Al 40 jaar om 4.00 uur op Het Nieuwe Erfrecht centraal Streetdance en klassiek ballet in musical Fame Windkracht 10 voor inwoners Castricum HSV Limmen nieuws Limmer Motorclub op pad Nieuw schoolplein van de Sint Jacobusschool in gebruik genomen Jiigeza brieven gelezen worden Tg Seizoen Samen Beet zaterdag van start Kennemer sportief in Castricum Jongerencentrum Conquista Vrouw aangereden Jaarvergadering Rabobank op 23 juni Woninginbraak Vriendschap- Open Dart toernooi Blij met de skatebaan Met LIA wandelen langs binnenduinrand Bakkum Wat vliegt daar boswachter? De nieuwe Gele Gilde Gids is uit Dubbel-expositie in Gemaal 1879 Open country linedance avond Feestweekend in bezoekerscentrum De Hoep LIMMEN - Zaterdag 24 mei wordt het seizoen van visclub Samen Beet gestart in de vorm van de eerste van een serie viswedstrijden. De telling verloopt vol gens een eeuwenoude traditie: 1 vis 1 punt. Voor enkele aassoorten geldt aan komend weekend echter nog de geslo ten tijd. De regels zijn terug te lezen in de vergunning, maar voor de vissers komt het er hoofdzakelijk op neer dat zij nog niet met de worm mogen vissen. Maden en ander aas zijn wel toege staan. Het verzamelpunt voor de wedstrijden is de parkeerplaats van het voetbalveld Dampegheest. Om 18:30 is het vertrek naar een nabij gelegen water. Op dit moment is het water nog niet bekend. De wedstrijd duurt anderhalf uur. De wedstrijden zijn gratis voor leden t/m 15 jaar. Wil je meedoen maar ben je nog geen lid, kom dan evengoed. Je kunt ter plaatse lid worden. Neem je visspullen mee en een emmer om de vis tijdelijk te bewaren. Het lidmaatschap voor het jaar 2003 bedraagt E 5,70. Voor overige vragen bel je naar Rob Jak 5053858 of Peter vd Heijdt 5051056. CASTRICUM - In samenwerking met Primera Fidelio(www.fidelio.nl) organi seert K.S.I twee toertochten. Op 1 juni worden de tochten verreden. De Duinentocht Noord 1 is 30 km lang (duinkaart nodig) en gaat richting Egmond-Binnen en weer terug naar startplaats De bloemen in Castricum. De Duinentocht Noord 2 is 60 km lang (duinkaart nodig) en gaat richting Egmond, Bergen aan Zee, Egmond aan de Hoef, Bakkum en weer terug naar de Bloemen. Voor deze twee tochten kunt u zich inschrijven in sporthal de Bloemen in Castricum (de Bloemen 71 Castricum) tussen 09.00 en 10.00 uur. De kosten zijn voor NTFU leden E 0.50, voor niet leden E 1.-, eigen leden en KTC leden gratis. U kunt ook meegaan met de groep met voorrijders (alleen voor de grote tocht). Zij rijden met een snelheid van plusminus 20 km per uur. Inlichtingen kunnen krijgen bij W.F. Minneboo, tel. 0251-213269, of 06- 22112135 Beverwijk, J. Koeman, tel. 0251-240862 of 06-23076807 Heems kerk, T. Doorn, tel. 0251-670145 Castri cum, J.C.M.Vriend, tel. 072-5339458 Heiloo. AKERSLOOT - Bakker Piet van Baar uit Akersloot viert binnenkort zijn jubi leumSinds juni 1963 zit Van Baar in het vak dus wordt binnenkort een feestje gevierd ter ere van het 40-jarig vakmansschap. Piet van Baar staat al 40 jaar om 4.00 uur op, en op zaterdag staat hij zelfs drie uur eerder naast zijn bed. Deze week worden in de Brood Banketbakkerij nog diverse leuke acties voor de klanten gehouden. U vindt Piet van Baar aan de Kerkelaan 14 te Akersloot. LIMMEN - Programma voor het week end van 23,24 en 25 mei Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 24 mei gaan ze bij de kinderwerkgroep de ruimte in. Er zijn zoveel verschillende wezens in de ruimte. Trek al je fantasie uit de kast en ontwerp en maak je eigen ruimtewe zen. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdag 24 mei is er een Computer- night voor de tieners. Je kunt gebruik maken van internet en er is playstation 2. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Op de zondagmiddag is Conquista vanaf heden, tot na de grote vakantie gesloten. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is vrijdag- en zater dagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis. CASTRICUM-Zaterdagochtend om streeks 2.00 uur is een 21-jarige in woonster van Castricum langs de Dorpsstraat in Castricum aangereden door een 18-jarige automobilist uit Haarlem. De vrouw wilde lopend de weg oversteken op het moment dat de automobilist langs kwam rijden. De automobilist kon de vrouw niet meer ontwijken waarna een botsing ont- stond.De vrouw is met onbekend let sel naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk overgebracht. Recente veranderingen in het Nederlandse erfrecht komen op de aanstaande ledenvergadering van Rabobank West-Kennemerland uitvoe rig aan bod. Deze ingrijpende verande ringen worden toegelicht door Johan van den Belt, auteur van een tweetal boeken op dit specialistische terrein. Van den Belt is financial planner binnen de Rabobank Groep en treedt regelmatig op voor verschillende Rabobanken. Naast Van de Belt zal col lega Mark Admiraal van Rabobank West-Kennemerland een toelichting geven op de bancaire consequenties die gepaard gaan aan de veranderingen van het erfrecht. Dit onderwerp is voor een breed publiek de moeite waard. Dit deel na de pauze zal dan ook voor iedereen toegankelijk zijn, dus niet alleen voor de leden van de bank. In het deel voor de pauze staan de gebruikelijke onderwerpen op de agen- CASTRICUM - In de nacht van zater dag op zondag is er ingebroken in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan in Castricum. De inbrekers zijn binnen gekomen door een raam aan de achter zijde van de woning te forceren. Diver se lades en kasten in de gehele woning zijn doorzocht. AKERSLOOT - Maandagmiddag werd het nieuwe schoolplein van de Sint Jacobusschool officieel geopend met de onthulling van het nieuwe logo van de school. Dit werd gedaan door een van de vaders die zich al jaren inzet voor het ophalen van het oud papier voor de school. Ook werd het schip dat op de schoolmuur is geschilderd (ont worpen door enkele leerlingen) een 'behouden vaart' toegewenst. Daarna werd met een feestelijke spelletjesmid dag het nieuwe schoolplein en het nieu we buitenspeelgoed door de kinderen officieel in gebruik genomen. Schoolplein helemaal vernieuwd Het schoolplein en de tuinen (voor en achter) zijn vernieuwd. De pleinen zijn opnieuw geplaveid, er is een hek gezet om het achterplein, er zijn nieuwe speeltoestellen en buitenspeelgoed, er zijn nieuwe fietsenrekken, de voortuin is (bijna) klaar en de enkele muren zijn beschilderd naar het ontwerp van enkele leerlingen die vorig jaar de schoolpleinontwerp-wedstrijd hebben gewonnen. Sponsorloop om geld op te halen Om een bijdrage te leveren aan de kosten die de vernieuwing van het schoolplein met zich meebrengt, is don derdag 15 mei een sponsorloop gehou den. De kinderen van alle klassen heb ben met het rennen en lopen van flinke afstanden geld bij elkaar gebracht, door de sponsoring van ouders, familie, ken nissen en buren. Ook ondernemende ouders en het lokale bedrijfsleven heb ben hun bijdrage geleverd door het kopen van sponsorpakketten. da. Naast de behandeling van de resul tatenrekening over 2002 en de balans per eind 2002, zijn dat onder meer een tweetal bestuursmutaties en wijzigin gen van de statuten en het huishoude lijk reglement van de coöperatieve bank. Dit statutaire deel van de algemene vergadering, die op maandagavond 23 juni wordt gehouden in Golden Tulip Heiloo, is alleen voor leden van de bank toegankelijk. Zij worden verzocht zich van tevoren aan te melden. AKERSLOOT - Op zaterdag 24 mei zal het eerste Vriendschap-Open Dart toer nooi worden gehouden door het dart team van de Vriendschap. Een toernooi met maximaal 32 deelnemers met een heel mooi prijzen pakket zoals geldprij zen, draagbare radio-cd speler, bekers voor de winnaars en verder prijzen voor de hoogste uitgooi en natuurlijk voor de 180-ers. Deelname staat open voor iedereen vanaf 16 jaar en het inschrijf geld is E. 3.50. Men kan zich telefonisch inschrijven bij Peter Zoon, 0251-314689 of bij de Vriendschap, 0251-312866 of s'avonds in de bar (vanaf 18.30 uur geo pend), aanvang van het toernooi is 19.00 uur en er zijn vijf prima banen beschik baar voor dit toernooi. CASTRICUM - Ook al komt Musicalgroep The Cast uit Castricum, de groep heeft heel wat leden uit tal van'andere plaatsen. Op 30 en 31 mei brengt The Cast de musical Fame op de planken. Carin van den Tillaar uit Heiloo en Harry Mooy uit Limmen nemen twee van de hoofdrollen voor hun rekening. De musical Fame is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren tachtig. Het verhaal draait om muziek-, zang- en dansstudenten van de Hogeschool voor de Kunsten. Zij dro men ervan beroemd te worden, een ster te zijn. Maar al snel wordt duidelijk dat de weg naar de top niet altijd over rozen gaat. Het kost ze heel wat bloed, zweet én tranen. Carin van den Tillaar kruipt in de rol van dansdocente mevrouw Stel. Ze hamert erg op discipline en regels, maar uiteindelijk vindt ze talent belangrijker. Als ze een dansstudent die niets bakt van de theoretische vakken tóch wil laten slagen, krijgt ze het aan de stok met hoofddocente Esther Veerman, gespeeld door Irene Groen uit Uitgeest. Carin en Irene brengen in een prachtig docentenduet hun menings verschil overtuigend naar voren. De dansstudent waar het bij deze one nigheid om gaat, is Johnny Jongejans, gespeeld door Harry Mooy. Johnny kan dansen als de beste, maar heeft heel veel moeite met lezen. Door zijn hou ding van 'niemand kan mij iets maken' lopen de spanningen tussen hem en mevrouw Veerman heel hoog op. Zijn frustraties zet hij krachtig neer in 'Johnny's rap', een nummer waarin Harry Mooy laat zien dat hij zowel met zang als dans heel goed uit de voeten kan. Regisseur Tom van Rij bewerkte de musical op basis van een al bestaande Nederlandse versie. De muzikale lei ding is in handen van dirigente Marie Anne Paques en Ruud Luttikhuizen. Mirjam Spijker nam de choreografie op zich. Met de overbekende liedjes van de televisieserie - in een Nederlandse ver taling - en de spetterende dansnum- mers komen de jaren tachtig op 30 en 31 mei weer helemaal tot leven. Fame is op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei te zien in Stadsschouwburg Velsen in IJmuiden. De avondvoorstellingen zijn al uitverkocht. Er zijn nog wel kaar ten verkrijgbaar voor de zaterdagmid dagvoorstelling (aanvang 14.30 uur). Kaarten a E 14,- (kinderen E 10,-) zijn te bestellen bij: Hanny Minkes, tel: 0251-65 48 93 (vrij t/m ma) of recht streeks bij Stadsschouwburg Velsen. Carin van den Tillaar en Harry Mooy spelen in Fame. De handen kunnen op elkaar. Niet veel later mogen de kinderen van de Sint Jacobusschool in Akersloot het nieuwe schoolplein inwijden. CASTRICUM - Van 15 tot en met 25 mei vindt de tweede editie van de Week van de Zee plaats. In deze feestweek, die als thema 'Windkracht 10' heeft meegekregen, krijgt de bijzondere waarde van onze kust en zee extra aan dacht, ook in Castricum. In de plaatse lijke Tuin van Kapitein Rommel wor den gedichten en schilderijen geëxpo seerd. Het college grijpt deze gelegen heid aan om de Tuin en natuurlijk de zee te bezoeken. Dinsdagmiddag 20 mei gaf Mare Janssen, directeur van de Stichting Duinbehoud, aan de leden van het Castricumse college en de gemeentese cretaris een presentatie over het werk van deze particuliere stichting. De stichting heeft zich in de afgelopen jaren sterk gemaakt voor onder andere een discussie met Duin en Bosch over het beheer van het landschap, overleg met Camping Bakkum. over de bosom- vorming, over de waterwinning in het duingebied en de veiligheid van de kust. Verder is de stichting vaak gesprekspartner van PWN en is ze regelmatig vertegenwoordigd in klank bordgroepen. Na de presentatie reisden het college en de gemeentesecretaris naar het strand voor een bezoek aan botenclub De Salamander, de Castricumse Reddingsbrigade en de EHBO-post. In de tweede helft van de middag bracht het gezelschap een bezoek aan de Tuin van Kapitein Rommel in de kern Castricum. Daar houdt de gelijknamige stichting de expositie 'Kind van de wind en Zilt bloed'. De expositie omvat gedichten van Leo Bersee en schilderij en van Anna Zonneveld en is nog te bezoeken tot en met vrijdag 23 mei van 9.30 tot 16.30 uur. De Week van de Zee is een jaarlijks terugkerend evenement dat erop gericht is een breed publiek te informe ren en betrekken bij de unieke waarden van onze kust en zee als natuurgebied, maar ook vanwege hun grote betekenis op economisch, cultu reel, wetenschappelijk en historisch gebied. De Week staat open voor alle organisa ties en instellingen die de zee een warm hart toedragen en dat aan het publiek willen laten zien. Dat kan met een open dag, een speciale tentoonstelling, excur sie, wedstrijd, of theatervoorstelling. Het is een initiatief van de vereniging Kust en Zee en wordt georganiseerd in nauwe samenwerking met de overheid, maatschappelijke en culturele instellin gen, het bedrijfsleven en natuur- en milieuorganisaties. De vereniging Kust en Zee zorgt voor de landelijke coördi natie en promotie r^- V) De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Aan de bewoners van de Vuurbaak, Middenweg en Enterij, Wij zijn heel blij dat het Skatepark in Limmen doorgaat. We hebben namelijk erg veel plezier in skateboarden en ska ten. We beloven dat we niet voor over last zullen zorgen. We houden het Skatepark netjes, wij zullen onze rom mel opruimen en zeker rekening hou den met de omwonenden. En u kunt altijd komen kijken naar onze skate- kunsten. Namens Lennart, Niels en alle andere skateboarders en skaters, Thomas Duin, 12 jaar Limmen. BAKKUM - Lopend langs de binnen duinrand van Bakkum komt u diverse landschappen tegen. De Zanderij, waar veel duinzand is afgegraven, is met de bollenvelden een van de voorbeelden hoe bewoners in de duinrand actief zijn. Duin-en-Bosch laat een totaal andere wijze van benutting zien. Hoe de oorspronkelijke overgang van de duinen naar het achterliggende land verliep ziet u bij de nollen van het Koningsbos. Door de overgangssituatie van duin naar polder biedt de rand veel moge lijkheden voor een rijke flora en fauna. Er zijn hier dan ook diverse natuuront wikkelingsprojecten. Om deze projec ten van zuiver duinwater te voorzien zijn speciale maatregelen genomen om de waterhuishouding te regelen. Langs de binnenduinrand liggen de oude 'geesten' met hun eigen dijkjes. U loopt naar het viaduct over het spoor om een mooi uitzicht te hebben over de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ-gebied. De wandeling start zondag 25 mei om 10.00 uur aan de achterkant van het station Castricum. Tussen 13.30 en 14.00 uur bent u weer terug. De lengte van de tocht is ongeveer 10 km met veel stops waar informatie wordt gege ven. Het is verstandig om zelf eten en drinken mee te nemen. Omdat u voor een deel via de duinen loopt heeft u een PWN-duinkaart nodig. Kosten E 5,- (incl. excursieboekje met wat achtergrondinformatie) Opgeven per tel. 072-5051874 of per mail: vriend- vendel@planet.nl. Voor andere excur sies zie: www.ontdeknoordholland.nl. CASTRICUM - Zaterdag 31 mei kunt u om 19.00 uur met boswachter Luc Knijnsberg mee om op zoek te gaan naar de vogels van de Wimmenummerduinen. De avond schemering is voor de vogels een favo riete tijd om zich te laten horen en zien, zodat de boswachter u des te meer kan vertellen over het gedrag en de leefwijze van de vogels. En natuur lijk krijgt u ook tips over het herken nen van de vogelzang. Doel van de excursie is natuurherstelproject Starrevlak, dat inmiddels is uitge groeid tot een vogeldorado. Vanuit de vogel-observatiehut die hier staat, kunt u de vogels goed bekijken. Deze ongetwijfeld zeer boeiende wandelexcursie met de PWN-bos- wachter start om 19.00 uur vanaf par keerplaats de Nollen aan het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. De beoogde duur is ongeveer 2 uur, maar is medeafhankelijk van wat u onderweg allemaal zult zien. U kunt zich voor deze excursie aan melden via tel. 0800-7966288. De deel namekosten bedragen E 3,- per vol wassene en E 1,~ voor kinderen tot 12 jaar (Dit is inclusief uw toegangskaar tje voor het Noordhollands Duin reservaat voor deze avond.) Aan melden is ook mogelijk bij bezoekers centrum De Hoep in Castricum, dat geopend is van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. CASTRICUM - In de nieuwe Gele Gids van het Gilde Castricum vindt u een schat aan kennis en ervaring. Gilde Castricum heeft een bestand met meer dan 200 aanbiedingen op allerlei terrei nen, bijvoorbeeld op het gebied van computers, cultuur, handvaardigheid, hobby's, muziek, reizen, talen, techniek, tuinieren en koken. Iedereen, van jong tot oud kan gebruik maken van het Gilde-aanbod. Het Gilde is er voor par ticulieren, maar ook voor verenigingen, instellingen, scholen en dergelijke. Het Gilde houdt zich niet bezig met het geven van echte cursussen of echte les sen. De aanbieders zijn (vooral 50-plussers) met kennis en ervaring die voor een ander waardevol kan zijn. Zij hebben in de loop van hun leven veel geleerd in hun werk of gezin, of via hobby's, studie of reizen en zijn bereid deze kennis belangeloos en vooral informeel ter beschikking te stellen. Veel mensen hebben een schat aan ken nis en ervaring. Ook u! U kunt kiezen voor alleen een eenmalig advies, of ook voor een wat langere begeleiding. Wellicht vindt u het leuk om een lezing over een bepaald onderwerp te geven of een demonstratie te verzorgen. Om het aanbod zo breed mogelijk te maken en dichtbij huis te kunnen aanbieden komt het Gilde graag in contact met nieuwe aanbieders uit de dorpskernen Akersloot, Castricum en Limmen. Een overzicht van alle Gilde-aanbiedin gen staat in de Gele Gilde Gids die ver krijgbaar is bij de bibliotheken, het gemeentehuis en natuurlijk bij de sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, te Castricum, tel. 0251-656562. CU LIMMEN - Zondag 18 mei werd de tweede witviswedstrijd gevist, dit keer in de Ringvaart van Heerhugowaard. Een harde wind en brasem met weinig eetlust maakten het een moeizame wedstrijd. In de A-groep gewicht- vrije hengel) koos Rob Jak voor een statische visserij met de voerkorf en wist met vijf brasempjes en wat kleine vis de winst weg te kapen voor zijn broer Jim, die met de vaste hengel viste en vooral kolblei ving. Hij dacht toch dat de wind hem teveel parten had gespeeld bij zijn techniek. Peter van der Heijdt zag zijn plan met de matchhen- gel te vissen door de stroming en wind in duigen vallen en koos voor een korte hengel in de kant. Dit leverde 39 visjes op goed voor de derde plek. Gerrit Tuijn ving in de slotseconden nog een brasem en werd vierde. In de B-groep aantal-vaste hengel) was het weer Cees Dekker die de winst greep. Ondanks diverse keren materiaalpech wist hij 25 stuks te vangen. Piet Levering zat naast Cees en ving er 11, voor zijn andere buurman Jan Hageman, die na een jaar afwezigheid sterk terug is gekomen. Jan wist er 9 te vangen. De uitslag: A-groep: 1. R. Jak 2325 gram, 2. J. Jak 2275,3. P. v/d Heijdt 1925. B-groep: 1. C. Dekker 25 stuks, 2. P. Levering 11,3. J. Hageman 9. Zaterdag 10 mei werd de selectie voor de NK witvis gevist in de regio Alkmaar-Heerhugowaard. Hieraan deden vier Limmers mee. Na een span nende strijd over twee stekken werd Jim Jak vijfde en Peter van der Heijdt zesde van de 25 deelnemers. De num mers 1 tot 4 hebben zich geplaatst voor het NK. Een prachtige prestatie van deze vissers. Limmerpoldercup Zondag 23 mei wordt de opening van de Limmerpoldercup gevist in Het Maalwater te Heiloo. In deze competi tie vissen leden van Limmen tegen die van DVW-Heiloo, HVCastricum en de Sander uit Akersloot. Er is een club- en een individueel klassement. Vistechniek staat vrij, er mag worden gevist met 1 hengel met 1 haak voor zien van de door de minister aangewe zen aassoorten (voor deze wedstrijd zijn wormen wettelijk verboden) en er wordt in een combiklassement geteld. Elke vis telt voor 50 punten en elke gram is ook nog eens goed voor 1 punt. De wedstrijd duurt 2,5 uur en begint om 8.00 uur. Limmer deelnemers kun nen zich opgeven bij Peter van der Heijdt, 072-5051056, tot vrijdagavond 21.00 uur. Vertrek is om 7.15 uur vanaf garage Schilder. Jeugdleden van Samen Beet die 12 jaar of ouder zijn kunnen ook meedoen! Inleg is E 3,- en er zijn geldprijzen voor de beste drie en prij zen in het eindklassement. AKERSLOOT - Christa Lübbren uit Heiloo is gefascineerd door oud Chinees porselein. In het prachtige Indonesië kwam ze in contact met de uitermate mooie kunstvormen van dit materiaal. Tijdens haar langdurig ver blijf in Australië en aansluitend Toronto in Canada combineerde zij de invloeden van landcultuur en de mate rialen die het land eigen zijn. Met enthousiasme stortte zij zich in de experimenten om van glazuren, oxide rende glazuren en chemicaliën een kunstvorm te bereiken die persoonlijk is en de meest mooie en onverwachte combinaties tot resultaat had. Haar kunstwerken zijn in bekende musea overal tentoongesteld en zij is trots op de 'Eervolle Vermelding' op het Goudse Pottenbakkers Festival 2000. Een deel van haar werk kunt u zien in Het Gemaal 1879. Masja de Graaf uit Alkmaar heeft de 'Ruudt Wackers Kunstacademie' in Amsterdam gevolgd. Vele facetten van kunstuitingen heeft ze gedaan maar haar voorkeur en liefde gaan uit naar schilderen en decoreren. Een selectie figuren kunt u bewonderen in kisten. In kantoren en kinderkamers heeft zij muurschilderingen aangebracht. Zij ziet de realiteit vanuit een ongewoon perspectief. Bovendien begeleidt zij mensen met een verstandelijke beper king op kunstzinnig gebied in het 'Atelier de Voordam' in Alkmaar. Masja en Christa exposeren vanaf 1 juni in het Gemaal 1879 te Akersloot elke zondag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 1 juni en 6 juli maaldemonstratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinde ren tot 12 jaar gratis. Buiten de ope ningsuren tel: 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. Ook dit fraaie aardenwerken schaal tje is te zien bij Gemaal 1879. LIMMEN - Op dinsdag 27 mei wordt een open country linedance avond gehouden in De Burgerij aan de Dusseldorperweg tegenover de r.k. kerk in Limmen. Deze avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur en is voor beginners en gevorderden. De entree bedraagt E 3.- en dansen kunnen worden aange vraagd. Voor meer informatie bel Meintje Guyt, tel. 072 5051374. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! CASTRICUM - Op zaterdag 24 en zondag 25 mei is het feest in Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum. Het centrum is vernieuwd en dat laten de medewerkers graag aan iedereen zien. Tussen 11.00 en 16.00 uur is er van alles te doen, te zien en te beleven voor jong en oud. De deelna me is gratis en er is ook een hapje en een drankje voor de bezoekers. Een greep uit de activiteiten, die ver deeld over beide dagen plaatsvinden: een houthakkershow, kinderschmin- ken, filmvoorstellingen, spinnen en insectenspreekuur, dierenmaskers maken, een giraffenglijbaan, een kleur- wedstrijd voor kinderen, de mogelijk heid voor een korte excursie, een bal lonnenclown, muziek, kinderpoppen- kast en echte kabouters. Diverse natuurwerkgroepen zullen met een standje aanwezig zijn om informa tie te geven over hun werk. Daarnaast heeft De Hoep momenteel een ten toonstelling van natuurfoto's in huis, één over dinosaurussen en een over spinnen. De activiteiten zijn zowel binnen als buiten De Hoep, in de aan grenzende tuin. Er is voor ieder wat wils. Kom er lekker van genieten en maak kennis met de nieuwe Hoep! Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg, Castricum, Boekingsbureau voor excursies: 0800-7966288. Nog even poseren bij De Lantaarn en dan worden de motoren gestart... LIMMEN - Afgelopen weekend was het weer zover. Het zesde motorwee kend van de Limmer motorclub de Zuchtende Man werd verreden. Zaterdagmorgen vertrokken, in twee groepen verdeeld 71 motors met daarop gezeten 104 personen. De paar regen buien die er vielen weerhielden de deel nemers er niet van om te genieten van de prachtige rit naar het Brabantse Gemert. Op het logeeradres aldaar was het uit stekend vertoeven, met voldoende spij zen en drank. Zondagmorgen was het vroeg uit de veren voor het ontbijt en daarna werd wederom in twee groepen de terugtocht richting Limmen ingezet. Op een klein schuivertje en een door overdaad aan decibellen gestresst geraakt paard na werd na een dikke 500 km het weekend in Limmen goed beëindigd. Daar werd de voltallige groep op motors door Limmen geloodst, wat een geweldige aanblik gaf. De organisatie kan terugzien op alweer een uitstekend geslaagd weekend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12