden ingele verd bij de lokale Intratuin. De kwe kerij es van de drie grootst ontvangen pompoenen worden per Intratuin- vestiging beloond met leuke kinder tuinartikelen. Daarnaast dingen de winnaars van alle 54 Intratuin-vestigin- gen mee naar de hoofdprijs en dat is een weekend voor vier personen naar Disneyland Resort Paris. Moederdag-ideeën Op zondag 11 mei is het Moederdag en dus tijd om alle moeders in het zonne tje te zetten. Moeder wordt in veel gevallen verrast met een ontbijtje op bed, een zelfgemaakte tekening of een cadeautje. En dat laatste levert voor sommige vaders en kinderen nogal eens problemen op want wat voor een cadeautje moet er gekocht worden? Hier heeft Intratuin een antwoord op. HEILOO - De Fanfare Showband Heiloo is - na het afscheid van dirigent Ruud Peerdeman - enthousiast verder gegaan met haar nieuwe dirigent Marcel Klok. Marcel is al geruime tijd een instructeur van Muziekvereniging Beatrix in Hilversum, een van de groot ste en bekendste showbands van Nederland. De Heilooër Muziek vereniging is er dan ook geweldig trots op dat Marcel zijn keus op haar heeft laten vallen. Dat zijn hart uitgaat naar lekkere muziek waarop fraaie shows kunnen worden gebracht, mag duide lijk zijn. Komende woensdag, 30 april, staat bij de Fanfare Showband Heiloo geheel in het teken van Koninginnedag, 's Morgens vroeg om'9.30 uur staat als gewoonlijk de optocht in Plan Boekenstein op het programma, voor uitlopend op het spelprogramma dat de buurtvereniging daar weer heeft geor ganiseerd. Om 11.45 uur wordt verza meld bij de Oosthonk om ook daar de optocht (vertrek om 12.00 uur) op te luisteren. Helaas zullen er dit jaar in Plan Oost geen kinderspelen worden gehouden. Na deze altijd weer gezellige kinderoptocht - met vele fraai versierde fietsen, autopeds en zélfs kinderwa gens, gaan de bandleden en de majoret tes in volle vaart met de bus op weg naar Voorthuizen, alwaar 's middags vanaf 14.30 uur deel wordt genomen aan de plaatselijke taptoe, 's Avonds zal de Fanfare Showband Heiloo van 19.00- 20.00 uur een van de trotse deel nemers zijn aan de Algorische Stoet in hetzelfde Voorthuizen. Hallem in het duin. EGMOND - Schildersgenootschap Hallem uit Egmond-Binnen exposeert tot begin juni schilderijen bij Sony Nederland, en tot eind juni bij het Scagon theater in Schagen. Bij Sony City aan de Schipholweg 275 in Badhoevedorp exposeren Huug Zentveld Erik Baart en Jos Apeldoorn een veertigtal schilderijen in de onder ste drie ringen. De expositie bij Sony is op werkdagen te bezichtigen van 9.00 tot 17.00 uur. Ook in de bar van het Scagon theater in Schagen hangt werk van Hallem tentoongesteld. Jos Apeldoorn schildert levendige, soms bijna abstracte landschappen en Tijdens de nationale 'meimaand bal kon- ,en terrasmaand' presenteert het groene warenhuis tal van ideeën om het balkon of het terras mee te ver fraaien. Een aantal voorbeelden: Decoratieve manden of potten met de zomerbloeier van het jaar, de Pelargo nium, ofwel de Geranium. Balkon- bakken gevuld met kleurrijke zomer- bloeiers zoals Fuchsia's, Petunia's en Impatiens. En hanging baskets in bonte varianten maar ook op kleur gesorteerd. Kleur- en geurrijke ideeën voor moe derdag die een zomerlang meegaan. Fietsronde CDA Heiloo Op zaterdagochtend 26 april fietsen fractie en bestuur van het CDA- Heiloo weer door het dorp. Wanneer u hen op iets in uw omgeving wilt wijzen of ergens anders over wilt spreken, laat u dat dan even weten via e-mail ellybcens@quicknet.nl, tel. 072-5338208. dorpsgezichten, Huug Zentveld zet een breed scala aan onderwerpen op doek in een gedragen expressionistische stijl en Erik Baart tracht de stilte in zijn werk te vangen. Hallem als collectief en individueel exposeerde al veel in onze regio en in België. Dit jaar spreidt Hallem zijn vleugels verder uit. Naast Bad hoevedorp en Schagen staan verder exposities op het programma in: Zottegem(België), Bergen (kunst- lOdaagse) en Heiloo, en van 14 t/m 22 juni tijdens de Kunstschouw Westerschouwen in Zeeland. Skatebaan Limmen Hierbij wil ik een reactie geven op het bericht over de skatebaan in Limmen in de uitkijkpost van 16 april. Dat de gemeente samen met het jonge renwerk deze informatie avond gehou den heeft is een prima zaak en gezien de opkomst en de inspraak die de jeugd op deze manier gehad heeft heb ik alleen maar waardering. Toch wil ik op twee beweringen uit het artikel ingaan. Eerst de opmerking dat de jongeren blij waren dat er nu eindelijk eens naar hen geluisterd werd en de bewering dat in de plannen van destijds gekozen was voor een halfpipe van 2,5 meter hoog. De plannen die toen op tafel lagen zijn in overleg gemaakt met de jongeren, de ambtenaar sportzaken heeft regelmatig met een aantal jongeren om tafel geze ten en de attributen die in het plan opgenomen waren was door hun geko zen, het probleem was ook helemaal niet wat er geplaatst ging worden maar waar. Dan de bewering dat in de plannen een halfpipe van 2,5 meter hoog voor kwam, dit is nooit de bedoeling geweest en heeft in geen enkel plan onderdeel uitgemaakt, ook wij begrepen toen wel dat je zo iets niet plaats in het dorps park. Het is jammer dat de wethouder en de ambtenaren zo slecht op de hoog te zijn van de plannen die toen op tafel lagen en de manier hoe die tot stand zij gekomen. W. Marechal-Goossens Voormalig wethouder welzijn Limmen Koninginnennacht in cafe 't Voorom AKERSLOOT - In samenwerking met de Oranje vereniging organiseert Café 't Voorom in Akersloot voor 29 april vanaf 21.00 uur een Oranje Disco met bekende hits uit de jaren 70 80. Na het grote succes van vorig jaar is de zaal uitgebreid met dansvloer die in disco- en oranjestijl is aangekleed.Dus haal de discokleding maar uit de kast en geniet nog eens van alle swingende hits van toen. Monastieke wandeling EGMOND - Op zaterdag 17 mei hou den vier spirituele centra uit de omge ving van Bakkum en Egmond (Monas tiek Centrum Zeeveld, Liobaklooster, Retraitecentrum De Cynham, Sint Adelbertabdij) voor de vierde keer een prachtige monastieke wandeling van circa 17 kilometer door bos, weilanden en langs de duinrand. Doel is de deelnemers kennis te laten maken met de spirituele grond en de spi rituele activiteiten in de streek rondom Egmond. Het thema van deze wandeling is naar een haiku van Buson. Start is om 9.00 uur vanaf het Monastiek Studiecentrum Zeeveld, Noorderstraat 2 in Castricum, route: via de Adelbertusakker (facultatief) naar het Liobaklooster in Egmond-Binnen, lunch bij retraitecentrum De Cynham in Egmond aan den Hoef, vervolgens naar de Sint Adelbertabdij in Egmond- Binnen, einde tussen 17.15 tot 18.00 uur weer op Zeeveld. Op de vier locaties die worden bezocht zal naast een presentatie van het werk dat men daar verricht (exposities, kerk, meditatie, verhaal, pottenbakkerij enzovoorts), ook tijd en ruimte zijn voor koffie/thee, het nut tigen van de lunch en een hapje en drankje na afloop. Voor de lunch dient u zelf brood mee te nemen, voor soep en drinken wordt gezorgd. Opgave: voor 14 mei bij De Cynham, tel. 072-5070760 (tussen 9.00 en 12.00 uur), kosten: volwassenen E 10,-, kinderen E 5,-. Maandlenzen van Het Huis, 6 paar incl. vloeistof 90,- Vormvaste lenzen van Het Huis 180,- Het Huis Moen SSmmSSmm l®liÊ 111 li li 1lil MÉÉ 1 i ""*"'1 n gelezen worden Jg C1000 Daalmeer Johanna Naberstraat 51 Alkmaar Openingstijden: ma-za: 8.00-22.00 uur Ook voor slijterij en geneesmiddelen C1000 De Mare Europaboulevard 354 Alkmaar Openingstijden: ma-do: 8.30-20.00 uur vr: 8.30-21.00 uur za: 8.00-20.00 uur Cl000 Huiswaard Muiderwaard 416 Alkmaar Openingstijden: ma-do: 8.00-20.00 uur vr: 8.00-21.00 uur za: 8.00-20.00 uur Cl000 Hofman Winkelwaard 486 Alkmaar Openingstijden: ma-do: 8.00-21.00 uur vr: 8.00-21.00 uur za: 8.00-20.00 uur UITKIJKPOST - 23 APRIL 2003 - PAGINA 6 tllllls:.. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij,-dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! hi 'tMLMnBife, OPTt C i B N S CASTRICUM - GEESTERDUIN 37 - TEL. (0251) 65 66 95, HEILOO - WINKELHOF 'T L00 49 TEL. (072) 533 25 95 WWW.HETHÜISMOENOPTICIENS.NL tf jmf' i|| Amstel bier 13.98 Magere hamlappen 3.49 Knip 0.89 Aviko kreukelfriet 0.69

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6