krant VJ intratuin R49 Jongeren leren politiek een lesje over Heilooër huisvestingsproblematiek mascotte Dé 't Beestenboetje weer open Woensdag 9 juli jaarmarkt in Heiloo BORDEN Zomeravondconcerten Witte Kerk Hyi^itheek- winkel Werkzaamheden Kennemerstraatweg gestart €5,00 €5,00 €2,50 5,45 (072)5351000 j v P E L L Slagerij Kramer Euromenu weekentlmenu Omdat www.vosmakelaardij.nl «w# jr Groentesoep Kipfilet op Portugese wijze vonille-ijs met vers fruit ?1*50 p.p. (nV Censor salade "Zarzuela" met verse frites en tomatensalade Yoghurt- frambozenijs €15,50 p.p. KEBABPAKKET ROSBIEFSCHNITZELS 4 stuks TARTAAR 4 stuks SUKADELAPPENkiio geldig t/m zaterdag 5 juli Hypotheek nodig www.vanderborden.nl IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Telefoon 5330991 HALVE PRIJZEN HALVE PRIJZEN Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HET GROENE WARENHUIS Feifx kattenvoer, in saus of gelei. Inhoud 400 gram, nü 10 voor Intratuin organiseert een Felix-wedstrijd. Vut het wedstrijdformulier in en maak kans op een van de mooie Felix-prijzen! Zie meer informatie op www.intratuin.nl Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Open: ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur wum.brasseriewiltlsehut.nl De werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg zijn maandag begonnen. De weg is afgesloten tussen de Van Forreestlaan en de Laan van Zeeman, (foto: MSP) HEILOO - 'Frappant' noemt Sophie Louter het enthousiasme waarmee de politici haar plan voor een sponsorloop voor het kopen van een stuk grond begroetten. „Het was eigenlijk een cynisch bedoeld voorstel..." Sophie was één van de aanwezige jongeren afge lopen donderdag in jongerencentrum Buk Buk bij een discussieavond over jongerenhuis vesting in Heiloo. Politiek Heiloo en de jongeren van Heiloo kre gen deze avond de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen over de woningproblematiek in.de gemeente. De jongeren waren het over één ding unaniem eens: er zijn te weinig moge lijkheden voor Heiloose jongeren om aan een betaalbare huurwoning in Heiloo te komen. Dus de politiek werd ter verantwoording geroepen. De VVD, vertegenwoordigd door Chris Veraart, kon vertellen dat 40% van de nieuwe woningen voor starters moeten zijn en ook Bertil Greeuw, directeur van Woningstichting Heiloo, beaamde dat dit een reëel aantal is. Maar deze 40% omvat zowel huur- als koopwo ningen voor starters. De jongeren vonden dat dat beleid aan gepast diende te worden. „Er staan in Heiloo 260 koopwoningen leeg en die raak je aan de straatstenen niet kwijt", vond een jongen uit het publiek. Chris Veraart was het daar ergens wel mee eens, maar vond tegelijkertijd dat jon geren zelf te weinig doen. „Jongeren nemen ook geen initiatieven", vond hij. Melissa Theunisz, als woningzoekende jongere aanwezig, liet zich zo'n opmer king niet in de schoenen schuiven. „Ik heb mijn best gedaan, maar elke keer wordt er gezegd dat ik beter in de par ticuliere sector kan gaan zoeken, want ze hebben niks. Zelfs bij urgente geval len wordt gezegd dat ze beter in Alkmaar of Heerhugowaard kunnen gaan zoeken." Greeuw bevestigt het enorme tekort aan huurwoningen. „Het evenwicht tussen koop- en huur woningen is volstrekt van slag. Het col lege moet beter zijn best doen. De grond is te duur in Heiloo." Gré Ris van de PvdA is van mening dat, naast de grondpolitiek, ook klagen de burgers een groot probleem vor men. „Er zijn genoeg plekjes waar je nog iets kunt bouwen, maar er zijn dan altijd weer omwonenden die klagen." De rest is het met haar eens: de burger van Heiloo lijdt duidelijk aan een 'Not- in-my-backyard-syndroom'. Nog een probleem is dat er geen doorstromers zijn van huurwoningen naar koopwo ningen, omdat de koopmarkt moeilijk bereikbaar is. Boegeroep Op de vraag wat wethouder Opdam kan betekenen voor de jongeren, volgt een niet-bevredigend antwoord. „Het beleid in Heiloo is dat de leeftijd van 30- de grens is voor jongerenwoningen. Wie niet in de buurt van de dertig zit, is dus eigenlijk kansloos." Lees verder op pagina 02 HEILOO - De start van de zo.mer- avondconcerten (5 concerten in juli en augustus) in de Witte Kerk (Herenweg 32) vindt plaats op vrijdag 4 juli. Optredenden zijn een drietal musici van het befaamde Hexagon ensemble; Hans Eijsackers (piano), Wout van den Berg (fluit) en Christaan Boers (hoorn). Deze musici hebben allen gestudeerd aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Naast optredens met het Hexagon ensemble is Eijsackers mo menteel ook nog als docent aan het Haags Koninklijk Conservatorium ver bonden. Wout van den Berg is even eens docent en was geruime tijd als le fluitist verbonden aan onder meer het Brabants Consort. Christiaan Boers heeft ook nog aan de Royal College of Music gestudeerd en is voorheen ver bonden geweest aan het prestigieuze Royal Opera House Convent Garden, het Chamber Orchestra of Europe en het Radio Filharmonisch Orkest. Hij is een veelgevraagd repetitor en dirigent, alsmede schrijver van arrangementen voor diverse bezettingen. Het programma dat zij brengen beslaat diverse eeuwen. Zo worden werken uit gevoerd van componisten uit de 18e en 19e eeuw als Duvernoy, Poulenc en Debussy. Na de pauze volgen werken van Beethoven, Rudolf Esher (20e eeuw) en als besluit 6 Roemeense Dansen van Bela Bartok in een arran gement van Christiaan Boers. Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt E 7,- (65+ E 6,-). Er zijn ook abonnementen voor 3, 4 of 5 concerten verkrijgbaar. Inlichtingen en kaarten bestellen kan telefonisch: 072-5334804 of 5335852. Kaarten zijn ook op 4 juli aan de kerk verkrijgbaar. Het vakantie-arrangement, bestaande uit een exclusief 3-gangen diner in restaurant 'de Loocatie' (tegenover de Witte Kerk) en toegang tot het concert, kost E 25,- en dient tevoren worden opgegeven (uitsluitend 072-5334804). Hans Eijsackers, Wout van den Berg en Christaan Boers verzorgen het eerste zomeravondconcert van'dit seizoen. Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Ook voor het rijden met de vorkheftruck is Herbert van den Heuvel met LOF geslaagd! (foto MSP) Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 www.definancielewereld.nl EGMOND - Toen Herbert van den Heuvel 5 jaar geleden zijn bedrijf LOF BV in Alkmaar starttekon hij niet bevroeden dat zijn zaak, met diensten voor opslag en distributie zo snel zou groeienEen jaar later moest hij al uitkijken naar een gro ter panddat hij met 5000m2 maga zijnruimte aan de Mosselaan 55 in Egmond aan den Hoef vondSinds vorige week heeft de eigenaar een tweede magazijn van dergelijke grootte naast het huidige pand betrokkenDoor de explosieve groei van Logistiek in Optima Forma is zijn vrouw Annemarie van den Heuvel inmiddels ook volledig werkzaam in de zaak „Het bekende keukentafelverhaal", zo omschrijft Herbert van den Heuvel de ontwikkeling van LOF BV. „Klein begonnen, voornamelijk met mailings en het bundelen en sorteren van post, vervolgens uitgegroeid tot een groot bedrijf dat diensten levert voor opslag, handling, distributie, fulfill ment, mailings, postale verwerking en advies in logistieke vraagstukken." Omdat Herbert van den Heuvel eer der zelf werkzaam was als logistiek manager, kent hij het spreekwoorde lijke klappen van de zweep. „Ik heb onder andere voor de Novib en de Stichting Doen gewerkt, waar ik juist aan de 'uitbestedende kant' van de tafel zat. Als opdrachtgever hamerde ik er op dat alle werkzaamheden net jes werden uitgevoerd. Nu ik zelf aan de andere kant in het verhaal sta, dus als uitvoerder, kan ik me prima in de wensen van de klanten verplaatsen. Het lijkt misschien niet belangrijk, maar wanneer een etiket scheef zit op een envelop dan wordt de post mis schien niet gelezen. De klant vindt het er onbewust slordig uitzien en gooit de mailing vervolgens weg. Dat is dus iets wat wij absoluut willen voorko men. Het moet netjes. En dat geldt trouwens voor alles wat hier de deur uitgaat." Geen omkijken naar Met acht vaste krachten, vijftien oproepkrachten en een flink aantal thuiswerkers worden de klanten op hun wenken bediend. „Grote klanten zijn bijvoorbeeld DSM, Unilever en de Novib. Maar ook voor de Nederlandse Vereniging van Huisartsen en diverse internetwinkels verzorgen wij opslag, mailings en distributie." De medewerkers van LOF BV zorgen tevens voor het (per stuk) verpakken, ompakken, en ver zenden van alle prijzen voor de Postcodeloterij, BankGiroloterij en de Sponsor Bingo. „Het hele traject nemen wij voor onze rekening", aldus Herbert van den Heuvel. „Om te beginnen wordt er een felicitatiebrief uitgeprint en gevouwen, het cadeau wordt ingepakt en voorzien van de brief verzonden aan de winnaars. Zo heeft de opdrachtgever er geen omkij ken naar en wordt alles toch netjes afgehandeld." 2000 kerstbomen Zowel Annemarie als Herbert van den Heuvel noemen het werk in één woord 'afwisselend'. „Zowel non-pro- fit als commerciële bedrijven behoren tot onze clientèle. Af en toe is het wel heftig wat betreft het verwerken van een order. Maar we slagen er altijd in om het product èn op tijd èn goed af te leveren. De klant is wat dat betreft koning. Zo hebben we in ons eerste jaar 2000 kerstbomen versierd, vol gens een reclameactie van een groot advertentiebedrijf in Nederland. Het bedrijf wilde al haar klanten een echte kerstboom sturen, voorzien van een in zijde gewikkelde pot, lichtjes, slingers en versierselen. De bomen werden met bevroren kluit in november al bij ons afgeleverd. In de hal, waar geen 'verwarming aan mocht omdat anders de naalden zouden uitvallen, hebben heel wat mensen staan kleumen ter wijl zij de bomen optuigden. Maar we hebben wel lol gehad, en het zag er mooi uit toen alles klaar was!" Voor het opzetten van zijn bedrijf is Herbert van den Heuvel met lof geslaagd. Wanneer u ook met LOF wilt slagen, kunt u bellen met LOF BV, tel. 072-5120117, of een kijkje nemen bij het bezoek- en afleveradres Mosselaan 55 te Fgmond aan den Hoef. Op www.Ioflogistiek.nl vindt u alle gegevens over het bedrijf en de te leveren diensten. 2 JULI 2003 - 68e JAARGANG NO. 27 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Sinds maandag is de Kennemerstraatweg, op het gedeelte tus sen de Van Forreestlaan en de Laan van Zeeman, afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Verwacht wordt dat de afsluiting tot en met 15 augustus gaan duren. Tijdens deze werkzaamheden wordt de fundering van de weg vervangen. Omleidingen Doorgaand verkeer vanuit Alkmaar rich ting Heiloo wordt via Egmond aan den Hoef of bedrijventerrein Boekelermeer omgeleid door middel van omleidings borden. De buslijnen 167/168 rijden in deze periode vanaf de halte Heiloo (Stationsweg) via de Rijksweg (N203), rechtsaf Stationsweg, Kanaalweg, Boekelerdijk, de Boekelermeer, via de Ommering en de Heilooer Tolweg naar Alkmaar. Tussen de Stationweg en Alkmaar (Kennemerstraatweg) wordt niet gestopt. De dienstregeling blijft ongewijzigd, maar de aankomsttijden in Alkmaar en Beverwijk zijn 3 tot 4 minuten later dan gewoonlijk. Fietsers kunnen wel gewoon gebruik maken van het oostelijke fietspad. De hulpdiensten, zoals politie, brandweer en ambulancedienst zullen in geval van spoed gebruikmaken van het westelijke fietspad. Meer informatie Op de site www.kennemerstraatweg.nl vindt u alle actuele informatie over de onderhouds- en reconstructiewerk zaamheden. Daarnaast wordt u via de Uitkijkpost, en op de website van de gemeente, www.heiloo.nl, op de hoogte gehouden. Voor overige vragen kunt u contact opnemen met de gemeente, tel: 072-5356666. HEÏIQQ, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PI Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Ook op internet: Herten, een nieuw dierenverblijf en een nieuwe duiventil: vanaf vandaag alle maal te zien in t Beestenboetje(foto: MSP) HEILOO - Vanaf vandaag is 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan weer geopend. Flke woensdagmiddag open Het Beestenboetje is elke woensdag tussen 13.00 en 16.00 uur geopend. De kinderen kunnen dan allerlei dieren aaien en knuffelen. Ook kan iedereen het jonge hertje bewonderen dat op donderdag 19 juni is geboren. De beheerder en de vrijwilligers zijn op woensdagmiddag ook aanwezig om vragen te beantwoorden over het ver zorgen van de dieren, eten geven en andere zaken. Het Beestenboetje gaat binnenkort elke eerste en derde zaterdag van de maand weer open. In de maand juli zijn dit zaterdag 5 en zaterdag 19 juli. De openingstijden op zaterdag zijn van 10.00 tot 12.30 uur. Nieuw dierenverblijf en duiventil In de afgelopen periode is er hard gewerkt aan een nieuw dierenverblijf. Het is inmiddels bijna klaar en het geeft de dieren veel meer ruimte. Ook is op 22 april een mooie nieuwe duiventil geplaatst. Deze is gemaakt door de cliënten van GGZ Noord- Holland Noord. Ook dit jaar weer genoeg, te zien en te kopen op de Heilooër jaarmarkt, (archieffoto: MSP) HEILOO - Woensdag 9 juli is het weer zo ver: de vierde editie van de jaar markt in Heiloo. Na het succes van de vorige jaarmarkten waarin een kilome ter kramen en attracties dwars door Heiloo liep, gaat de organisatie nu voor de anderhalve kilometer. De markt vindt u op de gehele Heerenweg, van het Stationscentrum naar Winkelhof 't Loo, waar natuurlijk ook nog eens de wekelijkse markt staat. Bij deze meer dan honderdvijftig kramen en stands is er van alles te koop: van droge worst uit Groningen tot de mooiste collectie kle ding, van tuin en woondecoraties tot wenskaarten, van Indiaanse kunst tot houtsnijwerk uit Azië, van kristal tot speelgoed. Ook voor de kinderen is er deze dag veel te doen. Er staan diverse attracties, en er kunnen poffertjes en suikerspin nen gegeten worden. van maandag t/m donderdag van vrijdag t/m zondag Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1