Kennemerstraatweg binnenkort zeven weken afgesloten Moederdag in 't Loo Zaterdag Fancy Fair bij Ter Coulsterkerk I edrijf elicht BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN (072)5351000| Slagerij Kramer AAN81BDINGCN Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.ni e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 14 MEI 2003 m De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 68e JAARGANG NO. Natuurwaarden plan Zandzoom Elckerlyc Basisschool te Heiloo OPEN DAG a.s. 21 MEI, 09.00 u. Zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl www. vos makelaar dijnl Discussie afval leeft www.vanderborden.nl FRANSE KIPFILET 4st. 5,00 SUKADELAPPENikio 5,45 DUITSE BIEFSTUK 4st 2,50 GEKRUID GEHAKT kiio 3,60 7 ZtiPAG 7 Uw huis verkopen? lal lal IM HIM Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Auto verdwenen na inbraak woning Gewijzigde aanlevertijden rond de feestdagen HEILOO In de deze figuur is aangegeven welk gedeelte van de Kennemerstraatweg binnenkort zal zijn afgesloten HEILOO - De Kennemerstraatweg wordt in de komende 8 jaar ingrijpend vernieuwd. In december 2002 zijn de eerste werkzaamheden nabij de Heilooër Tolweg afgerond. De volgen de werkzaamheden vinden plaats van 30 juni (week 27) tot en met 15 augustus (week 33), op het gedeelte tussen de Van Forreestlaan en de Laan van Zeeman. Om de overlast voor bewoners van de Kennemerstraatweg en weggebruikers zoveel mogelijk te beperken, is gekozen voor de relatief rustige zomerperiode. Tijdens deze werkzaamheden wordt de fundering van de weg vervangen, waardoor dit gedeelte van de Kennemerstraatweg geheel wordt afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Doorgaand verkeer van uit Alkmaar richting Heiloo wordt via Egmond aan den Hoef of bedrijventer rein Boekelermeer omgeleid door middel van omleidingsborden. Fietsers kunnen wel gewoon gebruik maken van het oostelijke fietspad. Zodra de definitieve planning bekend is, worden de bewoners in de directe omgeving van het werk door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïn formeerd over de werkzaamheden, eventuele hinder en de gevolgen daar van voor bereikbaarheid. Waarom wordt de Kennemerstraatweg vernieuwd? Uit een kwaliteitsonderzoek uit 1997 door een extern wegbouwkundig onderzoeksbureau, bleek dat de funde ring van de Kennemerstraatweg op meerdere plaatsen is bezweken. Dat levert geen onmiddellijk gevaar op voor de weggebruikers, maar het bete kent wel dat de weg binnen enkele jaren volledig moet worden vernieuwd, om gevaarlijke situaties te voorkomen. De gemeente Heiloo besloot daarom de Kennemerstraatweg in een periode van acht jaar te reconstrueren en heeft hiervoor opdracht verleend aan Ballast Nedam Infra Noord West. Op donder dag 31 oktober 2002 startten de werk zaamheden aan de Kennemerstraatweg nabij de Heilooër Tolweg. Deze werk zaamheden zijn begin december vorig jaar afgerond. Destijds werd een deel van de Kennemerstraatweg afgesloten, maar in bepaalde periodes kon de weg gewoon gebruikt worden door gemo toriseerd verkeer. De werkzaamheden in de zomerperio de van 2003 zijn veel ingrijpender, aan gezien de Kennemerstraatweg, tussen de Van Forreestlaan en de Laan van Zeeman, nu geheel wordt afgesloten voor autoverkeer, gedurende een peri ode van zeven weken. Reden hiervoor is veiligheid, voor zowel de werkne mers van aannemer Ballast Nedam, als voor de weggebruikers. Dit deel van de Kennemerstraatweg is smaller dan het deel dat in het najaar van 2002 is ver nieuwd. Hierdoor is het niet mogelijk om voldoende ruimte open te houden dat op een veilige manier voor verkeer kan worden gebruikt. Gebleken is dat de fietspaden niet voor het gemotori seerd verkeer kunnen worden gebruikt, omdat de kans groot is dat het fietspad onherstelbaar wordt beschadigd De Kennemerstraatweg wordt namelijk zeer intensief wordt gebruikt. De hulp diensten, zoals politie, brandweer en ambulancedienst zullen in geval van spoed gebruikmaken van het westelijke fietspad. Met Connexxion wordt momenteel nog onderhandeld over een mogelijke oplossing voor het openbaar vervoer door Heiloo. Waarom duurt de afsluiting 7 weken? De Kennemerstraatweg zal zeven weken zijn afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Door zowel de aanne mer als de gemeente Heiloo is uitvoerig bestudeerd in hoeveel tijd deze werk zaamheden kunnen worden gereali seerd. Korter dan de aangegeven perio de is niet mogelijk, omdat de werk zaamheden gefaseerd zullen verlopen. Er wordt begonnen met het verwijde ren van de bestaande verharding door middel van een freesmachine. Vervolgens wordt de bestaande asfalt- verharding opengebroken. Daarna wordt de bestaande wegfundering opengebroken om de nieuwe fundering aan te kunnen brengen. Ten slotte wordt de asfaltverharding in meerdere lagen op de fundering aangebracht. Ook extra personeel inzetten kan de werkzaamheden niet versnellen, omdat de verschillende fasen door gespeciali seerde mensen worden uitgevoerd. Om overlast in de avonduren voor de direct omwonenden zoveel mogelijk te beper ken, zal de aannemer zal alleen over dag werkzaamheden uitvoeren. De tijdsperiode van maximaal zeven weken is een realistische planning. Alleen in geval van langdurige en hevi ge regenval zal deze planning in gevaar komen. Wat betekent de afsluiting voor de omwonenden? De bewoners in de directe omgeving van het werk worden binnenkort door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd worden over de werkzaamheden, eventuele hinder en de gevolgen daarvan voor bereik baarheid. Zo zullen zij hun woning gedurende een flink gedeelte van de zeven weken niet met de auto kunnen bereiken. Parkeergelegenheid wordt geboden in het Blockhovepark. Ook die bewoners worden uitgebreid gein- formeerd. Voor mensen die slecht ter been zijn, of die om andere redenen de woningen aan de Kennemerstraatweg per auto moeten kunnen bereiken, wordt in overleg met gemeente en de aannemer getracht een oplossing te vinden. Waar kunt u terecht met vragen? Op de site www.kennemerstraatweg.nl vindt u alle actuele informatie over de onderhouds- en reconstructiewerk zaamheden die gepland staan voor de Kennemerstraatweg. In de nabijheid van het werk wordt een keet geplaatst, van waaruit alle reconstructiewerk zaamheden gecoördineerd worden. Mocht u verdere vragen hebben over de bereikbaarheid van de woningen, dan kunt u in de keet terecht bij de uit voerder van Ballast Nedam. Voor eventuele vragen buiten werktij den, kunt u contact opnemen met Ballast Nedam lnfra Noord West, tel: 075-6557700. Daarnaast wordt u ook in de Uitkijkpost, en op de website van de gemeente, www.heiloo.nl, uitvoerig op de hoogte gehouden van de werkzaam heden en de consequenties ervan. HEILOO - Komende zaterdag, 17 mei, wordt tussen 10.00 ,en 16.00 uur een uit gebreide Fancy Fair gehouden in en om de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Deze voormalige rooms-katholieke Moeder Godskerk is nu in gebruik bij de protestantse gemeente van Heiloo en heeft na een grondige opknapbeurt ook een andere naam gekregen. Het wachten is nu nog op het nieuwe orgel, dat inmiddels is besteld en omstreeks de kerstdagen in gebruik kan worden genomen. Dit orgel zal in de eerste plaats worden gebruikt voor kerkelijk gebruik, maar met een geringe uitbreiding (circa 5 klankregisters erbij), is het orgel ook uitstekend geschikt te maken voor cul turele doeleinden (bijvoorbeeld con certen). Om die uitbreiding van het nieuwe orgel te bekostigen wordt een Fancy Fair georganiseerd. Op deze Fancy Fair is er voor elk wat wils. Een greep uit de activiteiten: kramen met kunst- en antiek, met textiel, met curiosa, met speelgoed, met zelfgemaakte en sport artikelen, met gebruiksvoorwerpen voor huis en tuin. Ook is er een bloe- HEILOO - In vervolg op het Structuurplan Zandzoom, dat de gemeenteraad van Heiloo op 2 septem ber 2002 heeft vastgesteld, wordt voort varend gewerkt aan een bestemmings plan voor het gebied. Het is nodig tijdig te beschikken over een bestemmings plan om het voorkeursrecht te handha ven dat voor grote delen van het gebied Zandzoom is ingesteld op basis van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). Onderzoek Natuurwaarden Om tot een goede ruimtelijke ordening te komen, wil de gemeente Heiloo inzicht krijgen in de aanwezige natuur waarden in het gebied. De gemeente heeft Bureau Waardenburg B.V. uit Culemborg opdracht gegeven om de aanwezige flora en fauna in en rond het gebied Zandzoom te inventariseren. Het onderzoeksgebied bevindt zich ten zuiden van de Vennewatersweg - Zevenhuizerlaan - Ypesteinerlaan en strekt zich uit tot de oostelijke, weste lijke en zuidelijke gemeentegrens. Het onderzoek, dat circa een jaar in beslag neemt, moet duidelijk maken of in het betreffende gebied beschermde dieren of planten voorkomen. Blijkt dat zo te zijn dan kan de gemeente ver volgens passende maatregelen treffen, bijvoorbeeld aanpassing van planvor ming of ontwikkeling van een compen satieplan. De Zandzoom De Structuurvisie Zandzoom uit 2001 heeft een globaal ruimtelijk beeld voor het gebied tussen de gemeenten Heiloo en Limmen gegeven en gediend als richtlijn voor de ruimtelijke ontwikke- ling. In het structuurplan uit 2002 is deze ruimtelijke ontwikkeling verder ver taald. De ontwikkeling bestaat uit de bouw van 1900*woningen in vier fasen en een groene buffer. De woningbouw is gepland van 2005 tot en met 2020. men- en plantenmarkt, in samenwer king met het tuincentrum van de Willibrord. In de wandelgang van de kerk komt een omvangrijke boeken markt, met boeken voor jong en oud, voor liefhebbers van fictie en van non fictie (meteen een mooie gelegenheid om het gebouw van binnen te bekij ken). Rond 12.00 uur is er een heuse veiling in een van de andere zalen van het gebouw. Daar worden waardevolle artikelen bij opbod verkocht. De afge lopen weken is onder de Heilooënaren hiervoor een grote inzameling gehou den. Zeer vele, uiteenlopende artikelen werden aangereikt. En wat het bijzon dere is: het gaat om veel nieuwe spul len. De winkeliers zorgden ook voor veel verrassingen. Dat houdt in dat het geen rommelmarkt is. Ook is er een rad van avontuur met tal van leuke prijsjes. Voor de kinderen en de jongelui wor den diverse activiteiten georganiseerd, zodat het hele gezin van een bezoek aan de Fancy Fair kan genieten. Wat het nieuwe kerkorgel betreft: u wordt in de Uitkijkpost op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen en de ingebruikname. APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA S ,giW«i<a"wa B HEILOO - Afgelopen zaterdag was het feest in Winkelhof 't Loo. Maar liefst honderdvijftig kinderen waren door de winkeliers uitgenodigd om een taart voor moeder te komen versieren. Op de tafels stonden de hartvormige taar ten met vele benodigdheden klaar en de kinderen konden naar hartelust hun gang gaan. De taart mocht gratis mee naar huis en het staat wel vast dat moeder zondag is verrast! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op donderdag 1 mei heeft wethouder Rob Opdam van 21.00 tot 22.00 uur een chatsessie gehouden over afval op www.heiloo.nl. Niet alleen digitaal stelden inwoners van Heiloo vragen over het afvalbeleid van de gemeente, ook achter de pc van de wethouder op het gemeentehuis vond een levendige discussie plaats. De aankondiging van de discussie via internet was voor één inwoner van Heiloo aanleiding om tijdens de chat sessie naar het gemeentehuis toe te komen. Nadat ook de virtuele chatses sie van start was gegaan, ontstond dan ook op twee fronten een interessant gesprek. Er werden onder andere vragen gesteld over de hoogte van de afvalstoffenhef fing, de maatregelen die de gemeente neemt om ervoor te zorgen dat er min der afval ontstaat (preventie), hoe de inzameling van oud papier in Heiloo is georganiseerd en hoeveel oud papier er in Heiloo wordt opgehaald. De wethouder draaide er zijn hand niet voor om en beantwoordde alle vragen één voor één. Rob Opdam: „Het is goed om te mer ken dat de inwoners van Heiloo begaan zijn met het onderwerp gescheiden inzameling huishoudelijk afval. We zijn in Heiloo al op de goede weg, maar het kan altijd beter. Met de ideeën en sug gesties die we op verschillende manie ren verzamelen, kan de gemeente het afvalbeleid blijven verbeteren." HEILOO - Op zaterdag 3 mei opende Frank Schouten samen met zijn vrouw Ingrid en wethouder Rob Opdam de deuren van De Kringloop HeilooDe kringloop winkel heeft als doel gebruikte goe deren terug te brengen in de maat schappijoftewel (waar de een op uitgekeken is, is voor de ander een kostbare vondst of een uitermate nuttig gebruiksvoorwerp Voor Frank en Ingrid is de exploitatie van een dergelijke zaak niet nieuw Zo'n 18 jaar geleden begon Frank zijn eerste zaak in kringloopartike len. Met behulp van zijn ouders richt te hij hal Het Zevenhuizen op, die na de verhuizing naar De Oude Werf 7 van naam veranderde in De Snuffelhal. Omdat het 'snuffelen' terugliep en de klanten meer behoef te kregen aan seen hedendaagse, overzichtelijke uitstalling van de arti kelen, is de opzet van de Snuffelhal onlangs veranderd. De spullen staan meer geordend opgesteld waardoor er meer overzicht is. Om de periode van de Snuffelhal definitief af te slui ten is tevens gekozen voor een nieu we naam: Kringloop Heiloo. Wegwerpmaatschappij De naam is veranderd, maar het adres is hetzelfde gebleven. Op de Oude Werf 7 vindt de koopjesjager 650 m2 aan gebruikte spullen, varië rend van kasten, banken, stoelen, tafels, serviesgoed, wasmachines, tv's, schilderijen, blikken, boeken, klein goed, lp's, mooie kleding, enzovoort. „Door de spullen hier te brengen ben je milieubewust bezig en geef je anderen de mogelijkheid om deze goederen tegen lage prijzen aan te schaffen", vindt Frank Schouten. „Helaas leven wij in een wegwerp maatschappij. Mensen kopen iets en zijn er vervolgens snel op uitgeke ken. Omdat trends nu eenmaal in rap tempo veranderen worden de goede ren al snel afgedankt en weggegooid. Hartstikke zonde, maak er dan een ander blij mee. Bovendien belandt het dan niet in de afvalbak, zodat het milieu niet onnodig belast wordt." Vaste lage prijzen In de hal zijn bijna alle artikelen geprijsd. „We werken tegenwoordig De tekening voor het nieuwe orgel. J In deze rubriek wordt wekelijks gratis een f ander bedrijf in het verspreidingsgebied van f de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB 'Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de 'aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver- 1 melden. met vaste lage prijzen, zodat de klan ten direct weten wat iets écht kost, en dan is het voor anderen ook makke lijker om de zaak eens een dagje over te nemen." Om de zaak netjes op orde te houden is De Kringloop Heiloo dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur 'geopend, en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. „Buiten die uren zorgen wij dat de waren netjes worden uitgestald, schoongemaakt en opgeknapt", laat Ingrid Schouten weten. De mensen die de Kringloop Heiloo bezoeken zijn heel divers. „Van jong tot oud, arm tot rijk, studenten die op kamers gaan, met of zonder hun moeder. Er zijn zelfs klanten die vroeger als kind kwamen die nu met hun eigen kind binnen wandelen. Dan merk je ook pas hoe lang je al meedraait..." Geen vuilnisman De waren die bij De Kringloop Heiloo worden aangeboden zijn van goede kwaliteit, een belangrijke voorwaarde die de eigenaren stellen aan de goederen die worden ingele verd of opgehaald. „Ik ben geen vuil nisman, we letten uiteraard wel op wat wel en niet bruikbaar is. Wanneer iemand een hele doos met kleingoed brengt of een zak met kleding dan zoeken we dit later wel uit, maar het is uiteraard niet de bedoeling dat we hier als een stortplaats gaan funge ren." Bewuster omgaan 'Over stortplaats gesproken, Frank heeft nog een prima idee voor de toe komst. „Mensen zouden bewuster met hun overbodige spullen om moe ten gaan. Niet alles maar klakkeloos in die grijze container mikken. „Ooit hopen wij een ecohal te realiseren waarbij de burger zelf zijn spullen kan scheiden in diverse verzamel bakken, zoals glas, textiel, papier, metalen, klein chemisch afval en de nog bruikbare spullen. Op die manier raken ze alles wat niet meer gebruikt wordt in één keer kwijt en wordt aan nog bruikbare spullen een tweede kans gegund." Vrijwilligers die willen helpen bij het sorterenopknappen of verkopen van goederen zijn zeer welkom. Aanmelden kan via tel. 072-5338243. VAN DER Makelaar sinds 1933 geldig t/m zaterdag 17 mei Telefoon 5330991 IUE Vol trots openden Frank en Ingrid Schouten samen met Jeroen en de Accordiva 's vorige week zaterdag hun Kringloop Heiloo. HEILOO - In de nacht van donderdag 8 op vrijdag 9 mei werd ingebroken in een woning aan de Ewislaan. Men kwam in het huis door het vernielen van een slot in een toegangsdeur. Vanuit de woning werden een groot aantal goederen zoals video-, foto- en audioapparatuur, tv, geld en telefoon toestellen ontvreemd. Ook bleek men de sleutels van een bij de woning gepar keerde auto te hebben weggenomen. Deze auto bleek eveneens te zijn ver dwenen. Het betreft een auto van het merk Volkswagen, type Golf. De auto is blauw van kleur en voorzien van het kenteken XJ-TG-94 In dezelfde nacht werd ingebroken in een woning aan de Brasemcroftlaan. Ook hier verschafte men zich de toe gang tot het huis door het vernielen van een slot in een deur. Vanuit de woning werd een tas weggenomen die door de bewoner in de tuin werd terug gevon den. Voor zover bekend worden er geen goederen uit de woning vermist. Gezien het tijdstip, de plaats en de wijze waarop men in de woning kwam is het niet ondenkbeeldig dat deze inbraken zijn gepleegd door dezelfde dader(s). Kopij en advertenties voor de Uitkijkpost van woensdag 28 mei, die nen uiterlijk op vrijdag 23 mei, om 16.00 uur in ons bezit te zijn, i.v.m. het drukschema van Rodi Media B.V. Hemelvaartsdag (29 mei) In verband met Hemelvaartsdag is de Uitkijkpost op donderdag 29 èn vrij dag 30 mei gesloten. Kopij en advertenties voor woensdag 4 juni, dienen derhalve op maandag 2 juni, om 12.00 uur in ons bezit te zijn. U kunt uw kopij en advertenties via e- mail (of ISDN) aanlveren, of in de brievenbus aan De Hoefsmid 5 depo neren. Pinksteren (8 en 9 juni) Tweede pinksterdag is de Uitkijkpost gesloten. Kopij en advertenties die nen uiterlijk op vrijdag 6 juni, om 16.00 uur in ons bezit te zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1