IMMEN Toneel op het programma van Jongerencentrum Conquista Limmen Eerste CAL- Eenakterfestival voor gemeente Castricum Falkland Toneel speelt 'De Bosbaas' T Limmen in De Boerderij tapijten^ gordijnen karpetten Adressen Activiteiten A GEZOCHT: 072 505 16024-** Plaatselijk nieuws uit Li gelezen worden Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend Politieberichten Luilak Borstvoeding: gezond voor twee! Sanquin Nieuwe uitgave van Van Zee tot Meer Met LIA op de fiets LITIE Lm BERICHTEN CASTRICUM Woninginbraken Prijswinnaars kinder VIP-arrangementen bekend Bijzonder project voor koor en orkest gestart dinsdag t/m zaterdag geopend Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. CASTRICUM - Even voor 2.30 uur werden twee jongens van 19 jaar uit Heemskerk en Beverwijk langs de Beverwijkerstraatweg in Castricum aangehouden wegens het slopen van een reclamebord langs genoemde straat. Op het moment dat beide jonge ren een bushokje wilden slopen langs dezelfde weg, werden zij aangehouden. Zij hebben een boete gekregen. Otn 6.00 uur is een papiercontainer geblust die langs de Koekoeksbloem in Castricum in de brand stond. LIMMEN - Even voor 4.00 uur stond een mini-exemplaar van een molen in de brand langs de Koningsdam in Limmen. Het gevaarte is geblust. CASTRICUM - Borstvoeding geven: de meeste zwangeren kiezen deze methode voor het voeden van hun baby. Borstvoeding geven is gezond voor twee! Niet alleen de baby profi teert van de gezondste babyvoeding die er is, ook de moeder heeft aanzienlijke voordelen van het zelf voeden, zoals minder kans op borstkanker voor de menopauze en botontkalking. Ondanks dat borstvoeding de meest natuurlijke voeding is als vervolg op de zwanger schap, gaat het niet altijd even makke lijk. Zowel moeder als kind moeten het leren. Op woensdag 18 - juni houdt Borstvoedingscentrum IJmond een informatiebijeenkomst in het Bonhoeffercollege te Castricum. Op woensdag 25 juni is er een avond over het afkolven van moedermelk en de combinatie borstvoeding en een baan. Verder is het deze avonden mogelijk om borstkolven, draagdoeken en borst- voedingskleding.te bekijken of aan te schaffen. De avonden zijn van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten zijn E 10,- per avond. De partner en/of baby mag gratis mee komen. Aanmelden bij Hester Hillegers, tel: 0251-321723, of Plusactiviteiten, tel: 0251-659119. Aanmelden via internet is ook moge lijk op www.lactatiekundige.net. LIMMEN - In verband met het gebrek aan medewerkers boven de 21 jaar, is Conquista alleen nog op de zaterdag geopend. Dit blijft in ieder geval zo tot na de grote vakantie. Help Conquista zo gauw mogelijk uit de brand en meld je aan als vrijwilliger bij Esther Schaap, tel 0725053095 of bij Jos Hollander tel. 0725052966, zodat ze na de grote vakantie weer volledig open kunnen. Programma voor zaterdag 14 juni Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 14 juni kun je iets leuks maken voor vaderdag. Wat dat is natuurlijk nog een verrassing, want anders weet je vader het al en dat is natuurlijk niet de bedoeling. De och tend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdag 14 juni is er zo'n lekkere dis coavond voor jullie. De nieuwste hits en natuurlijk kun je ook gebruik maken van de computers die er staan. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is zaterdagavond geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place to be! De entree is gratis. Toneel, verrassend poppenspel, zang, dans en dwarsfluit maken van dit sprookje een afwisselende kindervoorstelling. De kikkerkoning Een knappe prins wordt door een wraaklustige heks betoverd in een kik ker, nadat zij niet welkom is op zijn ver jaardag. Alleen de prinses kan de beto vering verbreken. Zij doet de kikker allerlei beloftes, maar merkt dat dit makkelijker gezegd, dan gedaan is. Zal de kikker ooit in haar droomprins ver anderen? Toneel, verrassend poppen spel, zang, dans en dwarsfluit maken van dit sprookje een afwisselende kin dervoorstelling. Zaterdag 21 juni, van 10.30 tot 12.00 uur in de Burgerij aan de Dussel- dorperweg in Limmen. Voor kinderen vanaf 3 jaar (ouders zijn ook welkom. Toegang E 1,50. AKERSLOOT - Zojuist is versche nen de nieuwe Toeristische Plattegrond Van Zee tot Meer, uitge geven door de Stichting Recreatie en Toerisme Akersloot-Uitgeest. Deze kaart is aanzienlijk uitgebreid eh verbeterd ten opzichte van de vorige uitgave. Zo is in verband met de fusie van Akersloot, Limmen en Castricum nu ook het grondgebied van de kernen Limmen en Castricum opgenomen.Tevens is de plattegrond voorzien van een stratenplan wat het zoeken aanzienlijk vergemakkelijkt. Om de toerist (maar ook andere belangstellenden) uitgebreid te informeren over de mogelijkheden die de regio biedt, is een index opge nomen met zó'n 100 attractiepunten, jachthavens, mini-campings, café- bar-restaurants, verhuurpunten van kano's en Zeilboten, strandbedrijven, enzovoorts die door middel van een nummer en vakaanduiding gemak kelijk zijn te vinden op de platte gronden van de vier kernen. Tevens is een overzichtskaart van het gebied, met daarop de belangrijkste wegen, aan de plattegrond toege voegd. Verspreiding van de - gratis - platte grond zal plaatsvinden via VVV-kan- toren in Noord-Holland-Midden, jachthavens, kampeerbedrijven, horecazaken, toeristische attractie punten; de balies van de beide gemeentehuizen en de diverse bibli otheken in het gebied. CASTRICUM - LIA staat voor: Landschappen ontdekken, in een Aantrekkelijke vorm.(zie www.ontdek- noordholland.nl), maar ook voor de geograaf die onder andere excursies organiseert en begeleid. Binnen de grenzen van de nieuwe gemeente Castricum treffen we een unieke combi natie van landschappen aan. Tussen de Noordzee en het Alkmaardermeer lig gen strand en duinen, een overgangsge bied dat de binnenduinrand wordt genoemd, strandwallen en voormalige strandvlaktes, het stroomgebied van het Oer IJ, en een veengebied. Het mooie is dat deze landschappen als zodanig te herkennen zijn door (micro)reliëf, waterhuishouding en bodemgebruik. Dit gebied heeft daarnaast een boeien de cultuurhistorie met onder andere de buurtschappen op de geestgronden en vele middeleeuwse dijken. Door de grote variatie van het gebied is het ook ecologisch gezien waardevol. Natuurontwikkelingsprojecten Castricum heeft diverse natuurontwik kelingsprojecten. Pas nog heeft de pro vincie het gebied rond Cronenburg, niet alleen archeologisch waardevol benoemd, maar dankzij de ligging in het OerlJ-gebied heeft het ook aardkundig een hoge waarde en heeft het daarom tot een provinciaal monu ment uitgeroepen. Tijdens de fietstocht komen al deze aspecten uitgebreid aan de orde. Startpunt is aan de voorkant van NS- station Castricum, om 10.00 (de tocht duurt tot 16.00 uur). Kosten: E 12,- (incl. excursieboekje). Aanmelden kan per e-mail: vriendvendel@planet.nl of telefonisch op tel: 072-5051874. Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) CASTRICUM - Naar aanleiding van de fusie van de gemeentes Castricum, Akersloot en Limmen in 2002 tot de gemeente Castricum, hebben ook de toneelverenigingen uit de drie kernen de handen ineen geslagen. Met als resultaat het eerste 'CAL Een akterfestival' op 26 en 27 september van dit jaar. Een festival waar in totaal vijf eenakters aan het publiek worden getoond in de Burgerij te Limmen. Op het CAL Eenakterfestival tonen de verenigingen hun artistieke kwalitei ten, met als doel het publiek warm te maken voor toneel uit de eigen woon plaats. Niet alleen om te kijken, maar juist ook om zelf te spelen, of achter de schermen mee te werken aan de voor stellingen. CASTRICUM - De heksen Blad, Zwam en Tak wonen samen met de Bosbaas en zijn dochter Anne in het bos. Zij waken over het bos en zorgen voor de kringloop. Want: Zwam maakt grond zodat Blad en Tak weer kunnen groeien. De heksen houden niet van mensen en willen ze het liefst opeten. Mensen maken rommel en daar worden de hek sen en dus het bos ziek van. Dan komt er een jongen in het bos met een robot en raakt alles in de war. Deze familievoorstelling vindt plaats in het kader van de culturele manifestatie Land in Zicht. Anke Wisselink, Els Koevoets, Annie Gilles, Myrthe Schuuring, Marius Prein, Martin Otto en Allard de Graaf spelen onder de regie van Jaap Schuuring. De speeldata zijn: Zaterdag 14 juni, aanvang 15.00 uur en 19.00 uur in Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum. Informatie en kaartverkoop: 0800-7966288 Zaterdag 21 juni, aanvang 13.30 uur en 15.30 uur in de duinen bij Duinver- maak, Zwarteweg te Bergen. Informatie en kaartenverkoop: 0800-7966288. De Castricumse toneelverenigingen hadden al enkele jaren voor de fusie een halfjaarlijks overleg, waarin zaken waar de verenigingen tegenaan liepen aan de orde kwamen. Tevens werden de plannen uitgewisseld en op elkaar afge stemd, opdat men niet in eikaars vaar water speelt. Een logisch gevolg van de fusie was dan ook een uitnodiging naar de toneelverenigingen uit Limmen en Akersloot. Aan het overleg wordt nu deelgenomen door Expressie, Forento en Pancratius uit Castricum, De Limmer Plankeniers uit Limmen en Rossenbacker en Sint Wilibrordus uit Akersloot. Programma Toen vorig jaar het idee op tafel kwam om gezamenlijk een product neer te gaan zetten, reageerden de verenigin gen direct enthousiast. Op dit moment wordt er voor het festival hard gerepe teerd binnen de verenigingen, die uiteraard voor elkaar niet onder willen doen. Het resultaat z^l te zien zijn in het laatste weekend van september. Op het programma staan 'De Luchtballon' van Carl Slotboom (de Limmer Plankeniers), 'De Vaas' van Klaas de Vries (Forento), 'Waar gaat het over?' van Wim T. Schippers (Pancratius), 'Een praatje in het park' van Alan Ayckbourn (Rossenbacker) en 'De Gieren' van Pieter de Prins (Expressie). Een gevarieerde mix van eenakters die het publiek een brede kijk op dit genre biedt. Goed voorbeeld van integratie Positieve geluiden over dit initiatief vallen ook binnen het gemeentehuis te beluisteren. Wethouder Könst van Cultuur sprak zijn waardering uit over het CAL Eenakterfestival als goed voorbeeld van een natuurlijke integra tie van activiteiten tussen de CAL-ker- nen. Het project sluit dan ook prima aan op het beleid van de gemeente dat staat voor meer afstemming tussen ver enigingen en instellingen. De organisa tie zoekt nog actief naar sponsors uit de middenstand van de drie kernen. De projectorganisatie voor het CAL Eenakterfestival ligt in handen van Erwin Dekker, die met dit project zijn opleiding Cultureel en Maat schappelijke Vorming afrondt. Voor meer informatie kunt u mailen met erwindekker@wanadoo.nl, of bellen 06-45528664. Werk van Anne lies Vessies- Aardenburg. -v® 0900-1 88 44 1 Noord-HaJiand Noord Falkland Toneel speelt de voorstelling De Bosbaas, in het kader van de culturele manifestatie Land in Zicht. CASTRICUM - Afgelopen weekeinde is er ingebroken in een woning aan de Van Oldenbarneveldweg in Castricum. De onbekenden zijn binnengekomen door de achterdeur te forceren. Er wor den een playstation en een video ver mist. In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in een woning aan de Breedeweg in Castricum. De inbrekers zijn binnengekomen door de achterdeur open te breken. De dieven hebben onder andere een DVD-speler, een radio en een digitale camera meegenomen. LIMMEN - Bollenvelden en markante koppen inspireerden Annelies Vessies- Aardenburg en Esther van Tilburg dit keer voor hun expositie tijdens de jaar lijkse Kunstfietsroute in Galerie De Boerderij aan de Uitgeesterweg 31 in Limmen. Een beeld van Limmen wordt geschetst aan de hand van schilderijen van kenmerkende plekken en portret ten van karakteristieke inwoners van dit bollendorp. Annelies Vessies - Aardenburg Limmen is een dorp dat zich van ouds her een bloemendorp mag noemen. In het voorjaar zijn er nog steeds prachtige kleurrijke bollenvelden te vinden. Dit vormde onder andere de inspiratiebron voor de werken van Annelies Vessies - Aardenburg. Een aantal locaties aan de Westerweg en de Hortus Bolborum, uitgevoerd in acryl, zijn door haar vereeuwigd op het doek. Dat Limmen buiten de bollen ook andere mooie plekjes en doorkijkjes heeft, kunt u zien in kleurrijk werk in verschillende technieken. Paarden is bij uitstek een onderwerp dat past in de landelijke omgeving van Limmen en de locatie De Boerderij. Buiten op het boerenerf zal er zelfs een antieke Friese sjees te bewonderen zijn die door Annelies Voorzien is van authentieke voorstellingen van Friese paarden, uitgevoerd in olieverf. Esther van Tilburg Esther van Tilburg heeft zich gericht op het portretteren van de Limmers. Karakteristieke inwoners van het dorp als juffrouw Truus Pepping van de Sint Maartenschool, de plaatselijke bakker Peter Bakker, pastor Johan Oiling met zijn misdienaars en vele anderen zijn op sprekende en kleurrijke wijze in olieverf aan het schildersdoek toever trouwd. Treffende gelijkenis, kleur en sprankeling zijn belangrijke kenmer ken in haar werk, dat vooral een spon taan en vlot geschilderd karakter heeft. Dit geldt evenzeer voor de door haar geschilderde stillevens die de tentoon gestelde portretten zullen completeren. Onder het genot van een drankje kunt u in de sfeervolle ambiance van de ruim 100 jaar oude stolpboerderij tevens genieten van de muzikale omlijsting van de band Back in Business. De expositie is zondag 22 juni geopend van van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie De Boerderij ligt aan de Uitgeesterweg 31 te Limmen (stop nr. 12). CASTRICUM - Op zondag 8 juni maakte Ron Adams in Bezoekers centrum De Hoep bekend wie de geluk kige prijswinnaars zijn van de kleur- wedstrijd. De kleurplaten, hiervoor wer den uitgedeeld tijdens het feestwee kend, dat op 24 en 25 mei in De Hoep werd gehouden. Twee VIP-arrangemen ten voor kinderen waren er te winnen. In de leeftijdgroep 4 tot 7 jaar is de gelukkige winnaar Roel van Warme- dam uit Castricum. Hij gaat pannenkoe ken eten in restaurant Johanna's Hof. In de leeftijdgroep 8 tot 12 jaar is Dion de Goede uit Limmen de winnaar geworden. Hij gaat met Ron Adams een exclusief kijkje nemen achter de scher men bij Artis. De prijzen zijn verbonden aan een kleurwedstrijd, die hoort bij een specia le spinnententoonstelling. Momenteel heeft Bezoekerscentrum De Hoep deze tentoonstelling in huis. Als expert op spinnen en insectengebied hield Ron de afgelopen weken regelmatig workshops waarbij de toeschouwers aan zijn lippen hingen. Ron illustreerde zijn verhalen met levende modellen die veel bewondering opriepen. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren. Het Gemaal 1879 is elke zondag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 6 juli maaldemon- stratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwich tige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 augustus houdt schilder club A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De expositie van zo'n 40 werken is tij dens de openingsuren van het gemeen tehuis, maandag. Tot en met donder dag,.van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien.De offici ële opening, waarop iedereen welkom is, vindt plaats op vrijdag 6 juni om 11.00 uur Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geo pend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excur sies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Onder het motto Met kunst de markt op organiseert de Tentoonstellings commissie van Toonbeeld een Regionale Kunstmarkt die bedoeld is voor individuele amateurkunstenaars uit Castricum en omstreken. Ook dit jaar wordt aangesloten bij de bekende Kunstfietsroute. De Kunstmarkt zal gehouden worden op zondag 22 juni op het terrein van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum. De markt is geopend voor publiek van 11.00 tot 17.00 uur. Als u wilt deelnemen aan deze markt kunt u een inschrijfformu lier ophalen bij Toonbeeld tijdens kan tooruren: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur Jan van Nassaustraat 6, Castricum of bellen met tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. *Q A3 LIMMEN/ALKMAAR - Op dinsdag avond 27 mei kwamen in 'Het Open Huis' in Heiloo het Alkmaars Symfonie Orkest, het koor De Vredeburgers uit Limmen en zangvereniging Harmonie uit Middenbeemster voor het eerst bij een voor de start van een gezamenlijk muzikaal project. Deze eerste openbare repetitie bracht een grote opkomst van leden en nieuwe deelnemers aan het project, zodat in een volle zaal met elkaar kennis werd gemaakt. Onder leiding van de dirigen ten Albert van Eeghen en Gerard Leegwater is enthousiast gewerkt aan 'der Sturm' van Haydn, 'Psalm 42' van Mendelssohn en 'Fernando' van Schubert. De komende maanden zal door de koren en het orkest samenge werkt worden, waarbij tevens twee gastrepetitoren hun medewerking ver lenen. Het project wordt besloten met twee concerten op 7 november in Limmen en 8 november in Alkmaar. Geïnteresseerde strijkers en zangers die nog mee willen doen kunnen contact opnemen met Clementine Bruschke 072 5052087 (zangers) en Karin Pannekeet 072 5340747 (strijkers). GehIoy

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 9