K Vandalisme in Ypestein Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Top bereikt van nieuwbouw Hoog en Laag I J Makelaardij van der Borden: al sinds 1933 'van goeden huize' Fietsexamens basisscholen Toneelgroep 't Trefpunt speelt twee eenakters I k UITKIJKPOST - 21 MEI 2003 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 jjl^ Doe de bon met 10 lege batterijen in een zakje en lever dit in. JÉ® Cursus website maken Movie-Lounge bij Tendenz UB P.rLITIE BERICHTEN HEILOO Heiloo contact fflÈm reischeque. De folders met actiebonnen zijn helaas op, maar dat betekent niet dat de prijzen op zijn! Knip de bon uit en doe mee met de actie. Als u beschikt over internet en een printer, kunt u de bon ook zelf printen. U vindt de actiebon op: www.legebatterijen.nl. Er liggen ook actie bonnen klaar bij het gemeentehuis en Afvalbrengplaats. En tot slot wijzen we u op de mogelijkheid om gewoon zelf uw naam, straat en huisnummer, postcode, woonplaats, telefoon nummer en handtekening op een papiertje te zetten en bij de lege batterijen te voegen. Ook dat is voldoende om kans te maken op een reis cheque. Tien lege batterijen Hebt u tien lege batterijen? Stop ze in een zakje, vul de actiebon in en breng ze naar een van de inleverpunten. Dan maakt u kans op een reis- cheque van de Stibat. Iedere twee maanden is er één cheque van 3.000,50 cheques van 450 en 100 cheques van 100. De actie loopt tot en met december 2003. Inleverpunten U kunt met uw lege batterijen terecht bij Karwei, Blokker, Bart Smit, Hema, Albert Heijn en C1000. Maar ook veel kleinere winkels en de benzinestations hebben een inzamelton voor lege batterijen. Scholen hebben een inzamelton waar leerlingen de van huis meegenomen lege batterijen in kunnen verzamelen. Ook op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 kunt u batterijen inleveren. Meer informatie Meer informatie over de inzameling van batte rijen vindt u op de website van de Stichting Batterijen: www.legebatterijen.nl kunt ook bellen met 0800 022 5001 (gratis) of met de afdeling VROM van de gemeente Heiloo, dhr. J. Rijnbeek, tel (072) 535 67 34. 1 Haam: .M/V Straat: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Handtekening: De kinderen staan er beteuterd bij: hun nog zo goed als nieuwe speeltoestel len zijn door vandalen totaal vernield, (foto: MSP) HEILOO - Iedereen tussen de 0 en de drie jaar oud kan zaterdag 24 mei samen met zijn/haar ouders of opa en oma een kijkje komen nemen bij één van de peuterspeelzalen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn de deuren van de vier locaties geopend en valt er van alles te beleven; je kunt knutselen, spelen, klimmen, kleien, met de pop pen spelen en nog veel meer. Terwijl je ouders een kopje koffie drin ken en informatie ontvangen kun jij je lekker uitleven. De open dag wordt gehouden op de volgende locaties: peuterspeelzalen Brammetje en Olleke (Mariënstein 179), peuterspeelzaal De Teddybeer (Holleweg 149a) en peuterspeelzaal Pippeloentje (De Hucht 2a). Voor meer informatie kunnen je ouders bellen met de coördinator van de stichting Ellen Jorna: dinsdag en vrijdag tussen 9.00 en 10.00 uur, tel 072-5331008. HEILOO- Er zijn nog enkele plaat sen vrij bij de cursus website maken van Stichting Ouderenwerk Heiloo. De cursus start op vrijdag 30 mei van 9.30 tot 10.50 uur. De cursus duurt vijf lessen en kost 73 euro. Voor aan melding kunt u bellen met 072- 5331297. HEILOO - Volgende week woens dag draait er in Tendenz een topfilm. Op groot scherm, dus het is net of je in de bioscoop bent. Welke film het wordt is nog een verrassing, maart zoals altijd is het een hele goeie. De entree is 1 euro. Om 15.00 uur begint de film. Kijk ook eens op www.ten- denz.nu. HEILOO - Woningstichting Heiloo is een woningcorporatie die 1.500 wonin gen en een aantal bedrijfsruimtes beheert. De Woningstichting bedient daarmee mensen die door een laag inkomen of een bijzondere behoefte niet zelf voor woonruimte kunnen zor gen. Maar ook mensen die prima in staat zijn om zelf een woning te vinden maar die kiezen voor het gemak en de vrijheid van huren kunnen terecht bij de woningstichting. Er wordt bijzonde re aandacht besteed aan twee doelgroe pen: jongeren (starters op de woning markt) en senioren. Ook mensen die zorg nodig hebben kunnen door de woningstichting worden gehuisvest. Doel van de stichting is er toe bijdragen dat iedereen zo lang mogelijk zelfstan dig kan blijven wonen in zorgtoeganke lijke woningen. Met de bouw van Hoog en Laag, een complex bestaande uit voorlopig 35 zorgtoegankelijke appar tementen, sluit de Woningstichting prima aan bij deze ontwikkelingsvisie. Op het terrein van het voormalige Trefpunt bouwt Woningstichting Heiloo een schitterend hof met 35 zorg toegankelijke huurappartementen, die rond november opgeleverd worden. Het project, dat uit meerdere fasen bestaat, behelst een nieuwbouwplan voor 80 hoogwaardige kwaliteitswonin gen, waarbij gebruik wordt gemaakt van veel natuurlijke materialen. In de tweede fase worden de 24 voormalige ouderenwoningen tegenover de nieuw bouw gesloopt en zullen er nog eens 45 nieuwe woningen verrijzen. Het appartementencomplex van Woningstichting Heiloo kenmerkt zich door een warme sfeer, omgeven door veel groen. Door een hof te ontwerpen, met daaromheen 35 appartementen heeft architect Robert Alewijnse een prettige woonomgeving ontworpen met behoud van de bestaande, ingeto gen sfeer. Het ontwerp van Alewijnse is door gemeente en woningstichting in 1999 uitgekozen uit een drietal prijs vraag ontwerpen vanwege het dorpse karakter van de stedenbouw en de bij zondere architectuur. Doelgroepneutraal Aan de buitenkant van het gebouw ziet men veel hout, stucwerk en natuurlijke materialen als grind en steen. De hou ten galerijen aan de binnenzijde ogen speels door het vele hout dat er in is verwerkt. Woningstichting Heiloo gaat het project dan ook aanmelden voor de nationale houtprijs: er vindt een beoor deling plaats van de toepassing en de verwerking van hout in het ontwerp. Het gebruikte hout heeft het FSC- keurmerk. Dat wil zeggen, dat het hout afkomstig is uit verantwoord beheerde bosbouwgebieden. Voor elke gekapte boom wordt een boom teruggeplant. Overigens laat de directeur-bestuurder Bertil Greeuw uitdrukkelijk weten dat niet alleen senioren in het nieuwbouw plan Hoog en Laag gehuisvest worden. „Zeker niet, de woningen zijn doel groepneutraal ontworpen. Dat wil zeg gen dat ze geschikt zijn voor alle doel groepen in alle leeftijden." Dit bete kent dat niet alleen senioren, maar ook jongeren een plekje in het complex zul len vinden. „In december 2002 hebben wij de woningen te huur aangeboden, waarbij wél voorrang is gegeven aan degenen met de langste woonduur in de achter te laten huurwoning. In de praktijk rea geerden vooral oudere huurders van de Woningstichting Heiloo, die een betaal bare huurwoning achterlaten in onze gemeente. Omdat de faciliteiten in de omgeving zich bij uitstek lenen voor oudere mensen, en dan denk ik aan openbaar vervoer voorzieningen, win kels, apotheek, arts en een ontmoe tingscentrum als Het Trefpunt, is juist deze locatie voor die doelgroep aan trekkelijk. De huurwoningen die zij achterlaten worden vervolgens weer aangeboden aan (jonge) woningzoe kenden uit de regio. Daarmee wordt de doorstroming optimaal bevorderd en kunnen ouderen in Heiloo blijven wonen in een zorgtoegankelijke woning." Uniek project Het unieke aan Hoog en Laag is het verdwijnen van de grenzen tussen huur en koop. „Normaal gesproken wordt een huurhuis standaard opgeleverd, met de materialen die door de verhuur der zijn uitgekozen. In dit project heb ben de toekomstige huurders zelf een keuze mogen maken uit de verschillen de mogelijkheden. Net als bij een koop woning konden zij tegen een meerprijs kiezen uit een groot aantal 'meerwerk- opties'. De bewoners konden op deze wijze op een unieke manier meebeslis sen over het uitrustingsniveau van hun toekomstige huurwoning." Gekozen kon worden uit onder andere de kleur van het tegelwerk, thermo(s)- statische kranen, zonwering, de kleur van de keuken en men kon kiezen uit luxere uitvoeringen van zowel keuken als sanitair in plaats van standaardmo dellen. „In onze showroom hebben we onder andere tegeltableaus en sanitair uitgestald, waaruit de toekomstige bewoners mochten kiezen", laat Bertil Greeuw weten. „Ik heb mij vanaf het begin af aan sterk voor deze keuzemo gelijkheid gemaakt, zodat de bewoners zelf een eigen inbreng hebben bij de voorzieningen in hun toekomstige woonruimte. Aan dit woningtype op deze locatie is een enorm tekort in Heiloo: voor de 35 beschikbare wonin gen in de eerste fase hebben zich 262 gegadigden aangemeld! Er bestaat dus een grote behoefte aan comfortabele, zorgtoegankelijke woonruimte." Maatschappelijke taak Het gebouw heeft aan de stationszijde drie woonlagen, aan de overige zijden twee. Op de bovenste verdieping zijn zes vrije sector woningen geplaatst, zogenaamde penthouses. De resteren de woningen zijn bedoeld voor de soci ale woningbouw, waardoor gematigde en betaalbare huurprijzen haalbaar zijn. „Er is hier kwalitatief gezien zeer goede woningbouw gerealiseerd", meldt Bertil Greeuw tot slot. „Door de bijzondere architectuur en extra bouw kundige voorzieningen als het plaatsen van een warmte-terugwin-systeem en het extra isoleren van de gevels aan de oostzijde van het gebouw (geluidsbe- laste locatie door het langsrijden van de treinen), zijn extra investeringen gedaan. Om een indicatie te geven; er is 1,2 miljoen euro onrendabel geïn vesteerd in het gebouw. Dit betekent dat wij dat bedrag uit onze reserves hebben gehaald en dat dit bedrag niet met de verhuur kan worden 'terugge wonnen'. Ik ben echter van mening dat Woningstichting Heiloo als woningcor poratie een maatschappelijke taak heeft dergelijke nieuwbouw toch te realiseren. Vanuit andere projecten moeten we het potje dan maar weer wat zien aan te vullen...". HEILOO - Op de schoolpleinen van Meander en Paulusschool zijn dit schooljaar nieuwe speeltoestellen neergezet. In september hebben de kinderen van beide scholen een spon sorloop gehouden om dit te kunnen bekostigen. Dankzij de inzet van ouders en leerkrachten zijn er verant woorde en goedgekeurde speeltoestel len geplaatst voor de ruim 600 kinde ren van beide scholen en voor de jonge kinderen uit de wijk. Het idee was: een open plein heeft ook een functie in de wijk, ouders met kleine kinderen komen er spelen. Dit geeft meer toe zicht, dus minder vandalisme. Helaas is dit idee ij del gebleken: tijdens de mei vakantie hebben vandalen flink huisge houden en drie speeltoestellen ver nield. Volgens de geruchtenmachine is dit in de namiddag en avond gedaan en wel tijdens of na het oranjebal, dat in een tent achter de scholen gevierd werd. De beide basisscholen doen een oproep aan omwonenden: kent u de boosdoeners, neem dan contact op met Peter Rokebrand, directeur Paulus school en Bert Kok, directeur obs Meander, 072-5339935. Vl «Noord-Holland Noord "4 112 "v-i-0900-1 88 44 1 - Vanaf de Pastoor van Muijenweg werd tussen 9 en 10 mei getracht een perso nenauto te ontvreemden. De eigenares se trof haar rode Opel Kadett zaterdag morgen 10 mei aan met geforceerde portiersloten. Omdat er niets van. waarde in de auto lag wordt vermoedt dat het de bedoeling is geweest om de auto te ontvreemden. - Op dinsdag 13 mei werd aangifte gedaan van inbraak in een garage van een woning aan de Zeeweg. De inbraak werd zaterdagmorgen ontdekt. Uit de garage werd een racefiets ontvreemd. Braaksporen werden niet aangetroffen. - Op woensdag 14 mei werd de inbraak ontdekt in een zwart Fiat Cinquecento die geparkeerd stond op de Oud- burgerlaan. De eigenaresse trof haar auto aan met een niet afgesloten por- tierslot. Hoewel de auto stond afgeslo ten is het onbekend hoe men zonder schade toe te brengen in de auto heeft kunnen komen. Ontvreemd werd de auto-radiocdspeler en een tiental cd's. - Om ca. 18.15 uur werd de diefstal van een fiets uit een schuur van een woning aan het Het Zandstuk ontdekt. Zowel de poort die toegang gaf tot de tuin als de schuurdeur waren dicht maar niet afgesloten. Het betrof een blauwe damesfiets van het merk Pointer. - Op zaterdag 17 mei werd een 81-jari ge inwoonster tijdens het doen van inkopen in een winkel van het winkel centrum 't Loo beroofd van haar porte monnee. De portemonnee zat in een voorvak van een boodschappentas. De portemonnee werd waarschijnlijk gestolen door een vrouw die haar in het gangpad van de winkel even aanstoot te. In de portemonnee zat een geldbe drag. - Een 21-jarige automobilist botste om 20.36 uur op de Westerweg tussen de van Vladerackenlaan en de Matthijs Zonderhuisweg op een geparkeerde personenauto. De aanrijding werd ver oorzaakt door het feit dat hij werd afgeleid en daarom een tegemoet komende personenauto over het hoofd zag. Bij een uitwijkmanoeuvre botste hij op de geparkeerde personenauto. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, zilveren oorring, zwarte boodschappen tas inhoud enkele boodschappen, beige babyschoen, hondenhalsband. HEILOO - 'Van der Borden sinds 1933' prijkt op de voorgevel en 'Alle diensten onder één stijlvol dak' is de titel van de brochure. Vol verwachting had de Uitkijkpost dan ook een gesprek met directeur Pieter van den Borden. Het juiste adres De brochure meldt het al: 'Een huis kopen of verkopen is voor vrijwel iedereen een groot avontuur. Het zoekproces, de prijs, de onderhande ling, de notaris, een verbouwing mis schien, de verhuizing en niet te verge ten de financiering en verzekeringen. Een spannende tijd, want er staat veel op het spel. U neemt beslissingen die veel invloed zullen hebben op uw privé leven. Daar kunt u wel wat hulp bij gebruiken, zakelijk natuurlijk maar vooral met een open oog voor uw per soonlijke wensen en belangen. Deskundige hulp om uw avontuur te begeleiden en de hele procedure soe pel en foutloos te laten verlopen.' Volgens Makelaar en directeur Pieter van den Borden is de klant dan bij hem aan het juiste adres. Het juiste adres voor hulp bij Woning en bedrijfsma- kelaardij, Vastgoedmanagement, Verzekeringen, Hypotheken en Finan cieringen. En dat al 70 jaar. Ooit gestart door opa Piet in 1933, voortgezet door vader Jan in '45 en twee jaar later nog aangevuld met oom Siem, heeft in '82 Pieter van den Borden het roer overgenomen. Website en Open Huis „In vroeger tijden geen moderne com municatiemiddelen," vertelt Pieter, „Mond-tot-mondreclame, een bord in de tuin was genoeg. Je had ook maar een paar huizen te verkopen. Nu doen we ook veel via de website en we heb ben iets nieuws bedacht: Open Huis. Dit betekent letterlijk dat woningen die te koop staan vrijblijvend bezocht kunnen worden. Het maakt dat men sen net even die drempel van een afspraak maken niet hoeven te nemen. We doen dat zo twee keer per jaar en deze dagen worden goed bezocht, net als onze website. Nadeel van de web site is wel dat je minder contact hebt met de potentiële koper." Onderscheiden In die 70 jaar is van den Borden enorm gegroeid. Begonnen met een klein bedrijfje in Alkmaar, en later ook een vestiging in Heiloo, heeft Pieter nu 55 man personeel. De vestiging in Alkmaar is nu onge veer 10 maal zo groot als Heiloo, met de vennoten Loek Pekelharing en Kees Schouten. Pieter is ook overtuigd van het feit dat je goed moet zijn voor je personeel: „Als je goed personeel hebt, moet je die aan je binden, bij voorbeeld met aandelen. Goed perso neel komt je bedrijf ten goede. Het is vandaag de dag moeilijk om goed per soneel te vinden. De meeste zijn gauw weer weg. Inzet is heel belangrijk. Dit uit zich bijvoorbeeld doordat we, waar nodig ook, 's avonds werken en zelfs in het weekend. Je moet je onderschei den". LidNVM Van der Borden is lid van de NVM (Nederlandse Vereniging van Makelaars). Niet iedere makelaar kan lid worden, het vereist een bepaalde kwaliteit. Bij de NVM volgt van der Borden verplichte educatieve cursus sen en dient dan 1 maal per jaar exa men te doen. „Altijd een prima zaak, vaak hoor je nieuwe dingen en datge ne dat je al weet, maakt dat je geheu gen weer opgefrist wordt." Voor wie eraan denkt van der Borden in te schakelen: dit kan van Schagen tot Krommenie. In Heiloo is van der Borden gevestigd aan de Kennemer- straatweg 386, tel: 072-5351000. Dit voor vertrouwd en deskundig adviesmet alle aandacht voor maat schappelijke veranderingen. r jk Pieter van der Borden voor de Van der Borden-vestiging in Heiloo (foto: MSP) HEILOO - Donderdag werd om 08.30 uur het startschot gegeven voor de jaarlijkse fietsexamens voor de groe pen 8 van de basisscholen. Alleen de Radboudschool deed niet mee in ver band met een schoolreisje. Vanaf de parkeerplaats bij Het Baafje vertrokken de ietwat zenuwachtige kinderen voor hun fietsrondje, nadat de fietsen eerst uitgebreid werden gecontroleerd. Bij deze controle wer den toch nog zes fietsen afgekeurd wegens geen remmen of geen bel, en sommige fietsen .konden ter plaatse beter worden afgesteld. Initiator 3VO was echter best tevreden, want de meeste fietsen waren vrij nieuw. Er moest 6,5 kilometer worden afgelegd door Heiloo, waarbij op diverse plaat sen gecontroleerd werd op fouten. De controle van de 200 kinderen langs de route werd gedaan door diverse ouders en vrijwilligers. De meeste fou ten waren, zoals elk jaar weer, het niet goed de hand uitsteken, en niet goed achterom kijken. Bij de spoorbomen en de stoplichten van de Kennemer- straatweg kwamen diverse kinderen elkaar tegen, en gingen daar in groep jes verder. Dit bemoeilijkte het beoor delen van de verrichtingen, maar was niet te voorkomen gezien de tijdsplan ning. 's Middags gingen de laatste groepen van start op de parkeerplaats van de Loet. Op deze zomerse dag werden de kinderen na het examen getrakteerd op een ijsje. Of 3VO volgend jaar weer de fietsexa mens organiseert is sterk afhankelijk van de bijdrage van de scholen. Ook heeft 3VO Heiloo vrijwilligers nodig om de diverse projecten te kunnen doen in Heiloo. Opgave hiervoor kan bij de diverse bestuursleden, op tel. 072-5128742 of 072-5336360. De leden van Toneelgezelschap 't Trefount spelen morgen twee eenakters. Dit ontwerp van Robert Alewijnse is door gemeente en woningstichting gekozen vanwege het dorpse karakter. HEILOO - Twee weduwen ontmoeten elkaar in een park bij een vijver. De man voelt zich eenzaam en ziet het leven niet meer zo zitten. De vrouw wel en probeert de man over te halen om bij haar te komen eten. Of het haar ook lukt? Een beetje brood voor de eendjes is een boeiende eenakter, licht humoristisch en een tikje weemoedig en is voor de pauze te zien. De dodelijke liefdes van tante Tina wordt na de pauze opgevoerd en gaat over een weduwvrouw die een huwe lijksadvertentie heeft geplaatst. Wie of wat is die Tante Tina vraagt kandidaat nummer drie zich af. Een lijk in de kast, een werkster die iets op haar geweten heeft, een buurvrouw die al twee mannen versleten heeft en een buurman die zich ook al vreemd gedraagt, zorgen samen voor enige verwarring. Een dolkomische eenak ter. Het ouderentoneelgezelschap 't Trefpunt speelt tweemaal per jaar, een keer in mei en eenmaal in december. Deze keer kunt u de voorstelling bij wonen op donderdag 22 mei, om 14.00 uur in buurtcentrum Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Na afloop wordt er door het comité van de vrijwilligers van Het Trefpunt een gezellige bingo gehouden. De zaal gaat open om 13.30 uur, al waar u tevens de entreekaarten kunt kopen. De prijs is E 2.50 inclusief koffie of thee. Netjes op een rijtje en een beetje zenuwachtig wachten deze leerlingen tot ze mogen vertrekken voor hun jietsexamen. (foto: UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6