Attentieborden oud papieracties Flitspalen zorgen voor roele de VRIE> veiligere situatie Brandweer Heiloo: een dynamisch zonder sluitingstijden bedrijf I HEILOO UITKIJKPOST - 2 JULI 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afti. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo. Om inwoners er maandelijks aan te herinneren dat er in hun wijk oud papier wordt ingezameld, heeft de gemeente Heiloo op verzoek van de inzamelende verenigingen hiervoor nu speciale borden beschikbaar gesteld. De borden worden enkele dagen voor de actie geplaatst en onmiddellijk na de actie weer weggehaald. Misschien heeft u ze al gezien, de rood witte borden bij de toegang van de wijken. Hiermee maakt een vereniging de bewoners er op attent dat binnenkort een inzameling van oud papier in die wijk plaatsvindt. Het blijkt dat veel mensen de inzamelingsdata vergeten, hoewel de Fanfare Showband Heiloo, muziekvereniging Eensgezindheid, zwemclub De Spetters, honk- en softbal- vereniging Double Stars Heiloo en de Paulus- en de Meandersohool elk jaar in een huis-aan-huis folder laten weten wanneer de maandelijkse inzamelacties plaatsvinden. Na het verzoek van de ver enigingen aan de gemeente om de inwoners maandelijks door .middel van borden aan de inzamelacties te mogen herinneren, is uiteindelijk gekozen voor uniforme borden die nu door de gemeente aan de verenigingen beschik baar zijn gesteld. Als u dus bij de ingang van uw wijk de borden ziet verschijnen, zet dan op tijd uw gebundeld oud papier klaar op de verzamelplaats van de rolemmers. Gebruik hiervoor geen plastic zakken en houten kratjes. De gemeente en de verenigingen zijn enthousiast over het gebruik van de borden. De voorzitter van de Fanfare Showband Heiloo, André de Graaf geeft aan: "We zijn erg blij dat de borden er zijn. Hopelijk laten de bewoners zien dat het werkt. Wij vertrouwen erop dat de opbrengst beduidend hoger zal zijn. Het is een goed voorbeeld van samenwerking tussen verenigingen en gemeente. Afval scheiden doe je samen." Ook verant woordelijk wethouder Rob Opdam is zeer betrokken bij deze actie "We zijn weer een stapje dichterbij realisering van de doelstelling van het gescheiden inza melen van oud papier. Zo bereiken we dat de verenigingen hun inkomsten kunnen verhogen en we als gemeenschap de kosten van het verwerken van afval kunnen terugdringen. Als inwoner heb ik hierdoor weer een extra motivatie om mijn oud papier buiten de grijze rolem mers te houden en ten behoeve van verenigingen in Heiloo aan de weg te zetten." alkmaar - N,VENNEP 0229 WöGNUM PLASTiC HOUT ARCHIEF- EN PRODUKTVERNIÊTIGING CONTI Wethouder Rob Opdam geeft het laatHe bord aan voorzitter Andr de Graaf van Fanfare Showband OUD PAPIER ACTIE VOOR 09.00 §Mp KLAARZEfTSN P- aaden (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 7 juli a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstel lenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een plan indiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 23 juni 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 6 juni a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Oosterzijweg 122 - vernieuwen bijgebouw (reg.nr. 2003/0199) Vierakkers 3 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0053) Waterbaak 5 - bouwen woning (reg.nr. 2003/0031) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt ii telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen: Heerenweg 218 vergroten woning (reg.nr. 20030187) De inzameling van oud papier huis aan huis door verenigingen past in het plan van aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) dat het col lege van burgemeester en wethouders van gemeente Heiloo in 2002 heeft vast gesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Heiloo op basis van uitkomsten van ronde tafelgesprekken en het dorps gesprek over hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en vooral beter kunnen scheiden. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact op nemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 34. Te hard rijden was de directe aanleiding om in maart van dit jaar twee flitspalen langs de Kanaalweg (ter hoogte van de ingang Campina) en de Kennemerstraatweg (ter hoogte van Bowling Heiloo) te plaatsen. De eerste resultaten van de snelheids controles over maart, april en mei wijzen uit dat de flitspalen effectief zijn in het verlagen van de snelheid op zowel Kanaalweg als Kennemerstraatweg. De politie constateert dat er beduidend minder hard wordt gereden dan voor heen. Omdat de snelheid van de passerende auto's omlaag is gegaan, is de verkeersveiligheid sterk verbeterd. Een bijkomend positief effect is de afname van geluidsoverlast voor de bewoners in de directe omgeving van de flitspalen. De bewoners zijn dan ook erg positief over het nu bereikte resultaat. Overtredingen In totaal zijn er ruim 22.000 overtre dingen geregistreerd over een periode van drie maanden (maart, april en mei). Ongeveer 9.000 motorvoertuigen zijn geflitst bij de flitspaal aan de Kanaalweg. De flitspaal aan de Kennemerstraatweg heeft ca. 13.000 motorvoertuigen geflitst. Het aantal overtredingen in mei is ten opzichte van april met meer dan 50% afgenomen. In april reed 4,5% van de automobilisten op de Kanaalweg te hard, in mei was dit 2%. Voor de Kenne merstraatweg geldt dat in april 2,5% te hard reed en in mei was dit 1%. De gemeente is verantwoordelijk voor het plaatsen en vervangen van de kasten, de politie van Heiloo bekijkt de films en schrijft de boetes uit. De boetes worden geïnd door het Justitieel Incassobureau te Leeuwarden en vormen inkomsten voor het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Waarom flitspalen? Op de Kanaalweg en de Kennemer straatweg overschrijden weggebruikers regelmatig de maximumsnelheid. Te hard rijdend verkeer brengt met name overstekende voetgangers en fietsers in gevaar. Bewoners hebben dit bevestigd. Uit onderzoek is gebleken dat het treffen van andere snelheidsremmende maat regelen langs de Kanaalweg en de Kennemerstraatweg niet mogelijk of wenselijk is. Het college van burge meester en wethouders van de gemeente Heiloo heeft daarom na overleg met bewoners in het gebied in september 2002 ingestemd met de plaatsing van twee flitspalen. Meer informatie Voor nader informatie kunt u terecht bij de heer H. Bekker van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. Onder het motto: "Kom in actie als vrij williger in je eigen omgeving" start de brandweer van Heiloo een actieve zoektocht naar nieuwe vrijwilligers voor het plaatselijke korps. Tijdens de jaarmarkt van Heiloo op woensdag 9 juli a.s. is de brandweer aanwezig om de inwoners van Heiloo kennis te laten maken met het werken bij de brand weer. De leden van de vrijwillige brandweer zijn tussen 10.00 en 17.00 uur op de jaarmarkt aanwezig om iets van htm werk te laten zien. Bezoekers kunnen brandweervoertuigen bezichtigen en zijn er voor de kinderen kleurplaten, stickers en ballonnen. Iedereen die interesse heeft in een leuke afwisselende (vrijwilligers)baan bij de brandweer kan zich tijdens de jaarmarkt oriënteren en melden. De brandweer van Heiloo is ook vertegenwoordigd om vragen te beantwoorden over het werken bij de brandweer van Heiloo. Daarnaast is er informatiemateriaal beschikbaar. Nederland telt ruim 500 gemeentelijke brandweerkorpsen, waar in totaal onge veer 26.000 brandweerlieden werken. Het grootste deel doet dit als vrijwil liger. Sommige korpsen bestaan alleen uit vrijwilligers, andere uit een combi natie van vrijwilligers en betaalde krachten. Slechts zes korpsen werken met uitsluitend beroepsmensen. Uiteraard kan ook het brandweerkorps van Heiloo extra menskracht gebruiken. De brandweer van Heiloo bestaat uit 4 beroepsbrandweermensen en momen teel 38 vrijwilligers (33 mannen en 4 vrouwen). Er zijn op dit moment een aantal plekken (5) voor vrijwilligers vrij. Vergoedingsregeling Of je nu huisvrouw bent, IT-consultant of onderwijzer, iedereen die 1 a 2 avonden per week vrij wil maken, kan vrijwilliger worden bij de brandweer. Vaste onderdelen van het brandweer- werk zijn o.a. opleidingen volgen, oefeningen doen en natuurlijk uitrukken als de pieper gaat. Brandweermensen ontvangen een vaste jaarvergoeding. Daarnaast zijn er aparte vergoedingen voor oefenuren, opleidingsuren en voor de uren waarin wordt uitgerukt. Door de vergoedingen is het werk bij de vrijwil lige brandweer op te vatten als een kleine deeltijdbaan. Het werk bij de brandweer is uitdagend en afwisselend. Het blussen van branden is een belangrijke taak, maar de brandweer biedt ook hulp bij water overlast, stormschade, verkeers ongevallen en milieucalamiteiten. Brandweerwerk is teamwerk en werken voor de lokale samenleving. Binnen het korps van Heiloo wordt door de beroepsmedewerkers veel aandacht besteed aan professionalisering, pre ventie en preparatie. Ook bestaat dit brandweerwerk uit het verlenen van gebruiksvergunningen en het contro leren van bedrijven/grote instellingen op naleving van vergunningen. Voor meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Lambert van de Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Westerweg 171 vergroten woning (reg.nr. 20030182) Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 3 juli 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wet milieubeheer Vanaf 3 juli 2003 ligt ter inzage de ontwerp- vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een knaagdierencentrum, De Loet 3 te Heiloo ten name van Dierenbescherming afdeling Castricum/ Heiloo. Voorgesteld wordt de vergunning onder voorschriften te verlenen. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunnen gedurende vier weken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA te Heiloo worden ingediend. In uw bedenkingen kunt u vermelden of al dan niet uw persoonlijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit kan voor het einde van de inzage op 9 juli a.s termijn telefonisch worden aangevraagd, telefoonnummer (072) 548 85 19. U wordt verzocht het verzoek vóór 24 juli 2003 in te dienen. De aanvrager wordt in de gelegen heid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Inzage De stukken behorende bij de aanvraag liggen gedurende vier weken, met ingang van 3 juli 2003 tot en met 31 juli 2003 ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, te Heiloo van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer G. de Pijper van de Milieudienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 66. Verzoek hogere waarde geluidsbelasting Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge de Wet geluidhinder, voor het oprichten van een woongebouw (4 apparte menten) met parkeerkelder op de hoek Maas Geèsteranusweg Frederica's Hof (locatie Kruiskerk). De berekende geluidbelasting ter plaatse van de zijgevel van de woning bedraagt maximaal 57 dB(A), inclusief aftrek van 5 dB(A) conform artikel 103 Wet geluidhinder. Ter inzage Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 3 juli a.s gedurende de wettelijke termijn van twee weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp- verzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 8 juli 2003 van 10.00 tot 10.30 uur tijdens een openbare zitting in het gemeente huis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Ontwikkelingsvisie bedrijven terrein Oosterzij Op 12 juni jl. vond een discussieavond plaats tussen de gemeente en omwonenden in ver band met een op te stellen ontwikkelingsvisie voor het bedrijventerrein Oosterzij. Van deze bijeenkomst is een verslag opgesteld. Een kopie van dit verslag kunt u op het gemeente huis verkrijgen bij het informatiecentrum, telefoonnummer (072) 535 66 41. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact F FANFARe SHOWBAND HEILOO Heiloo Afval apart, dat samërfl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4