J De Egmonden Enkele boze toehoorders verlaten Vredeburg Tienjarig jubileum voor Solexclub t Rolletje Verhalenwedstrijd over De Gouden Peuk Gouden penseel win naars en keramiek in De Kapberg Exposities van Andrez-70 in Abdij kaarsen Egmond Weinig te beleven op liet Castricumse strand ngezortrletr brieven Weinig nieuws tijdens informatieavond skatepark Limmen 'laatselijk Dirk Out speelt in Castricum De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Asociale hondenbezitters Uit de greep van de berenklauw Galerie Conny van Kasteel Planten kijken in de Wimmenummerduinen Kermis in Egmond Akersloter neergeschoten in Alkmaar Lokale radio verslaat alles CASTRICUM - Maandag 14 juli is het tweede concert in de serie Orgelconcerten Castricum 2003. Dirk Out speelt die avond op het orgel in de Maranathakerk aan de Pr. Beatrixlaan, hoek Kleibroek. Het drieklaviersorgel van Hendriksen Reitsma werd gebouwd in 1978 en viert dit jaar dus een jubileum. In die 25 jaar heeft Dirk Out menigmaal op dit neo-barokke orgel geconcerteerd. Elke keer heeft hij laten blijken er geen moeite mee te hebben op dit betrekkleijk kleine orgel - 15 stemmen - grote werken uit de orgelliteratuur op virtuose en boeiende wijze tot klinken te brengen. Ook deze avond zijn alle ingrediënten aanwezig om het jubileumconcert tot een muzika le belevenis te maken. Hij begint met twee werken uit de Leipziger periode van Johann Sebastian Bach het grootse Preludium en Fuga in h en de voor zijn oudste zoon Wilhelm Friedemann gecomponeerde Sonate in C. Na een werk van Felix Mendelssohn hoort u Prélude, Fugue et Variation van César Franck. De prachtige melodie van de Prélude hoort u in de Variation terug maar dan omlijst door ragfijn kantwerk. Van Louis Vierne speelt Dirk Out de bijzonder knappe fantasie over het thema van het Westminster Carillon. Dit thema dat in verschillende liggingen in het virtuose stuk is verwerkt, zal iedereen direct herkennen en kunnen volgen. Het slot van het jubileumcon cert wordt de majestueuze Finale uit de Symphonie VI van Charles Marie Widor. We betreuren het dat de organist Bram Kuperus het jubileum van zijn orgel niet heeft mogen beleven. Hij stierf in mei van dit jaar. Het concert begint maandag 14 juli om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt E 4,- (E 3,50). Limmen is een mooi dorp, de huizen zijn mooi, de tuinen en de gemeenteperken. Toch is Limmen niet schoon. Waar je loopt op de stoep of straat moet je uitkijken dat je niet in een hondendrol trapt. En er liggen er veel. Het is asociaal. Ruim het netjes op, zodat andere mensen er geen last van hebben. Als jullie een hond willen hebben zul je ook moeten poep rui men, dat hoort er nu eenmaal bij. In Limmen is een opruimingsplicht. Degene die het niet opruimen zullen het ook niet prettig vinden als het bij hen voor hun stoep/ voordeur ligt. Overigens kun je de honden leren om hun behoefte niet op de stoep te doen maar in een perk. (ook dan hoor je het op te ruimen). Er zijn mensen die het wel netjes opruimen maar het wordt wel verpest voor deze groep. Als er nog een hondendrol van de voorganger ligt, word degene die er na komt erop aangesproken. Dus mensen wees soci aal en ruim het op. Carolien Zonneveld, zelf hondenbezitter, Limmen. LIMMEN - Op woensdag 2 juli hield de gemeente Castricum een informa tieavond in de Vredeburg te Limmen voor alle geïnteresseerden over het aan te leggen skatepark nabij de Vuurbaak in de kern Limmen. De aanwezigen werden deze avond tussen 20.00 en 21.30 uur van informatie voorzien over de procedure van de aanleg van het skatepark, de locatie, de attributen die in het park geplaatst worden en de uit voering van het project. Medewerkers van de gemeente visualiseerden het skatepark met tekeningen en een bea- mer presentatie. Dat deze avond bedoeld was om slechts antwoord te geven op vragen die er nog leefden, maar niet als discussieavond mocht worden aangemerkt, werd de aanwezigen al vrij snel duidelijk. Volgens enkele omwonenden was het plan al 'in kannen en kruiken' en lijkt er ondanks de vele protesten die de bewoners rondom het dorpspark lieten horen geen 'houden meer aan'. Bij enkele toehoorders liepen de emoties zo hoog op, dat deze besloten de zaal voortijdig te verlaten, omdat zij 'het niet meer aankonden'. Anderen verlieten de zaal vanwege de in hun ogen inhoudelijke onjuistheden en de cynische toon van de presentatie. Volgens Wethouder Könst, die de avond voorzat, was al in 1983 door de toenmalige gemeente Limmen de toe zegging gedaan om een eigen skate park aan te leggen. De gemeente Castricum, waar de gemeente Limmen nu onder valt, wil deze toezegging hoe dan ook nakomen. Geluidsmetingen Met de presentatie werd ook duidelijk dat hef oppervlak van het aan te leggen asfalt groter wordt dan gepland, van ongeveer 400m2 naar ruim 400 m2 (414 m2). De gemeente Castricum beloofde overigens wel dat voor en na de aanleg van de skatevoorziening in het Dorpspark geluidsmetingen worden gehouden. Een zogenaamde nulmeting REGIO - Afgelopen week hebben medewerkers van het Greenteam van PWN de aanval ingezet op de beren klauw, om verdere uitbreiding van de?e plant tegen te gaan. De berenklauw is een plantensoort die niet tot de inheemse duinflora behoort. Hij kan zich behoorlijk agressief gedragen, zowel naar mensen toe als naar andere planten. Bij de mens kunnen de brand- haren die op de plant zitten brandwon den en blaren veroorzaken evenals irri tatie aan ogen en luchtwegen. Voor het duin betekent de aanwezigheid van de berenklauw een ernstige bedreiging van de natuurlijke duinvegetatie. Momenteel wordt het noordelijk deel van het Noordhollands-Duinreservaat aangepakt. De berenklauw heeft een snelle manier van vermeerdering via zaad en ver dringt daardoor andere planten. Het Greenteam steekt de berenklauw met wortel en al uit om te voorkomen dat hij zich uitzaait. Ook in het zuidelijk deel van het duinreservaat wordt de berenklauw aangepakt. Een inventari satie van de plekken waar hij groeit, wordt momenteel gemaakt. De berenklauw heeft een stevig postu ur (tot 2 meter hoog), grote, ingesneden bladeren en de bloemen bestaan uit grote horizontale schermen vol met kleine witte bloempjes. Ook in wegber men is de plant tegenwoordig veel te vinden.. vindt plaats voor de aanleg, en een ver- volgmeting na de aanleg, zodat de te verwachten geluidsoverlast op een eer lijke manier kan worden getoetst. Op de vraag van een van de aanwezi gen wat de gemeente met deze metin gen dacht te gaan doen moest de wet houder het antwoord (voorlopig) ech ter schuldig blijven. Volgens wethouder Könst stelden de omwonenden van het toekomstige ska tepark zich de aanleg erger voor dan het in werkelijkheid is, een uitspraak waarmee de toehoorders het uiteraard niet eens waren. Könst gaf aan dat hij best begreep dat de bewoners bezorgd waren over de komst van de speelvoor- ziening in het nu nog groene Dorpspark, maar dat het besluit van deze aanleg desondanks vast stond. Moed niet opgeven Doordat de gemeente Castricum defi nitief heeft gekozen voor kleinere skate-elementen en volgens de wijzi ging van de Woningwet per 1 januari 2003 de voorgestelde elementen ver- gunningvrij zijn aan te leggen, is voor het plaatsen van de skate-objecten geen verdere bouwvergunningsproce dure nodig. De baan wordt gebouwd aan de Vuurbaak/Middenweg, zo dicht moge lijk bij de parkeerplaatsen tegenover sporthal d'Enterij. De aanleg gaat begin augustus van start, zo is de plan ning. Als alles meezit, mogen de skaters hun baan in oktober feestelijk openen. De commissie Redt het Dorpspark ziet evenwel nog enkele mogelijkheden om de aanleg van de skatevoorziening tegen te gaan. Zo hebben meerdere huishoudens een zogenaamd planschadeformulier bij de gemeente ingediend, waarmee zij de gemeente aansprakelijk stellen voor de waardevermindering van hun wonin gen. Daarnaast heeft de gemeente Castricum een aanvraag voor wijziging van het bestemmingsplan (dat nu nog agrarisch is maar moet veranderen in woonbestemming) ingediend bij Gedeputeerde Staten (GS). Op 18 juli doet GS uitspraak over deze wijziging. De commissie hoopt uiteraard dat GS niet akkoord gaan met deze aanvraag. Wanneer GS wel instemmen met de wijziging zullen de regionale juristen, die zich namens de commissie bezig houden met de zaak, nogmaals de gemeente proberen te overtuigen af te zien van deze aanleg. Welke ijzers zij daarvoor nog in het vuur hebben wilde een woordvoerder nog niet bekend maken, maar vast staat dat de commis sie Redt het Dorpspark de moed nog niet heeft opgegeven. Enthousiaste solexrijders riemen jaarlijks deel aan vele toertochten en races. EGMOND - Van 19 juli tot en met 28 september exposeren Henk van Gerner, Albert Rubens, Norbert Thomas, Go de Graaf en Julian Gil in Galerie Conny van Kasteel. De ope ningstijden zijn donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. De Galerie is geslo ten van 14 augustus tot en met 11 sep tember. Noorderstraat 4+5, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. http:/www.galerieconnyvankasteel.nl - email:info@galerieconnyvankasteel.nl EGMOND - Op dinsdagavond 15 juli gaat boswachter Luc Knijnsberg om 19.00 uur met liefhebbers op zoek naar de planten in het Noordhollands Duinreservaat. Hij vertelt over de groei en de leefwijze van de planten. Ook geeft hij tips hoe je bepaalde planten herkent. Het te bezoeken gebied behoort tot het zogenaamde zeedor penlandschap. In deze duinen komen soorten voor die uniek zijn in Nederland. U kunt zich telefonisch aanmelden voor deze excursie via 0800-7966288. Dit nummer is van dinsdag t/m zondag tussen 10.00 en 17.00 uur bereikbaar. De deelnamekosten bedragen 3 euro per volwassene en 1 euro voor kinde ren tot 12 jaar. Dit bedrag is inclusief eenmalige toegang tot het Noordhollands Duinreservaat. De excursie start om 19.00 uur vanaf de parkeerplaats de Nollen. Deze is gele gen aan het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. Deze leuke en leerzame wandelexcursie duurt onge veer 2 uur, afhankelijk van wat er onderweg allemaal wordt gevonden. Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg, Castricum, excursielijn: 0800-7966288. EGMOND - Vrijdag, zaterdag en zondag is er weer kermis in Egmond aan den Hoef, met attracties als de autoscooter, zweefmolen, draaimo len, vliegtuigmolen en nog veel meer. Er zijn tevens twee mooie draaiorgels op de kermis, dat zie je tegenwoordig niet zoveel' meer. De kermis is open om 14.00 uur en staat bij de Slotgracht. Egmonder Kees Oosterbaan, verzamelaar van sigarettenpeuken, (foto MSP) EGMOND - Egmonder Kees Oosterbaan, kunstenaar en verzame laar van sigarettenpeuken, bedacht een bijzondere verhalenwedstrijd De gou den Peuk. Doel van de wedstrijd is 'de herinnering aan de eerste of laatste peuk literair levendig te houden'. Daarnaast introduceert hij met de ver halenwedstrijd een nieuw literair genre: het peukenproza. Peukenproza Volgens Oosterbaan, overigens al jaren ex-roker, heeft roken met verlangen te maken. Het geheime verlangen naar de eerste sigaret die je stiekem opstak en misschien het verlangen ooit nog eens een laatste sigaret op te steken. De rookcultuur in het openbare leven ver dwijnt. Rookgedrag dat zekerheid en afleiding verschaft, het afbijten van een sigarenpuntje, het routineus draaien van een shagje, cirkeltje rook uitblazen, het stoppen van een pijp. Waar zie je dat? Wie kan het nog? En weten we, over tien jaar hoe een peuk, sigaretten aansteker, pijpenragers en asbak eruit zien? In de literatuur wordt het beschrijven van rokersgedrag een zeld zaamheid. Rokers laten zich niet meer zien. Ze steken thuis hun sigaretje op achter de gesloten luxaflex of roken buiten een sigaartje achter de heg. Roken doe je weer stiekem. En zo is volgens Oosterbaan de cirkel weer rond. De wedstrijd Schrijf een kort verhaal over het opste ken van je eerste peuk, of over het ver langen naar je laatste peuk. De schrij ver van de schrijnendste, avontuurlijk ste, beklemmendste of grappigste inzending wordt winnaar van De Gouden Peuk (een origineel kunstwerk gemaakt dóbr Kees Oosterbaan) en ontvangt E 4,- (voor de aanschaf van een pakje). Een deskundige peukenju ry beoordeelt de inzendingen, waarna tien genomineerden een persoonlijke uitnodiging voor de prijsuitreiking ont vangen. Inzendingen tot 1 september aan Kees Oosterbaan, Prinses Irenelaan 38, 1934 EH Egmond, of e- mail: kees.oosterbaan@tiscali.nl. Prijsuitreiking Op de door Oosterbaan uitgeroepen 'Nationale Peukenherdenkingsdag' op 27 september 2003, wordt in de Eerste Bergensche Boekhandel aan de Oude Prinsweg 11 in Bergen om 16.00 uur de winnaaf van de verhalenwedstrijd bekend gemaakt. i— AKERSLOOT - Op 13 juli 1993 rich ten een stel enthousiaste mannen uit Akersloot, onder aanvoering van Sjaak Kerssens, Siem Melker, Henk Jak en Henk Levering, Solexclub 't Rolletje op. Dit alles naar aanleiding van de eer ste Solexrace in Akersloot en men besloot gelijk tot de oprichting van een Solexclub. Telde in het begin de club slechts een twintigtal leden, inmiddels is de club uitgegroeid tot ruim 200 leden, niet de grootste maar wel een van de gezelligste Solexclubs van Nederland. In de loop der jaren heeft de Solexclub landelijke bekendheid gekregen en was de club in verschillende televisie pro gramma's te zien en zelfs de middenpa gina van het blad Panorama schonk aandacht aan deze unieke club. Ook heeft de club door de jaren heen ver schillende activiteiten ontwikkeld voor enige goede doelen, zoals de actie voor Mike Smit, de jongeman die tevergeefs heeft geprobeerd om een artsengezin te redden dat met een auto in het water was geraakt. Bij die reddingspoging liep Mike zelf een dwarslaesie op. Ook werden er acties ondernomen voor o.a. Nieuw Unicum in Zandvoort, een paardrijdproject voor gehandicap te kinderen, eên schoolproject voor geestelijk gehandicapte kinderen in Heemskerk en diverse projecten voor Reigersdaal in Heerhugowaard. Regelmatig trekt de club erop uit voor toertochten, ongeveer tien keer per jaar en sinds 1995 gaat de club ergens ten lande op Solexweekend. Zo werd Terschelling al driemaal bezocht, Texel, Voerendaal, Maastricht, Vollenhove en enkele weken geleden was het week end in het Zeeuwse plaatsje Oostkapelle. Naast de vele toertochten worden er jaarlijks races georganiseerd, vooral de race in Akersloot trekt elk jaar duizen den toeschouwers. Dit jaar zal de race op zaterdag 30 augustus worden gehou den. Naast de race in Akersloot wordt er jaarlijks een of meerdere keren een race georganiseerd in andere plaatsen. In het verleden was dat in Uitgeest, Egmond-Binnen, Obdam, Warme- huizen, Zandvoort, Vijfhuizen en Beverwijk. Dit jaar organiseerde de club een race in Rijnsburg en op zater dag 16 augustus wordt er een race gehouden in Pijnacker tijdens de prof wielerronde aldaar. Het jubileum wordt in verschillende fases gehouden, in februari was dat met een grote feestavond en op 13 juli, de dag van de oprichting zal dit gevierd worden met een grote puzzeltoertocht met aansluitend een barbecue. Ondertussen zit het bestuur niet stil en staan er voor de komende maanden tal loze activiteiten op het programma zoals de ronde van Noord-Holland, een 130 kilometer lange toertocht op zon dag 10 augustus, de race in Akersloot op 30 augustus, een toertocht op 31 augustus, een RedLight tocht naar Amsterdam op 20 september, de bekende Snerttocht op 12 oktober en als afsluiting van het seizoen de Zuurkooltocht op 16 november. Philip Hopman, omslag voor de Sprookjes van Grimm. Een heel strand voor jezelf, en dat op een zondagmorgen in juli! Het over kwam deze wandelaar rond een uur of 11.00 in Castricum. (foto UKP) CASTRICUM - Voor de buitenlandse toeristen en uiteraard ook de vakantievie rende Nederlanders viel er dit weekend nog maar bar weinig te genieten op de stranden langs de Noordzeekust. Deze wandelaar op het strand van Castricum had dan ook bijna het rijk alleentoen hij op zondagmorgen een frisse neus ging halen. Op enkele hondenbezitters na, die dankbaar van de gelegenheid gebruik maakten hun viervoeter op hét (eigenlijk voor hen verboden) zand uit te laten, was er immers geen enkele zonaanbidder op de koele zandstrook te vinden. Het is te hopen dat de weergoden de vakantievierders de komende weken wat gunsti ger gezind zijn, want de eerste vakantieweek werd dankzij de talrijke regenbuien veelal binnenshuis doorgebracht. En hoewel de diverse attractieparken dankbaar profiteerden van het wat mindere weer, zullen ook de uitbaters op het strand graag goede zaken willen doen... EGMOND - Na de succesvolle exposi ties van 1995 en 2000 in Galerie De Kapberg te Egmond aan den Hoef exposeert de schilder Andrez nu vanaf 12 juli zijn nieuwste werk bij Abdijkaarsen. De tentoonstelling draagt de titel Expo Andrez 70. De 70 jarige exposant is zeer tevreden met deze loca tie, temeer daar hij een geboren Egmond-Binder is en zijn geboortehuis op een steenworp afstand van de Abdij is gelegen. Het grootste deel van de geexposeerde werken is van de laatste vijf jaar, maar ook om een beter inzicht te krijgen in zijn schilderwijze is er ook ander werk te zien dat nog steeds in zijn bezit is. Het werk van Andrez is voorna melijk geïnspireerd op de mens, mense lijke activiteiten en de kunst in het alge meen. Zijn werk is uitgevoerd in olieverf, olie- krijt, diverse krijtsoorten pastel en gemengde technieken. De thema's zijn portretten, landschappen, figuurstuk ken, strand en het leven in al zijn vor men. Zijn stijl heeft een oorspronkelijk karakter en is het meest verwant aan het expressionisme. Zijn werk heeft inmiddels zijn weg gevonden naar veel particulieren en bevindt zich ook in diverse verzamelingen. Een grote schil dering van de 17de eeuwse abdij bij de ingang naar de expo getuigt dat Andrez ook decoschilder is. De duur van de expo is van 12 juli tot en met 30 augustus in de expositieruime van de kaarsenmakerij van de Abdij van Egmond, Vennewatersweg 27, Egmond- Binnen. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Opening De opening zal plaatsvinden op zater dag 12 juli om 15.00 uur in de expositie ruimte en zal worden verricht voor The de Vré, cultuur prijswinnaar van het jaar 2000. Andrez zal zelf aanwezig zijn op alle zaterdagmiddagen en op de midda gen van 23 juli, 6 augustus, 20 augustus en 29 augustus. EGMOND - Een vrolijke en kleurrijke tentoonstelling van illustraties van kin derboeken is tot en met 24 augustus te zien in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Een unieke gebeurtenis, want hoe bekend veel van deze illustra ties bij een groot publiek ook zijn, zel den worden de originele ontwerpen van boekpagina's en voorstudies ervan tentoongesteld. Te zien is het werk van vier illustratoren, Philip Hopman, Willemien Min, Jan Jutte en Gertie Jaquet. Drie van hen ontvingen eerder een Gouden Penseel, de prestigieuze prijs voor het best geïllustreerde boek die jaarlijks wordt uitgereikt. Ook is er bijzondere keramiek te zien die speci aal voor deze tentoonstelling werd gemaakt. Klaartje Kamermans en Corien Ridderikhoff tonen keramiek die door de illustratoren Sieb Posthuma en Anki Posthumus zijn gedecoreerd. Allerlei bizarre figuren bevolken het werk van Jan Jutte, die zelfs twee maal de Gouden Penseel Won. Hij illustreer de onder andere boeken over schaken. Jan Jutte tekent met een krachtige lijn, zijn werk is cartoonachtig en al zijn figuren hebben een sterk humoristische lading. De pentekening Drank veran dert de mens toont drie heren met een wijnglas aan de mond. Van boven zijn zij op en top heer compleet met bol hoed, hun benen echter zijn zeer frivool met hardroze ondergoed, netkousen en pumps aan de voeten. Het werk van Willemien Min is sprook jesachtig, stil en poëtisch. Zij won vorig jaar de Gouden Penseel met haar teke ningen bij de dichtbundel Ik schilder je in woorden van Hans Hagen. Tekst en beeld gaan heel mooi in elkaar over, ze zijn zichtbaar als een geheel ontwor pen. Ook is een serie potloodtekenin gen van haar te zien voor het boek De wonderbaarlijke reis van Kleine Pad, knap getekend, vol met fraaie details. Philip Hopman illustreerde de Sprookjes van Grimm in een aantal prachtig gekleurde aquarellen. Kastelen, grillig kreupelhout in duiste re bossen en peilloos diepe wateren vormen het decor van gebeurtenissen die door gewone stervelingen nooit werden gezien. Hopman weet de sfeer van deze bekende sprookjes fantastisch in beeld te brengen, of het nu gaat om een in rijke kleding uitgedoste fee voor de spiegel, of een open plek diep in het donkere, ondoordringbare woud waar een wonderlijk licht schijnt op een engelachtige figuur. Gertie Jaquet illustreerde onder andere De zwemles en Haas weet van niks. Jaquet brengt alles op een hele leuke, voor kinderen aantrekkelijke manier in beeld, steeds de essentie vangend van elke nieuwe stap in het verhaal. Klaartje Kamermans maakte schalen en kommen die door Sieb Posthuma werden gedecoreerd. Posthuma is bekend van zijn strip over het hondje Rintje, wekelijks op de kinderpagina van NRC Handelsblad. De komische avonturen van Rintje en een hele groep hondjes met allemaal eigen karakters zijn zowel door hem getekend als geschreven. Ook op de keramiek ver schijnen hondjes in allerlei soorten en maten, lang- en kortharig, mager of kogelrond, soms met hun baasjes erbij. Corien Ridderikhoff en Anki Post humus tonen een serie borden, waarin zij verschillende decoratietechnieken toepassen. In een soepele tekenstijl beeldt zij naakte vrouwfiguren af, badend in een vijver, galopperend op een paard of gewoon in de huiskamer naast de schemerlamp. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, is open van donderdag tot en met zondag, van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren 072-5062645. ALKMAAR - Op zondagavond, omstreeks 23.30 uur, vond er op het Waagplein te Alkmaar een schietinci dent plaats waarbij een 28-jarige man uit Akersloot ernstig gewond raakte. De man, die werkzaam was als portier, werd voor een café neergeschoten. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar waar hij werd geopereerd. Op het moment van verschijnen van dit bericht ligt het slachtoffer op de IC. Hij verkeert in levensgevaar. De dader is direct na het incident weg gevlucht. In de directe omgeving werd vetvolgens èen man aangehouden die aan het signalement voldeed dat door getuigen was opgegeven. De man bleek echter niet met het incident te maken te hebben. Hij werd dan ook in vrijheid gesteld. Van de dader ont breekt nog elk spoor. CASTRICUM - Onder het motto Zomer op je radio is Castricum 105 de hele zomer behoorlijk radioactief en verslaat bijna elk belangrijk evenement live op de radio. Onlangs nog werd uit gebreid dagelijks verslag gedaan van de Dutch Junior Open vanaf het tenni spark aan de Vinkebaan te Bakkum. Op zaterdag 12 juli is een team, bestaande uit Sander Verschoor, Robert Liefting, Martijn Cappel en Daniel Vollers te vinden op het strand bij Bakkum om daar vanaf 12.00 uur verslag te doen van een altijd weer publiektrekkend evenement: het paal- zitten. Paalzitten is gebaseerd op het simpele feit dat men zolang mogelijk op een paal moet blijven zitten. Degene die het langst blijft zitten is de winnaar. Iedere deelnemer krijgt van tevoren een paal toegewezen van de organisa tie. Hierop bevindt zich een stoel of een andersoortig zitvlak met steunen voor de voeten en rug.. De deelnemers mogen om de drie uur van hun paal af voor een sanitaire stop en/of lichame lijke verzorging voor de duur van 15 minuten. De organisatie houdt dit bij voor de deelnemers. Er strijden maxi maal zes deelnemers mee aan dit Paalzit evenement. Voor de startbonus van 150 euro moet men minimaal 24 uur op de paal blijven zitten. De win naar is degene die het langst blijft zit ten. Voor de winnaar ligt er een reis- cheque klaar van 500 euro. Blijkt echter op zondagmiddag 13 juli om 17.00 uur dat er meerdere winnaars zijn, dan wordt deze reischeque verloot onder het toezicht van de organisatie. Castricum 105 is op zaterdagmiddag aanwezig, wanneer de deelnemers zo'n beetje de helft van hun beproeving erop hebben zitten. Natuurlijk worden de reportages afgewisseld met leuke zomerse muziek. Nu maar hopen, dat de weergoden het evenement een beetje gunstig gezind zijn. Samen met 80 andere lokale zenders werkt Castricum 105 ook mee aan De zomer se 50. Een lijst, waaraan iedereen kan meehelpen met de samenstelling, door nu al te surfen op internet naar: www.zomerse50.nl. Door het invullen van uw/jouw favoriete top 5 op deze website wordt de lijst bepaald. U maakt zelfs kans om een leuke zomerse prijs te winnen! Begin augustus is het team van 105 Sport Live op de radio i.v.m. de wieler ronde van Limmen. Op 3 augustus zal op zondagmiddag een voorbeschou wing worden uitgezonden en op 10 augustus wordt er live verslag gedaan vanuit Limmen van deze ronde. Van een zomerstop is dus zeker geen sprake op Castricum 105. De zender is in de ether te ontvangen op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot en De Woude). Meer informatie over de zender is te vinden op het internet: www.castri cuml05.nl, meer informatie over het paalzitten is te vinden op www.paal45.nl en voor de zomerse 50 kunt u kijken op: www.zomerse50.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8