Cubaanse pianiste in Witte Kerk Hulp voor de Zwerfdieren op Samos 20.000 euro voor gouden tip moord Akersloter krant Uj intratuin mervoordeel mm Ha PE L L A Dé Hypotheek- winkel N O 3- gangen wisselt per week 3- gangen wisselt per week Derde concert in zomeravondserie BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OAASTREHHHHHHHHIi (072) 53510 00 Op buxussen en teak tuinmeubelen een korting van Euromenu weekendmenu MÊÈÊÈmÊËÊÊÈÊÊÈÈmÊÊÊÊÊKtMimÈÊÊËÊmMMÊmwËÊËËÊKfÊÈÈÈÈÊtÊÊÊËm 30 JULI 2003 - 68e JAARGANG NO. 31 Lees verder op pagina 02 Thijs, gefeliciteerd! Smit Partners feliciteren Thijs Smit met het behalen van de FBachter zijn AA. Hij schaart zich nu onder de selecte groep van 2300 gespe cialiseerde adviseurs in fis cale en financiële diensten in Nederland. Waardoor wij onze cliënten nog beter van dienst kunnen zijn. Je collega's tti/i wAniev uah. Awktvi. Inbraken Inleveren kopij Uitmarkt Heiloo Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 www.vosmakelaardij .nl 1 15,50 p.p. €21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur wvm.brosseriewiiasehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Het derde concert van de zomeravond serie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal door de buitenge woon bekwame Cubaanse pianiste Rosario Andino worden verzorgd. Rosario Andino is geboren in Santa Clara op Cuba en sinds jaren woon achtig in de Verenigde Staten. Zij begon op vierjarige leeftijd al met haar muziekstudie. Die studie werd voortge zet op het Fishermann Conservatorium te Havanna, waar zij met de hoogst mogelijk eervermelding is geslaagd voor haar diploma. Deze eer viel haar ook ten deel bij haar vervolgstudie op de 'Chatam Square Music School' in New York City. Rosario, die veel prestigieuze prijzen heeft gewonnen, maakt jaarlijks muzi kale wereldreizen met concerten in de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en Europa (Spanje en Frankrijk). Ook in Nederland is zij niet onbekend. Zij heeft in Nederland al diverse concerten gegeven, waaronder te Amsterdam, op de 'paleisconcerten' in Het Loo en in 1997 eveneens in de Witte Kerk te Heiloo. In het kader van de zomeravondserie zal zij een zeer toegankelijk program ma brengen met werken van Haydn, Chopin, Schumann en Liszt en na de pauze ook een zestal Cubaanse dansen van diverse Cubaanse componisten. En Het derde concert van de zomeravondserie zal door de Cubaanse pianiste Rosario Andino worden verzorgd. wie zou die beter kunnen vertolken dan deze Cubaanse pianovirtuoos? Het concert vindt plaats op vrijdag 1 augustus en begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt E 7 en voor 65+, CJP en kinderen tot 13 jaar E 6. Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via de nummers 072-5334804 of 5335852. Vakantiearrangement Ook kan worden geboekt voor het vakantiearrangement, bestaande uit een exclusief 3-gangen diner in restau rant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk) en toegang tot het concert, De prijs hiervoor bedraagt E 25 en kan uitsluitend worden geboekt via 072- 5334804. Het centrum is gelegen naast de vuilnisbelt, waar de meeste dieren door hun eigenaars letterlijk als oud vuil zijn achtergelaten. REGIO - In deze tijd van vakantie zijn plezier maken, er op uit gaan en ont spanning dikwijls de sleutelwoorden om onszelf te vermaken. We trekken er in de zomerperiode massaal op uit, om ons te verpozen aan de Spaanse Costa's, op de Franse terrasjes en aan de Zuid- Europese stranden. Ook het Griekse Samos, een groen eiland met een mooie natuur, prachtige zandstranden en heer lijke baaien lijkt zo'n ideaal vakantie eiland. Maar als je van dieren houdt, dan wordt het een heel ander verhaal. Op Samos lopen veel zwerfhonden rond. Mager, ziek en hun huid vol met parasieten. Goedwillende toeristen houden de honden in leven door hen massaal te voederen. Goed bedoelt, maar bij de verzorging van een hond komt nog veel meer kijken. De stichting Hulp voor de Zwerfdieren op Samos (opgericht december 2002) is druk bezig om hulp te bieden aan deze die ren door donateurs, sponsors en vrijwil ligers te zoeken. Vrijwilligers helpen bij de verzorging van de honden die van de straat worden gehaald. De vrijwilligers krijgen hiertoe een telefoontje van het government en gaan vervolgens zelf de straat op om de gewonde of rondzwer vende hond te vangen. De honden wor den na de vangst opgesloten in een opvang die echter aan geen enkele eis voldoet. Inmiddels zijn twee Nederlandse vrijwilligers, Joeri en Carolien, permanent in de opvang bezig. Het opvangcentrum wordt momenteel bevolkt door zo'n 60 honden. Het cen trum is gelegen naast de vuilnisbelt, waar de meeste dieren door hun eige naars letterlijk als oud vuil zijn achter gelaten. Het opvangcentrum is behoor lijk vol, maar dankzij een hoop zorg en aandacht lukt het toch om de honden een dierwaardig bestaan te geven. De dieren worden dagelijks meegenomen voor een wandeling en de meesten ver keren dankzij de medische zorg weer in een prima conditie. Toch worden Joeri en Carolien ook regelmatig geconfronteerd met schrij nende gevallen. Honden die zo erg mis handeld zijn dat inslapen de enige oplossing biedt. Ook verkeersongeval len met honden zijn aan de orde van de dag. Er is echter geen bestuurder die zich om de dieren bekommert en de dieren lijden vaak helse pijnen voor zij hun strijd tegen de dood moeten opge ven. De omgang met dieren in dit soort landen is niet te vergelijken met die in de Westerse landen. Enthousiaste vrijwilligers Gelukkig komen er dikwijls enthousi aste vrijwilligers, die zich het lot van deze dieren wel aantrekken, voor een paar weken helpen met de dagelijkse verzorging van de honden. Eén van deze vrijwilligsters is Elly Buys. Op 2 mei reisde zij voor twee weken af naar het Griekse eiland. „Het was verschrik kelijk wat ik daar zag", laat de Wormerveerse weten. „Uitgemergelde dieren, honden met leishmanias (een vorm van bloedziekte) en alle teefjes waren zwanger. Bovendien is bijna geen dier gecastreerd of gesteriliseerd." Mathilde Eén hond mocht zich overigens wel heel gelukkig prijzen met de komst van Elly Buys naar Samos: „Ik was zo begaan met het lot van Mathilde, een vijfjarig bastaardje. Ik had al twee tek kels thuis, dus daar kon deze stumper naar mijn mening ook nog wel bij." Na de noodzakelijke testen en inentingen werd Mathilde op 30 mei naar Schiphol gevlogen, waar zij na een lange reis dol gelukkig door haar nieuwe eigenaresse werd verwelkomd. „Inmiddels zijn de honden allemaal aan elkaar gewend, en het gaat gelukkig prima", laat Elly Buys nog weten. „Zo is er in elk geval eentje die ik een betere toekomst heb bezorgd!" Ambassadeur Overigens zijn het niet louter goedwil lende vrijwilligers die zich het lot van de dieren op Samos hebben aangetrokken. De stichting heeft sinds 5 juni namelijk zelfs, een eigen ambassadeur. Robert Schoemacher, arts directeur van het medisch centrum Scheveningen, heeft zijn naam verbonden aan de stichting om op deze manier de naam meer in de publiciteit te brengen. Daarnaast ontvangen de twee vaste vrijwilligers maandelijks een donatie van Schoemacher, en wordt een jaarlijk se donatie gedaan ten behoeve van de zwerfdieren. Vrijwilligster Elly Buijs met Mathilde REGIO - Het rechercheteam, dat onderzoek doet naar de moord op de portier Mark Kerssens is nog in zijn volle omgang actief. De avond van de moord, zondagavond 6 juli, werd op het Waagplein een muziekoptreden verzorgd door de band Van Dik Hout. Vanwege deze omstandigheid liep het team in de eerste fase van het onder zoek tegen het gegeven aan dat er die avond veel publiek aanwezig was. Uit de verklaringen van de vele inmiddels gehoorde getuigen heeft het team een redelijk beeld gekregen van mogelijke richtingen waarin de dader gezocht moet worden. De vluchtroute van de dader vormde een omvangrijk onderdeel van het onderzoek. Zoals reeds eerder bekend gemaakt werd, vluchtte de dader vanaf het Waagplein in de rich ting van de Spanjaardstraat. Bij het zoeken naar mogelijke sporen van de schietpartij werd door de uitgestrekt heid van het (vlucht) gebied, alsmede de vele grachten, het onderzoek door met name de technische recherche extra bemoeilijkt. Het team richt zich ook op gebeurte nissen die zich de laatste tijd rond het uitgaansleven op het Waagplein heb ben voorgedaan. Gebleken is dat zich de laatste weken incidenten hebben voorgedaan tussen uitgaand publiek en het beveiligingspersoneel van de diverse horecagelegenheden. Nog niet geheel duidelijk is of een of meer van deze incidenten mede hebben geleid tot de fatale schietpartij. Voorts is het team op zoek naar infor matie welke verband kan houden met het door de dader mogelijk gebruikte (vlucht)voertuig. Inmiddels heeft de hoofdofficier van justitie te Alkmaar een beloning uitgeloofd van E 20.000,- voor tips die leiden tot de oplossing van deze moord. Andermaal doet de politie een oproep aan alle getuigen die zij nog niet heeft gesproken, omdat men bij voorbeeld kort na de schietpartij op vakantie is gegaan, die informatie kunnen geven over de schietpartij en/of incidenten welke hiermee in verband zouden kunnen staan. Belt u voor informatie het recherche team: tel. 072-5497142. HEILOO - Acht jaar geledenom precies te zijn op 9 augustus 1995 stond Frank Vogel ook al in de Uitkijkpost met zijn bedrijf. Reden voor dat artikel was destijds dat zijn naam veranderde van Direct Klus service in Direct Bouwservice. Die metamorfose was oorzaak van het feit dat mensen toen dachten dat Frank voor elk klusje, dus ook voor bijvoorbeeld witgoedrepara ties, langs kwamEigenlijk is er sinds die publicatie weinig veran derd voor Frank. „Ik doe nog steeds alle klussen waar grote ondernemers niet aan toe komen", legt Frank uit, „maar nog steeds wel die werkzaamheden die onder de noemer 'timmerwerk9 vallen99 Maar ook voor bouwkundige inbraakbeveiliging kunt u uitste kend bij Frank terecht. „Daarvoor heb ik twee jaar geleden een speciale cursus bij de politie gevolgd99, legt Frank uit. Inbraakbeveiliging „Tegenwoordig moeten nieuwe hui zen aan bepaalde eisen voldoen om het Politiekeurmerk Veilig Wonen te krijgen. Dat keurmerk wil zeggen dat een huis is beveiligd door middel van door de politie goed gekeurd hang en sluitwerk, dat.de kans op inbraak met 95% reduceert." Dat hang- en sluitwerk kunt u dus door Frank laten aanleggen. „Mensen vinden het vaak erg kostbaar, en dat is het ook. Veel mensen denken: 'Ach, ik woon hier al 40 jaar en er is nog nooit inge broken' maar ik kan uit eigen erva ring zeggen dat inbraakwerend hang en sluitwerk een investering is in je eigen gevoel van veiligheid." Daarnaast worden inbrekers al inventiever, waardoor de regels voor- inbraakbeveiliging elk jaar worden bijgesteld. Middels nieuwsbriven wordt Frank daarvan op de hoogte gehouden, waarna hij zijn materiaal en werkwijze aanpast. Frank voegt als voordeel tenslotte nog aan het lijstje toe: „Ook niet onbelangrijk: een gedegen beveili ging van het huis betekent dat u ook lagere premies voor de inboedelver zekering betaalt!" Timmerwerk Hoofdmoot van Direct Bouwservice blijft echter het betere timmerwerk. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ 1 Postbus 681850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Van een kozijn tot aan kleine ver bouwingen; eigenlijk is het een te ruim begrip om zo even uit te leggen. Maar Frank doet graag een poging: „Je moet denken aan een rot kozijn dat ik kan vervangen of repareren, ik verbouw zolders naar slaapkamers, ik maak van twee kamers één en mon teer deuren en ramen- om maar een paar voorbeelden te noemen. Meest klussen die ik een dag kan doen, tot een aantal weken. Soms krijg ik ver zoeken om grotere klussen te doen. In dat geval werk ik samen met iemand die een soortgelijk bedrijf heeft. Ook huur ik dan zelf bijvoor beeld een loodgieter in, die dat gedeelte voor zijn rekening neemt." Flexibel Behoorlijk flexibel dus, een kenmerk dat prima bij Direct Bouwservice past. Daar onderscheid ik me inder daad graag in. Ik zeg niet snel 'nee' tegen opdrachten, omdat ik het meeste wel kan en wil uitvoeren." Wat ook meteen de reden is voor de vele vaste klanten van Frank. „Vanaf de start van mijn bedrijf, nu bijna 10 jaar geleden, heb ik een groot aantal vaste klanten die me altijd weten te vinden als er iets in huis moet wor den vervangen of aangepast. Maar daarnaast mag ik ook niet klagen over^nieuwe opdrachten. Via via komen die mensen bij mij terecht. „Over het algemeen ben ik het meest in Heiloo en omgeving aan het werk en dat bevalt me prima. Juist omdat ik een eenmansbedrijf heb, bouw ik iets op met mijn klanten. Ik kom let terlijk bij de mensen thuis: van de offerte tot de uitvoering kunnen ze bij mij terecht. Dat schept vertrou wen wat erg prettig werkt." Toekomst Frank hoeft ook niet groter, wat hem betreft blijft Direct Bouwservice altijd een eenmansbedrijf. „Pers oneel brengt maar weer nieuwe zor gen en verplichtingen met zich mee. Laat mij maar lekker in m'n eentje werken, dat gaat uitstekend. En als ik een grote klus heb, of een keer ziek ben, bel ik m'n collega met wie ik goed samenwerk. Die vrijheid heb ik, en dat wil ik graag zo houden!" Direct Bouwservice is 's avonds te bereiken op 072-5339124, en over dag kunt u Frank mobiel bereiken op 06-54301404. Ondanks de veelzijdigheid van het bedrijf, blijft de hoofdmoot van Direct Bouwservice het betere timmerwerk, (foto: MSP) HEILOO - De bewoner van een woning aan de Hoogeweg schrok woensdagoch tend 23 juli om 03.40 uur wakker. Toen hij polshoogte ging nemen zag hij dat er in de woning was ingebroken. Laden en kasten in de woonkamer en de keuken bleken doorzocht te zijn. Ontvreemd werden onder andere een portemonnee met inhoud en twee mobiele telefoons en een digitale camera. Men verschafte zich toegang tot de woning door het for ceren van een raam. Dezelfde nacht werd tussen 01.15 en 0.15 uur een tweetal fietsen uit een schuur van een woning aan het Rosendaal ontvreemd. De schuur was niet afgesloten, evenmin als de groene heren- en damesfiets van het merk Gazelle. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en winkelcentrum 'Het Hoekstuk'. Op de negende editie van deze markt presenteren de Heilooër ver enigingen, sportclubs en andere orga nisaties ziph door middel van infor matiestands en diverse demonstra ties. U kunt geheel vrijblijvend veel informatie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in en om Heiloo te wachten staat. In de Uitkijkpost wordt op woensdag 3 september uitgebreid aandacht besteed aan de Uitmarkt met onder andere een plattegrond en schema van de activiteiten. De deelnemende verenigingen kunnen zich in deze editie van de Uitkijkpost alvast pre senteren in de vorm van een redacti oneel stukje met desgewenst een foto. De uiterste inleverdatum voor deze kopij is vrijdag 22 augustus. U kunt uw tekst (maximaal 400 woorden) en foto opsturen naar: redactie Uitkijkpost, o.v.v. Uitmarkt, De Hoefsmid 5,1851 PZ Heiloo, of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen.' Uitvaartverzorging Heiloo e o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo www.definancielewereld.n APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S HEILOO - Aan de Erasmus Hogeschool te Brussel heeft onze plaatsgenoot Niels Hofstra het diploma behaald van de opleiding Landschaps- en Tuinarchitectuur. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HET GROENE WARENHUIS Geldig van maandag 28 juli t/m zaterdag 2 augustus. Op - op! 25% HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. van maandag t/m donderdag van vrijdag t/m zondag De Hoefsmid 17, 1851 PZ Heiloo T:072-5331700 F072-5320032 Iinfo@smitenpartnersnl SMIT&PARTNERS BV Accountants Fiscalisten Adviseurs www.smitenpartners.nl Stationsweg 82 Hetfoo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1