Informatieavond over cliënten- participatie gehandicaptenbeleid Textielinzameling aan huis vrijdag 13 juni a.s i or HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl 1 Op woensdag 25 juni a.s. organiseert de gemeente Heiloo een informatieavond over de vormgeving van de cliëntenparticipatie gehandicaptenbeleid in Heiloo. Deze informatieavond wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. De raadzaal is open vanaf 19.15 uur. kunt de raadzaal bereiken via de oude ingang van het gemeentehuis. Deze avond is speciaal bedoeld voor inwoners van Heiloo met een handicap, een chronische ziekte en al die inwoners die gebruik maken van voorzieningen in hét kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (WvG). Wij nodigen u allen van harte uit naar deze avond te komen. Achtergrond Sinds 1 april 2000 zijn gemeenten ver plicht regels vast te stellen voor de vormgeving van cliëntenparticipatie voor het gehandicaptenbeleid. Cliënten participatie houdt in dat degenen die gebruik maken van bijvoorbeeld de WvG-voorzieningen kunnen meedenken aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: maandag 16 juni 20.00 uur: wijziging bouwvergunning geluid- scherm Heilooër Tolweg; 20.40 uur: verlenen bouwvergunning ver groten woning Holleweg 157;. 21.15 uur: bouwvergunning vergroten Supermarkt C-1000, Rosendaal 95. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang Raadhuisweg tegenover de Witte Kerk) De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatieonder steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis, tel. (072) 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie, de heer A.C. van der Jagt, telefoonnummer (072) 535 66 48. De eerstvolgende vergadering van de commissie voor Bezwaarschriften is op woensdag 16 juli a.s. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Boswinde 28 - vergroten woning reg.nr. 2003/0038) Butterlaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0073) De Kuilenaar 58 - vergroten woning uitbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0135) De Laghe Weijdt 11 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0191) Obriglaan 53 - veranderen woning plaatsen kozijnen (reg.nr. 2003/0156) Oosterzijweg 45 - plaatsen bijgebouw (reg.nr. 2003/0200) Pijlemeeth 31 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0197) WethoudefTomsonbos 22e bosvilla (Smea terrein) - bouwen woongebouw (reg.nr. 2003/0068) Zevenhuizerlaan 108 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0194) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het veranderen en vergroten van de berging op het perceel Westerweg 134. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 12 juni 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen en meepraten over het gemeentelijk gehandicaptenbeleid, zoals wijziging van verordeningen, de OV-taxi of woning aanpassingen. Hiervoor is een voorlopig lokaal platform opgericht. De gemeente vraagt voor beleidsbeslissingen advies aan het platform. Inmiddels heeft de gemeente Heiloo in overleg met vertegenwoordigers van ouderen- en gehandicaptenorganisaties in Heiloo een conceptverordening opge steld. Deze conceptverordening heeft van 20 maart tot en met 23' april 2003 voor een ieder ter inzage gelegen. Doel informatieavond Tijdens deze avond informeren wij u over de manier waarop de concept verordening cliëntenparticipatie in de gemeente Heiloo tot stand is gekomen en de huidige vormgeving van de cliën tenparticipatie. Het Platform in oprichting wil graag van de gelegenheid gebruik maken u te informeren over een aantal actuele thema's. Daarnaast willen wij weten wie geïnteresseerd is om actief deel te nemen aan de activiteiten van het Platform. Heeft u hiervoor interesse, dan kunt u zich deze avond hiervoor opgeven. Heeft u vragen, opmerkingen en/of sug gesties dan nodigen wij u ook uit deze avond te komen. Deze avond is niet alleen bedoeld om u goed te informeren over de vormgeving van de cliënten- participatie, maar ook om uw mening te horen. Meer weten? In het informatiecentrum van het gemeentehuis ligt vanaf donderdag 12 juni t/m 25 juni 2003 de concept verordening met andere relevante informatie over dit onderwerp ter inzage. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot en met 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoon nummer (072) 535 66 85. Voor mensen die problemen hebben met het lezen van gedrukte tekst is op aan vraag een aangepaste leesvorm/ brailletekst van de conceptverordening mogelijk. De gemeente gaat op vrijdag 13 juni a.s., via haar inzamelpartner VAOP, weer huis- aan-huis textiel inzamelen. De gemeente wil het gescheiden inzamelen van textiel stimuleren, om te voorkomen dat het in de vuilverbranding terechtkomt. Tot het textiel behoren: kleding met toe behoren, schoeisel (indien nog draagbaar en per paar gebundeld), lin nengoed, woningtextiel (geen tapijt en vloerbedekking), hoofddeksels, dekens en pluchen speelgoed. LET OP: Al uw oude textiel is welkom, mits niet verontreinigd door b.v. verf- of monteurs-werkzaamheden. Indien de kleding niet meer gedragen kan worden, is het nog geschikt als poetslap of kan nog gebruikt worden als isolatie- of autobekledingsmateriaal. Om de kosten laag te houden worden geen plastic zakken meer verspreid. U kunt eigen plastic zakken en dozen gebruiken. U kunt ze goed gesloten op 13 juni a.s. voor 8.30 uur aan de rand van de rijweg zetten. Niet opgehaald? Bij de vorige inzameling zijn helaas enkele straten overgeslagen. Ook bleek de huis-aan-huis-folder niet bij iedereen te zijn bezorgd. Mocht 's avonds het textiel niet zijn opgehaald dan kunt het deponeren in één van de 7 textielcontai- naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwbouw plan woonhuis met garage via artikel 19 lid 1 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkhaid als omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan voor de bouw van een woonhuis met garage op het perceel gelegen ten noorden van het bedrijfspand Hoogeweg 53. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Vooruitlopend hierop heeft op grond van de desbetreffende verordening een inspraak procedure plaatsgevonden. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 12 juni 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Laan van Zeeman 4. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 12 juni 2003 Gooi oude kleding niet weg, textielinzameling 13 juni a.s. Gooi oude kleding niet weg, maar breng het naar de textielcontainer. Öf hou het apart voor een goed doel. Gun kleding en schoenen een tweede leven! gedurende 2 weken ter inzage in het gemeen tehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Boekenstein 43 - vergroten (speelgoed-) berging (reg.nr. 2003/0149) De Wildtlaan 1 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0076) Nicolaas Beetsweg 63 - oprichten groepstandartsenpraktijk omliggende parkeervoorzieningen (reg.nr. 2001/0294) Rosendaal 87 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0058) Tulpencroftlaan 34 - vergroten woning serre (reg.nr. 2003/0060) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ners in Heiloo. Bij deze textielcontainers kunt u ook terecht buiten de textielinza- melingsacties om. Mochten de containers vol zijn dan is afgeven op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal ook altijd nog mogelijk. De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Wij stellen het op prijs wanneer u de gemeente wilt melden dat uw textiel niet is opgehaald. Met deze informatie hopen wij de volgende actie nog succes voller te laten verlopen. Vorige actie Bij de vorige inzameling van 10 april werd 5.270 kg textiel ingezameld, waarvan ca. 92% goed kon woren herge bruikt. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact op nemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 34 ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 juni 2003 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. de percelen grond op de locaties "De Zes kant" en "Het Hoekstuk", globaal gelegen tussen Het Malevoort, Bosrank, Harre- laers, Het Hoekstuk en de Pastoor van Muijenweg; 2. het gebied van de Stationsomgeving Oost en West, dat valt in het in voorbereiding genomen voorontwerp-bestemmingsplan "Stationsomgeving". Het besluit ligt met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Het besluit zal in werking treden op donderdag 12 juni 2003. Bezwaar Tegen bovengenoemde beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij de gemeen teraad van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Afgegeven monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 vergunning is verleend aan de eigenaren van rijksmonu ment Drechterland, Van Foreestlaan 1 voor het aanbrengen van isolerende maatregelen in de kap en bij de vensters op de begane grond. Lees verder op pagina 6 L _1 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) J8SSS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4