HSY D3 is eindelijk weer eens los Lintjesregen in Heiloo eefomgeving ededelingen UITKIJKPOST -7 MEI 2003 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. urgerzaken Verkrijging Nederlanderschap per 1 april 2003 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 25 april 2003 Nieuwe duiventil geplaatst in 't Beestenboetje Verleende collectevergunning eiten Toestemming straatfeest Nic. Beetsweg 'flHHRRi Symposium Creatief Ondernemen Activiteiten in het Trefpunt Activiteiten NBvP, Vrouwen van Nu vervolg van pagina 4 De Rijkswet op het Nederlanderschap is per 1 april 2003 ingrijpend gewijzigd. Buitenlanders kunnen het Nederlanderschap door naturalisatie of optie verkrijgen. Verkrijging van het Neder landerschap is verruimd door uitbreiding van de optie-mogelijkheden. De naturalisatie-procedure is verzwaard door de naturalisatietoets die vooraf dient te worden afgelegd. Geboorte en erkenning Als de moeder bij geboorte van een kind niet de Nederlandse nationaliteit bezit en de ouders zijn ongehuwd, dan krijgt het kind alleen direct de Nederlandse nationaliteit als het kind als onge boren vrucht is erkend door een man met de Nederlandse nationaliteit. Erkenning bij geboorte-aangifte of later levert niet de Neder landse nationaliteit op. Dat kan slechts door optie na drie jaar verzorging en opvoeding of gezamenlijk gezag. Een andere mogelijkheid is gerechtelijke vaststelling van het vaderschap. Dit is echter een kostbare procedure. Een gevolg is dat het kind vreemdeling is en een vergunning tot verblijf moet aanvragen. Er kan ook geen Nederlands reisdocument aan het kind worden verstrekt. Vermelding in het paspoort van vader is hierbij ook niet mogelijk. Indien de ouders gehuwd zijn, verkrijgt het kind wel direct de Nederlandse nationaliteit, als éèn van de ouders de Nederlandse nationaliteit heeft. Derde generatie kinderen verkrijgen automa tisch door geboorte het Nederlanderschap als het hoofdverblijf ten tijde van de (eigen) geboorte van zowel kind, als vader/moeder en grootvader/-moeder in het Koninkrijk was. Dit geldt zowel voor de vaderlijke als de moederlijke lijn. Nederlanderschap door optie Verkrijging door optie was tot 1 april gratis en heel eenvoudig, thans zijn er leges verschuldigd en dient de optie bevestigd te worden door een besluit van de burgemeester. De mogelijkheden voor optie zijn verruimd voor de erkende min derjarige kinderen of minderjarigen die ond^r gezag staan van een Nederlander onder voor waarde dat het kind drie jaar door de erkenner of gezaghebber is verzorgd en opgevoed. Opteren kunnen ook: meerderjarige vreemdelingen die vanaf hun vierde jaar onafgebroken in he.t Koninkrijk toelating en hoofdverblijf hebben; oud-Nederlanders als zij meerderjarig zijn en zij tenminste een jaar toelating voor onbe paalde tijd en hoofdverblijf in het Koninkrijk hebben; vreemdelingen die tenminste drie jaar gehuwd zijn met een Nederlander en tenminste vijftien jaar toelating en hoofdverblijf hebben in het Koninkrijk; en vreemdelingen van 65 jaar of ouder die tenminste vijftien jaar toelating en hoofdver blijf in het Koninkrijk hebben. Een openbare orde toets (strafrecht) is wel altijd van toepassing. Naturalisatie Voorafgaande aan het verzoek tot naturalisatie dient een toets te worden afgelegd. Hierbij wordt getoetst of betrokkene voldoende kennis heeft van de nederianse taal om te kunnen functioneren in de maatschappij. Ook wordt de kennis van de staatsinrichting en maatschappij getoetst. In een aantal gevallen kan vrijstelling of ontheffing van deze toets worden verkregen, bijvoorbeeld als een behaald diploma van een Nederlandstalige opleiding kan worden getoond of bij doof- of blindheid. Wie naturaliseert tot Nederlander moet - als dat mogelijk is - afstand doen van zijn oorspronke lijke nationaliteit. Fraude In de Rijkswet Nederlanderschap is uitdrukkelijk opgenomen dat de verleende Nederlandse nationaliteit wordt ingetrokken als er fraude is gepleegd bij het verkrijgen daarvan, zelfs als hij/zij daardoor staatloos wordt. Verlies van de Nederlandse nationaliteit in het buitenland Verlies van het Nederlanderschap treedt op als iemand vrijwillig kiest voor een andere nationaliteit of vrijwillig afstand doet van de Nederlandse nationaliteit. Ook als men tien jaar onafgebroken hoofdverblijf heeft buiten het Koninkrijk en buiten de Europese Unie verliest men de Nederlandse nationaliteit. Dit verlies is tegen te gaan als iemand een Nederlands paspoort of een bewijs van Nederlanderschap aanvraagt bij een Nederlands consulaat of ambassade vóór afloop van de termijn van tien jaar. Degenen die de Nederlandse nationaliteit op deze wijze hebben verloren kunnen tot 1 april 2005 een optieverklaring afleggen. Als u familieleden of kennissen in het buitenland heeft wonen kunt u hen daar op wijzen. Contact met de Nederlandse autoriteiten ter plekke is dan aan te bevelen. Mindeijarigen kunnen de Nederlandse nationali teit verliezen door o.a. erkenning, adoptie door een vreemdeling, afstand doen van de Neder landse nationaliteit en/of meedelen in de vrijwillige verkrijging van een andere nationali teit van ouders. Informatie Voor nadere informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Burgerzaken op het gemeentehuis. De openingstijden zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het telefoonnummer is (072) 535 67 22. geboorten Teun z.v. P. Rozenberg en A.M. Deurwaarder Sanne d.v. H.J. Niesten en D. Belleman elders geboren Joep z.v. R. Kok en A.M. Noordover Sarah M. d.v. R.M. Kramer en D. van Wijngaarden Donna d.v. J.J. Deijlen en L.C.M. de Winter Isa L. d.v. M. Mol en M.C.T.M. Veul Anne W. d.v. P. Mars en AM. Spaans Bram MJ. z.v. DM. van der Vegt en N.C. Fransen Daalmeijer Sara A.E. d.v. B.A.S. Borst en J.J. van Schagen Sofie d.v. M. Peters en E.E. Oderwald Emmeke d.v. D. Henschen en C. van de Pol Tijl z.v. D. Henschen en C. van de Pol Marit C.A. d.v. A.M.A. van Velzen en M.J. Borst huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap C. van den Berge en G.J. van Dijk huwelijken geregistreerd partnerschappen M.J. Langras en S.C.M. Gieling D.J. van den Berg en B.H. Boonstra M.A. van Dijl en J.M. Schoof overlijden E. Weel J. van Muijen J.Mosies P.J.M. Schouten wv Frijhoff P.C. Kaandorp elders overleden H. Betzema H.C.M. van Brunschot M. Hummen J. Pieters P.J.Vaal GM. Sprenger Na precies 13 jaar .trouwe dienst was de duiven til op t Beestenboetje aan vervanging toe. Op dinsdag 22 april jl. was het dan zover! De nieuwe duiventil, gemaakt door de cliënten van de houtbewerking van G.G.Z. Noord-Holland Noord, werd geplaatst. Het is een prachtige duiventil geworden #en de medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte die t Beesten boetje beheren en de makers van de til zijn er allemaal erg trots op. In verband met de vogelpest is t Beestenboetje nog altijd gesloten. We hopen dat de regels bin nenkort veranderen en we weer open kunnen voor publiek. Informatie hierover volgt. Cliënten en begeleiders van G.G.Z. Noord- Holland Noord, nogmaals hartelijk dank voor het maken van de mooie duiventil. Meer informatie Met vragen over het Beestenboetje Heiloo kunt u contact opnemen met de opzichter de heer G. Bak, telefoon (072) 535 68 02. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prins Bemhard Cultuur Fonds/Anjerfonds van 11 tot en met 17 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. IA' '-At De burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest voor de bewoners van de Zee- kamplaan op zaterdag 17 mei 2003 tussen 09.00 en 17.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het straatfeest wordt de Nic. Beetsweg afgesloten voor het verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072) 535 66 45. HEILOO - Hoe staat onze economie ervoor? Merkt u dat het allemaal wat minder gaat of valt het in uw branche wel mee? Dat er wat moet gebeuren, daarover is vriend en vijand het wel eens. Rabobank West-Kennemerland doet vast een voorzet en nodigt u uit voor het jaarlijkse symposium getiteld 'Creatief Ondernemen - andere tijden vragen om andere maatregelen' op 20 mei, aanvang 19.30 uur in Golden Tulip Heiloo. Onder leiding van voorzitter Herman Verhagen zal een drietal inlei ders een verkenning uitvoeren van nut en noodzaak op het gebied van creati viteit, innovatie en ondernemerschap. 'Waarom is innovatie nodig?' en 'Hoe pakje dat aan?' zijn de leidende vragen die de inleiders zullen behandelen. Die inleiders zijn Michel Winkler van het Instituut voor Idiote Ideeën, Herman van der Wal van Syntens B. V. en Benito Doelwijt, zelfstandig ondernemer en adviseur en daarnaast oprichter van Stichting DINGi HEILOO - Op donderdag 8 mei is er van 10.00 tot 12.00 uur weer een gezel lige activiteit voor grootouders en kleinkinderen vanaf 4 jaar) in. het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Onder leiding van Evi Velders wordt met de trein door de tunnel gereisd, op een boot in de wilde zee storm gevaren of in de autobus naar het vliegveld gereden. Ga je mee zingen, dansen, bewegingsspelletjes doen en muziek maken op een zelf geknutseld kazoe? De kosten zijn E 2,50 per vol wassene en kind, voor elk extra kind El,-. U hoeft zich voor deze activiteit niet van tevoren op te geven. Graag kartonnen kokertjes en knutselspullen meenemen. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Op-dinsdag 29 april heeft burgemeester A.H. den Boon een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan vijf inwoners van Heiloo. De heer H. de Boer en mevrouw W. Kuipers-Bralds kregen het versiersel opgespeld in het gemeentehuis. De heren G.J.G. Weijers enJ.C.P. Ranzijn en mevrouw N. van Leeuwen-Stam werden op diverse locaties gedecoreerd. HEILOO - Na weken in een vormcrisis te hebben verkeerd is HSV D3 afge lopen zaterdag weer helemaal terug. En hoe! Met 6-0 werd Koedijk D4, mis schien wel de sterkste tegenstander dit seizoen, flink de oren gewassen. Het team van trainer Jack Kraakman kon bij aanvang van de wedstrijd niet beschikken over een vijftal spelers. Sybren van Dokkum, Jan Jaap van de Borden, Martin Laduc, Jorden Juliaan en Sjoerd Laurensen waren vanwege blessureleed of vakantieleed afwezig. Zij werden vervangen door Marcel Hoetjes, Dion Gouwrok, Roy de Vries, Stefan Meissburger, Rox Bruin en William de Haan. HSV en Koedijk begonnen de wedstrijd gelijk opgaand, maar HSV had een licht overwicht. Enkele goede kansen wer den niet benut en even leek het erop dat Koedijk de score zou openen. Twee aanvallers van de Koedijkers waren aan de aandacht van de verder sterk spelen de HSV verdedigers Boi de Moei en Robin Veldt ontsnapt, maar doelman Sen Kosters, terug van een blessure, tikte het schot van één van de aavallers tegen de lat. HSV kwam goéd weg toen de andere aanvaller in de rebound hui zenhoog overschoot. Dat was het keerpunt. HSV zette druk en het was Rox Bruin, nauwelijks twee turven hoog, die een hoekschop met een fluwelen kromming in één keer het doel inschoot; 1-0. Na een goede solo van Marcel Hoetjes, die de bal vanaf de achterlijn teruglegde op Regilio Dalglish werd opnieuw Rox Bruin gevonden en hij tikte simpel de 2-0 binnen. Het zou de ruststand betekenen en Jack Kraakman kon eindelijk weer eens dol gelukkig de kleedkamer opzoeken. Hij waarschuwde zijn pupillen echter wel dat ze moesten oppassen niet te ver slappen, want Koedijk bleef een goed elftal. Maar verslappen deden de jeug dige spelers niet. Daarentegen roken ze bloed en na een goede aanval was het wederom Rox Bruin die voor zijn derde treffer mocht tekenen; 3-0. Niet veel later wist Stefan Meissburger met een bekeken bal 4-0 binnen te tikken. Het mooiste doelpunt echter, kwam van de voet van Bob Mencke. Na een terugvallende bal op rand strafschop gebied schoot hij de bal subliem tussen twee verdedigers door in de linker bovenhoek; 5-0. Het was een wonder schone goal. Uiteindelijk schoot Stefan Meissburger met zijn tweede goal HSV naar een 6-0 overwinning. De opluch ting bij spelers, trainer en publiek was groot. Eindelijk, eindelijk de drie dik verdiende punten. Jack Kraakman was uiterst gelukkig met zijn 'mooiste ver jaarscadeau', aangezien de trainer de dag ervoor jarig was. Welke leeftijd Kraakman had bereikt liet hij in het midden, maar één ding was zeker. „Ik ga even flink nagenieten dit weekend", aldus Jack Kraakman met de grootste glimlach sinds weken op zijn gezicht. (jutkijfemt NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN De heer J.C.P. Ranzijn De heer J.C.R Ranzijn (53) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Hij ontving deze onderschei ding op grond van een karaktervolle en voorbeeldige plichtsvervulling. Hierbij is mede rekening gehouden met de duur, de aard en de maatschap pelijke betekenis van zijn activiteiten als ondernemer, als dagelijks bestuurs lid van Winkeliersvereniging Stations centrum Heiloo en Middenstands verenigingen Heiloo en als actief deel nemer aan diverse gemeentelijke pro jectgroepen, bijvoorbeeld over ver keersproblematiek. Ook is de heer Ranzijn geruime tijd lid geweest van de vrijwillige brandweer van Heiloo. De heer Ranzijn was tot 2000 direc teur/eigenaar van Ranzijn Tuin en Dier met een vijftal tuincentra en in totaal 400 werknemers in dienst. De heer Ranzijn is nog steeds nauw betrokken bij het bedrijf onder andere als voorzit ter van de Raad van Commissarissen. Naast de zakelijke successen heeft de heer Ranzijn ook steeds oog gehad voor de minder-valide medemens. Zo wordt er, in samenwerking met de Stichting Esdégé-Reigersdal, op het tuincentrum in Alkmaar sinds 1997 werkgelegenheid geboden aan een tiental geestelijk en lichamelijk gehan dicapten. Voor een aantal van deze medewerkers geldt Ranzijn Tuin en Dier als een werkervaringsplaats met als uiteindelijk doel een volwaardige arbeidsplaats te vervullen bij een ander bedrijf. De heer Ranzijn is daarnaast 20 jaar actief geweest bij de vrijwillige brand weer van Heiloo. Vanwege zijn zake lijke beslommeringen heeft hij in 1990 - met pijn in het hart - moeten beslui ten zijn loopbaan als brandweerman te beëindigen. zich onder andere in voor cliëntenpar ticipatie, Vrouwen Solidair, hulp aan burgers met bijstandsproblemen. Zij was enige tijd actief lid van het Platform Mensen Zonder Betaald Werk. Daarnaast is zij vrijwilliger bij Sjakuus, een landelijke stichting ter bestrijding van armoede en ter voorko ming van sociale uitsluiting. Zij was betrokken bij het Blijf van me lijf huis voor dakloze vrouwen in Alkmaar. En zij is vrijwilliger bij de organisatie Inter kerkelijk Sociaal Beraad Alkmaar. Ook stond en staat zij altijd klaar voor men sen met sociale en maatschappelijke problemen. Visgerecht We hebben nog geen visgerecht in deze rubriek gehad. Terwijl vis lekker en gezond is. Je wordt er niet te dik van en het bevat veel stoffen die ken nelijk goed zijn voor je lichaam. Maar daar zou een dokter u beter over kun nen informeren. Courgettesoep Laten we de maaltijd eerst beginnen met een courgettesoep, zoals door B Kors is ingezonden. We hebben daar voor nodig: 2 (niet al te grote) cour gettes, 1 eetlepel olijfolie, 1 liter groen- bouillon, 1 ui, 50 gram Parmaham, ore gano, zout en peper Was de courgettes en snijd ze in grove stukken (niet schillen!). Maak een flinke ui schoon en snipper deze. In een pan 1 eetlepel olijfolie verhitten, de gesnipperde ui fruiten, de courget testukken en de oregano erbij plus 1 liter groentebouillon. Vervolgens 20 minuten laten koken. Iets laten afkoe len en met de staafmixer de courgette in de bouillon fijnmaken. Daarna Parmaham heel klein gesne den toevoegen. Indien men deze ham te duur vindt, kun je ook gewone ham toevoegen, alhoewel dat minder apart smaakt. Afmaken met zout en peper. Het lijkt mij dat vegetariërs dit recept ook wel kunnen gebruiken door in plaats van (parma-)ham fijngesne den 'vegetarische gerookte ham' (verkrijgbaar bij AH) te gebruiken. 'Kookoma' En dan nu het visgerecht van 'Kookoma'. Een oma van weinig woorden, maar die vast lekker kan koken. Zij geeft het volgende recept voor een visgerecht voor 2 personen. Benodigd: 1 struik broccoli, 150 gram trico|ore, bakje zalmsnippers, bekertje crème fraiche van 125 gram, 25 gram boter of 3 eetlepels olie, zout en peper. Kook de tricolore volgens de gebruiksaanwijzing. Neem alleen de roosjes van de broccoli en kook ze circa 5 minuten beetgaar. Bak de zalmsnippers in de hapjespan tot ze gaar zijn. Schep de uitgelekte roos jes door de zalmsnippers en doe de crème fraiche erbij. Daarna de uit gelekte tricolore en maak het op smaak met zout en peper. Lekker met frisse salade. De kookoma wenst u smakelijk eten. Wijntip Bij vis 'hoort' een droge witte wijn. Denk aan een Muscadet, een Riesling of een Chablis. Heeft u ook een lekker recept, dat u men anderen wilt delen? Deze zijn van harte welkom. U kunt ze als volgt aan ons toezenden. Per post aan het adres: redactie de Uitkijkpost, Postbus 68, 1850 AB Heiloo, of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Namens uw medelezers alvast bedankt. HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, houdt op donderdag 5 mei een bijenkomst in het Open Huis, aan vang 9.30 uur. Het onderwerp is Vitaliteit. De ochtend wordt geleid door Carla van Wensen, praktijkleidster in Beverwijk voor fysiotherapie, manuele therapie en natuurgeneeskunde. Zij gaat in op de vol gende vragen: Waardoor zijn mensen moe of chronisch ziek? Wat kunnen we doen om onszelf wat vitaler te voelen? Begrip pen als meridianen, voeding en emoties zullen zeker ter sprake komen. Er is ook ruimte voor het stellen van vragen en/of discussies. Ook niet-leden zijn welkom, zij betalen 2 euro toegang. De heer Ranzijn (foto: UKP) De heer G.J.G. Weijers De heer G.J.G. Weijers (78) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding op grond van de activiteiten die hij sinds 1959 op velerlei gebieden heeft ont plooid en nog ontplooit voor de perso neelsvereniging van het bedrijf waar hij werkzaam was en op het terrein van cultuur en sport. Hij heeft zich zowel bestuurlijk als uitvoerend ingezet. De heer Weijers was van 1959 tot 1990 voorzitter van de personeelsvereniging Stoel van Klaveren Bouwstoffen BV. Voor deze personeelsvereniging orga niseerde hij jaarlijks vele sportieve en feestelijke evenementen. Bij Operettegezelschap Danza uit Alkmaar heeft de heer Weijers van 1957 tot 1969 de functie van penning meester en aansluitend van 1969 tot 1984 de voorzittersrol op zich geno men. Het Operettegezelschap heeft vele jaren belangeloos operette-uitvoe ringen gegeven, bijvoorbeeld voor oudere invaliden en chronisch zieken. Ook het close-harmony koor Seasight Singer te Bergen treedt belangeloos op in bijvoorbeeld het Medisch Centrum Alkmaar en bejaarden-tehuizen in de omtrek. Van dit koor is de heer Weijers sinds 1979 actief lid en een aantal jaren voorzitter geweest. Daarna is hij voor zitter van de evenementen-commissie geworden; deze functie vervult hij nog steeds. Vanaf 1991 tot heden is de heer Weijers daarnaast voorzitter van Tennis 55+, een financieel zelfstandige vereniging van de Stichting Ouderenwerk Heiloo met thans 188 leden. De heer Weijers zet zich in voor het werven van nieuwe leden en de organisatie van het jaarlijk se kersttoernooi. Mevrouw Kuipers kreeg het lintje opgespeld door burgemeester Den Boon (foto: UKP) De heer H. de Boer De heer H. de Boer (73) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding op grond van zijn vrijwillige activiteiten op cultu reel, welzijns- en sportief gebied. De heer De Boer is sinds 1989 vrijwilli ger in het Hollands Kaasmuseum te Alkmaar, waar hij gedurende 10 jaar gastheer was en rondleidingen verzorg de. Voorts heeft hij een bibliotheek geordend, zodat belangrijke informatie toegankelijk is gemaakt. Voor het Nederlandse Rode Kruis afdeling Heiloo heeft hij zich ingezet als secre taris (1992-1996) en lid (tot 2001). Hij automatiseerde de ledenadmi nistratie en verzorgde opmaak en druk van het jaarverslag. Hij zet zich tot op heden in als vrijwilliger voor de Golfclub Heemskerk, waar hij het jaar boek en de nieuwsbrief verzorgt. Nog steeds is de heer De Boer actief voor de Vereniging van Leraren in Levende Talen (VLLT, 4000 leden) waar hij van 1996 tot en met 2000 pen ningmeester is geweest; hij houdt nog de boekhouding en de ledenadmi nistratie bij. Tijdens zijn penning meesterschap reorganiseerde hij de boekhouding. Ook is hij nog lid van de programcom missie Genootschap Nederland- Engeland, afdeling Alkmaar waar hij in feite als voorzitter en secretaris functi oneert. De heer De Boer. (foto: UKP) Mevrouw N. van Leeuwen-Stam Mevrouw N. van Leeuwen-Stam (72) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij ontving deze onderscheiding op grond van haar activiteiten met name op welzijnsgebied. Hierbij is rekening gehouden met het feit dat zij voor velen een voorbeeldfunctie vervult. Mevrouw Van Leeuwen heeft zich 40 jaar op vrijwillige basis ingezet voor psychiatrisch centrum Willibrord/GGZ Noord-Holland Noord. Zij zet zich met name in voor de cliënten op de afdeling ouderenpsychiatrie, die zij onder meer begeleid tijdens wandelingen. Zonder haar inzet zouden deze mensen niet of nauwelijks buiten komen. Zij collec teert jaarlijks voor ongeveer drie goede doelen. En zij staat altijd klaar voor hulpbehoevenden in haar omgeving die zij helpt door bijvoorbeeld vervoer naar het ziekenhuis te verzorgen. In het verleden heeft mevrouw Van Leeuwen zich ingezet voor SV de Forresters waar zij kantinediensten en schoonmaakwerkzaamheden verricht te. Bij de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen vervulde zij vele bestuurlijke functies en is zij tot op heden organisatorisch actief. De heer Weijers. (foto: MSP) Mevrouw W. Kuipers-Bralds Mevrouw W. Kuipers-Bralds (62) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij ontving deze onderscheiding voor haar onaflatende inspanningen vanaf 1982 om haar hulpbehoevende mede mens, waaronder arbeidsongeschikten, werklozen, gehandicapten, armen en daklozen, te helpen. Mevrouw Kuipers is sinds 1982 bestuurslid (1982-1983 en 2001-heden) en voorzitter (1983-2001) van de WAO- belangenvereniging in Heiloo. Daarnaast was zij betrokken bij de oprichting van de rolstoelbus en zette Mevrouw van Leeuwen-Stam (foto: MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6