Uniek kunstproject in het Trefpunt Bosbaas groot succes ILu intratuin «- Euromenu -+< Luilak in Heiloo rustig verlopen BORDEN (jAPE L LA (072)5351000 Slagerij Kramer Huis kopen? 11 JUNI 2003 - 68e JAARGANG NO. 24 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook op internet: Vacaturebank voor vrijwilligers geopend Slijterij ADO eerder dicht dan gepland KIP-HOUTHAKKERSTEAKS GEPANEERDE SCHNITZELS 4 stuks5,00 HAMBURGERS 4 stuks2,50 SHOARMAPAKKET€4,50 www.vosmakelaardij .nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Criekse salade Roodlsaarsfilet op Oosterse wijze mét verse pasta en gemengde salade Passoa parfait 15,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 2a.OO uur WÊsmsm Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Werk van Frits Bangert HEILOO - Vrijdag werd een uniek project gepresenteerd in het Trefpunt aan het Abraham du Boishof 2. Van dinsdag 5 tot en met donderdag 7 augustus zal het Trefpunt in het teken staan van een Kunstdriedaagse, die wordt georganiseerd door Nonja van der Ark, in samenwerking met kunste nares, en teken- en schilderdocente Saskia Sengers. Bij de presentatie waren alle deelnemende kunstenaars, op een na, aanwezig om zich aan de anderen voor te stellen en kort uit te leggen wat hun rol zal zijn in de Kunstdriedaagse. In de Kunstdriedaagse zullen in totaal tien regionale kunstenaars hun werken exposeren in de verschillende ruimtes van het Trefpunt. Daarnaast zijn de kunstenaars tijdens deze dagen zelf aanwezig om hun werk toe te lichten. Maar bijzonder van deze driedaagse is het feit dat alle kunstenaars eveneens workshops en lezingen zullen geven. Saskia Sengers kwam op het idee van een Kunstdriedaagse toen zij tijdens haar lessen, en door het contact dat zij onderhoudt met andere kunstenaars, bedacht dat het leuk zou zijn om samen iets te organiseren. Door haar teken en schilderlessen weet zij dat veel ama teur-kunstenaars behoefte hebben aan praktische informatie over de verschil lende kunstvormen en de technieken die daarbij worden gehanteerd. Daarnaast hoort zij regelmatig van andere kunstenaars, dat het leuk zou zijn als exposities en tentoonstelling laagdrempeliger zouden zijn en daardoor toegankelijk voor een brede re groep mensen. Een gezamenlijke expositie leek een goed idee, maar dan wel met speciale activiteiten in de vorm van een driedaagse. Ze kwam in con tact met Nonja van der Ark, van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, die haar plan voor een Kunstdriedaagse in Heiloo onmiddellijk enthousiast ont ving. Vervolgens is een selectie gemaakt uit een breed aanbod van regionale kunstenaars, met als belang rijkste voorwaarde dat er een grote variatie aan kunstvormen te zien moest zijn tijdens de Kunstdriedaagse. Uiteindelijk hebben van der Ark en Sengers contact opgenomen met de kunstenaars Magda Bakker, Marjolein de Bruin, Sonny de Kruijff, Afie Valkering, Frits Bangert, Hetty Spaanderman, Sylvia en Jos van Onna, Anky Floris, en Charles Peel, die allen hun medewerking zullen verlenen aan de driedaagse. De kunstenaars en hun rol in de Kunstdriedaagse: Magda Bakker- Voor Magda zijn bloe men haar grote inspiratiebron. Of, zoals ze het zelf zegt: „Ik denk in bloemen en druk me uit in bloemen." Magda maakt aquarellen en bloemstukken. Voor haar aquarellen maakt ze gebruik van warme en diepe kleuren. Workshops geven, voornamelijk voor goede doe len, is ze inmiddels gewend, en ze heeft er erg veel plezier in. Samen met Marjolijn de Bruin geeft ze voor de Kunstdriedaagse op dinsdag 5 augustus van 10.00 tot 12.00 uur een workshop, waarvan het onderwerp een verrassing is. Marjolijn de Bruin - Als kind was Marjolijn al erg creatief, waardoor haar ouders zeiden: 'Ga jij maar lekker naar de kunstacademie'. Maar in plaats van een gat in de lucht te springen, koos Marjolijn voor een rechtenstudie. „Want kunst, daar was toch geen droog brood in te verdienen?" Gelukkig was de rechtenstudie geen succes, waardoor Marjolijn alsnog haar artistieke talen ten ging gebruiken. „En ik verdien daar inmiddels best een aardige boterham mee...". Ze maakt beelden, waaronder figuratieve bronzen beelden. Vooral mensfiguren staan centraal in haar werk, dat impressionistisch van aard is. Haar inspiratie vind ze overal, maar dansers zijn een belangrijke bron. Momenteel heeft haar werk veel Oosterse invloeden, dat al op veel exposities in binnen- en buitenland te zien was. Bijvoorbeeld bij Obsession of Art in Bergen, waar ze regelmatig exposeert. Ze geeft de verrassings workshop samen met Magda Bakker, omdat ze al vaker hebben samenge werkt. Zo exposeren ze al jaren in een kerkje in Graft- de Rijp. Souny de Kruijff- Na drie jaar in Portugal te hebben gewoond, is de van origine Amsterdamse beeldhouwster weer terug in Nederland. Sonny is gespecialiseerd in speksteen, dat ze als knollen van zo'n 130 kilo importeert uit Brazilië en China. „Speksteen is een moeilijk materiaal, omdat het zacht is en daardoor snel breekt. Maar de vol doening is daardoor des te groter als een beeld is gelukt. Het mooie van speksteen is dat ook de kleuren elke keer weer een verrassing zijn, waardoor je vooraf nooit weet hoe het beeld er precies uit komt te zien." Haar work shop is op dinsdag 5 augustus, van 13.00 tot 17.00 uur met als thema 'speksteen'. Hierin zal ze de basistechnieken aanle ren en uitleg geven over het werken met speksteen. Afie Valkering- De Egmondse Afie, is een nuchtere Noord-Hollandse, die, zoals ze het zelf uitlegt: „Zomaar een keer is begonnen met het maken van kunst. Van het een kwam het ander en inmiddels heb ik samen met mijn doch ters, die ook kunstenaar zijn, een com pleet museum aan huis." Afie beeld houwt, waarbij ze de laatste jaren 'besmet' is geraakt door de Abdij in Egmond. „Ik was al bevriend met de Abdij, en nam zonder er erg in te heb ben, steeds meer van ze over. Daardoor is mijn werk behoorlijk bijbels gewor den." Alhoewel Afie het steeds drukker krijgt, tegenwoordig weten busladingen vol haar museum te vinden, gaat het haar vooral om de gezelligheid die al die bezoekers met zich meebrengen. „Er hangt zulke dagen een hele leuke sfeer. Ik doe eigenlijk niks anders dan met die mensen kletsen en probeer ze natuurlijk een beetje Roomser te maken", zegt ze lachend. Afie Valkering geeft op dinsdag 5 augustus om 10.00 uur een lezing, waarin ze vooral wil laten zien dat je 'van niks heel wat kan maken'. Frits Bangert- In tegenstelling tot de ouders van Marjolijn de Bruin, vonden die van Frits dat hij maar beter een 'echt' vak kon gaan leren. Dat heeft hij braaf gedaan, en werkte vervolgens jaren als fysiotherapeut in het zieken huis. Pas nadat zijn kinderen het huis uit waren, is hij zich serieus bezig gaan houden met zijn houten beelden. Na het volgen van diverse cursussen, waar onder in hakken, steenhouwen en brons, maakte hij van een oude boom stam zijn eerste beeld. Door een ten toonstelling van Karei Appel besloot hij de beelden te gaan beschilderen. Frits geeft op dinsdag 5 augustus van 14.00 tot 16.00 uur een lezing, met als thema 'Kunst, een interpretatie'. Werk van Hetty Spaanderman Hetty Spaanderman- Schildert al jaren, waarbij ze graag gebruik maakt van houtskool. Als kind maakte een schil der in O verveen, bij wie haar zusje les kreeg, terwijl zij model zat, diepe indruk op haar. Helaas mocht ze niet naar de kunstacademie, waardoor ze haar kennis uit boeken heeft gehaald en zo steeds beter ging tekenen en schilderen. Een specialisme van Hetty is portretteren, wat ze ook tijdens de Kunstdriedaagse zal doen. Voor E 12,50 maakt ze ter plekke een portret van u, of van uw (klein)kinderen. Ook in haar workshop staat portretteren centraal, die ze op woensdag 6 augustus van 10.00 tot 12.00 uur geeft. Sylvia en Jos van Onna- Het Heilooër echtpaar Sylvia en Jos van Onna staat bekend om de beeldentuin bij hun huis aan de Rector Frederiklaan, die elk weekend van 12.00 tot 17.00 uur geo pend is. Sylvia schildert en boetseert daarnaast. Sylvia's werk kan worden getypeerd als enigszins ingetogen en vrouwelijk, waarbij dansen haar be langrijkste inspiratiebron is. Omdat ze zelf jarenlang Javaanse klassieke dans heeft beoefend, blijft het vangen van die bewegingen in beelden haar fasci natie. Jos heeft een bouwtechnische achtergrond, maar raakte geboeid door kunst door zijn vrouw. Na zijn pensioen is hij cursussen gaan volgen, waarna hij beelden is gaan vervaardigen in onder andere brons. Een dag per week werkt Jos vrijwillig bij een bronsgieterij, zodat hij inmiddels veel kennis bezit over deze complexe techniek. In hun work shop, op woensdag 6 augustus om 14.00 uur, zal het bronsgieten een centrale plaats innemen, waarbij onder andere het proces van beeld tot bronsgieten zal worden behandeld, aan de hand van een videopresentatie. Anky Floris- Oorspronkelijk schrijf ster, die doordat een opdrachtgever haar vroeg ook de illustraties te verzor gen,-geboeid raakte door tekenen. Ze omschrijft haar illustraties als 'de taal van het tekenen': „In tekeningen kan ik net zoveel, soms nog meer, zeggen als in woorden. Dat fascineert me. Zo wor den het een soort van beeldhaiku's: grote indrukken gevangen in een paar woorden, of in mijn geval: in beelden." Op donderdag 7 augustus laat ze zien wat* ze bedoelt in de workshop 'Tekenen als taal'. HEILOO - De gemeente Heiloo geeft in de periode 2003-2004 een extra impuls aan het vrijwilligerswerk in Heiloo. Het doel daarbij is het aantal vrijwilligers in Heiloo in ieder geval op hetzelfde peil te houden en het aantal jongere vrijwilligers in Heiloo te verho gen. Tijdens dit project wordt er onder andere twee maal per jaar een zoge naamde themabijeenkomst georgani seerd voor alle vrijwilligers van Heiloo, om de waardering voor de inzet van vrijwilligers te tonen, en om de deskun digheid van de vrijwilligers op diverse terreinen te vergroten. Vrijwilligers vacaturebank Vanaf het eerste moment van het pro ject is de coördinator vrijwilligersbeleid overspoeld door telefoontjes en e-mails van zowel organisaties die vrijwilligers zoeken, als mensen die graag vrijwilli gerswerk willen doen. Daarom heeft de gemeente als eerste werk gemaakt van het opzetten van een systeem waarin vraag en aanbod van vrijwilligers op elkaar afgestemd kunnen worden. De gemeente is er dan ook trots op de vrijwilligersvacaturebank te kunnen presenteren en nodigen belangstelllen- den uit om op woensdag 18 juni van 19.30 uur tot 21.30 uur in het Open Huis de eerste themabijeenkomst bij te wonen. Deze bijeenkomst is geheel gewijd aan de vrijwilligersvacature bank. Programma Tussen 19.30 uur en 19.45 uur vindt de ontvangst plaats. Om 19.45 uur opent wethouder R. Bos de avond en vertelt de vrijwilligerscoördinator over het tweejarige project van de gemeente. Daarna presenteert de gemeente de vrijwilligersvacaturebank. Te zien zal zijn dat de vrijwilligersvacaturebank gekoppeld is aan de website van de gemeente, maar dat er ook mogelijkhe den zijn voor mensen die niet de beschikking hebben over een compu ter, of die graag begeleiding willen bij het gebruik van de vrijwilligersvacatu rebank. Tot slot beantwoordt de gemeente vragen over dit onderwerp. Aanmelden In verband met de crgamsatie van deze avond verzoekt de gemeente u aan te geven met hoeveel personen u op deze avond aanwezig zult zijn. Dit kan per e- mail of telefonisch via tel. 072-53566 66 worden doorgegeven. Dit is niet meer nodig als u reeds gereageerd heeft op de brief die de gemeente naar vereni gingen en organisaties heeft gestuurd. HEILOO - Vorige week stond in de Uitkijkpost een interview met Kees en Hetty Opdam van slijterij en wijn handel ADO. Na twaalf en een half jaar hun zaak aan de Heerenweg te hebben gedreven, hebben ze beslo ten de deuren definitief te sluiten. In de aanloop naar de sluiting, die gepland stond voor 28 juni, heeft ADO een grote opheffingsuitver koop gehouden. Dit was zo'n enorm succes, dat de officiële sluitingsda tum met enkel weken is vervroegd; er is namelijk niks meer om te ver kopen. Op enkele flessen wijn na, zijn alle schappen leegverkocht. Aanstaande zaterdag is ADO voor het laatst geopend. Kees en Hetty willen hun klanten bedanken voor hun jarenlange vertrouwen. AKERSLOOT - Van je hobby je werk maken. Wie droomt er niet van? Voor Ed Kerkhof (37) werd de droom werke lijkheid toen hij drie jaar geleden start te met zijn bedrijf De Scooterbox. Dankzij vrienden van de motorcross die hem vroegen te sleutelen aan hun motorenis het balletje gaan rollen. "Ik werkte toen bij Chorus als productie vakman. Motorcross en sleutelen was eigenlijk alleen een hobby. Totdat er steeds meer mensen kwamen met de vraag of ik even naar hun machine wilde kijken Ed bekeek de mogelijk heden en zag dat er eigenlijk niet veel faciliteiten waren op het gebied van scooters in en rondom Akersloot. Hij schreef zich in bij de Kamer van Koophandel en startte vanuit huis De Scooterbox. Bedrijfspand Vanuit huis, een garagebox, de achtertuin van zijn ouders en een weiland van een bekende boer ging De Scooterbox draaien. De vaste klantenkring is inmiddels behoorlijk uitgebreid en groeit nog steeds ver der. Een vast bedrijfspand is er ech ter nog niet, maar daar wordt hard aan gewerkt. Ed heeft zijn oog op een pand laten vallen en heeft goede hoop dat hij het pand binnenkort kan betrekken. „Beveiliging is erg belangrijk bij het maken van een keuze met betrekking tot een bedrijfspand. Scooters en fietsen zijn natuurlijk erg diefstalgevoelig en daarom wil ik zekerheid hebben dat de beveiliging goed zit." Service Met een uitgebreid assortiment komt De Scooterbox zijn klanten ver tege moet. Van nieuwe scooters en twee dehands scooters, nieuwe en tweede hands fietsen tot helmen, fietsspul- len, banden en zware brommerslo- ten. Alles is te bestellen bij De Scooterbox voor een schappelijke prijs. Als klap op de vuurpijl heeft Ed ook nog eens extra services, die het makkelijker moeten maken voor de klant. „Ik beschik over een busje, zodat mensen met een kapotte scoo ter mij kunnen bellen. Ik kom de scooter dan gewoon bij hen thuis In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aapmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. ophalen." Tevens is Ed zeven dagen per week beschikbaar, zodat iemand die op zondag pech heeft met de scooter of de fiets ook geholpen kan worden. „En mocht een reparatie hoger uitvallen dan E 100,- dan wordt de klant even gebeld wat er precies met hun apparaat aan de hand is en of ze de prijs ervoor over hebben. Nu de economie wat minder draait moet iedereen toch op de cen tjes letten." Last van de economische recessie heeft De Scooterbox niet. „Mensen laten dan wat vaker de auto staan, en pakken de fiets." En ook in fietsen is Ed gespecialiseerd. Gezin Ed is maar wat trots op zijn bedrijf, maar zijn baan bij Chorus heeft hij desondanks nog aangehouden. „Bij Chorus heb ik het erg naar mijn zin. De Scooterbox levert best wel wat op, maar het grootste gedeelte gebruik je toch om te investeren." Ook heeft Ed nog een gezinnetje te onderhouden. Vriendin Yvonne betrekt hij overal bij, want met zijn tweeën sta je sterk. „Yvonne advi seert mij op veel gebieden en helpt me met het administratieve aspect." Yvonne is de grote steun en toever laat van Ed en met zijn tweeën heb ben ze twee jonge dochtertjes op te voeden; een van 2,5 jaar en een van 5 maanden oud. Een trotse vader dus en een trotse eigenaar, die het vooral moet hebben van mond-op-mond reclame. „Daar kan niets tegen op. Ik ben wel bezig met het ontwikkelen van een foldertje, maar mond-op- mond reclame is de beste reclame." Ook is De Scooterbox te vinden in de Gouden Gids en in het telefoonboek onder de naam Kerkhof. Op internet is De Scooterbox te vin den onder www.scooterbox.onthe- web.nl. Vanaf ongeveer 1 juli hoopt Ed een nieuwe en nog mooiere inter netsite te openen, www.descooter- box.nl, waarop van alles te zien is wat bij De Scooterbox is te krijgen. De Scooterbox is te bereiken op 06- 22020702 en 0251-311978. Het adres is Delving 62 te Akersloot. Ed met zijn dochter op een van de vele scooters uit het assortiment van De Scooterbox. (foto: MSP) Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo 4 stuksbarbecue direct5,00 ïeMeh hatiecuea do& je fnd w. I/uicuz tuxaü de /oêdeb/ ^mÊÊÊÊÊÊÊÊËMMEÊÈÊÊÈÊËËÊÊÊË&ÊÊÊM geldig t/m zaterdag 14 juni Telefoon 5330991 APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S IUE HEILOO - Luilak is elk jaar weer een evenement dat gemengde gevoelens oproept. Aan de ene kant zijn er de speciaal georganiseerde luilakacti viteiten voor kinderen en jongeren, die vrijwel zonder problemen verlopen. Ook het onschuldig wakker schudden van de buren met blikjes aan je fiets, wordt door de meeste mensen niet als vervelend ervaren. Maar luilak leidt aan de andere kant dikwijls tot vernie lingen. Een raam ontdoen van zeepsporen kost slechts een emmertje sop, maar er zijn ook luilakkers die permanent wil len genieten van hun 'stunt'. Desondanks heeft de politie het in Heiloo gelukkig rustig gehad. Even voor 5.00 uur betrapte de politie enke le jeugdigen van elf- tot dertien-jari gen op het plegen van vernielingen aan een basisschool aan De Hucht in Heiloo. Het gebouw is onder andere beklad. Daarnaast is om 6.30 uur de flitspaal langs de Kennemerstraatweg in Heiloo schoongemaakt. Deze was afgeplakt met toiletpapier en boter. If (1 HET GR0ENE WARENHUIS Lavandula angustifolia 'Munstead' (lavendel) Hoogte 35 cm, potmaat 17 cm. Van 4,49 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. r.brasserïetArïIdschut.iil Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 HEILOO - Zaterdag en zondag speelde Falkland Toneel in het kader van de culturele manifestatie Nieuw Nijenburg, de bijzondere familievoorstelling 'De Bosbaas' in het Heilooër bos. Zowel het verhaal, als het spel van Anke Wisselink, Els Koevoets, Annie Gilles, Myrthe Schuuring, Marius Prein, Martin Otto en A llard de Graaf was uitstekend, en ook de kostuums waren prachtig. Niet alleen de kinderen zaten ademloos te luisteren naar de avonturen van de heksen Blad, Zwam en Tak en de andere personages, maar ook de meegekomen ouders waren muisstil! (foto: MSP) Charles Peel- De uit Afrika afkomstige en in Alkmaar wonende Charles Peel snijdt houten beelden, koppen en figu ren uit verschillende houtsoorten. Hij maakt daarnaast gebruik van onder werpen als dieren, en man- en vrouwfi guren in traditionele Afrikaanse kledij. Op donderdag 7 augustus houdt hij een workshop over Afrikaans houtsnij werk, van 13.00 tot 17.00 uur. De kosten voor de workshops en lezin gen zijn E 5,-, exclusief materiaal kosten. Het programmaboekje van de Kunstdriedaagse kunt u binnenkort ophalen bij het Trefpunt, en bij de regionale VYV's. Over het algemeen bleef Luilak in Heiloo gelukkig beperkt tot het wakker schudden van de buren, met blikjes aan je fiets, (foto: MSP) Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1