Piratenkamp Dojo 't Loo met zon overgoten \^de> Viktor Rotteveel kampioen Internationaal toernooi Flashing Heiloo groot succes Hete dagen voor bowlers in Bowling Heiloo Geslaagd Jeugdtoernooi bij Double Stars 1 Licht en schaduw in het brieven gelezen worden IJ UITKIJKPOST -11 JUNI 2003 - PAGINA 10 Open toernooi TY Heiloo Manege Groot sluit seizoen af Jubileumfeest bij jarige gymnastiekvereniging TIOS Lex Art Tannes 2003, net even anders! am m Eerste editie Oud Inn Beach Voetvolley Toernooi Prima vangsten HSV Kennemerland Uitslagen Double Stars Flitspalen Lente en raapstelen Luilak 2003 Normen en waarden? HEILOO - Op het HSV-terrein aan het Maalwater 13 te Heiloo sloegen op 6,7 en 8 juni zo'n 90 kinderen van Dojo 't Loo hun 'piraten'-kamp op. In en om hun gezellige onderkomens (tenten) ondernamen de piraatjes diverse acti viteiten, die het weekend tot een groot succes maakten. Want zeg nu zelf, een Achterhoekse drive-inn discoshow, pla- ybackshow, sport-en speldag, een pira ten spook speurtocht, ochtendgym nastiek en warming-up, piratenstratego en een demonstratie van diverse vecht sporten maak je natuurlijk nie.t elke dag mee! Vrijdag mochten alle tenten op het veld van HSV worden opgezet. Een heel karwei, want hoe vaak komt de tent nou uit de zak en hoe zet je hem nu ook weer op? Toen om 19.00 uur alle tenten een plekje hadden kon het feest in de disco en met de playbackshow begin nen. Tot een uur of 23.00 vermaakten de kinderen zich kostelijk met de dreu nende 'meestampers' en de geïmiteer de artiesten. Daarna was het vlot naar bed, want de volgende morgen moesten de piraten om 8.00 kunnen aanvallen op het ont bijt. 's Nachts zorgden enkele nachtwa kers voor de nodige rust op het terrein, want er zijn uiteraard altijd kinderen die van geen ophouden weten en een beetje keet willen trappen. Om 9.00 uur de volgende morgen stonden de eerste kinderen klaar om zich in te schrijven voor de sport- en speldag, die tot 16.00 uur duurde. Om 18.00 uur konden de sportieve piraten genieten van hun wel verdiende pannenkoeken, en nieuwe energie opdoen voor de piraten spook speurtocht, die vanaf 19.00 uur op het programma stond. Tot 23.00 uur werd er driftig gespeurd naar 'duistere figu ren', alvorens de bedden weer werden opgezocht. Krachtvoer nodig Op zondag mochten de piraatjes door de vermoeienissen van de voorgaande dagen iets langer op hun luchtbedden blijven liggen. Om 8.30 uur kon worden aangeschoven bij het inloopontbijt. Tot 9.15 uur hadden de kinderen de tijd om voldoende 'krachtvoer' tot zich te nemen, nodig om de ochtendgym en warming up van Sander Groefsema en Tjade Wittmarschen te doorstaan. Nadat iedere piraat voldoende was opgewarmd kon aan het spel piraten stratego worden deelgenomen. Thssen 11.00 en 12.00 uur konden de piraten zich bekwamen in de diverse vechtsporten. Dankzij de demonstra ties van verschillende technieken weten de piraatjes nu nog beter hoe zij een aanvaller van het lijf kunnen hou den. Na de lunch kon er nogmaals worden gespeeld met het piratenstratego, alvo rens rond 14.00 uur een einde werd gemaakt aan een zeer geslaagd piraten- kamp 2003! HEILOO - Vanaf zaterdag 28 juni wordt voor de 25ste keer het Open toernooi van TV Heiloo worden gespeeld. In het kader van dit jubileum wordt tevens elke avond feest gevierd, met dj's en andere live artiesten. Naast wat nostalgie dat ten toon gespreid zal worden, wordt er natuurlijk ook gewoon getennist. Met diverse top- partijen, maar ook op een lager niveau zullen er heel wat spannende partijen gespeeld worden. Naast de wedstrijden is er een snel heidsmeter aanwezig, waar men mag proberen een zo hard mogelijke service te slaan. Ook is er een loterij, met diver se mooie prijzen, zoals een 4-daagse busreis naar Parijs, een overnachting in Zandvoort, een dinerbon, een DVD spe ler en diverse andere prijzen. De trek king van deze loterij zal op zaterdag avond 5 juli plaatsvinden. Na de finaledag op zondag 5 juli volgt de prijsuitreiking. Zal Perry Meijer zijn titel in de heren enkel 3 weer kunnen vero veren? Het Open Toernooi vindt plaats bij TV Heiloo aan de Dors in Heiloo. EGMOND - De Keijserlijke Carrousel van Manege Groot uit Egmond aan de Hoef heeft zondag 25 mei in Muiderberg haar wedstrijdseizoen suc cesvol afgesloten. Zij behaalden voor de derde keer dit seizoen de eerste plaats in de A-poule. Eerder dit seizoen behaalde zij in Heerhugowaard een 2e plaats, in Waarland en Nieuwe -Wetering werden zij eerste. Helaas is er dit jaar, als gevolg van de vogelpest, geen Nationaal Kampioenschap verreden. Maar vol gend jaar gaan zij er zeker enthousiast tegenaan om een keer Nederlands Kampioen te worden. De Keijserlijke Carrousel groep had zeker op dit kampioenschap goed gepresteerd. De groep staat onder lei ding van commandant Dirk-Jan Dekker. CASTRICUM - Op 21 juni viert gymnastiekvereniging TIOS haar 45- jarig bestaan, met een uitgebreid en gevarieerd programma. Het jubileum wordt van 10.30 tot 15.30 uur in sporthal d'Enterij gevierd, met een demonstratie van Renske Endel, finaliste bij de wereldkampioenschap pen turnen. De Turning Clowns geven een fantastische acrobatische show weg, en voor wie wil zien hoe je met een springtouw een geweldige demon stratie kan geven, is er Rope Skipping. Daarnaast zullen alle TlOS-afdelingen, van jong tot volwassenen, speciaal inge studeerde nummers, demo's en optre dens, van gymnastiek, turnen en dans laten zien. HEILOO - Dit jaar viert Tannes haar 15de verjaardag. Het aftellen is weer begonnen, nog ruim 9 weken en dan wordt het startschot gegeven voor een nieuwe editie van het altijd gezellige Tannes toernooi. Tannes 2003 is ook dit jaar weer 'net even anders'. Voor het eerst in de Tannes geschiedenis wordt er ook een open toernooi voor 60+ tennis(t)ers gehouden, deze wedstrijden zullen plaatsvinden in de namiddag. Verder is dit jaar de categorie 6, 35+ toegevoegd aan het hoofdtoernooi. Voor het feest op woensdagavond zal het clubhuis zal worden omgetoverd in een tropisch feestparadijs, op de vrijdag is er live muziek en de zaterdagavond zal in het teken staan van 15 jaar Tannes. Inschrijven kan via www.tannes.nl en binnenkort ook met de daarvoor bestemde inschrijfkaarten die op korte termijn in de kantine zullen liggen. Voor meer informatie over Lex Art Tannes 2003: www.tannes.nl. HEILOO - Zondag 8 juni is Viktor Rotteveel, lid van TV Heiloo, tenniskampi oen in de categorie tot en met 10 jaar geworden van het district Noord- Holland-Noord van de NNLTB. Viktor won in de finale van Chris Nooij uit Castricum met de setstanden 6-3 en 7-5. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op zondag 15 juni wordt voor de eerste keer het Oud Inn Beach Voetvolley Toernooi gehou den. Dit evenement, georganiseerd door Heiloo Sports and Promotions, zal in het teken staan van gezellig heid, fun sport, met bovenal een sterke competitiestrijd. U vindt de 'zandarena' bij Oud Inn, aan de Heerenweg. Een hele groep piraten streek dit weekend neer op het veld van HSV Gelukkig bleek het hier slechts om een jeugdkamp van Dojo 't Loo te gaan. (foto MSP) HEERHUGOWAARD - Hengel- sportvereniging Kennemerland heeft de vierde wedstrijd van de Zomercompetitie gevist in de Oostertocht te Heerhugowaard. De ochtend begon met prachtige weersom standigheden en eindigde met harde onweers- en regenbuien. Het kon de deelnemers niet deren, de vangsten waren erg goed. Bij aanvang werd er veel kleine vis gévangen maar lang zaam aan lieten de grote brasems zich steeds beter vangen. Het was uiteinde lijk Jack de Vries in de midden van het parcours die de wedstrijd met ruim 26 kilo wist te winnen. Uitslag: A-Klasse: 1. Dirk Alders 17.650 gram, 2. Hendrik Delbrugge 16.900 gram, 3. Dirk Alders 13.800 gram. B-Klasse: 1. Jack de Vries 26.600 gram, 2. Harrij van Dessel 16.900 gram, 3. Gert Lute 9.900 gram. Volgende wedstrijd is de vierde wed strijd van de Zomercompetitie op zon dag 15 juni. HEILOO - De uitslagen van de bij honk- en softbalclub Double Stars gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal: Rooswijk-Senl 0-8, Senl-Herons2 5-15, Hoofddorp P4- Sen2 10-7, Seagullsl-Sen3 14- 5, Herons-Juni 13-17, Pupl-Cromtigersl 4-15. Softbal: TYBB-Damesl 3-0, Cromtigersl-Dames2 15-1, Beaglesl- Dames3 7-24, Seagullsl -Dames4 24-4, Adsp-Flying Petrels 3-13 en 7-11, Flying Petrels Adsp 5-4, Herenl- Koedijkl 15-1, Heronsl-Heren2 7-12, Heren3-Cromtigers2 26-15. rs. Hl CU mwmmm CU HEILOO - Op 29 en 30 mei hield basketballvereniging Flashing Heiloo voor de 16de keer in successie hun internationale basketball toernooiwat voor hen altijd de afsluiter én het hoogtepunt van het seizoen is. Met 24 teams uit zes ver schillende landenverdeelt over vier poulesy werden er in totaal in een strak speelschema 108 wedstrijden gespeeld in sporthal het Vennewater te Heiloo. Nog niet eerder was het toernooi zo terwijl in de sporthal de wedstrijden "Si sterk bezet als dit jaar. Sportzonen uit België, die hun trofee van vorig jaar kwamen verdedigen, hadden dit goed ingeschat en hadden een eredivisiespe ler meegenomen, welke de show stal tijdens de all-star game op vrijdag met een aantal spetterende dunks. En ook black Eagles uit Rosmalen had twee eredivisiespelers in de gelederen (Borstel, uitkomend in de competitie voor Rotterdam en Mutsaerts van Den Bosch). Bij de junioren had Black Eagles Kees Akerboom jr. meegeno men. Ook hij speelt eredivisie bij Den Bosch, en won de driepuntwedstrijd waarbij hij in 1 minuut tijd 18 maal de ring wist te vinden. Sportzonen uit België bleek de sterkste van deze twee en nam voor de tweede achtereenvol gende keer de beker mee naar huis door het toernooi te winnen. Tot grote verbazing van iedereen werd het 100 euro shot op beide toernooid- agen gewonnen. Op de eerste dag door Frank uit Noorderhaven, en op de tweede dag door Richard Foekens uit Heerhugowaard. Beide heren kochten een lot voor 1 euro en schoten de bal vanaf de middellijn door de basket en gingen met 100 euro naar huis. Beide dagen was het prachtig weer, en prima verliepen, wisselden buiten op het terras van sportcafé het Vennewater spelers ervaringen met elkaar uit. De buitenlandse teams wer den ondergebracht bij de scouting in Heiloo en Limmen waar er een barbe cue voor hen was georganiseerd na de eerste toernooidag. Stampen in de Buk Het in de BukBuk georganiseerde feest wordt elk jaar groter en gezelliger, en begint zo langzamerhand zelfs een begrip te worden in Heiloo en omge ving. Dit jaar draaiden dj Ron de Moei en dj Fonz, twee populaire professione le dj's uit Atlantis Alkmaar hun reper toire. Op donderdagavond kwamen er- 170 mensen naar de BukBuk, die al dansend, stampend en springend uit hun dak gingen op de voornamelijk jaren 70, 80 én 90 muziek afgewisseld met populaire house. Buitenlandse gasten, maar ook veel publiek uit Heiloo en omgeving sloten deze gezellige feestavond af op het Flashing Heiloo clublied van Marianne Rosenberg, 'Ich bin wie du'. De presti gieuze vijfljeppen.com Party-Pokal werd gewonnen door Andy van het Engelse Doncaster. Carlo Becker reikt de tweede prijs uit aan honkbal junior lid Tim Abelskamp. HEILOO - Dit jaar werd het 'Bubba's Dubbel Bowlingshop Handicap Bowlingtoernooi Heiloo' voor de 26ste keer gespeeld. Maar liefst 190 bowlers (141 heren en 49 dames) hadden zich ingeschreven voor het toernooi in het Bowling- en Partycenter Heiloo aan. de Kennemerstraatweg in Heiloo. De over vier dagen verdeelde voorron de bestond uit 14 series en werd gespeeld in vijf games met twee spelers per baan. Het streven van de bowlers was om een zo hoog mogelijk teamto taal bij elkaar te gooien verhoogd met een vooraf berekende handicap, om zich daarmee te verzekeren op een van de 16 team-finaleplaatsen, die op zon dag zou worden gespeeld. Waar bowling Heiloo voorgaande jaren kon rekenen op veel publiek was het dit jaar slecht gesteld met het aantal toeschouwers, te wijten aan het mooie weer. De prestaties waren er niet minder om, want er waren dit jaar weer hoge scores waar te nemen. Opvallend was dat het merendeel van de finalisten een behoorlijke handicap(=bonus) bezat. Zo spannend als de finale vorig jaar was, met maar 47 pins verschil tussen de nummer 1 en 6, zo duidelijk was de einduitslag dit jaar. Met maar liefst 70 pins voorsprong op de nummer 2 werd het team Roemburg, met de spelers Maikel en Tamara Klaver, kampioen met een totale pinfall van 3823 pins. Tweede werd team Uitgeest I gevolgd door team Prins/Prins op de derde plaats. Waar de leden van Bowlingvereniging Heiloo vorig jaar sterk vertegenwoor digd waren in de finale lieten ze het dit jaar een beetje afweten. Vorig jaar werd het toernooi zelfs gewonnen door twee leden van Bowling Heiloo en stonden er verder nog twee teams van de BVH in de finale. Dit jaar moesten ze het doen met maar één team, namelijk team Garant Klus I met Albert Bakker HEILOO - Afgelopen weekend wer den de velden van Double Stars Heiloo bevolkt door zo'n 300 jeugdige spelers en speelsters in de leeftijden van acht tot achttien jaar. Het jaarlijkse jeugd toernooi vond weer plaats, waarvoor een dertigtal teams waren uitgenodigd. Helaas berichtten twee teams op het laatst nog af, maar de organisatie zag voldoende mogelijkheden om dat op te vangen. Een andere spelbreker leek even het weer te zijn. Met de nodige bliksemflitsen en gedonder kondigde zich zondag een stevige onweersbui aan waardoor het evenement even let terlijk in het water dreigde te vallen. Na een oponthoud van een klein uurtje en het flink hozen van water van de delen met gravel in het veld besloot de orga nisatie de draad weer op te pakken. Dit tot tevredenheid van de spelende teams, waarvan sommigen een flinke afstand hadden afgelegd om aan het toernooi deel te nemen (o.a Gladiators uit Meppel. De rest van de dagen kon den de wedstrijden verspeeld worden onder een welhaast staalblauwe lucht, waardoor het voor de vele bezoekers extra goed toeven was op het complex. Dit niet in de laatste plaats door het attractieve spel dat geboden werd en de extra faciliteiten die op het veld. Zo was er de extra verkoop van snacks en op zaterdag was een gezellige barbecue voor de jeugd, waarna ook nog even de beentjes van de vloer konden met de jeugddisco die was georganiseerd. Carlo Becker was uitermate te spreken over het eerste toernooi dat naar zijn bedrijf is vernoemd. In zijn nieuwe rol reikte hij dagelijks met verve de prijzen uit die hij beschikbaar had gesteld. Op de laatste dag van het toernooi ontving hij uit handen van de voorzitter een klein aandenken aan dit eerste toer nooi in een reeks van vijf. Met het honkbal pupillen toernooi zaterdag was de rangschikking van de Double Stars' teams als volgt: Honkbal Pupillen 1: le Honkbal Pupillen 2:2e Honkbal Pupillen 3: 3e Softbal Pupillen 2e Bij de aspiranten honkbal plaatse de vereniging zich zondag als derde. Maandag tenslotte eindigden de softbal aspiranten als vierde en de honkbal junioren als tweede in de poule. Wil je meer weten over honk- en soft bal? Neem dan contact op met jeugd bestuurslid Mark Groothuis: 072- 5336265. en Jan Baars, dat verdienstelijk negen de werd. Op het gebied van de hoogste games was er wel een klein succesje voor Heiloo. De hoogste game bij de vrouwen ging namelijk naar dé schoon heid van Bowling Heiloo, Linda de Jong, met een game van 253 (incl. han dicap) bij de mannen was de hoogste game voor Liewe van der Veen met een game van 283 (incl. handicap). Einduitslag dubbels: I. Roemburg, (Maikel en Tamara Klaver) 3823, 2. Uitgeest I (Sylvia Diemeer en Yuri Offerhaus) 3753, 3. Prins/Prins (Leo en Sandra Prins) 3741, 4. Schoonm. Bedr. Nat. (F. van Diepen en M. Sichterman) 3701, 5. First Years (Esther Krol en Sjaak Oerlemans) 3689, 6. Top Spin (Jaap en Corry Verkerk) 3652, 7. Wanmolen (Hans en Tjandra Ong) 3635,8. Meijer/Pietersen (Mike Meijer en Richard Pietersen) 3629, 9. Garant Klus I (Albert Bakker en Jan Baars) 3613, 10. Heddes Bouw (R. van Nijnatten en R. Vringer 3611, II. 55 Plus (Ans en Liewe van der w w 1 "1 1_ A Buldoggs (Edwin Visser en Ferry Verhaaf) 3552, 14. Voort/Zweeris ww Tm (Henk v. 't Voort en Peter Zweeris) I pi lAOPT IbOQ 3541, 15. Valk/Rhee (Nel v.d Rhee en -l AW-l-l v Vr KsR CJ Geert Valk) 3496,16. Klavertjes (Robin en Didi klaver) 3356. Deze eredivisiespeler van Sportzonen uit België stal de show tijdens de all-star game op vrijdag. Dames Individueel: 1. Sylvia Diemeer (Beverwijk) 1058, 2. Nel v.d. Rhee (Den Helder) 1051, 3. Tamara klaver (Schagen) 1049, 4. Ans v.d. Veen (Drachten) 1045, 5. Jolanda Verhappen-Barnhorn (Haarlem) 1030, 6. Sandra Prins (Hoofddorp) 1029. Heren Individueel 1. Maikel Klaver (Schagen) 1108, 2. Liewe v.d. veen (Drachten) 1078, 3. Silvia Smit (Alkmaar) 1071, 4. Hans Bongers (Wormerveer) 1069, 5. Mike Meijer (Purmerend) 1060, 6. Albert Bakker (Stompetoren) 1060. HEILOO - Nu de zomer naderbij komt, wordt het op veel plaatsen in het Heilooër Bos veel donkerder onder het dichte bladerdak. Daar kunnen dus ook minder planten groeien, want die hebben licht nodig. Daarom zie je aan de randen en op open plekken, waar de zon wel doordringt, veel meer kruiden staan. Dat geeft een rijkere natuur. En de afwisseling tussen lichter en donkerder plekken maakt het bos als geheel aantrekkelijker. De Vereniging Natuurmonumenten, eige naresse van het landgoed Nijenburg, waar het Heilooër Bos een onderdeel van is, houdt daar in het beheer reke ning mee. Zo komt er meer openheid in het bos, en meer afwisseling. Tijdens de maandelijkse natuurwandeling van het IVN, de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, gaat u daar speciaal op letten: wat wordt er gedaan en hoe werkt dat uit? Zoals steeds op de derde zondag van de maand, nu dus 15 juni, wordt er verzameld om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer straatweg voor een wandeling van ongeveer twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bel len: 072 532 5110 of mailen naar pten- have@hccnet.nl. Het recept van deze keer komt weer van de echte groenteman, onder het motto: wat je vers haalt is lekker. En het volgende recept lijkt mij een heer lijk resultaat op te leveren. Volgens de groenteman - en ik ben het met hem eens - zijn raapstelen het prilste en puurste van de lente. De groente heeft een pittige smaak. Raapstelen worden in bosjes verkocht. Zij bevatten veel vitamine A, B ,C, kalk en ijzer. Dus heel gezond! Raapstelen met roereieren en spag hetti (vegetarisch recept voor 4 perso nen). Ingrediënten: 6 bosjes raapstelen, 400 gr. spaghetti, zout, eetlepel aardap pelmeel, klontje boter, 4 eieren, 4 eet lepels melk, peper, paprikapoeder, bieslook, 2 tomaten. Kook de spaghet ti volgens de gebruiksaanwijzing gaar en giet ze af. Maak de raapsteeltjes schoon en kook ze met aanhangend water en iets zout in 5 min. gaar. Hak de raapstelen, doe ze terug in de pan en bind het vocht met aangeleng de aardappelmeel. Roer een klontje boter door de groente. Maak roereieren van de eieren. Voeg melk, zout, peper, paprikapoeder en de bieslook toe. Neem een voorverwarmde schaal, leg de rapstelen in het midden, schik de spaghetti eromheen. Verdeel de roer eieren over het geheel en garneer het met plakjes tomaat en fijngeknipte bieslook. U heeft hiermee een heer lijke vegetarische schotel! Voorgerecht met geitenkaas Wat dacht u van een voorgerecht met geitenkaas? Heel makkelijk te maken. Per persoon een deeglapje. In een voorverwarmde oven (18Ö-200graden) de deeglapjes van tevoren bijna geheel 'afbakken' Dan zachte geitenkaas op de deeglap jes doen en nog even in de oven. De bordjes versieren met bijvoorbeeld wat veldsla en klaar is kees. Snel en toch smakelijk. Wijntip: rosé-wijnen komen er steeds meer in Ook als begeleider van bovenstaanc recept zou een donkere droge rose een prima optie zijn. Voordeel is bovendien dat de wijn zowel bij hei voorgerecht als het hoofdgerecht past Ook uw recepten zijn van harte wel kom. Stuur ze naar: redactie Uitkijkpost, Postbus 68 - 1850 AB Heiloo of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. Heiloo is sinds kort twee flitspalen rij ker. Dat zal langzamerhand weinig automobilisten zijn ontgaan. Op de Kanaalweg en de Kennemerstraatweg, twee rechte wegen waar je al gauw enkele kilometers te hard rijdt. Veel inwoners van Heiloo zijn daardoor ook een of meerdere bonnen rijker. Meestal omdat ze enkele kilometers boven de 50 hebben gereden. Onlangs sprak ik een agent en vröeg wat de reden van deze aanwinst was. Van hem begreep ik dat deze palen op initiatief van de gemeente Heiloo zijn neergezet. Hij en zijn collega's waren er ook helemaal niet blij mee. Zij had den zelf ook al enkele bonnen te pak ken. Ook hem ontging de diepere zin. Er was nog nooit een ongeluk gebeurd en een snelheid van 54 of 57 km/uur kon onmogelijk als een gevaarlijke situatie op die plaatsen worden aange merkt. Je kunt hier natuurlijk tegenin brengen dat te hard rijden niet mag ook niet als dit slechts enkele km betreft. Maar het moet wel in proportie blijven. Het zou prettig zijn als onze gemeente de poli tie de gelegenheid geeft het werk te doen waarvoor ze eigenlijk bedoeld is: criminaliteit bestrijden. H. Gimbel Heiloo Ook zo genoten dit jaar? De Fanfare Show Band, alle kinderen met lawaai- dingen in de optocht zorgde er dit jaar weer voor dat Ypestein bijtijds werd gewekt. Het enthousiasme en de gezel ligheid van de ca. 80 kinderen en hun ouders was groot, na afloop kreeg een ieder drinken en een krentenbol. Maar genoten? Nee, eigenlijk niet. Toen wij (het luilakcomité) in alle vroegte richting het wijkgebouw Ypsalon liepen om daar de fanfare en de kinderen op te vangen, bleek dat de wijk op een zeer vervelende manier onder handen was genomen door een groep jongeren. Zeep, frituurvet, melk, tomaten, wc-rollen en ontstellend veel kapot gegooide eieren op ramen en muren. De geldautomaat was onher kenbaar onder alle troep die er op was gesmeerd. Ronduit schandalig waren de discrimi nerende leuzen en tekens die onder andere bij het scholencomplex waren aangebracht. Heel vervelend was het ook dat wij de kinderen en fanfare moesten ontvangen in een wijkgebouw van top tot teen besmeurd met een dikke laag boter, eieren en zeep. Verbazingwekkend, wij hebben van onze ouders geleerd dat luilak om iets heel anders gaat in plaats van dit soort vandalistische acties. Jongens bedankt voor jullie bijdrage in de wijk en vooral heel stoer dat jullie ouderen en gehandicapten extra bedeeld hebben. Het luilak comité Ypestein Heiloo Wat zijn normen en waarden bij jonge ren en hoe kun je die bevorderen? Ik reed afgelopen donderdag op de terug weg van een heerlijke fietstocht naar Johannas Hof langs de Zeeweg in Heiloo. Voor mij reden twee ogen schijnlijk keurige meisjes van een jaar of 15, die terug kwamen van paardrij den in de natuur. Beiden dronken zij een kartonnetje met frisdrank leeg. Diegene die het kartonnetje het eerste leeg had gooide het in de wegberm in de natuur. Toen ik daar een aanmer king over maakte gooide de tweede het kartonnetje met veel bravour ook in de berm, daarna' volgden er demon statief nog enkele Voorwerpen. Ik denk dat de ouders bij deze meisjes de fat soensnormen tegenover andere men sen en de natuur wel hebben bijge bracht, maar dat zij deze zijn verge- ten.Ik vind een dergelijke mentaliteit zeer betreurenswaardig. Hopelijk den ken velen hier nog eens bij na voordat zij het zelfde doen. Weinig hoopvol of misschien toch nog hoopvol teken ik, C. van Ginkel, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10