Willibrord tweede plaats, Zuidewester derde Zeer geslaagde Fancy Fair bij de Ter Coulsterkerk Sponsorloop Springschans in teken van 'Klas op wielen' verwanten not FSH blij met opbrengst van het Anjerfonds Tiende expositie Galerie van Lubeck ngezonde. brieven GEZOCHT: UITKIJKPOST - 21 MEI 2003 - PAGINA 8 Zomerprogramma AVVH De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Zwembad Het Baafje is weer open Diefstal computers uit bedrijfspand Voorspeelavonden en opendag Muziek- en Dansschool Heiloo Visgroep de Grijze Reigers Verbeelding Rommelmarkt in Woon- en Zorgcentrum Heiloo, locatie Overkerck Bloemenregen bij De Nieuwe Wereld Klassiek in de kapel van GGZ Noord- Holland-noord Voorj aarsconcert Caecilia Uitzendschema programma 50-plus Bent u ook gekiekt in de Koorstraat? J Sanquin Openbare ledenvergadering PvdA HEILOO - Vorige week woensdag mochten de schoolvoetbalkampioenen van onze regio, het meisjesteam van de Zuidwester en het jongensteam van de Willibrordschool strijden om het kam pioenschap van de regio noord. De wedstrijden vonden plaatsen op de vel den van voetbalclub Dindua te Enkhuizen. Het werd gestreden in pou les van zes scholen. De Willibrord zétte een fantastische reeks van vier gewon nen wedstrijden neer. Het behalen van de finale hing af van de laatste poule- westrijd. Helaas ging deze verloren. Ze eindigden hierdoor op een gedeelde eerste plaats, maar werden op doelsal do helaas tweede. Daardoor moesten zij strijden om de derde en vierde plek. Na een spannende wedstrijd, waarin zij tot tweemaal toe terugkwamen van een achterstand, speelden zij gelijk. In de strafschoppenserie bleek hun tegen stander net iets te sterk. Al met al een knappe prestatie die zij hebben gele verd. Van de twaalf deelnemende scho len vierde worden is iets om trots op te zijn. Met een fraaie beker gingen zij moe, maar toch voldaan naar huis. De meisjes van de Zuidwester wonnen een wedstrijd, speelden er twee gelijk en verloren er twee. Zij eindigden als derde van hun poule en uiteindelijk als vijfde van alle meisjes teams. Ook zij kwamen moe, voldaan en trots weer thuis. ppü Trotse meiden en jongens, die een prima prestatie leverden tijdens de school- voetbal kampioenschappen. HEILOO - Op woenédag 21 mei houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo een bezoek aan Kasteel de Haar te Haarzuilens. In opdracht van baron van Zuylen van Nijevelt en baro nes de Rothschild werd onder leiding van de beroemde architect RJ.H. Cuypers het kasteel van 1892-1912 in neogotische stijl herbouwd. De inrich ting omvat vele kunstschatten, waaron der porselein, meubilair en wandtapij ten. De rondleiding begint om 14.00 uur. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Let op: In het info blad staat helaas een fout in het aanmeldingsformulier: 25 juli moet zijn: Excursie Museum Kroller - Muller te Otterloo en 13 augustus: Eten bij Wildschut- of Vestibule. Op vrijdag 16 mei ging ik mijn zwem- kaart ophalen en keek eens rond op Het Baafje. Wat ik daar zag deed mij toch wel schrikken. In de krant van zaterdag 3 mei stond dat de groenstro ken zijn opgeknapt. Ik heb ze daar ook gezien, maar wordt het ook goed onderhouden? Als ik zag hoe lang het gras is op het speelveld, en een vuil tus sen de groenstrook staat en uitlopers van rozen... In de bloembakken staat nog niets, wat armoedig. Zelf heb ik daar 17 jaar gewerkt en met plezier. Het was er mooi en je deed het voor de jeugd en voor al die mensen die daar graag waren. Het zag er verzorgd uit. Ik zorg nog dat er geen molshopen komen en ging er vier dagen heen om het papier en ander vuil uit de bosjes halen en ging het gras sproeien om het mooi te maken, zo dat jong en oud daar graag vertoeven. Als iedereen het papier en blikjes in de bakken doet, blijft het er schoon. Het is een mooi bad. Laat het zo blijven. P. Haanraads Heiloo HEILOO - Tussen donderdagmiddag 15.00 en vrijdagmorgen 08.30 uur werd er ingebroken in een bedrijfspand aan de Kennemerstraatweg. Vanmorgen ontdekten medewerkers van het bedrijf dat een raam was vernield. Hierdoor zijn de inbrekers naar binnen gegaan. Na een inventarisatie bleek dat twee computers met beeldschermen en toet senborden waren verdwenen. HEILOO - Deze week worden er twee voorspeelavonden en de jaar lijkse open dag gehouden in de muziek- en dansschool Heiloo. De eerste voorspeelavond vindt plaats op donderdag 22 mei vanaf 19.30 uur. Tijdens deze voorspeelavond staat de klarinet centraal. De nieuwe enthousiaste klarinetdocente Madeion Kooij heeft met haar leer lingen een interessant programma voorbereid waarbij de klarinet in al haar facetten tot uiting zal komen middels diverse muziekstijlen en samenstelling. De tweede voorspeelavond vindt plaats op vrijdag 23 mei. Leerlingen van trombonedocent Bert Willimsen, hoorndocente Marga Ignacio, blokfluitdocent JanJaap Langereis en zangdocent Kees de Bruijn zullen een zeer afwisselend programma laten horen. De leerlin gen spelen en zingen zowel solistisch als in ensemble- en koorverband. Klassiek-, pop-, en jazzmuziek zullen te beluisteren zijn. Al met al een aan trekkelijke avond om bij te wonen. De voorspeelavonden vangen aan om 19.30 uur in de muziekschool aan Het Veld 1 en zijn gratis toeganke lijk. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5332460. Op zaterdag 24 mei houdt de muziek- en dansschool Heiloo van 10.00 tot 13.00 uur haar jaarlijkse open dag. Op deze dag kan er infor matie verkregen worden over de instrumentale lessen, AMV, peuter/kleutermuziek, ensembles/ koren, korte cursussen en klassiek en jazzbaüet. Tevens zijn er diverse demonstraties van ensembles, koren en balletklassen. Ook zijn er diverse muziekverenigingen uit Heiloo aan wezig om informatie te verstrekken. De openbare bibliotheek van Heiloo zal informatie geven over het uitle nen van bladmuziek en cd's. Met als motto, 'Geef je talent de ruimte!' hopen de organisatoren u te mogen begroeten. HEILOO - De uitkeringsgerechtigden afdeling Heiloo gaan weer vissen. Onder leiding van een ervaren commis sie gaat de club er iets gezelligs van maken. Woensdag 21 mei gaat de eerste wedstrijd van start, verzamelen bij gebouw De Bergeon, Bergeonstraat 30. Om 9.00 uur vertrek naar de waterkant. Nadere informatie via tel. 072-5334336 of 5334528. HEILOO/OBDAM - Onder de titel verbeelding exposeren Henny Mazurel uit Obdam en Trudy Keyzer uit Heiloo dit jaar hun schilderijen en beelden in steen en brons. Bestaand en nieuw werk ontmoeten elkaar in het prachtig gerestaureerde kerkje aan de Braken in Obdam. Beide kunstenaars werken wekelijks in hun atelier aan de dr. Lohmanstraat in Obdam. Het thema moeder en kind is in verschillende materialen uitgewerkt. Verder zijn muziek, mensfiguren en gevleugelden de inspiratiebronnen voor deze exposi tie. U bent uitgenodigd om deze ten toonstelling te bezoeken op 25 en 29 mei en 1 juni zal er van 13.00 tot 16.00 uur live muziek gespeeld worden. Ook is er tijdens de openingsuren informa tie over beeldhouwworkshops te ver- krijgen. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 24 en 25 mei, Hemelvaartweekend 29 mei tot en met 1 juni Pinksterweekend 7, 8 en 9 juni in 't Brakenkerkje, Dorpstraat 38, Obdam. Voor info: tel. 0226-452320 of 072-5337293. HEILOO - In en om de Ter Coulsterkerk is afgelopen zaterdag een succesvolle Fancy Fair gehouden, die geheel voldeed aan de verwachtingen van de organisatoren. In totaal heeft deze Fancy Fair ruim 8.000 euro opge bracht, een bedrag dat bestemd is voor de aankoop van een nieuw orgel. Naar verwachting wordt dit orgel voor het einde van het jaar in gebruik genomen. De belangstelling voor deze Fancy Fair was zeer groot: al voor de opening, rond 10.00 uur, stonden velen te wach ten om het terrein te betreden. In de uren daarvoor stond de organisatie voor een lastig dilemma, want bij regen kun je moeilijk de kramen met waarde volle artikelen buiten zetten. Op het laatste moment werd besloten niet alleen de boeken- maar ook de textiel markt binnen te houden en de rest bui ten uit te stallen. Zelfs het rad van avontuur draaide de eerste keer al op het kerkplein. In de eerste uren was de toeloop zo groot dat de mensen zich zowel binnen als buiten bij de kramen verdrongen. Het viel op dat de tweedehands spul len, van kinderstoelen tot kampeerbe- nodigdheden, van doe-het-zelf-artike- len tot speelgoed, snel van de hand gin gen. Van ongeveer 1500 boeken die werden aangeboden, werd bijna de helft verkocht. Waaruit de conclusie kan worden getrokken dat de Heilooënaren een leesgraag publiek vormen: velen zijn bereid een deel van de boekencollectie af te staan, terwijl anderen daarmee weer een groot ple zier wordt gedaan. En ook de koopjes jagers konden door het gevarieerde aanbod aan hun trekken komen. De plantenmarkt, die in samenwerking met het Tuincentrum van de Willibrord werd gehouden, was zeer in trek. Aan het begin van de middag werd in een van de zalen van de kerk een goed bezochte veiling gehouden onder lei ding van de door de wol geverfde Cees Kroone uit Limmen. Hij wist de meeste van ruim zestig te koop aangeboden artikelen tegen de hoogst mogelijke prijs aan de man of vrouw te brengen. Niet alleen de winkeliers, enkele gara gebedrijven (met benzinebonnen) en andere middenstanders lieten zich van hun royale kant zien. Ook veel particu lieren droegen waardevolle spullen aan. Om er enkele te noemen: een karafje uit 1890, polaroid camera's, etsen, fietsen en klassieke stoelen, prachtige> boeken zoals een boek met schilderijen uit het Rijksmuseum, een Dore-bijbel, een Rembrandtbijbel, een wereld- en een dierenatlas. Een grote vlag met wimpel nam de veilingmeester zelf voor zijn rekening. Ruim anderhalf uur lang wist Kroone de aandacht gevangen te houden. Een bijzonder spektakel was het rad van avontuur. De lootjes werden snel ver kocht, zeker toen 's middags de zon het kerkplein met z'n zitjes bescheen. Om de twintig minuten kon een nieuwe serie artikelen het rad passeren. Hiervoor hadden de winkeliers hon derden prijzen en prijsjes beschikbaar gesteld, van cadeaubonnen en flessen wijn tot camera's en tassen. Aangevuurd door de enthousiaste 'rad draaiers' Jan Visser jr. en Joop Tulp werden jong en oud bij het evenement betrokken. Een attractie op zich vormde het draai orgel. De heer Altenburg uit de Bergeonstraat, die sinds jaar en dag met zijn draaiorgeltje dergelijke evene menten opluistert, vierde juist deze zaterdag zijn 89ste verjaardag. Daardoor kon hij niet naar deze Fancy Fair komen. Ter gelegenheid van dit verjaarsfeest kwam een veel groter draaiorgel hem een serenade brengen. Daarna ging dat draaiorgel naar het honderd meter verderop gelegen kerk plein om het publiek met vrolijke muziek een halfuurtje te verpozen.> De kerkzaal van de Ter Coulsterkerk kreeg al eerder een opknapbeurt, alleen ontbreekt nog een nieuw orgel. Enige tijd geleden werd een orgelfonds gevormd, waarvoor de leden van deze kerkelijke gemeente al heel wat heb ben bijgedragen. Om het orgel ook geschikt te maken voor concerten was een uitbreiding van 20 tot 25 registers noodzakelijk Om dat te bekostigen werd mede deze Fancy Fair gehouden. Het nieuwe kerkorgel met in totaal 1952 pijpen is inmiddels besteld bij de firma Pels Van Leeuwen in 's- Hertogenbosch. Het is de bedoeling dat het na de zomer in de kerk wordt opge bouwd en nog voor Kerst kan worden bespeeld. HEILOO - Woon - en Zorgcentrum Heiloo houdt op zaterdag 24 mei het jaarlijkse zomerfeest. Het zomerfeest bestaat uit rommel- en curiosamarkt waar bezoekers kleine gebruiksvoor werpen op de kop kunnen tikken, zoals servies, bestek en glaswerk, maar ook boeken en diverse andere tweedehands' goederen. Verder is er een rad van avontuur, een handwerkkraam waar de bewoners hun eigengemaakte hand werken verkopen en kan men de naam van de pop raden. Natuurlijk staan de koffie en tompouces klaar en zijn er ook andere lekkernijen te koop. Het zomerfeest wordt gehouden van 9.30 tot 13.00 uur. Zorgcentrum Overkerck is te vinden aan de Stationsweg 92C. ALKMAAR - Tijdens de slotavond hel derziende waarnemingen op maandag 26 mei deelt medium Martin Reul bloe men van De Nieuwe Wereld uit die ver gezeld worden van een inzicht voor u vanuit die Andere Wereld waarop u de hele zomer kunt teren. Adres: Fnidsen 33 te Alkmaar, aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: E 4,55 p.p. Inlichtingen tel. 072-5334280. Meer informatie op www.de-nieuwe-wereld.nl. HEILOO - Jan Bruin, orgel, en Leonie Hennekes, fluit, geven op 25 mei een concert in de kapel van GGZ Noord- Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo - het voormalige psychiatrisch zieken huis Willibrord. Beide musici zijn bekenden in de kapel aangezien zij regelmatig muzikale medewerking verlenen aan de kerkelij ke vieringen op zondag. Jan Bruin - geboren op Texel - begon daar met zijn eerste orgellessen waarmee hij later in Den Helder doorging. Al vele jaren is hij een van de vaste organisten tijdens diensten en vieringen in de kapel. Tijdens het concert zal hij zowel solistisch als in een begeleidende rol te beluisteren zijn, onder andere met Fantasia en Fuga in c van C.Ph.E. Bach. Leonie Hennekes geeft al jaren leiding aan de zanggroep die optreedt tijdens diensten en vieringen in de kapel. Daarnaast is zij actief in het Alkmaars en Helders symfonie orkest. Tijdens het concert op 25 mei zal zij onder andere Sicilienne van G. Faure en Syrinx van C. Debussy uitvoeren. Aanvang concert 16.00 uur. Toegangskaarten zijn vanaf 15.30 uur verkrijgbaar in de kapel en kosten E 4,- voor volwassenen en E 2,- voor kinde ren tot twaalf jaar. HEILOO - Op donderdag 22 mei zal om 10.00 uur het startsignaal te horen zijn van de sponsorloop, die wordt georganiseerd door Openbare Basisschool de Springschans. Deze sponsoractie is de tegenprestatie van het scholenproject 'Klas op wielen' dat afgelopen week op de school heeft plaatsgevonden. Een deel van de opbrengst van de sponsorloop zal dan ook worden geschonken aan de gehan dicaptensport. Vorige week is het scholenproject 'klas op wielen' op de Springschans van start gegaan. Dit project informeert de kin deren over allerlei handicaps en diver se vormen van aangepast sporten. Twee vrijwilligers van Sportservice Noord- Holland zijn de klassen rond gegaan om hun verhaal te vertellen. Niet alleen weten de kinderen nu van alles over protheses en de beperkingen die een handicap met zich mee kan brengen. De kinderen zijn zich vooral bewust geworden van wat een mindervalide persoon nog wél kan, ook op het gebied van sport. Door een spetterende prak tijkles in de gymzaal, hebben de kinde ren op beslist niet zachtzinnige wijze kunnen ervaren, hoe het is om in een rolstoel te zitten. Na een training waar in het draaien, achterover vallen, opbotsen en drempeltjes nemen wer den geoefend, is ieder kind opgegaan voor een heus 'rolstoelrijbewijs'! Het was een indrukwekkend project waar, zowel de kinderen als ook het team, nog lang over zullen napraten. Aandachtig luisteren de leerlingen van de Springschans naar de aanwijzingen die zij van hun projectleiders krijgen. Niet veel later rollen de eerste kinderen door de gymzaal en ervaren zij hoe lastig het is om je in een rolstoel te moeten voortbewegen, (foto UKP) Veel belangstelling voor de Fancy Fair van de Ter Coulsterkerk. (foto MSP) HEILOO - Op zaterdag 24 mei geeft Heilooër Harmonie Orkest Caecilia haar jaarlijkse voorjaarsconcert in theater de Beun. Het gehele orkest zal voor u klaar zitten en haar best doen om een mooi concert te geven. Het Jeugdorkest vangt de avond aan, en speelt van klassiek tot modern. Als klapstuk voor de pauze zullen het Jeugdorkest en het A-orkest samen met een delegatie schoolkin deren uit Heiloo het stuk Boten, baarden en brak in de ochtend uit voeren. Dit stuk is voortgekomen uit een scholenproject, waaraan Caecilia haar medewerking heeft verleend. Een aantal avonden heeft het orkest in de muziekschool gespeeld waarbij verschillende scholen aanwezig waren, hebben de kinderen dit lied (boten, baarden en brak in de och tend) uitbundig meegezongen. In de pauze wordt de jaarlijkse loterij gehouden. Het A-orkest zal na de pauze plaats nemen op het toneel. Op het programma staan onder andere een reisje door Madurodam en een ode aan Gilbert Becaud. Zowel het Jeugdorkest als het A- orkest staan onder leiding van diri gent Wim Klaver. Kaarten voor dit concert kunt u ver krijgen bij de Schrijverij, Heerenweg 140 en bij de kassa van theater De Beun. Het concert begint om 20.00 uur en de deur en de kassa gaan open om 19.30 uur. HEILOO - Op 27 mei van 20.00 tot 21.00 uur live vanuit de studio, Bob van Unnik in gesprek met wethouder Rob Opdam over reconstructie Kennemer straatweg en andere verkeersaspecten. 3 juni 20.00-21.00 uur Wonen Plus. Een dienstverlening op velerlei gebied, spe ciaal gericht op ouderen die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. Het een en ander zal worden toegelicht door Gerrie Mencke, medewerkster van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Presentatie Bob van Unnik. ALKMAAR - Tot eind juni kunt u bij Artiance, Centrum voor de Kunsten aan het Canadaplein een bijzondere fototentoonstelling bezichtigen. Zaterdag 22 maart stond een groep van twaalf fotografes in de Koorstraat om daar winkelende en flanerende voorbij gangers te portretteren in een geïmpro viseerde studiosetting. De dames volg den afgelopen seizoen de basiscursus fotografie bij Artiance onder leiding van Jan Meurs en de cursus werd afge sloten op 22 maart. De bedoeling van deze eindopdracht was om een beeld te scheppen van de eigentijdse Alkmaarse Kaaskop, van jong tot oud, van doe-maar-gewoon tot extravagant. Een selectie van de gemaakte foto's wordt in de maanden mei en juni tentoongesteld bij Artiance. Geportretteerde maar ook andere geïn teresseerde Kaaskoppen zijn uitgeno digd om deze laatste expositie van dit seizoen te komen bezichtigen. In sep tember beginnen ook de nieuwe cursus sen fotografie weer bij Artiance, info: 072-5404335. Openingstijden expositie: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 en zaterdag ochtend van 9.00 tot 13.00 uur. Bloed mensen die hun bloed willen geven om anderen te redden! Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) Lars Kramer (met pet), beginnend trompettist en (samen met z 'n moeder) een van de collectanten. HEILOO - Donderdagavond werd Plan Oost bezocht in het kader van de jaarlijkse Anjer-Actie (Prins Bernhard Fonds). Onder een heerlijk voorjaars zonnetje, samen met de vrolijke gezich ten van de majorettes en onder de gezellige klanken van de bandleden, deed een negental collectanten weer een (financieel) beroep op deze inwo ners van Heiloo. En dat bleek niet tevergeefs! Veel leuke reacties en - daar ging het die avond om - veel geldelijke bijdra gen. Het Anjerfonds was dan ook danig in haar sas met een opbrengst van maar liefst E 495,-! En omdat de Fanfare Showband Heiloo hiervan ook een deel beschikbaar gesteld krijgt, was ook zij zéér tevreden met het behaalde resul taat. Komend weekend is het weer volop feest bij de Fanfare Showband: Vrijdagavond is de vereniging uitgeno digd om - net als voorgaande jaren - de wandelaars van de Avondvierdaagse in Alkmaar muzikaal te onthalen. Zaterdagmiddag zal zij wederom in Plan Oost haar toevlucht zoeken. Na een kort optreden viert zij op beschei den wijze (middels een gezellige play back show) haar 35-jarig bestaan. Omdat een en ander tijdens het dona teurconcert al uitvoerig aan de orde is geweest, zal dit in besloten kring wor den gevierd. Maar mocht u toch even willen kijken, u bent natuurlijk welkom vanaf 15.00 uur in de Oosthonk. Zondagmiddag is de Fanfare Showband Heiloo een van de deelne mende korpsen aan het Statenfestival van Hoorn. Een gezellig evenement in het centrum van deze IJsselmeerstad. Uiteraard doen de bandleden en majo rettes er alles aan om een van de prij zen mee naar huis te nemen. Wellicht dat nu reeds de aanwijzingen van de nieuwe instructeur, Marcel Klok, haar vruchten beginnen af te werpen. HEILOO - De PvdA Heiloo houdt op maandag 26 mei een openbare leden vergadering. Onder andere zal worden besproken het voornemen van de gemeente om de OZB te verhogen om daarmee het voorzieningenniveau van Heiloo op peil te houden. Er zal een toelichting worden gegeven op deze plannen door de gemeenteraadsleden. Eveneens zal de landelijke politiek (kabinetsformatie) en provinciale aan de orde komen. Ook niet leden zijn welkom om over deze onderwerpen mee te discussiëren. De vergadering wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo en begint om 20.00 uur. HEILOO - Zoals inmiddels wel is gebleken beperkt van Lubeck zich tot het exposeren van realisme, surrea lisme en de stijlen die daar tussen pas sen. Dat lijkt misschien een smal gebied, maar wie de galerie regelmatig heeft bezocht kan beamen dat er enor me verschillen zijn tussen kunstenaars die ogenschijnlijk onder hetzelfde 'isme' vallen. Waren er de eerste keren vooral rea listen te zien, het werk van Jo Willems behoort tot het genre van de surrealist Dali. Hard core surrealisme, oftewel de harde kern waarbij je nauwelijks meer van realisme kunt spreken, maar waar je daarentegen toch doodgewone details in het schilderij ziet. De vraag is hoe dat afgebrokkelde stenen poortje op het water kan drijven. Of hoe die lange, betegelde gang aan zulke dunne draadjes kan hangen. Opvallend in de schilderijen van Jo Willems zijn de uit gewogen gezichtspunten waardoor het perspectief in een voorstelling een nadrukkelijke rol krijgt. Bruggen, paden en plafonds schuiven over elkaar heen naar verschillende verdwijnpun ten wat een wonderlijk weids effect geeft. Een vreemde, maar kloppende geometrie die thuishoort in deze land schappen en doorkijkjes vol met kleine details, die de kijker als symbolen mag beschouwen. „Mijn schilderijen vertellen als het ware een verhaal. Alle beelden en plaatsen die te zien zijn op mijn wer ken, zijn voor mij echt. Ik word getrof fen door iets wat ik om me heen zie, maar ook heeft het met mijzelf te maken, met mijn gevoelens. Ik denk dat het voor mij een manier is om situaties die me overkomen een plaats te geven. Soms wordt me dat ook pas achteraf duidelijk. Geen zwaarbeladen scènes, geen diepgaande boodschap maar vaak voor anderen iets herkenbaars waar ze door worden geraakt. Op exposities hoor ik vaak dat de heldere kleuren die ik gebruik vrolijker maken en dat men sen een eigen interpretatie bij een schil derij hebben. De' titel blijkt daarbij een goede sleutel te zijn. Dat zijn voor mij heerlijke complimenten", aldus Jo Willems. Anouk de Groot maakt bronzen beel den, waarbij ze zich niet alleen beperkt tot het vormen van het eerste wasmo- del, maar ook het gieten van het brons houdt ze in eigen hand. In haar werk spelen humor en fantasie een grote rol waarbij ze uitgaat van twee concepten; als eerste dierlijke gedaantes met men selijke trekjes die niet bepaald 'kin derachtig' zijn. Ten tweede haalt ze objecten en mensen uit hun context en ontstaat er een nieuw beeld. Haar beel den hebben stuk voor stuk iets absur distisch en tegelijkertijd iets ontwape nende Op zondag 25 mei om 15.00 uur zullen beide kunstenaars aanwezig zijn. Jo Willems en Anouk de Groot van vrijdag 23 mei tot en met zondag 6 juli op de Kanaalweg 6 te Heiloo. Geopend: vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Deze fraaie werken van Jo Willems zijn te bezichtigen bij Galerie Van Lubeck. Op zondag 25 mei om 15.00 uur zijn Jo Willems en Anouk de Groot bij de gale rie aanwezig om uitleg te geven over hun werk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8