Project Woonzorgboerderij Hoeve Nijenburg krijgt steeds meer vorm Mogelijke doorbraak in onderhandelingen over verplaatsing van huisartsenpraktijk krant Êl fu intratuin A PE L LA eedri elichi Dé Hyp5j|theek- winkel 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per i week is uw hond? I JÊ Mede dankzij bijzonder initiatief van diamanten bruidspaar uitmarkt Heiloo Jaarmarkt warm maar gezellig BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN (072)5351000 Euromenu weekendmenu €15,50 p.p. <1 L €21,50 p.p. Poging tot inbraak Valpartij Aanrijding Fietsendief Omda www.vosmakelaardij.nl Hypotheek nodig Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 GEPANEERDE SCHNITZELS 4 stuks €5,00 VARKENSOESTERS 4 stuks 5,00 GEKRUID SLAGERSGEHAKTt kiio 3,60 KALKOENFLINTERS 4ons€ 3,98 Slagerij Kramer Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur umm.bras5eriewildsehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00-14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 16 JULI 2003 - 68e JAARGANG NO. 29 Ook op internet: HEILOO - Sinds de publicatie in de Uitkijkpost, op 12 maart van dit jaar, hebben de initiatiefnemers van woon zorgboerderij Hoeve Nijenburg, veel leuke en goede reacties ontvangen. Vooral door reacties in de vorm van sponsoring en gulle giften, krijgt hun project steeds meer vorm. Doel van het project is woonruimte bieden aan 6 kin deren met een verstandelijke handicap en daarnaast ook dagbesteding voor verstandelijk gehandicapten die hun woonvoorziening elders hebben. Financiële steun voor hun project ont vingen ze onder andere van een echt paar uit Limmen, en een firma uit Egmond aan Zee schenkt de badkamer die straks speciaal voor de kinderen wordt gebouwd. Ook het Heilooër echtpaar Bosman, dat onlangs het 50- jarig huwelijksfeest vierde, besloot het bijzondere project te steunen. Zij heb ben hun familie en vrienden gevraagd om, in plaats van huwelijkscadeaus, een donatie te doen voor de woonzorg boerderij, wat een mooi bedrag heeft opgeleverd. Mede dankzij deze mensen kunnen Ed en Diana Bos, die samen met hun zoon Sven en dochter Amber in de boerderij wonen, bijvoorbeeld de hoge aanloopkosten van het project opvangen. Zo worden er tientallen brieven geschreven naar instanties en bedrijven, zijn er flyers gestrooid om het project aandacht te geven en komen er bij de voorbereidingen van zo'n project kosten kijken, die onder geen enkele subsidieregeling vallen. De familie Bosman wilde in het kader van hun jubileum graag iets voor een goed doel doen. Toen zij het artikel over Hoeve Nijenburg lazen, was de keuze voor het te steunen doel snel gemaakt. Helemaal nadat zij een kijkje zijn gaan nemen op de boerderij, waar ze hartelijk werden ontvangen door Edwin en Diana, die hen honderduit hebben verteld over de plannen voor de boerderij, wist het echtpaar dat hun gift meer dan welkom is. „We hopen van harte dat meer mensen besluiten hetzelfde te doen. Dit is zo'n bijzonder project, we hebben zeer veel bewonde ring voor de inzet van deze mensen!" aldus het echtpaar. Het project Hoeve Nijenburg Samen met Ruurd en Desirée Zwart zochten Ed en Diana al enkele jaren naar goede opvang voor hun verstan delijk gehandicapte kinderen. Sven, de zoon van Edwin en Diana, is zwaar ver standelijk gehandicapt en heeft ernsti ge gedragsproblemen, waardoor er geen instelling is die hem wil plaatsen. Overdag gaat hij naar orthopedago gisch dagcentrum de Vijfhoek in Heiloo en eens in de twee weken logeert hij een weekend in een gezins vervangend tehuis in Huiswaard, maar het overgrote deel van de zorg komt terecht op de schouders van zijn ouders. Ook Tim, de zoon van Ruurd en Désiree, staat al ruim twee jaar inge schreven als urgent op de wachtlijst van Reigersdaal in Heerhugowaard. Omdat deze kinderen veel en kostbare zorg nodig hebben, vallen ze overal tussen wal en het schip. Uit een soort van wan hoop zijn de echtparen zelf na gaan denken over een oplossing. Het idee ontstond om de boerderij, in de prachtige omgeving van het landgoed Nijenburg in te richten als woonzorg boerderij. Met alle voordelen van een boerderij, de natuur, de beesten en de ruimte, in combinatie met de juiste zorg en persoonlijke aandacht voor de kin deren. De hele bovenverdieping van de boerderij, oftewel de ruimte boven de stal, zal worden verbouwd tot woon ruimte, bereikbaar met een lift. Aan gepast aan alle veiligheidseisen en com pleet met woonkamer, badkamer, een logeerkamer of slaapwacht, wasruimte, rust of snoezelruimte en per kind één zit-slaapkamer. De ondernemende ouders kwamen in contact met Marlies Arends, werkzaam als zorgmakelaar te Heemskerk. Zij heeft hen enorm geholpen met onder andere zeer praktische adviezen. Vorige week. heeft dezelfde zorgmake laar toegezegd het project volledig te ondersteunen in de vorm van Stichting de Waarden, die onder andere veel organisatorische rompslomp uit han den neemt. Edwin: „Dat is natuurlijk ideaal. Bij de organisatie van een pro ject als dit komt er zo ongelofelijk veel kijken. Nu kunnen we ons meer gaan richten op praktische zaken, zoals de bouw en de financiering daarvan. Daarnaast moeten we een beetje opschieten met de realisering, omdat de regering vanaf volgend jaar behoor lijk gaat snijden in de zorg. Om nog onder de nu bestaande regelingen te kunnen vallen, moeten we ervoor zor gen dat we voor 1 januari 2004 volledig 'draaien'. Voor die tijd moet er nog ont zettend veel gebeuren, waardoor we onze tijd en energie wel beter kunnen besteden dan bijvoorbeeld aan het ple gen van telefoontjes naar allerlei instel lingen. Diana vult hem aan: „Ook kun nen we ons nu intensief bezig gaan hou den met de selectie van de kinderen die hier straks komen. We hebben inmiddels 15 aanmeldingen ontvangen. Omdat we echt per 1 september aan staande willen starten met de dagbeste ding, is er nog genoeg te doen!" Hulp uit alle windhoeken Gelukkig krijgen ze op allerlei manie ren hulp. Zo is een groep leerlingen van een agrarische school uit Hoorn bezig met hun eindexamenproject, waarin de toekomstige tuin van de boerderij cen traal staat. „De 15 leerlingen maken elk een ontwerp voor een tuin, waaruit wij later het winnende ontwerp gaan kie zen. Tegen die tijd hopen we een hove nier, of een aantal samenwerkende hoveniers, te hebben gevonden die de tuin vervolgens gaat aanleggen." Zelfs vanuit de Verenigde Staten is er in januari een groep jongeren langs geweest om een bijdrage te leveren aan het project. „Dit was vanuit People to People, een Amerikaans organisatiebu reau dat jonge mensen naar Europa uitzendt om daar te gaan sporten. Maar naast het sporten, moeten die jongeren ook een maatschappelijk doel vervul len, verdeeld over verschillende projec ten. Iemand heeft daar over onze woonzorgboerderij gehoord, waardoor wij ineens een touringcar met 26 Amerikanen op het erf hadden. In drie uur hebben ze al het hout, dat ik had gekocht voor een hek om het terrein, geschilderd. En na afloop werden wij bedankt!', vertelt Edwin lachend. Wilt u het project steunen? Uw bijdra ge kunt u storten op de bankrekening van Stichting Voor Elkaar 326 249 303 o.v.v. Hoeve Nijenburg. Voor meer informatie over het woonzorgproject Hoeve Nijenburg kunt u contact opne men met Diana Bos, tel: 072-5207540 of per e-mail: info@hoeve-nijenburg.nl. Diana en Edwin Bos (links) van Hoeve Nijenburg kregen van het diamanten echtpaar Bosman een cadeaumand met daarin een mooi bedrag voor hun woonzorgboerderij, (foto: UKP) HEILOO - Er lijkt een doorbraak te komen in de 'kwestie Vinkenbaan'. Momenteel wordt er onderhandeld over een andere locatie voor de omstreden huisartsenpraktijk, die op dit moment aan de Vinkenbaan is gehuisvest. Van de lijst met mogelijke locaties, zijn er inmiddels vier plekken in Heiloo overgebleven waar het vol gens het college van B&W mogelijk moet zijn om, binnen maximaal een jaar, tot vestiging van een definitieve huisartsenpraktijk te komen. De huis artsenpraktijk zorgt al meer dan een jaar voor veel frustraties bij alle betrok ken partijen, waardoor de gemeente heeft besloten het overleg te beperken tot zorgverzekeraar Univé en de huis artsen, de Woningstichting Heiloo is geen partner in dit overleg. De verwachting is dat zeer binnenkort bekend kan worden welke locatie het meest geschikt wordt geacht en wat de benodigde tijd zal zijn om deze locatie te ontwikkelen. Ondertussen loopt tot en met 17 juli de bezwaartermijn tegen het besluit van het college van B&W om vergunning te verlenen voor de bouw van een tijde lijke huisartsenpraktijk op locatie De Loet. Eventuele bezwaarschriften zijn bepalend voor het tijdstip waarop op deze locatie kan worden gebouwd en de locatie aan de Vinkenbaan kan wor den ontruimd. Hoewel een zo spoedig mogelijke verplaatsing van de cabins van de Vinkenbaan uitgangspunt blijft voor het college, zal het, indien blijkt dat de definitieve huisvesting van de Tussen zaterdag 5 en dinsdag 8 juli werd gepoogd in te breken in een woning aan de Zevenhuizerlaan. Allereerst werd het slot van de poort deur geforceerd. Hierna werd vruchteloos geprobeerd het slot van de achterdeur van de woning te forceren. Een 71-jarige inwoner van Limmen kwam zondag 13 juli op het fietspad langs de Vennewatersweg ten val. Dit kwam omdat hij met zijn voorwiel het achterwiel raakte van zijn meefiet sende echtgenote. Hij werd met beenletsel met een ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. huisartsen op korte termijn is te reali seren, kunnen afzien van die beoogde verplaatsing. Overigens zijn door de gemeente alle voorbereidende werkzaamheden ge daan om het terrein zo snel mogelijk geschikt te maken voor de plaatsing van de cabins. Een 54-jarige automobilist verzuimde dinsdag 8 juli voorrang te verlenen op de kruising van de Foreêstlaan met de Kennemerstraatweg. Een aanrijding met een 45-jarige bromfietser uit Alkmaar was het gevolg. De bromfiet ser liep diverse schaafwonden op. Op vrijdag 11 juli werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets. De diefstal werd zaterdag 29 juni tussen 14.00 en 16.00 uur gepleegd. Een getuige zag een knaap van een jaar of 15 met kort blond haar op de fiets wegrijden. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, roze stoffen portemonnee met inhoud. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en winkelcentrum 'Het Hoekstuk'. Op de negende editie van deze markt presenteren de Heilooër ver enigingen, sportclubs en andere organisaties zich door middel van informatiestands en diverse demon straties. U kunt geheel vrijblijvend veel informatie verzamelen ovér het geen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in en om Heiloo te wachten staat. In de Uitkijkpost wordt op woens dag 3 september uitgebreid aandacht besteed aan de Uitmarkt met onder andere een plattegrond en schema van de activiteiten. De deelnemende verenigingen kunnen zich in deze editie van de Uitkijkpost alvast pre senteren in de vorm van een redacti oneel stukje met desgewenst een foto. De uiterste inleverdatum voor deze kopij is vrijdag 22 augustus. U kunt uw tekst (maximaal 400 woorden) en foto opsturen naar: redactie Uitkijkpost, o.v.v. Uitmarkt, De Hoefsmid 5,1851 PZ Heiloo, of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. mw "Verdriet wegnemen kan ik niet. Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Vorige week woensdag stond de jaarmarkt weer opgesteld in Heiloo. Ondanks de zomerse temperaturen werd dé anderhalve kilometer lange markt, op de gehele Heerenweg, van het Stationscentrum naar Winkelhof 't Loo, goed bezocht. Bij de meer dan honderdvijftig kramen en stands was er van alles te koop: van droge worst uit Groningen tot de mooiste collectie kleding, van tuin en woondecoraties tot wenskaarten, van Indiaanse kunst tot houtsnijwerk uit Azië, van kristal tot speelgoed. Maar vooral deze ijskraam heeft goede zaken gedaan! (foto: MSP) APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S HEILOO - Naast de oprit van de Tulpencroftlaan 37 prijkt een fraai witte Landrovermet daarop het logo van Beyond Gardensdat is voorzien van twee knalgele paardebloemen Eigenaar van het gelijknamige ont werpbureau en hoveniersbedrijf is Ernst Oostindiedie zichzelf prima herkent in het type auto„Het is goedis eerlijk en levert geen half werk En dat is nu precies waar ik ook voor sta. Ik ben sterk in het ont werpen van tuinen en ben eigenlijk een hovenier met een bovenge middelde plantenkennis. Vaak den ken mensen dat de aanleg van een tuin heel duur is, maar dat zit 'm meestal in de sierbestrating. Dat is dodelijk voor je budgetGroen moet het echter doen! Ik hou van groene vormen, en geen eindeloze stenen vormen." „Bovendien moet je bij de aanleg van een tuin ook in de toekomst kijken. Wellicht is een grasveldje nu heel geschikt voor de kinderen, maar over 5 jaar zijn ze de tuin ontgroeid en zit je met iets wat niet mooi meer is. Te vaak zie ik dat de trendy Dakplataan of Bolcatalpa op de verkeerde plek in de tuin gezet wordt Een dergelijke tuin hangt vaak als los zand aan elkaar en is een verzameling van trendy planten. Het is de kunst om met een realistisch financieel plaatje iets neer te zetten waarmee je met gemak 15 jaar voort kunt" Tijdens het gesprek wordt duidelijk dat Ernst inderdaad veel verstand van zaken heeft. Vijftien jaar gele den, op zijn 22ste verliet hij de Tuinbouwschool en werkte sindsdien bij verschillende bedrijven, echter allemaal met een groen karakter. „Ik heb onder andere bij Ecostyle gewerkt, een bedrijf in biologische meststoffen en bestrijdingsmiddelen. Voordat ik drie jaar geleden mijn eigen bedrijf begon werkte ik voor Rozenkwekerij De Wilde in Bnssum, waar ik ruim drie jaar lang heb gewerkt aan de vormgeving van de diverse verkooppunten." Creatieve kant Nadat Ernst een half jaar vrijaf nam om zich te concentreren op zijn eigen bedrijf besloot hij Beyond Gardens op te richten. „Ik heb eigenlijk altijd In deze rubriek wordt wekelijks gratis een m ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. leidinggevende functies gehad 'in het groen', nu wilde ik voor mijzelf beginnen en mijn creatieve kant naar voren laten komen. Uiteraard luister ik naar de wensen van mijn klanten, en vaak wordt spontaan een plan opgesteld zonder dat daar ook maar enig voorontwerp aan vooraf is gegaan. Ik probeer de mensen ook altijd een spiegel voor te houden. Hun wensen en gevoelens spelen uiteraard een grote rol in het geheel, maar als ik het niet zie zitten zal ik ook altijd eerlijk een ander advies geven." Creatieve (op)voeding Hoewel zijn vrouw Jeannette niet meewerkt in de zaak, is zij wel de grote steun en toeverlaat van Ernst. „Zij geeft mij gelukkig ook de tijd om voldoende inspiratie op te doen. Binnenkort moet zij voor haar werk naar Berlijn, dan ga ik dus mee. Ik kijk rond en doe nieuwe ideeën op die ik hier weer gebruik. Ik zie dat als een stukje investering om mezelf cre atief te voeden." Een ander aspect van creatief (op)voeden vindt Ernst het betrek ken van de jeugd bij het burenge beuren. „Tegenwoordig is het alle maal computers en tv. Prima, ik kan ook niet meer zonder, maar er is nog zoveel meer. Daarom zou ik graag een project voor (school)kinderen opzetten, zodat zij leren omgaan met de natuur. Samen Momenteel is Ernst Oostindie druk bezig om zijn bedrijf samen te voe gen met dat van Ton van der Molen, die evened^ hovenier is in Heiloo. Tussen nu en eén half jaar verwacht ik dat de beide bedrijven samen gaan", laat Ernst weten. „Ik werk inmiddels al een half jaar met Ton samen en dat gaat prima. We moeten nog een en ander op de rit zetten en wellicht een nieuwe naam voor het bedrijf verzinnen. Kun je me anders vast voor maart noteren voor een nieuwe Bedrijf Belicht? Dan kan ik je er alles over vertellen..." Beyond Gardens, Tulpencroftlaan 37, tel. 072-5322708, e-mail: info@beyondgardens.nl. HEILOO - Op 9 juli is onze oud- plaatsgenote Suzanne Kaandorp afge studeerd in de orthopedagogiek aan de faculteit Pedagogiek en Onderwijs van de Universiteit van Amsterdam. www.definancielewereld.nl geldig t/m zaterdag 19 juli Telefoon 5330991 I.v.m. vakantie van 20 juli t/m 11 augustus GESLOTEN. Mahelaa www.vanderborden. Ernst en Jeannette Oostindie. Alle tuinontwerpen worden op de computer getekend, (foto MSP) Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. van maandag t/m donderdag van vrijdag i/m zondag Stationsweg 82 Heitoo Tetefoon 072 532 1392 HET GROENE WARENHUIS Kom zaterdag 19 juli van 10.00 tot 16.00 uur met uw hond naar Intratuin voor de gratis Pedigree-fitheidscheck door een deskundige. dLM Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1