Nieuw programmaboekje van De Beun verschenen ed Dé Hypotheek- winkel krant van der feliciteert Jim met zijn eerste nummer 1 hit! Wat heeft Heiloo aan de Europese Unie en wat betekent de EU voor U? Marieke Sanders geeft antwoord op 26 mei om 20.15 uur in 't Trefpunt. APE L LA Foresters Dames 1 Den Helder Dames 1 Vbs Makelaardij BORDEN €4,50 €3,99 €3,50 €2,50 De VVD maakt werk van Europa wm Kampioenswedstrijd ..,.(072)5351000 Slagerij Kramer www.vandersteen-heiloo.nl 21 MEI 2003 - 68e JAARGANG NO. 21 SBLAD R HEILOO El-a OMSTREKEN Ook op internet: Vagina verhaleneen vleugje parfunt tussen de spruitjes en Anna, Hanna en Johanna in het Heilooër theater Gewijzigde aanlevertijden rond de feestdagen U bent van harte welkom om uw vragen te stellen aan een van de liberalen in het Europese Parlement, Marieke Sanders. Voor meer info: www.vvdheiloo.nl. Omdat Zondag 25 mei a.s. www. vos makelaardijnl Hypotheek nodig Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 GEMARINEERDE KIPFILET 4 stuks SCHOUDER KARBONADE 1 kiio. RUNDERGEHAKT kiio HAMBURGERS 4 stuks. geldig t/m zaterdag 24 mei Telefoon 5330991 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) H®H s, HEILOO - Binnenin deze Uitkijkpost zit het nieuwe programmaboekje van theater de Beunmet daarin alle voorstellingen die u kunt verwach ten in het komende theaterseizoenWie geen boekje krijgt vanwege de Ja- Nee-sticker op de brievenbus, kan het programmaboekje gratis ajhalen bij de bibliotheek of het gemeentehuisDe programmacommissie heeft voor het komende theaterseizoen weer een zeer gevarieerd aanbod aan voorstellingen bijeen gebracht, die garant staan voor een nieuw en afwisselend theaterseizoen! Zo worden er maar liefst twintig professio nele voorstellingen opgevoerd, met daarin veel prominente namen. Regelmatige bezoekers van de Beun weten het natuurlijk allang: wie een cabaretabonnement neemt woont alle cabaretvoorstellingen bij en is boven dien een stuk goedkoper uit. Nieuw dit seizoen zijn dergelijke abonnementen voor muziek en toneel. Ook hierbij geldt een aantrekkelijke korting voor vier maal toneel en viermaal muziek. Theater de Beun draait zonder subsidie voor beroepsvoorstellingen. De Beun is echter dankzij de financiële bijdragen van de werkgroep Vrienden van de Beun in staat om ook beroepsartiesten te contracteren. Door het oprichten van De Vrienden en Steunpilaren van de Beun kan dankzij de jaarlijkse bijdragen het financiële platform voor de beroeps artiesten worden gewaarborgd. Dankzij een waarderingssubsidie van de gemeente kan een extra (relatief kostba re) voorstelling op de planken worden gebracht. Waar vorig seizoen de muzika le grootheden Louis van Dijk en Cor Bakker hun vleugels gesubsidieerd beroerden, is dit jaar de toneelvoorstel ling Anna, Hanna en Johanna vastge legd, gebaseerd op het beroemde boek van Marianne Frederiksson. Voorstellingen In het programmaboekje (omslag Piet Veen) vindt u alle informatie over de aankomende voorstellingen. Tevens vindt u informatie over films en ama teur-voorstellingen. De openingsvoor stelling door La Passione mag er direct al zijn: het muzikale duo zet het Nederlandse levenslied tegenover het Italiaanse. Ook het 'Vagina verhalen', dat op 4 oktober wordt opgevoerd, zal het nodige stof doen opwaaien in Heiloo. Gebaseerd op de bekende Vagina Monologen van Eve Ensler en op interviews met dove vrouwen zijn de vijf monologen vervangen door verha len van dove vrouwen. De voorstelling wordt gespeeld door 18 actrices, negen dove en negen horende vrouwen. In deze unieke voorstelling spelen, naast tekst en gebaar, ook beweging en dans een belangrijke rol. Cabaret Lachen geblazen is het op 15 oktober met Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers, inderdaad, de broer van.Hun motto luidt: Wees blij met jezelf dan is er tenminste nog iemand blij met jou. Er zit veel komisch geweld in hun theatershow Nat. Op 5 november brengt Marijke Boon een bezoek aan de Beun. In haar nieuwe voorstelling Grote Zaagbek zingt ze weer uit volle borst. In deze cabaret/try-out voorstelling zingt ze de boeken uit de boekenkast en kruipt ze in de huid van een koe. Ze balanceert op het randje, en de toeschouwer zit' er bovenop. Een week later is het de beurt aan Sanne Wallis de Vries met 'Stuk'. Het 'Stuk' bestaat uit twee delen. In het eer ste gedeelte speelt Sanne Wallis de Vries zelf, in het andere laat zij zich muzikaal begeleiden door twee mannelijke 'stuk ken'. Op 2 december probeert Tim van der Sluijs zijn Oudejaarsconference 2003 vast uit op het Heilooër publiek. Een jaar lang heeft de cabaretier de kranten voor u gespeld, actualiteitenru brieken bekeken, weekbladen verslon den en teletekst gezapt. Hij slingert u in zeventig minuten van links naar rechts, waardoor u er heel anders tegenaan kijkt. Nauwelijks bekomen van het ver bale geweld van Tim van der Sluijs staat op 20 december Mark van de Veerdonk op de planken, met zijn 'Hoe ik pudding ruik'. De voorstelling is zoals Van der Veer te verwachten is: goed gek en anders, maar vooral om je een breuk te lachen. Het Beunboekje met alle voorstellingen van Theater de Beun voor het seizoen 2003/2004, vindt u deze week bij de Uitkijkpost Heeft u geen boekje ontvan gen? Dan kunt u deze ophalen bij de bibliotheek of het gemeentehuis. r Kopij en advertenties voor de Uitkijkpost van woensdag 28 mei, dienen uiterlijk op vrijdag 23 mei, om 16.00 uur in ons bezit te zijn, i.v.m. het drukschema van Rodi Media B.V. Hemelvaartsdag (29 mei) In verband met Hemelvaartsdag is de Uitkijkpost op donderdag 29 èn vrijdag 30 mei gesloten. Kopij en advertenties voor woensdag 4 juni, dienen derhal ve op maandag 2 juni, om 12.00 uur in ons bezit te zijn. U kunt uw kopij en advertenties via e- mail (of ISDN) aanlveren, of in de brievenbus aan De Hoefsmid 5 deponeren. Pinksteren (8 en 9 juni) Tweede pinksterdag is de Uitkijkpost gesloten. Kopij en advertenties dienen uiterlijk op vrijdag 6 juni, om 16.00 uur in ons bezit te zijn. Anna, Hanna en Johanna, gebaseerd op het boek van Marianne Frederiksson. In het nieuwe jaar bijten Fred Florusse en Pieter van Empelen het spits af met Een vleugje parfum tussen de spruitjes. Met liedjes, grappen en conferences uit vier decennia laten zij zien hoe het caba ret altijd kritische noten plaatst bij maatschappelijke ontwikkelingen. Op 16 januari laat Johan Hoogeboom de bezoekers meeleven met zijn kleinste overwinningen en niet te vergeten met zijn grootste nederlagen in Hi-Ha- Hoogeboom. Hij maakt duidelijk wan neer iets nou geslaagd is en wanneer juist niet... Cabaretier Rob Urgert houdt van exclusiviteit. Hij speelt in een voorstelling over geluk en geld en seks en andere dingen waar je slecht van slaapt. 'Geluk is gelul met een k' is dan ook zijn thema. Paul Haenen betreedt wederom de planken van het Heilooër theater. Vorig jaar oogstte hij al veel succes met zijn optreden in de Beun en dat zal dit jaar niet anders zijn. Haenen staat al meer dan 15 jaar op het toneel, maakt tv-pro- gramma's, schrijft succesvolle toneel stukken, heeft zijn eigen tijdschrift en leent zijn stem aan Bert en Grover uit Sesamstraat. Met Zichtbaar zonnig gaat Paul Haenen voort op de ingeslagen weg op 17 maart. In het eerste solo the aterprogramma Lijfspreuk door Kasper van Kooten komen de eigen teksten en ook de muziek prachtig samen. Wie het horen wil moet het voelen! Het publiek zal moeilijk stil kunnen zitten. Zijn lijf spreuk? Het lichaam spreekt, maar wat zegt het? Op een bedje van muziek en een oude hometrainer verkent Kasper de spelonken van onze lichaamstaal. Geen gewoon cabaretprogramma, maar een complete ervaring. Dat is wat Hetty Heyting belooft in haar kleinkunst voor stelling Van mij mag het. Wil het publiek ook een woordje meespreken? Graag zelfs, van Heyting mag het. De voorstel ling is een mix van humor, rare teksten en mooie liedjes, aangevuld met bijzon dere verhalen en ijzersterke types van vlees en bloed. Muziek Na de eerder genoemde openingsvoor stelling door La Passione is het op 19 december de beurt aan The Dutch Swing College Band. Vorig jaar werd het een fantastische happening in de Beun. Er waren plaatsen tekort, daarom krijgt u dit seizoen opnieuw de kans eën plek je te reserveren. De zeven uitgesproken virtuozen zorgen ieder op hun eigen instrument voor een unieke sfeer. Op 20 januari treden Vera Mann, Rob van de Meerberg, pianist Martin van Dijk en Christiaan van Hemert, bandoneon, viool en contrabas In de schaduw van Brei. De chauffeur en vriend van Brei Jojo wordt na dertig jaar uit de vergetel heid van zijn graf gerukt en komt aan in Het voorportaal van Hemel of Hel. Voor een mix tussen muziek en cabaret zorgen op 26 maart de leden van Vrouw Holland met Wildplassen, het derde programma van Gabriëlle Glasbeek, Marieke Klooster, Karin Noeken en José Zwerink. Toneel Na vagina verhalen staat op 25 oktober De Klucht van de molenaar door thea tergroep De Kale op het programma. Hilarische taferelen en het bloemrijke taalgebruik zorgen er voor dat het stuk onweerstaanbaar wordt. Klapper van dit seizoen is het optreden door theatergroep De Kern. Deze subsi dievoorstelling Anna, Hanna en Johanna brengt de bezoeker naar een verpleeghuis, waar Johanna haar laatste dagen slijt. Haar dochter Anna, die regelmatig op visite komt, zit na haar scheiding in een crisis en probeert weer greep op het leven te krijgen. Doordat zij niet meer met haar demente moeder kan communicerën begint Anna aan een speurtocht naar het verleden van haar moeder. Maar ook naar dat van haar grootmoeder Hanna. En dat levert meer op dan Anna had kunnen vermoeden. Kindertoneel is er op 2 januari door Arno Huibers en Gerard Luijkenaar. Deze absolute kindervrienden zullen ook dit jaar hun best doen om de kinde ren in de Beun te verrassen. In Jarig, een programma over pesten, is het verhaal geïnspireerd op het verjaardagsfeest van Pinter. Een leerzaam en leuk middagje uit! Na Louis Couperus, Een grote ziel brengt Josée Ruiter een nieuwe solo voorstelling met 'Vrouwen van Tsjechov'. Wederom vertolkt ze meer dere rollen in het stuk, dat een spel is tussen realiteit en verbeelding. Kaartverkoop U kunt uw intekenlijst voor 1 augustus deponeren in de brievenbus van de Beun, of opsturen naar Postbus 221, 1850 AE Heiloo. Kaarten besteld op de intekenlijst kunnen vanaf 1 september worden afgehaald. Vanaf die datum kunt u ook terecht voor contante verkoop van alle voorstellingen aan de kassa van de Beun, geopend van maandag t/m vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf een uur voor de voorstelling. Vriend worden? Overigens kan iedereen vriend van de Beun worden. De bijdrage is minimaal 12,50 euro per jaar. Voorin het program maboekje zit een aanmeldstrook. Vrienden hebben voorrang bij het toe wijzen van de kaarten en worden uitge nodigd voor de jaarvergadering met aansluitend de zondagochtendvoorstel- ling van Fred Florusse en Pieter van Empelen: Terugblik op 50 jaar Nederlands cabaret. Ook bedrijven kun nen de Beun financieel ondersteunen. De namen van deze 'Steunpilaren' komen in een 'gouden' lijstje in de foyer. B HEILOO - De Cha Cha Cha, Swinging Blues, QuickstepTango en Engelse Wals, de Samba en de Paso Doble. Wie heeft deze dansen niet geleerd bij Danscentrum Ranzijn aan de Schuine Honds- bosschelaan 45 te Heiloo? Sinds de oprichting op 23 mei 1985 heeft eigenaar Carol Ranzijn ontelbaar veel leerlingen uit de wijde omtrek de juiste danspassen bijgebracht. In 1965 begonnen met een dans school in Heerhugowaard, kwam Carol Ranzijn in 1980 naar Heiloo. Hij gaf 5 jaar dansles in het Open Huis, alvorens de gemeente hem verzocht een eigen dansschool op te starten aan de Schuine Honds- bossthelaan. Je kunt wel zeggen dat ik van mijn hobby mijn beroep heb gemaakt", laat Carol Ranzijn weten. „Als 16- jarig jochie ging ik net als zovele jon geren voor het eerst naar dansles. Dat was bij Arendsen, in Alkmaar. Na een jaar of twee vond ik het dansen zo leuk dat ik mij ging toeleggen op het wedstrijddansen. Aanvankelijk als amateur, maar later als professional trok ik de halve wereld rond en deed mee aan talrijke danswedstrijden, voornamelijk ball room en Latin, maar mijn specialisatie is ballroom. In Engeland, eigenlijk de bakermat van het dansen, trainde ik en danste ik vele wedstrijden." Sociaal dansen Inmiddels 40 jaar later is Carol Ranzijn (professioneel) uitgedanst. „Het wedstrijddansen is mooi geweest, ik leg mij nu helemaal toe op het lesgeven aan de cursisten. Het werken met jongeren vind ik echt fan tastisch. Mijn vrouw Yvonne en ik hebben eigenlijk ook nooit proble men met de jeugd. Ze leren hier om op een andere manier met elkaar om te gaan dan bijvoorbeeld op school. Dansles doet ook een groot beroep op je sociale aspecten. Ga maar na, je houdt elkaar wel een uur lang vast." Hoewel er veel lol gemaakt wordt met de jongere leerlingen, is het juist ook deze groep die Yvonne en Carol behulpzaam is bij het onderhoud van de dansschool en het organiseren van activiteiten. „Ik moet een aantal van hen echt een compliment maken", laat de eigenaar weten. „Sommige jongeren helpen ons meer dan voor- In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid S, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmel ding graag duidelijk uw gegevens vermelden. treffelijk! Afgelopen zomer stapten we de dansschool binnen en was er een groep alvast begonnen om de boel schoon te maken en het interieur te schilderen. Ook de activiteiten die worden georganiseerd en de public relations komen dikwijls op het conto van deze groep vrijwilligers." Leuke activiteiten Leuke activiteiten die in de dans school worden georganiseerd zijn onder andere de themafeesten, miss verkiezing, dj contest en de Back to the 80's feesten. Eind september kun nen de jongere kinderen eveneens hun beste beentje(s) voor zetten, wan neer speciaal voor hen Dancing Kids wordt aangeboden. „Het zijn leuke dansjes voor de jongere kinderen, op muziek van onder meer Kabouter Plop, K3 enzovoort", laat Yvonne Ranzijn weten. Op tijd inschrijven lijkt overigens geen overbodige luxe, want de belangstelling voor het dan sen lijkt nog immer groot. Zo is bij voorbeeld de pieuwe beginnergroep voor de jeugd vanaf 14 jaar in septem ber om 20.00 uur al volgeboekt. „Van 19.00 tot 20.00 uur hebben wij nog wel plek, maar schrijf je op tijd in", is de tip van de èigenaar. „Dit om teleur stellingen te voorkomen." Genoeg verhalen Verhalen over de afgelopen 40 jaar heeft Carol Ranzijn uiteraard genoeg. Bescheiden is hij over de diverse kampioenen die hij in zijn loopbaan voortbracht. Een leuke anekdote wil hij nog wel vertellen: „We waren op weg naar een wedstrijd in Den Haag. De V-snaar van onze auto begaf het en daar ston den we dan in Wassenaar. Een van de dansers liet een danseres haar panty uittrekken en maakte hier een nieuwe 'snaar' van. Het werkte en we kwa men nog op tijd ook!" Wie zelf ook oude (dans)herinnerin gen wil ophalen kan overigens tij dens de reünie op vrijdag 13 juni uitstekend terecht bij danscentrum Ranzijn. Volgende week leest u er alles over in de Uitkijkpost. Voor meer informatie over lessen, aan melden en activiteiten kijk op www.danscentrumranzijn.nl, of bel (tijdens lesuren) 072-5332884, of privé (buiten lesuren) 072-5065785. De Cha Cha Cha, Quickstep, Tango, en Engelse Wals: wie heeft deze dansen niet geleerd bij Danscentrum Ranzijn (foto: MSP) IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Heeft u mij nodigdan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Aanvang: 14.00 uur Deze advertentie wordt u aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Makel vanderborden nva l. www.definancielewereld.nl WD.NL Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad- In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. steen UT0SCHA UT0BEDRIJ UT0 LEAS E

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1