EILöO Heiloo krijgt parkeergarage immÊmm Adressen Activiteiten Fit /li. Ron vindt Vera in Spiegelpaleis College weigert huisartsen Vinkenbaan tijdelijk te verhuizen eefomgeving ededelingen Pi(LITIE \i/-x U 1 ~Mr m. UITKIJKPOST - 2 JULI 2003 - PAGINA 6 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Iepziekte bestrijden Nieuwe gemeentegidsen worden verspreid ctiviteiteri Schapen scheren in 't Beestenboetje Toestemming horeca-activiteiten tijdens kermis BERICHTEN HEILOO Gemeente houdt belofte aan Trias Slank-Klup loterijavond Eindfeest Zuidwester Slotfeest in sprookjes sfeer op cbs De Duif vervolg van pagina 4 Waarom en hoe? Iepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepen- spintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomenbestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep gecon stateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particuliere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe gaan we om met een zieke iep Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht, dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen verloren gaan is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. (072) 535 68 68. De nieuwe gemeentegidsen 2003-2004 worden gelijk met deze Uitkijkpost huis aan huis ver spreid. Mocht u onverhoopt de gids toch niet hebben ontvangen, dan kunt u de nieuwe gemeentegids vanaf vandaag afhalen bij de receptie van het gemeentehuis tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Vanaf maandag 7 juli a.s. is de gemeentegids in beperkte mate ook verkrijgbaar bij de bibliotheek. Inhoud In de gemeentegids vindt u informatie over de gemeentelijke organisatie, de leden van de raad en de commissies en 'meer informatie over' een aantal veelvoorkomende onderwerpen. Ook treft u uitgebreide informatie aan over "Weet wat je moet doen als de sirene gaat". Er is een aparte milieuwij zer opgenomen met onder meer informatie over het scheiden van afval en afvalinzameling. Het gedeelte van de gids waarin de milieuwijzer is opgenomen, is herkenbaar aan de groengekieurde pagina's en bevat veel informatie over alle zaken die met afval(scheiding) en milieu te maken hebben. De rubriek Ouderen is uitgevoerd in een groot lettertype om de leesbaarheid te vergroten. Mocht u alle informatie uit de gemeentegids als uitdraai met een groot lettertype willen ont vangen, dan kunt u deze afhalen in het Informatiecentrum van het gemeentehuis of contact opnemen met mevrouw J.A. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Website Alle informatie uit de gemeentegids kunt u ook raadplegen op de website van de gemeente Heiloo (www.heiloo.nl). Op de website worden de wijzigingen regelmatig bijgehouden en u kunt daar dus meer recente informatie vinden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J.A. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Op woensdag 9 juli 2003 geeft een professionele schapenscheerder een demonstratie schapen scheren bij 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan. Dit gebeurt tijdens de ope ningstijden van t Beestenboetje, van 13.00 uur tot 16.00 uur, onder voorbehoud dat het droog is. De kinderen en ouders kunnen het scheren van zeer nabij meemaken. Het schapenscheren blijkt nog een behoorlijk lastig vak te zijn. Je moet namelijk een vaste hand hebben om de schapen zonder kleerscheuren te ontdoen van hun wol. Op genoemde openingstijden kunnen de kin deren uiteraard ook de overige dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Het college burgemeester en wethouders van Heiloo verleent toestemming voor het plaatsen van een overkapping op de Heerenweg tussen de percelen Heerenweg 142 en 146. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De vergunning is geldig tijdens de kermisdagen van donderdag 3 tot en met zondag 6 juli a.s. Tevens is het gedeelte van de Heerenweg tussen de Stationsweg en de noordelijke ingang van het Stationsplein van donderdag 3 tot en met zaterdag 5 juli a.s. tussen 21.00 en 03.00 uur en op zondag 6 juli a.s. tussen 14.00 en 03.00 uur afgesloten. Het college van burgemeester en wethouders verleent op grond van artikel 4.1.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 toe stemming om tijdens de kermisdagen levende muziek ten gehore te brengen in café De Wit en in café d' Oude Inn van 22.00 tot 02.00 uur en op zondag 6 juli a.s. onder de overkapping van 17.00 tot 22.00 uur. Op grond van artikel 5.2.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 gaat de gemeente akkoord met de plaatsing van twee snack wagens voor de verkoop van etenswaren tijdens bovenstaande uren op het afgesloten wegge deelte. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. HEILOO - Het stationscentrum van Heiloo krijgt een complete facelift inclusief een parkeergarage. Dat heeft de gemeenteraad afgelopen maandag tijdens een vergadering besloten. Na jaren over het centrum te hebben geprakkiseerd zijn er nu eindelijk knopen doorgehakt. Het plan dat het college de raad heeft voorgezet houdt naast de parkeergarage in dat er een onderzoek komt voor een alternatief bebouwingsvoorstel voor de parkeer plaats aan de holleweg. Toch was de beslissing een minimale 'overwinning' voor de voorstanders. Met negen stemmen voor en acht stem men tegen blijkt de gemeenteraad nog steeds verdeeld over de plannen voor het stationscentrum. Grootste zorg voor de tegenstanders is de financiële dekking van de renovatie. Wethouder Rob Opdam noemde de anderhalf miljoen euro die de gemeen te uittrekt voor het plan reëel en geba seerd op feiten. Maar de fracties van de PvdA, GroenLinks, Heiloo2000 en NCPN waren niet overtuigd. Mede doordat de wethouder wel zo eerlijk durfde te zijn Om toe te geven dat bij dit soort ondernemingen een water dichte garantie niet gegeven kan wor den. De fractie van de VVD geloofde wel in het betoog van de wethouder en benadrukte dat de geplande anderhalf miljoen euro niet alleen de parkeerga rage dekt, maar de gehele renovatie van de oost- en de westkant van het sta tionscentrum. Gezellig Heiloo Wethouder Opdam benadrukte het belang van de renovatie voor de winke liers in het centrum. De winkeliers zijn bijna allemaal bereidt na een aantal jaren een bijdrage te leveren in de exploitatiekosten van de parkeergara ge. Tevens moet de parkeergarage ook een functie krijgen voor gezellig Heiloo. De gemeente wil namelijk de parkeergarage ook in de avond- en nachtelijke uurtjes openstellen voor de horecabezoekers, waarbij de extra kosten mede door de horeca zelf gefi nancierd wordt. Een ander idee is om de toekomstige Zandzoom een deel te laten ophoesten voor het stationscentrum. De Zandzoom krijgt namelijk geen winkel centrum en de verwachting is dat er vanuit de Zandzoom veelvuldig gebruik gemaakt zal worden van het stationscentrum, zeker na een renova tie zoals gepland. Recreatieve functie Het CDA benadrukte nog wat voorde len van de renovatie. Waar nu de auto's op het stationsplein geparkeerd staan, zal in de toekomst het stationsplein zelf als paradepaardje van het Heiloos cen trum fungeren. De auto's worden aan het oog onttrokken in de parkeergara ge, terwijl het bovenliggende plein met terrasjes, bomen en misschien zelfs water een uitnodigende en gezellige glans geeft aan het centrum. Het CDA vond ook bewezen dat er draagvlak is bij de bewoners van Heiloo. De Partij van de Arbeid wilde ook graag zien dat in de parkeergarage betaald parkeren wordt ingevoerd. Dit zou na een bepaalde gratis parkeertijd, welke de PvdA het liefst op maximaal een uur zou zien, in moeten gaan. Zo kan iemand die even een snelle bood schap moet doen, net als nu, gratis par keren. Uiteindelijk wist het college toch een minieme meerderheid binnen te halen, waarmee de parkeergarage een feit gaat worden. Dit gaat betekenen dat het stationscentrum eindelijk een opknapbeurt krijgt waarvan zelfs de grootste tegenstander van het plan, Heiloo2000, toegaf dat het nodig is. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 Sanquin Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) HEILOO - De gemeenteraad heeft afgelopen maandag tijdens haar verga dering besloten de in 1990 gemaakte belofte om de atletiekbaan van groot onderhoud te voorzien in te lossen. Het onderhoud bleek duurder te zijn uitge vallen als dertien jaar geleden bedacht, maar alle fracties vonden desondanks dat de gemeente haar woord diende te houden. De fracties waren het ook eens in hun mening over de houding van Trias. Over circa tien jaar zal wederom een groot onderhoud nodig zijn en de gemeente vroeg daar aan Trias een eigen bijdrage voor, middels een huur verhoging, om zo het gemeenschaps geld wat in de atletiekbaan gestoken wordt iets te ontlasten. Allen waren dan ook verbaast dat de atletiekvereni ging hier niet mee akkoord ging. Dhr. Gomes, fractievoorzitter NCPN, had uitgerekend dat de geplande huurver hoging van E 7500 per jaar, neerkwam op een contributieverhoging voor de leden van Trias op E 1,25 pp. Een niet al te onoverbrugbaar bedrag, vond de gemeenteraad. Middels een motie van de PvdA, VVD en Heiloo2000 werd het college dan ook opgedragen alsnog tot overeen stemming te komen met Trias over de huurverhoging en deze huurverhoging te gebruiken als reservering voor toe komstig groot onderhoud. Want zoals Richard Brouwer, voorzitter van Trias, zelf aangaf tijdens het gebruik van zijn inspreekrecht is het groot onderhoud van levensbelang voor de veiligheid van de sporters. De gemeente is van mening dat Trias zelf ook wel iets mag ophoesten voor die veiligheid. Mochten het college en Trias niet tot overeen stemming komen dan wil de gemeente de huurovereenkomst bij de eerstvol gende expiratiedatum aanpassen, zodat de gemeente niet meer verantwoorde lijk is voor het groot onderhoud. HEILOO - Op maandag 23 juni werd vanaf het erf van een woning aan de Stationsweg een fiets gestolen. Een getuige zag een jongeman van een jaar of 20 de damesfiets wegnemen en daar mee wegfietsen. Direct werd in de omgeving naar de dader gezocht maar dat had helaas geen resultaat. De fiets werd enkele dagen later op de Heerenweg teruggevonden. Op dinsdagmorgen 24 juni werd een vernieling gepleegd in de tuin van een woning aan de Fontein Verschuirlaan. De vernieling werd omstreeks 01.30 uur gepleegd. De bewoner schrok op dat tijdstip op van een klap. Toen hij polshoogte ging nemen zag hij dat een man een bloempot staande voor de voordeur omgooide. Een andere pot lag op zijn kant. De man rende hierop weg, sprong op een fiets en reed weg in de richting van de Ringweg. De beide gietijzeren potten met een hoogte van ongeveer 1.20 bleken beschadigd te zijn. Mogelijk raakte planten in de pot ten ook beschadigd. 's Avonds werd de poging tot inbraak ontdekt in een woning aan de Boog. Het slot van de voordeur bleek gefor ceerd te zijn. Omdat het bij een poging is gebleven wordt er niets vermist. Op woensdag 25 juni werd aangifte gedaan van inbraak in een personenau to. De inbraak in de donkerblauwe Volkswagen Polo werd zaterdagmor gen 21 Juni omstreeks 19.00 uur ont dekt. Een van de portiersloten bleek geforceerd te zijn. Er wordt niets uit de auto vermist. Mogelijk was de inbraak gericht op de auto zelf. De auto stond geparkeerd op de Schoollaan. Op het Raadhuisplein vond om 12.15 uur een eenzijdige aanrijding plaats. Een 73-jarige automobilist verloor de macht over het stuur en botste vervol gens op twee geparkeerde personenau to's. Er was alleen materiele schade.- Op de Kreek werd een personenauto vernield. De eigenaar trof zijn perso nenauto van het merk BMW type 538i aan met een vernielde voorruit en een vernielde gril. De vernieling werd gepleegd tussen 9.30 en 20.40 uur. Op donderdag 26 juni vond op de krui sing van de Kepnemerstraatweg met de Ypesteinerlaan een aanrijding tussen een bromfietser en een personenauto plaats. De aanrijding werd veroorzaakt omdat een 36-jarige automobiliste komende uit de Ypesteinerlaan geen voorrang aan de 16-jarige bromfietser verleende. Er was alleen materiele schade. De eigenaresse van een rode Opel Kadett constateerde 's morgens dat een poging was gedaan om haar voertuig te ontvreemden. De auto stond tussen dinsdag 24 en donderdag 26 juni op de Vinkenbaan geparkeerd. Nadat zij was ingestapt zag zij dat de bedrading uit de console hangen. De auto was voorzien van startonderbreking. Mogelijk heeft dit de diefstal voorkomen. In een personenauto die op de Schuine Hondsbosschelaan stond geparkeerd werd ingebroken. Het slot van een van de portieren werd geforceerd. Uit de console werd de autoradio ontvreemd. Ingebroken werd in een woning aan de Schoutslaan. Men verschafte zich toe gang door het forceren van de terras deur. De benedenwoning werd door zocht. Diverse goederen werden ont vreemd waaronder een cd speler. Eveneens werd in een woning aan de Kennemerstraatweg ingebroken. Door het forceren van het slot van een deur werd toegang tot deze woning ver schaft. Onvreemd werd onder andere een videocamera. Een op de oprit van een woning aan de Nic. Beetsweg geparkeerde personen auto werd vernield. Een van de achter portieren werd over een lengte van 70 cm bekrast. Een van de portieren van een Nissan Micra werd bekrast terwijl het voertuig op een parkeerplaatsje aan de Dokterslaan stond geparkeerd. Drie jongens in de leeftijd van 16 en 17 jaar werden om 02.15 uur op de Kennemerstraatweg aangehouden. De jongens werden ervan verdacht de flits paal aan de Kennemerstraatweg ver nield te hebben. Na hun aanhouding werden zij voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. Zij bekenden de vernieling. Zij werden 's morgens om ca. 11.30 uur heengezon den met een bekeuring op zak. In Vredenoord werden twee personen auto's vernield. Van de zwarte Peugeot 206 werd de antenne vernield en de achterzijde bekrast. Van de Mercedes Benz die vlak bij deze auto stond geparkeerd daarvan werd het merkem- bleem vernield. Op zaterdag 28 juni werd een vernie ling gepleegd aan een woning aan de Sonneveld. De bewoonster schrok 's morgens om 05.40 uur wakker van een klap. Toen zij ging kijken zag zij dat het thermopaneraam van de woonkamer met een bloempot was ingegooid. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, zilveren armbandje met drie dobbel steentjes, bril roodkleurig montuur, lees bril en goudkleurige koker, goudkleurige oorhanger, medaille avondvierdaagse. HEILOO - Maandag 23 juni was een bijzondere Slank-Klup avond in de Ypsalon. In de afgelopen maanden konden de cliënten lootjes verdienen. Voor elk afgevallen pond per week, kreeg men een lot. En met behulp van de menu's van Beheer Slank-Klup, waren er behoorlijk wat lootjes verza meld. Nadat de cliënten zich zoals gewoonlijk gewogen hadden, was er tijd om de prijzentafel te bekijken. Ook tijd voor een (slank) hapje en drankje, door diverse leden zelf mee gebracht. De op tafel uitgespreide lootjes symboliseerden goed het inmiddels verloren gewicht en dat ver hoogde de stemming ook nog eens. De prijzentafel was goed gevuld, met dank aan diverse sponsors. Een groenteman liet met zijn 8 kilo zware watermeloe nen een aantal cliënten nog eenmaal met het afgevallen gewicht onder de arm, naar huis lopen. Het was een zeer geslaagde avond, wellicht voor herha ling vatbaar. Nu sluit Beheer Slank- Klup haar deuren, maar maandag 4 augustus gaan ze weer van start. Informatie tel. 072-5332067 of www.slankklup.nl. HEILOO - Vrijdag 20 juni werd er bij de openbare basisschool de Zuidwester het jaarlijkse eindfeest met het thema Sport gehouden. He) schoolplein was omgetoverd in een waar sportterrein. Het feest voor de kinderen en hun ouders werd om 17.00 uur geopend door de directeur Bert Westrus, die het Olympisch vuur symbolisch ontstak. Hierna volgde een demonstratie van leerkrachten en ouders op de steps. Voor de kinderen waren er allerlei spelletjes uitgezet rond het schoolge bouw, zoals ponyrijden, parenvoetbal, skiën en natuurlijk ook ballengooien. De kinderen gaven zelf demonstraties van hun favoriete sport. Het geheel werd muzikaal omlijst door De Greenstreetboys, zij spelen voor het goede doel, aangepaste vakanties voor gehandicapten. Nadat de Zuidwesterpet was rond gegaan kon den zij met een gevulde buidel naar huis. Het was een gezeljige avond voor iedereen en een leuke afsluiting van het schooljaar. De site van the greenstreet boys is www.apeldoornvandaag.nl/the- greenstreetboys/top.html. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2,1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. HEILOO - Alle leerlingen van groep 1 t/m 8 van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo zetten afgelopen vrijdagavond in theater De Beun in Heiloo weer hun beste beentje voor tijdens het jaarlijkse slotto- neel. Met deze uitvoering laten de kinde ren aan familie en vrienden zien wat zij zich aan toneel en andere muzische zaken hebben eigen gemaakt in het afgelopen schooljaar. Dit jaar ging het stuk over Ron die Vera kwijtraakt aan de boze koning van het Spiegelpaleis. Ron redt zijn Vera dank zij de hulp van een bloemenmeisje, tuinmannen, bloemen, vlinders, zwanen, zonnestralen, vuurvliegjes, een uil en de scherven van een spiegel. Maar voordat hij Vera terug heeft, moet hij eerst de tegen werking van trollen, kraaien, rovers en donderwolkjes weerstaan. Het toneelstuk is geschreven door de juffen van de school, maar met een aanzienlijke inbreng van de kinderen zelf die ook weer garant stonden voor de prachtige decors. Dank zij de hulp van ouders (kleding, decorbouw en taart) en de medewerking van De Beun speel den de kinderen de sterren van de hemel. Ook de muzikale omlijsting was dit keer in belangrijke mate in handen van de kinde- Hema In de maanden juli, augustus en sep tember exposeert Teunis van der Zwart onder het pseudoniem Cornerö por tretten en figuren in de Hema te Heiloo. Teunis van der Zwart woont in Heiloo, schildert in zijn atelier in Alkmaar, en reist als musicus de wereld rond. Muziekliefhebbers kennen hem van de concerten in het Witte kerkje, waar hij diverse keren met succes optrad. Vanaf maandag 30 juni expo seert Cornero in het restaurant van de Hema in 't Loo. Oudheidskamer de Oude Pastorij Nijenburg en Heiloo vormen een onverbrekelijke band. Ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan van deze band heeft de Vereniging Oud- Heiloo een tentoonstelling ingericht in de Oude Pastorie. Het thema van de tentoonstelling is: Wonen en werken op Nijenburg. In de bovenzaal van de Oude Pastory is een permanente ten toonstelling ingericht die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Opehingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Van Lubeck Bij Galerie Van Lubeck, Kanaalweg 6 te Heiloo, exposeren tot 6 juli Jo Willems (surrealisme) en Anouk de Groot (bronzen beelden) hun werken. Op 25 mei wordt de tentoonstelling opgeluisterd met een openingsborrel. De Galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur en is bereikbaar via tel. 072- 5039905. Voor meer informatie kijk op www.vanlubeck.com. Beeldentuin/atelier JoSyl In de beeldentuin van Jos en Sylvia van Onna aan de Rector Federiklaan 25 te Heiloo staan hun bronzen en stenen beelden geëxposeerd. In hun atelier zijn daarnaast schilderijen in diverse technieken te zien. Naast werken van Jos en Sylvia, vinden regelmatig ten toonstellingen plaats van hedendaagse kunstenaars. De beeldentuin/atelier is t/m 28 september geopend op vr, za en zo van 12.00 tot 17.00 uur en na telefo nische afspraak: tel. 5153766/ 06- 44180439. Het Open Huis In het Open Huis, boven winkelhof 't Loo, zijn wisselende exposities te zien. Trudy Keyzer Onder de titel verbeelding exposeert Trudy Keyzer uit Heiloo dit jaar samen met Henny Mazurel uit Obdam schil derijen en beelden in steen en brons in het Brakenkerkje aan de Braken in Obdam. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. 't Brakenkerkje, Dorpstraat 38, Obdam. Voor info: tel. 0226-452320 of 072-5337293. Brasserie Wildschut Wisselende exposities. Brasserie Wildschut is alle dagen open van 11.00 tot 24.00 uur en is te vinden aan de Stationsweg 82, Heiloo. Woon- en Zorgcentrum Heiloo Wisselende exposities. Als u interesse heeft om te exposeren op een van de locaties van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, dan kunt u contact opnemen met mw. Bijlhout, tel: 072-5330744. Centraal Bureau Horizon College Wisselende exposities in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24 a. Openingstijden van 09.00 tot 17.00 uur. GGZ Noord-Holland-Noord Wisselende exposities, geopend van 13.30 tot 16.30 uur op vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 072- 5339490. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. ren zelf. Met dit slottoneel werd schoolomspannend project afgerond. een HEILOO - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft afgelopen maandag geweigerd een aangenomen motie, welke voorschrijft de tijdelijke huisartsenpraktijk aan de Vinkenbaan te verhuizen, uit te voe- ren.Naar verluidt zijn er twee Heiloose burgers aan het klagen geweest dat de tij delijke huisartsenpraktijk hen hun zo uiterst belangrijke uitzicht bederft. Blijkbaar is voor deze burgers het uitzicht belangrijker dan een werkplaats voor de huisartsen en het welzijn van de patiënten. Het college oordeelde anders dan een groot deel van de gemeenteraad en de klaagburgers en weigert de huisartsen van hot naar her te slepen. Wethouder Rob Opdam wil binnen enkele maanden een vaste praktijk voor de huisartsen realiseren en wil tot die tijd de huisartsen de rust bie den zo goed mogelijk hun werk te kunnen uitoefenen. De PvdA kan zich helemaal vinden in het standpunt van het college, mits het college wel vaart zet achter het vin den van een vaste praktijk. Gré Ris van de PvdA sprak haar bezorgdheid uit over het opnieuw tussentijds verplaatsen van de praktijk. Zij vreest dat de huisartsen Heiloo de rug zullen toekeren. GroenLinks daar entegen ergert zich aan de „uitsteldrang van het college", maar mevrouw Ris vroeg woedend of GroenLinks wilde dat de huis artsen inderdaad uit Heiloo vertrekken. Uiteindelijk stemde een meerderheid van de raad voor het verplaatsen van de huis artsenpraktijk, maar het college weigerde al op voorhand de motie uit te voeren. HEILOO - Vrijdag 20 juni werd op basisschool de Duif het traditionele slotfeest gehouden. Het thema dit jaar was sprookjes. Vanaf 19.00 uur werden er op het grote plein voor de ingang van de school optredens ver zorgd door kinderen en ouders. Tegen een sprookjesachtige achter grond kon het publiek genieten van toneel, sketches, dansjes, hobo-spel en zelfs een gedicht voorgedragen door Mireille Schipper uit groep drie. Hoogtepunten dit jaar waren een sketch van de karwijgroep waarin diverse sprookjesfiguren in opperste verwarring door het bos van roodkapje zwierven, en een act van Miriam en Eveline Maan (groep zes en acht). De twee zusjes namen op originele wijze het hedendaagse 'sprookje' van Marguerita de Bourbon Parma en Edwin de Roy van Zuyderwijn op de korrel. Groep zes sloot de avond af met een Indonesisch lied dat zij geleerd hadden op het Wereldkinderfestival.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6