tj intratuin edrïjf Kermis in Heiloo: gezellig feest voor jong en oud Attentieborden oud papieracties Poolse kinderen vieren vakantie in Heiloo Kennemerstraatweg ligt open, buurtbus vult het gat BORDEN 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per i week jcjeói elicht (072) 53510 00 Slagerij Kramer Euromenv weekendmenu 4,50 «agiiiliiii» NIEUWSBLAD N/OOR HEILOO EM OMSTREKEN 9 JULI 2003 - 68e JAARGANG NO. 28 Omdat IfÖfrR VAARWEL EEN BIJZONDERE Tel. 072 515 08 88 www.halmakelaardij.nl I BERICHTEN P #4 L I T I E HEILOO «15.50 p.p. €21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.bra5seriewiltlsehut.nl www.vosmakelaardij.nl HOUTHAKKERSTEAKS 4 si5,00 SHOARMAPAKKET JAPANSE FLINTER GRILLVLEES 400 gram 3,98 TARTAAR STR0GAN0FF 4 voor2,50 Vernielingen Ook op internet Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl "Verdriet wegnemen kan ik niet. Maar even kan ik helpen dragen." Uitvaorfverzorging Heiloo e.o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Telefoon 5330991 -Ê- 4 112 -vi-0900-1 4 88441 UP •Noord-Holland Noord HEILOO - Een eenzijdige aanrij ding vond op donderdag 3 juli-om 15.30 uur plaats op de Omloop. Een 25-jarige bestuurder afkomstig uit Parijs verloor in de bocht de contro le over zijn voertuig en botste ver volgens op een lichtmast. De schade aan de Peugeot 307 was zodanig dat die door een sleepbedrijf moest wor den weggetakeld. HEILOO - Een 28-jarige automobi list verloor zondag 6 juli om 17.45 uur op de Zeeweg de controle over zijn voertuig. Hij' kwam in de berm terecht en botste vervolgens op een lichtmast. De schade aan de blauwe Huyndai Pony was zodanig dat die door een sleepbedrijf weggetakeld moest worden. De schade aan de lichtmast was ook aanzienlijk. Gevonden: Enkele sleutels, zwarte katoenen tas opschrift Tally Ho met inhoud, dames horloge zwarte band met ronde wijzerplaat, rode porte monnee. Stationsweg 82 Heitoo Telefoon 072 532 1392 APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S geldig t/m zaterdag 12 juli van maandag t/m donderdag van vrijdag t/m zondag Cuphea hyssopifolia Buitenplant, diverse kleuren, potmaat 12 cm. Van 1,79 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Toetsie voor haar uitgebreide assortiment aan nagel- en beautyproductén. (fotoMSP) HEILOO - Onze plaatsgenote Wendy Putter is afgestudeerd aan de Hogeschool Alkmaar, richting mana gement, economie en recht. HEILOO - Dit weekend was het weer kermis in Heiloo. De kermis, die opge steld stond aan De Omloop, bood ook dit jaar voorde kinderen weer een keur aan attracties, zoals de City Hopper, achtbaan, minicars, vliegtuigmolen, draaimolen, snelheidsmolen, reuzen rad, diverse oefeningspelen en natuur lijk de oliebollen- en suikerspinnen- kraam. De Ejection Seat beleefde haar pri meur op de Heilooër kermis en was om naar te kijken al een belevenis. Waar veel mensen het ook liever bij hielden, want een ritje in de kogelcabine die met gigantische snelheid zo'n 45 meter omhoog geschoten werd, was toch wel bestemd voor mensen met een sterke maag en een behoorlijke portie durf. De volwassenen stonden warm en droog, onder het genot van een biertje in de cafés. Zo had café de Wit aan de Heerenweg live-muziek van Mijn broer en ik en Harten 2. Bij de buren van de Oud Inn speelde Missing Act en was er dancemuziek voor de liefhebber. Ook in de tent buiten was het goed toeven, waar de bekende Volendammer forma tie Jen Rog voor de 'achtergrondmu ziek' zorgde. Bezoekers van 't Kroegje aan de Westerweg konden genieten van Zeek the Freak, Midnight Mover en Mr Mania. Vrijdagavond werd de kermis afgeslo ten met een grandioos vuurwerk, aan geboden door de kermisondernemers. De kermis is vrijwel zonder incidenten verlopen. Alleen op vrijdagavond raak te omstreeks 23.45 uur een 20-jarige man uit Heiloo op de Heereweg in een bocht de macht over het stuur kwijt, waarna hij in een slip raakte en naast de rijbaan tegen een boom en vervol gens tegen een tuinhek tot stilstand kwam. De bestuurder en twee inzitten den moesten aan verwondingen wor: den behandeld. Een inzittende, een 21- jarige man uit Heiloo, had een arm gebroken. De bestuurder bleek alcohol te hebben gebruikt. Van hem werd een bloedmonster afgenomen en zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Foto's: MSP HEILOO - Om inwoners er maande lijks aan te herinneren dat er in hun wijk oud papier wordt ingezameld, heeft de gemeente Heiloo op verzoek van de inzamelende verenigingen hier voor nu speciale borden beschikbaar gesteld. De borden worden enkele dagen voor de actie geplaatst en onmiddellijk na de actie weef wegge haald. Met deze rood-witte borden bij de toe gang van de wijken maakt een vereni ging de bewoners er op attent dat binnenkort een inzameling van oud papier in die wijk plaatsvindt. Het blijkt dat veel mensen de inzame lingsdata vergeten, höewel de Fanfare Showband Heiloo, muziekvereniging Eensgezindheid, zwem- en poloclub De Spetters, honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo en de Paulus- en de Meanderschool elk jaar in een huis- aan-huis folder laten weten wanneer de maandelijkse inzamelacties plaatsvin den. Na het verzoek van de verenigin gen aan* de gemeente om de inwoners maandelijks door middel van borden aan de inzamelacties te mogen herinne ren, is uiteindelijk gekozen voor unifor me borden die nu door de gemeente aan de verenigingen beschikbaar zijn gesteld. Als u dus bij de ingang van uw wijk de borden ziet verschijnen, zet dan op tijd uw gebundeld oud papier klaar op de verzamelplaats van de rolemmers. Gebruik hiervoor geen plastic zakken en houten kratjes. De inzameling van oud papier huis aan huis door verenigingen past in het plan van aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) dat het college van burgemeester en wethou ders van gemeente Heiloo in 2002 heeft vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Heiloo op basis van uitkomsten van ronde tafelgesprekken en het dorpsge sprek over hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en voor al beter kunnen scheiden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoonnum mer 072-5356734. HEILOO - Aanzienlijke schade werd toegebracht aan een personen auto die donderdag 3 juli tussen 15.35 en 15.45 uur geparkeerd stond op de parkeerplaats aan de Schoollaan. De Opel Corsa werd rondom bekrast. - 's Morgens vroeg werd diezelfde dag op de van Catstraat een perso nenauto vernield. De eigenaar hoor de om circa 00.15 uur een bromfiets komen aanrijden gevolgd door een klap. Later bleek dat een van de bui tenspiegels van zijn zwarte VW Golf vernield was. LIMMEN - Twee jaar geleden kochten Toetsie (een bijnaam die ze in haar jeugd in Australië kreeg en die ze sindsdien altijd heeft gehou den) en haar man Arno Zoontjes de oude drukkerij aan de Burg Nieuwenhuijsenstraat 27. Sindsdien zijn ze aan het verbouwenverbou wen en nog eens verbouwenmaar. het resultaat mag er dan ook zijn. Zo heeft Toetsie een prachtige ruim te waar ze een groothandel drijft in nagelstylings- en wimperverlen- gingproducten en allerlei toebeho ren zoals nagellakkenmanicure- productenvijlenoliën, UV-lampen, maar ook haarstukken, sieraden en handcrèmes behoren tot het assorti ment Beautysalons en nagelstudi- o's kunnen hun producten bij mij bestellen, ik verzorg de pakketten met materiaal voor leerlingen van schoonheidsopleidingen, maar ik doe zelf ook nog steeds de nagels en wimperverlenging bij mensen. Ook geef ik cursussen. Eigenlijk kunnen mensen dus voor het hele cirkeltje bij mij terecht: van het bestellen van, het leren werken met, en het bij zichzelf aan laten brengen van de producten. Ik vind het namelijk belangrijk dat ik zelf ook met de producten werk die ik verkoop. Op die manier kan ik mijn klanten het beste adviseren." In dat adviseren gaat Toetsie best ver. „Mensen die bijvoorbeeld zelf een salon openen, kunnen bij mij terecht voor allerhande adviezen- van hoe je de belastingaangifte regelt tot aan de inrichting van hun nieuwe zaak. Dat is best apart, ja. Vooral omdat ik niet in concurrentie geloof, in de zin van jaloers zijn op zaken die goed lopen. Ik gun het iedereen van harte. Daarom werk ik ook samen met andere nagelstudio's en beauty salons, zoals Esthers nagelsalon in Limmen. Zij assisteert me bij de cur sussen die ik geef en dat gaat hart stikke goed. Als je elkaar helpt in plaats van tegenwerkt, word je er allebei juist beter van!" Cursussen Toetsies achtergrond ligt in de ver pleging, maar daar had ze het snel gezien. „Ik besloot de opleiding nagelstyling en manicure te gaan vol gen aan De Noordhollandse Acade mie in Alkmaar en werd daar gevraagd om ook zelf les te gaan geven. Dat vond ik geweldig om te doen: lesgeven aan gemotiveerde mensen is het leukste dat er is. Ik heb mijn leerlingen altijd vooral de prak tijk geleerd, in plaats van de vaak droge theorie. Ook in de cursussen die ik geef, worden de cursisten meteen in het diepe gegooid: doe maar, daar leer je het meeste van. Ook krijg je zelfvertrouwen als je weet waar je mee bezig bent, wat je werk weer ten goede komt. Die cur sisten mogen trouwens ook altijd terugkomen voor vragen, mijn bege leiding houdt niet op bij het einde van de cursus." Na haar eigen oplei ding, volgde ze nog cursussen in nailart, behandeling van probleem nagels en wimperverlenging. Toen zij en haar man het huidige pand koch ten, waar een gedeelte bijzat dat als bedrijfsruimte moest worden gebruikt, was de overstap naar een eigen zaak snel gemaakt. „Omdat ik de verschillende aspecten van nagel styling juist zo leuk vindt, besloot ik om alles te combineren in een bedrijf, onder de noemer van groot handel. Alhoewel die benaming anders doet vermoeden, kunnen mijn klanten ook terecht voor een potje nagellak, of een paar setjes kunstna gels: ze hoeven niet meteen hele dozen te bestellen." Het hoofdmerk van het assortiment van Toetsies Nail en Beauty is Irene, van distributeur Icos Beauty Supply uit Amsterdam en Almere. Daar: naast bezoekt ze regelmatig speciale beautybeurzen waar alle importeurs hun nieuwste producten demonstre ren. Toekomst „Ik heb mijn bedrijf heel rustig opge bouwd. Ik heb een hekel aan stress, dus heb dat bewust zo gedaan. Dat is me prima bevallen, door mijn werk wijze en de manier waarop ik met klanten omga, weten mensen me vanzelf te vinden. In de toekomst zal ik me wat meer bezig gaan houden met het demonstreren van nieuwe producten en ook volg ik een cursus visagie waar ik me verder in wil spe cialiseren." Leuke plannen dus, die de komende weken echter even op een laag pitje worden gezet. Lachend vertelt Toetsie: „Deze week gaan de nagels eraf en het timmerschort voor, want er moet weer worden ver bouwd. Gelukkig is Arno ontzettend handig: wat zijn ogen zien, maken zijn handen. En daar help ik hem graag mee, ik ben niet bang om vies te worden hoor!" Toetsies Nail en Beauty vindt u aan de Burg. Nieuwenhuijsenstraat 27 in Limmen, tel: 072-5054844. Op maan dag en dinsdag van 09.30 tot 16.30 uur kunt u zo bij Toetsies binnen lopen, op andere dagen is ze telefo nisch beschikbaar, ook voor vragen, advies en informatie. doen aan de meegebrachte etenswaren tijdens de picknick. Gisteren werden de kinderen verwend door de medewerkers van de speel-o- theek van het Rode Kruis. Met al het beschikbare speelgoed hadden de kin deren nog wel uren zoet geweest kun nen zijn, maar het etentje dat hen werd aangeboden in Klein Varnebroek bleek gelukkig ook een aantrekkelijk voor uitzicht. Vandaag brachten de kinderen een bezoek aan het Heilooër gemeen tehuis, alvorens zij te voet naar bowling Heiloo vertrokken om een 'balletje te gooien'. Aansluitend werd een bezoekje aan Tendenz gebracht, waar de kinderen tot circa 20.30 uur de beentjes van de vloer dansten tijdens de disco. Vooruitblik Gelukkig is de spreekwoordelijke koek voor de kinderen nog niet op. Morgen maken de kinderen een strandwande ling van Egmond aan Zee naar Bergen aan Zee, waar zij in hotel Monsmarem de lunch genieten. Tijdens de wande ling terug naar Egmond kunnen de kin deren schelpen verzamelen, en als het weer hen gunstig gezind is een frisse duik in zee nemen. Zondag wordt de kerkdienst bij O.L. Vrouw ter Nood bij gewoond, waarna koffie en limonade klaarstaan in het Oesdom. Dinsdag wordt een feestelijke afscheidsmiddag gevierd in zwembad Dampegheest in Limmen, met aansluitend een geza menlijke barbecue. Donderdag 17 juli staat het vertrek van de kinderen gepland, met voorafgaand een reisge- bed in de Moeder Godskapel. HEILOO - Hoewel veel automobi listen inmiddels dagelijks de nadelen van de renovatie van de Kennemer straatweg ondervinden en flink moeten omrijden voor zij op de plaats van bestemming zijn, heeft het bestuur van de buurtbus van de gelegenheid gebruik gemaakt een alternatieve route te kiezen die veel rendabeler lijkt dan de huidige route. Voorzitter Hein Holman en coördina tor Jan Haan van de Buurtbus Heiloo pleiten voor kortere verbindingen rich ting winkelhof 't Loo en het Stations centrum. Bovendien wordt de ophaal dienst uitgebreid, zodat straks de bewo ners van Zuidwest, Ypestein en Oost ook van en naar 't Loo en naar het sta tion worden gebracht. Nieuwe route „Nu de Kennemerstraatweg opgebro ken is moeten we zonder meer een andere route rijden", vertelt Jan Haan. „Maar wanneer deze route bevalt moe ten we het maar eens bespreken met Bergen, Connexxion, de rest van ons bestuur en uiteraard de gemeente of we het niet zo kunnen laten". Voorzitter Hein Holman vult hem aan: „Met de gemeente hebben we gelukkig een prima verstandhouding, en ik denk dat zij vierkant achter onze plannen staan Wanneer blijkt dat de nieuwe route tot verbetering leidt. Bovendien willen we onze chauffeurs graag gretig houden. Vrijwilligers zijn er gelukkig genoeg, maar we moeten ze wel zien te houden. En dat lukt uiteraard niet als je dage lijks met bijna legen bussen rijdt!" Bus veelal leeg Hoewel de buurtbus, die inmiddels 3 maanden tussen Heiloo en Bergen heen en weer pendelt, met gejuich werd ontvangen, blijven de zitplaatsen in de bus veelal leeg. „Dan vraag je je als vrij williger op de bus uiteraard ook af waarvoor je het doet, en dat is niet de bedoeling", vertelt Hein Holman. „Als bestuur hebben wij ons uiteraard ook eens achter de oren gekrabd en het lijkt er op dat vooral de lange omwegen die gemaakt worden voordat men op de plaats van bestemming is, de mensen tegenhouden. En geef ze eens ongelijk. Als jij naar 't Loo wilt en je moet daar voor vanuit Heiloo bijna een half uur in de bus zitten, dan klopt er toch iets niet?" Klavertje vier De voorzitter en de coördinator heb ben daarom het plan opgevat om de buurtbus in de vorm van een klavertje vier door Heiloo te laten rijden. „Op die manier komen de passagiers rede lijk snel op de plaats van bestemming en hoeven zij bijvoorbeeld niet eerst mee naar Egmond aan den Hoef alvo rens men naar 't Loo rijdt", luidt het uit de mond van Haan. De nieuwe route en -tijden zijn nog niet bekend. „Het veranderen van een route kost tijd en overleg, mede omdat er goede informatie naar de passagiers nodig is. Daar wordt momenteel hard aan gewerkt." Het bestuur van de buurtbus, met linksachter coördinator Jan Haan en op de voorgrond (r) voorzitter Hein Holman, (archieffoto MSP) Uren zoet met met het speelgoed van de Speel-o-theek. (foto: MSP) HEILOO - In het kader van de steden band tussen de Poolse gemeente Swietochlowice en Heiloo vinden er diverse activiteiten plaats in de zomer maanden. Op verschillende terreinen vinden de inwoners van beide gemeen ten elkaar. Zo logeren er momenteel basisschoolleerlingen bij gastgezinnen in Heiloo. Omdat de ouders van deze kinderen zich geen vakantie kunnen permitteren, worden ze drie weken opgenomen in gastgezinnen in Heiloo. Drie weken lang worden er allerlei activiteiten georganiseerd om de kin deren een beeld van Nederland en Heiloo te geven, maar vooral om ze onbezorgd te laten genieten. Op zondag 29 juni kwam de groep Poolse kinderen aan op het plein voor de Willibrorduskerk in Heiloo, waar zij door hun gastouders hartelijk werden begroet. De kinderen verdeelden zich over hun diverse 'nieuwe gezinsleden' en brachten hun eerste nacht in Heiloo door. Maandag 30 juni mochten de kin deren vanaf 10.00 uur een dagje winke len in Alkmaar. Natuurlijk keken de kinderen hun ogen uit in de kaasstad en kwamen zij vol verhalen weer terug in Heiloo. Dinsdag konden de kinderen hun sportieve beentje voorzetten in de gymzaal van het PCC in Heiloo. Donderdag vermaakten de Poolse gast jes zich met de 'Kledingbeurs en nog wat' in de Willibrorduskerk en brach ten zij een bezoek aan de Hobbyfarm. Een dagje pretpark mocht uiteraard niet ontbreken en daarom toog het gezelschap op zaterdag naar Drievliet. Zondag werd een kerkdienst in de Willibrorduskerk bijgewoond en kon den de kinderen zich vervolgens tegoed In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1