IMMEN 10 augustus GoodBookers Ronde van Limmen 2003 Spektakel tijdens Bigfoot Show Timmerdorp Akerbouw Akersloot groeit hard OVA-winkeliers introduceren Clubsponsorkaart Veel belangstelling tijdens open dag Dierenduintje Kermis in Akersloot Adressen Dapperen en winnaars Noord-Holland in het Gemaal 1879 Brandstichter aangehouden Voordeel Inbraak Auto gestolen Onder invloed op de bromfiets Fietsen met Kennemer sportief Castricum Workshop Vruchten en Jam in De Hoep De zomer wordt zaterdag heter dan ooit Koninklijke onderscheiding Mantelzorgcafé binnenkort weer open Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135: Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Zondag 10 augustus is het weer zover. Het centrum van Limmen zal het strijdtoneel zijn van Good Bookers Ronde van Limmen. Jong en oud, winnaars en verliezers, ze gaan er allemaal weer voor. Het programma begint met de Junioren, zij zullen om 13.00 starten. Met hierbij Arnoud Koot uit Limmen. Daarna/gaat om 13.30 de recreanten wedstrijd van start. De inschrijving staat nu al op 33 man met hieronder heel veel Limmenaren. Deelnemers kunnen zich nog altijd aan melden bij Elly Koot Dusseldorperweg 15, tel. 072-5052898. En als u naar de recreanten kijkt en u denkt: goh die zijn fanatiek. Dan moet u echt eens naar de jeugd kijken die daarna start. Van 8 tot met 14 jaar, op de gewone fiets, moun tainbike of racefiets, ze denken maar aan één ding: zo snel mogelijk naar die finishlijn. Om 15.30 begint het afsluitende num mer, dat is de Elite/Neo-amateur/A- amateur wedstrijd, Zeg maar na de beroepsrenners de allerbesten. En vori ge jaar kwamen wielerprofessionals Danny Stam en Robert Slippens hun kans wagen. Bij deze wedstrijd zal het erom spannen of de Limmense favorie ten het thuispubliek weer een overwin ning kunnen schenken, zoals Jeroen Lute vorige jaar deed. En er doen er nog meer mee waaronder Bram Bruscke. Hij heeft zich dit jaar tot criteriumspecialist ontwikkeld, bijna altijd mee in de kopgroep, altijd prijs. En hij wil heel graag winnen. Bram de Waard, wat is die eigenlijk allemaal aan het doen? Een goed voorjaar met bijna alleen maar wedstrijden met de beroepsrenners. Daarna een stap terug om zijn studie af te ronden. Vervolgens vanuit het niets een goed Nederlands Kampioenschap en een mooie overwin ning in Hoogkarspel op een soort gelijk parcours als: De GoodBookers Ronde van Limmen. Terwijl Bram de Waard vorige jaar negende werd, stond Richard Bloedjes langs de kant, te herstellen van een ope ratie. Hij doet het op dit moment heel goed in de criteriums en hij kan zeker winnen. Dan heeft Limn\en de ietwat stille Robin Koot. Eigenlijk ziet ieder een te wachten tot bij hem het duveltje uit het doosje komt en dan zal hij wel zelf het haakje eraf moeten halen. Verder doet ook Juriaan Punt mee, die heeft een licentie bij de laagste catego rie deelnemers. Hij zal er al zijn wapens in de strijd gooien tegen renners die meer ervaren en beter getraind zijn. Vaak spelen de zwaarste gevechten zich af achter in het peloton. En de oude krijger is ook weer aanwezig, Gerard Albrink. Een man voor wie de jaren gaan tellen. De ene verlangt op die leef tijd naar de vakantie en Gerard Albrink verlangt maar naar één ding. En u raadt het al de Ronde van limmen. Kom kij ken en geniet, er is ook voldoende gele genheid om een lekker drankje te nutti gen. Van 14.00 tot 18.00 uur zal Radio Castricum live verslag doen van de GoodBookers Ronde van Limmen. Zij zijn te ontvangen in Limmen, Akersloot en de Woude op 89.0 FM op de Kabel en 105.0 FM in de ether. In Castricum en Bakkum is zij te ontvangen op 104.5 FM op de Kabel en ook 105.0 FM in de ether. Op zondag 3 augustus van 14.00 tot 16.00 uur heeft Radio Castricum een extra sportuitzending die geheel in het teken zal staan van het aanstaande wie lerronde van Limmen. AKERSLOOT - Elke zondagmiddag in augustus en september 2003 exposeert Jan Groenhart in het Gemaal 1879. Jan is geboren in Wormerveer en na zijn basisopleidingen in Wormer en Wormerveer, bezocht hij de avondoplei ding aan de Rietveld Academie te Amsterdam. Na voltooiing en aanslui tend noeste arbeid begon zijn passie zich te ontwikkelen. Warme landen met of zonder hoge vochtigheidgraad hebben zijn voorkeur en zo reist hij regelmatig naar de landen in Zuid-Amerika en ook India en omliggende woeste gebieden. Ook de stilte en het vlakke land trekken zijn belangstelling waarbij Noord- Holland bijzonder veel aandacht krijgt. Prachtige sfeervolle weergaven van gebieden rondom veel plaatsen in West- Friesland en de Zaanstreek. Of het nu 'Winter in Uitgeest' is of 'Ochtendstemming op de Zaan', zij laten een sfeer zien die de natuur bedoeld heeft. Thema van de tentoon stelling: Aquarellen van het Noordhollands Landschap. Gemaal 1879 te Akersloot, 100 meter vanaf Hotel Akersloot. Geopend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 3 augustus en 7 sep tember maaldemonstratie met de instal latie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel. 0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. CASTRICUM - Een 16-jarige jongen uit Amsterdam is donderdag rond 01.30 uur aangehouden op het strand Noord. De jongen had een losse houten voor zijde van een strandhuisje in de brand gestoken. De jongen is voor de nacht ingesloten en kreeg een proces-verbaal. CASTRICUM - Afgelopen donderdag was het een waar spektakel op de Brink in Castricum. Stuntmannen met moto ren sprongen door brandende hoepels, en de bestuurders van de Bigfoots lieten zien waartoe hun enorme auto's toe in staat waren. Het team, afkomstig uit Duitsland, liet eeji prachtig staaltje stuurmanskunsten zien op het even emententerrein. Zo hielden de springers op de motor slechts enkele centimeters tussen naast hun stuur en de brandende hóepels. Daarnaast reden de mannen (zonder beschermde kledij) door bran dende 'muren' en lieten zij de vierwieli ge quads alleen op hun achterste wielen rijden. De monstertrucks lieten zien tot welk een geweld deze auto's in staat zijn. Voorzien van een scheepsmoter bleef er weinig heel van wat er onder de wielen van deze giganten kwam. AKERSLOOT - Voor de zevende keer wordt er van 6 tot en met 11 augustus een Timmerdorp aan de Roemersdijk gehou den. Het aantal deelnemers is gestaag gegroeid van 80 deelnemers in 1997 tot 302 deelnemers in 2003. Om dit te orga niseren is een goede groep vrijwilligers onontbeerlijk. Al zes jaar is er een vaste groep vrijwilligers met nog een heel team aan spontane vrijwilligers. Daarnaast worden ze door vele ondernemers uit Akersloot en Uitgeest gesponsord en niet te vergeten de steun van de gemeen te Castricum. Dit jaar heeft het timmer dorp een speciaal thema: 1001 nacht. In deze sfeer zal er gebouwd, gekleed en spellen gedaan worden. De eerste dag na de opening om 9.00 uur wordt er getimmerd met een barbecue en krijgen de kinderen 's middags bezoek van de ouderen uit Akersloot. De tweede dag sport en spel in het teken van 1001 nacht, een pannenkoekendiner verzorgd door de ouders en 's avonds weer timme ren. De derde dag weer allerlei activiteiten op het yeld met bezoek van een artiest, als lunch een oosterse verrassing en 's avonds 'open avond' met een playbacks- how. Zaterdag wordt alles afgebroken en ongeveer 14.30 uur is de afsluiting met een heerlijke verrassing. Bezoek ook de website www.timmerdorpakersloot.nl. Er blijft weinig over van de personenauto als een van de rijders zijn Bigfoot over het voertuig heen stuurt, (foto MSP) CASTRICUM - Vlakbij het station van Castricum ligt naast de weg een stukje land met daarop een aantal lieve dieren. Afgelopen zaterdag mochten geïnte resseerden een kijkje nemen bij dit DierenduintjeEn interesse in de dage lijkse bewoners hadden er velen. De kinderen vermaakten zich prima met het aaien van de geiten of maakten een ritje op één van de pony 's, terwijl de ouderen zich verbaasden over de snelheid waarmee het spinnewiel kon draai en. Om te kunnen spinnen heb je uiteraard wol nodig en elk uur werd op vak kundige wijze één van de aanwezige schapen van haar jasje ontdaan. Ook het personeel van de dierenambulance mocht zich verheugen in een grote belang stelling. Bijna iedereen wilde wel even een kijkje nemen in die andere ambu lance en aan het eind van de middag waren de bezoekers heel wat wijzer over de bewoners van het Dierenduintje.(foto MSP) AKERSLOOT - Deze zomer introdu ceert de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA) de Clubspon sorkaart. Deze kaart is bedoeld voor alle verenigingen en stichtingen in Akersloot. Met de Clubsponsorkaart krijgen verenigingen en stichtingen kor ting bij de OVA-winkeliers. Sinds kort is de OVA met een project gestart om de consument en daarmee ook de winkels voor Akersloot te behouden. De Clubsponsorkaart is bedoeld om naast de individuele consu ment ook de verenigingen en stichtin gen te motiveren om hun aankopen in Akersloot te (blijven) doen. Met de Clubsponsorkaart profiteren verenigin gen en stichtingen niet alleen tijdens speciale evenementen, maar ook gedu rende de rest van het jaar van fikse kor tingen bij alle OVA-winkeliers. De win keliers bepalen individueel hoeveel korting zij geven, dit staat op de kaart aangegeven. De OVA neemt de kosten voor de kaart voor haar rekening, de verenigingen hebben dus alleen het voordeel van de kaart. De OVA benadert alle verenigin gen die in aanmerking komen voor een Clubsponsor-kaart om hen het vöordeel en de regels uit te leggen. Ook kunnen verenigingen zich aanmelden bij Rob Dekker, tel. 0251-315378. Het idee van de kaart is bij enkele ver enigingen al met enthousiasme ontvan gen. Alle (sport-)verenigingen en stich tingen komen in aanmerking voor de Clubsponsor-kaart. Van de handbalver eniging tot de scouting, maar ook de ijs- club, ook al denk je daar .niet aan tijdens deze tropendagen. De kaart is immers het hele jaar geldig. De kaart is ontwikkeld omdat het een aantal winkeliers is opgevallen dat ver enigingen en stichtingen vaak bij een groothandel hun spullen inkopen. Omdat de winkeliers de evenementen van de clubs en verenigingen vaak sponsoren willen ze op deze manier óók de omzet gedurende en als gevolg van deze evenementen, waar mogelijk reali seren en willen zij dus ook de spullen leveren die nodig zijn. Op deze wijze CASTRICUM - Woensdag werd dui delijk dat in een woning aan de Henri Dunantsingel tijdens de vakantie van de bewoners een inbreker zijn slag heeft geslagen. Op ruwe wijze is het slot van de achterdeur geforceerd waarna de woning is doorzocht. Nog onbekend is wat er weg is. CASTRICUM - In de nacht van zaterdag op zondag is er een auto gestolen vanaf de Griegstraat in Castricum. Het betreft een witte Opel Kadett met het kenteken YF-15-SJ. CASTRICUM - Zaterdagochtend omstreeks 2.20 uur is een 20-jarige bromfietser uit Heemskerk gecontro leerd op het gebruik van alcohol in het verkeer langs de Soomerwegh in Castricum. De man blies 485 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toegestane maxi mum is en hij kreeg een proces-verbaal. hebben beide partijen er voordeel bij. Sponsorproject Naast de Clubsponsorkaart gaat de OVA de verenigingen en stichtingen in Akersloot door middel van een spon sorproject ondersteunen. Dit betekent dat één vereniging een jaar lang het sponsorproject vormt voor de OVA. Wanneer een vereniging een grote ver andering meemaakt of een grote actie organiseert, komt zij in aanmerking voor sponsoring door de OVA. Dit jaar zullen de toneelverenigingen St.Wil- librordus en Rossenbacker, die dit jaar samenwerken aan de musical Oliver, een aanzienlijk bedrag van de OVA ontvangen. De OVA gaat met behulp van de vere nigingen in kaart brengen welke projec ten er de komende jaren bij de vereni gingen staan te gebeuren. Zo kunnen zij jaarlijks een project als thema financi eel bijstaan. AKERSLOOT - Op zaterdag 2 augustus barst de jaarlijkse kermis van Akersloot weer los, een traditionele dorpskermis die door veel bezoekers uit de omgeving jaarlijks wordt bezocht. De volgende activiteiten staan op de kermisagenda: De Vriendschap: Zaterdag Café de Vriendschap heeft als vanouds een ijzersterk programma met als ope ning op zaterdagavond de bekende for matie Full Circle, een band geformeerd rondom gitarist Henk Haanraads. Een veelzijdige band met een voorkeur voor het iets stevigere werk en gezien de populariteit van deze band zal het ongetwijfeld dringen worden op zater dagavond. Zondag Zondagmiddag is vanaf 13.00 uur het gezellige terras aan de voorkant van de Vriendschap geopend, geheel overdekt met een prachtig uitzicht over het ker misterrein. Vanaf 16.00 uur staat de bekende ker- misformatie Shoreline op het podium, in geheel vernieuwde vorm. Sinds het wegvallen van gitarist Willem Schoone is de formatie versterkt met de komst van een nieuwe, jonge gitarist en zo is alleen Boudewijn van Buren nog over gebleven van de oude formatie. Op dit moment timmert Shoreline geweldig aan de weg en staat deze band als een huis. Zij spelen zondagmiddag en zon dagavond de zaal plat en zullen oude kermistijden laten herleven. Maandag Op maandagmorgen zal er op initiatief van een grote groep jeugdige klanten van de Vriendschap om 10.00 uur een pyjama breakfast gehouden worden met muzikale ondersteuning van Dj Stefanie en Dj Janneke. Later wordt het eerste deuntje muzi kaal voorzien door het fantastische ker mis trio Reckless, een supertrio met een repertoire van de allernieuwste hits maar ook van gouwe ouwen. Maandagavond staat de allround ker- misformatie La Stampa op het podium in de Vriendschap, een grandioze band, die op bijna alle Noord-Hollandse ker missen te vinden is. Dinsdag Dinsdag start het eerste deuntje om 11.00 uur en ook dan weer met de for matie Reckless, 's Middags wordt het traditionele Ringsteken gehouden op de Kerklaan. Ruim twintig aanspannin gen hebben zich nu al opgegeven en zij gaan strijden om de grote Pleging Wisseltrofee en natuurlijk om de vele andere mooie prijzen. Het ringsteken begint om 13.00 uur en zal tot ongeveer 15.30 uur duren. De prijsuitreiking is in de Vriendschap waar Reckless het paardenvolk en andere bezoekers zal trakteren op een gezellige kermismid- dag. Dinsdag De kermis wordt dinsdagavond afge sloten door de feestformatie Bar-B-Q, een nieuwe vijfmans kermisband, nu al in heel veel plaatsen in Noord-Holland te beluisteren en de band heeft maar één doel en dat is feest maken! De gehele kermis is in de Vriendschap gratis entree, zowel overdag als 's avonds. 't Voorom en 't Achterom Vrijdag 1 augustus: Vrijdag wordt het spits afgebeten door de niet te evenaren dj's Wendel en Bas. Café 't Voorom is geopend vanaf 20.00 uur. Zaterdag 2 augustus: Na deze warming-up wordt iedereen zaterdag om 13.30 uur fris aan het touw bij het touwtrekken verwacht. Dit spor tieve evenement vindt plaats aan de Kerklaan schuin tegenover de Jacobusschool. Dit jaar bestaat de Akerslootse touwtrekvereniging 't Lamme Handje 25 jaar. In dat kader wordt een prijs uitgeloofd voor de meest originele uitgedoste ploeg. Aan de kinderen is ook gedacht, er zal een springkussen op het touwtrekterrein staan. Het toernooi is voor getrainde én ongetrainde dames- en herenploegen, bestaande uit vijf personen. Ook bestaat dit jaar de mogelijkheid om mee te doen met een combiteam. Het combiteam bestaat uit zes personen, omdat drie dames of drie jeugdspelers( tot 18 jaar) gelijk staan aan twee vol wassen heren. De indeling van de ploe gen begint om 13.00 uur, start van de wedstrijd is ovfï 13.30 uur. De prijsuit reiking zal na afloop plaatsvinden bij bar 't Achterom met de muzikale omlijsting van de kermisband Flair, aanvang 16.00 uur. Opgave voor het touwtrekken bij Jan Sander tel: 0251-312120, Kerklaan 20, 1921 BL Akersloot, of per e-mail: hoorntje@snel.net Zondag 3 augustus: Zondagmiddag is er evenals de andere kermisdagen weer een overdekt terras en kan jong en oud in de buitenlucht genieten van de gezellige kermissfeer. Kijken naar de (klein)kinderen in de hobbelende geit onder het genot van een drankje of frisdrankje. Muzikale omlijsting wordt deze dag verzorgd door de band Jukebox inmiddels een vertrouwd gezicht bij 't Voorom en 't Achterom. Zij zullen er een feest van maken tot sluitingstijd. Maandag 4 augustus: Maandagochtend iedereen weer vroeg uit de veren om maar niets te missen van het legendarische Trio Tjoe en Jeroen dat om 8.30 uur al weer lang en breed klaar zit. Voor de vroege gasten is er altijd wel een 'bakkie', een glaasje melk, kadetje of piisschien tóch wel iets anders. De eerste set van Tjoe en Jeroen gaat door tot 14.00 uur want dan begint het paalkussengevecht boven de waterbak. Aansluitend begint het palingvangen en dit spektakel mag zeker niet gemist worden. Inschrijven voor beide activiteiten kan bij de jury- wagen en is gratis. Hierna zal buiten een 'open air dance' worden gehouden voor diegene die nog even lekker uit hun dak willen. Tjoe en Jeroen spelen na het waterbakspektakel binnen weer door tot alle natte pakken droog zijn, daarna neemt Jukebox de muziek weer over tot in de vroege uurtjes van de dinsdagmorgen. Dinsdag 5 augustus: Wie redt het nog de laatste kermisdag om te deunen? Dan speelt namelijk het Trio Tjoe en Jeroen vanaf 9.00 uur met als thema 'Men vraagt en wij draaien'. Om 13.00 uur begint het Oudhollands kermisvermaak 'katknuppelen': gooien met een knuppel tegen een houten vaatje voor premies. Na afloop van het katknuppelen een daverend optreden van Wolter Kroes en aansluitend Tjoe en Jeroen tot 19.00 uur. Daarna neemt Paradise het muzie- kestafettestokje over. Na het uitreiken van 'de eerste deun'-wisselbeker is het kermisfeest echt ten einde! Wolter Kroes. CASTRICUM - Kennemer sportief Castricum (KSI) houdt op 9 augustus twee toertochten. Tocht 1 heet de Spaarnwoudtocht en is 40 km lang. De rit gaat via Beverwijk IJmuiden, Spaarndam, en weer terug naar Castricum. Tocht 2 heet ook de Spaarnwoudetocht en is 90 km lang. Deze gaat via Beverwijk, Ijmuiden, Spaardam, Pennigsveer en weer terug via Halfweg Buitenhuizen, Spaarenwoude terug naar Castricum Inschrijven voor deze twee tochten kan in sporthal de Bloemen in Castricum (de Bloemen 71 Castricum) tussen 09.00 en 10.00 uür. De kosten zijn voor NTFU leden E 0.50, voor niet leden E 1.-. Eigen leden en KTC leden gratis. U kunt ook meegaan met de groep met voorrijders maar alleen voor de grote tocht. Deze rijden met een snelheid van 20 km per uur. Inlichtingen bij W.F. Minneboo, tel 0251-213269/ 06-22112135. Beverwijk, J. Koeman,.tel 0251-240862 of mobiel 06-23076807.Heemskerk, T. Doorn, tel 0251-670145 Castricum, J.C.M. Vriend, tel 072-5339458 Heiloo. De ploeg is tij dens de tocht bereikbaar onder de 06 nummers. CASTRICUM - Bramen en vlierbes sen zijn erg goed te gebruiken als ingrediënten voor lekkernijen zoals jam of vruchtensap. Bezoekers centrum De Hoep houdt op zaterdag 30 augustus van 10.00 tot-16.00 uur een workshop 'Vruchten en jam' o.l.v. een boswachter en kooklerares Hennie Meijerink. De kosten bedra gen E 35,- inclusief lunch, koffie en thee. U geeft zich op via het boe kingsbureau: 0800-7966288. In het Noordhollands Duinreservaat groeien volop bramen en vlierbes sen. Het is nu de tijd om deze vruch ten te gaan zoeken want de oogsttijd is aangebroken. Maar waar begin je te zoeken, hoe zien deze vruchten er eigenlijk uit én wat kun je er alle maal mee doen? Ga mee op ontdek kingstocht naar deze lekkernijen en neem deel aan de workshop Vruchten en Jam. Na de ontvangst met koffie of thee gaat u op pad met de boswachter om kennis maken met het prachtige duingebied. Hij wijst u de weg naar de vindplaatsen van de vruchtdragende struiken. Onderweg luncht u heerlijk in de buitenlucht, 's Middags gaat u in het bezoekerscen trum jam en vruchtensap maken. Kooklerares Hennie Meijerink advi seert en begeleidt u daarbij. Bezoekerscentrum De Hoep vindt u aan de Zeeweg te Castricum, tel. 0800-7966288. CASTRICUM - Aanstaande zaterdag is het zover! De zomerse stembus is gesloten, de stemmen worden geteld en vanaf 12:00 uur op Radio Castricum 105 hoor je ze allemaal voorbij komen. Want dan wordt de Zomerse 50 uitge zonden; de heetste zomerhits waar je zelf op hebt gestemd op www.zomer- se50.nl. In maar liefst vijf uur tijd hoor je de populairste zomerhits voorbij komen. En om het geheel compleet te maken heeft DJ Rob-L alle vijftig hits in een summermix gemixt ter afsluiting van deze zomermiddag. Tussen 12.00 en 17.00 uur de vijftig heetste zomerhits op een rij, gepresen teerd door Sander Verschoor en tussen 17.00 en 18.00 uur de Summermix van DJ Rob-L. Stem dus zaterdag zeker af op je eigen zomerse lokale radiosta tion: Castricuml05. Castricum 105 is in de ether te ontvangen op 105.0 FM en op de kabel is het station te beluisteren op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot en De Woude) en op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum). Meer informa tie is ook te vinden op de website van de omroep: www.castricuml05.nl. CASTRICUM - Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beantwoorden, want over al in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zon der eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzondere ver diensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen, want iedereen kan iemand voordragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Wilt u iemand die woont in de kern Limmen, Akersloot, of Castricum voor een Koninklijke Onderscheiding in aan merking laten komen? Neemt u dan contact op met de medewerkster in het gemeentehuis van Castricum. Zij kan in grote lijnen aangeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook krijgt u dan pre cies uitgelegd wat u verder moet doen. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstel ingediend bij de burgemeester. Decoratie-verzoe ken in het kader van Koninginnedag 2004 ('Algemene Gelegenheid') moe ten uiterlijk 15 augustus bij de burge meester ingediend zijn. Gaat het om uitreiking tijdens een andere gelegen heid, dan moet u het voorstel ruim vier maanden van tevoren naar de burge meester sturen. Voor alle informatie over Koninklijke Onderscheidingen in de gemeente Castricum, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Snel, tel. 0251-661360. CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op 6 augustus van 19.30 tot 21.00 uur. Het café is deze keer verplaatst naar de Tuin van Kapitein Rommel tegeno ver het station te Castricum (er is een brug naar 4e tuin naast het appartementencomplex). Welkom zijn mensen, die meer of minder zor gen voor een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen vol aan hebben. Deze avond zal een informele sfeer ademen en de verzorgende is dit keer speciaal uitgenodigd. In de mooie tuin zal onder het genot van een hapje en een drankje van gedachten worden gewisseld en wordt er een rondleiding gedaan door de tuin. Als het weer slecht is, wordt de bijeenkomst gehouden in dé ontmoetingsruimte in de tuin. Het mantelzorgcafé is een ontmoetings plek om in een ongedwongen sfeer met elkaar ervaringen uit te wisse len. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten ver bonden. Wie deze avond wil bijwo nen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 7