Kampioenschap bloemschikken Vrijmarkt Op het plein bij Winkelhof 't Loo Katholiek Vrouwengilde viert 90-jarig bestaan Expositie De ontmoeting in kapel Willibrord Benefietconcert voor Kinderziekenhuis in Eritrea einigingsdienst en milieu ededelingen UITKIJKPOST - 29 APRIL 2003 - PAGINA 6 MÊtëm WSSmêm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. SBH9m mm UK m Ov HEILOO Verleende bouw- en sloopvergun ningen Let op! Wijziging datum legen rolemmers Chatten met de wethouder over afvalinzameling Verkiezingen bestuur Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier Verleende collectevergunning Inwerkingtreding verordening huis vesting onderwijs Dodenherdenking in Heiloo Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen Afzwemmen voor A en B bij zwembad Loos Uitwisselingsscholieren Rotary musiceerden in de Beun voor het goede doel Heiloo contact -i W vervolg van pagina 4 het voornemen om voor bovenvermeld bouw plan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk een reactie indienen bij het college het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een ver slag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de eventueel ingediende ziens wijzen en een gemotiveerde reactie daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het col lege over de toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Bergeonstraat 19 - vergroten woning (reg.nr. 2002/0050) Hoog en Laag 3 t/m 7 - slopen 5 woningen (reg.nr. 2003/0134) Kennemerstraatweg 45 - vergroten woning (reg.nr. 2002/0195) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw-en/of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlo pige voorziening vragen bij de voorzien-ingenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de pubiieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Koninginnedag De groene rolemmers die normaliter op woensdag 30 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 1 mei a.s. geleegd. 5 Mei De grijze rolemmers die op maandag 5 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 8 mei a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 1 mei, maandag 5 mei en donderdag 8 mei a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 1 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. De gemeente Heiloo wil in gesprek met u over Afval (GIHA). Daarom start de gemeente op haar website een discussieforum, een enquête en een chatsessie met wethouder M.R. Opdam. Vanaf donderdag 24 april tot 15 mei kunt u als inwoner van Heiloo uw mening geven over de inzameling van huishoudelijk afval via de www.heiloo.nl. Om een dialoog tussen de inwoners van Heiloo en de gemeente tot stand te brengen over het project GIHA kiest de gemeente voor een interac tieve aanpak via de eigen website. U kunt reageren op en discussiëren over een aantal stellingen in het discussieforum. Daarnaast wil de gemeente door middel van een enquête meer te weten komen over het afvalgedrag. Tot slot zal wethouder Opdam op donderdag 1 mei a.s. tussen 21.00 en 22.00 uur chatten met Heilooënaren over de afvalinzameling in de gemeente. Daarbij kunt u uw mening over afval inzameling geven en vragen steEen over het afvalbeleid in de gemeente. De wethouder zal een uur lang direct reageren op uw meningen en vragen. Wethouder Rob Opdam: "Ik wil graag de discussie over een betere afvalinzameling aan gaan met inwoners van Heiloo. Het is een uitdaging om te kijken hoe ahe verschiHende denkbeelden tot een goed beleid omgesmeed kunnen worden." Interactieve rol inwoners Met de interactieve aanpak via de website voor het project GIHA wil de gemeente u als inwoner van Heiloo een rol geven in het verder vormen van het beleid. U kunt in direct contact met de wethouder aangeven met welke onderdelen van het huidige afvalbeleid u wel of niet tevreden bent. Door het losmaken van discussies en het inventariseren van meningen en reacties kan de gemeente haar beleid en of maatregelen beter laten aansluiten op de wensen van de inwoners van Heiloo. Ook krijgt de gemeente inzicht in hoe de maatregelen in het kader van GIHA door inwoners van Heüoo worden gewaardeerd. Maatregelen GIHA tot zover In het Plan van Aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) is aangegeven welke maatregelen de gemeente neemt om tot een betere scheiding van afvalsoorten te komen. Zo zijn de meest actuele acties van de gemeente: het (beperkt) gratis inleveren van bouw- en sloopafval, het stimuleren van het gebruik van keukenemmertjes door bewoners van hoog- bouwwoningen, de inname van tweede extra grijze rolemmers en het bevorderen en bekend heid geven aan de mogeEjkheid om een gratis extra groene rolemmer van 140 Eter aan te vragen. Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval In 2002 heeft het coEege van burgemeester en wethouders van gemeente Heiloo het Plan van afval 2002-2004 vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorsteden verwerkt van inwoners van Heiloo op basis van uitkomsten van ronde tafelgesprekken en het dorpsgesprek over hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 76 32. Tussen 23 en 29 april is bij aEe huishoudens in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal een stembiljet op de deurmat gevaEen. Daarmee kan een stem uitgebracht worden voor het nieuwe Noorderkwartier. Dat bestuur beslist over veihge dijken en duinen, schoon en voldoende water en het beheer van wegen. De verkiezingen zijn door het stembiljet op te sturen. Het stempakket is afgestemd op de ldezer en bevat het stembiljet en het kandidatenboekje voor die categorieën waarvoor de kiezer stem recht heeft. De kandidaten presenteren zich in het kandidatenboekje met een foto en een moti vatie. De kandidaten presenteren zich uitgebreider op internet: www.hhnk.nl. Ook twee inwoners van Heiloo hebben zich verkies baar gesteld. De heer C. Streefkerk in de categorie gebouwd en de heer dr. ir. K. Schaafsma voor de categorie bedrijfsgebouwd. Na het invuEen kan het stembiljet in de antwoordenvelop gratis op de post. De stembüjetten moeten vóór donderdag 15 mei, 12.00 uur binnen zijn. Meer informatie Heeft u verder nog vragen over de verkiezingen dan kunt u beEen met het gratis telefoonnummer 0800-0234981 Door burgemeester en wethouders is aan de volgende insteEing vergunning verleend voor het houden van een coEecte in de volgende periode. - Nederlands Astma Fonds van 4 tot en met 10 mei a.s. De coEectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit bhjkt dat zij bevoegd zijn te coEecteren. Burgemeester en wethouders van Heüoo maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad, bij besluit van 7 april 2003, heeft vastgesteld de gewijzigde Ver- Deze verordening regelt de toekenning van voor zieningen in de huisvesting voor het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs. De wijziging heeft onder meer betrekking op de aanpassing van schoolgebouwen aan onderwijs kundige vernieuwingen. De gewijzigde verordening treedt in werking op 1 mei a.s. De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betahng van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Vreugdenhil van de afdeling Welzijn, team COA, telefoonnummer (072)535 66 86. Op zondag 4 mei 2003 wordt ook in Heüoo de jaariijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de StiEe Tocht die om 19.40 uur vertrekt vanaf de hoek Bergeon- straat/HoEeweg naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de StiEe Tocht is er een oecumenische viering in de Ter Coul- sterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van aEe kerken van Heüoo. De viering is afge lopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stüle Tocht de gelegenheid hebben aan te sluiten bij de Stüle Tocht. De dodenherdenking wordt afgesloten met een herdenkingsconcert in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van aüe openbare gebouwen half stok. Ook particuheren worden verzocht deze gedragsüjn te volgen. 19.40 uur: start van de Stüle Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stüle Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek HoEeweg naar het monu ment 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze StiEe Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de StiEe Tocht bij het monument. Harmonie Caecüia zal toepasseBjke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een soEst van Fanfare Showband Heüoo wordt om: 20.00 uun twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het coüege van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particuheren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. U wordt vriendeEjk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plech tigheid bij het monument afgesloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk Zoals ook in vorige jaren het geval was, zal de dodenherdenking worden afgesloten met een kort herdenkingsconcert Ei de Witte Kerk. Het concert zal omstreeks 20.25 uur aanvangen en duurt ongeveer 30 minuten. De uitvoerenden zijn Antonin Rous, viool en Ruud van den Brink, piano. Uitgevoerd worden de sonate in a-moü D 385 van F Schubert voor viool en piano, Nocturne op. 104 nr. 1 voor piano en de vioolsolo uit 'Radux en Mahulena' van josef Suk. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht mevrouw j. van der Stok van de afdeling Organisatieonder steuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. In verband met Bevrijdingsdag zijn het gemeen tehuis en het gemeenteEjk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 5 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor wijzigingen Ei de ophaaldata van de afvalemmers in de rubriek Reinigings dienst elders op deze pagina. De eerstvolgende avondopensteüing van de PubEeksbaEe is op maandag 12 mei a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. De weekmarkt van 30 april vervalt. HEILOO - Op 22 april werd er in de Beeck afgezwommen door leerlingen van Zwembad Loos. Deze keer werd er gezwommen voor het A- en B-diploma van het zwemABC. De kinderen zwom men heel netjes op hun buik en rug en onder water door het gat zwemmen was geen probleem. Ook de borst-en rug- crawl was keurig! De geslaagden zijn: Diploma A: Koen van 't Boveneind, Lotte Bulder, Cas Daamen, Daan Groot, Joop de Haan, Jamie v.d. Lee, Tom Leering, Cees Lust, Joppe Min, Jesse Rietveld; Gabriélle van Saase, Niek Smits, Sandra Toby, Fleur Valk, Nick Wijker. Diploma B: Sjoerd Beentjes, Monique Mastenbroek, Bart .Pettinga, Myrthe Polman, Gino Reussien, Chanelle Sodimedjo. HEILOO - Groei Bloei hield met Pasen het Regionaal Evenement Bloemschikken voor Amateurs in de Broeker Veiling. De vele bezoekers konden in een gedeelte van de ten toonstellingsruimte genieten van 60 mooi aangelichte bloemstukken met als thema Pasen. Heiloo deed mee met zes kandidaten, die opvallend mooi bloemwerk maakten. Tonia Rijpkema kreeg een eerste prijs met een prachtige compositie rond een kruis met witte phalaenopsis orchidee, ondersteund door een schaduwkruis van witte anjers. Hanneke Noom schik te gele ranonkels, fresia's en rozen in en om een oude knoestige appelboomtak. Dit stralende arrangement leverde haar de publieksprijs op! Carla Blom ver raste als nieuwkomer in de wedstrijd- ploeg met een scala aan blauwe bloe men binnen een ei gevat in een door nenkroon. Joke Druyven spetterde met een fraaie waterval in oranje en rode tinten. Margré Blom maakte 'op z'n paasbest' een goed arrangement in nuances wit. Elly Sloof debuteerde in het wedstrijd- gebeuren met een spannende lijnvoe- ring met ranonkels en witte pauwenve ren Ook het 'verplicht stuk' waarvoor ieder dezelfde materialen kreeg werd door de kandidaten goed uitgewerkt. Heiloo gaf de wisselbeker door aan Zaanstreek, de winnaar van het Regionaal Kapioenschap. Groei Bloei geeft in Heiloo regelmatig cursus bloemschikken. Bel voor informatie 072-5321033. HEILOO - De Vrijmarkt wordt dit jaar gehouden op woensdag 30 april van 09.00 tot 12.00 uur op het plein bij Winkelhof 't Loo. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrijmarkt R.K. Basisschool St. Radboud in samen werking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Kinderen tot en met 12 jaar uit Heiloo kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Kinderen kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Let op: er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden Tevens wil de gemeente iedereen erop attent maken dat er geen rommel achtergelaten mag worden: zélf oprui men in de aanwezige containers óf meenemen naar huis! Papier/karton in de papiercontainer en al het overi ge in de grote containers. De organisatie zorgt voor koffie, thee en koeken tegen een kleine bijdrage. De kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. HEILOO - Het Katholiek Vrouwengilde van Noord-Holland bestaat 90 jaar. Om dat te vieren is een bijzondere ledendag georganiseerd op 15 mei te Heiloo. Niet om bij het verleden stil te staany maar om te vieren en weer verder te gaan. In 1913 begon de sociaal bewogen priester Alfons Ariëns met het organi seren van vrouwen. Hij vond dat nood zakelijk omdat vrouwen, uitzonderin gen nagelaten, in een grote achter standspositie verkeerden. Zo ontstond de Rooms Katholieke Vrouwenbond. Het moest een vereniging van vrou wen voor vrouwen worden. Deze zelf werkzaamheid was in dit tijdperk geheel nieuw. Pas na de oorlog werd de naam veran derd in Katholiek Vrouwengilde, een vooruitstrevende organisatie, gericht op bewustwording en ontwikkeling van vrouwen. Niet dat de barricades werden bestormd maar men werkte er hard aan dat vrouwen zich gingen ont wikkelen en zo eigen keuzes leerden maken. Dat gaf mogelijkheden om ook buiten het gezin deel te nemen aan bijvoorbeeld bestuurlijke activitei ten in kerk en maatschappij. Ook nu is dat nog zo. De scholingsacti viteiten binnen het Katholiek Vrou wengilde zijn gericht op maatschappe lijke, politieke en kerkelijke ontwikke lingen. Luisteren naar de vragen die de huidige tijd stelt aan (katholieke) vrouweri. Daar met elkaar over praten, discussiëren en besluiten nemen. Maar ook het ontmoeten van elkaar wordt als heel belangrijk ervaren. In die negentig jaar is er veel veran derd. Stond in de beginjaren het gezin en alles wat het gezin betrof centraal, nu is de aandacht vooral gericht op wat er in de samenleving speelt. Dat is duidelijk af te lezen aan de thema's waarmee de afgelopen jaren is gewerkt. Thema's met aandacht voor discriminatie, vluchtelingenproblema tiek, aids, de Islam, mantelzorg, de een wording van Europa en de invloed van de media. In het negentigste verenigingsjaar staat de multiculturele samenleving centraal, onder de titel: Hoe ziet nieuw Nederland er uit? - Wie is die ander uit dat andere land? Niet zelden leidt een thema tot een petitie aan de politiek. Elke tijdperiode legt eigen accenten. De tijd waarin vrouwen leven of leef den is medebepalend voor de pro gramma's van het Katholiek Vrouwen gilde. Wat brengt de toekomst? Ongetwijfeld nieuwe ontwikkelingen. Die zullen zeker gaan in de richting van vergaande samenwerking met andere vrouwenorganisaties. Het lan delijk Katholiek Vrouwengilde (dat ook haar 90-jarig jubileum viert) heeft daartoe al een intentieverklaring gete kend, samen met Passage, Zij-Actief en de N.B.v.P.- Vrouwen van Nu. Ook het KVG van Noord-Holland zal haar grenzen gaan verleggen. Een eerste stap is de jaarlijkse themadag met Passage, die al een heel aantal jaren bestaat. Maar, hoe het ook zal lopen, met zo'n 4500 leden is het Katholiek Vrouwengilde van Noord Holland nog steeds een grote vereniging en kan zij nog steeds een invloedrijk geluid laten horen in kerk en maatschappij. Voor informatie kunt u terecht bij de 62 plaatselijke afdelingen in Noord- Holland, bij het secretariaat KVG, tel. 072-5610898 of kvg.ned@12move.nl. HEILOO - Van 2 tot en met 11 mei wordt in de kapel van GGZ Noord- Holland-Noord in Hei-loo (het voor malige psychiatrisch ziekenhuis Willibrord) een expositie gehouden onder de titel De ontmoeting. Erna Wiggermans, Lissette Bekker en Agatha Bekker, drie Alkmaarse kun stenaressen, exposeren hun schilderij en en ruimtelijke objecten. Op 11 mei, moederdag, zal er een presentatie zijn van muziek en poëzie. Erna Wiggermans maakt afwisselend werk veelal gebaseerd op mensen en relaties. In haar schilderijen probeert zij alle culturen in één tot leven te brengen. Zij werkt met veel kleur en heel verschillende materialen. Elk materiaal - glas, keramiek, olie- en acrylverf - vormt voor haar een uitda ging. Naast schilderijen maakt zij ook lampen en tuinobjecten. Lissette Bekker is een veelzijdig schil deres. Zij ziet haar werk als een ver slag van een innerlijke reis, een weer spiegeling van gevoelens die haar bezighouden. Het dagelijks leven wordt door haar omgezet in vormen, symbolen en kleuren. Zij werkt met olie- en acrylverf en pastel waarbij zij voor de vervaardiging van collages en monoprints gemengde technieken gebruikt. Agatha Bekker ontwikkelde haar gave als kunstenares vanuit een ingrij pende persoonlijke crisisperiode in de jaren '70. De objecten die zij maakt ontstaan vanuit een behoefte om door te dringen tot de diepste kern van haar bestaan. In haar ruimtelijk werk wordt ze geïnspireerd door toevallige, overbodige gebruiksvoorwerpen of door wat zij langs de straat vindt. De vormen van het materiaal, onder andere keramiek en speksteen, geven haar ideeën voor haar ambachtelijke werk. In haar schilderijen en collages trekt haar vooral het bijna grenzeloos toepassen van gemengde technieken, waardoor haar betrokkenheid een nog diepere dimensie krijgt. Voor deze expositie is door de kunste naressen nieuw werk vervaardigd, dat binnen de entourage van de kapel uit stekend tot zijn recht komt. De expo sitie is geopend van 13.30 tot 16.30 uur op vrijdag, zaterdag, zondag en woens dag in de periode van 2 tot en met 11 mei. De expositie is gratis toeganke lijk en u zult - behalve op woensdag - de exposanten zelf aantreffen om uit leg over hun werk te geven. HEILOO - Ondanks het prachtige weer was het zondagmiddag 13 april goed toeven in Theater de Beun* in Heiloo. Met jeugdig enthousiasme maar met professionele degelijkheid werd door de tieners Anna Tunggono (Rotary jaar-uitwisselings-scholiere uit Indonesië) en haar vrienden en vrien dinnen gemusiceerd voor het goede doel: het Kinderziekenhuis Mekane Hiwot in Asmara, Eritrea. Op het programma stonden naast de meer bekende werken als Sevilla van Albeniz en de Rondo alia Turca van Mozart ook het vijfde celloconcert van de wat achtergestelde tijdgenoot van Beethoven, B. Romberg en een prachtig genrestuk van de hedendaag se Indonesische componist Jaya Suprana. Het jonge-dames strijkkwar tet Caramba streelde oog en oor met de Taschendiebtango, een toepasselijke naam voor een potpourri van charmant aan elkaar gebreide bekende klassieke melodieën. Na de pauze hebben de toehoorders, waaronder een groot aantal uitwissel ingsscholieren die nu in Nederland verblijven en Nederlandse,jongelui die in de zomer weggaan, genoten van meeslepende salonmuziek uit begin van de 20ste eeuw gespeeld door het kwintet Festa Chordis, studenten en zojuist afgestudeerden van het conser vatorium in Amsterdam die daarnaast ook nog een Universitaire studie doen. Door de aangepaste belichting en de prachtige bloemwerken werd het geheel ook een feest voor het oog. Optimistisch over toekomst Dit concert, op initiatief van Anna Tunggono, liet een andere kant zien van de jeugd-uitwisselings-activiteit van Rotary Nederland. Kinderarts Thy Haumann nam de opbrengst: bijna 1800 euro, met een emotievol woord in ontvangst en benadrukte dat de inzet van de musicerende jongelui en de aanwezigheid van zoveel nationalitei ten in de zaal hem weer optimistisch stemde over de toekomst, ondanks alle problemen die er tussen mensen en volkeren zijn. Het gaat Rotary precies daarom, een kleine aanzet tot een beter begrip voor elkaar. Anna Tunggono en haar vrienden en vriendinnen musiceerden voor het goede doel: het Kinderziekenhuis Mekane Hiwot in Asmara, Eritrea.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6