Project informatiebordjes monumenten afgerond Streetbasketbal met Flashing Heiloo J Blauwwier geconstateerd in Heiloo u ae weg nog S U 1 0 r n HEILOO UITKIJKPOST - 6 AUGUSTUS 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeente Heiloo heeft de informatievoorziening over gemeentelijke monu menten in het dorp verbeterd. Daarvoor zijn afgelopen week de laatste speciale informatiebordjes geplaatst bij bijzondere gemeentelijke en rijksmonumenten. In totaal heeft de gemeente bij veertien objecten informatiebordjes geplaatst. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen Aanvraag Monumentenvergunning urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 30 juli 2003 Het tweede deel van de bordjes is afge lopen week geplaatst bij o.a. het bedevaartcomplex Onze Lieve Vrouw ter Nood uit 1912, het gemaal aan het Maal water, de Roomskatholieke kerk en pastorie aan de Westerweg, Nijenburg, de Willibrordusstichting en de begraaf plaats aan de Holleweg. In april 2002 plaatste wethouder Anne-Marie Worm-de Moei het eerste informatiebordje eigenhandig bij de opnieuw opgemetselde waterputten in de Egelshoek in Heiloo. In de periode daarna werden bordjes geplaatst bij de Witte Kerk, het gemeentehuis, antiek- De kerkheuvel in Heiloo met het Witte Kerkje en de Willibrordusput is een van de oudste Middel eeuwse plaatsen in Kennemerland, winkel de Hutkoffer aan de Heerenweg, het pakhuis aan de Holleweg, de Oude Pastorie aan de Nicolaas Beetsweg, de vroegere bibliotheek aan de Kennemer- straatweg 382. Het plaatsen van de informatiebordjes bij waardevolle gebouwen en gebieden is één van de maatregelen die direct voortkomt uit de Nota Cultuurhistori sche waarden van 2001. In deze Nota Cultuurhistorische waarden werd een aantal actiepunten voorgesteld op het gebied van de historische (steden)bouw- kunst, de historische geografie en archeologie. Met het plaatsen van de informatiebordjes beoogt de gemeente Heiloo de burger en de bezoeker beter over haar cultureel erfgoed te infor meren. Op 17 augustus a.s. kan de jeugd tussen 13.00 en 14.30 uur deelnemen aan het streetbasketbaltoernooi Flashing Heiloo. De organisatie is in handen van de basket balvereniging Flashing Heiloo in samenwerking met Sport Consult B.V. en de gemeente Heiloo. Start werkzaamheden op 11 augustus aan het terrein voor lang parkeren bij het station erk in uitvoering Uitbreiding langparlceerterrein westzijde station Meer informatie eiten Toestemming straatfeest Zeekamplaan Toestemming kamperen Double Stars Heiloo Let op. In verband met het warme weer start het legen van de rolcontainers een halfuur eerder. U wordt verzocht de rolcontainer voor 07.00 uur buiten te zetten. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Ouderwets lekker: Jan in de zak L 1 T I E A 112I BERICHTEN HEILOO GIR01122222 Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Achtkant 3 - vergroten woning kapverhoging (reg.nr. 2003/0141) Oosterzijweg 25 - veranderen woning raam- en deurkozijn rechterzij gevel (reg.nr. 2003/0177) Van Vladerackenlaan 9 - vergroten bijgebouw/ garage en plaatsen carport (reg.nr. 2003/0256) Wentholtlaan 1 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0215) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Blinkenlaan 8 - bouwen overkapping stallingsruimte (reg.nr. 2003/0158) Vennewatersweg 21 42 - veranderen berging (reg.nr. 2003/0222) Zeekamplaan 2 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0174) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. "1 Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 op 22 juli 2003 een aanvraag voor vergunning is ingediend voor het wijzigen van boerderij Westerweg 51c (rijksmonument). Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 6 augustus gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie in de hal van het gemeente huis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en tijdens de wekelijkse avondopenstelling op maandag van 18.00 tot 20.00 uur of na afspraak met mevrouw A. van Breugel van de afdeling Monumentenzorg, telefoonnummer (072) 535 67 55. Bezwaarschrift Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over het bovengenoemde bouwplan worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Geboorten Jet d.v. F.J. Schoonhoven en E.M.E. Kops Huib. B. z.v. B.A.J. Uijttewaal en U. Swidde Julia V. d.v. E.J. Hanff en A.J.C. van der Schuit Joëlle d.v. A.G. van Duuren en W. Stalenburg Timo D. z.v. D.R. Campos en I.M. Hendriks Pien d.v. E. van Kalkeren en S. Sijrier Wouter J. z.v. G.M. Bakker en M.A.M. IJpelaan Elders geboren Cornells H.T. z.v. J.H.A. Ranzijn en E.M. Bakker Isabella S.C. d.v. P.T.M. Dekker en M. van den Brug Danique F. d.v. D.R. Oppedijk en M.A.R. van Rijswijk Fedor R. z.v. G.M. Klopper en C.A.M. Tol Kevin A. z.v. R.J. Mayer en S.M. Haag Kep z.v. R. Munsterman en A.J. Merkuur Nick O. z.v. R.J. Herts en D.G. van Nes Paulien d.v. P. De Groot en A.G. Baanders Daron z.v. R. Erfmann en C.A. Keesman Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerd partnerschap P.H. de Groot en S.T. de Boer J.A. Geels en W.B. Rechterschot J.E.B. van der Feen de Lille en M.E. van Lente R.B.S. Buis en I.W.A.A.M. van Vlerken A.S. Harsveld en E. Spronk huwelijken/ geregistreerde partnerschappen R. Brasser en A. Olivier R.C. van der Meulen en F. Bijwaard overleden J.P. Wassqnaar A. Stoop ev Scholten elders overleden N.A. de Wit M.J. Valkering ev Bruin W.M. Janssen J. Stoop W. van Steijnen wv Hoogendijk L. Blankman P. de Boer wv Boonstra Het toernooi vindt plaats op twee loca ties: het terrein tussen de Springschans en de Radboudschool en de parkeer plaats voor sporthal Het Vennewater. Mocht het weer het niet toelaten, wijkt het toernooi uit naar sporthal Het Ven newater. Voor de jeugd van 8 tot en met 16 jaar wordt het streetbasketbaltoernooi Flas hing Heiloo georganiseerd. Naast het meedoen aan het basketbaltoernooi zijn er nog meer activiteiten zoals street- dance, clinics, een stuntteam en een dj. De vrijwilligers van basketbalvereniging Start werkzaamheden op 11 augustus a.s. Het aantal parkeerplaatsen op het lang- parkeerterrein aan de westzijde van het spoor wordt door de gemeente vergroot van 101 naar 181 plaatsen. De gemeente heeft opdracht gegeven aan Van Vuuren Grond- Water- en Wegenbouw voor de uitvoering van het werk. De aannemer start op 11 augustus a.s. en rondt de werkzaamheden eind oktober af. Gedurende deze periode kan er niet op dit terrein geparkeerd worden en dienen alle voertuigen op tijd te zijn verwijderd. Op 11 augustus dient het parkeerterrein vrij te zijn van alle voertuigen. Eventueel aanwezige voertuigen worden weggesleept, zodat de aannemer zijn werkzaamheden kan uit voeren. In juni heeft aannemer GP Groot een tijdelijke parkeerplaats aangelegd op het onbebouwde terrein grenzend aan het stationsplein van Heiloo. Op dit terrein kan tussen 11 augustus en eind oktober lang geparkeerd worden. Voor de bereikbaarheid van Woon- en Zorg centrum Heiloo (locatie Overkerck) voor bezoekers en hulpdiensten treft de aannemer voldoende maatregelen. De Buurtbus blijft volgens de gangbare dienstregeling rijden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Koster, van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Flashing Heiloo zorgen deze dag voor de ondersteuning van dit toernooi. In het kader van het versterken van het project vrijwilligerswerk en het sportbeleid deelt de gemeente Heiloo in de helft van de kosten. Voor meer informatie kunt u terecht op de website van basketbalvereniging Flashing Heiloo (www.flashingheiloo.nl) of telefonisch contact opnemen met mevrouw Astrid Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 82. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest voor de bewoners van de Zeekamplaan op zaterdag 9 augustus 2003 tussen 12.00 en 00.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het straatfeest wordt het deel van Zeekamplaan tussen Haesacker- laan en Tulpencroftlaan afgesloten voor het verkeer. De burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen Base- en Softballclub Double Stars Heiloo toestemming voor het plaatsen van een tent buiten een officieel kampeerterrein op sportpark Het Vennewater in de periode van vrijdag 8 t/m vrijdag 15 augustus as. Dit gebeurt op grond van artikel 13 van de Wet op de openluchtrecreatie. Het gaat om enkele tenten voor twee Italiaanse jeugdteams. Meer informatie Voor meer informatie over beide activiteiten kunt u contact opnemen met de heer G.J.NA. Tervoort van de afdeling Organisatieonder steuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. (locale tarief) Het is warm en het wordt nog warmer. Lekker buiten in de schaduw eten is dan een verademing. Maar je moet niet uren in de keuken staan. Liefst 's morgens ai zoveel mogelijk klaarmaken. Natuurlijk, je kunt ook gewoon een pizza bestellen. Maar je kunt niet elke dag pizza (of Chinees) eten. Daarom een recept van een zekere Nel. Een recept voor 'Jan in de zak'. Voor 2 a 3 personen. Benodigdheden: 1 pak zelfrijzend bak meel, 2 a 3 eieren, vleugje zout, 2 a 3 ons rozijnen, wat melk en 1 wit linnen zakje. Voor het sausje: boter en stroop. (voor)Bereiding: deeg klaarmaken tot het traag van de lepel glijdt. In het lin nen zakje doen (wel het zakje binnenste buiten keren, zodat de naad aan de bui tenkant zit), zakje bovenaan dichtma ken met katoentje. Let op: de helft van het zakje vrijlaten voor het rijzen van het deeg. Intussen grote pan met water opzetten en onderin een bordje leggen. Als het water kookt, het zakje in de lengte in het water leggen en 35 40 minuten zachtjes laten koken. Daarna omdraaien en gedurende dezelfde tijd de andere kant laten 'garen'. Het gerecht kan zowel warm als koud wor den gegeten. Opdienen in plakken met een sausje gemaakt van gesmolten boter en stroop. Eerst boter smelten, daarna stroop bijvoegen en roeren totdat het heel even kookt. Ouderen zullen het recept nog wel her kennen. Het is een echt ouderwets recept, dat toch behoorlijk vaak werd gegeten. Voorafje Een lekker voorafje is avocado op een bedje van spinazie. Ook voor 2 k 3 per sonen. Benodigd: 1 rijpe avocado, een aantal blaadjes (wilde-)spinazie, een handje fijngehakte walnoten, wat blok jes fetakaas, een paar eetlepels noten olie en wat sap van een limoen of citroen en eventueel een klein beetje suiker of andere zoetstof. Spinazie was sen en drogen. Blaadjes draperen- over de bordjes. De avocado schillen en in partjes snijden en over de spinazie schikken. Olie en limoensap goed door elkaar mengen (eventueel met wat sui ker of zoetmiddel) tot een lekkere dres sing ontstaat. Dressing over de inhoud van de bordjes sprenkelen. Walnoten en fetakaas toe voegen en klaar is kees. Wijntip Bij het voorgerecht een frisse Elzasser (bijvoorbeeld Edelzwicker) en bij het hoofdgerecht een goed gekoelde zoete wijn (bijvoorbeeld een moelleux uit de Durasstreek of een zoete wijn uit Duitsland (voordeel van deze laatste wijn: het alcoholgehalte is laag) Noord-Holland Noord a-L-0900-1 8844 1 Uit een kamer op de bagane grond van het Motel aan de Kennemerstraatweg werd in de nacht van donderdag op vrij dag 31 juli-1 augustus een tas met inhoud en een portemonnee ontvreemd. De eigenaar had gedurende de nacht in verband met de warmte de terrasdeuren open laten staan. In een naburige kamer werd later een groot gedeelte van de ontvreemde goederen teruggevonden. Alleen het geld en de mobiele telefoon bleken weg te zijn. Tussen 03.00 en 08.00 uur werd een vis- koffer met inhoud ontvreemd. De koffer stond tussen die tijdstippen naast de tent langs een sloot in het Maalwater. De eigenaar lag in de tent te slapen. Gevonden voorwerpen: paraplu ruitjes motief met houten hand vat, zilveren armband witte steentjes, zil verkleurige broche met parelmoeren steen, zilveren armbandje met zilveren sterretjes, kleding bestaande uit een oranje trui en een lila regenjas, zilveren ketting, fietssleuteltje, leesbril donker montuur. HEILOO - In Heiloo is blauwwier geconstateerd in drie vijvers in plan Oost. De gemeente heeft inmiddels maatregelen genomen om de veiligheid van mens en dier te garanderen en ver dere toename van blauwwier te voorko men. Het betreft de vijvers in plan Oost ter hoogte van Frederica's Hof, De Oostkanter en de Laan van Frans. Voor alle vijvers geldt inmiddels een zwem- verbod, wat ter plaatse met borden wordt aangegeven. Om verdere ver spreiding of verergering te voorkomen worden de vijvers dagelijks gecontro leerd. Ook wordt er vers water in de vij vers gepompt, zodat het zuurstofgehalte van het water toeneemt en de tempera tuur van het water afneemt. De aanwe zigheid van blauwwier in de vijvers is gemeld bij waterschap het Hollands Noorderkwartier, waarmee nauw con tact wordt onderhouden. Gezondheidsrisico's Het zwemverbod is ingesteld omdat huidcontact met blauwwieren of het inslikken van water met blauwwieren gezondheidsrisico's met zich mee kun nen brengen voor waterrecreanten, kin deren en honden. Bij het contact met de huid ontstaat een witgrijze laag op de huid. Bij het opdrogen kunnen vlekken ontstaan en kan jeuk optreden. Bij het doorslikken van wieren kunnen darm klachten optreden. Wat is blauwalg In het oppervlaktewater zijn altijd algen aanwezig. Algen hebben (zon) licht en warmte nodig om te kunnen leven. Als het een lange periode mooi zonnig weer is, kunnen algen bijzonder goed groeien. Houdt het mooie weer nog langer aan, dan kunnen er teveel algen in het water komen. De algen krijgen niet genoeg licht meer, de groei van algen neemt af en er ontstaan blauwwieren. Preventie Op de door de provincie aangewezen zwemplekken, ongeveer 20 locaties, wordt in het recreatieseizoen elke veer tien dagen onderzoek gedaan naar de hygiëne en chemische samenstellingen van het water, en het voorkomen van drijflagen van blauwwieren. Indien blauwwieren zijn geconstateerd, wordt de beheerder in kennis gesteld. Waterrecreanten kunnen op de site van de provincie (www.noord-holland.nl), of de zwemwatertelefoon (0800-9986734, gratis) achterhalen hoe het met de zwemwaterkwaliteit gesteld is. Bij overi ge plassen en meren vinden meer routi nematige controles plaats. t.n.v: Stichting Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten te Utrecht NATIONALE COLLECTE Lf verstandelijk gehandicapten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4