Het Baafje klaar voor nieuw zwemseizoen Discussie Huurdersvereniging over verdeling huurwoningen Dodenherdenking Heiloo Wandelvierdaagse Heiloo edrijf Dé Koninginnedag 2003: nat, maar gezellig! elicht ^yL/./ °mdat Hyi^theek- winkel A P E L L A^ k, V H t ^ennemer^an^ BORDEN (072) 5351000 PIMPS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Slagerij Kramer 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17,00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen- 68e JAARGANG NO. 19 Mannen aangehouden na vechtpartij Gewijzigde aanlevertijden rond de feestdagen Winnaars Efteling kleuractie lEDËR jBËT vaarwel - EEN yv 1W' v\ BIJZONDERE www. vosmakelaardij .nl VARKENSOESTER 4 sms 5,00 RIBLAPPEN 1 kiio 5,45 VARKENSHAAS 1 kiio 10,98 STR0GAN0FF TARTAAR 4 stuks 2,50 Hypotheek nodig Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Kringloopwinkel Heiloo wordt zaterdag geopend Twee gewonden bij ongeval Dronken autobestuurder moet rijbewijs inleveren www.vanderborden.nl Nt-? Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 07 MEI 2003 HEILOO - Zaterdag is openlucht zwembad Het Baafje geopend voor een nieuw zwemseizoen. De laatste weken is door de medewerkers hard gewerkt om de zwemgasten in een fraaie omge ving te kunnen ontvangen. Groenstroken zijn opgeknapt en op diverse plaatsen zijn de hekken en hou ten banken weer geschilderd. Ook is onlangs de bodem van het ondiepe bad voorzien van nieuwe tegels. Het seizoen werd vrijdag officieel geo pend door wethouder Rob Opdam! die onder leiding van een ervaren duikin- structeur, een korte wandeling over de bodem van het bad maakte. Bij voldoende belangstelling kunnen bezoekers op een aantal woensdagen in juni en juli kennis maken met de duik sport. Openingstijden De openingstijden van het zwembad zijn: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, dinsdag en donder dag van 07.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur. Wethouder Opdam had de twijfelachtige eer om als eerste een duikles te genieten in het nog erg koude water van zwembad Het Baafje. (foto: MSP) HEILOO - Onlangs maakte het ministerie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer (VROM) bekend dat er in 2005 een dramatisch tekort aan woningen dreigt te ontstaan. De doorstroming zal stag neren, om over de toegang van starters tot de woningmarkt nog maar niet te spreken. Bovendien presenteren medio maart de SNVK (Sociale Verhuurders Noord-Kennemerland) het eindvoor stel voor een nieuw woonruimtever- deelsysteem. Immers, het huidige systeem wordt door veel betrokkenen als onrechtvaardig en te complex erva ren. Na uitgebreid overleg met huur dersorganisaties, verhuurders en gemeenten is er nu een nieuw voorstel. Reden voor de Huurdersvereniging Heiloo'om op 13 mei om 20.00 uur in het Open Huis een discussie te houden over het nieuwe woonruimteverdeel- systeem van huurwoningen in de regio Noord-Kennemerland. Drie genodigden, te weten M. Dijkstra (voorzitter Regionaal Platform Woon consumenten), B. Greeuw (directeur Woningstichting Heiloo) en M.R. Opdam (wethouder Volkshuisvesting Heiloo), zullen alvorens een discussie met de zaal aan te gaan hun visie op het onderwerp geven. Na de pauze zal de Huurdersvereniging Heiloo het jaarverslag 2002 behande len en onder andere een nieuwe vorzit- ter kiezen. BERGEN/HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag werden twee mannen van 51 en 24 jaar en afkomstig uit respectievelijk Bergen en Heiloo. De twee waren betrokken bij een vechtpar tij die plaatsvond bij een grote vechtpar tij op de Karei de Grotelaan. Een broer van de 51-jarige werd een aantal keren geslagen door de 24-jarige verdachte. Vervolgens begon de andere verdachte zich, met de vechtpartij te bemoeien en sloeg hij de andere verdachte een aantal keren op het hoofd. Hierop zij beide vechtersbazen aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Kopij en advertenties voor de Uitkijkpost van woensdag 28 mei, die nen uiterlijk op vrijdag 23 mei, om 16.00 uur in ons bezit te zijn, i.v.m. het drukschema van Rodi Media B.V. Hemelvaartsdag (29 mei) In verband met Hemelvaartsdag is de Uitkijkpost op donderdag 29 èn vrij dag 30 mei gesloten. Kopij en adver tenties voor woensdag 4 juni, dienen derhalve op maandag 2 juni, om 12.00 uur in ons bezit te zijn. U kunt uw kopij en advertenties via e-mail (of ISDN) aanlveren, of in de brievenbus aan De Hoefsmid 5 deponeren. Pinksteren (8 en 9 juni) Tweede pinksterdag is de Uitkijkpost gesloten. Kopij en advertenties die nen uiterlijk op vrijdag 6 juni, om 16.00 uur in ons bezit te zijn. Heiloo - In de voorjaarsbij lage hield de Uitkijkpost samen met de Efteling een kleuractie. De winnaars zijn geworden: Romy van Roode, Heerenweg 253 te Heiloo (4 jaar). Elise Vrugt, Middenweg 16 te Limmen (9 jaar), Sasja, Oude Schulp weg 7B te Egmond-Binnen (6 jaar), Marije de Vries, de Waard 135 te Heiloo (7 jaar), Daan Onderwater, Vennewatersweg 24 te Heiloo (22 maanden) en Lola, Heerenweg 100 te Heiloo (7 jaar). De prijswinnaars krijgen zo snel mogelijk hun toegangskaart thuisge stuurd. HEILOO - De Avondvierdaagse is een elk jaar terugkerend evenement dat niet meer is weg te denken in Heiloo. Dit jaarlijkse sportieve wandelgebeu- ren onder auspiciën van de NWB, gaat al weer voor de'60e maal van start. De vierdaagse wordt gehouden van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni. Vanuit de basisschool St. Radboud (ingang via het schoolplein aan de Breedelaan) zullen weer vele wande laars starten op de afstanden 5,10 of 15 kilometer per avond. De Avondvierdaagse is bijzonder geschikt Voor deelname in gezins- of groepsverband. Iedereen vanaf 4 jaar kan deelnemen. Velen laten het niet bij een keer, doch bouwen een serie op van niet alleen herinneringen in de vorm van medailles, maar vooral ook van belevingsherinneringen. De Plaatselijke Wandelcommissie heeft ook dit jaar weer haar best gedaan op mooie parkoersen, die de wandelaars langs fraaie plekjes in en rondom Heiloo brengen. Vanaf het plein van de basisschool kan er vanaf 18.00 uur wor den gestart door de vijftien kilometer wandelaars. De starttijd voor de tien kilometer is vanaf 18.15 uur, terwijl degenen die vijf kilometer willen afleggen vanaf 18.30 uur kunnen starten.Op alle avonden zullen de wandelaars bij terugkomst op het schoolplein met muziek zullen wor den verwelkomd door muziekvereni gingen uit Heiloo. Het inschrijven kan van maandag 19 mei tot en met donderdag 22 mei tus sen 19.00 en 20.00 uur bij de volgende adressen: M. Henning, De Krommert 34, J. Kraakman, Boswinde 19 en B. Bos, Werkendelslaan 9. Voor meer informatie kunt u terecht bij het laatste adres, tel. 072-5337426. Het inschrijfgeld bedraagt dit jaar E 3,- voor iedere deelnemer. Voor leden van erkende wandelsportbonden geldt, op vertoon van hun lidmaatschapsbewijs een reductie van El,-. Aan de start op dinsdag 10 juni wordt het inschrijfgeld verhoogd met E 1, - en vervalt tevens het recht op reductie. HEILOO - Ongetwijfeld mede dankzij het mooie weer nam zondagavond 4 mei een groot aantal mensen, zowel jong als oud, deel aan de Stille Tocht naar De Man van Vught'. Dankzij Harmonie Caecilia, de Fanfare Showband, gidsen, verkenners en zeker ook de mensen achter de schermenwas het een waardi ge herdenking. Namens, het college van burgemeester en wethouders werd door verkenners en gidsen een krans bij het monument gelegd. LIMMEN-Ze begon haar carrière op 12-jarige leeftijd als 6haarwas- de zaak van Jan ser in StuifbergenOp 14-jarige leeftijd werkte ze al hele dagen mee in een kapsalon in Castricum en op haar 15 de spoedde Mar ga Kers sens zich naar de kappersschool. Op 6 december 1977 startte ze haar eigen kapsalon in de slaapkamer van haar huisen twee jaar later werd het achterste deel van de garage verbouwd als kapsalonHet werd steeds drukkerMarga moest personeel aannemen om de klan- tenstroom aan te kunnendus het werd nu tijd voor een 'echtekapsa lon. Toen grootgrutter Albert Heijn een nieuw pand betroknu ruim 11 jaar geledenkwam de supermarkt met woonhuis op de hoek van de Dusseldorperweg vrij. Marga kocht het panden heeft daar geen dag spijt van gehad. Marga 's Haarmode aan de Dussel dorperweg 105 is sindsdien een goedlopende kapsalonwaar het kapsel met een gerust hart wordt toevertrouwd aan de professionele handen van Marga en haar perso neel. Inmiddels zijn er drie fulltimers, drie parttimers en een stagiaire werk zaam bij Marga's Haarmode. „Het team waarmee ik werk is een topte- am. Ik vind het belangrijk om een open relatie te hebben met het,per soneel. Zij kunnen bij mij terecht, en dat geldt ook andersom." Maar soms moet ze ook streng zijn, ze is een behoorlijk Pietje Precies, en dat wordt ook verwacht van het perso neel. „Ik vind dat mijn klanten waar voor hun geld horen te krijgen, en we doen daar elke dag weer ons uiterste best voor." Goede reputatie Dat Marga een goede reputatie heeft is duidelijk te zien in de kapsalon; alle stoelen in de kapsalon zijn bezet, en de telefoon blijft rinkelen. Dat komt niet alleen door het goede werk dat zij en haar meiden afleve ren, maar ook door de extra's van Marga's Haarmode. „We verkopen bijvoorbeeld, naast hoogstaande haarstylingsproducten, ook make-up van Bourjois en heb ben sinds december een prachtige collectie sieraden van Dolce Luna en Gabeler. Ik vind het leuk om de kap salon op die manier meerwaarde te geven. Bruidjes kunnen hier op die manier terecht voor hun kapsel èn make-up en ook mensen die een feest hebben lopen hier 'kant-en- klaar' de deur uit." In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsge bied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ l Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. belangrijk het is om goed geknipt of gekleurd te worden. Mensen moeten blij zijn als ze in de spiegel kijken, en niet verdrietig worden van hun nieu we kapsel. Als de klant thuiskomt met haar dat totaal niet bij ze past, dan krijg je dat toch terug. Dus heb ik liever dat ze het meteen zeggen, zodat wij iets anders kunnen probe ren. Dan interesseert de kassa me niks, ik vind een tevreden klant veel belangrijker!" Meer dan haren knippen Ook heeft Marga heel goed door waarom het voor heel veel mensen superontspannend is om naar de kapper te gaan. „In de hoofdhuid lopen bepaalde zenuwen, die door tmassage worden gestimuleerd, wat zeer ontspannend werkt. Mensen praten makkelijk in de kappersstoel, vertellen soms dingen die ze aan nie mand anders kunnen of willen vertel len. Dus is het belangrijk om als kap ster mensenkennis te hebben, en goed te kunnen luisteren, waardoor je meer doet dan alleen maar iemands haren knippen." „Veel mensen weten precies wat ze willen met hun haar, maar er zijn er nog meer die dat helemaal niet heb ben. Dan hebben ze al jaren hetzelf de kapsel, waar ze eigenlijk niet blij mee zijn, maar iets heel anders is ook weer eng. Dan is het juist de kunst om het vertrouwen te winnen, zodat mensen met een goed gevoel de deur weer uitlopen. Dat geeft mij ook een kick." Hoofd vol ideeën Ook houdt Marga van vernieuwen en van nieuwe uitdagingen. „Mijn hoofd zit altijd vol m9t ideeën. Zo zou ik er in de toekomst heel graag een nagelstudio bij willen doen, en ik heb het ook vaak over het geven van cursussen aan leerling kappers. Ik heb gemerkt dat dat me heel goed ligt. Het is zo leuk om de kennis, die ik in 35 jaar in het vak heb opgedaan, over te brengen op leerlin gen. Maar het is net zo leuk om din gen van hen te leren, want dat gebeurt ook regelmatig. Ook met m'n team heb ik weieens discussies over bepaalde technieken en moet dan concluderen: 'Hé, zo kan het ook!' Inspiratie doet ze graag buiten op, zittend op een terrasje. „Dat vind ik heerlijk: mensen kijken, en dan voor al naar de kapsels. Lachend zegt ze: „Na een weekend terrassen kom ik maandag vol met nieuwe ideeën in de kapsalon. Dan hoor ik die meiden weieens zuchten: daar gaan we weer..." Service hoog in het vaandel Daarnaast heeft Marga service hoog in het vaandel staan. „Ik weet hoe Marga's Haarmode vindt u aan de Dusseldorperweg 105 te Limmen, tel: 072-5052456. IS... APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S geldig t/m zaterdag 10 mei Telefoon 5330991 www.definancielewereld.nl Heeft u mij nodigdan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Regio Noord- Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. REGIO - De regen zorgde er voor dat veel volwassenen dit jaar tijdens Koning innedag thuis bleven. De kinderen lieten zich echter niet tegen houden en deden vrolijk mee aan de tal rijke spelletjes en evenementen die de plaatselijke oranjecomités voor hen had den georganiseerd. Op diverse plaatsen werd het programma aangepast, om ervoor te zorgen dat Koninginnedag 2003 niet helemaal in het water viel. Daardoor hebben de meeste kinderen toch een (foto: MSP) superleuke dag gehad. De foto's op pagina 11 geven u een indruk van de feestvreugde op Koning innedag: nat maar heel gezellig... s V" 4 - HEILOO - Na lange voorbereidingen wordt op zaterdag 3 mei om 13.00 uur aan de Oude Werf 7'in Heiloo de kring loopwinkel geopend. Het concept kringloopwinkel heeft als doel gebruikte goederen terug te bren gen in de maatschappij. Kortgezegd: 'Waar de één op uitgekeken is, is voor de ander een kostbare vondst of een uitermate nuttig gebruiksvoorwerp'. Door goederen een tweede leven te geven bent u milieubewust en geeft u anderen de mogelijkheid om tegen lage prijzen producten aan te schaffen. Zo ontstaat het principe kringloop: goede ren worden aangeschaft, gebruikt, inge leverd en weer aangeschaft. Assortiment Kringloop Heiloo biedt alle gebruiks goederen voor particulieren. Hierbij kan gedacht worden aan meubels, boe ken, kleding, huishoudelijke appara tuur, lampen en dergelijke. Kringloop Heiloo biedt u de mogelijk heid om nog goed bruikbare spullen bij ons in te leveren. Mochten de goederen te groot zijn om te vervoeren, dan kun nen deze ook bij u opgehaald worden met de kringloop ophaaldienst. Vrijwilligers Kringloop Heiloo biedt ook aan vrij willigers de mogelijkheid om zich in te zetten voor het milieu. Of het nu gaat om het sorteren, opknappen of ver kopen van goederen, alle hulp is wel kom. Iets voor u? Meldt u aan en bel: 072-5338243. U vindt Kringloop Heiloo aan de Oude Werf 7. Marga vindt dat haar klanten waar voor hun geld horen te krijgen, en doet daar elke dag weer haar uiterste best voor. (foto: MSP HEILOO - Maandagavond 28 april vond een aanrijding plaats op de Rijksweg A9 tussen twee personenau to's. De bestuurder van één van deze auto's, een 33-jarige man uit Krommenie, reed over genoemde weg in de richting Alkmaar. Tijdens een inhaalmanoeuvre kwam hij met één van de wielen van zijn auto in de middenberm en verloor daardoor de macht over het stuur. Vervolgens botste hij tegen de auto die hij aan inhalen was. Deze auto werd bestuurd door een 41-jarige Pool. Door de aanrijding raakte de man uit Krommenie en de 42-jarige echtgenote van de Pool gewond. Zij zijn voor observatie over gebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar. Beide voertuigen raakten volledig vernield. HEILOO - Dinsdagavond 29 april zagen surveillerende agenten dat een 55-jarige man uit Limmen een perso nenauto bestuurde op de Kennemer- straatweg. Zij zagen dat de man slingerend reed. Genoeg reden om hem te controleren op het gebruik van alcohol. Een juist besluit. Hij blies namelijk 730 ug/1. Dat is ruim driemaal de toegestane waarde van 220 ug/1. Gezien het vele alcoholge bruik werd het rijbewijs van de bestuurder ingevorderd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1