Knaagdierencentrum goed bezocht tijdens Open dag Zonnestudio Sunrise inmiddels complete schoonheidssalon Rode Kruis Heiloo stelt zich vo ngezonaên brieven V I .V, J' Opbrengst collecte epilepsiebestrijding 11 ededelingen Verleende collectevergunning Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO urgerzaken Erkennen van kinderen en naamskeuze erk in uitvoering Wegafsluiting Castricum-Uitgeest (N203) Avondvierdaagse: wees sportief, kom op de fiets Met vrijwilligersvacaturebank vraag en aanbod afgestemd Toestemming voor voetvolleybal- toernooi Huisartsenpraktij k vervolg van pagina 4 De vergunning ligt gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, welke geopend is van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en iedere maandag van 18.00 uur tot 20.00 uur. Op andere tijden is inzage mogelijk na telefonische afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 53. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 4 tot 18 december 2002. Er zijn in deze periode geen zienswijzen ingediend.' Bezwaarschrift Een gemotiveerd bezwaarschrift kunt u tot 6 weken na publicatie van deze vergunning insturen naar Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijkheid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. 1Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de moge lijkheid voor keuze van de achternaam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders ais er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gerelateerd aan vader en moeder. Niet-nederlandse nationali teiten kunnen meestal worden gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhankelijk van het in dat land geldende recht. 2. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: a. erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een even tuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al geregeld. b. erkennen tijdens de geboorte-aangifte. Veelal wordt gekozen voor de naam van de erkenner en moet de moeder persoonlijk bij. de aangifte aanwezig zijn. Dit kan pro blemen geven zo vlak na de geboorte. Daarnaast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te overlijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen erkend worden door tussenkomst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Nederlandse nationali teit is sinds kort beperkt. Als de erkenner Nederlander is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse nationaliteit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en verloopt dan via een optieprocedure, die geld kost en werkt niet terug. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwangerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieks balie Burgerzaken, telefoon (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken, dan kunt u hiervoor telefonische een afspraak maken (072) 535 67 18. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Maag Lever Darm Stichting van 15 tot en met 21 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De provinciale weg tussen Castricum en Uitgeest wordt vanaf vrijdag 13 juni a.s. voor vier dagen afgesloten voor het verkeer, met uitzondering van (brom)fietsers. De afsluiting is noodzakelijk in verband met het aanbrengen van de fiets- voetgangestunnel onder de provinciale weg ter hoogte van de Geesterweg/stationsplein te Uit geest en onderhoudswerkzaamheden van de N203 tussen de Zeeweg (N513) in de gemeente Castricum en de spoorwegovergang de Kleis in de gemeente Uitgeest. De werkzaamheden vinden plaats van vrijdag 13 juni vanaf 10.00 uur tót en met maadag 16 juni tot 05.00 uur. Het is niet uitgesloten dat de werkzaamheden langer of korter zullen duren. Het verkeer wordt omgeleid via de A9. De omlei dingsroute wordt met borden aangegeven. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Buiterman van de Provincie Noord-Holland, telefoon 06 53 25 02 22. De plaatselijke wandelcommissie van de NHWB organiseert van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni 2003 de Avondvierdaagse in Heiloo. Dit eve nement is erg populair en trekt jaarlijks veel deelnemers. Om de situatie zowel voor wande laars als voor omwonenden leuk en gezellig te houden, adviseren wij dringend niet met de auto te komen, maar de fiets te pakken. Bij het startpunt, in de omgeving van de Rad- boudschool, is weinig parkeergelegenheid. Dit heeft tot gevolg, dat auto's in bermen en op stoepen worden geparkeerd en dat geeft over last voor de omwonenden. Ook de veiligheid van de vele kinderen die aan de vierdaagse meedoen, komt hierdoor in het geding. De gemeente wil start en finish van de avond vierdaagse op deze centrale plek in het dorp behouden, maar vraagt van de wandelaars (en degenen die hen wegbrengen) medewerking om de overlast voor de omwonenden zoveel moge lijk te beperken. Wij wensen alle betrokkenen veel plezier. De gemeente geeft in de periode 2003-2004 een extra impuls aan het vrijwilligerswerk in Heiloo. Het doel daarbij is het aantal vrijwilligers in Heiloo in ieder geval op hetzelfde peil te houden en het aantal jongere vrijwilligers in Heiloo te verhogen. Tijdens dit project wordt er onder andere twee maal per jaar een zogenaamde themabijeenkomst georganiseerd voor alle vrijwilligers van Heiloo, om de waardering voor de inzet van vrijwilligers te tonen, en om de deskundigheid van deze zelfde vrijwilligers op diverse terreinen te vergroten. Vanaf het eerste moment van het project is de coördinator vrijwilligersbeleid overspoeld door telefoontjes en e-mails van zowel organisaties die vrijwilligers zoeken, als mensen die graag vrijwilligerswerk willen doen. Daarom heeft de gemeente als eerste werk gemaakt van het opzetten van een systeem waarin vraag en aanbod van vrijwilligers op elkaar afgestemd kunnen worden. En dat is gelukt! De gemeente is er trots op u de vrijwilligersvaca turebank te kunnen presenteren en nodigen u uit om op woensdag 18 juni van 19.30 uur tot 21.30 uur in het Open Huis de eerste thema bijeenkomst bij te wonen. Deze bijeenkomst is geheel gewijd aan de vrijwilligersvacaturebank. Programma Tussen 19.30 uur en 19.45 uur vindt de ont vangst plaats. Om 19.45 uur opent wethouder R. Bos de avond en vertelt de vrijwilligerscoördi- nator over het tweejarige project van de gemeente. Daarna presenteert de gemeente de vrijwilligersvacaturebank. U kunt dan zien dat de vrijwilligersvacaturebank gekoppeld is aan de website van de gemeente, maar dat er ook mogelijkheden zijn voor mensen die niet de beschikking hebben over een com puter, of die graag begeleiding willen bij het gebruik van de vrijwilligersvacaturebank. We gaan ook in op wat u als organisatie of als vrijwilliger concreet kunt doen met de vrijwilli gersvacaturebank. Tot slot beantwoorden wij al uw vragen over dit onderwerp. Aanmelden In verband met de organisatie van déze avond vragen wij u vriendelijk aan te geven met hoe veel personen u op deze avond aanwezig zult zijn. U kunt nog tot en met 13 junfa.s. telefo nisch doorgeven dat u bij deze bijeenkomst aanwezig wilt zijn. Dit kan via telefoonnummer (072) 535 66 66. Dit is niet meer nodig als u gere ageerd heeft op de brief die de gemeente naar verenigingen en organisaties heeft gestuurd. Wij zien uw komst op 18 juni om 19.30 uur in het Open Huis (Het Loo 22) met belangstelling tegemoet! Meer informatie Voor meer informatie over de bijenkomst of vrijwilligersbeleid in het algemeen kunt u con tact opnemen met mevrouw Gertia Warmen- hoven van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 84 op maandag, dinsdag en donderdag. De burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het organiseren van een voetvolleybaltoernooi met wegafsluiting voor alle verkeer op zondag 15 juni 2003. Dit op grond van de artikelen 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het voetvolleybaltoernooi wordt het gedeelte Heerenweg tussen Stationsweg en van 09.00 tot 19.00 uur afge sloten voor alle verkeer onder de voorwaarden die de gemeente hieraan gesteld heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072) 535 66 45. HEILOO - In de laatste week van deze maand wordt weer gecollecteerd door het Rode Kruis. Uw gave wordt goed besteed, maar om een indruk te geven van ons werk, stellen enkele vrijwilligers zich in de komende weken aan u voor in de Uitkijkpost. Deze week zijn dat Tineke de Groot-Zwart van het vakantiewerk en Nel Visser-Schuitemaker van de Speel-o-theek. Tineke de Groot-Zwart Het zal je maar gebeuren dat je lang durig ziek of gehandicapt bent en daardoor niet op vakantie kunt. In zo'n geval is het een uitkomst dat het Rode Kruis er is met de afdeling vakantiewerk. Zij stellen mensen die ziek zijn of een handicap hebben en zelf niet meer op vakantie kunnen, in staat om onder begeleiding op vakan tie te gaan. Het Rode Kruis is een van de instanties in Nederland die zich Tineke de Groot-Zwart het lot van deze mensen hebben aan getrokken. In Heiloo is Tineke de Groot-Zwart een warm pleitbezorgster van deze vakantieweken voor hulpbe hoevenden. "Zij die niet in staat zijn om zelf op vakantie te gaan, omdat zij ziek zijn of een handicap hebben, kunnen bij het Rode Kruis terecht. Wij hebben naast de bekende vakantieboot, de Henri Dunant, ook aangepaste hotels waar mensen heerlijk kunnen verblijven en volledige (medische) begeleiding krij gen. Vaak denkt men dat dit alleen voor ouderen is, maar dat is een denkfout. Wij bieden ook vakanties aan voor jongeren, die langdurig ziek of gehandicapt zijn. Ook ouders of een opa of oma met een gehandicapt (klein)kind kunnen bij ons terecht. Het is wel jammer dat wij lang.niet alle aanvragen kunnen honoreren, aange zien de vraag in Heiloo naar dergelijk vakanties helaas veel groter is dan het aanbod. Dit moet echter geen reden zijn voor de mensen om het niet te proberen. Het werk geeft mij een enorm stuk voldoening, het is echt fantastisch om te doen. Als mensen meer willen weten over ons vakantiewerk, dan kunnen zij mij gerust bellen. Ik kan hen alles vertel len over de mogelijkheden. Het Rode Kruis afdeling Heiloo draagt bij in de kosten van de vakantie. Daarom collecteren wij en wordt er op andere manieren geld ingezameld. Met dat geld kunnen wij ze allen heel erg blij maken, want reken maar dat de deel nemers gelukkig zijn als zij een der gelijke reis mee mogen maken. De complimenten die wij vaak achteraf krijgen sterken mij in de gedachte om dit prachtige werk nog heel lang te blijven doen. Bent u geïnteresseerd in het vakantie werk, bel dan met Tineke de Groot- Zwart, tel. 072-5336208. Nel Visser-Schuitemaker Als er iemand bij het Rode Kruis in Heiloo kan praten over kinderen en speelgoed, dan is dat zeker Nel Visser-Schuitemaker. Tijdens mijn bezoek wordt snel duidelijk dat deze vrouw enorm op haar plek is. Vol overgave vertelt zij over het taakveld de Speel-o-theek. "in het Rode Kruis gebouw aan het Slimpad staat een geweldige collectie speelgoed die door ouders maar ook grootouders die hun kleinkinderen op bezoek heb ben, gehuurd kan worden tegen een geringe betaling (vanaf 1 euro per 4 weken). Naast lenen kan er ook in het gebouw zelf met het speelgoed gespeeld worden. Dit gebeurt tijdens de peuterochtenden op vrijdag morgen, waar ouders, oppas of groot ouders met (klein)kinderen samen kunnen spelen. Elk jaar wordt er weer nieuw materiaal gekocht en alles wordt goed schoon en up to date gehouden. Een ander aspect van deze speel-o-theek is dat het speel goed na verloop van tijd wordt ver kocht of geschonken aan een goed doel. Kort geleden werden bijvoor beeld kinderen in Polen verrast met een grote berg speelgoed uit Heiloo. Maar ook instanties in de nabije omgeving kregen in het verleden van dat prachtige speelgoed van het Rode Kruis. Ook met opbrengsten van de speelgoedverkoop worden goede doelen gesteund." Nel Visser en haar groep vrijwilligers is een homogene club die er alles voor over heeft om de zaken zo goed mogelijk te laten verlopen. Er zijn niet alleen vrouwen bij de Speel-o-theek aan het werk. Ook mannen werken mee, bijvoorbeeld door het speel goed te repareren als er iets kapot gaat. "Wat heel belangrijk bij dit werk is, dat de mensen die er mee bezig zijn, enthousiast zijn. Nou daar heb ik zeker niet over te klagen! Persoonlijk vind ik het mooie van dit werk dat je ouders enthousiast maakt voor spel en opvoeding, middels het spelen met speelgoed. Ons werk startte 25 Nel Visser-Schuitemaker jaar geleden en was toen alleen bedoeld voor gehandicapten. Dit is echter door de maatschappelijke ont wikkelingen achterhaald. Ik voel me al een vis in het water in de Speel-o- theek. Je merkt dat je ouders stimu leert zodat hun kinderen meer met speelgoed gaan spelen. Wat ook erg belangrijk is dat je door dit werk snel ziet wat goed en slecht speelgoed is en deze kennis dan weer kunt inbren gen bij de aankoop van nieuw materi aal. Ik hoop van ganser harte dat ik samen met mijn groep zeer enthousi aste vrijwilligers nog lang deze serv ice aan ouders, kinderen, grootou ders en de oppas mag verlenen". Wilt u meer weten over het werk van de Speel-o-theek, bel dan even met Nel Visser-Schuitemaker, tel. 072- 5331573. HEILOO - Sinds 15 november vorig jaar is Jenny Kraakman de eigenares van zonnestudio Sunrise aan het Stationsplein 3. Naast de drie soorten apparaten, de snelbruiner, de turbo- bruiner en het gezichtskanon, kunt u naast zonnen sinds kort ook bij Sunrise terecht voor nagelart en wim perverlenging. Door het volgen van speciale cursus sen heeft Jenny zich gespecialiseerd in acryl-, gel-, en gel&fibre-nagels. Het aanbrengen van de nagels kost bij Spnrise 60 euro, inclusief het aanbren gen en vijlen. Ook kunt u uw nagels door Jenny laten piercen en lakt ze uw nagels desgewenst in alle mogelijke kleuren en patronen. Wimperverlenging geschiedt door middel van speciale wimperextensions, die niet te onderscheiden zijn van natuurlijke wimpers. Het zijn kleine wimpers, die 1 voor 1, met een specia le kleefpasta op uw eigen wimpers worden bevestigd. De wimper exten sions blijven gegarandeerd wekenlang zitten (2 tot 4 weken). Het wimper exstensions aanbod van Sunrise bestaat uit korte, middel of lange wim perextensions. Met deze wimpers kunt u gewoon sporten, zwemmen, dou chen, slapen enzovoorts. 10% korting Wimperverlenging kost bij Sunrise E 25, met 2 weken garantie. Op zowel het aanbrengen van nagels als de winpers, krijgt u tot en met 18 juni 10% korting! Sunrise heeft een grote collectie huid- verzorgings- en zonneproducten voor de zonnebank, maar ook voor buiten, naast een ruimassortiment make-up producten, geuren en zonnebrillen tot aan bad- en doucheproducten. U kunt bij Sunrise eveneens terecht voor losse lampen voor de zonnebank thuis. Strippenkaart De zonnebank strippenkaart is een aanrader, bijvoorbeeld als cadeau, waarmee u 12 keer kunt zonnebanken. Zonnen bij Sunrise is zeer voordeüg: de snelbruiner en het gezichtskanon kosten maar E 7,50 per keer, de turbo- bruiner 9,30. Met een combikaart bent u nog voordeliger uit. Ook onervaren zonnebankers, mensen met gevoelige huidtypes of mensen met huidaandoeningen, bijvoorbeeld psoriasis, en medische klachten als reuma, zijn meer dan welkom bij Sunrise. Elke klant wordt desgewenst voorzien van een uitgebreid advies en een persoonlijk zonneprogramma. Voor meer informatie kunt u van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.30 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 èn op zondag van 11.00 tot 17.00 uur terecht bij Sunrise, op het Stationsplein 3, tel 072-5339441. Voor de zonnebanken hoeft u geen afspraak te maken, wat wel wordt geadviseerd voor de nailart en wimperverlenging. Zie ook de advertentie van Sunrise elders in deze krant. HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, heeft in onze gemeen te E 6021,28 opgebracht. De opbrengst van de collecte is voor al bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakan ties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Er is geld nodig voor onderzoek hoe epilepsie onstaat is nog steeds niet bekend. Maar zeker ook voor voorlichting 1 op de 150 mensen heeft epilepsie maar onder tussen weten veel mensen niets over deze aandoening. Naast onderzoek en voorlichting ziet het Nationaal epilep sie fonds het als haar taak om vakan ties voor die mensen te organiseren. Voor veel kinderen en volwassenen is dit de enige mogelijkheid om op vakantie te gaan. Het Epilepsiefonds financiert daarnaast nog enkele pro jecten in ontwikkelingslanden. Een van de medewerksters van het Knaagdierencentrum laat een van de opge vangen dieren zien, die aan de Loet liefdevol worden verzorgd, (foto: MSP) HEILOO - Op tweede Pinksterdag hield het Knaagdierencentrum aan de Loet 3 te Heiloo een open dag, waarop alle dieren mochten worden bekeken en er kon een kijkje achter de scher men worden genomen. Door deze open dag hoopte het Knaagdierencentrum belangstelling op te wekken voor het asielwerk in al zijn facetten. Om een impulsieve aanschaf van een dier te voorkomen, kon men op de open dag geen dieren mee naar huis nemen. Wel was het mogelijk om een dier te bespre ken en later op te halen. In totaal trok de open dag zo'n 120 bezoekers. Ondanks het prachtige strandweer was er veel belangstelling voor het werk in de knaagdierenop- vang. Voor veel dieren werd gelukkig al snel een nieuw baasje gevonden. Een aantal dieren is inmiddels opgehaald. De medewerkers van het knaagdieren centrum spraken van een groot succes, en dat met de vakantie voor de deur. Wie ook een konijn, cavia, hamster of ander knaagdier een goed tehuis wil bieden, kan contact opnemen met het Knaagdierencentrum Heiloo, tel. 072- 5090234. E-mailen kan ook: info@knaagdieren- centrum.nl of neem vast een kijkje op www.knaagdierencentrum.nl. U kunt tevens het werk steunen door een aantal uren per week als vrijwilli ger werk voor het Knaagdieren centrum te verrichten. U kunt de die ren ook helpen door donateur te wor den. Door minimaal E 15,- te storten op Postbank rekeningnummer 9401698 en name van Knaagdierencentrum Heiloo wordt u donateur en ontvangt u een keer per jaar de nieuwsbrief. U kunt ook een hok van het Knaagdieren centrum adopteren door middel van een automatische afschrijving van E 5,- per maand. Naar aanleiding van het artikel d.d. 04- 06-2003 in de Uitkijkpost, betreffende de situatie van de huisartsenpraktijk 'Duif', schrijven we deze brief. Wij zijn namelijk van mening dat in het artikel de ontstane situatie erg eenzijdig is belicht. Ongewild zijn de betrokken huisartsen partij geworden in het probleem op de Vinkenbaan. Vanaf 1999 is er, naast een drukke huisartsenbaan, veel ener gie gestoken in het vinden van een goede oplossing. Meerdere beloftes en toezeggingen zijn gedaan door zowel gemeente als woningstichting, maar helaas zijn deze niet bewaarheid geworden. De door de betrokken huisartsen ongewenste tijdelijke verplaatsing van de cabins naar het parkeerterrein bij de Loet, lijkt een feit. Een klein deel van de patiënten van praktijk Duif woont in plan Oost, dit betekent dus een grotere afstand voor de overige, veelal oudere patiënten. Duidelijk mag zijn dat de praktijk bij verplaatsing langer dan 2 weken dicht zal zijn, en dat deze verplaatsing erg veel gemeenschaps-(!) geld zal kosten. Door de betrokken partijen wordt daar erg gemakkelijk over gesproken Geleidelijk aan hebben de huisartsen Sonja Voskuil en Gido van Bruggen het gevoel gekregen een (politieke) speelbal te zijn. Het bovengenoemde artikel wordt door hen dan ook als grievend en onrechtvaardig ervaren. In deze tijd van landelijke schaarste in de huisartsenzorg zou er voorzichtiger met huisartsen omgegaan moeten wor den. Er dient nu snel, in het belang van de eerstelijnsgezondheidszorg in Heiloo (en dus in het belang van alle inwoners van deze gemeente) een goede oplos sing te komen. De huisartsen van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6