Compostvatenactie geslaagd Parkeergarage onder Stationsplein definitief fval en milieu UITKIJKPOST - 9 JULI 2003 - PAGINA 4 1 f W AaÉHL Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Ongeveer 150 inwoners van Heiloo hebben met korting een compostvat van 220 liter aangeschaft. Daarmee is de compostvatenactie, die liep van 14 tot en met 26 april 2003, zeer succesvol te noemen. Door de korting van Intratuin en de extra sub sidie van de gemeente kostte het compostvat in de actieperiode in april van dit jaar slechts 15 (normaal 49,95). Met deze actie wil de gemeente Heiloo bereiken dat groente-, fruit- en tuinafval beter gescheiden wordt. Er verdwijnt nog te veel gft-afval in de grijze rolem- mers, terwijl het door de uzelf of door een- composteerbedrijf verwerkt en her gebruikt kan worden. Dit is beter voor het milieu, het levert voordelen op voor A de thuiscomposteerder in de vorm van gratis compost en het scheelt een hoop geld. Immers als gft-afval verwerkt wordt tot compost is dat vele malen goedkoper dan wanneer het als restafval verbrand moet worden. Instructie De actie ging gepaard met een instruc tiebijeenkomst "thuis composteren" op 18 april 2003 Deze bijeenkomst is geor ganiseerd door de gemeente Heiloo in samenwerking met Intratuin Heiloo en de vereniging Groei en Bloei afdeling Heiloo. In aanwezigheid van wethouder M.R. Opdam werd door vrijwilligers van Groei en Bloei aan belangstellenden uit gelegd hoe het beste thuis gecomposteerd kan worden met behulp van een compostvat en een compost- startersset. Afval apart, dat doe je samen! In 2002 heeft het college van burge meester en wethouders van gemeente Heiloo het Plan van aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval 2002- 2004 (GIHA) vastgesteld. In dit plan van aanpak zijn voorstellen verwerkt van inwoners van Heiloo die naar voren zijn gebracht bij ronde tafelgesprekken en het dorpsgesprek. Tijdens deze bijeen komsten is besproken hoe we de komende jaren in Heiloo afval kunnen beperken en vooral beter kunnen scheiden. In het Plan van Aanpak Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval is aangegeven welke maatregelen de gemeente neemt om tot een betere scheiding van afvalsoorten te komen. In de vergadering van maandag 30 juni jl. heeft de gemeenteraad opnieuw gesproken over de voortgang van de plannen in de stationsomgeving. Centraal daarbij stond het parkeren aan de oostzijde van het spoor. De raad heeft daarbij ingestemd met de ontwikkeling van een ondergrondse parkeergarage, waar gratis geparkeerd kan worden. Ook is een aantal belangrijke voorwaarden vastgelegd over de openstelling van de parkeergarage. Kort parkeren De gemeente verwacht dat de ontwikke lingen in de Stationsomgeving meer verkeer gaan aantrekken. Omdat er vol doende parkeerplaatsen aanwezig moeten zijn, heeft de gemeente op basis van het parkeerbeleidsplan bepaald dat er in de toekomst 208 openbare kortpar- keerplaatsen nodig zijn. Het merendeel van deze parkeerplaatsen, namelijk 101, wordt ondergebracht in de ondergrondse parkeergarage. Op het stationsplein en de directe omgeving van de winkels kunnen straks 45 auto's 'kort geparkeerd' worden (nu 50). Op het terre'in "De Kreek" is in de toekomst ruimte voor 47 auto's (nu 25). Op het terrein aan de Holleweg wordt het aantal parkeer plaatsen verminderd naar 15 (nu 45). Lang parkeren De ondergrondse parkeergarage biedt ook 61 parkeerplaatsen voor de toekomstige bewoners van de apparte menten op de locaties van Zoon (supermarkt) en Ranzijn (winkelvoorzie ning en grand café). Voor treinreizigers en bezoekers die langer willen parkeren wordt het langparkeerterrein aan de westzijde van het station aangepast en uitgebreid van 101 parkeerplekken naar 181. Gratis parkeren in gehele gebied De gemeenteraad heeft eerder bepaald dat ook in de toekomst in de Stations omgeving gratis geparkeerd kan worden, zoals dat in heel Heiloo kan. Dit gratis parkeren wordt wel aan een maximum verblijfsduur gekoppeld. Na het verstrijken van deze tijdsduur moet voor een langer verblijf in de parkeerga rage betaald worden. De hoogte van deze vergoeding wordt nog bepaald. Openingstijden parkeergarage De parkeergarage zal voor het kortpar- keren geopend zijn tot een uur na reguliere openingstijden van winkels en kantoren. De parkeerbehoefte van de aan wezige horeca in het gebied zal bepalend zijn voor extra openstelling van de parkeergarage in de avond en nacht. Over de wijze waarop het parkeren tijdens de extra openstelling wordt uitgevoerd, vindt nog overleg met de betrokken onderne mers plaats. De in- en uitrit van de parkeergarage komt uit op de Heerenweg. Beeldkwaliteitsplan en parkeerbeleid Aanleiding voor het beeldkwaliteitsplan waren diverse nieuwe plannen en parti culiere initiatieven in het stationsgebied. Om de ruimtelijke samenhang en kwali teit in dat gebied te waarborgen, heeft de gemeente een visie op het gebied vast willen leggen in een beeldkwaliteitsplan. Het geeft aan wat mag en niet wat moet. In 1999 en 2000 heeft de gerfïeenteraad het beeldkwaliteitsplan Stationsomge ving vastgesteld. Al snel bleek ook dat diverse nieuwe ont wikkelingen knelpunten voor het parkeren zou opleveren. Daarom heeft de gemeente in overleg met betrokkenen, commissies en raad in januari 2001 besloten dat onder het Stationsplein en enkele nieuwbouwlocaties ondergronds en gratis kort geparkeerd zou moeten worden. Het plein krijgt daardoor meer het karakter van een gebied waar men elkaar kan ontmoeten en plezierig kan verblijven. Het gaat daarnaast om het verbeteren van de bereikbaarheid. De inrichting van het gebied stimuleert bezoekers aan het gebied om gebruik te maken van de fiets of anders bewust gebruik te maken van de auto. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. E. Zaadnoordijk, projectassistente, telefoonnummer (072) 535 67 92. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Hucht 2 tot en met 6 - vergroten onder wijsgebouw noodlokaal (regnr. 2003/0231) De Ronge 42 - veranderen woning en gevel garage (reg.nr. 2003/0223) Heerenweg 218 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2003/0187) Kennemerstraatweg 31 - veranderen woning (reg.nr. 2003/0228) Spoorlaan 23 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0232) Stationsplein/Heerenweg - oprichten winkels, supermarkt, 27 appartementen en parkeerga rage (reg.nr. 2003/0169) Venne waters weg 21, hs. 42 - veranderen ber ging (reg.nr. 2003/0222) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen: Westerweg 179 - vergroten woning (reg.nr. 20030182) Per abuis is vorige week (2 juli 2003) het adres Westerweg 171 gemeld bij nieuwe bouw plannen. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 10 juli 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van twee contai ners t.b.v. opslag van gereedschap en lichte machines voor het onderhoud van de sport velden op het perceel Het Zevenhuizen 62, gelegen op het sportcomplex "Vennewater". Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 10 juli 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende, de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Bouwplan oprichten bedrijfswo ning via art. 19, lid 2 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het ingediende plan voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel Hoogeweg 40b. Het bouwplan is niet in overeenstemming met de voorschriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Medewerking kan worden verleend met toe passing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken, waaronder een uitge breid advies van de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie inzake de ruimtelijke onderbouwing vanaf donderdag 10 juli 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Boog 71 - vergroten woning bijkeuken en tuinkamer (reg.nr. 2003/0055) Groote Olven 19 - vergroten woning dakop- bouw (reg.nr. 2003/0090) Hoogeweg 29 - plaatsen dakkapel linkerzij- dakvlak woning (reg.nr. 2003/0125) Rechte Hondsbosschelaan 15 - oprichten woning (reg.nr. 2003/0107) Rosendaal 57 - plaatsen berging en vergroten woning entreeportaal (reg.nr. 2003/0111) Vredenoord 38 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0083) Westerweg 182 - vergroten bijgebouw uit breiding atelier (reg.nr. 2003/0144) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. (westzijde station) Zie onder rubriek werk in uitvoering. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Afgegeven monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening vergunning is verleend voor het plaatsen van een dakkapel op het gemeentelijk monument Kennemerstraatweg 81. Ter inzage De vergunning ligt gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, die geopend is van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en iedere maandag van 18.00 uur tot 20.00 uur. Op andere tijden is inzage mogelijk na telefoni sche afspraak met mevrouw A. van Breugel, telefoonnummer (072) 535 67 55. Bezwaarschrift Een gemotiveerd bezwaarschrift kunt u tot 6 weken na publicatie van deze vergunning insturen naar Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! Tijdens de zomerperiode vraagt de inzame ling van GFT extra aandacht. GFT-afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ont staan van maden is het gevolg. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1Deponeer productenresten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT- rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT- afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit të houden. Laat bij voorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hiervoor groene zeep of zoge naamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achter blijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwer king van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in maart, juni en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw ophaal- kalender reiniging 2003). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u gratis 2 m3 brengen bij de afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer (072) 535 68 68. Openingstijden van de afvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de afval brengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Lees verder op pagina 6 L J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4