Water werkt met uw stem Eeuwfeest gemeentelijke historisch museum te Bergen De Ecimcjiiden Demonstratie verwerking gft-afval in Heiloo 1 o£ Jim trekt veel bezoekers Parking Sale evenement naar in Heiloo UITKIJKPOST -23 APRIL 2003 - PAGINA 8 Verkiezingen bestuur Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier Chris Streefkerk Jan Wentink, kandidaat voor Uitgeest, Akersloot en Limmen Alkmaars Christelijk Mannenkoor ontvangt Gloria Dei Chorale Tilt u er te zwaar aan? De liefste moeder van Egmond! Paarden vlooienmarkt Adressen Heiloo Zomerzotheid bij de Slank Klup Activiteiten Heiloo Voorlichtingsavond over bevallen vcvdfl Uitslagen Heilooër Bridgeclub Limmen Schaakvereniging Oppositie REGIO - Tussen 23 en 29 april valt bij alle huishoudens in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal een stem biljet op de deurmat. Daarmee kan men een stem uitbrengen voor het nieuwe bestuur van Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier. Dat bestuur beslist over veilige dijken en duinen, schoon en voldoende water en het beheer van wegen. De verkiezin gen zijn schriftelijk: stemmen kan snel en eenvoudig door het stembiljet op te sturen. Een hoog of laag waterpeil, overtollig regenwater wegmalen of het bergen in een polder, dat zijn dilemma's waar het bestuur van het hoogheemraadschap mee te maken heeft. Keuzes die invloed hebben op de leefomgeving van iedereen die woont in het gebied boven het Noordzeekanaal. Het water peil heeft invloed op het grondgebruik: een hoog peil is goed voor de akker bouw, maar een te laag peil tast de fun deringen van huizen aan. De keuze om te kiezen voor het bergen van water in polders bij tijden van veel regenval betekent dat op die plaatsen niet gewoond of gewerkt kan worden. Zo maakt het bestuur ook een afweging over de kwaliteit van het slootwater: hoe schoon moet het zijn? En hoeveel (belasting)geld mag dat kosten? Met het uitbrengen van een stem kunnen inwoners invloed uitoefenen op de samenstelling van dit bestuur. Wie heeft stemrecht? Het bestuur telt 40 zetels en is verdeeld in vier categorieën belanghebbenden: ingezetenen, gebouwd, ongebouwd en bedrijfsgebouwd. Iedereen van 18 jaar en ouder kan stemmen op de kandida ten voor de categorie ingezetenen. Bezitters van onroerende zaken krijgen daarnaast nog stemrecht voor de cate gorieën gebouwd en/of ongebouwd. De leden van de algemene besturen van de Kamer van Koophandel te Alkmaar en Amsterdam kiezen de kandidaten uit de categorie bedrijfsgebouwd. Schriftelijke verkiezingen Stemmen is eenvoudig, een compleet stempakket valt bij alle stemgerechtig den door de brievenbus. Het stempak ket is afgestemd op de kiezer en bevat het stembiljet en het kandidatenboekje voor die categorieën waarvoor de kie zer stemrecht heeft. De kandidaten presenteren zich in het kandidaten- boekje met een foto en een motivatie. Daarnaast presenteren de kandidaten zich uitgebreider op internet: www.hhnk.nl. Na het invullen kan het stembiljet in de antwoordenvelop gra tis op de post. De stembiljetten moeten voor donderdag 15 mei, 12.00 uur binnen zijn. Chris Streefkerk. Noorderkwartier of Zuiderzee? Eind april/begin mei vinden er in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal schriftelijke verkie zingen plaats voor het Algemeen Bestuur van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het Hoogheemraadschap is een water schap. Ooit waren er in het Noorderkwartier zo'n 400 waterschap pen. Het eerste waterschap werd rond het jaar 1200 opgericht .door o.a. Heiloo. Zonder waterschappen zou het Noorderkwartier Zuiderzee zijn. Drs. Chris Streefkerk, (Harrelaers 4, 1852 KW Heiloo, tel. 072-5331386, e- mail cstreef@quicknet) houdt zich al 25 jaar bezig met de geschiedenis van de waterschappen in Nederland. Als histo ricus is hij werkzaam in de Koninklijke Bibliotheek te Den Haag, specialisme waterstaatsgeschiedenis. Voorts is hij (voor VVD Heiloo) lid van de gemeen teraad van Heiloo, voorzitter van de commissie Openbare Ruimte. Hij schreef over de waterschappen in Heiloo in het standaardwerk Heiloo voor en na Willibrord (1995). Graag wil hij zijn ruime ervaring in het openbaar bestuur en historische kennis ten dienste stellen aan het nieuwe waterschap Hollands Noorderkwartier. Goed waterbestuur is democratisch, maakt gebruik van de natuurlijke omstandigheden en is betaalbaar. In het waterschap wil hij werken aan: democratisch en duurzaam waterbe heer. Programmapunten 1. (doelstellingen van het waterschap), - gegarandeerde veiligheid; -schoon water vanzelfsprekend; -bodemdaling stoppen; -tot stand brengen van een samenhangend waterbeleid; -waar COtW1" HEILOO - Zaterdag 19 april tussen 10.00 en 15.00 uur stond een demon stratiewagen van het recyclingbedrijf Purva op verzoek van de gemeente Heiloo op het Looplein in Heiloo. Belangstellenden konden zien en horen hoe het door de gemeente Heiloo ingezamelde groente-, fruit- en tuinafval wordt verwerkt en toegepast. Wethouder Rob Opdam (VVD) en bedrijfsleider Jan Mulder van com- posteringsbedrijf Purva reikten de nodige zakken gratis compost uit. Inwoners van Heiloo met een volkstuin kregen informatie hoe ze van het recy clingbedrijf gratis compost op de tuin kunnen krijgen. Veel afval komt in aan merking voor hergebruik. Zo ook groente-, fruit- en tuinafval (gft). Daar wordt compost van gemaakt. Purva, recyclingbedrijf voor organisch afval, verwerkt ook het gft-afval van de huis- mogelijk water de ruimte geven; - waterbeheer op de landelijke politieke agenda plaatsen. 2. (inrichting en werkwijze van het waterschap), -democratisch gehalte verhogen; -terugdringen van sectorale belangenbehartiging; -waterschap dich ter bij burgers brengen; -werken aan een vertrouwenwekkende, eigentijdse, efficiënte, slagvaardige organisatie, - vergroting van eenheid binnen alge meen bestuur, -invoering dualisme. Zijn politieke kleur is blauw, de kleur van water, zijn drijfveer is 'groen' en wordt gevoed door liefde voor natuur en landschap. Behoud van landschappe lijke en natuurwaarden staan bij hem voorop. Wethouder Rob Opdam deelde zaterdag samen met Jan Mulder van com- posteringsbedrijf Purva gratis zakken compost uit, in de hoop dat de Heilooer bevolking straks het afval beter gaat scheiden... (foto MSP) houdens uit de gemeente Heiloo tot compost. Zaterdag 19 april was het harde bewijs in de vorm van zakken met compost te zien op het Looplein. In de demonstratiewagen was een ten toonstelling ingericht en ook een film pje te zien over hoe gft-afval tot com post wordt verwerkt en waar het ver volgens voor wordt gebruikt. Immers compost is een nuttig eindproduct dat toepasbaar is als bodemverbeterend middel. Met het geven van voorlichting over gescheiden inzameling van gft-afval en het hergebruik ervan wil de gemeente Heiloo stimuleren dat inwoners het groente-, fruit- en tuinafval beter schei den van de andere afvalsoorten. In het Plan van aanpak Gescheiden Inzame ling Huishoudelijk Afval (GIHA) is aangegeven welke maatregelen de gemeente neemt om dit te bereiken. BERGEN- Bergens historische museum Het Sterkenhuis maakt zich op voor de viering van het 100-jarig bestaan (1903- 2003). De feestelijkheden van deze gemeentelijke instelling, in het kader van het jubileum zijn vooral bedoeld voor de bezoekers. Ze worden over een wat lan gere periode gespreid. Zowel in 2003 als in de zomer van 2004 staan er verschei dene evenementen, waaronder enkele tentoonstellingen op het programma. Op vrijdag 25 april om 16.00 uur wordt de eerste expositie in het kader van het eeuwfeest geopend. Deze opening vindt plaats in 't Oude Raethuys, Raadhuis straat 2-4 Bergen. De titel van de ten toonstelling luidt: Een droom van een dorp, het romantische Bergen 1810-1910. Tot en met zondag 26 oktober toont Het Sterkenhuis unieke tekeningen, prenten 'en schilderijen. Op 22 december 1903 werd het 'Museum van Oudheden' (zoals het toen heette) geopend. Rond half december 2003 wordt dit feit her- dacht en gevierd, met een feestelijke bij eenkomst. In het voorjaar van 2004 wordt in het Sterkenhuis de tweede jubi leumexpositie geopend. Ook deze ten toonstelling ditmaal op het thema Verzamelen, kan tot het najaar door het publiek worden bezichtigd. Tijdens alle speciale exposities is ook steeds de vaste historische collectie van het museum te zien. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan bereidt het Sterkenhuis de uit gave voor van een kleurenreproductie van een oude afbeelding van Bergen. Deze zal in het museum te koop zijn. Er worden tevens voorbereidingen getrof fen voor de uitgave van een nieuwe informatiebrochure. Aan de bezoekers zal tijdens de expositie een overdruk van het befaamde liedje van de Bergenaar worden aangeboden. Dit werd geschre ven door mevr. M.A.D. van Reenen- Völter in 1910. Voor de Bergense school jeugd wordt een educatief project op het thema verzamelen voorbereid. Jan Wentink Samenwerken daar gaat het om „Ik ben opgegroeid als boerenzoon, in de duinzoom. Het water uit de beek konden we nog drinken en we hadden het niet rijk. Financieel werd het beter, en het drinkbare water in onze beek verdween." De spanning tussen economie en milieu „Groei (economische) en ontwikkeling is voor velen de reden om iets te onder nemen. Voor mensen in mijn (werk) omgeving is dat hun (agrarisch) bedrijf, zij voelen zich bedreigd door de regels die ze t.b.v. het milieu opgelegd krijgen en zoeken naar de mogelijkheden om ondernemer te kunnen blijven. Voor anderen is het verdwijnen van soorten een bedreiging dat stimuleert hen tot het ondernemen van actie, van 'redt de pad' tot wilgen knotten." Creativiteit en doelgerichtheid zijn voor beide groepen essentieel „De overheid waaronder het water schap speelt daarbij een rol d.m.v.: Stimulansen voor ontwikkelingen zoals toerisme en (financiële bijdrage voor) natuurbeheer. Regels voor voldoende waterberging en afvoer ter voorkoming van wateroverlast en de bescherming van planten en dieren." Waterschappen Vroeger, strijd tegen het water. Nu, ont wikkeling en behoudt van natuur en ondernemers creativiteit, binnen finan ciële- en veiligheidsgrenzen. Omdat te realiseren is samenwerking tussen belangengroepen nodig, dat wil ik sti muleren daar wil ik voor gaan in het nieuwe Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Als het stem biljet nog bij u thuis op de mat licht of misschien zelfs al bij het oud papier, stel ik voor om het op te pakken en zo snelmogelijk in te sturen. In het bij geleverde boekje staat mijn naam op nr 27 Heeft u vragen? Bel gerust 0655-711854." ALKMAAR - Op vrijdag 2 mei om 20.00 uur geven het Alkmaars Christelijk Mannenkoor en Gloria Dei Chorale samen een concert in de Vrijheidskerk aan de Hobbemalaan 2a te Alkmaar. Gloria Dei Chorale zingt al zo'n 50 jaar alle soorten lie deren en laat deze horen tijdens con certreizen en dus ook in Nederland. Een groot deel van het repertoire bestaat uit geestelijke muziek maar ook prachtige nummers uit musicals. Zij beschikken over diverse solisten en worden begeleid door orgel, piano, hobo, fluit en trompet. Uiteraard zingt ook het Alkmaars Christelijk Mannenkoor met een nieuw repertoire. De toegangsprijs is E 5,-. Wilt u een programma, dat tevens toegangsbewijs is, bestellen of wilt u meer informatie? Bel Henk de Jager, tel. 072-5124195 of Arie Rooker, tel. 072-5112638. ALKMAAR - Mensen die regelma tig iemand in en uit de rolstoel, of in en uit bed helpen, worden uitgeno digd om op 15 mei deel te nemen aan een middag om hier iets over te leren. Marga Smal, haptotherapeut en al jaren docent/trainer, leert u in twee uur de basisprincipes van haptono- misch tillen. Hoe een transfer ver loopt is het resultaat van een samen spel tussen twee mensen. Dit samen spel kan op veel verschillende manie ren verlopen. Wanneer u haptonomi- sche principes toepast gaat het gemakkelijker. Dit komt doordat degene die in de rolstoel zit actief meewerkt bij een verplaatsing waarbij ook de zwaartekracht gebruikt wordt. Bij de Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland en Steunpunt Mantel zorg kunt u aan deze bijeenkomst gra tis deelnemen, in de Reinaertlaan 1, vergaderzaal Humanitas, Alkmaar. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelding voor 9 mei is noodzakelijk, tel. 072-5407099. Op zondag U mei is het weer moe derdag, de dag waarop alle moeders in het zonnetje worden gezet. Ook in de Uitkijkpost! Stuur of e-mai! een foto van je moe der of oma (vóór maandag 5 mei) naar de redactie en vermeld erbij waarom juist deze moeder/ oma de liefste, leukste, gekste of mooiste van heel Egmond is. Misschien staat ze dan wel op woens dag 7 mei in de krant! Stuur de foto en tekst naar de redac tie Uitkijkpost, De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, of per e-mail naar: redactie@uitkijkpost.nl. EGMOND - Op koninginnedag wordt er in Egmond aan den Hoef een markt in tweedehands paardenspullen gehouden, op het terrein van Manege Groot. De paardenvlooienmarkt gaat om 13.00 uur van start en is voor ieder een vrij toegankelijk. Manege Groot vindt u aan de Herenweg 154 in Egmond aan den Hoef. Voor meer informatie kunt u bellen met Manege Groot, tel. 072-5061907 of kijk op de website www.manegegroot.nl. NIEUWSBI AD VOOR HEILOO FM OMSTREKEN Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112 Agenda De Egmonden Abdij kaarsen De kunstenares Mieke Bos-Oudendijk uit Bontehok toont tot en met 3 mei een aantal van haar olieverfschilderij en en enige gobelins in de tentoonstel lingsruimte van Abdijkaarsen B.V.aan de Vennewatersweg. De expositie is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten, tel. 072-5062786. www.abdijkaarsen.nl. Galerie Conny van Kasteel In galerie Conny van Kasteel zijn twee exposities te zien: die van Peter Jansen (beelden) en Umberto Mariani lood). In de Noorderstraat 5 is grafiek te zien van Lucio del Pezzo. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4+5 Egmond aan Zee, tel/fax 072-5067151, openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. De galerie is gesloten van 24 april t/m 4 mei. Galerie De Kapberg Tor en met 18 mei exposeren in Galerie De Kapberg Dominique Chan, schilderijen, Joop Vegter, mezzotint en Marrigje van der Brug, beelden. Galerie de Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur en na telefonische afspraak (tij dens openingsuren), tel: 072-5062645) Ateliers Hallem Wisselende exposities van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg 2, allen te Egmond Binnen. Atelier de Hoop Wisselende exposities aan de Julianaweg 23 te Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Wisselende exposities aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Openingstijden: do t/m zo 12.00 tot 18.00 uur. The Obsession of Art (Bergen) Tot en met 9 mei wordt bij The Obsession of Art een nieuwe expositie gehouden. Actuele, nieuwe werken vormen de kern van de tweede Nederlandse solo expositie van de Siciliaans/Canadese schilder Carmelo Sortino, getiteld 'Metaphors in Fruit'. De openingstijden zijn: do t/m zo van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak via tel. 072-5818461 of mail@artobsession.nl of kijk op www.artobsession.nl. HEILOO/EGMOND - Pasen is voor bij en de zomer hangt al in de lucht. Nog twee maanden en de zomerkle ding kan weer uit de kast, die onverbid delijk de nadruk legt op de schoon heidsfoutjes. Er moet wat gebeuren. De markt voor afslankproducten wordt steeds groter en groter, men wil nog gauw even die extra 10 kilo kwijt voor de zomer. Ook bij Beheer Slank-Klup merken ze deze tendens. Bij Beheer Slank-Klup leert u met behulp van menu's een ander eetpa troon aan met normale voedingsmidde len. Cliënten staan vaak verbaasd over de hoeveelheden die ze moeten eten. Dat bevestigt onze ervaring dat mensen geneigd zijn zichzelf uit te hongeren. Inmiddels heeft Beheer Slank-Klup een tweede lijn uitgezet waarbij men sen het menu volgen maar daarnaast een afvalondersteund product gebrui ken. Gebruik van dit product is optio neel, dus alleen het menu volgen is nog steeds mogelijk. Kom vrijblijvend een kijkje nemen tijdens een klupuur, op maandagavond wijkgebouw Ypsalon, Heiloo, aanvang 19.15 uur, of op woensdagavond dorpshuis Hanswijk, Egmond aan den Hoef, 19.00 uur. Voor meer info kijk op www.slank-klup.nl. Oudheidskamer de Oude Pastorij Expositie over de Willibrorduskerk in de tentoonstellingsruimte van de Oudheidskamer de Oude Pastory. De tentoonstelling bestaat uit ruim honderd foto's van de oude kerk met de twee torens uit de 19e eeuw en de huidige kerk uit 1927, met verklarende teksten. Deze tentoonstelling zal te zien zijn tot en met zaterdag 3 mei. In de bovenzaal van de Oude Pastory is een permanente tentoonstelling inge richt die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17,00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Brasserie Wildschut Tot eind mei kunt u genieten van enke le werken van kunstenares Shunyam in Brasserie Wildschut. Als u meer werk van haar wilt zien dan kunt u haar gale rie bezoeken in Amsterdam; Nieuwe Spiegelstraat 72, tel.020-4215130, of haar site bezoeken: www.shunyam.nl. Brasserie Wildschut is alle dagen open van 11.00 tot 24.00 uur en is te vinden aan de Stationsweg 82, Heiloo. Galerie van Lubeck Realistische olieverfschilderijen van Miriam Fleuren, in combinatie met bloemsierkunst van Aty Winnips. Op zondag 16 maart zullen beide kunstena ressen zelf aanwezig zijn in Galerie van Lubeck. Op 16 maart houdt Wijndijck een wijnproeverij in de galerie. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 7 maart inschrijving voor de cursus 'Mijn kind en internet'. De cur sus, drie bijeenkomsten op woensdag 26-3, 2-4 en 9-4, wordt geleid door Bamber Delver. Als voorbereiding houdt Bamber spreekuur van 19.00 tot 20.00 uur in de bibliotheek. In de kleuterafdeling is deze maand een presentatie gewijd aan 'Teken je een ster voor me?' Over kleuren, kleu ters en kunst. Woensdag 11 maart verkiezingen: de bibliotheek is stembureau en daarom geopend van 07.30 tot 21.00 uur. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Atelier TP Tine Poelsma vanaf 5 maart een nieuwe expositie van haar werken geïnspieerd door steenstructuren. Atelier TP aan de Termijen 189, is elke woensdag geo pend van 10.00 tot 16.00 uur, of na tel. afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wij he is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00'tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 072- 5339490. ALKMAAR - Op dinsdag 29 april hoüdt de afdeling Verloskunde van het MCA een voorlichtingsavond over bevallen. Deze bijeenkomst is bestemd voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwan ger zijn, en hun naasten. De bijeen komst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015) van het MCA, ingang Metiusgracht, van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de voorlichtings avond komen de poliklinische- klini sche- en de thuisbevalling aan de orde. Sprekers zijn J. Bais (gynaecologe in het MCA) en C. Berlee (verpleegkun dige van de afdeling Verloskunde van het MCA) en T. Kreuning, een verlos kundige uit de regio. Na afloop is er ruimschoots om vragen te stellen. Aanmelding is noodzakelijk. U kunt hiervoor contact opnemen met de Balie van het MCA, tel. 072-5483500. HEILOO - De uitslagen van dins dag 15 april zijn: A-lijn Grootjen - Hurkmans 61.80, fam. Muller 58.30. B-lijn: fam.Elsman 72./90, Bikker - Cavalini 57.60. Donderdag 17 april: A-lijn fam. Neefjes 62.10, Haan - v. Loon 56.70. B-lijn Brugman - Velseboer 63.00, fam. Van Os 58.90. C-lijn Nielen - Beentjes 56.30, Evers - Knoop 53.60. D-lijn Nieuweboer - de Ruiter 61.10, fam. Sprenkeling 60.40. De Bridgeclub Limmen heeft op 16 april als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Dolmans- Bollweg 65.18, 2. Landstra- Tuinstra 56.70, 3. Alderlieste- de Groot 56.25, B-Lijn: 1. Min- Braams 62.95, 2. Balkenende- Min 57.14, 3. Mulder- Kruyswijk 54.46, C-Lijn: 1. Fam.Nierop- Groot 54.91, 2. Fam. Luttikhuizen 54.02, 3. Fam. van der Molen 52.02, D-Lijn: 1. Boom- Verhoeven 62.05, 2. Goedhart- de Wit 57.81, 3. de Bloois- Vendel 51.56, E-Lijn: 1. Hageman- Ligthart 61.50, 2. Fam. Stroet 55.95, 3. van Balen- Zwertbroek 53.17. HEILOO - In ronde 27, gespeeld op 15 april werd nogmaals duidelijk dat Van der Wal dit jaar kampioen gaat worden. Door van Etten, vech tend voor z'n laatste, theoretische kans, na een geweigerd remiseaan bod, in de tijdnoodfase op stukver lies te trakteren zette hij de concur rentie nog verder op achterstand. Folkertsma ging na elke zet even aan de wandel en ontdekte, toen hij wat meer 'zitvlees' kreeg, dat Limmen al een mooi matnet had gevlochten. Van der Werff zag in het frivole spel van Bosma zoveel -niet bestaande- dreigingen, dat hij een paar keer vergat te winnen en uiteindelijk door herhaling van zetten in remise moest berusten. Langereis werd - vrolijk lachend- in korte tijd door Woudstra van het bord gespeeld. Blom en Roodbol werden het eens over de luide opmerking: 'nou bied ik je één keer remise aan, want anders...'. Huffnagel zette zijn opmars verder kracht bij door een overwinning op Manni en Horninge versloeg de Lange in een Alkmaars onderonsje Uitslagen: Van Etten-van der Wal 0- 1, Limmen-Folkertsma 1-0, van der Werff-Bosma rem., de Jager- Jongkind 0-1, Maas-van Ham 0-1, Manni-Huffnagel 0-1, van der Brink-Jongerius 0-1, Woudstra- Langereis 1-0, Sauer-Koenders 1-0, Kraaijenbrink-Rump 0-1Roodbol- Blom rem., Horninge-de Lange 1-0. Stand bovenaan: 1. Van der Wal 3189 pnt, 2.Folkertsma 3061 pnt, 3.van der Werff 3058 pnt, 4.van Etten 3002 pnt, 5. Limmen 2930 pnt. Voor meer info over Oppositie, via internetraadpleeg de Uitkijkpost- site www.uitkijkpost.nlf keuze: sport in de regio'Oppositie schaakvereniging of via: www.home.zonnet.nl/jongkind-2. HEILOO - Het was voor veel jeugdige bezoekers dé mogelijkheid om hun idool eens in levende lijve te zien. In gezelschap van hun vader of moeder, die veelal zelf het organiserende Karwei opzocht of een van de andere deelnemende bedrijven een bezoekje bracht, stonden de kids in lange rijen te wachten op de komst van hun held. Afgelopen zaterdag kwam Idolsfinalist Jim Bakkum namelijk tijdpns Parking Sale naar garage Van der Steen Autobedrijf. Toen even na 13.00 uur de auto van de jonge ster arriveerde brak een luid gejoel los en verdrongen de gil lende fans zich om maar een glimp van hun voorbeeld te kunnen opvangen. Langs de bovenverdieping werd Jim het gebouw binnen geloodst, waarna de fans binnen een kaart voorzien van handte kening mochten halen. Buiten deden de andere deelnemers ook goede zaken. Zo presenteerde Hal 't Zevenhuizen zich met een aantal marktkramen, kon men bij de Uitkijkpost een rondje maken in de draaimolen en luisteren naar een heuse drive-in show en demon streerde garage Piet Admiraal de Clifford autobeveiliging. Bij Alldeck kon men een welkomstwimpel voor een speciaal prijsje op de kop tikken en bij Kits Oonlie was het open dag. De snack- kar van The Cosy Corner deed eveneens goede zaken op het terrein van Karwei. Op de enige gure dag tijdens dit paas weekend ging een lekker patatje of een broodje kroket er dan ook prima in! Wauw, wat een hoop fans, zal Jim Bakkum gedacht hebben toen hij vanaf de trap bij Van der Steen Autobedrijf de gillende menigte overzag. De fans moch ten uiteindelijk een voor een naar boven om een handtekening te halen om op deze wijze ongelukken te voorkomen...(foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8