tj intratuin Heilooër kinderopvang van goede kwaliteit Speciale kindervoorstelling in Heilooër bos Vrijdag inleverdag voor Kunstroute Heiloo nu g 99 Jip en Janneke tentoonstelling groot succes BORDEN Thuis in uw regio! (072) 53510 00 AANBIEDINGEN CKXX) ZIE PAG UWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Slagerij Kramer Ook op internet: WÊÈifm MAGERE RUNDERLAPPEN 1 Kiio5,45 4 BOEREN KARBONADES€4,50 4 SLAVINKEN €2,50 4 ROSBIEFSCHNITZELS 5,00 GRILLWORST 1/2 pond 1,98 Dierenkliniek de Kattenberg uitsluitend op afspraak www. vosmakelaardij .nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 21 MEI 2003 - 68e JAARGANG NO. 22 Nieuw programma Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Gewijzigde aanlevertijden rond de feestdagen Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Aanrijding met letsel Gemeente geeft kinderdagverblijven tweede kans na zorgwekkend resultaat 2002 www.vanderborden.nl Telefoon 5330991 HET GROENE WARENHUIS geldig t/m zaterdag 31 mei HEILOO - Dierenkliniek de Katten berg aan de Westerweg 125 te Heiloo gaat, om de klanten nog beter van dienst te zijn, vanaf 1 juni uitsluitend nog op afspraak werken. Om de tijd efficiënter in te kunnen delen, en de afspraken ook op de afge sproken tijd te kunnen beginnen, is besloten om de open spreekuren af te schaffen. Bovendien kan nu rekening worden gehouden met de wensen van de eige naren, en met de karakters van de die ren: een angstige kat in dezelfde ruimte als een grote hond die vaker achter een poes aanzit, is daarmee te voorkomen. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur maar op zaterdag uit sluitend nog na afspraak. Dierenkliniek de Kattenberg Bij Dierenkliniek de Kattenberg kunt u onder andere terecht voor uitgebreide onderzoeksmogelijkheden voor hon den, katten, konijnen, knaagdieren en vogels, zoals röntgenfoto's, cardiogra- fie, bloedonderzoek, chirurgie, gebits behandelingen, voedings- en gedrags adviezen. De Kattenberg is aangesloten bij de Groep Geneeskunde Gezel schapsdieren van de KNMvD. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072- 5340550. HEILOO - De gemeente is verant woordelijk voor de kwaliteit van de kinderopvang. Daartoe laat zij jaar lijks de kinderdagverblijven en NSO's inspecteren door de GGD aan de hand van de Verordening Kinderopvang. In Heiloo zijn vijf kinderdagverblijven die opvang bieden aan kinderen van nul tot vier jaar. Dit zijn: De Boskabouter aan de Zanderslootweg; Kits Oonlie aan de Hoefsmid; Ollie B. Bommel van de Stichting Kinder opvang Humanitas aan de Kanaalweg; Poppejans aan de Laan van Muijs en Villa Lilla aan De Omloop. Samen ver zorgen zij voor opvang voor ongeveer 300 baby's en peuters. Daarnaast wordt op drie plaatsen in Heiloo opvang aangeboden aan schoolkinderen na schooltijd en in de schoolvakanties. Dit gebeurt in Bommelstein aan Boekenstein door de Stichting Kinderopvang Humanitas, in De Plataan aan de Sluijsweijdt door de Stichting Kinderopvang Alkmaar en door Villa Lilla aan de Omloop. Deze naschoolse opvang (NSO) wordt door ongeveer 150 kinderen bezocht. Tweede kans De resultaten van de inspecties 2002 baarden de gemeente bij enkele kin derdagverblijven wat zorgen. Het col lege van burgemeester en wethouders heeft in januari van dit jaar besloten de kinderdagverblijven een 'tweede kans' te geven en de GGD verzocht in het voorjaar van 2003 een tweede inspectieronde uit te voeren. De uitkomsten van deze hér-inspecties zouden verbonden worden aan het continueren van de vergunningen van de kinderdagverblijven. De kinderdagverblijven Kits Oonlie, Ollie B. Bommel, Poppejans en Villa Lilla voldoen nu allen geheel aan de Verordening Kinderopvang. Het kin derdagverblijf De Boskabouter vol doet op dit moment niet aan artikél 1 van de Verordening Kinderopvang. In dit artikel zijn de opleidingseisen van functionarissen op een kinderdagver blijf vastgelegd. De gemeente is hier over met het kinderdagverblijf in over leg. Het kinderdagverblijf voldoet ove rigens wel volledig aan de eisen op het gebied van veiligheid en hygiëne. De inspectierapporten van de GGD liggen ter inzage in het informatiecen trum van de gemeente. De resultaten van de inspecties op de naschoolse opvang zullen in het najaar gepubli ceerd worden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met G. Warmenhoven, beleid smedewerker kinderopvang, op maan dag, dinsdag en donderdag op 072- 5356684 of via e-mail: info@heiloo.nl. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Arie de Boer nodigt u graag uit voor een avondje gezellig, cultureel en artistiek avondje uit! (fotoMSP) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) CASTRICUM - Het nieuwe Plusactiviteiten programma 2003-2004 wordt op 28 mei gratis huis-aan-huis bezorgd bij de Uitlajkpost. Het Programmaboekje 2003-2004 bevat informatie over het uitgebreide cursusaanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samenleving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Word, Windows en vele andere cursussen. Daarnaast zijn een aantal nieuwe cur sussen in het programma opgenomen, zoals de computercursussen Windows XP, Linux en PowerPoint. Op creatief gebied is het aanbod uitgebreid met onder andere het maken van kettin gen, stempelen, textiel verven, zilver solderen en emailleren. Liefhebbers van film kunnen naar de cursus Filmgeschiedenis. Heel bijzonder zijn de cursussen Meubelstofferen en Interieurinrichting. Men kan een aantal zeer interessante lezingen van Nol van Oss volgen en lezingen over Sprookjes, Sociologie en Genetische modificatie Op muziekge bied kan men de cursussen Johannes Passion, 'Luisteren naar muziek en Stedelijke muziekcultuur volgen. Een professionele docente geeft daarnaast cursussen Haarknippen: damesmodel len, herenmodellen en kindermodel len. Met de cursus Duiken kunt u de Vinkeveense Plassen onder water leren kennen. Het aanbod van de talencursussen is uitgebreid met Duits. Heeft u het programmaboekje niet thuis ontvangen dan kunt u het halen bij de bibliotheken van de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee, bij boekhandel Laan in Castricum en op het Bonhoeffer college. Ook kunt u alle informatie over het cursusaanbod vinden op www.plusactiviteiten.nl Op zondag 31 augustus houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffer college te Castricum, Pieter Kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. U kunt daar kennisma ken met de docenten. Informatie: 0251-659119, maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 16.30 uur. Petunia in hangpot (surfinia) Diverse kleuren, 0 30 cm, potmaat 20 cm. Van 5,99 Hemelvaartsdag geopend) De Bosbaas De heksen Blad, Zwam en Tak wonen met de Bosbaas en zijn dochter Anne in het bos. Zij waken over het bos en zorgen voor de kringloop: want Zwam maakt grond zodat Blad en Tak weer kunnen groeien. Mensen mogen zij niet en willen zij het liefst opeten, want mensen maken rommel en daar worden de heksen en dus het bos ziek van. En dat willen ze niet! Op een dag komt er een jongen met een robot in het bos en raakt alles in de war. Wordt de kringloop echt doorbroken? Of komt het toch alle maal weer goed? De Bosbaas wordt gespeeld door Anke Wisselink, Els Koevoets, Annie Gilles, Myrthe Schuuring, Marius Prein, Martin Otto en Allard de Graaf. Regie is in handen van Jaap Schuuring. De Bosbaas is te zien op zaterdag 7 juni, 15.30 uur en 19.30 uur, zondag 8 juni, 13.30 uur en 15.30 uur op het Korte Linge (het trimveld), Heilooërbos, Heiloo. Toegang: E 3,50 (incl. consumptie). Kaartverkoop via Myrthe'= Cultuurgids: 072-5115511/ 5330330 en Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), De Schrijverij (Heerenweg), Sigarenmagazijn 't Hoekje ('t Hoekstuk) en C 1000 Ypestein. Hemelvaartsdag (29 mei) In verband met Hemelvaartsdag is de Uitkijkpost op donderdag 29 èn vrijdag 30 mei gesloten. Kopij en advertenties voor woensdag 4 juni, dienen derhalve op maandag 2 juni, om 12.00 uur in ons bezit te zijn. U kunt uw kopij en advertenties via e-mail (of ISDN) aanlveren, of in de brievenbus aan De Hoefsmid 5 deponeren. Pinksteren (8 en 9 juni) Tweede pinksterdag is de Uitkijkpost gesloten. Kopij en advertenties dienen uiterlijk op vrijdag 6 juni, om 16.00 uur in ons bezit te zijn. HEILOO - Falkland Toneel speelt tij dens de culturele manifestatie Nieuw Nijenburg voor iedereen vanaf 5 jaar de familievoorstelling 'De Bosbaas' op zaterdag 7 en zondag 8 juni in het Heilooër bos. In 1928, precies 75 jaar geleden, heeft Falkland Toneel op landgoed Nijen burg Vondels 'Joseph in Dothan' in de open lucht opgevoerd. HEILOO - Gedurende de maand juni vindt een kunstroute plaats in Heiloo. Dezp route wordt gevormd door een aantal etalages, beschikbaar gesteld door enkele winkeliers- vanaf het Stationscentrum tot en met 't Loo. Mensen uit Heiloo die op welke wijze dan ook 'kunst' creëren kunnen in de kunstroute twee a drie werken tonen, die, afhankelijk van de inbreng, vervol gens twee tot vier weken worden getoond in de aangeboden ruimtes. Iedere week zullen er in deze periode in de Uitkijkpost enkele werken wor den 'belicht'. Aanstaande vrijdag kunt u uw kunstwerken, voorzien op de achterzijde van naam, adres en tele foonnummer, brengen bij de Brasserie Wildschut tussen 10.00 en 14.00 uur. Voor meer informatie over de kunst route kunt u initiator Berry bellen; 072- 5339109 of mailen naar berry@quick- net.nl. NB: de organisatie en degenen die ruimtes beschikbaar stellen kunnen niet aansprakelijk worden gesteld voor enige schade aan of verlies/ diefstal van de aangeleverde kunstwerken. HEILOO - In verband met Hemelvaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 29 mei de gehele dag gesloten.' Grof huisafval Op donderdag 29 mei wordt er géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356868. Werk van Berry Bardeell HEILOO - Elk jaar wordt op 20 mei de verjaardag van Annie M.G. Schmidt gevierd. Ter ere van het jubileum van Jip en Janneke was er dit jaar ook in Heiloo een Annie M. G. Schmidt-week, die afgelopen zaterdag werd afgeslo ten door kinderkoor De Koele Kikkers. Burgemeester den Boon opende maan dag de tentoonstelling van vijftig Jip en Janneke prenten, van de hand van Fiep Westendorp, die Boekhandel Deute- kom organiseerde in samenwerking met de Hema. Bij de opening, vorige week maandag, was een groep kleuters van de basis school de Springschans aanwezig, en ook het hondje van Jip en Janneke, Takkie de tekkel, was even langs geko men. Na het officiële gedeelte, en een Jip en Janneke-verhaaltje voorgelezen door de burgemeester, kregen de kinderen in de Hema Jip en Janneke-limonade en wat lekkers. De feestelijke week werd zaterdag afgesloten door het optreden van het Heilooër kinderkoor, onder leiding van Martine Schouten. HEILOO - Op vrijdagavond omstreeks 18.30 uur raakte een 17-jarig meisje uit Heiloo gewond bij een aanrijding op de kruising Westerweg - Rector Frederik- laan. Het meisje reed op een snorfiets vanaf een uitrit op de Westerweg genoemde kruising op, en verleende hier geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door een 55-jarige man uit Heiloo, die over de Westerweg aan kwam rijden. Het meisje kwam bij de aanrijding ten val en moest voor onderzoek worden overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. Zij werd ter observatie opgenomen. Een traumahe li, die was gewaarschuwd, werd niet De Koele Kikkers zongen een speciale M. G. Schmidt-medley, (foto: MSP) ingezet. De burgemeester opende de tentoonstelling, en las, met Takkie aan zijn voeten, zelfs een Jip en Janneke-verhaaltje voor. (foto: UKP) Het koor bracht een medley van bekende liedjes van Annie M.G. Schmidt, zoals Dikkertje Dap, Op een mooie pinksterdag en de Kat van Ome Willem. Tijdens het laatste liedje Wilt u een stekkie van de fuchsia, overhandigden de kinderen een stekkie van de fuchsia aan het publiek, aangeboden door Boekhandel Deutekom. ALKMAAR - Aan het Verdmnkcnaard nummer 12 in Alkmaar is het goed toevenWant wie in is voor een gezelligcultureel en artistiek avondje uit kan hier terechtEn dan niet alleen voor een van de voorstellingen op het Podium of in de filmzaal van Provadjamaar ook om na te pra ten in het gezellige theatercafé. Sinds juli vorig jaar is het theatercafé overgenomen door Arie de Boer. Deze sympathieke Heilooër is vol enthousiasme wanneer hij over zijn café vertelt: „Ik was na een gedeelte lijke HEAO-opleiding geslaagd voor het toelatingsexamen verkeersleider. Ik wilde de opleiding gaan doen, maar toen kwam 11 september en het leek mij niet verstandig door te gaan. 'Wat dan', dacht ik? Het leek me leuk om een café te runnen en ik ben op zoek gegaan naar een goede koop. Het theatercafé heb ik via Internet gevonden en overgenomen van Moos, een oude bekende voor de insiders. Ik ben een aantal keren gaan kijken en het sprak me erg aan. Februari vorig jaar heb ik een besluit genomen en ben ik er werk van gaan maken". Veelzijdig aanbod Het aanbod van het Theatercafé is veelzijdig. Men kan terecht voor een kopje koffie, biertje of borrel, maar ook voor een menu. „Sinds kort kun je op donderdag ook eten. Dit doe ik in samenwerking met Provadja. Je kunt daar reserveren, mensen willen wel eens een avondje uit compleet met eten erbij. We hebben een dag schotel vlees/vis/vegetarisch bestaan de uit een voor-, hoofd- en nagerecht. Ik wil dat in de toekomst wel gaan uitbreiden". Leuk is het om te weten dat dit menu samengesteld en bereid wordt door twee kunstzinnige dames, die van elk gerecht iets aparts weten te maken. Een aanrader dus! Maar wil men de zaal hurerr voor feesten en partijen is ook dat. geen probleem. „Ik heb alles in huis: een geluidsinstallatie, piano, zang- en basversterker" zo vertelt Arie, „Het leuke is ook dat hier zo veel verschil lende soorten mensen komen. En ook van alle leeftijden. Van ouderen die bijvoorbeeld zondagochtend naar een klassiek concert gaan tot kinde ren die naar een leuke kinderfilm gaan en daarna hiernaar toe; ik kan dan zelfs nog kinderopvang regelen voor de winkelende ouders. Dat komt wel eens voor. Maar ook stu denten van het conservatorium die dan hier komen spelen. Heel erg leuk". Het artistieke en muzikale is Arie zelf ook niet vreemd en dat is duide lijk in zijn ideeën en verhalen te mer ken. Optredens bands Wat het Theatercafé onderscheidt van andere café's in Alkmaar, is bij voorbeeld dat hier wel 5 tot 6 keer per maand bandjes optreden. Terwijl 5 tot 6 keer in het jaar gebruikelijk is. „Ik kan zo vaak ik wil een bandje in huis halen. We hebben hier de beken de bands uit de regio gehad, zoals de Blue Mini's en de Darmstadter Hübsch. En heeft een vaste gast van het café, de bassist van Het Goede Doel, hier zijn verjaardag gevierd. Henk Westbroek kwam ook en spon taan hebben ze een paar nummers van Het Goede Doel gespeeld. Dat is natuurlijk te gek, zulke spontane optredens!" Tot slot is vermeldenswaardig dat het Theatercafé ook nog beschikt over een poolbiljart waar dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Dus ook de poolbiljarters onder u kun nen hun hart ophalen in dit artistie ke, maar vooral gezellige café. Theatercafé Provadja, Verdronke- noord 12 te Alkmaar, tel: 072- 5156842. Nieuw Nijenburg Nieuw Nijenburg is een culturele mani festatie waarbij enkele activiteiten, die vroeger op landgoed Nijenburg plaats hebben gevonden, in moderne vorm terugkeren. In de periode van 6 tot en met 22 juni vinden theatervoorstellin gen, exposities, culturele-culinaire wan delingen, picknicks en literaire manife staties voor volwassenen en kinderen plaats. De Noorder Geest (voormalige Noordergeestkerk) is voor deze periode omgedoopt tot Nieuw Nijenburg. Deze culturele manifestatie maakt deel uit van de grote culturele manifestatie 'Land in Zicht' die door Kunst en Cultuur Noord- Holland tussen 24 april en 15 september in heel Kennemerland wordt georgani seerd. Informatie over Nieuw Nijenburg via Myrthe'=Cultuurgids: 072-5330330 of myrthe.schuuring@zonnet.nl. Informatie over 'Land in Zicht' via Kunst en Cultuur Noord Holland: 023-5319139 of ernavanas@kcnh.nl. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1