Gemeente Heiloo krijgt subsidie voor WonenPlus Volgende week schapen scheren bij 't Beestenboetje Oud Inn muziekevenement Discussieavond over bedrijventerrein Oosterzij JngeSonde- brieven o 4 S3 DIEREN UITKIJKPOST - 09 JULI 2003 - PAGINA 2 DIENSTEN Kleedjesmarkt in het Trefpunt Vinkenbaan en behoorlijk bestuur Flitspalen zorgen voor veiligere situatie Nijenburg onbereikbaar? L I T I E HEILOO BERICHTEN PAPIER Leren duiken in het Baafje I BESCHERMING MEDISCHE DIENSTEN Agenda Sporthal Het Vennewater Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds FJ. van der Wind. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger dr H. Koetsier uit Heemstede. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu- nieieviering met cantores, voorganger R. Visser. Zondag 10.00 uur: woord- en commu- nieieviering met dameskoor, voorgan ger W. van Schie. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag '10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering zonder koor, voorgegaan door pastor B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan vakantiekoor, voorgegaan door pastor R. Visser. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur, zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.30 uur. Woensdag 09.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Zondag: 10.00 uur, voorganger ds C. Veenhuizen te Egmond aan Zee. Heilig Avondmaal. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 42, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot: Zondag 10.00 uur: voorgan ger dhr R. Kouwijzer. HEILOO - Heeft u ook de nodige rommeltjes op zolder staan? Speelgoed waar allang niet meer mee gespeeld wordt? Spulletjes die nooit meer gebruikt worden? Kom ze samen met u (klein) kind ver kopen in het Trefpunt op woensdag 16 juli van 14.00 tot 16.00 uur, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U mag uw kleedje gratis neerleggen, maar let op: dit is alleen voor kinde ren onder begeleiding van een vol wassene. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie, aures: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. HEILOO - De Provincie Noord- Holland heeft de gemeente Heiloo een subsidie van E 10.000,- euro gegeven voor het verder ontwikkelen van WonenPlus Heiloo. Uit verslagen blijkt dat WonenPlus Heiloo een succes is en de potentie heeft om nog verder te groeien, geeft het provinciebestuur als argument voor deze subsidietoeken ning. WonenPlus Heiloo, dat inmiddels meer dan 300 abonnees heeft, is een samen werkingsproject van de Woningstich ting Heiloo, het Woon- en Zorgcentrum Heiloo, de UW, de ouderenbonden ANBO en KBO en de Stichting Oude renwerk Heiloo. Middels WonenPlus De kwestie tijdelijke huisartsenpraktijk aan de Vinkenbaan is al een jaar lang een politiek gevoelig onderwerp in Heiloo. Het gemeentebestuur heeft hierin onzorgvuldig gehandeld naar bewoners én huisartsen. De huisartsen zijn al enkele jaren op zoek naar een definitieve locatie en zijn nu tijdelijk (5 jaar) geplaatst aan de Vinkenbaan. De gemeente heeft hierin niet de juiste regels gevolgd en heeft na een bezwaarschrift, ondertekend door 22 (=80%) van de bewoners (en niet slechts 2 klagende burgers zoals het artikel van vorige week suggereert) de bouwvergunning ingetrokken. Dit is ook nog eens bekrachtigd door de rech ter. Zoals bekend is de bewoners diverse keren toegezegd de portocabins te ver huizen naar een geschiktere locatie (plan Oost), er zijn keiharde termijnen toegezegd. Een meerderheid van de gemeenteraad heeft nu het gemeente bestuur een dienstbevel gegeven om tot directe verplaatsing over te gaan. Hoe is het mogelijk dat hier nog geen gehoor aan gegeven is? Voorts zijn we onaangenaam verrast dat een gemeenteraadslid de geloof waardigheid van de woordvoerders in twijfel trekt door te beweren dat er 'slechts twee klagende burgers zijn'. Dit raadslid is op de hoogte van het genoemde bezwaarschrift en heeft de drukte op de publieke tribune kunnen zien. Weinig elegant is het om de ver antwoordelijkheid voor aanwezige huisartsenzorg bij 'deze twee klaagbur- gers' te leggen. (Uitkijkpost van vorige week). Ook wij zijn van mening dat huisart senzorg een hoog maatschappelijk belang heeft. Dat geeft echter het gemeentebestuur niet het recht om voorbij te gaan aan de wettelijke regels. Elke burger mag met het wetboek in de hand voor zijn recht opkomen en ieder een moet zelf maar bepalen of hij een huisartsenpraktijk 7 meter van zijn schuifpui wil. Er is één belangrijk aspect dat ons steeds meer in het geweer brengt tegen het gemeentebestuur: de manier waar op wordt omgegaan met burgers, in woord en daad. Uiteindelijk raakt dit elke burger in Heiloo. De zaak Vinkenbaan staat niet op zich zelf. De meerderheid in de gemeente raad is zich bewust van het belang van een betrouwbare overheid. Het gemeentebestuur heeft dat nog niet begrepen. Laten we hopen dat dat nog komt. Bewonerscomité Vinkenbaan Heiloo Gemeente en politie zijn ingenomen met het effect van de geplaatste flitspa len, dit is een goed geluid. Ik ben van mening dat een flitspaal die zowel het door rood licht als te snel rij den vastlegt, geplaatst bij de voetgan gers oversteekplaats Ter Coulster- Ter Coulsterlaan (Gemeentebos), een nog hoger effect op de veiligheid van voor al overstekende kinderen zal hebben. Het door rood licht rijden en het nog even opvoeren van de snelheid om even snel door het oranje licht te komen is een dagelijks voorkomend verschijnsel. Dat hier nog geen ernstige ongelukken zijn gebeurd is een won der. Een derde flitspaal op bovengenoemde plaats lijkt mij een zeer verantwoorde investering voor de Gemeente Heiloo. C. Th. Verschure sr. Heiloo De Gemeentegids van Heiloo 2003- 2004 is weer in onze bus gevallen. Nijenburg prijkt op de omslag. Dit maakt ons wat kriebelig. Altijd maar geuzen met Nijenburg! Maar waarom worden de bewoners van Nijenburg toch zo verschrikkelijk gepest? Omdat de Gemeente Heiloo met Natuur monumenten de hoofdingang ontoe gankelijk hebben gemaakt, ondervin den omwonenden en wij er dagelijks veel last van. Steeds weer moeten wij bezoekers uit leggen hoe wij te bereiken zijn. Vervelend is onder andere dat krant en post wel aan de oude ingang bezorgd worden. Beleefde brieven aan burgemeester en wethouders en gemeentebestuur had den geen succes. Op dit ogenblik is men bezig de Straatweg te vernieuwen. Zou er nu een kans zijn de in- en uitrit bre der te maken? Zou deze openbare noodkreet helpen? Fam. V. Foreest, Heiloo Heiloo kunnen ouderen allerlei woon-, welzijn- en zorgdiensten verkrijgen om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. WonenPlus Heiloo wil met het geld nieuwe initiatieven ontplooien: onder meer samen met de Woningstichting Heiloo organiseren van noodhulp bij calamiteiten; een onderhoudsabonne- ment voor eigenaar\ bewoners ontwik kelen; en de dienstverlening beschik baar stellen voor gehandicapten en chronisch zieken. Hulp bij alledaagse bezigheden Veel ouderen hebben de weg naar WonenPlus al gevonden en gebruik gemaakt de diensten van professionele dienstverleners en vrijwilligers voor enige hulp of ondersteuning bij de 'alle daagse' dingen, die vroeger zo vanzelf sprekend waren, maar nu wat meer moeite kosten om zelf te doen of te organiseren. Zoals een schilder, een behanger, hulp bij het verstel- of strijk werk, bij de administratie, in de tuin, een thuiskapster, een thuismaaltijd, om de hond eens uit te laten, voor hulp in de huishouding. Voor E 10,- per jaar word men lid van WonenPlus. Naast bemiddeling bij diensten ontvangen leden daarvoor tevens regelmatig nieuwsbrieven waar mee men op de hoogte gehouden wordt van ontwikkelingen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Voor een abonnement of vrijblijvende nadere informatie kunnen geïnteres seerden contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297, even langs komen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, of een folder halen bij bibliotheek, het gemeentehuis, de Loet, Overkerck of Open huis. HEILOO - Vorige week woensdag opende 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. De kinderen konden naar hartelust knuffelen met de konijnen en kijken naar het onlangs geboren hertje. Vanmiddag gaf een professionele schapenscheerder een demon stratie schapenscheren. Het vak bleek nog behoorlijk lastig, en de schapen lie ten zich niet zonder slag of stoot op hun rug dwingen om ontdaan te worden van hun wollen jas. (foto MSP) 'Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 - Op 1 juli werd aangifte gedaan van de diefstal van een kruiwagen en een krat bier uit de tuin van een woning aan de Schuine Honds-bosschelaan. De dief stal werd gepleegd tussen maandag 16 en dinsdag 17 juni. - In de nacht van dinsdag op woensdag HEILOO - Op zondag 13 juli zullen drie bands op een klein podium aan de Heerenweg hun zelfgeschreven muziek ten gehore brengen. Dit podium zal pal tegenover café de Oud Inn geplaatst worden. De uit Amsterdam afkomstige singer/songwriter A Balladeer opent de avond met prachtige liederen die hem aan een democontract bij Universal hielpen. Het nummer 'Swim with Sam' wordt zo nu en dan gedraaid op 3 FM en in het afgelopen jaar stond hij in het voorprogramma van 16 Horsepower en Saybia. Hierna speelt het Alkmaarse A Day's Work. In 2001 speelde band in de halve finale van de grote prijs van Nederland. A Day's Work speelt emorock (stevige gitaarmuziek met mooie zangmelodie ën) en maakt daarbij gebruik van samples. Ze staan bekend om hun ener gieke liveshows waar de emotie vanaf spat, en dat hebben ze onlangs op Parkpop nog eens bewezen. Afsluiter van deze avond is het Alkmaarse Ultrawave, een funkband Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg- Pastoor van Muijenweg- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink)- De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmerverzamelplaatsen, vóór 19.00 uur. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie in het Blockhove- park en plan Oost. Dozen en/of bun dels gereedzetten op de rolemmerver zamelplaatsen, vóór 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tij dens de schooluren, ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool, Het veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tennis park aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tennis park aan Het Zevenhuizen. met diverse stijlinvloeden. De muziek stijl is sterk geïnspireerd op de funk van de begin jaren 80, maar flirt met new wave, industrial rock en P-funk. Belangrijke invloeden zijn Prince, George Clinton, Duran Duran en Marilyn Manson. Met een strakke drum en bas sectie, het gebruik van syn thesizer en een inventief gitaarspel zet Ultrawave een act neer die zal verras sen. De eerste band zal ongeveer 17.30 uur aanvangen. 1 - 2 juli werd ingebroken in een twee tal woningen aan de de Waard. Vermoedelijk wist men zich door een openstaand slaapkamerraam op de eer ste etage toegang tot een van de wonin gen te verschaffen. De gehele beneden verdieping werd doorzocht. Ontvreemd werden onder andere mobiele tele foons, een sporttas met kleding en een portefeuille. Een aantal van deze goe-' deren werd in het Zandstuk terugge vonden. Hoe men zich in de andere woning toegang heeft weten te ver schaffen is niet duidelijk. Braaksporen werden niet aangetroffen. Uit een por temonnee werd een geldbedrag en enkele pasjes weggenomen. - Een 29-jarige inwoonster van Alkmaar werd donderdag 3 juli aange houden op verdenking van het plegen van een diefstal in een winkel in 't Loo. Zij werd ervan verdacht 3 shirtjes te hebben willen ontvreemden met een totale waarde van 12 euro. Zij werd na verhoor in vrijheid gesteld met een pro ces verbaal in haar bezit. HEILOO - Als een van de zomerac- tiviteiten van het Baafje kunnen abonnementhouders gratis een keer tje samen met een duikinstructeur 'onder water gaan'. Beleef de sensa tie om rustig ademend op de bodem van het zwembad te zitten en te zien hoe boven je druk gesparteld wordt. Dit duiken, een vorm van onderwa tersport, kan op de woensdagmidda gen 16 juli, 13 augustus en 27 augustus tussen 16.00 en 18.00 uur. Aan de deelname zijn enkele voor waarden verbonden omdat snorke len en persluchtduiken fysiek inspannende activiteiten zijn. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de kassa van zwembad Het Baafje aan de Omloop te Heiloo, tel. 072- 5333909. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Halflangharige abessyn, ongec. kater met pluimstaart, voskleur, kin, keel en rond de neus wittig, witte snorharen, 6 jr. De Hooghe Weijdt, Heiloo. Rode ongec. kater, witte bef, 2 jr. Runxputteweg, Heiloo. Rode gec. kater, wit aan de pootjes, 14 jr. Runxputteweg, Heiloo. Grijs/cyperse gec. kater, aan een achterpoot een paar witte tenen, zwart bandje met koker, 3 jr. Thalia, Limmen. Grote donkerrode gec. kater, 5 jr. Bosrank, Heiloo. Donkercyperse poes, klein wit befje, witte vlekjes op de hielen, 4 jr. Op de Wieken, Heiloo. Gevonden Zwarte gec. kater, wit befje, voor witte voetjes, achter kniekousen, beige band je met belletje en magneetje, Baeten- burg, Heiloo. Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandartsdienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uitsluitend op afspraak. Afhalen van voer en medicijnen op ma t/m vrij van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21,1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik-laan 3, 1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geo pend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheids wijzer: Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. HEILOO - Op 12 juni werd in 't Trefpunt gesproken over de toekomst van het bedrijventerrein Oosterzij. Namens de gemeente Heiloo spraken wethouder J. Daas en R Twisk met alle aanwezigen over de toekomst van het bedrijventerrein Oosterzij. Het doel van de avond was van de omwonenden handreikingen te ontvangen, in de vorm van wensen en ideeën, die worden ver werkt in een op te stellen ontwikke lingsvisie. Deze ontwikkelingsvisie dient als onderlegger voor een nieuw bestemmingsplan. De heer Daas vond het belangrijk om te vermelden dat de gemeente voor het gebied nog geen plan heeft, maar wel regelmatig wordt benaderd door particulieren, eigenaren van bedrijfslocaties en ontwikkelaars met voornemens tot herontwikkeling van bestaande locaties. Om deze initia tieven te kunnen toetsen aan een samenhangende visie is de gemeente voornemens de eerder genoemde ont wikkelingsvisie op te stellen. De heer Twisk maakte de luisteraars allereerst duidelijk om welk gebied het gaat. Het betreft het bedrijventerrein met omliggend woongebied omsloten door de Kennemerstraatweg, de Groenelaan, de Oosterzijweg en de Warmoezierslaan. Vanwege de ontslui tingsfunctie van de Nijverheidsweg waren overigens ook de aan deze weg wonende inwoners uitgenodigd. Bestemmingsplan De gemeente is op dit moment bezig met het opstellen van een bestemmings plan voor het bedrijventerrein Boekelermeer en daarbij hoort ook een toewijzings- en verplaatsingsbeleid. Dit verplaatsingsbeleid richt zich onder andere op verplaatsing van bedrijven die hinder (geluid-, bodem, lucht, bevoorrading) veroorzaken in hun directe woonomgeving. Daarnaast biedt het verplaatsingsbeleid aan bedrijven, die op de bestaande locatie uit hun jasje groeien, de mogelijkheid om zich te ver plaatsen naar het bedrijventerrein Boekelermeer. Op het bedrijventerrein Boekelermeer bestaat de mogelijkheid bedrijven in de milieucategorieën 3 en 4 te huisvesten en de gemeente is van mening dat deze categorieën eigenlijk niet op het histo risch gegroeide bedrijventerrein Oos terzij thuishoren. De laatste jaren zijn al initiatieven genomen door particuliere eigenaars en ontwikkelaars en daarbij heeft de combinatie wonen/ werken centraal gestaan. Als voorbeeld noemt de heer Twisk de door Teerenstra gebouwde woningen met bedrijven langs onder andere de Oosterzijweg. Wensen van direct omwonenden De laatste tijd wordt de gemeente regelmatig benaderd door diverse par tijen die, om wat voor redenen dan ook, de bestaande locatie willen herontwik- kelen en, zoals wethouder Daas eerder heeft aangegeven, daarbij is het voor de gemeente van belang dat deze ontwik kelingen getoetst kunnen worden aan een samenhangende visie. Eerder is de gemeente bezig geweest met een con creet plan voor de revitalisering van het terrein waarbij wegen, verlichting, riole ring en groenstroken samen met de ondernemers en de provincie zouden worden opgeknapt. Door het nu vastge stelde verplaatsingsbeleid is het echter wenselijk geworden om een stapje ver der te gaan waarbij ook direct de wen sen van de direct omwonenden moeten worden betrokken. Zo kunnen de toe komstige ontwikkelingen op het bestaande terrein zo goed mogelijk worden afgestemd op de mogelijkhe den van het gebied. Als locaties waar voor onlangs initiatieven bij de gemeen te bekend geworden zijn, noemt de heer Twisk het Gemefaterrein, Nidrac en het WNK-gebouw. Opmerkingen en suggesties De heer Daas nodigde de aanwezigen in de zaal uit om suggesties voor de ont wikkelingsvisie naar voren te brengen. Onder andere de volgende opmerkin gen/ suggesties werden gemaakt: - Waarom heeft de gemeente bij de ont wikkeling van het terrein van Van Keulen geen interne verbindingsweg op laten nemen? Antwoord: dat was en is de gemeente nog steeds voornemens te doen. Medewerking van de grondeigenaar is daarbij van cruciaal belang. Binnen het vigerende bestemmingsplan kan een dergelijke weg niet worden afgedwon gen. De gemeente zocht ook naar alter natieven. - Ligt woonbebouwing langs de Oosterzijweg niet al voor de hand? Antwoord: ja, in principe wel en het streven van de gemeente is daar ook op gericht. Het bestaande bestemmings plan voorziet echter nog in de mogelijk heid van bedrijvigheid langs de Oosterzijweg. In de ontwikkelingsvisie zou horeca moeten worden uitgesloten. - Het vrachtverkeer van ^n naar de Campina melkfabriek zou, uitgaande van een toekomstige aansluiting ten behoeve van de Boekelermeer op de A9, van de Kennemerstraatweg moeten worden geweerd. Antwoord: dit is inderdaad de bedoe ling. De raad heeft voorwaarden gesteld aan de oostelijke en westelijke aanslui ting op de A9. Op dit moment vindt fre quent- overleg over deze aansluiting plaats en het ligt nadrukkelijk voor de hand dat de eventuele aansluiting gebruikt zal worden om het verkeer naar de melkfabriek van de Kennemerstraatweg af te krijgen. - Hoe snel wordt de ontwikkelingsvisie opgesteld? Antwoord: medio september dient het ontwerp gereed te zijn. - Waarom neemt de gemeente geen voorbereidingsbesluit om de bestaande toestand te bevriezen totdat er een nieuw bestemmingsplan is vastgesteld? Antwoord: voor het nemen van een voorbereidingsbesluit moet duidelijk zijn dat er een noodzaak bestaat tot het opstellen van een nieuw bestemmings plan. De ontwikkelingsvisie moet straks feitelijk aantonen dat die noodzaak bestaat, omdat daaruit zou moeten blij ken dat het bestaande bestemmingsplan in bepaalde gewenste zaken niet voor ziet. - Waarom moet de Germefa weg? Sommige bewoners van de Groenelaan hebben nooit last van het bedrijf en bij overlast door bijvoorbeeld geopende ramen is het bedrijf altijd goed aan spreekbaar. Antwoord: niet alle bewoners van de Groenelaan denken daar zo over. De gemeente is in de afgelopen jaren regel matig door hen benaderd. Het besluit van Germefa om te verhuizen naar een andere locatie is door het bedrijf zelf genomen. De heer Jonker voegt daar aan toe dat Germefa zelf de huur heeft opgezegd aan de eigenaresse uit Bussum en dat deze zich nu aan het ori ënteren is op de herontwikkelingsmo- gelijkheden van het terrein. Daarvoor zijn inmiddels enkele schetsen opge steld en juist voor het toetsen van deze schetsen is de gemeente gestart met het ontwikkelen van een gebiedsvisie. Er zijn nog geen concrete plannen. Samenvattend De heer Daas constateerde dat ieder een zijn opmerkingen heeft gemaakt. Mochten er na deze vergadering nog zaken naar voren komen dan kunnen deze aan de gemeente kenbaar worden gemaakt. Ook tijdens de bespreking in september kunnen wellicht nog sug gesties worden gedaan. Daas gaf de heer Twisk de gelegenheid om samen vattend de belangrijkste conclusies uit te spreken: 1. Voor de Oosterzijweg moet een ver bod op vrachtverkeer van en naar het bedrijventerrein komen. 2. Het zou goed zijn als er op het bedrij venterrein een verbindingsweg komt die er voor gaat zorgen dat er een rond- rijdcircuit gaat ontstaan waardoor ver keer op de Oosterzijweg niet meer mogelijk is. 3. Op de Nijverheidsweg, ter hoogte van de oversteek met de Warmoezierslaan, zou een snelheidsremmende maatregel moeten komen. 4. Tussen de achterkanten van de bestaande woningen en nieuw te ont wikkelen gebouwen op het bedrijven terrein dient een voldoende grote afstand te worden aangehouden om inbreuk op de privacy van de bewoners te beperken. 5. Gevelopeningen in de achtergevels van gebouwen op het bedrijventerrein dienen zodanig uitgevoerd te worden dat er geen inkijk mogelijk is in de achtertuinen en woningen van de omliggende woonbebouwing. 6. De hoogte van de nieuwe gebouwen op het bedrijventerrein dient vanaf de aansluiting op de woonwijk op te lopen naar het midden van het terrein. 7. De buitenste ring van bedrijfsgebou wen, de bedrijfsbebouwing derhalve die aansluit op de omliggende woonbebou wing zou niet hoger mogen worden dan 1 laag met daarop een terugvallende of schuine kap. 8. Er dient door toekomstige bedrijven voldoende parkeergelegenheid op eigen terrein gerealiseerd te worden om het parkeren op de openbare weg terug te dringen. 9. Op het terrein is geen ruimte voor horeca. 10. Nieuwe bebouwing zou alleen gere aliseerd kunnen worden in de milieuca tegorieën 1 en 2. Zwaardere categorie ën dienen op bedrijventerrein Boekelermeer gevestigd te worden. In de bedrijven die aansluiten op de woonbebouwing zou geen continue bedrijf (24 uur) gevestigd mogen wor den. Van het overleg wordt een verslag gemaakt dat aan alle direct omwonen den huis-aan-huis wordt verspreid. Andere geïnteresseerden kunnen het verslag op het gemeentehuis verkrijgen. In september tracht de gemeente een vervolgoverleg te organiseren met daar bij als onderwerp een ontwerp van de ontwikkelingsvisie waarin de bespro ken zaken zo goed als mogelijk dienen te zijn verwerkt. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2003. Night of the Proms dit jaar op 18 of 25 oktober 2003. Rommelmarkten op 30 november 2003, zondag 25 januari 2004 en 29 februari 2003. De sporthal is gesloten vanaf vrijdag 27 juni t/m 10 augustus 2003 Zwembad Het Baafje, tel. (072) 5333909 De Omloop 11,1852 RJ HEILOO De openingstijden zijn: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur. Abonnementhouders kunnen zich opgeven voor een soort 'duikcursus'. Op een aantal woensdagmiddagen van 16.00 -18.00 uur is er een mogelijkheid om samen met een duik instructeur "onder water te gaan". Meer informatie hierover kunt u bij de kassa van het zwembad vinden. Zondag 10 augustus 2003 op de grote zonneweide een grasvolleybaltoernooiSchrijf u (gratis If) in met een team (minimaal 6 spelers/speelsters) aan de kassa1 van het zwembad. Ook inschrijven mogelijk via Camping Klein Varnebroek en de volleybalvereniging Effect. Hieronder volgt het overzicht van de bezoekersaantallen 2003: Week Totaal 2003 2002 2001 2000 t/m zo. 8 juni 2.770 14.669 11.506 15.371 18.529 t/m zo. 15 juni 2.692 17.346 12.284 16.218 21.394 t/m zo. 22 juni 2.435 19.781 16.451 18.068 26.288 1/m zo. 29 juni 2.441 22.222 18.217 21.579 27.159 t/m zo. 06 juli X X 18.872 28.294 28.422 t/m zo. 13 juli X X 21.142 30.399 30.807 Schoolzwemmen X X 555 1.068 1.793 t/m zo. 20 juli X X 24.189 32.015 31.661

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2